Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Norwich - 7. března 2020   16:00

Sheffield Utd.
36' Sharp (Lundstram)
1:0
(1:0)
D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood, Fleck, Stevens (61. Osborn) – Sharp (71. McGoldrick), McBurnie (90. S. Berge).
Verrips – Jagielka, McGoldrick, Mousset, Osborn, P. Retsos, S. Berge.
Hooper – Eaton, Scholes
Bramall Lane
31 379 diváků
Norwich
Krul – Aarons, G. Hanley, Godfrey, Lewis – Tettey (67. M. Vrančić), McLean – Buendía, Duda (87. Idah), Cantwell (46. Drmić) – Pukki.
McGovern – Zimmermann, Rupp, Stiepermann, M. Vrančić, Idah, Drmić.

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 41 % – 59 %
Střely: 11 – 11
Střely na branku: 4 – 4
Ofsajdy: 1 – 3
Rohové kopy: 10 – 5
Je tu konec. Fotbalisté Sheffieldu Utd. slaví hubené vítězství 1:0 nad posledním celkem tabulky. Norwich měl v závěru drtivý tlak a během druhého poločasu pár možností ke srovnání, ale Henderson chytal jistě. Vítěznou trefu zaznamenal již ve 36. minutě Sharp.
90+5'
90+4'
V závěru ještě jedna střela z dálky, kterou vyslal Buendia. Branku soupeře neohrozil, což znamená jediné – domácí nakonec vítězí!
90+4'
Po faulu McGoldricka pošle do vápna balon zřejmě Krul.
90+3'
Posledních 120 vteřin, míč ale mají v držení domácí, kteří kráčí ke třem bodům.
90+2'
Domácí se mohli dostat do dobré šance, jenže míč vrátili dozadu. Je vidět, že se hodlají spokojit s výhrou o jeden gól a nebudou zbytečně riskovat.
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází Sander Berge.
88'
Sevření Sheffieldu Utd. pokračuje, Krul je dokonce vyběhnutý skoro na polovině, kde svým spoluhráčům pomáhá přesnými přihrávkami.
87'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Adam Idah.
86'
V posledních minutách Norwich nepůjčil soupeři pomalu balon, ale ke kýženému srovnání to zatím nevede.
85'
Lewis byl blízko ke srovnání! Na levé straně ve vápně se dostal ke střele, kterou ovšem Henderson dokázal vyrazit!
84'
Hosté kombinují na vlastní polovině, teď se nemohou dostat blízko k brance, kterou hájí Henderson.
83'
Nejlepší střelec hostů v lize – Pukki – se dopustil nedovoleného zákroku, takže mu byl odpískán útočný faul. Sheffield Utd. budou u balonu.
82'
Pukki byl nalezen v ofsajdu, takže hosté musí na ofenzivní činnost na nějakou chvíli zapomenout. Henderson pošle míč kupředu.
81'
Norwichy se pomalu krátí čas, s nastavením zbývá něco málo přes deset minut.
80'
Útočný faul viděl rozhodčí, takže snažení domácích směrem kupředu je u konce. U míče jsou hosté.
78'
Tak to bylo neuvěřitelné! Hosté měli k dispozici rohový kop, ve kterém spálili neskutečné! Henderson je hrdinou okamžiku, protože na brankové čáře pochytal dvě tutovky! Byli to Vrančić a Drmić, kteří nedokázali dokopnout míč za brankovou čáru.
77'
Krul poslal míč do hry, hosté jej drží na vlastní polovině. Norwichy ve druhém poločase není směrem kupředu moc přáno.
76'
Tak to byla rychlá karma. Vrančić se stal obětí nedovoleného zákroku, rozhodčí však zatím nemusel udělovat žlutou kartu.
75'
McBurnie si pokryl na středu hřiště míč, a tak jej Vrančić musel faulovat. Hrát budou domácí, kteří stále drží náskok jednoho gólu.
74'
Lewis se snažil z levé strany ocentrovat, ale to se mu nepovedlo. Nakonec o míč přišel, přesto jej ještě hosté drží.
72'
Hosté drží míč na polovině hřiště a kombinují mezi sebou. Snaží se najít prostory v obraně soupeře, která je dnes ovšem velmi pevná.
71'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Billy Sharp, přichází David McGoldrick.
70'
Dobrou práci odvedl McBurnie. Po autovém vhazování Norwiche přebral míč a vybojoval autové vhazování pro svůj tým blízko rohového praporku.
69'
Centr z pravé strany dokázala obrana hostů odvrátit, domácí jsou nadále u balonu. Do konce zápasu zbývá něco kolem pětadvaceti minut s nastavením.
68'
V posledních minutách jsou opět aktivnější domácí. Jsou častěji na balonu a mají blízko ke druhé trefě.
67'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Alexander Tettey, přichází Mario Vrančić.
66'
Domácí obléhali vápno soupeře jako v házené, k centru ani ke střele to však nevedlo.
64'
Domácí zahrávali další rohový kop. Míč se dostal k Bashamovi, který si obehrál ve vápně soupeře a poté z úhlu těsně minul branku střelou na zadní tyč!
63'
Do konce zápasu zbývá něco kolem třiceti minut. Fotbalisté Sheffieldu Utd. stále vedou nad svým soupeřem nejtěsnějším rozdílem.
62'
Sheffield Utd. opět vysoko napadal rozehrávku soupeře a tentokrát z toho balon vybojoval. Rozhodčí poté odpískal faul, takže nakonec jsou u míče stále hosté, tentokrát na polovině hřiště.
61'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Enda Stevens, přichází Ben Osborn.
60'
Tentokrát Krul zklamal. Po jeho nepřesné přihrávce se míč dostal do autu, vhazují domácí fotbalisté.
59'
Buendia obehrál několik protihráčů a směřoval si to do pokutového území. Tam se nakonec nedostal, protože proti přesile soupeřů neměl šanci míč udržet dlouho.
58'
Po nepřesné přihrávce za obranu domácích se k míči dostane Henderson, který jej ze země bude uvádět do hry.
57'
Domácí napadali vysoko rozehrávku hostů, málem se tak i dostali k balonu, ale situaci znovu vyřešil Krul přesnou rozehrávkou.
56'
Krul skvěle přečetl situaci. Očekával centr z levé strany, ten přišel. Brankář Norwiche proto rychle vystartoval a míč ze vzduchu sebral.
55'
Protiútok domácích brankou neskončil. Po centru z pravé strany se míč nedostal k nikomu, kdo by na sobě měl červenobílé barvy. Přesto jsou domácí nadále na balonu.
54'
Drmićovu další akci zastavil praporek postranního rozhodčího. Kvůli ofsajdu se tedy k míči dostanou domácí. Je však zřejmé, že střídání hostům zatím vychází. Drmić hru Norwiche vydatně zrychlil a zjednodušil.
54'
Ani z druhého rohového kopu nebylo nic nebezpečného pro branku domácího mužstva. Opět se jeden z obránců vytáhl do vzduchu a míč odhlavičkoval. Po následné nepřesné přihrávce bude Henderson odkopávat od branky.
53'
Stevens odhlavičkoval centrovaný míč na další roh pro hosty.
53'
Fleck odpálil centrovaný míč do vápna mimo hřiště. Je z toho rohový kop pro Norwich.
52'
Hosté jsou zatím ve druhém poločase nebezpečnější, nadále drží míč. Tentokrát na polovině hřiště.
51'
Z pravé strany se do vápna dostal další zajímavý míč. Tentokrát jej posílal Aarons, nicméně Drmićova hlavička skončila vedle.
48'
Drmić, nováček na hřišti, posílal z pravé strany centr do vápna. Domácí obrana v poklidu dostala balon mimo nebezpečný prostor.
47'
Hosté v úvodu druhé půle hrají na polovině svého soupeře. K zakončení se ovšem zatím nedostali.
46'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Todd Cantwell, přichází Josip Drmić.
46'
Držení míče: 48 % – 52 %
Střely: 8 – 4
Střely na branku: 3 – 0
Rohy: 9 – 1
Fauly: 4 – 6
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut. Do kabin jdou rozhodně spokojenější domácí, kteří zásluhou Sharpa vedou 1:0. Branka padla ve 36. minutě. Sheffield Utd. je aktivnější, rozhodně tedy v poslední čtvrthodince pořádně Norwichy zatápěl. Hosté měli velkou příležitost ve 14. minutě, jenže Pukki nedokázal proměnit obrovskou šanci, když z malého vápna trefil pouze tyč.
45+2'
45+1'
Lundstram si na vápně vyměnil míč se Sharpem, prvně jmenovaný poté z hranice vápna vystřelil, jenže pro domácí pouze doprostřed, s tím neměl Krul problémy!
45+1'
Sudí nastavil první poločas o jednu minutu, která právě začala.
45'
Sharp se Stevensem připravili pro obranu hostů další perné chvilky. Ta to ovšem nakonec zvládla. Druhý jmenovaný poslal dva přesné centry, ovšem Sharp se podruhé trefit zatím nedokázal.
44'
McLean posílal z poloviny hřiště dlouhou přihrávku na Cantwella. Ten míč nezastihl na hrací ploše, od branky bude odkopávat brankář Sheffieldu Utd.
43'
V závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky kombinují domácí fotbalisté na vlastní polovině.
42'
Další centrovaný míč zprava, tentokrát u něj byl nejdříve Krul, který se pokouší uklidnit své spoluhráče. Hosté jsou pod velkým tlakem.
41'
Skvělý centr do vápna ze standartní situace. K balonu se málem dostal autor úvodní trefy, jenže obrana Norwiche byla připravená.
40'
Buendia fauloval pronikajícího Stevense po levé lajně. Rozhodčí zapískal a domácí tak mají další standartku k dispozici.
39'
V posledních minutách hrají Sheffield Utd. naprosto skvěle! Po odvráceném centru se ke střele za vápnem dostal Lundstram. Jeho pokus letěl těsně vedle tyče!
38'
Lundstram posílal další pěkný centr do vápna, tentokrát byl sražen. Domácí budou mít k dispozici opět rohový kop.
37'
Hosté se rychle pokusili o snížení, jenže domácí si dali pozor a opět směřují kupředu.
36'
Sheffield United právě vstřelil branku!
BILLY SHARP otevírá skóre! Tlak domácích sílil, Lundstram poslal do vápna nadýchaný centr, který Sharp dokázal zatlouci za záda bezmocného Krula – 1:0! Asistence: John Lundstram.
35'
Deset minut před koncem úvodního poločasu mačkají domácí vydatně svého soupeře. Během dvou minut zapisují další rohový kop.
34'
Ani další rohový kop Sheffieldu Utd. nekončí gólem. Tlak domácích ovšem pokračuje.
33'
Domácí byli blizoučko! O'Connell dostal odražený míč na svou nohu, posílal balon do branky, jenže před čárou jej dokázal odvrátit McLean!
32'
Pořádně se vyostřilo. Sharp byl zezadu sebrán, ale rozhodčího píšťalka zůstala němá. O chvilku později domácí vybojovali další rohový kop.
31'
Buendia si vyměnil ve vápně míč s Pukkim, jenže jeho narážečka byla příliš dlouhá, takže u balonu byl první Egan, který jej odkopl mimo nebezpečné území.
30'
Další akce Sheffieldu Utd., kterou ukončuje píšťalkou sudí. Tentokrát se mu nelíbil faul u rohového praporku, jenž má na svědomí Baldock.
29'
Fleck poslal míč do vápna, ale první obránce soupeře v cestě jej odhlavičkoval mimo.
28'
Domácím patřila první desetiminutovka, kdy si na hřišti dělali prakticky co chtěli. Hosté postupně převzali iniciativu, ale kromě vyložené šance Pukkiho nic neměli. Nyní se hraje na středu hřiště.
27'
Krul rozehrál míč do hry, jenže ten se zakrátko dostal do autu. Vhazují hosté na své polovině. V posledních minutách tempo hry výrazně opadlo.
Držení míče: 37 % – 63 %
Střely: 1 – 3
Střely na branku: 1 – 0
25'
Míč se sice snášel na zadní tyč, tam ovšem zapracovala obrana Norwiche. Hosté nedovolili svému soupeři zakončení, rozhodčí navíc odpískal útočný faul.
25'
Po rychlé akci domácích budeme svědky rohového kopu. O'Connelův centr byl totiž sražen mimo.
24'
Krul poslal dlouhou přihrávku skoro až do vápna soupeře. Lundstrom ovšem míč dostal daleko od branky svého celku.
23'
Fleck posílal dobrou přihrávku mezi obránce soupeře, nabíhající Sharp byl ovšem právě jedním z nich o míč okraden.
22'
Ofsajd ukončil akci domácích. Žádné nebezpečí Krulovi a spol. tedy nehrozilo, navíc jsou to právě hosté, kdo bude u balonu.
21'
Momentálně jsou u míče fotbalisté Norwiche, kteří kombinují na vlastní polovině. V posledních minutách jsme zajímavější situaci nezaznamenali.
18'
Dlouhý nákop Hanleyho za obranu soupeře nepochopil nikdo z jeho spoluhráčů. K míči se tak dostal brankář Henderson, jenž bude rozehrávat.
16'
Cantwell, druhý nejlepší střelec hostů v lize, posílal do vápna míč. Jeho centr ovšem všechny hráče ve vápně přeletěl, takže obraně domácích nehrozilo žádné nebezpečí.
15'
Duda vedl protiútok svého týmu, nicméně jeho spoluhráči ve středu hřiště hru zbrzdili, takže z rychlého kontru Norwiche jde nyní o postupný útok.
14'
Tohle měl být gól! Pukki se nejprve dostal z rohového kopu k hlavičce, míč se k němu vrátil zpět, jenže nejlepší střelec Norwiche trefil z malého vápna pouze tyč!
13'
Buendia neváhal a z nějakých pětadvaceti metrů vypálil. Jeho rána byla tečovaná, takže hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v zápase.
12'
Levá strana Sheffieldu Utd. dobře presovala rozehrávku soupeře. K zisku kulatého nesmyslu to však dosud nevedlo.
11'
O'Conell špatně vyhodnotil situaci, takže po jeho nepřesné přihrávce domácí přicházejí o balon. Nyní kombinují hosté zatím na vlastní polovině.
10'
Hosté se nepřesnou rozehrávkou okradli o míč. Ten tedy mají v držení domácí na polovině hřiště. Máme za sebou skoro deset minut hry, která má solidní úroveň.
9'
Dobrá práce Pukkiho znamená, že si obrana Norwiche bude moci odpočinout. Útočník hostů byl zfaulován, když tělem držel na polovině hřiště míč. Balon pro poslední celek soutěže.
9'
Ani tentokrát obránci hostů nezaspali, balon se dostal až na polovinu hřiště, kde jej stále drží domácí.
9'
Z něj se neurodilo nic nebezpečného pro branku Norwiche. Nicméně rohový kop pro domácí následuje i z druhé strany.
8'
Výborně to udělal Sharp, který na sebe navázal tři protihráče a poté uvolnil Stevense. Jeho centr do vápna odvrátil jeden z bránících hráčů na roh.
7'
Aarons je zpět ve hře, a to v momentě, kdy jeho tým drží míč na polovině soupeře.
6'
Je pravda, že Aaronse zezadu sestřelil Fleck. Žádný trest jej ovšem nečeká.
6'
Po jednom z předchozích soubojů zůstal ležet Aarons. Rozhodčí tak přerušil hru a zajímá se o stav hráče Norwiche. Toho ošetřují lékaři a do hry se zřejmě dostanou i nosítka.
5'
Domácí měli následně k dispozici rohový kop, který ovšem nezužitkovali. K balonu letícímu do vápna se jako první dostal Krul.
4'
McBurnie se dostal do první gólové šance v utkání. Jeho hlavičku z prostoru kolem penaltového puntíku dokázal zlikvidovat Krul!
3'
Domácí kontrolují úvod utkání, momentálně kombinují na polovině hřiště.
2'
Stevens do vápna posílal první centr, který byl ale neúspěšný. Obrana Norwiche jej dokázala dostat mimo nebezpečné území.
2'
Zatím se bojuje o míč na polovině hřiště. První faul měl na svědomí Duda, takže u balonu jsou domácí.
1'
Míč do hry uvedli hosté, kteří se vzhledem k bojům o záchranu musí pokoušet uhrát vítězství. Jeden bod v jejich situaci moc neřeší.
1'

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood, Fleck, Stevens – Sharp, McBurnie.
Náhradníci: Verrips – Jagielka, McGoldrick, Mousset, Osborn, P. Retsos, S. Berge.

Norwich City: Krul – Aarons, G. Hanley, Godfrey, Lewis – Tettey, McLean – Buendía, Duda, Cantwell – Pukki.
Náhradníci: McGovern – Zimmermann, Rupp, Stiepermann, M. Vrančić, Idah, Drmić..
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
Oba týmy se potkaly v rámci 16. kola na začátku prosince. Do vedení se dostali fotbalisté Norwiche. To ovšem neudrželi a nakonec si připsali porážku.

8.12. 2019 | Norwich – Sheffield Utd. 1:2 (1:0)
B:
27. Tettey – 49. Stevens, 52. Baldock.
SHEFFIELD UNITED FC
Dost možná největší překvapení letošního ročníku Premier League. Domácí ve 27 duelech nastřádali 40 bodů, což jim stačí na průběžné osmé místo. Nicméně Sheffield Utd má o zápas méně, než všichni soupeři nad nimi a na páté místo, které drží Manchester United a zajišťuje boje v Evropské lize ztrácejí pouhé dva body! Domácí sice nastříleli pouze 29 gólů, ale jejich klíčem úspěchu je pevná defenzíva. S 25 inkasovanými brankami se mohou pochlubit druhou nejlepší obranou ligy, lepší je jen Liverpool (20).

Posledních pět utkání v lize
29. února | Aston Villa – Sheffield odl.

NORWICH CITY
Hostům se v tomto ročníku vůbec nedaří a jsou odsouzeni k tomu, aby hráli o záchranu. Mají to však složité, protože za 28 zápasů nasbírali pouze 21 bodů. To znamená, že se nacházejí na poslední příčce s šestibodovou ztrátou na 17. pozici – první nesestupovou. Tu drží Watford. Norwich trpí zejména na ofenzívu, zatím skóroval jen 25x, což z něj dělá druhý nejhorší celek, co se gólů týče. Ani vzadu to není žádná sláva, protože Norwich inkasoval 51 branek. Horší jsou pouze hráči předposlední Aston Villy (52).

1 – sedm hráčů
Vítám vás u online přenosu z 29. kola nejvyšší anglické soutěže. Sheffield United FC hostí na Bramall Lane Norwich City. Výkop je naplánován na 16:00, domácí budou v zápase velkým favoritem.