Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Everton - 8. února 2022   20:45

Newcastle
37' Holgate(vl.)  • 56' Fraser  • 80' Trippier
3:1
(1:1)
Everton
36' Lascelles (vl.)
Newcastle
Dúbravka – Trippier (90+1. Manquillo), Lascelles (C), Schär, Targett – Willock (90. Guimarães), Shelvey, Joelinton – Fraser (82. Jacob Murphy), Wood, Saint-Maximin.
Taylor – Beswick, Nunn
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52186 diváků
Everton
Pickford – Holgate, M. Keane, Y. Mina (35. Branthwaite) – Coleman (C), Allan, A. Gomes (60. van de Beek), A. Townsend – Gordon, D. Gray (25. Alli) – Richarlison.

Po vyrovnané první půli, která skončila díky dvěma vlastním gólům za stavu 1:1 ovládl druhý poločas naprosto jednoznačně domácí Newcastle. Za posílený celek se dokázala prosadit dvojice Fraser s Trippierem a dotáhnout Magpies pro vítězství v poměru 3:1. Na skvělé výkony Saint-Maximina už jsou fanoušci ze severu Anglie zvyklí, ale co dnes předvedl Kieran Trippier, to bylo galapředstavení tohoto pravého beka, který přišel z madridského Atlética a vstřelil svůj první gól od srpna 2018, kdy skóroval ještě v dresu Tottenhamu.
Newcastle tak konečně opouští sestupové příčky a je nyní 17. jen o bod za Evertonem.

To je pro dnešek vše a dekuji za pozornost.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:13.
90+5'
90+5'
Na závěr vidíme ještě konflikt Joelintona s Allim.
90+3'
Domácí se snaží držet míč u rohového praporku na útočné polovině, což se jim daří přesně jak potřebují. Technické kousky hned předvedla nová posila Guimarães.
90+2'
Everton se ještě pokouší o útočnou kombinaci, ale Van de Beek o míč přišel.
Obranou hostů opět prolétl Saint-Maximin a zblízka nepřekonal Pickforda!
90+1'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Javier Manquillo.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Bruno Guimarães.
Dnešní utkání sleduje 52186 diváků.
90'
Ošetřovat se ještě přímo na hřišti nechá Joe Willock.
89'
Townsendův centr jen přeletěl všechny muže ve vápně Newcastlu, což se moc kvitují fandové na domácích tribunách.
Nový muž na hřiši Jacob Murphy křižnou střelou už překonal Pickforda, ale proti gólu byla tyč! Následně ještě zakončoval po odrazu Saint-Maximin, ale vše již pokryl brankář hostů-
88'
Van de Beek napřáhl zpoza vápna, ale vyprášil jen blok černo-bílé formace.
86'
Everton rozhodně nevypadá jako tým, který by měl ještě nějak pomýšlet na vyrovnání. Newcastle má hru pod kontrolou a k ničemu už hosty z Liverpoolu nepouští.
84'
Alli si teď vůbec nerozuměl s Richarlisonem, což jen dokazuje zmar hostů v druhé půli.
83'
Dúbravka sbírá míč před Richarlisonem a nikam s rozehrávkou nespěchá.
82'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Jacob Murphy.
80'
Newcastle právě vstřelil branku!

KEVIN TRIPPIER je dnes naprosto neuvěřitelný! Svými prudkými centry zásobuje spoluhráče a jistí pravou lajnu. Nyní si vzal do parády také přímý kop a krásnou střelou přímo k tyči nedal Pickfordovi sebemenší nárok – 3:1!
79'
Žlutou kartu dostává Allan (Everton FC).
80'
Po nedovoleném zákroku má Newcastle velkou příležitost v podobě přímého kopu jen pár metrů před vápnem hostů.
77'
Shelvey našel krásným pasem Saint-Maximina, který si míč kolem obránců navedl na střelu. Tou Pickforda nedokázal překonat, ale brankář střelu jen vyrazil na Wooda. Novozélandský útočník dorážel do brány z ofsajdu a gól tak nemohl platit.
76'
Rozhodčí Taylor nechal krátkou výhodu po zákroku Gordona proti Saint-Maximinovi. Vše zůstalo bez karty.
75'
Saint-Maximin ale dostal na levé straně prostor a toho on vždy rád využije. Tentokrát ale rychle přišel o balón a na opačné straně hřiště musel zabránit útoku Evertonu kapitán domácích Lascelles.
74'
Nacházíme se v poněkud klidnější pasáži dnešního zápasu, což sedí rozhodně domácím, kteří nechtějí už moc riskovat a někam spěchat. Tři body potřebují jako sůl.
72'
Newcastle má k dispozici ještě všechna střídání a lze předpokládat, že je za případného udržení současného stavu rád využije k lehkému získávání času na svou stranu.
71'
Po delší době se hosté na chvíli usadili s míčem na polovině soupeře, ale nedokázali ho moc dlouho kontrolovat. Musí se s kombinací vracet zpět k vlastnímu gólmanovi.
68'
I z opačné strany zahrává rohy Trippier. Formace v modrých dresech dobře pokryla situaci.
Newcastle se ale znovu vydal útočit a centr Saint-Maximina jen těsně minul odchovanec Arsenalu Joe Willock.
66'
Allan dnes podstupuje velké množství soubojů. Nyní fauloval Willocka a u míče tak zůstanou domácí.
66'
Centr našel Schära, ale hlavička neměla razanci. Pickford si tak připsal další zákrok.
65'
Celý stadion nyní oslavil nepovedený odkop Pickforda a následné další chyby hostů, které vedly k rohovému kopu. U praporku už si míč chystá opět Trippier.
63'
Kieran Trippier si vynutil faul na Allim a ujal se také následné standardní situace z jeho milované pravé strany. Centr ale zastavil hned první bránící hráč Evertonu.
V pokračující akci Saint-Maximin opět přešel přes obránce a prudkou přihrávkou hledal ve vápně Wooda, který jen těsně nedosáhl.
62'
Willock prošel pěkně po pravé straně a vybojoval aut pro domácí. Po autu opět centroval do vápna Trippier a hosté museli ze všech sil odvracet.
60'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Donny van de Beek.
59'
Byl to právě faulovaný Richarlison, kdo pravou nohou vyslal míč na bránu. Brazilec ale trefil pouze prostor, kde stál připravený Dúbravka.
58'
Atmosféra na stadionu je nyní mnohem lepší, ale domácí se budou muset bránit velké příležitosti Evertonu. Lascelles těsně před vápnem povalil Richarlisona a Toffees mají k dispozici přímý kop ze skvělé pozice. U míče stojí Richarlison a Townsend.
56'

Joelinton vběhl s míčem do vápna Evertonu a posunul ho doleva Saint-Maximinovi. Druhý jmenovaný ocentroval na malé vápno, kde balón dopadl na nohu nejmenšího hráče na hřišti RYANA FRASERA! Skotský křídelník ho dokázal levou nohou dostat za brankovou čáru a posílá svůj tým do vedení – 2:1!
55'
Po střetu s Pickfordem zůstal mírně otřesen obránce Evertonu Branthwaite, který v prvním poločase střídal Minu. Vypadá ale v pořádku a bude pokračovat ve hře.
54'
Další Trippierův střílený centr do vápna musel vyboxovat Pickford.
53'
Allana obešel krásně Saint-Maximin a narazil až na Gomese. Portugalec už má žlutou kartu a měl by tak být pozorný, což teď v souboji s rychlým Francouzem příliš nebyl a může být rád, že neviděl druhou kartu.
51'
Po rohovém kopu se k míči dostal slovenský gólman a Newcastle drží dál remízu.
51'
Townsend točil levou nohou míč do malého vápna, ale Lascelles ho ve spolupráci s Dúbravkou poslal za sebe na roh.
50'
Žlutou kartu dostává Fabian Schär (Newcastle United). Joelinton si švýcarského obránce obhodil a ten ho frustrovaně srazil k zemi.
49'
Trippier krásným křižným pasem našel volného Saint-Maximina a v následné akci Newcastle reklamoval ruku Allana ve vápně, ale Taylor nechává pokračovat ve hře.
48'
Newcastle přimáčkl soupeře na jeho polovině a snaží se poslat míč do vápna. Saint-Maximin byl na levé straně dobře bráněn a je z toho aut pro domácí.
47'
Žlutou kartu dostává André Gomes (Everton FC).
47'
Ani jeden z manažerů asi po prvním poločase nebude nadšen útočnou hrou svých týmů, ale to se může změnit v půli druhé. Oba týmy každopádně ve své situaci potřebují tři body a můžeme čekat tvrdý boj.
46'
Byli jsme svědky velmi dynamického a fyzicky náročného prvního poločasu, kterému dlouho chyběly jen nějaké povedené ofenzivní akce. Po půl hodině hry si o vyloučení koledoval Jonjo Shelvey, ale sudí Taylor ho ponechal ve hře jen se žlutou kartou.
Několik minut poté se začaly dít věci. Po standardních situacích na obou stranách sehrály dvakrát hlavní role Mason Holgate z Evertonu a kapitán Newcastle Jamaal Lascelles. Zakončující hráč útočícího celku v obou případech svým zakončením zařídil vlastní gól bránícího muže.
Poločas tak skončil nerozhodným výsledkem a můžeme se těšit na pokračování.
45+4'
45+4'
Ještě jeden roh Newcastlu. Opět Trippierova pravá noha v akci, ale nic z toho nebylo a poločas skončí za stavu 1:1.
45+3'
Znovu v akci Allan Saint-Maximin, který skvěle prodribloval mezi obránci a připravil míč Joelintonovi, který v klíčový okamžik ztratil rovnováhu a nedokázal míč namířit na bránu!
45+2'
Saint-Maximin uprostřed hřiště reklamuje zákrok na svou osobu, ale marně. Francouz musí pokračovat ve hře.
45+1'
Nastavení probíhá prozatím poklidně. Everton rozehrál znovu až od Pickforda, který je stále vypískáván domácími fanoušky.
45'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Po rohu Trippiera zakončoval Lascelles. K ohrožení Pickfordovy svatyně nedošlo.
44'
Nádherným centrem nalezl Targett před bránou maličkého Frasera! Jeho hlavičku ale zblokoval Branthwaite a máme tu další rohový kop Newcastlu.
42'
K odrazu po rohu se za vápnem dostal Fraser, jehož zblokovaná střela o zem si našla hlavičkujícího Schära! Ten zblízka zamířil jen do Pickforda.
41'
Allan Saint-Maximin se hbitě dostal do vápna, ale neprocedil balón na spoluhráče. Vybojoval aspoň roh pro svůj tým.
40'
Po dvou vlastních gólech se pokračuje ve hře a stále vidíme dynamický fotbal a obrovské tempo na obou stranách. Everton se chvíli držel na polovině domácích, ale nedokázal nic vymyslet.
37'

A máme rychle vyrovnáno! Po rohovém kopu se dostal k hlavičce nešťastník z předchozího momentu, tedy kapitán Lascelles, a tentokrát to byl on sám, kdo trefil hlavičkou míč do MASONA HOLGATEA, který si tak připisuje vlastní gól! Neuvěřitelná výměna rolí na obou stranách – 1:1!
36'
Everton právě vstřelil branku!

Hosté dostali k dispozici standardní situaci a zakončovat mohl Holgate. Ten už překonal Dúbravku, ale za ním Newcastle nejprve zachránil dobře postavený obránce, ale ten míč napálil jen do spoluhráče JAMAALA LASCELLESE, od něhož míč směřoval do vlastní brány – 0:1!
35'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Yerry Mina, přichází Jarrad Branthwaite.
34'
Problémy má taktéž Yerry Mina. Kolumbijec kulhá směrem ze hřiště a i on bude muset střídat! To nejsou dobré zprávy pro Franka Lamparda.
33'
Žlutou kartu dostává Jonjo Shelvey (Newcastle United).

Tohle ale mohlo být klidně za červenou! Shelvey naprosto bezhlavě zajel zezadu skluzem do Gordona.
32'
Joelinton se octil, ač trochu z úhlu, před Pickfordem, ale několikanásobný anglický reprezentant skvěle vyrazil nohou!
31'
Rychlá kombinace hostů, do které se zapojil také střídající Alli skončila ofsajdem Richarlisona. Ještě před tím byla dobře zblokována střela Gordona.
30'
Everton má zatím ve statistice držení míče 63 %. V kolonce střel na bránu ale svítí stále nula. Newcastle už alespoň jednou Pickforda k zákroku vyzval.
29'
Kapitán hostů Séamus Coleman skvěle prošel přes dva soupeře a dokázal ocentrovat. Newcastle situaci zvládl, aniž by musel jít do akce Dúbravka.
28'
Domácí teď dali Evertonu svým napadáním pořádně zabrat. Brazilec Allan si ale dobře pokryl míč a vykoledoval si faul.
27'
Hosté se nakonec rozhodli kombinovat nakrátko a až poté vyslat centr směr vápno Newcastlu, ale kapitán Lascelles dobře odvrátil nebezpečný balón.
26'
Joelinton se nedovoleně opřel do Allana, což znamená rozehrávku pro Everton. Nejspíš to bude dlouhý centr do vápna.
25'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Dele Alli.
24'
Na trávník se posadil nespokojený Demarai Gray, kterého trápí zdravotní problém. Na střídačce se zatím svléká Dele Alli, který by právě Graye měl vystřídat.
23'
Kieran Trippier prokazuje, že bude určitě velkým přínosem pro sestavu domácích. Posila z Atlética Madrid si počíná jistě a hodně zrychluje hru Magpies.
22'
Přetlačovaná u rohového praporku na polovině Evertonu končí faulem na Minu. Pickford tak bude nakopávat míč daleko za polovinu.
21'
Ofsajd zastavil útok Evertonu. Nachytat se v pasti nechal Demarai Gray.
20'
Centr od praporku směřoval podle předpokladů na 195 centimetrů vysokého Kolumbijce Minu. Obrovitý stoper v mírném záklonu nedokázal trefit branku.
19'
Na levé straně dostal hodně prostoru Townsend a jeho tečovaná střela vedle znamená první roh pro svěřence Franka Lamparda.
17'
Trippierův centr jeho spoluhráči nevyužili k ohrožení Pickfordovy brány.
17'
Nedovolený zákrok na Targetta znamená standardní situaci pro domácí. Fraser se mezitím vrací do hry.
15'
Pouhých 163 centimetrů měřící křídelník Newcastlu je po zákroku ošetřován. Fraser se drží za levou nohu odkulhává nyní za postranní čáru.
14'
Žlutou kartu dostává Mason Holgate (Everton FC) za podražení Ryana Frasera.
12'
Dva fotbalisté domácích se v krátkém sledu ocitli přímo před rozhodčím Taylorem na trávníku. Sudí nechal pokračovat ve hře a k nebezpečné střele z hranice vápna se dostal Richarlison! Brazilský útočník jen těsně minul.
10'
Saint-Maximin nabil před vápnem Shelveymu. Přihrávka šla trochu blíž soupeřovým obráncům než byl si Shelvey přál, aby měl víc klidu pro zakončení. Střela tak nebyla žádným problémem pro Pickforda, který si připisuje první zákrok.
9'
Coleman našel dobrým centrem ve vápně Townsenda. Zakončující hráč ale mířil hlavičkou o zem vedle brány.
8'
Hráči Magpies museli vrátit svou rozehrávku před napadajícími hosty až k Dúbravkovi.
7'
Andros Townsend je dalším hráčem Evertonu, který byl vypískán. Třicetiletý záložník v dresu svého dnešního soupeře odehrál v roce 2016 celkem 14 utkání.
6'
Joelinton rukou fauloval v souboji Brazilců Allana a rozehrávat tak může Everton.
6'
Trippier přenášel hru na levou stranu, kde hledal nabíhajícího Saint-Maximina, který byl dobře pokryt Holgatem.
4'
Newcastle se snažil projít do vápna po pravé straně, ale centr Willocka nebyl přesný.
2'
Shelvey se jako první pokusil ohrozit bránu hostů, ale jeho prudká střela mířila nad.
2'
Brankář Evertonu Jordan Pickford si hned při svém prvním kontaktu s balónem vysloužil bouřlivý pískot a bučení tribun.
1'
Kombinací zahájili utkání hosté, ale Newcastle je rychle zbavil míče. Saint-Maximinovi však nevyšel driblink a do vápna neprošel.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. V St James' Parku panuje dnes skvělá atmosféra a hosty z Liverpoolu čeká skutečné černo-bílé peklo.

Newcastle United: Dúbravka – Trippier, Lascelles (C), Schär, Targett – Willock, Shelvey, Joelinton – Fraser, Wood, Saint-Maximin.
Náhradníci: Darlow – Manquillo, Krafth, Burn, S. Longstaff, Jacob Murphy, M. Almirón, Guimarães, Gayle.
Trenér: Howe

Everton FC: Pickford – Holgate, M. Keane, Y. Mina – Coleman (C), Allan, A. Gomes, A. Townsend – Gordon, D. Gray – Richarlison.
Náhradníci: Begović – Patterson, Kenny, Branthwaite, van de Beek, Iwobi, El Ghazi, Alli, Calvert-Lewin.
Trenér: Lampard

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Newcastlu se proti Evertonu momentálně poměrně daří. Z posledních tří vzájemných duelů Straky dva vyhrály a jeden zápas skončil nerozhodně. Zvítězit dokázaly v obou utkáních v loňském ročníku PL. Doma Magpies zdolali Toffees 2:1, na půdě soupeře pak uspěli výsledkem 2:0. První zápas v této sezóně, který se měl hrát na konci prosince, byl odložen kvůli Covidu.
Newcastle United (19. místo, 2 – 9 – 10, skóre 21:43, 15 bodů)
Newcastle v říjnu definitivně převzali saudskoarabští majitelé, tak se čekalo, co s tápajícím kádrem provedou při prvním přestupovém termínu v lednu. Již po svém příchodu sáhli k trenérské výměně, Stevea Bruce nahradil Eddie Howe, jenž si udělal dobré jméno především během působení v Bournemouthu. Po otevření přestupového okna pak bohatí vlastníci skutečně sáhli do peněženky. Z Atlética Madrid přišel anglický reprezentační obránce Kieran Trippier, z Burnley pak ke Strakám zamířil útočník Chris Wood. V závěru ledna pak ještě z Lyonu dorazil brazilský záložník Bruno Guimarães, z Brightonu byl koupen stoper Dan Burn a z Aston Villy bude v Newcastlu do konce ročníku hostovat levý bek Matt Target. Takto doplněný kádr bude mít nicméně co dělat. Magpies jsou totiž v tabulce předposlední, na nesestupové příčky však ztrácejí jediný bod.

Posledních 5 zápasů Newcastlu:
Newcastle – Man. City 1:4
Newcastle – Man. Utd. 1:1
Newcastle – Cambridge 0:1 (FA Cup)
Newcastle – Watford 1:1
Leeds – Newcastle 0:1
Everton FC (16. místo, 5 – 4 – 11, skóre 24:35, 19 bodů)
Ambiciózní celek z modré části Liverpoolu v letošní sezóně tápe a namočil se dokonce do sestupových problémů. Poslední mizerné výsledky už neustál manažer Rafael Benítez, který byl v polovině ledna odvolán. Pozvednout hru Karamelek dostal za úkol legendární záložník Chelsea Frank Lampard. Ten ve svém novém působišti začal výborně. V sobotním duelu 4. kola FA Cupu totiž jeho svěřenci přehráli 4:1 nováčka Premier League z Brentfordu. Everton má na sestupové příčky k dobru čtyři body. Tento náskok bude chtít Lampard určitě co nejrychleji navýšit.

Posledních 5 zápasů Evertonu:
Everton – Brighton 2:3
Hull – Everton 2:3 po prodl. (FA Cup)
Norwich – Everton 2:1
Everton – Aston Villa 0:1
Everton – Brentford 4:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V úterý bude odstartováno 24. kolo anglické Premier League. Střetnou se také dva týmy z konce tabulky. Předposlední Newcastle přivítá šestnáctý Everton. Oba celky ale před nedávnem prošly zajímavými změnami. Domácí s bohatými arabskými majiteli v lednovém přestupovém termínu investovali do posil, Toffees zase vyměnili manažery...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.