Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Swansea - 26. prosince 2017   18:30

Liverpool
6' Coutinho (M. Salah) • 52' Firmino (Coutinho) • 65' Alexander-Arnold  • 66' Firmino (M. Salah) • 83' Oxlade-Chamberlain
5:0
(1:0)
Swansea
Swansea
Liverpool
Mignolet – Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Robertson (75. Milner) – Oxlade-Chamberlain, Can, Wijnaldum – M. Salah (69. Lallana), Firmino (68. Solanke), Coutinho (C).
Karius – Joe. Gomez, Milner, Lovren, Mané, Lallana, Solanke.
Friend – Holmes, Scholes
Anfield Road, Liverpool
52 850 diváků
Swansea
Fabiański – Naughton, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – Fer (78. Sanches), Mesa (65. Clucas), T. Carroll – Routledge, J. Ayew, McBurnie (62. T. Abraham).
Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, Dyer, Sanches, Clucas, T. Abraham.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Swansea 5:0. Firmino dal dva góly

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek svátečního večera.

Dnešní utkání sledovalo 52 850 diváků.
Liverpool si na Boxing Day pohrál se Swansea a potvrdil, že v tento den nikdy neprohrává. Domácí se v prvním poločase prosadili jednou zásluhou Philippeho Coutinha. Mohlo to vypadat, že zápas bude ještě vyrovnaný, ale nestalo se, ve druhém poločase Liverpool ještě víc zabral a hlavně zpřesnil koncovku. A výsledkem byly góly. Dvakrát se trefil Roberto Firmino, po jednom gólu přidali Trent Alexander-Arnold a Alex Oxlade-Chamberlain. Do dvou šancí se ještě dostal střídající Solanke, ale jednou ho vychytal Fabianski a jednou z voleje netrefil. V poslední minutě nastavení měl ještě šanci vstřelit čestný gól Swansea Abraham, ale hlavou Mignoleta nepřekonal.
90+4'
90+4'
Ještě měl poslední šanci pokazit Mignoletovi čisté konto Tammy Abraham. Jeho zákrok hlavou ale belgický brankář dokázal jednou rukou vyrazit.
90+3'
Další šance Liverpoolu se už nekoná, Georginio Wijnaldum byl v ofsajdu.
90+2'
Coutinho to zkusil technicky, ale trefil jen vršek zdi postavené z hráčů Swansea.
90+1'
Liverpool bude kopat standardní situaci. Zhruba 17 metrů od brány.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90+1'
Milner posílal ostrý přízemní míč před branku, ale nikoho z hráčů v červeném nenašel.
90'
Solanke přihrál na Coutinha, ten se rozhodl s míčem přibrzdit a počkat na své další spoluhráče.
89'
Lallana to zkusil z hodně velké dálky, ale tentokrát mohl Fabianski zůstat v klidu, Angličan přestřelil.
88'
Další Solankho zakončení. Tentokrát z pravé strany z voleje. Branku ale míč těsně minul.
87'
Milner našel přihrávkou z levé strany Solankeho, Ten ale z blízka nedokázal Fabianského překonat. Ten zasáhl svou pravou nohou.
86'
Alex Oxlade-Chamberlain ukazuje, že si teď ohromně věří. Naprosto přesným pasem na velkou vzdálenost našel Milnera.
85'
Hlavičkoval Alfie Mawson, ale byl v záklonu a branku netrefil.
84'
Hosté si vybojovali rohový kop z levé strany,
83'
Liverpool právě vstřelil branku!
Po centru Arnolda se míč odrazil přímo na kopačku ALEXE OXLADA-CHAMBERLAINA. A ten už si věděl rady, krásnou střelou šajtlí přesně k tyči vstřelil svůj druhý gól za Liverpool. Ten vede nad Swansea už 5:0. Bez asistence.
82'
Klavan předvedl další ze série svých dnešním velmi spolehlivých obranných zákroků.
81'
Liverpool nyní vypadá tak, že už mu čtyřbrankový náskok stačí, jeho rozehrávka je dost pomalá. Ale určitě to je jen otázkou času, kdy zase vepředu něco zajímavého vymyslí.
80'
Fabianski pomohl rozehrávce svého mužstva, míč poslal až na polovinu soupeře.
79'
Renato Sanches se hned zapojuje do rozehrávka Swansea. Zdá se, že přes něj budou ve středu pole chodit veškeré akce hostů.
78'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Leroy Fer, přichází Renato Sanches.
77'
První rohový kop Swansea v podání Carolla ale Liverpool ubránil a hned si to namířil do protiútoku. Lallana zakončoval z pravé strany, ale nepřesně.
76'
Centr z Olssona z pravé strany srazil na rohový kop estonský obránce Liverpoolu Klavan.
75'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází James Milner.
75'
Domácí si vybojovali další rohový kop, jejich tlak pokračuje. Swansea se ale tentokrát ubránila.
74'
Alex Oxlade-Chamberlain se pustil na vlastní pěst do vápna. Míč mu sebral Kyle Naughton, ale následnou nepřesnou přihrávkou se k míči znovu dostali Reds.
72'
Míč odvrátil po rychlé kombinaci Liverpoolu z vlastního vápna Kyle Naughton.
72'
Thomas Carroll si pomohl v bránění Coutinha faulem. Liverpool rozehrál na krátko.
70'
Liverpool si sice rohový kop nevybojoval, ale míč si zase velmi rychle získal zpátky a dál trápí obranu Swansea.
69'
Domácí už nemusí nikam moc spěchat, na míč si sáhne po dlouhé době při rozehrávce Reds i Simon Mignolet.
69'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Adam Lallana.
68'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Dominic Solanke.
66'
Fer ztratil na polovině hřiště míč. Toho hosté okamžitě využili k rychlému protiútoku. Salah ve velké šanci nehrál na sebe, ale přihrál před prázdnou bránu ROBERTU FIRMINOVI. Ten dal svůj druhý gól v zápase. Asistence: Mohamed Salah.
65'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Sam Clucas.
65'
Liverpool už vede 3:0! Centr Robertsona byl zablokovaný, ale odražený míč si našel devatenáctiletý krajní obránce TRENT ALEXANDER-ARNOLD a nekompromisně ho napálil o břevno do brány Swansea. Bez asistence.
63'
Po levé straně znovu rozkmital své dlouhé nohy Georginio Wijnaldum. Míč se nakonec dostal k Salahovi, který ho ztratil, ale poté ho hosté znovu získali a z pravé strany centroval Arnold. Pouze však do rukavic Fabianského.
62'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází Tammy Abraham.
62'
Firmino nemohl pokračovat ve hře, protože byl přistižen v ofsajdovém postavení,
61'
Leroy Fer po centru od pravé postranní čáry zakončoval z šestnáctky z voleje, ale míč mu nesedl ideálně, netrefil branku.
60'
Georginio Wijnaldum z vlastní polovin vyvezl míč až před vápno Swansea. Pak ale přece jen míč zásluhou Kylea Naughtona ztratil.
59'
Oliver McBurnie hledal centrem z pravé strany Ayewa, ale na toho nakonec míč neprošel.
58'
Hosté do své rozehrávky zapojí i brankáře Fabianského.
57'
Salah stihl ještě doběhnout dlouhý míč na pravé křídlo. Z blízka ale napálil brankáře Fabianského.
57'
Domácí to zkusili nacvičeným signálem. Od obránců Swansea si odskočil Salah a dostal míč od Coutinha. Ale zakončení mu už nevyšlo.
56'
Za faul skluzem na Firmina dostal žlutou kartu Martin Olsson.
55'
Rohový kop Liverpoolu rozehrával. Mohamed Salah. Mířil svůj centr na přední tyč, tam ale balón odvrátil Oliver McBurnie.
54'
Fabianského odkop od brány byl nepřesný, k míči se dostanou domácí.
53'
Hosté se pokoušeli o odpověď, ale jejich akce skončila u rohového praporku.
52'
Tak tohle sehráli domácí naprosto dokonale. Coutinho míč z velké dálky načechral přesně na kopačku ROBERTA FIRMINA, kterého hosté nedokázali pokrýt. A ten už jen z blízka z první propálil Fabianského. Asistence: Philippe Coutinho
51'
Standardní situace pro Liverpoolu. Z levé strany je to dost daleko, ale centr před bránu určitě poletí.
50'
Salah si přebral míč od Firmina, naběhl i s ním do vápna a zasekl si míč na levačku. Łukasz Fabiański ale předvedl výborný zákrok a míč chytil.
49'
Firmino na vlastní polovině přišel o míč. Ke střele z obrovské dálky se nakonec rozhodl Jordan Ayew. Ale tím žádné problémy Mignoletovi neudělal.
48'
Zprava nakonec centroval Trent Alexander-Arnold, ale hlavou na balón těsně nedosáhl na první tyči Firmino.
47'
Liverpool se rozvážnou kombinací dostal zpět na svou polovinu hřiště a znovu to bude zkoušet po opačné straně.
46'
Trent Alexander-Arnold se snažil skluzem odcentrovat, ale míč už na hrací ploše nakonec nestihl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První půle zápasu Premier League mezi Liverpoolem a Swansea City skončila, domácí fotbalisté jsou podle očekávání ve vedení 1:0. Skóre otevřeli už v 6. minutě z první střely na bránu. Nádherně se z dálky trefil do šibenice Philippe Coutinho. V dalším průběhu prvního poločasu měli domácí ještě několik střel převážně z dálky, ale většinou byly nepřesné. V případě zakončení Cana musel zasahovat Fabianski. V závěru z velké šance netrefil branku Firmino. Největší šanci Swansea měl v 9. minutě Ayew, ale hlavou Mignoleta nepřekonal.
45+3'
45+2'
Ještě jednou to zkouší Swans. Jenže rozhodčí už bere píšťalku do úst a ukončuje první poločas.
45+1'
Roberto Firmino zklamal v obrovské šanci. Brazilec si míč zasekl na pravačku, ale pak už vše pokazil, když po zemi vystřelil těsně vedle.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Ayew byl faulovaný ještě na vlastní polovině Arnoldem. Swansea budou rozehrávat, mají šanci na jeden z posledních útoků prvního poločasu.
44'
Swansea sportovně míč vrátila Liverpoolu, můžeme pokračovat ve hře. I s Canem na hřišti.
43'
Can už odchází za postranní čáru. Uvidíme, jak na tom bude, zda bude schopný se vrátit do hry.
42'
Ošetření si vyžádal záložník Liverpoolu Emre Can. Má problém s levou nohou.
41'
Coutinho našel krásným pasem ve vápně Salaha. Ten si míč zasekl, ale ke střele se už nedostal. Pak ještě letěl jeden centr před bránu, a znovu na Salaha. Ten upadl, ale penalta se nepíská.
40'
Liverpool si vybojoval první rohový kop zápasu. Z levé strany ho zahrával Coutinho, Míč odvrátil Mesa.
39'
Salah si krásně patičkou chtěl vyměnit míč s Coutinhem, ale brazilský záložník svého egyptského spoluhráče už zpětnou přihrávkou nenašel.
38'
Arnold nebezpečně centroval z pravé strany, ale nikoho ve vápně Swansea nenašel.
37'
Po centru Swans z levé strany vznikly zmatky před brankou Liverpoolu. Do zakončení se ale Ayew nedostal a pak už si tu situaci domácí hráči pohlídali.
35'
Hosté se tentokrát rovnou vydali na polovinu soupeře. Ale následné přenesení hry na druhou stranu už Swansea o míč připravilo.
34'
Na centr Arnolda z pravé strany si nohou naskakoval Firmino. Ale trefil do zad nepříjemně kopačkou Fernándeze. Jasný faul od Brazilce.
33'
Swansea zatím pro branku Liverpoolu v první půlhodině zápasu nebyla. Mignolet má sice dva zákroky, ale oba snadné.
32'
Routledge se nechal raději vytlačit i s míčem na vlastní poloviny, místo toho, aby se pustil do něčeho riskantnějšího.
31'
Další střela Liverpoolu z dálky. Těch je v tomto zápase zatím hodně. Brazilský útočník Roberto Firmino ale branku přízemním pokusem netrefil.
30'
Olsson dostal na levou stranu míč od Fera, ale pak naprosto nepřesně odcentroval. Míč skončil na opačné šíři hřiště v autu.
29'
Ayew dlouho držel míč, ustál i zákrok na hraně od Wijnalduma. Nakonec ale o míč stejně přišel.
28'
Přihrávka Swansea po pravé straně na Wayna Routledge byla příliš dlouhá. Takže přijde odkop od brány Simona Mignoleta.
27'
Hosté znovu se svou rozehrávkou nespěchají. Když už mají míč, snaží si jej vážit. I když taky často chybují a pak jsou z toho šance Liverpoolu.
26'
Také další ofenzivní hráč Reds o sobě dal vědět. Alex Oxlade-Chamberlain střílel zpoza vápna nadějně, ale nakonec nad bránu.
26'
Salah znovu ukázal své rychlé nohy. Už zevnitř vápna z pravé strany střílel levačkou, ale jeho střela byla obranou Swansea zablokovaná.
24'
Arnold nejprve skvěle zachytil přihrávku hostů, ale za malý okamžik i on vinou špatné přihrávky o míč přišel.
23'
Emre Can si navedl míč na střed a zpoza pokutového území vystřelil pravou nohou. Jeho střela však nebyla moc prudká ani nijak skvěle umístěná.
22'
Estonce Klavana zezadu fauloval hostující Leroy Fer.
21'
Coutinho zachytil rozehrávku brankáře Fabianského. Swansea ale Liverpool do brejku nepustila.
20'
Z velkého úhlu z pravé strany střílel Oliver McBurnie. Jednoduchá práce pro Mignoleta.
20'
Swansea si po dlouhé době udržela míč celkem dlouho na svých kopačkách. Už je na polovině Reds a vymýšlí, kudy k pokutovému území.
19'
Georginio Wijnaldum si míč narazil s Alexem Oxladem-Chamberlainem, ale Liverpool pak připravil o míč Kyle Naughton.
18'
Salah si to po pravém křídle namířil přímočaře do pokutového území. Snažil se prokličkovat přes tři hráče Swansea a ačkoliv je pořádně zaměstnal, o míč nakonec přišel.
17'
Z hloubi pole Coutinho hledal vzduchem nabíhajícího Salaha před bránu. Ten ale na míč těsně nedoskočil, takže nebezpečí pro branku Swansea nakonec pominulo.
16'
Firmino na přihrávku na svou osobu nedosáhl, takže míč si na chvíli na kopačkách užijí také hosté.
15'
Po dalším faulu, tentokrát uprostřed hřiště, rozehrává znovu Liverpool.
14'
Salah hodně vysokým míčem našel volného Klavana. Ten míč hlavou vracel před bránu, ale balón nakonec skončil na horní síti branky Swans.
13'
Domácí budou kopat standardní situaci z levé strany. Jeto pozice pro nebezpečný centr do vápna.
12'
Firmino sebral míč Naughtona. Podařilo se mu obránci Swansea uniknout a pak ho fauloval Federico Fernández.
11'
Salah znovu našel Coutinha. Ten tentokrát nestřílel, ale přihrával pod sebe. Do zakončení se nakonec dostal Andrew Robertson, ale branku netrefil.
10'
Z levé strany se snažili Firmino oslovit spoluhráče v pokutovém území, ale míč ani na jednoho z nich nedostal. Následně fauloval.
9'
Domácí se pokusili hned zareagovat, ale hlavičku Ayewa dokázal Simon Mignolet chytit.
6'
Liverpool jde z první střely na bránu do vedení! Firmino vybojoval míč, posunul ho Salahovi a ten našel ještě před vápnem PHILIPPEHO COUTINHA. Brazilský kapitán Liverpoolu se opřel do míče pravačkou a nádherně trefil levou šibenice branky Swansea.
5'
Znovu to zkoušeli domácí fotbalisté po pravém křídle, ale ani tentokrát k ohrožení polského brankáře ve službách welšského nedošlo. Fabianski odkopává od brány.
4'
Liverpool napadal autové vhazování Swansea blízko jejich pokutového území. Swans si ale dokázali poradit, vše nakonec vyústilo v rozehrávku brankáře Łukasze Fabiańského.
3'
Coutinho u levé postranní čáry kolem Masy neprošel, vhazovat budou hostující fotbalisté.
2'
První zajímavější akce Liverpoolu nevyšla. Dlouhý nákop na Salaha nebyl přesný. Bude to odkop od brány Swansea.
1'
Zápas začal, domácí Liverpool hraje tradičně v červených dresech, hosté ze Swansea jsou celí v černém.
1'

Liverpool FC: Mignolet – Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Can, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Coutinho (C).
Náhradníci: Karius – Joe. Gomez, Milner, Lovren, Mané, Lallana, Solanke.

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – Fer, Mesa, T. Carroll – Routledge, J. Ayew, McBurnie.
Náhradníci: Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, Dyer, Sanches, Clucas, T. Abraham.

Rozhodčí: Friend – Holmes, Scholes.
Vzájemné zápasy

Naposledy se tyto dva týmy utkaly ještě v minulé sezoně. Obě utkání tehdy vyhrál tým, který hrál v roli hosta. Liverpool zvítězil 2:1, Swansea pak překvapivě 3:2. Předchozích pět zápasů na domácí půdě však Liverpool nad Swansea vyhrál.
Swansea City

Swansey je zatím posledním týmem Premier League a pokud nechce na této příčce strávit Nový rok, musí dnes překvapivě porazit Liverpool a zároveň doufat v zaváhání týmů před sebou. Při prohře by musel doufat, že dopadnou stejně i nejbližší konkurenti. Těmi jsou West Bromwich, Bournemouth a West Ham. Swansea na ně ztrácí jeden, dva, respektive tři body. Naposledy Swans remizovali s dalším přímým soupeřem v bitvě o udrženi Crystal Palace 1:1. Předtím dvakrát po sobě prohrál. Na stadionech soupeřů Swansea z devíti pokusů vyhrálo jen jedno, 1:0 na půdě Watfordu. Poslední tři utkání na cizích stadionech prohrálo.
Liverpool FC

Liverpool se po polovině soutěže pohybuje na příčkách, které by mu na konci sezony zaručily pohárovou Evropu. Aktuální čtvrté místo by ho poslalo rovnou do základní skupiny Ligy mistrů. Liverpool ale má řadu blízkých pronásledovatelů, o bod za ním jsou Arsenal a Tottenham, o tři Burnley. V posledních zápasech Reds hodně ztráceli body remízami. Z posledních čtyř zápasů hned tři remizovali. Naposledy v utkání s Arsenalem, nad kterým vedli 2:0, následně prohrávali 2:3 a konečný výsledek byl 3:3. Na domácím hřišti Liverpool ještě v této sezoně neprohrál, ale jen pětkrát zvítězil.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 20. kola Premier League mezi týmy Liverpool FC a Swansea City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.