Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Tottenham - 16. prosince 2017   18:30

Manchester City
14' Gündoğan (Sané) • 70' De Bruyne (Gündoğan) • 80' Sterling (Sané) • 90' Sterling (B. Silva)
4:1
(1:0)
Tottenham
90+3' Eriksen
Ederson – Walker, Otamendi, Mangala, Delph – De Bruyne, Fernandinho (C), Gündoğan (83. Foden) – Sterling, Agüero (58. Jesus), Sané (85. B. Silva).
Bravo – Danilo, B. Silva, Y. Touré, Zinčenko, Foden, Jesus.
Pawson – Betts, Nunn
Etihad Stadium, Manchester
54 214 diváků
Tottenham
Lloris (C) – Trippier, Dier, Vertonghen, Rose (89. Davies) – M. Dembélé, Winks – Eriksen, Alli (84. Moussa Sissoko), Heung-min (77. Lamela) – Kane.
Vorm – Davies, Aurier, Foyth, Moussa Sissoko, Lamela, F. Llorente.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Zákroky brankářů 1:7
A je dobojováno. Nutno říct, že jsme měli vidět opravdu krásné utkání, ve kterém si fanoušek ofenzivního fotbalu musel přijít na své. Ve 14. minutě se dostali domácí do vedení poté, co Leroy Sané našel svým centrem hlavu Ilkaye Gündoğana, jenž svým pokusem rozvlnil síť. Tímto výsledkem první poločas, i přes několik šancí, skončil.
Ve druhé půli jsme si na gól museli počkat až do 70. minuty. To se po rychlém brejku prosadil Kevin De Bruyne, který navýšil náskok svého celku. O šest minut později kopal Manchester pokutový kop po faulu na De Bruyneho. Gabriel Jesus ovšem nastřelil jen tyč a Raheem Sterling z následné dorážky přestřelil hostující bránu. Napravit reputaci se mu však povedlo v o pár minut později. Sterling si naběhl na přihrávku Saného před prázdnou bránu a z hraničního ofsajdového postavení pohodlně zakončil. Ten samý hráč navíc přidal i čtvrtou branku po hrubce Diera. Čestný úspěch pro Hotspurs obstaral alespoň v poslední minutě nastavení střelou k tyči Christian Eriksen. Svěřenci Pepa Guardioly tak zcela po zásluze berou tři body za výhru 4:1 a připisují šestnáctou ligovou výhru v řadě.
90+4'
90+3'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tak přeci jen se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu! CHRISTIAN ERIKSEN potáhl míč podél velkého vápna soupeře a křižnou ranou trefuje prostor u pravé tyče. Ederson byl na jeho ránu krátký.
90+1'
Moussa Sissoko ještě v závěru dostává žlutou kartu za zákrok na Fernandinha a utkání pomalu spěje ke svému závěru.
90+1'
Hlavní sudí nastavuje 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Manchester City právě vstřelil branku!
Citizens v poslední minutě přidávají čtvrtou branku a to již pro Tottenham zavání debaklem! Příhrávka na RAHEEMA STERLINGA za obranu jen tak tak prošla k domácímu hráči po fatální minele Diera. Ofenzivní hráč Manchesteru poté na hranici vápna procedil míč mezi nohama vybíhajícího Llorise a následně bez problémů poslal míč do prázdné brány.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Danny Rose, přichází Ben Davies.
88'
A domácí stále nemají dost a znovu se vrhl do útoku. Raheem Sterling napřáhl zpoza velkého vápna a ranou pod břevno pořádně protáhl Huga Llorise, jenž jeho pokus vyškrábl nad břevno své brány.
86'
A Bernardo Silva se mohl ihned zapsat mezi střelce. Jeho střela z levé strany pokutového území na bližší tyč však Llorise nezaskočila a hostující brankář předvedl vynikající zákrok.
85'
Poslední střídaní Manchesteru je tady. Leroy Sané je stažen ze hry a na jeho místo nastupuje Bernardo Silva.
84'
Dele Alli až nyní opouští hrací plochu, přestože měl dohrát již po faulu na De Bruyneho. Na zbývající minuty naskakuje do zápasu Moussa Sissoko.
83'
Ilkay Gündoğan je za potlesku domácích fanoušků stažen ze hřiště a nahrazuje ho Phil Foden.
80'
Domácí se přeci jen dočkali třetího gólu! V dalším smrtícím kontru vysunul Gündoğan Saného, jenž z levé strany pokutového území našel před prázdnou bránou RAHEEMA STERLINGA, který míč pohodlně uklidil do sítě. Celá situace sice zaváněla ofsajdem, ale vše bylo podle sudích v pořádku.
78'
A ani nyní to není branka pro hostující celek! Winks zatáhl míč do šestnáctky hostů a poté měl několik příležitostí na střelu i přihrávku. Nakonec však zvolil průnik podél pokutovým územím a vyběhnuvší Edeson ho marně stíhal. Hostujícímu hráči posléze míč utekl do zámezí a Tottenham tak tuto akci ani nezakončil.
77'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Érik Lamela.
76'
Tak to je opravdu velká smůla pro Manchester! Gabriel Jesus se postavil k pokutovému kopu, ale svou střelou trefil jen levou tyč. Od ní se míč odrazil k Raheemu Sterlingovi, který následně přestřelil prázdnou bránu.
75'
Kevin De Bruyne si v pokutovém území šikovně potáhl míč před Vertonghenem, který jej následným skluzem poslal k zemi a bude z toho penalta pro domácí.
72'
City ani po druhé brance nepřestávají útočit. Přihrávka Saného na Jesuse však byla příliš prudká a brazilský hráč se nyní poněkud zlobí na svého kolegu.
70'
Rychlý brejk Citizens již končí brankou a domácí odskakují na rozdíl dvou gólů! Ilkay Gündoğan vysunul do protiútoku KEVINA DE BRUYNEHO, který míč potáhl do pokutového území a poté střelou na zadní tyč prostřeluje Llorise. Ten si sice na míč sáhl, ale dostat jej mimo tři tyče již nedokázal. Belgický hráč tak dokonale odpovídá na předchozí faul na svoji osobu.
68'
Tak to byl opravdu ošklivý zákrok! Dele Alli si doslova naskočil na nohu De Bruyneho, jehož kotník nyní musel vydržet pořádný nápor. Alli vidí žlutou kartu a to byl hlavní sudí opravdu hodně shovívavý. Tady mohla následovat klidně i červená.
67'
Neuvěřitelné věci zahodili nyní domácí! Leroy Sané zatáhl míč do šestnáctky z levé strany a poté svou ranou prověřil Llorise. Ten jeho pokus vyrazil jen k volnému Jesusovi, který z malého vápna přestřelil de facto prázdnou bránu.
66'
Rose se nyní hodně zlobí na sudího, který mu odpískal nedovolený zákrok na vracejícího se Walkera. Svým rozhořčením však rozhodnutí arbitra nezmění.
64'
Son si míč potažením do středu hřiště připravil na střelu, ale ta se mu vůbec nepovedla. Jeho pokus totiž skončil vysoko nad břevnem Edersonovy brány.
63'
Kevin De Bruyne pálil poměrně z velkého úhlu a jeho křižnou střelu Lloris víceméně jen kontroloval. Následovat bude odkop od jeho brány.
62'
Dembélé při snaze sebrat míč Fernandinhovi fauloval zezadu skluzem domácího hráče a jeho zákrok je oceněn žlutým kartónkem.
61'
Raheem Sterling se nyní nevrátil s ofsajdového postavení posléze do něj dostal přihrávku. Pomezní sudí tak situaci správně přerušil.
60'
Trippier podle názoru sudího fauloval v prostoru u střídaček Saného. Domácí následně již standardku rozehráli nakrátko a kombinují s míčem v okolí půlící čáry.
59'
Rose měl trochu prostoru před vápnem soupeře a hned toho využil ke střele. Ta však mířila nad bránu Manchesteru, a tak Ederson mohl zůstat v naprostém klidu.
58'
Sergio Agüero má pro dnešek odpracováno. Na jeho místo přichází Gabriel Jesus.
56'
Z něj však hosté nikterak neohrozili bránu Manchesteru, který se bez větších problému dokázal ubránit.
55'
Nyní jsou to naopak Hotspurs, kdo svírá svého soupeře na jeho polovině. Harry Kane poté vyslal velmi jedovatou střelu, kterou Ederson konečky prstů vyrazil na rohový kop.
54'
Hosté se snaží o kombinaci po zemi, ale dobře napadající hráči City jim to velmi znepříjemňují. Nakonec je však Tottenham dokázal vykombinovat.
52'
Raheem Sterling si zpracoval míč letící ze vzduchu a poté jej skluzem doslova sestřelil Harry Kane, jenž byl v tomto souboji o něco později. Žlutá karta pro forvarda Tottenhamu je tedy na místě.
51'
Domácí zvyšují vedení v počtu žlutých karet. Za svůj skluz na pronikajícího Trippiera je napomínán krajní obránce Citizens Fabian Delph.
50'
Kane nyní adresoval příliš prudkou přihrávku na Sona, který mohl míč jen s těží stihnout na hrací ploše. Ederson následně bude odkopávat od své brány.
49'
Prudký centr Walkera směřující na hranici malého čtverce Lloris jistě vyboxoval před nabíhajícím Aguerem do bezpečí.
48'
Son si dobře zpracoval míč před malým vápnem a poté již mohl pálit na bránu. Zpoza jeho zad se však vyřítil všudypřítomný Leroy Sané, který mu nakonec balón dokázal odebrat.
48'
Na přední tyči se sice k míči dostali domácí ale hlavička Fernandinha šla nemohla Llorise v žádném případě ohrozit a hosté nakonec dostali balón pryč ze svého vápna.
47'
Sergio Aguero chytře otřel míč o bránícího soupeře a následovat bude rohový kop pro Citizens.
46'
Aktivním napadáním se nyní prezentovali i hosté, když Harry Kane donutil Edersona k bezduchému odkopu vpřed, po kterém budou Hotspurs vhazovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První dějství je minulostí. V ní byl jasně aktivnějším celkem domácí Manchester, který si vypracoval několik slibných možností. Prosadil se však hned z té první, když si na Saného centr od rohového praporku naskočil Ilkay Gündoğan , jenž poslal Citizens do vedení. City poté neustávali v tlaku a i po ztrátě míče aktivně napadali soupeře, který neměl opravdu moc prostoru. Přesto však z ojedinělé akce zahrozili. Harry Kane pálil z hranice vápna, ale technikou ranou jen těsně minul tyč domácí brány. Svěřenci Pepa Guardioly tak po zásluze vedou po 45 minutách 1:0.
45+3'
45+2'
Walker dobrým čtením hry zastavil útok hostů na levé straně a první půle se pomalu chýlí ke konci.
45+1'
Ilkay Gündoğan si míč hezky zasekl do středu hřiště a z dvaceti metrů vypálil na bránu hostů. Jeho pokus však neměl patřičnou razanci a Hugo Llorie tak v pohodě zakročil u své levé tyče.
45+1'
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
45'
Aguero při dalším pokusu o střelu trefil ruku padajícího Rose. Hlavní sudí se i přes naléhání domácích hráčů pokutový kop rozhodl neodpískat.
44'
Alliho prudký centr Kane z obtížemi zpracoval a poté to hosté zkoušeli pěkným dloubáčkem za obranu. Na ten si však počíhal Ederson, jenž pohotovým výběhem zastavil akci Hotspurs.
43'
Walker si skvěle pokryl míč u postranní čáry a Dembélému nezbývalo nic jiného než jej stáhnout k zemi. Výhodu rozehrávky budou mít domácí hráči.
42'
Naprosto geniální přihrávka De Bruyneho na Aguera však ztratila své kouzlo díky ofsajdovému postavení argentinského snajpra. Rozehrávat tedy může znovu Tottenham.
41'
Hosté pod velkým tlakem jen odkopli míč nazdařbůh a ten tak mají na vlastní polovině hráči domácího celku.
40'
Alli byl v souboji o míč o něco pomalejší než Gündoğan a hostující hráč následně tureckého fotbalistu poslal nedovoleně k zemi. Standardní situace pro Manchester City.
39'
Kevin De Bruyne přímo před zraky pomezního arbitra fauloval svého soupeře a bude se opět kopat proti bráně Edersona.
38'
Harry Kane to nyní pěkně schytal od Otamendiho na půli hřiště. Hostující forvard si posunul míč hlavou a domácí stoper jej poté nakopl přímo do obličeje. Po zásluze za to dostává žlutou kartu.
36'
Dembélé následně zahrál na polovině hřiště rukou a Hotspurs tak ztrácejí míč. Ten budou ve své moci po krátké odmlce zase hráči Manchesteru.
35'
Snad poprvé zahrozili i hosté! Eriksen přihrál z levé strany Harrymu Kaneovi na hranici vápna. Nejlepší střelec Tottenhamu ovšem technickou střelou těsně minul vzdálenější tyč.
34'
Serigo Aguero dostal více prostoru před pokutovým územím a pohotově vypálil. Jeho rána ovšem minula pravou tyč hostující brány a Hugo Lloris tak nemusel zasahovat.
33'
Sané nyní doplatil na svou obrovskou rychlost. De Bruyne mu adresoval skvělou přihrávkou na levou stranu pokutového území, ale Sané si v plném běhu míč prvním dotekem ukopl.
32'
Trippier se po krátkém ošetření zvedá a po svých opouští hrací plochu, kam se bude chtít určitě za malou chvíli zase vrátit.
31'
Delph poté nabral skluzem na vidle hostujícího Trippiera, jenž zůstává ležet na trávníku. K němu již spěchají lékaři hostujícího týmu.
30'
Nyní však jejich aktivitu přerušuje hostující Rose, který zůstal ležet na hrací ploše a Citizens míč sportovně zakopli do zámezí. S hostujícím hráčem to nejspíš nebude nijak vážné a bude moci pokračovat ve hře.
29'
Centr z levé strany Hotspurs ubránili, ale City budou pokračovat v útočení. Jejich převaha na hřišti je velmi znát a ne náhodou jsou suverénním lídrem Premier League.
27'
Po další pěkné akci to byli opět domácí, kdo zahrozili. Znovu přišla střela z velkého vápna, která donutila Llorise jít k zemi. Gündoğanův pokus ovšem hostující brankář dokázal vyrazit.
27'
Rozehrávka se ovšem hostům nepovedla a Ederson neměl problém sebrat míč ze vzduchu do rukavic a založit protiútok Citizens.
26'
De Bruyne si šlapákem počíhal na svého soupeře, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra. Veškeré dění se tedy stěhuje k šestnáctce Manchesteru.
25'
Vysoké napadání City opět slaví úspěch. Tentokrát se ke střele dostal Kevin De Bruyne, avšak jeho pokus zpoza velkého vápna zblokoval jeden z hostujících hráčů a Lloris poté pohodlným zákrokem sebral míč do svých rukavic.
24'
Vzápětí domácí zahrozili hned dvakrát. Nejprve potáhl míč do šestnáctky Sergio Aguero, jehož dělovku Lloris vyrazil. Na hranici pokutového území se ještě k balónu dostal Raheem Sterling, který však bránu Tottenhamu přestřelil.
23'
Rose měl následně před sebou hodně prostoru. Jeho centr se mu však hrubě nepovedl a míč skončil za bránou City.
23'
Hned tři hráči nyní napadali hostujícího obránce s míčem, ale počínali si při tom nedovoleně. Bude se tedy kopat proti bráně Edersona.
22'
Harry Kane už už postupoval z boku sám na bránu Citizens, avšak znovu je odmáván a odpískán ofsajd hostujícího týmu.
21'
A podobně jako v předchozím případě adresoval opět do stejných míst, ale nyní byla defenzíva Hotspurs připravena a míč dostala do bezpečí.
20'
Aktivní Sané po své další individuální akci a následné přihrávce před bránu vybojoval další rohový kop pro Manchester.
19'
Znovu si museli hosté vypomoci přihrávkou na Huga Llorise, jenž následně míč pouze odkopl směrem vpřed. Citizens nedají svému soupeři ani centimetr místa.
18'
Leroy Sané se pěknou kličkou zbavil protihráče a zatáhl míč na polovinu soupeře. Tam však po krátké chvíli Manchester ztrácí balón ve prospěch Tottenhamu.
17'
Raheem Sterling vzápětí vybojoval přímý kop po faulu na svojí osobu na vlastní polovině. Citizens již tuto situaci rozehráli nakrátko.
16'
Poté se hosté snažili o rychlou odpověď, ale Harry Kane se nedokázal zbavit svého strážce před šestnáctkou, který jej také i o míč připravil.
14'
Domácí po čtvrt hodině hry otevírají skóre a Etihad Stadium je na nohou! Leroy Sané se postavil k rozehrávce rohového kopu z levé strany a svým centrem našel přesně hlavu ILKAYE GÜNDOĞANA, jenž se z prostoru mezi penaltovým puntíkem a malým vápnem již nemýlil.
13'
Po Eriksonově vysunutí nemohl Son pokračovat v útoku, jelikož praporek pomezního sudího vyletěl vzhůru. Hlavní rozhodčí posléze odpískal ofsajd.
12'
Tato hlavička Harryho Kanea z hranice pokutového území neměla pražádnou šanci na úspěch. Balón skončil daleko od brány Edersona, který si jej už staví k odkopu.
12'
Sterling to poté zkoušel individuálně na pravé straně, ale byl odzbrojen. Aguero však znovu skvěle zapresoval a donutil k Llorise k špatnému odkopu, po němž domácí zůstanou u míče.
11'
Nyní si hráči Tottenhamu vůbec nerozuměli. Na přihrávku středem hřiště nemohl totiž dosáhnout žádný z nich a míč tedy doputoval až k Edersonovi.
10'
Posléze byl na pravé straně faulován Sterling a rozehrávky přímého kopu se ujal De Bruyne. Ten směřoval svůj centr na přední tyč, kde se však Aguerovi hlavička nepovedla a bude z toho jen odkop od brány.
9'
Sané poprvé naznačil kudy by mohla vést cesta. Po levé straně pronikl do pokutového území a vzápětí hledal Aguera před bránou. Na poslední chvíli však jeho pas zastavil obránce Vertonghen.
8'
Sterling hlavou sklepával pod sebe na Aguera, ale k míči měli přeci jen blíže hostující fotbalisté. City však díky skvělému napadání získali balón zpět do své moci.
7'
Lloris byl nyní připraven na kolmici za obranu na Sergia Aguera. Hostující gólman včas vyběhl za šestnáctku a odkopl míč bezpečně do zámezí.
6'
Další dlouhý míč za obranu v podání hostů, tentokrát byl jeho adresátem Son. Ten však měl k míči dál než brankář Ederson, a tak z akce Hotspurs velmi záhy sešlo.
5'
Na polovině byl poněkud nevybíravě poslán k zemi De Bruyne a pochopitelně se píská proti bráně hostů. Vše se ještě obejde bez karetního trestu.
4'
Ani s dalším pokusem ohrozit Edersona Tottenham neuspěl. City se i nyní bez problémů ubránilo a může zaútočit.
3'
Hotspurs se postupnou kombinací snažili hru dostat na pravou stranu, avšak tam dobře zasáhli hráči Manchesteru, kteří zamezili soupeři v útočení.
2'
Citizens to posléze zkoušeli dlouhým nákopem, ale ani tato varianta nebyla úspěšná. U míče jsou tedy znovu hosté.
1'
Harry Kane nedokázal po autovém vhazování udržet míč pro své barvy a do rychlého kontru se hnal Kevin De Bruyne. Jeho postup však byl zastaven a nakonec po nepřesně přihrávce domácích z toho bude jen odkop od brány Tottenhamu.
1'

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Mangala, Delph – De Bruyne, Fernandinho (C), Gündoğan – Sterling, Agüero, Sané.
Náhradníci: Bravo – Danilo, B. Silva, Y. Touré, Zinčenko, Foden, Jesus.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Dier, Vertonghen, Rose – M. Dembélé, Winks – Eriksen, Alli, Heung-min – Kane.
Náhradníci: Vorm – Davies, Aurier, Foyth, Moussa Sissoko, Lamela, F. Llorente.

Rozhodčí: Pawson – Betts, Nunn.
Poslední tři vzájemná utkání

30.7.2017 Manchester City – Tottenham 3:0
21.1.2017 Manchester City – Tottenham 2:2
2.10.2016 Tottenham – Manchester City 2:0
Tottenham Hotspur

Hotpurs si také v dosavadním průběhu nevedou vůbec zle. Po sedmnácti střetnutích si drží 4. místo s celkovým ziskem 31 bodů.
Přestože jejich skóre 30:14 je o poznání horší než v podání Citizens, tak i přesto patří defenzíva i ofenzíva Tottenhamu k těm nejlepším v Premier League.
Na cizích stadionech sice vybojoval z osmi zápasů 13 bodů, ale již čtyřikrát v řadě zde nevyhrál. V dnešním měření sil na Etihad Stadium jej také nečeká nic lehkého, protože zastavit rozjetý Manchester je opravdu těžký oříšek.

Christian Eriksen 4

Citizens letos doopravdy dominují fotbalové Anglii. Ze sedmnácti zápasů ani jednou neprohráli a se 49 body vládnou ligové tabulce. Další úctyhodná bilance Manchesteru je patnáct vítězství v duelech Premier League za sebou a dnes budou chtít jistě tuto šňůru prodloužit.
Navíc se může pochlubit nejlepším útokem i obranou ligy. Skóre 52:11 ostatně mluví za vše.
Před vlastním publikem se představil v osmi střetnutích, ze kterých vytěžil 22 bodů. Právem tedy sídlí na 2. místě v tabulce domácích týmů soutěže.

Gabriel Jesus 8
Hezký sobotní podvečer. Vítáme vás u on-line přenosu ze šlágru 18. kola Premier League, ve kterém Manchester City přivítá na své půdě Tottenham Hotspur. Utkání začíná v 18:30 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou zábavu.