Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Southampton - 2. listopadu 2019   16:00

Manchester City
70' Agüero (Walker) • 86' Walker
2:1
(0:1)
Southampton
13' Ward-Prowse
Ederson – Walker, Stones, Fernandinho, Angeliño – De Bruyne, Gündoğan, D. Silva (C) (46. Jesus) – B. Silva (85. Foden), Agüero (90+2. Otamendi), Sterling.
Bravo – Cancelo, Jesus, Foden, Mahríz, B. Mendy, Otamendi.
Mason – Holmes, Hopton
Etihad Stadium, Manchester
Southampton
A. McCarthy – Valery (75. Danso), Bednarek (88. Adams), J. Stephens, Vestergaard, P.-E. Höjbjerg (C) – Ward-Prowse, Romeu, Armstrong – Ings (84. Djenepo), Redmond.
Gunn – Adams, Boufal, Danso, Djenepo, S. Long, Jošida.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a příjemný zbytek dne.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:0. Rohy: 17:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:10.
Manchester City si tak proti jasnému outsiderovi připisuje povinné vítězství, ale nevídaně se k tomu nadřel. Southampton dokonce do 70. minuty držel jednobrankové vedení díky skvělému bránění, ale pak už se konečně prosadil Sergio Agüero. O šestnáct minut později přidat druhou branku Kyle Walker, který tak zajistil pro svůj tým tři body, naopak bodové naděje hostů totálně pohřbil.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Ederson (Manchester City).
90+5'
Raheem Sterling byl faulován, domácí tedy rozehrají a zápas poté pravděpodobně skončí.
90+4'
Manchester skvěle brání půlící čáru, nyní tam dokonce vybojoval míč a tlačí se do útoku.
90+3'
Citizens v útoku získali dobrou minutku, Southampton se poté co nejrychleji přesouvá na útočnou polovinu.
90+2'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Nicolás Otamendi.
90+1'
Gabriel Jesus byl úplně sám před brankou, ale Alex McCarthy famózním zákrokem ještě udržel plamínek naděje.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Z přímého kopu od půlící čáry samozřejmě přichází nákop až do vápna, ale domácí obrana úplně v klidu míč odvrátila do bezpečí.
89'
Žlutou kartu dostává Ilkay Gündoğan (Manchester City).
88'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jan Bednarek, přichází Che Adams.
86'
Manchester City právě vstřelil branku!
Domácím hrdinou nakonec bude KYLE WALKER, který kromě krásné přihrávky přidává i vítěznou branku! Ten se prosadil po sraženém centru, míč jen tak tak dokázal v pádu umístit mezi tři tyče!
85'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Philip Foden.
84'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Moussa Djenepo.
84'
Po rohovém kopu se dostal k další střele Ilkay Gündoğan, jeho střela je ale také sražená na roh.
83'
Sergio Agüero mohl být hrdinou dnešního zápasu, jeho rána však skvěle srazil mimo tři tyče Jack Stephens!
82'
Kyle Walker hledal nějakého spoluhráče centrem, ale hosté opět zamkli své vápno a doufají v udržení remízy.
81'
Standardní situaci nyní rozehraje také Southampton, ale přihrávku do běhu v klidu pokryl Bernardo Silva.
80'
Citizens rozehráli trestný kop nakrátko, následně se do míče opřel Kevin De Bruyne, ale jeho technická střela skončila jen vedle pravé tyče!
79'
Velká chyba Alexa McCarthyho, ten totiž chytal přihrávku spoluhráče do rukou, takže domácí budou rozehrávat přímý kop uvnitř šestnáctky!
78'
Manchester už mohl vézt! Raheem Sterling přesnou přihrávkou našel Bernarda Silvu, který tvrdě vypálil ze středu vápna, ale Alex McCarthy ho skvěle vychytal!
77'
Dlouhý nákop byl sice přesný, ale míč stejně získali domácí hráči, kteří se okamžitě ženou dopředu.
76'
Raheem Sterling se při útočném snažení dopustil útočného faulu, hosté tak budou moci po dlouhé době zaútočit.
75'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Yan Valery, přichází Kevin Danso.
75'
Yan Valery si vyžádá první ošetření v zápase, hra tak bude minimálně na minutu přerušena.
74'
Sergio Agüero si připisuje další střelecký pokus, ale tentokrát poslal míč jen do bránícího hráče.
72'
Southampton se stále brání, chce udržet alespoň remízu, protože ta by byla proti Manchesteru hodně cenná.
70'
Citizens se konečně prosazují, vyrovnávají a ještě mají dost času na obrat! O gól se postaral hlavně Kyle Walker, který přímo z pomezní čáry poslal do vápna rychlou přihrávku, která skončila přesně na noze SERGIA AGÜERA, který prostřelil Alexe McCarthyho střelou mezi nohy. Asistence: Kyle Walker.
69'
Kyle Walker si při souboji pomohl faulem, takže Southampton bude moci získat další cenné sekundy.
68'
Další centr portugalského křídelníka už neprošel, navíc skončil v zámezí, takže Alex McCarthy bude rozehrávat od své klece.
67'
Manchester rozehrává další roh nakrátko, následný centr Bernarda Silvy přistál přímo na hlavě Sergia Agüera, ale ten z nadějné pozice mířil jen nad bránu.
66'
Sergio Agüero při zpracování míče hrál rukou, takže hosté budou moci v klidu rozehrávat od své brány.
65'
Ilkay Gündoğan byl v dobré střelecké pozici, ale jeho rána byla opět sražená na rohový kop.
64'
Citizens mají 75% držení míče, většinu času už hrají také ve vápnu, ale stále ani nevystřelili na bránu. Bernardo Silva nyní nastřelil jednoho z bránících hráčů, vypadalo to na ruku, ale žádná penalta se nepíská.
63'
Přihrávka na Sergia Agüera sice prošla, ale ten nedokázal zakončit. Míč se poté odrazil ještě k Ilkayu Gündoğanovi, ale ani on nevystřelil.
62'
Ani další centr žádný domácí hráč nezachytil, brankář Southamptonu tak bude moci získat nějaký čas při odkopu.
61'
Domácí jdou dopředu opět přes levou stranu, odtud odcentroval Angeliño, ale jeho vzdušný pas mířící na zadní tyč nedokázal najít žádný z jeho spoluhráč.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, Manchester stále nemůže najít vyrovnávací branku. Čas mu už navíc začíná pomalu docházet.
59'
Ve vápnu opět něco zkoušel vymyslet Sergio Agüero, ale ten z otočky poslal míč jen mimo hrací plochu. Odkop pro Alexe McCarthyho.
58'
Sergio Agüero se nadějně uvolňoval uprostřed šestnáctky, ale proti přesile bránících hráčů neměl moc šancí na udržení míče.
57'
Gabriel Jesus vybojoval alespoň rohový kop, po kterém však opět nepřichází nic nebezpečného.
56'
Bernardo Silva si nerozuměl s Angeliñem, míč tak skončil v autu, takže hosté budou vhazovat.
55'
Hosté si můžou alespoň na chvíli oddechnout, Stuart Armstrong odkopává míč až na půlící čáru.
54'
Raheem Sterling byl s míčem v pokutovém území, ale moc dlouho přemýšlel, co udělá, takže o něj nakonec přišel.
53'
Nejaktivnější domácí hráčem je nyní Angeliño, který v krátkém časovém sledu vyslal do vápna tři pasy, ale ani jeden přes bránící hráče neprošel.
52'
Gabriel Jesus se poprvé od příchodu na hřiště dostal k balónu, míč si narazil s Raheemem Sterlingem, ale ani to nevedlo k přesnému zakončení.
51'
Hosté se poprvé ve druhém poločase vrhají do útoku, tam končí na zemi Stuart Armstrong, ale podle hlavního sudího to faul nebyl.
50'
Vzdušná přihrávka Kevina De Bruyna snad směřovala i do branky, ale brankář Southamptonu se v žádném případě nenechal zaskočit a bez problémů zasáhl.
49'
Další centr levého beka Manchesteru končí jen na hlavě bránícího hráče, který odklízí míč do bezpečí.
48'
Ani přihrávka Angeliña žádného domácí hráče ve vápnu nenašla, Citizens alespoň stále drží míč na svých kopačkách.
47'
První útočná akce Manchesteru končí jen nepřesným centrem Raheema Sterlinga, který skončul v rukavicích Alexe McCarthyho.
46'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Gabriel Jesus.
46'
Na Etihad Stadium se nám po prvním poločase urodil senzační výsledek, Southampton vede nad úřadujícím mistrem 1.0. Hosté využili svou první větší šancí a skórovali, poté už se jenom bránili. Citizens tak skoro celou první půli útočili, ale přes soupeřící obranu nenašli ani cestu ke střele na bránu, takže se nemohli ani gólově prosadit. Manchester má na obrat ještě dostatek času, uvidíme, jestli si nakonec připíše povinné tři body.
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Southampton si nyní dobře přihrává na útočné polovině, kde už hlavně čeká na konec prvního poločasu.
44'
Nathan Redmond dostal nákop do běhu, následně počkal na Dannyho Ingse, který to zkusil z dálky, ale Ederson napravil své zaváhání a tentokrát míč schoval do náruče.
43'
Domácí hráči jsou hodně frustrovaní, stále nemůžou najít cestu přes soupeřící obranu, protože hosté brání ve všech deseti hráčích.
42'
Útočné snažení hostů končí útočným faulem, po kterém se domácí okamžitě ženou do protiútoku.
41'
Southampton je po hodně dlouhé době na útočné polovině, kde se spíše snaží získat co nejvíce času. To se daří, protože tam třikrát vhazoval.
40'
Raheem Sterling ztratil míč, následně ho zkoušel získat zpět, ale Yana Valeryho fauloval, takže vidí žlutou kartu.
39'
Centr Kevina De Bruyneho je odklizen Janem Bednarkem na roh, který je hodně rychle rozehrán, následně se k hlavičce dostal John Stones, ale míč poslal jen nad bránu.
38'
Konec prvního poločasu se rychle blíží, Manchester stále ztrácí jeden gól a pořád nemůže ani vystřelit na bránu.
37'
O chvíli později centroval ještě Kyle Walker, ale Alex McCarthy si v klidu pro míč vyběhl a následně ho poslal odkopem pryč.
36'
Raheem Sterling vyhrál hlavičku nad bránícím hráčem, čímž posunul míč na Sergia Agüera, který však z otočky vypálil hodně nepřesně.
35'
Yan Valery ztratil holenní chránič, hra tak museli být na chvíli přerušena, což se vůbec nelíbilo domácím fandům, kteří hráče Southamptonu dost hlasitě vypískali.
34'
Ani další centr nedokázal Sergio Agüero proměnit v branku, Jannik Vestergaard poté odkopává míč co nejdál od vlastní brány.
33'
Souboj o míč dopadl lépe pro hosty, kteří však vzápětí kvůli nepřesné kombinaci stejně o míč přišli.
32'
Southampton se po dlouhé době osvobozuje, na útočné polovině se i na chvíli ohřeje, protože získal aut.
31'
Raheem Sterling hledal vzdušným pasem Sergia Agüera, ale ten vysokého Jacka Stephense nemohl přehlavičkovat.
30'
Hosté se brání ve všech jedenácti hráčích, takže domácí stále marně hledají cestu ke střele na bránu, i když už devětkrát vystřelili.
29'
Ani další centr přes bránící hráče neprošel, hosté následně posílá míč až k domácím stoperům.
28'
Po dlouhé době si na míč sáhl také Alex McCarthy, který následně posílá míč odkopem na druhou polovinu hřiště.
27'
Kevin De Bruyne našel centrem Davida Silvu, který tvrdě vypálil, ale opět zasáhl jeden z hráčů Southamptonu.
26'
Ani Kevin De Bruyne houf branících hráčů neprostřelil, tlak Citizens však bude pokračovat, protože budou vhazovat.
25'
Další přihrávka na malé vápno našla toho správného adresáta, Sergio Agüero míč posouval ještě na Ilkaye Gündoğana, ale ten zas napálil jednoho ze stoperů.
24'
Raheem Sterling se na levé straně šikovně uvolnil, díky čemuž vyslal přízemní přihrávku na malé vápna, ale to našel jen bránící hráč, který v pohodě zastavil veškeré nebezpečí.
23'
Nathan Redmond hrál na hranici vlastního pokutového území dost viditelně rukou, ale hlavní sudí si toho nevšiml, takže míč zůstane v držení Southamptonu.
22'
V poslední době samozřejmě drží míč jen domácí fotbalisté, ale ti stále marně hledají cestu k nebezpečnému zakončení. Nyní sice vystřelil Ilkay Gündoğan, ale trefil jen bránícího hráče, který se do střely obětavě vrhnul.
21'
Raheem Sterling byl snad poprvé v zápase u balónu, ale přihrávku zpracovával jen v ofsajdové pozici.
20'
Belgický záložník však nastřelil jen vyskakující zeď, následně centr Kyla Walker byl uklizen do bezpečí.
19'
Po faulu Pierreho-Emileho Höjbjerga bude následovat dost nebezpečný přímý kop, který nemůže rozehrát nikdy jiný než Kevin De Bruyne.
18'
Žlutou kartu dostává Pierre-Emile Höjbjerg (Southampton FC).
18'
Hosté pokračují ve skvělé defenzivě, ke střele nenašel cestu ani domácí kapitán David Silva.
17'
Southampton se opět dostává na útočnou polovinu, kde však dobře nerozehrál autové vhazování. Odkop pro Edersona.
16'
Sergio Agüero se okamžitě pokoušel o vyrovnání, ve vápnu ale upadl skoro vlastním zaviněním, penalta to v žádném případě nebude.
13'
Southampton právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné se stává skutečností, Southampton, který minulý týden schytal v jediném zápase devět gólů, se proti Manchesteru City ujímá vedení! Hosté se skvěle prodrali až k vápnu, kde se ke střele dostal Stuart Armstrong. Ten vypálil hodně tvrdě, takže Ederson dokázal míč vyrazit jen před sebe, kde skvěle dorážel JAMES WARD-PROWSE, který rozvnil domácí síť.
13'
Hosté získávají aut, který letí docela dost dopředu, ale Angeliño přes sebe míč nepustil.
12'
Ilkay Gündoğan byl faulován, Citizens tak rozehrají standardní situaci. Kevin De Bruyne hledal centrem Sergia Agüera, ale ten hlavou opět nemířil přesně.
11'
Danny Ings se velmi dobře uvolnil, dokonce se dostal za domácí obranu, ale proti dlouhému nákopu vyběhl Ederson, který ho v pohodě vyhlavičkoval do bezpečí.
10'
Southampton opět rozehrál nepřesně, City se tak opět ujímá balónu a opatrně hledá cestu k zakončení.
9'
Domácí se úplně v klidu ubránili, následně také zaútočili, ale nepřesný nákop Ilkaye Gündoğana skončil jen za pomezní čárou.
8'
Hosté mají po dlouhé době míč pevně v držení a opatrně hledají cestu do soupeřící šestnáctky.
7'
Alex McCarthy raději proti přihrávce Davida Silvy vyběhne, nechtěl riskovat nic nebezpečného.
6'
Ilkay Gündoğan to zkusil z hranice šestnáctky, ale jeho volej skončila opravdu hodně vysoko nad brankou hostů.
5'
David Silva byl faulován, takže Manchester bude moci v klidu rozehrávat poblíž půlící čáry.
4'
Southampton se poprvé dostává na útočnou polovinu, ale nechce riskovat ztrátu míče, takže se raději stáhne až ke svým stoperům.
3'
Citizens rozehrají první roh, další centr Angeliña musel uklízet za brankovou čáru Jack Stephens.
2'
Domácí samozřejmě začínají aktivněji, Sergio Agüero to zkusil po centru Angeliña hlavou, ale nemířil ani mezi tři tyče.
1'

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Fernandinho, Angeliño – De Bruyne, Gündoğan, D. Silva (C) – B. Silva, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Cancelo, Jesus, Foden, Mahríz, B. Mendy, Otamendi.

Southampton FC: A. McCarthy – Valery, Bednarek, J. Stephens, Vestergaard, P.-E. Höjbjerg (C) – Ward-Prowse, Romeu, Armstrong – Ings, Redmond.
Náhradníci: Gunn – Adams, Boufal, Danso, Djenepo, S. Long, Jošida.

Rozhodčí: Mason – Holmes, Hopton.
Southampton FC
Naopak Southamptonu se vůbec nedaří, v poslední době sbírá jednu prohru za druhou, jen občas se urodí remíza. Jak jsem již zmínil, Southampton vypadl z EFL Cupu se svým dnešním soupeřem, se kterým v úterý padl 1:3. Předtím navíc dnešní hosté museli skousnout historickou porážku, a to když jim Leicester nasázel devět branek. Před tímto zápasem Southampton zapsal remízu 1:1 s Wolves, díky čemuž zlomil šňůru tří proher v řadě, osmnácté místo v tabulce je tedy naprosto oprávněné. Body se neočekávají ani dnes, takže je dost pravděpodobné, že se dnešní hosté propadnou ještě níže.

Poslední tři utkání
Southampton vs. Leicester – 0:9
Wolves vs. Southampton – 1:1
Southampton vs. Chelsea – 1:4
Manchester City poznalo v letošní sezoně hořkost porážky jen dvakrát, není tedy divu, že je jasným favoritem i proti Southamptonu. Není to ale tak dávno, co Citizens padli, na začátku října dost překvapivě kapitulovali s Wolves 0:2. Poté sice vyhráli čtyři utkání v řadě, ale tato porážka by je mohla hodně mrzet, protože na první Liverpool ztrácí propastných šest bodů. Dnešní domácí se navíc střetli se Southamptonem ještě v úterý, kde v rámci EFL Cupu zvítězili 3:1. Dnes by to tedy měl být jednoznačný zápas, uvidíme, jestli City potvrdí formu hladkou výhrou.

Manchester City vs. Aston Villa – 3:0
Crystal Palace vs. Manchester City – 0:2
Manchester City vs. Wolves – 0:2
Zdravím všechny fanoušky anglické Premier League. Dnes nás od 16:00 čeká hned šest zajímavých utkání, jedno z nejatraktivnějších budete moci sledovat spolu se mnou, protože Manchester City se utká se Southamptonem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.