Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Manchester Utd. - 10. března 2019   17:30

Arsenal
12' Xhaka (A. Lacazette) • 69' Aubameyang
2:0
(1:0)
Arsenal
Leno – Papastathopoulos, Koscielny (C), Monreal – Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – A. Lacazette (86. Nketiah), Özil (77. Iwobi), Aubameyang (80. Denis Suárez).
Čech – Mustafi, Alnaní, Iwobi, Denis Suárez, Guendouzi, Nketiah.
Jonathan Moss – Simon Bennett, Marc Perry
Emirates Stadium, Londýn
Manchester Utd.
de Gea – Young (C), Smalling, Lindelöf – Dalot (71. Martial), Fred, N. Matić (80. Greenwood), Shaw – R. Lukaku, P. Pogba, Rashford.
Romero – Bailly, Rojo, Pereira, McTominay, Martial, Greenwood.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 11:10. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:18.
Utkání je u konce a body zůstávají domácímu týmu. I po přestávce jsme mohli sledovat akční fotbal, ve kterém se oba celky snažily jít do zakončení. Hosté sice dokázali zaměstnat obranu a gólmana Lena, ten byl ovšem k nepřekonání a připsal si několik úspěšných zákroků. Domácí zato využili z minima maximum, a přidali ještě jeden gól. V 69. minutě se k penaltě postavil Pierre-Emerick Aubameyang a hravě ji proměnil. Arsenal si pak svůj dvoubrankový náskok bez potíží pohlídal, získal tři body, má jich celkem 60 a dotáhl se v tabulce na třetí Tottenham na rozdíl jediného bodu. Manchester United je pátý s 58 body.
90+6'
90+5'
Ještě jeden odkop od domácí branky.
90+4'
V Londýně hustě prší a už to vypadá, že hosté odjedou nejen s prázdnou, ale také pěkně zmoklí.
90+3'
Centr z levé strany byl sražen mim hrací plochu. Není z toho ani penalta za případnou ruku, ani rohový kop. Rozehrává se od Lenovy branky.
90+2'
Neuspěl ani Rashford, ten však alespoň zakončil. Slabá hlavička skončila v Lenově náruči.
90+1'
Hosté to nevzdávají, snaží se o centry před Lena, tím ale jejich útočná činnost končí.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
90'
Žlutou kartu za faul dostal domácí Sead Kolašinac.
89'
Unikající Nketiah byl stažen Shawem, Suárez si už chystá míč na rozehrání přímého kopu.
88'
Na Emirates Stadium už panuje vítězná nálada, fanoušci zpěvem oslavují blížící se výhru.
87'
Fred posílal oblouček za obranu Arsenalu, Pogba byl ale pod dozorem hned dvou hráčů a k míči se nedostal.
86'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Edward Nketiah.
85'
Ne ne, ze strany hostů je to už křeč. Nevyšla ani kombinace na levém křídle.
84'
Manchesteru se nedaří, domácí tým skvěle kontroluje hru a prakticky nepouští soupeře do útoku a zakončení.
83'
Brejk tři na jednoho vypadal, že by jej domácí mohli dotáhnout do zdárného konce, přihrávka na Suáreze však byla sražena Fredovým skluzem na aut.
82'
Domácí u míče, vhazují na vlastní polovině a vůbec s tím nepospíchají.
81'
David de Gea zkrotil ostrý centr z levé strany a ihned rozehrál.
80'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Mason Greenwood.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Denis Suárez.
79'
Rozehrání přímého kopu hostům moc nevyšlo, prakticky vzápětí se pískalo Smallingovo provinění.
78'
Martial se k míči nedostal, na vině bylo i porušení pravidel ze strany Maitland-Nilese.
77'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mesut Özil, přichází Alex Iwobi.
76'
Další nedovolený zákrok Paula Pogby a teď už to má od sudího za žlutou kartu.
75'
Domácí chystají střídání, do hry se dostane Alex Iwobi.
74'
Domácí rozehráli rohový kop, po Xhakově centru přišlo zakončení hlavou, ve vápně však dobře zasáhl Lukaku, který se stáhl až před de Geu.
73'
Pogbův faul, Arsenal tak může jít zase kupředu.
71'
Už to mohlo být 3:0, neboť Lindelöfovi nevyšlo zpracování míče, pustil za sebe Lacazetteho, jenže ten z brejku pálil mimo de Geovu branku.
71'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Diogo Dalot, přichází Anthony Martial.
69'
Arsenal právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, poslal svou střelu doprostřed branky a jelikož de Gea skočil na levou stranu, skončil míč v síti a Arsenal tak vede už 2:0.
68'
Nemanja Matić navíc dostal za protesty žlutou kartu.
68'
Penalta pro Arsenal! Lacazette se s míčem u nohy dostal po pokutového území, kde po střetu s Fredem upadl a rozhodčí neváhal ani okamžik.
67'
Středem se pokoušel probít Fred, kousek před pokutovým územím byl ale o míč obrán. Tvrdě, ale čistě.
66'
Za hosty pálil Xhaka, jeho střela zpoza šestnáctky však mířila asi dva metry vedle de Geovy levé tyče.
64'
Stále sledujeme fotbal vysoké kvality a v tempu, Manchester se zatím marně snaží o vyrovnání.
62'
Rychlý kontr Arsenalu zakončoval z pravé strany Aubameyang, jeho střela byla ale sražena a k de Geovi se vůbec nedostala.
62'
Další faul, nyní na straně domácích, na trávníku se ocitl Fred. I zde jsme viděli bleskové rozehrání, zatím ovšem pouze do šířky.
61'
Lacazette na zemi, domácí bleskově rozehráli. Kolašinac a po něm právě Lacazette ale nic nevymysleli a ke střele se nedostali.
59'
Fred i Pogba míč přeběhli a nechali tak rozehrávku na Rashfordovi. Tomu to ale vůbec nesedlo a zamířil o několik metrů vedle Lenovy branky.
58'
Už zase hrajeme a budeme svědky přímého kopu hostů. To vše po faulu na unikajícího Pogbu.
56'
Opět nehrajeme, neboť na trávníku sedí domácí Maitland-Niles a drží se za pravou holeň. Už je u něj týmový lékař.
55'
Hra se nám přesunula k de Geovi, zprava pálil Ramsey. Myslel to dobře, byl ale uvnitř pokutového území zablokován.
53'
Faul. Pogba se v útočné snaze dopustil hry vysokou nohou a rozhodčímu to neuniklo.
53'
Už je mimo hrací plochu, hosté tak mohou rozehrát zmíněný roh.
52'
Před jeho rozehráním ale ještě probíhá ošetřování Koscielnyho.
50'
Zpoza pokutového území vystřelil Fred a ihned reklamoval, že se v šestnáctce hrálo rukou. Rozhodčí ukázal, že ne a akce pokračovala. Následoval oblouček za obranu, Lukaku byl ale vychytán skvělým Lenem! Ofsajd to nebyl, gólman Arsenalu srazil míč na roh.
49'
Ze střední vzdálenosti vystřelil hostující Rashford, jeho pokusu ale scházelo hodně přesnosti...
48'
Hrálo se už na druhé straně a po průniku do šestnáctky upadl Lacazette. Rozhodčí však stál blízko a viděl, že Lindelöf se faulu nedopustil.
47'
Leno dobře zareagoval na dlouhý pas za obranu, včas vyběhl z branky a mimo své vápno odkopl před blížícím se útočníkem Manchesteru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:36.
Je za námi první poločas, který zejména v úvodu přinesl akční fotbal, ve kterém se oba týmy předháněly v šancích. Gólem však skončila jen jedna, ve 12. minutě vystřelil Granit Xhaka a jeho rána překvapila de Geu natolik, že ten se za míčem pouze ohlédl. Manchester se pak snažil o srovnání, Fred ovšem trefil pouze tyč a Lukaku nedotáhl do zdárného konce kličku na brankáře. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:0 pro londýnský celek.
45+4'
45+3'
Dlouhý a vysoký pas k vápnu hostů skončil u obrany Manchesteru, ti ještě pokouší jednu akci.
45+1'
Jak Xhaka, tak i Rashford odkulhali do zámezí, může se tak pokračovat ve hře.
45'
Budou se nastavovat dvě minuty.
45'
Na trávníku jsou nyní lékaři obou týmů, oba aktéři poslední akce potřebují ošetření.
44'
Teď to hosté překombinovali, akce po pravé straně volala po rychlejším zakončení. Takhle vše skončilo nepříjemným zajetím Rashforda do Xhaky.
42'
Ten skončil Özilovým ofsajdem na levé straně, vzrušení tak bylo zbytečné.
42'
Youngův rohový kop zvládla obrana Arsenalu odhlavičkovat pryč z vápna a ještě založit rychlý brejk.
41'
Po průniku levou stranou tlačil Lukaku centr na malé vápno, připravený Monreal však zachoval chladnou hlavu a povedlo se mu míč odkopnout.
40'
Kolašinac vede s rozhodčím debatu o daném zákroku, vypadá to, že si oba vše vyříkali.
39'
Po centru z levé strany svedli Kolašinac se Smallingem tvrdý souboj o míč, vypadalo to jako faul ze strany hostujícího hráče, ale pískal se pouze odkop od branky Arsenalu.
38'
Žlutou kartu za faul na Pogbu dostal domácí Sokratis Papastathopoulos.
36'
Vynikající Leno! Lukaku se dokázal probít mezi dvěma obránci a dokonce nasadit ke kličce brankáři, jenže německý strážce domácí branky se natáhl a rukou střelu vyrazil!
35'
Po bleskovém přesunu k vápnu přihrál Aubameyang na Lacazetteho, jenže ten podklouzl a zakončoval v pádu. Nepříjemně upadl a navíc pálil mimo de Geovu branku.
34'
Matić stáhl u půlky Maitlanda-Nilese, Arsenal ihned rozehrál.
34'
Ani zde se to ale nepovedlo, v ofsajdu se ocitl Özil.
33'
Postupná kombinace domácích nevedla k posunu, následovala tak velká malá domů na Lena a nový pokus, nyní z druhé strany.
31'
Nízký centr byl obranou odvrácen, ale pouze k nohám Dioga Dalota. Ten ihned zakončil, prudký pokus však skončil vysoko nad brankou.
31'
Ten teď nebude mít Leno, neboť po faulu na Shawa následuje přímý kop pro Manchester. Centr z levé strany pošle sám faulovaný Shaw.
30'
Po rohovém kopu se pískalo provinění domácích barev, de Gea má klid na rozehrávku.
29'
Youngův faul, Arsenal jde dopředu.
28'
Pogba poslal do pokutového území pěkný centr, na zadní tyči si na něj sbíhal Rashford, přes Papastathopoulose se ale do zakončení nedostal. Reklamoval ještě teč a roh, ale ani zde neuspěl. Rozehrává se od Lenovy branky.
26'
Z velké dálky to zkusil Pogba, Lena však spíše jen poškádlil, než že by jej řádně vyzkoušel.
24'
Mimo končí i střela na druhé straně. Pozitivní je, že oba týmy stále pokračují v útočném stylu fotbalu.
22'
Kombinace domácích vypadala o mnoho lépe. Po pravé straně vznikla rychlá akce na jeden dotek se zakončením Aarona Ramseyho. Ten v plné rychlosti pálil nad de Geovu branku.
21'
Pogba si chtěl narazit s Lukakuem, patička druhého jmenovaného ale adresáta nenašla.
21'
David de Gea odkopává od vlastní branky, zahajuje tak další postupnou akci Manchesteru.
19'
Ou, teď si domácí museli oddechnout. Akce totiž pokračovala a zpoza pokutového území vystřelil Fred. Lena překonal, ten se po míči natahoval marně, zastoupila jej však tyč! K vyrovnání chyběly centimetry.
18'
Hosté vyrazili dopředu po pravé straně, nejprve odkrytý prostor byl však záhy uzamčen a postup vpřed byl pozastaven.
16'
Tentokrát už došlo i na střelu, Lacazette zakončoval z dobré pozice, jeho ránu však srazil dobře postavený Young.
15'
Dlouhý pas na Aubameyanga byl až příliš prudký, míč skončil u de Gey.
14'
Rázem tak mají hosté co dohánět, budou muset ale hodně přidat, zatím byli od úvodních minut ve velkém útlumu.
12'
Domácí jdou do vedení! Po akci pravou stranou se hra posunula na střed, míč si na střelu našteloval GRANIT XHAKA a jeho pokus se pro de Geu nečekaně stočil na stranu. Brankář Manchesteru čekal jiný směr a mohl se jen koukat, jak míč končí v jeho síti.
10'
Xhaka předvedl krátký centr, na první tyči jej odhlavičkoval Dalot.
10'
Je to zatím fotbal nahoru a dolů. Ramseyho střela byla sražena, je tu další roh pro Arsenal.
9'
Už se zase hraje na druhé straně, do zakončení se dostávali Shaw, Rashford i Lukaku, obrana Arsenalu v čele s gólmanem Lenem ale odolala.
8'
Další Aubameyangův pokus. Ten je v úvodu utkání v laufu, tlačí se do zakončení, zatím se ale potýká s přesností.
7'
Aubameyang předvedl na levé straně rychlé nohy, Smalling měl co dělat, aby mu stačil a zabránil mu v zakončení. Střela domácího útočníka šla vysoko nad.
6'
Už je po akci, neboť Lacazetteho zakončení po centru od rohového praporku skončilo mimo de Geovy branky. Hostující gólman se už pozvolna chystá k rozehrání.
5'
Domácí pokračují v náporu, nyní si vybojovali rohový kop. Ten rozehraje Xhaka.
4'
Přetažený centr zadní tyč se vrátil na střed, kde se o nůžky pokusil Aubameyang. Mířil nad.
3'
Faul na Ramsayho, Arsenal bude rozehrávat přímý kop z pravého křídla.
2'
Centr z levé strany mířil do vápna hostů, Lacazette se však po míči natahoval marně.
2'
Arsenal zatím nepouští soupeře k míči, v poklidu kombinuje na útočné polovině a přibližuje se brance.
1'

Arsenal FC: Leno – Papastathopoulos, Koscielny (C), Monreal – Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – A. Lacazette, Özil, Aubameyang.
Náhradníci: Čech – Mustafi, Alnaní, Iwobi, Denis Suárez, Guendouzi, Nketiah.

Manchester United: de Gea – Young (C), Smalling, Lindelöf – Dalot, Fred, N. Matić, Shaw – R. Lukaku, P. Pogba, Rashford.
Náhradníci: Romero – Bailly, Rojo, Pereira, McTominay, Martial, Greenwood.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Simon Bennett, Marc Perry.
Oba týmy jsou již na hraví ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Emirates Stadium začne v 17:30, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jonathan Moss, kterému budou na pomezí pomáhat Simon Bennett a Marc Perry.
Manchester United

Hosté jsou čtvrtí s 58 body a mohou se také pochlubit skvělou formou. V lize prohráli naposledy 16. prosince v Liverpoolu, od té doby ztratili pouze čtyři body za dvě remízy. V týdnu Manchester otočil vývoj osmifinále Ligy mistrů proti PSG a vybojoval postup mezi nejlepší osmičku. V lize se naposledy tým představil doma proti Southamptonu a po gólech Pereiry a dvou trefách Lukakua vyhrál 3:2. Dnes budeme mít možnost sledovat šlágr kola, přímou bitvu o čtvrté místo tabulky.

Arsenal FC

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě tabulky se ziskem 57 bodů a má na dohled svého dnešního soupeře. Arsenal dnes bude chtít zapomenout na čtvrteční nepovedené představení v rámci Evropské ligy, když v Rennes podlehl 3:1. A také na minulotýdenní londýnské derby s Tootenhamem, které skončilo remízou 1:1. Arsenal sice v tomto klání vedl po trefě Aarona Ramseyho, jenže v 74. minutě dostali domácí penaltu a tu proměnil Harry Kane. Londýnský klub se dnes pokusí svého soupeře přeskočit v tabulce a přiblížit se i třetímu Tottenhamu. Lehké to ale určitě nebude,..

Manchester City – Arsenal 3:1
Huddersfield – Arsenal 1:2
Arsenal – Southampton 2:0
Arsenal – Bournemouth 5:1
Tottenham – Arsenal 1:1
Dobrý podvečer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 30. kola mezi týmy Arsenal FC a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.