Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Brentford - 16. ledna 2022   15:00

Liverpool
44' Fabinho (Alexander-Arnold) • 69' Oxlade-Chamberlain (Robertson) • 77' Minamino (Firmino)
3:0
(1:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Fabinho, J. Henderson (C), Jones – Oxlade-Chamberlain (74. Minamino), Firmino (78. Milner), Diogo Jota (82. Gordon).
Moss – Perry, Wood – Harrington VAR: Mason, Eaton
Anfield Road, Liverpool
52 824 diváků
Brentford
Fernández – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock – Rasmussen, Janelt, Nörgaard, Baptiste (68. Wissa), Henry (49. Canós) – Mbeumo (75. M. Jensen), Toney.
Lössl – Bidstrup, Canós, Forss, Sörensen, Ghoddos, M. Jensen, Stevens, Wissa.

Pro dnešek je to tedy ode mne vše. Přeji všem pěkný zbytek druhého lednového víkendu, který určitě ještě můžete obohatit mnoho sportovními přenosy. Od klávesnice se s vámi loučí Adam Sedlák.

Fauly: 6:6.
Dnešní utkání je u konce! Ve druhém poločase už byli domácí jednoznačně lepší a skóre utkání tedy navýšili naprosto zaslouženě! Nejprve se po krásném centru Andrewa Robertsona prosadil hlavou v 69. minutě Roberto Firmino. Na tento moment ještě dokázal o osm minut později navázat po nahrávce od zmíněného Brazilce Takumi Minamino, jenž v letošním ročníku vstřelil svou teprve druhou branku. Jak jsem již zmiňoval hosté se už ani na nic nezmohli, a proto dnes odjíždí s nulou.

V dalším programu se ve čtvrtek Liverpool představí v rámci semifinále EFL CUPU na půdě Arsenalu. Naopak Brentford uvidíme již ve středu, a to v rámci dohrávky soutěže na domácí půdě s Manchesterem United.
90+3'
90+2'
James Milner se již dostal do nadějné pozice, ale k zakončení se nakonec nedostal, jelikož první u míče byl Pontus Jansson, který se ho velmi rychle zbavil.
90+1'
Jeden z posledních průniků na útočnou polovinu od Yoaneho Wissy, zastavil velmi obětavým zákrokem Joël Matip, který čistě odzbrojil francouzského středopolaře.
90+1'
Ve druhém poločase jsou nastaveny dvě minuty.
90'
Oba týmy již spíše dohrávají dnešní zápas, jelikož hlavně domácí se nikam neženou a spíše kombinují na vlastní polovině, a to jim úplně stačí.
89'
Vitaly Janelt se ještě pokusil o nějaké souvislejší napadání, ovšem díky malé podpoře svého týmu se úspěchu nedostal. Tento jev pouze potvrzuje aktuální trápení výběru Franka Thomase.
88'
Curtis Jones mohl dnešní účet zápasu ještě navýšit, ovšem při samostatném úniku trefil pouze hruď brankáře Álvara Fernándeze, který tak i přes třígólový příděl předvedl další povedený zákrok.
87'
Takumi Minamino se pokusil o pěkné sólo směrem vpřed, ovšem narazil pouze do bránícího Christiana Nörgaarda, jenž si tak po delší době připsal dobře odvedenou defenzivní práci.
86'
Trent Alexander-Arnold se pokusil o přízemní centr z pravé strany, ten ale velmi rychle zastavil Mathias Jensen, který míč zahrál zpět na kopačky svého týmu.
85'
Trent Alexander-Arnold rozehrál po delší době rohový kop, kterým ale našel pouze branícího Sergiho Canóse, jenž míč pohotově odvrátil na svou útočnou polovinu.
84'
Mads Rasmussen se po souboji s Virgilem van Dijkem ocitl na hrací ploše ve velkých bolestech. Následně to ale vypadá, že byl měl být v pořádku, jelikož se hlásí k pokračování hry.
83'
Brankář Alisson se snažil o vysunutí Jordana Hendersona, který ale s touto prosbou od svého kolegy nepočítal, a proto se míč ocitl v zámezí. Odtud budou posléze rozehrávat hosté autové vhazování.
82'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Kaide Gordon.
81'
Diogo Jota se aktuálně snažil o pokus z hranice vápna, ale míč mu sjel na poslední chvíli z kopačky, a proto jsou aktuálně v držení hosté na vlastní polovině.
80'
Přízemní centr Jamese Milnera sice odvrátil velmi pohotově Mathias Jensen, ale jen na kopačku Fabinha, který tak rozehrává další val do obrany hostí.
79'
Domácí aktuálně stále drží míč na svých kopačkách, a protože nejsou nijak napadání od jejich soupeře, tak si prakticky dělají, co chtějí. Trenér Jürgen Klopp jen vášnivě tleská tomuto dílu.
78'
Hostující naděj na protiútok byla zažehnána velmi rychle, jelikož Virgil van Dijk přečetl úmysl Yoanehi Wissy, který tak o míč bleskově po jeho zisku přišel.
78'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází James Milner.
77'
Liverpool právě vstřelil branku!
Skóre se během krátkého časového úseku mění jíž podruhé na stranu domácích. Po nepřesné rozehrávce hostí se dostal k míči Roberto Firmino, který ještě vylepšil pozici pro TAKUMIHO MINAMINA, jenž se pochopitelně trefil do odkryté branky 3-0!
76'
Trent Alexander-Arnold se pokusil překvapit brankáře Álvara Fernándeze svou střelou na bližší tyč, ovšem zamířil pouze vedle svatyně hostí.
75'
Curtis Jones se činil pěkným sólem, které ale za pět minut dvanáct zastavil pohotovým obranným zákrokem Sergi Canós, jenž následně rozehrál po delší době postupný útok hostí.
75'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Mathias Jensen.
74'
Domácí si teď spíše hrají s míčem na útočné polovině, což jim za aktuální konstelace bohatě stačí. Hosté navíc nevyvíjí nějaký vysoký presink.
74'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Takumi Minamino.
73'
Ve hře se již pokračuje. Aktuálně se ihned dostal do zakončení Andrew Robertson, ale jeho pokus jako první zablokoval clonící Ethan Pinnock, jen zažehnal jakékoliv nebezpečí.
72'
Po jednom ze soubojů se ocitl na zemi Alex Oxlade-Chamberlain, se kterým to zatím nevypadá úplně nejlépe. Aktuálně je v péči klubových lékařů, jenž se budou snažit o jeho návrat na hrací plochu.
71'
Roberto Firmino se snažil o průnikovou nahrávku na úplně volného Jordana Hendersona. Tento úmysl ale přečetl Pontus Jansson, který míč odehrál svým obětavým skluzem do zámezí.
70'
Hosté se ihned po inkasované brance trochu osmělili, ovšem všechny jejich náznaky šancí dokázal jako první zastavit svými obrannými zákroky stále připravený Virgil van Dijk.
69'
Domácí se po fantastické souhře dostávají do zaslouženého vedení o dvě branky! Potom, co si míč přebral Andrew Robertson, nasměroval skotský obránce centr přesně na hlavu ROBERTA FIRMINA, jenž se svým pohotovým zakončením nemýlil 2-0!
68'
Dobrý útočný úmysl od Alexe Oxlada-Chamberlaina vystihl bránící Christian Nörgaard, který míč následně poslal až na útočnou polovinu, kde jsou ale v moci hráči Reds.
68'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Shandon Baptiste, přichází Yoane Wissa.
67'
Diogo Jota měl jako další v pořadí na kopačce navýšení skóre, ale při samostatném úniku trefil jenom tělo vyběhlého brankáře Álvara Fernándeze!
66'
Jordan Henderson se pokusil o prodloužení míče díky své hlavičce, ovšem našel pouze Roberta Firmina, jenž byl vědomě v ofsajdovém postavení, a proto se do hry ani nezapojil.
65'
Nahrávku Dioga Joty sice zastavil Pontus Jansson, kterého ale stejný hráč násleně o míč obral, ovšem za pomocí nedovoleného zákroku, jenž s přispěním menšího upísknutí rozhodčího znamená faul.
64'
Ethan Pinnock sice poslal povedenou nahrávku na útočnou polovinu, ovšem našel pouze Bryana Mbeuma, který se v této době nacházel v ofsajdovém postavení, a proto tedy budou opět na míči domácí.
63'
Alex Oxlade-Chamberlain se po menší kličkované dostal k zakončení, ale trefil pouze tyč hostující branky! Následnou dorážku Roberta Firmina si brankář Álvaro Fernández pohlídal ve svých rukavicích s velkým přehledem.
62'
Domácí si po delší době nechali míč na svých kopačkách, a proto se tedy drží na vlastní polovině. Tento průběh jim vyhovuje, to tedy vysvětluje proč nikam nespěchají.
61'
Následný roh Trenta Alexandera-Arnolda se snesl pouze na hlavu Sergiho Canóse, jenž míč poslal daleko od své svatyně, čímž zažehnal nebezpečí pro tým Franka Thomase.
60'
Jordan Henderson poslal velmi dobrou nahrávku na Roberta Firmina, který se sice k míči nedostal, ale i tak uvidíme rohový kop, jelikož Christian Nörgaard raději poslal míč za brankovou čáru.
59'
Na druhé straně se dostal ke střele Jordan Henderson, který ale trefil opět pouze rukavice brankáře Álvara Fernándeze, jenž dnes stále neupadá z formy.
58'
Bryan Mbeumo měl jednoznačně na kopačce vyrovnání, tuto příležitost ale nevyužil! Po pěkném uvolnění se totiž dostal ke střele z pokutového puntíku, ze kterého ovšem jen těsně minul domácí branku.
57'
Na zemi se po jednom ze soubojů objevil Pontus Jansson, kterému byl posléze odpískán faul. S následnými stížnostmi na žlutou kartu pro Roberta Firmina, ale u hlavního arbitra neuspěl.
56'
Rohový kop od Andrewa Robertsona se svezl na hlavu Joëla Matipa, který ale zamířil míč jen na clonícího Christiana Nörgaarda, jenž tak se štěstím odvrátil velké nebezpečí pro jeho tým.
55'
Mads Rasmussen se již dostával do další dobré šance pro hosty, ale na poslední chvíli mu míč ujel od kopačky, a proto se ho tak zmocnil brankář Allison.
54'
Sergi Canós se pokusil svou průnikovou nahrávkou vyslat Ivana Toneyho, který se nakonec k míči dostal a vypálil, ovšem trefil pouze připraveného brankáře Alissona, jenž prokázal, že si stále udržuje dobrou formu.
53'
Curtis Jones se propracoval až do střelecké příležitosti, ale trefil opět pouze rukavice brankáře Álvara Fernándeze, který ve druhé půli působí velmi jistým dojmem.
52'
Roberto Firmino se již dostával do dobré šance, ovšem na poslední chvíli ho o míč obral Kristoffer Ajer, který si tak připsal velmi důležitý defenzivní zákrok pro svůj celek.
51'
Fabinho se prezentoval parádní ranou z voleje, ovšem pro neštěstí trefil jen nachystaného brankáře Álvara Fernándeze, který si sice připsal lehký zákrok, ale taky velmi silné varování.
49'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Rico Henry, přichází Sergi Canós.
50'
Dlouhou přihrávku od Ethana Pinnocka zpracoval pouze Alex Oxlade-Chamberlain, který sel ale míče raději rychle zbavil před napadajícím Pontusem Janssonem.
49'
Jordan Henderson se prezentoval přízemním centrem do vápna, jenž ale zamířil přesně do rukavic Álvara Fernándeze, který za okamžik rozehraje postupný útok hostí.
48'
Curtis Jones se pokusil průnikovou nahrávkou o zrychlení hry, ovšem tento úmysl vystihl velmi pohotově Rico Henry, který míč zahrál daleko od své branky.
47'
Andrew Robertson poslal do vápna velmi ostrý centr, který se ale pouze odrazil na kopačku Ethana Pinnocka, jenž míč odehrál mimo nebezpečí pro svůj tým.
46'
Ihned po výkopu druhé půle se dostali domácí na útočnou polovinu, kde se velmi brzy snaží o navýšení skóre tohoto zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
V prvním poločase jsme byli svědky velmi atraktivního fotbalu z obou stran, ovšem přeci jen trochu lepší byli domácí, kteří tedy po zásluze vedou po rohovém kopu Trenta Alexandera-Arnolda, jenž dokázal hlavou usměrnit do branky Fabinho. Jinak jsme viděli dalších několik šancí, ty ale dokázali krýt zatím velmi sebejistí brankáři. Uvidíme tedy, s čím mužstva vyrukují do druhé půle.
45+2'
45+1'
Poločas se již pouze dohrává, jelikož domácí drží pohodlně míč na svých kopačkách při středovém kruhu hrací plochy.
45+1'
Postranní rozhodčí v první půli nastavuje jednu minutu.
45'
Christian Nörgaard se snažil uvolnit Rica Henryho, kterého ale ve sprintu předči Alex Oxlade-Chamberlain, jenž tak zažehnal jakékoliv nebezpečí pro domácí branku.
44'
Teď už to domácím vyšlo! Rohový kop Trenta Alexandera-Arnolda totiž propadl vápnem hostí k nekrytému FABINHOVI, který bezpečně zamířil mimo dosah brankáře Álvara Fernándeze 1-0!
43'
Vitaly Janelt se sice dostal do obrovské příležitosti, ovšem této situaci předcházelo ofsajdové postavení Pontuse Janssona. K rozehrávce volného kopu tak opět míří domácí.
42'
Joël Matip předvedl již z vlastní poloviny absolutně neuvěřitelné sólo, kterým se dostal až do vápna hostí, zde ale selhal v zakončení, když trefil pouze clonícího Ethana Pinnocka, od jehož se míč odrazil mimo nebezpečí.
41'
Mads Rasmussen předvedl po dlouhém autu do vápna od Christiana Nörgaarda úplně zbytečný útočný faul, kterého se všiml hlavní arbitr a po zásluze tedy odpískal další rozehrávku pro domácí.
40'
Pontus Jansson se sice činil pěknou nahrávkou za obranu domácích, ta ale byla směrovala na Shandona Baptisteho, který se nacházel až za hranicí ofsajdového postavení. Volný kop tedy budou rozehrávat Reds.
39'
Ivan Toney se na druhé straně dostal do zajímavé příležitosti, ovšem z hranice pokutového území zamířil jen těsně vedle branky domácích, kteří se tak po delší době mohli strachovat o inkasovanou branku.
38'
Alex Oxlade-Chamberlain se snažil prosadit na útočné polovině, ovšem z nutnosti vyslal pouze střelu, která zamířila úplně jinam, než by si anglický středopolař představoval, tedy mimo branku hostí, jenž tedy budou posléze rozehrávat.
37'
Ivan Toney se opět snažil prosadit do vápna domácích, ovšem těsně před touto metou byl odstaven od míče Virgilem van Dijkem, jenž tak stále potvrzuje svou stoupající formu.
36'
Trent Alexander-Arnold to naopak zkusil z levé strany a byl o to úspěšnější, když trefil hlavu Roberta Firmina. Zde ale příběh končí, jelikož Brazilec trefil pouze nachystané rukavice Álvara Fernándeze
35'
Jordan Henderson se pokusil o vyslání tvrdého centru z pravé strany, ovšem trefil pouze bránícího Rica Henryho, který tak míč uhrál mimo nebezpečí pro svůj tým.
34'
Centr od Curtise Jonese jako první zastavil Ethan Pinnock, který míč ihned odhlavičkoval do rukavic Álvara Fernándeze, jenž tak zachvíli v klidu rozehraje další postupný útok hostí.
33'
Vitaly Janelt vyslal velmi tvrdou ránu z dobrých pětadvaceti metrů, ovšem jen těsně přestřelil branku legionáře z Brazílie, který tedy ani teď nemusel zasahovat.
32'
Ivan Toney se pokusil o nahrávku na Bryana Mbeuma do samostatného úniku, ovšem před druhým zmíněným byl nachystán Joël Matip, jenž míč jen pohodlně zahrál na nohu brankáře Alissona.
31'
Alisson se pokusil o vysunutí Dioga Joty, který ale s touto možností vůbec nepočítal a míč tedy nestihl před bránícím Pontusem Janssonem, jenž si tuto situaci s přehledem pohlídal.
30'
Domácí si po delší době vzali míč na vlastní polovinu, kde aktuálně bez jakéhokoliv nátlaku kombinují a zároveň si tak chystají další ohrožení branky hostí.
29'
Další prudký centr od Trenta Alexandera-Arnolda musel vyrazit brankář Álvaro Fernández před dobíhajícím Fabinhem, který by býval byl zakončoval do odkryté svatyně.
28'
Jordan Henderson se teď snažil o přiťuknutí do tutové šance pro Curtise Jonese, ale jeho úmysl na poslední chvíli vystihl Rico Henry, který míč rychle uklidil bezpečně do zámezí.
27'
Bryan Mbeumo se po nahrávce od Christiana Nörgaarda objevil dnes již po třetí v ofsajdovém postavení, což znamená další rozehrávku volného kopu pro domácí.
26'
Přihrávku Alexe Oxlada-Chamberlaina srazil Ethan Pinnock pouze na další rohový kop, kterého se ujmul Trent Alexander-Arnold, jenž zamířil pouze do připravených rukavic brankáře Álvara Fernándeze.
25'
Dlouhá nahrávka od brankáře Alissona nesplnila svůj účel, protože zamířila pouze do zámezí, odkud se ujmou vhazování hosté, a to konkrétně Mads Rasmussen.
24'
Roberto Firmino se pokusil překvapit brankáře Álvara Fernándeze, ovšem to se mu vůbec nepovedlo, jelikož svou ranou pravděpodobně pouze ohrozil nějakého fanouška v hledišti.
23'
Po rohu jsme byli svědky první velké šance utkání! Míč, který propadl až na zadní tyč, zamířil na nohu Virgila van Dijka, který ale svým zakončením trefil jenom nohu brankáře Álvara Fernándeze, jenž tak velmi pomohl svému celku.
22'
Hosté se dostávali do dobrého kontru, který ale včas zastavil Virgil van Dijk. Následně se na druhé straně dostal k centru Alex Oxlade-Chamberlain, jenž ale zamířil jen na clonícího Vitalyho Janelta a ten míč srazil na rohový kop.
21'
Shandon Baptiste se pokusil o velmi silné napadání domácí rozehrávky. Účel to ale ani zdaleka nesplnilo, jelikož míč nezískal a ještě si přidal pá zbytečných sprintů navíc.
20'
Centr Trenta Alexandera-Arnolda se sice snesl přesně na hlavu Joëla Matipa, který ale zamířil jen těsně nad branku hostí, čímž promrhal velmi dobrou šancí na vedoucí branku.
19'
Kristoffer Ajer se činil velmi ostrým zákrokem na Dioga Jotu, kterého poslal tvrdým skluzem k zemi. Zaslouženě tak sklízí žlutou kartu od hlavního arbitra.
19'
Ivan Toney se sice vypracoval až k centru do vápna, ovšem nedokázal najít žádného ze spoluhráčů, a proto se tedy k moci opět dostávají domácí.
18'
Trent Alexander-Arnold svedl velmi tvrdý souboj s Bryanem Mbeumem, který ale dokázal nakonec vyhrát a bezpečně míč rozehrát na brankáře Alissona.
17'
Napadání Curtise Jonese sice bylo částečně úspěšné, jelikož anglický středopolař odebral míč, ale následně i s ním zamířil do zámezí, a proto budou rozehrávat autové vhazování hosté.
16'
Andrew Robertson se činil dalším ostrým centrem do vápna, který ale dokázal pohotově odvrátit hlavou Kristoffer Ajer, jenž se takto dnes zachoval již poněkolikáté.
15'
Ivan Toney se opět dostával dopředu, a úspěšně. Následně se ale zvedl praporek postranního rozhodčího, který značí, že anglický forvard se předtím nacházel též v ofsajdovém postavení.
14'
Fabinho se prezentoval velmi zajímavým stříleným centrem, který jen lehce tečoval Roberto Firmino. Druhý zmíněný se ovšem nacházel v ofsajdovém postavení, a proto se k míči dostanou hosté.
13'
Další akce Trenta Alexandera-Arnolda už byla o dost nebezpečnější, jelikož anglický obránce se propracoval až do zakončení, které ale následně dokázal zblokovat clonící Pontus Jansson.
12'
Trent Alexander-Arnold se činil rohovým kopem, který ale trefil pouze Ethana Pinnocka, jenž míč volejem ihned zahrál mimo jakékoliv nebezpečí pro jeho tým.
11'
Trent Alexander-Arnold vyslal zajímavou průnikovou přihrávku na Curtise Jonese, ovšem toho předčil Rico Henry, který míč pohotově zahrál na polovinu domácích.
10'
Rohový kop z kopaček Andrewa Robertsona našel hlavičku Diega Joty, který ale zamířil pouze do boční sítě hostující svatyně, jenž se tak stále drží nad vodou.
9'
Ivan Toney se aktuálně snažil o průnik směrem vpřed, ovšem včas ho zastavil svým obranným skluzem Virgil van Dijk, který následně rozehrál míč k dalšímu postupnému útoku.
8'
Domácí aktuálně drží míč bezpečně na útočné polovině, kde se snaží vymyslet nějakou kloudnou akci proti zatím velmi dobře organizované obraně hostí.
7'
Andrew Robertson teď vyslal zajímavý centr do vápna, který ale nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, nýbrž Ethana Pinnocka, jenž míč zahrál do zámezí.
6'
Trent Alexander-Arnold zahrál tento volný kop na zadní tyč, kde našel pouze Joëla Matipa, kterému ale míč přeskočil kopačku. Rozehrávat tedy budou hosté.
6'
Na útočné polovině byl faulován Curtis Jones, který tak pro svůj tým vybojoval zajímavou standartní situaci.
5'
Ivan Toney se sice dostal až do zakončení, ovšem všemu předcházelo postavení za hranicí ofsajdu. I přesto, nejlepší střelec Včel minul branku domácích.
4'
Diogo Jota se po pěkném uvolnění dostával do solidní příležitosti, ale skluzem ho na poslední chvíli zastavil Christian Nörgaard, jenž tak zažehnal jakékoliv nebezpečí.
3'
Andrew Robertson si s velkým přehledem pohlídal Kristoffera Ajera, který se snažil o prodloužení míče, ovšem právě skotský obránce mu to nedovolil. Domácí budou rozehrávat autové vhazování.
2'
Bryan Mbeumo se chtěl protlačit až k zakončení, ovšem pomohl si útočným faulem, a proto budou rozehrávat z vlastní poloviny domácí.
1'
Hosté se ihned po výkopu dostali s míčem na útočnou polovinu, kde zatím kombinují, aby si vypracovali nějakou zajímavou příležitost.
1'
Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu, a proto samotné utkání započne za okamžik.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Fabinho, J. Henderson (C), Jones – Oxlade-Chamberlain, Firmino, Diogo Jota.
Náhradníci: Kelleher – Konaté, Milner, Joe Gomez, Minamino, Tsimikas, Gordon, N. Williams, Morton.
Trenér: Jürgen Klopp

Brentford FC: Fernández – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock – Rasmussen, Janelt, Nörgaard, Baptiste, Henry – Mbeumo, Toney.
Náhradníci: Lössl – Bidstrup, Canós, Forss, Sörensen, Ghoddos, M. Jensen, Stevens, Wissa.
Trenér: Frank Thomas

Rozhodčí: Moss – Perry, Wood – Harrington VAR: Mason, Eaton.
Poslední vzájemné utkání:

Celky se spolu zatím poprvé a naposledy utkaly na konci září minulého roku. Tehdy se jednalo o fantastickou bitvu, v níž padlo dokonce šest branek. Po výsledku 3:3 tedy vítězství nepřipadlo na žádnou stranu.

Brentford FC 3:3 Liverpool FC I 25.9. 2021

Branky a nahrávky: 27. Pinnock (Toney), 63. Janelt, 82. Wissa – 31. Diogo Jota (J. Henderson), 54. M. Salah (Fabinho), 67. Jones (Robertson)

Karty (ŽK): 44. Onyeka (BRF) – 70. Robertson (LIV)
• 14. P, 20 Z, 6 – 5 – 9 Skóre: 24:30, 23 b.
--------------------------------------------------------------------
Brentford FC (Londýn)

Včely potřebují nutně začít sbírat body, jelikož po slibném startu se začínají velmi jistě propadat tabulkou, a to čím dal tím více rychlejším tempem. V roce 2022 sice již dokázali zvítězit na domácí půdě s Aston Villou díky gólu z 84. minuty zásluhou Dána Madse Roersleva Rasmussena, ovšem následně přišla prohra se Southamptone,, a tedy velmi rychlé vystřízlivění z lehké euforie. Samozřejmě nikdo neočekává, že by mužstvo vedené Frankem Thomasem bralo bodové příděly s týmy z horních pater tabulky, o to důležitější bude, aby dokázalo zvládat souboje s rovnoměrnými celky. Nováček z Londýna dnes určitě nebude favoritem, i tak ale může svého soka příjemně překvapit.
• 3. P, 20 Z, 12 – 6 – 2 Skóre: 52:18, 42 b.
Liverpool FC (Liverpool)

Reds aktuálně neprožívají příliš povedené období, a to především proto, že naposledy pocítili chuť vítězství ještě před Vánoci, zásluhou výhry v poměru 3:1, kdy se o vítěznou branku postaral Mohammed Salah. Dále ale čítáme dvě remízy a prohru, čímž si hráči do dnešního souboje nevybojovali úplně stoprocentní důvěru. Poslední klání v Premier League sehrál výběr trenéra Jürgena Kloppa na Stamford Bridge. I přes dvoubrankové vedení, se ovšem z výhry radovat nemohli, protože konečný ráz klání udali ještě v první půli Mateo Kovačić a Christian Pulisić. Body se tak museli po šlágru kola dělit. Nicméně dnes budou chtít mistři Anglie ze sezóny 2019/2020 bezpodmínečně bojoval, což samozřejmě očekává i mnoho odborníků.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání 22. kola Premier League mezi domácími Liverpool FC a hosty Brentford FC. Celým přenosem vás provede Adam Sedlák, již od jeho začátku v 15:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.