Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leeds : Aston Villa - 10. března 2022   20:45

0:3
(0:1)
Aston Villa
22' Coutinho  (Cash) • 65' Cash  (Ings) • 73' Chambers  (Mings)
Leeds
Meslier – Dallas, Ayling /C/, Struijk, Firpo – Forshaw (67. Klich), Koch – Raphinha, Moreno (46. Gelhardt), Harrison (58. Bamford) – D. James.
Klaesson – Cresswell, Llorente, Shackleton, Greenwood, Summerville.
Hooper – Hussin, Cann
36 400 diváků
Aston Villa
Martínez – Cash, Chambers, Mings /C/, Digne – McGinn, Luiz (87. Young), Ramsey – Coutinho (77. Buendía) – Ings (71. Sanson), Watkins.
Olsen – Konsa, Iroegbunam, Chukwuemeka, Bailey, Traoré.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 18:12.
Tragická série fotbalistů Leedsu pokračuje, nepomohla ani změna trenéra. Pod americkým koučem Jesse Marschem ještě nebodovali ani neskórovali a za posledních sedm zápasů získali jediný bod.
Dnes podal Leeds snad až na první pětiminutovku po přestávce slaboučký výkon, za celý zápas si nevypracoval šanci a výhra Aston Villy je zcela zasloužená. Hosté, kteří hrají uvolněně uprostřed tabulky, naopak protáhli svou úspěšnou šňůru – z posledních tří zápasů mají devět bodů při skóre 9:0.
90+5'
90+3'
Žlutou kartu za řeči vidí Raphinha Belloli (Leeds United).
90+2'
O čestný úspěch se pokusil Bamford, po krátké kličce uvnitř pokutového oblouku však vypálil levačkou nad břevno.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Firpo opouští hřiště na nosítkách, Leeds už dávno využil možnosti ke střídání a tak dohraje o deseti.
87'
Také Aston Villa má dostřídáno: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Ashley Young.
86'
Žlutou kartu dostává Daniel James (Leeds United).
85'
Pokračuje tvrdá hra plná faulů. O bodech je podle všeho rozhodnuto.
83'
Aston Villa rozehrála trestný kop po faulu na Buendíu dvojicí narážeček, po které tvrdě pálil Douglas Luiz. Střela však byla ztlumená a Meslier ji snadno zpracoval.
81'
Žlutou kartu dostává Júnior Firpo (Leeds United).
79'
Meslier se vydal opět riskantně z brány podél koncové čáry, míč však nezískal a měl štěstí, že po Watkinsově nabídce před bránu poskakující balon odpálili jeho spoluhráči.
77'
Podruhé střídá Aston Villa: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Emiliano Buendía.
76'
K Ramseymu se stáhla přesila bílých dresů, tak prostrčil míč pod sebe a nabíhající Coutinho z 20 metrů pálí po zemi vedle pravé tyče.
75'
Dnešní utkání sleduje 36 400 diváků.
73'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Trestný kop odhlavičkovali domácí jen před Mingse, který ho nabídl pod sebe a CALUM CHAMBERS snad i sám sebe překvapil dokonale trefenou točenou střelou do šibenice.
72'
Watkinsovi padl do střely Struijk, míč mu snad škrtl o paži, ale tu měl pevně přimknutou k tělu.
71'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Morgan Sanson.
69'
Danny Ings hezky prostrčil na Coutinha, který však musel míč dolovat v obklíčení a nezakončil z dobré pozice dost prudce. Meslier šel rychle k zemi po své pravici a jeho šanci chytá.
67'
Žlutou kartu dostává Joe Gelhardt (Leeds United).
67'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Adam Forshaw, přichází Mateusz Klich.
65'
Za nepokrytí soupeře v šestnáctce zaplatil Leeds vysokou cenu, a to doslova hotově. Skvělý Ingsův centr si zpracoval MATTHEW CASH, pravačkou si obhodil Firpa a levou zavěsil k tyči kolem bezmocného brankáře.
63'
Žlutou kartu dostává Douglas Luiz (Aston Villa) za zdržování hry při rozehrávce.
61'
Zápas se překlopil do své poslední půlhodiny. Míč má v této fázi častěji na kopačkách Aston Villa, která přestála počáteční platonický nápor domácích.
60'
Rychlou souhru hostů zakončil McGinn slabě do vysunutého brankáře Leedsu.
58'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Patrick Bamford.
57'
McGinnův polovysoký centr si břichem zpracoval a poté odkopl Luke Ayling.
56'
Aston Villa otáčí hru, Ingsova střela zpoza velkého vápna ovšem letí celkem neškodně vedle brány.
53'
První zákrok Emiliana Martíneze v utkání byl jen zahřívací. Gelhardt střílel z 25 metrů přímo do jeho náruče.
52'
Daniel James se pokusil prosmýknout z obklíčení a získal pro Leeds alespoň další rohový kop.
50'
Belloli podrazil McGinna a Aston Villa si může vydechnout z počátečního, nečekaně silného tlaku Leedsu.
49'
James zachytil přetažený centr, do vápna ale míč neprostrčil a ani spoluhráči ze série nákopů ze všech možných směrů nedopadli lépe.
48'
Následný krátký roh domácí nevyužili, ale jejich akce může pokračovat klasickým rohovým kopem.
47'
Žlutou kartu dostává Tyrone Mings (Aston Villa).
46'
Zpoza šestnáctky vypálil daleko mimo birminghamské brány Robin Koch.
46'
Leeds se vrátil na hřiště s chutí. Raphinha Belloli procpal zpětnou přihrávku na malé vápno, tam však míč odkopává na dlouhou nohu do bezpečí Cash.
46'
Leeds United o přestávce vystřídal. Rodriga Morena nahrazuje Joe Gelhardt.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Fotbalisté Leedsu se dál topí v herní i výsledkové krizi. Za první poločas nepředvedli naprosto nic a zaslouženě prohrávají, když jedné z několika příležitostí Aston Villy pomohl tečí do vlastní sítě Struijk.

Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 0:3, střely mimo 0:1, rohy 1:4, ofsajdy 3:4, fauly 8:3.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Robin Koch (Leeds United).
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Watkins sóloval s míčem do oblouku a nakonec z otočky nastřelil jen dobře postaveného Firpa.
44'
Ramseymu se zamotal míč pod nohama, brejk Leedsu však zastavil včasným vystoupením z obrany Mings.
42'
Ilan Meslier se vrhl k levé tyči a vyškrabuje výstavní křížnou střelu Johna McGinna na roh.
41'
Odražený míč po rohu ještě sebral skluzem Watkins a odvážně se probil přes tři hráče, až poslední obránce mu ho odkopl od nohy.
40'
McGinn si narazil o Firpa a vybojoval roh pro Aston Villu.
39'
Trenér Marsch se snaží hráče Leedsu stále burcovat a zůstávat pozitivní, leckdo by ale své svěřence na jeho místě spíše pucoval. Teď běželi dopředu v pěti na tři a akci zadrbal Harrison nadýchaným obloučkem přímo do Martínezových rukavic.
37'
Ojedinělý pískot se ozývá z hlediště po mizerné rozehrávce na prvního bránícího hráče.
36'
První rohový kop pro Leeds po obranném odkopu Lucase Digneho.
34'
Ofsajdů je dnes k vidění poměrně dost. Praporek letí nad hlavu pomezního po Digneově kolmici na Ramseyho.
33'
Douglas Luiz zakroutil trestný kop zpoza rohu šestnáctky přes zeď k bližší tyči, kde si míč našel Ilan Meslier a razantně ho vyboxoval.
32'
Ings byl faulován Aylingem v docela nebezpečném prostoru.
30'
Brankář Meslier šel až za hranu rizika, když s míčem na noze kličkoval deset metrů před velkým vápnem. Trefil nohu napadajícího Watkinse, od které se k jeho velké úlevě míč odráží zpět.
29'
V hledišti to jen zklamaně zašumělo, když nepřesný nákop směřuje k brankáři Martínezovi, kterému stačilo se sehnout.
28'
Ofsajd je na druhé straně vzápětí máván Ingsovi.
27'
Zatím ve všech kolonkách nulový Leeds pod novým trenérem příliš nepookřál. Struijk nachází Jamese v postavení mimo hru.
25'
Další výborná přihrávka Matthew Cashe mířila vzduchem na Dannyho Ingse, jehož hlavička se snesla na horní síť.
22'
Z první střely zápasu skóruje PHILIPPE COUTINHO s výraznou pomocí Struijka, který jeho střelu z 15 metrů dlouhou nohou tečoval za vlastního brankáře.
Akci založil přetaženým centrem Digne. Ten sice v šestnáctce nikdo nezasáhl, ale pro domácí to byla klamná radost. Cash uzmul míč na pravém křídle, rozhlédl se a z nabíhajících spoluhráčů vybral toho nejzazšího, který zakončil šťastně placírkou.
20'
Odvrácený míč po rohu hodlal vrátit z voleje před bránu John McGinn, avšak ukopl se a rozhodčí poté pustil celou řadu písknutelných soubojů o míč, z nichž se nakonec domácí nedostali do brejku.
19'
Druhý roh pro Aston Villu.
17'
Vzrušení před bránou hostů bylo zbytečné, Ings narážel Raphinhovi před bránu z metrového ofsajdu.
16'
Žlutou kartu dostává Ollie Watkins (Aston Villa). Zezadu šlapákem na kotník sejmul Aylinga, který vyvážel míč po zastaveném průniku hostů.
15'
Hra je rozkouskovaná, nelíbivá a zatím bez náznaku šance.
12'
Coutinho vracel míč do šestnáctky po trestném kopu hostů, kteří si nenašli v zahuštěném prostoru místo k zakončení. Cash přiťukl Mingsovi, jenž nastřelil jen chrániče nejbližšího protihráče.
11'
O chvilku později se svíjí po střetu s Jamesem pro změnu Mings, šlo ovšem o čistý zákrok na rozdíl od následujícího faulu Kocha na Coutinha.
10'
Na zádech leží u postranní čáry sražený Lucas Digne.
8'
Ve vlastní šestnáctce uklouzl Stuart Dallas, stačil se však rychle postavit na nohy a odkopnout míč dříve než se k němu mohl dostat Coutinho.
6'
Rozhodčí pouští několik hraničních zákroků, hra zatím plyne jen uprostřed hřiště.
5'
U postranní čáry bodyčekoval Firpo hostujícího Ingse.
3'
Dallas chtěl z první zrychlit hru kolmicí na Raphinhu Belloliho, ten si však nepohlídal ofsajdovou čáru.
1'
Hned v první minutě kopala Aston Villa roh, ale bránu z něj neohrozila.
1'
Leeds bude hrát v bílých dresech, Aston Villa v tradiční vínově-bleděmodré kombinaci.

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Firpo – Forshaw, Koch – Belloli, Moreno, Harrison – James.
Náhradníci: Klaesson – Cresswell, Llorente, Klich, Shackleton, Greenwood, Bamford, Gelhardt, Summerville.
Trenér: Marsch.

Aston Villa: Martínez – Cash, Chambers, Mings (C), Digne – McGinn, Luiz, Ramsey – Coutinho – Ings, Watkins.
Náhradníci: Olsen – Konsa, Iroegbunam, Chukwuemeka, Sanson, Young, Bailey, Buendía, Traoré.
Trenér: Gerrard.

Rozhodčí: Hooper – Hussin, Cann.
Vzájemné zápasy Villy s Leedsem bývají nesmírně vyrovnané a od roku 2001 se v 16 duelech nestalo, že by některý ze soupeřů vyhrál dvakrát po sobě. V Birminghamu padlo v prvním vzájemném utkání sezóny pět branek v prvním poločase, Aston Villa otočila na 3:1, ale přestřelka nakonec dopadla smírně 3:3.
Aston Villa
Hosté z Birminghamu mají naopak úplný klid, od pohárů i od sestupu je dělí dvanáct kol před koncem přesně tucet bodů. Poslední dvě kola jim vyšla parádně, v Brightonu zvítězili 2:0 a doma nad Southamptonem dokonce 4:0. Zimní posila z Barcelony Philippe Coutinho je už s bilancí 3+3 v pouhých sedmi startech třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva a pokud v Leedsu brazilský reprezentant nastoupí, bude to ještě před dovršením třicítky jeho 500. soutěžní zápas.

Střelci: 7 – Watkins, 5 – Ramsey, Ings.
Leeds United
Herní krizi Leedsu odnesl vyhazovem trenér Bielsa, kterého minulý týden nahradil Američan Jesse Marsch. Ani on se ale při premiéře bodů nedočkal, v urputném utkání v Leicesteru podlehli jeho svěřenci 0:1 a z posledních šesti kol tak získali jediný bod. V tabulce je Leeds s nejhorší obranou ligy šestnáctý, dva soupeři za ním však mají zápasy k dobru a mohou ho srazit na sestupové příčky.

Střelci: 9 – Belloli, 6 – Harrison, 4 – James.
Utkání bylo na žádost Leedsu odloženo kvůli většímu počtu koronavirem nakažených hráčů. Náhradní termín byl stanoven na čtvrtek 10. března.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.