Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Bournemouth - 26. prosince 2018   16:00

Tottenham
16' Eriksen (Walker-Peters) • 23' Son Hung-min (Walker-Peters) • 35' Lucas Moura (Walker-Peters) • 61' Kane (Eriksen) • 70' Son Hung-min
5:0
(3:0)
Tottenham
Lloris (C) – Walker-Peters, Alderweireld, Foyth, Rose – Winks – Moussa Sissoko, Lucas Moura, Eriksen (84. Davies) – Son Hung-min (88. F. Llorente), Kane (77. Skipp).
Gazzaniga – Davies, Trippier, D. Sánchez, Skipp, F. Llorente, Lamela.
Kavanagh – Cook, Massey
Wembley Stadium, Londýn
Bournemouth
Begović – Francis (45+3. Rico), S. Cook, Aké, Daniels – Stanislas, Lerma, Surman, Fraser – Brooks (74. J. King) – C. Wilson (67. Mousset).
Boruc – J. King, Defoe, Ibe, Mousset, Mings, Rico.

Přeju hezký zbytek středečního večera a u sledování dalších přenosů zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání devatenáctého kola anglické Premier League, ve kterém Tottenhma deklasoval Bournemouth 5:0. Rozhodnuto bylo hned po první půli, ve které se Spurs prosadili čtyřikrát, dvakrát Son, po jedné brance si připsal Eriksen a Lucas. Ve druhé půli vstřelil gól i nejlepší střelec Kohoutů Kane. Za zmínku stojí výborný výkon pravé ho beka Walkera-Peterse, jenž zaznamenal tři asistence. Tottenham se díky výhře posouvá na druhé místo před Manchester City, Bournemouth padá až na jedenácté místo.
90+4'
90+3'
Z rohového kopu nic nebylo, Toby Alderweireld odhlavičkoval daleko do bezpečí.
90+2'
Junior Stanislas vytloukl bloky Foytha a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
90+1'
Fraser vyslal nebezpečnou střelu, která proletěla jen těsně nad Llorisovou brankou.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Narážečka Sona s Rosem skoro vyšla, na poslední chvíli zasáhl Nathan Aké.
88'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Fernando Llorente.
87'
Žlutou kartu dostává Harry Winks (Tottenham Hotspur).
86'
Joshua King se nedokázal prodrat přesnově příchozího Daviese, welský hráč uzmul míč pro sebe.
85'
Stále ta stejná písnička, Spurs kombinují, Cherries už ani nenapadají nijak zvlášť do hloubky.
84'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Ben Davies.
83'
Kyle Walker-Peters se po přišlápnutí od soupeře na chvíli posadil na zem, nicméně bude tento mladý bek bude schopen pokračovat ve hře.
82'
Tottenham už se nikam nežene, kombinuje na své polovině a nechává soupeře běhat za balónem.
81'
Charlie Daniels vyslal krásnou křižnou střela, která ke štěstí Llorise jen o kousek minule jeho levou tyč!
80'
Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka utkání, o kterém už je o vítězi dávno rozhodnuto.
79'
Lys Mousset chtěl nastřelit Alderweirelda a vybojovat roh, místo toho se ale hodně ukopl a poslal míč na tribunu.
78'
Bournemouth se dožadoval odpískání ruky Foytha v pokutovém území, neúspěšně.
77'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Oliver Skipp.
76'
Žlutou kartu dostává Son Hung-min (Tottenham Hotspur).
75'
Junior Stanislas poslal nadýchaný centr do vápna, který ale s přehledem odvrátil Danny Rose.
74'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Joshua King.
73'
Naprostá dominance Tottenhamu pokračuje, Cherries už by se nejradši viděli v kabině.
70'
Tottenham právě vstřelil branku!
Spurs završili populárního "bůra"! Kane sám před Begovičem podklouzl, avšak situaci vyřešil i na zemi skvělou přihrávkou na Lucase, jehož střelu Begovič pouze vyrazil před sebe přímo na kopačku SON HUNG-MINA, jenž střelou do odkryté brány dává svůj druhý gól v utkání! Bez asistence.
70'
Nově příchozí Lys Mousset se ihned dostal k nebezpečné hlavičce, kterou poslal jen těsně vedle levé tyče.
69'
Danny Rose příliš přetáhl svůj centr, míč pro sebe uzmul Steve Cook.
68'
Junior Stanislas byl blížko snížení, do jeho tvrdé střely se však obětavě vrhl Danny Rose, jenž ji zblokoval na roh!
67'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Lys Mousset.
66'
Cetr Walkera-Peterse letěl hodně dlouho, což hodně zmátlo Begoviče, ten si s tím ale nakonec poradil.
65'
David Brooks se dopustil úplně zbytečného faulu na polovině soupeře, čímž opět věnoval balón domácím.
64'
Spurs hrají ve velkém klidu, Cherries mají velký problém se vůbec dostak k míči.
63'
Callum Wilson zabojoval a nakonec se i dostal k balónu, jenže pak vyslal nepřesnou přihrávku.
61'
Jednoduchá akce Tottenhamu vede ke čtvrtému gólu! Eriksen krásnou přihrávkou za obranu vybídl ke skórování HARRYHO KANEA, který střelou z první prostřeluje Begoviče a dvanáctým gólem v sezóne dotahuje Aubameyanga na čele tabulky střelců!
60'
Máme za sebou hodinu hry a Spurs stále vedou o tři branky, vypadá to na pohodlnou výhru domácích.
59'
Fraser poslal dobrý centr do vápna, jenže Lloris všas zareagoval a míč chytil do rukavic.
58'
Exekuce se ujal Harry Kane, avšak trefil pouze místo, kde byl připraven Asmir Begović.
57'
Lucas Moura byl Akém stažen na zem, Spurs budou mít přímý kop z velmi zajímavé pozice.
56'
Danny Rose posílal přízemní centr na Kanea, ten však v obležení čtyř protihráčů příliš šancí neměl.
55'
Junior Stanislas dokázal po centru z levéstrany poslat míč za záda Llorise, bohužel pro něj a celý tým se nacházel v ofsajdu!
54'
Snaha o překvapivé zrychlení hry nevyšla, nahrávka na Sona zachytil Rico.
53'
Do kombinace se zapojil i brankář Kohoutů, Hugo Lloris.
52'
Tottenham nikam nespěchá, kombinuje na polovině hřiště a hledá mezeru v obraně.
51'
Rohový kop Cherries dolétl pouze do prostoru, kde se pohyboval úplně osamocený Juan Foyth.
50'
Lerma ztratil balón, Kane předal Sonovi, Korejec chtěl vrátit míč na nejlepšího střelce týmu, avšak Steve Cook mu to nedovolil.
49'
Lucas Moura ukázal svoji rychlost, když skvěle vystihl soupeřovu rozehru.
48'
Vúvodu poločasu kombinuje Bournemouth, před kterým stojí téměř neřešitelný úkol, dohnat ztrátu tří branek.
47'
Juan Foyth ve vápně srazil Wilsona, avšak píšťalka sudího zůstala němá.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:10.
Skončil první poločas utkání mezi Tottenhamem a Bournemouthem, ve kterém domácí nastříleli tři branky a prakticky rozhodli o svém vítězství. Po čtvrthodině se prosadil Eriksen za velkého přispění Lermovy teče. Na 2:0 zvýšil přesnou střelou k levé tyči Son a zatím poslední branku vsítil Brazilec Lucas. V závěru poločasu se nepříjemně zranil kapitán hostí Francis, který musel být odnášen na nosítkách.
45+7'
45+7'
V távěru poločasu měl po centru z pravé strany velkou šanci Charlie Daniels, svoji hlavičku ale namířil pouze do Llorise!
45+6'
První poločas dohrává Tottenham kombinační hrou na polovině hřiště.
45+5'
Přihrávka Rica na Wilsona byla příliš krátká, v klidu ji vystihl Alderweireld.
45+4'
Žlutou kartu dostává Jefferson Lerma (AFC Bournemouth).
45+3'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Simon Francis, přichází Diego Rico.
45+2'
Simon Francis je za potlesku celého stadiónu odnášen ze hřiště, snad to nebude nic vážného.
45+1'
Na hřišti stále probíhá ošetřování Simona Francise, první poločas se pořádně natáhne.
45'
Je to jasné, pro kapitána Bournemouthu dnešní zápas skončil, na hřiště už přiběhly i nosítka.
44'
Francis sie při snaze zabránit Sonovi v cestě zřejmě zranil, zatím to nevypadá, že by měl pokračovat ve hře.
43'
Další náběh za obranu předvedl Son Hung-min, tho zastavil praporek zdvižený nad hlavou pomezního rozhodčího.
42'
Junior Stanislas si pěkně narazil s Brooksem, přihrávka na Wilsona ale byla příliš prudká.
41'
Rohový kop se vůbec nepovedl, centr Eriksena spadl přímo do Begovičovy náruče.
40'
Sissoko nabral rychlost a pak se pokusil o centr, Steve Cook zblokoval na roh.
39'
Kane šikovně přihrával do lajny Roseovi, ten však jeho úmysl nepochopil a za nahrávkou se ani nerozběhl.
38'
Junior Stanislas zkusil z voleje překvapit Llorise, avšak svoji střelu namířil příliš vysoko.
37'
Fantastický zápas pro jednadvacetiletého Kyla Walkera-Peterse, který z pozice pravého beka asistoval na všechny tři branky!
35'
Dominance Spurs pokračuje! Krásný náběh za obranu předvedl Kyle Walker-Peters, jenž se podíval a poté naservíroval přihrávku na zlatém podnose LUCASI MOUROVI, který už měl jednoduchou práci! Asistence: Kyle Walker-Peters.
34'
Lucas Moura si krásně obhodil Danielse, který ale na poslední chvíli odstrčil Brazilce tělem a vybojoval míč pro sebe.
33'
Danny Rose si balón posnul příliš dopředu, jako první u něj byl Simon Francis.
32'
Fraserův centr na podruhé o poznání povedenější, před Wilsonem tentokráte odvrátil Toby Alderweireld.
31'
Fraser se na lajně zbavil Walkera-Petersa, jeho centr ale zblokoval Juan Foyth.
30'
Máme za sebou půl hodinu utkání a Spurs vedou 2:0. Nutno říct, že zaslouženě, Bournemouth se vyjma šance Brookse k ničemu nedostal.
29'
Hodně riskantní malá domů, na kterou tak tak nedosáhl Harry Kane, Asmir Begović byl u míče o chvilku dřív a odkopl ho do zámezí.
28'
Tottenham momentálně ovládá hru, avšak kombinuje jen na polovině hřiště, hledá mezírku v soupeřově obraně.
27'
Vypadá to, že ano. Ryan Fraser už je na nohou a je odváděn za postranní čáru.
26'
Ošetření stále probíhá, uvidíme, zda bude Fraser schopen pokračovat ve hře.
25'
Na zemi se po jednom ze soubojů ocitl Ryan Fraser, na hřiště už byli přivoláni kluboví lékaři.
23'
Spurs se dostávají do vedení o dvě branky! Danielsova hrůzostrašného zpracování využil Kyle Walker-Peters, jenž okamžitě přdal SON HUNG-MINOVI, který přízemní střelou z šestnátky trefil levý dolní roh, Begovič byl bez šance! Asistence: Kyle Walker-Peters.
22'
Tottenham přebral iniciativu zápasu na svou stranu, dokáže přidat další branky?
21'
Zbytečného faulu na polovině hřiště se dopustil středopolař Jefferson Lerma.
20'
I s tímto rohovým kopem si hostující obrana poradila, do bezečí odhlavičkoval Andrew Surman.
19'
Son vytloukl bloky Surmana a vybojoval pro svůj tým další roh.
18'
A mohlo to být o dva góly! Kane krásným centrem našel Walkera-Peterse, jenž v pádu nedokázal zakončit přesně!
16'
Ale udeřilo na druhé straně! Kyle Walker-Peters nahrál CHRISTIANU ERIKSENOVI, který z velké dálky zkusil své štěstí levačkou. Begovič by střelu nejspíše měl, před ním ale tečoval mimo dosah spoluhráč Lerma! Asistence: Kyle Walker-Peters.
15'
Bournemouth poněkud překvapivě tlačí Spurs, k vedoucí brance rozhodně nebylo daleko.
14'
A další příležitost pro Bournemouth! Po krásné přirávce Lermy se sám před Llorisem zjevil David Brooks, jenže nedokázal míč dostatečně zvednout, Lloris jeho pokus chytl do rukavic!
13'
Po centru Cooka se do dobré pozice dostal Ryan Fraser, avšak překážel mu Junior Stanislas, proto krajní záložník ani nezpracoval míč!
12'
Charlie Daniels se pokusil založit rychý protiútok, jenže Ryan Fraser byl následně zdvojen a tak jen vrátil míč dozadu.
11'
Danny Rose si posunul balón podél Brookse, tomu nezbývalo nic jiného, než krajního beka faulovat.
10'
Úvodní desetiminutovka ukázala, že útočit budou hlavně Kohouti, Bournemouth se bude snažit ubránit remízu.
9'
Eriksenův roh na přední tyč odvrátil do bezpečí stoper Nathan Aké .
8'
Son Hung-min udělal kličku Cookovi, ten na poslední chvíli provedl skluz, kterým míč odvrátil na rohový kop.
7'
Další útočná akce Spurs začne od kapitána Huga Llorise, ke kterému propadl vykopnutý balón.
6'
Danny Rose dostal zajímavou přihrávku do běhu, úmysl ale přečetl Asmir Begović, jenž byl u míče první.
5'
Příliš krátkou rozehrávku vystihl Lucas, který okamžitě předal Kaneovi, ten však akci zbrzdil přihrávkou dozadu na středopolaře.
4'
Lucas Moura při zpracování neudržel rovnováhu a spadl, míč následně na hrací ploše již nestihl.
3'
Dlouhý pas za obranu na Eriksen, jenž v těžké pozici vybojoval alespoň autové vhazování.
2'
Tottenham oblékl bílé dresy, Bournemouth navlékl tradiční čeveno-černou kombinaci.
1'

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker-Peters, Alderweireld, Foyth, Rose – Winks – Moussa Sissoko, Lucas Moura, Eriksen – Son Hung-min, Kane.
Náhradníci: Gazzaniga – Davies, Trippier, D. Sánchez, Skipp, F. Llorente, Lamela.

AFC Bournemouth: Begović – Francis, S. Cook, Aké, Daniels – Stanislas, Lerma, Surman, Fraser – Brooks – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – J. King, Defoe, Ibe, Mousset, Mings, Rico.

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Massey.
Vzájemné zápasy:

Jednoznačným favoritem bude Tottenham. Nejen vzhledem k postavení v tabulce, ale i kvůli vzájemným zápasům. Z posledních pěti zápasů Spurs čtyřikrát vyhráli, jen jednou se týmy rozešly smírně po bezbrankové remíze. Ovšem Premier League je nevyzpytatelná a překvapit může každý.
AFC Bournemouth

Cherries mají v zimním období velice složitý los a i proto klesli ze skvělé šesté pozice na příčku osmou, avšak i tato pozice je rozhodně dobrým počinem. Svěřenci trenéra Howea z posledních pět ligových zápasů dvakrát prohráli a třikrát vyhráli. Nejlepším střelcem v probíhajícím ročníku je Callum Wilson, jenž rozvlnil síť soupeře už osmkrát.
Tottenham Hotspur

Kohouti se v tabulce nacházejí na skvělém třetím místě se šestibodovou ztrátou na první Liverpool. Spurs patří do pětice týmů, kteří si to v letošním ročníku nejspíše rozdají o titul. Svěřenci trenéra Pochettina chytli svkělou formu. Od prohry s Arsenalem vyhráli všech pět ligových zápasů a díky remíze na Camp Nou postoupili do osmifinále Ligy mistrů. Nejlepším střelcem týmu je podle očekávání Harry Kane s jedenácti góly, jen Aubameyang je o gól lepší (12).
Krásné sváteční středeční odpoledne! Vítám vás u sledování 19. kola anglické Premier League, ve kterém Tottenham přivítá ve Wembley soupeře z Bournemouthu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.