Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Aston Villa - 29. října 2022   16:00

Newcastle
45+6' C. Wilson  • 56' C. Wilson (Trippier) • 59' Joelinton  • 67' Almirón (C. Wilson)
4:0
(1:0)
Newcastle
Pope – Trippier (C), Schär (82. Lascelles), Botman (71. Targett), Burn – S. Longstaff, Guimarães (82. Shelvey), Willock (71. Murphy) – Almirón (86. Saint-Maximin), C. Wilson (86. Wood), Joelinton.
Karius – Manquillo, Fraser.
Tierney – Hatzidakis, Davies
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Aston Villa
E. Martínez (C) (35. Olsen) – Cash (69. Digne), Konsa, Mings, Young – Luiz, Dendoncker (69. McGinn) – Watkins, Buendía (61. Coutinho), Bailey (61. Ramsey) – Ings.
Sanson, C. Chambers, Bednarek, Archer.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 10:0. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:11.
Fotbalisté Newcastlu prokázali výbornou formu také v dnešním duelu proti Aston Ville, kterou deklasovali výsledkem 4:0!

První poločas byl ještě relativně vyrovnaný. Hra byla i vzhledem k ošetřování na hostující straně hodně kouskována a Straky se prosadily až během dlouhého nastavení. Pokutový kop po ruce Younga proměnil Callum Wilson. Po změně stran už to pak bylo velmi jednoznačné. V 56. minutě se prosadil opět Callum Wilson a od té chvíle už bylo na trávníku jen jedno mužstvo. Skvěle hrající Wilson se podílel i na dalších dvou zásazích svých spoluhráčů. Po jeho střele nejprve dorážel Joelinton a poté domácí útočník předal balón Miguelovi Almirónovi, který vyslal levačkou nádhernou střelu ke vzdálenější tyči. Aston Villa za celé utkání nevystřelila ani jednou na bránu. To Magpies mohli přidat i další trefy.
90+3'
90+2'
Nakonec ještě jedna pěkná akce Strak! Ta přišla krátce po autu Trippiera. Joelinton posunul míč do volného prostoru na Seana Longstaffa, který posílal velmi dobrý centr na před bránu nabíhajícího Chrise Wooda. Ten však balón nezasáhl.
90+2'
Ani domácí už nikam nepospíchají. Trippier se v klidu rozhlíží, na koho vhodit aut.
90'
Pro centr Douglase Luize si v pohodě došel domácí brankář Nick Pope. Ten měl dnes minimum práce.
89'
I nadále se hraje především na polovině Aston Villy. Její hráči po druhém inkasovaném gólu zřejmě i trochu rezignovali.
87'
Po faulu na Lucase Digneho u levé postranní čáry budou hosté rozehrávat.
86'
Callum Wilson se hattricku nedočká. Manažer Eddie Howe ho totiž vystřídal.
86'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Allan Saint-Maximin,
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Chris Wood.
85'
Další šance domácích! Po rohu Trippiera hlavičkoval těsně vedle Joelinton!
84'
Centr Jacoba Murphyho zablokoval Young. Bude z toho roh pro Newcastle.
83'
Trippier zahrával přímý kop a na jeho centr si nabíhal střídající Jamaal Lascelles. Hlavou však nezasáhl balón dobře.
82'
ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Jamaal Lascelles,
ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Jonjo Shelvey.
81'
Domácí se snaží nahrávat Wilsonovi, který má nadosah hattrick. Tentokrát před ním zasahoval Mings.
80'
Trippier hledal do pokutového území nabíhajícího Wilsona. Tomu sebral šanci stoper Konsa.
78'
Druhý poločas je už zcela jednoznačnou záležitostí Magpies. Hraje se jen o výši skóre.
77'
Hosty opět zachraňuje branková konstrukce! Technická střela Jacoba Murphyho z hranice šestnáctky směrem z levé strany skončila na vzdálenější tyči!
76'
Právě Callum Wilson se málem dočkal hattricku! Před bránou se dostal k hlavičce, která skončila na břevně.
75'
Tyrone Mings znemožnil Callumovi Wilsonovi střílet tvrdým, ale čistým obranným zákrokem. Domácí budou vhazovat.
73'
Young také bude v pořádku. Nejednalo se tedy o nic závažného.
72'
Nějaké zdravotní problémy má Ashley Young, který se jen těžce zvedal ze země poté, co zablokoval střelu Murphyho. Tady se zřejmě jedná o nějaký koňar.
71'
ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Jacob Murphy,
ze hřiště odchází Sven Botman, přichází Matt Targett.
69'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Lucas Digne,
ze hřiště odchází Leander Dendoncker, přichází John McGinn.
67'
Newcastle právě vstřelil branku!
Tak tohle byl nádherný gól! MIGUEL ALMIRÓN přebral míč na pravém křídle. Navedl si ho více na střed a z 20 metrů zamířil levačkou ke vzdálenější tyči. Olsen letěl vzduchem zbytečně – 4:0.
65'
Tyrone Mings vyvážel míč na útočnou polovinu. Zezadu ho fauloval Joelinton, který si prohlédl žlutou kartu a příští zápas svého týmu v Premier League vynechá.
63'
Hostující kouč Aaron Danks ještě burcuje své svěřence. Určitě nechce ukončit své krátké účinkování na střídačce Villans nějakým debaklem.
62'
St James' Park je na nohou. Fanoušci si užívají, že jejich miláčci hrají po letech strádání o příčky, které zaručují účast v Lize mistrů.
61'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Jacob Ramsey,
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Philippe Coutinho.
59'
Domácí potvrzují formu z posledních zápasů a směřují za další výhrou! Hráči Newcastlu využili hodně vysunuté defenzivy Aston Villy a na útočné polovině přečíslili soupeře. Willock chtěl situaci vyřešit nahrávkou za obranu, kterou jeden z hostujících obránců odvrátil ke Callumovi Wilsonovi. Ten hattrick nedovršil, jeho přízemní střelu totiž Olsen vyrazil. Volný balón si však našel JOELINTON a ten ho zblízka uklidil do sítě – 3:0.
58'
Platnost gólu ještě posuzoval VAR. Řešil se případný ofsajd, nakonec ale bylo všechno v pořádku.
56'
Domácí navyšují své vedení! Roh rozehráli nakrátko. Míč si vyměnili Miguel Almirón s Kieranem Trippierem, který odcentrovodcentrovaln na vzdálenější tyč. Tam se nacházel CALLUM WILSON, který hlavou trkl balón za bezmocného Olsena – 2:0.
56'
Guimarães z první poslal míč přímo do běhu Almiróna. Ten posílal balón před bránu, odkud ho uklidil na roh Mings.
55'
Hosté potřebují přidat směrem dopředu. Zatím si toho moc nevytvořili.
52'
Sean Longstaff vystřelil z dobré pozice na hranici pokutového území. Trefil ale jenom stopera Mingse.
51'
Joelinton odcentroval z levé strany jen do rukavic hostujícího brankáře Olsena.
49'
V pořádku bude také domácí záložník, který se vrací do hry.
48'
Hra je přerušena po nepříjemné srážce Tyroneho Mingse a Seana Longstaffa. Hůře dopadl domácí hráč, který je ošetřován. Kapitán Villans je už na nohou.
47'
Fabian Schär pohlídal míč před protihráčem do zámezí a Newcastle bude rozehrávat od vlastní brány.
46'
O přestávce nikdo z trenérů nevystřídal. Jedinou změnou tak zůstává nucená výměna brankářů Aston Villy.
46'
První poločas je za námi. V něm se často více nehrálo, než hrálo. Nejprve byl velmi dlouho ošetřován hostující brankář Martínez, který neudržel míč v rukavicích po střele Joelintona a dobíhající Wilson ho zasáhl do hlavy. Argentinec v bráně Villans to pak ještě zkusil, ale o pár minut později musel střídat. Dlouho byl v péči lékařů také jeho spoluhráč Buendía, který ale zatím pokračuje. Rozhodčí tak nastavil dlouhých 10 minut a během tohoto času se také udály ty nejzajímavější věci. Po ruce Younga dostaly Straky možnost zahrávat pokutový kop, který s přehledem proměnil Callum Wilson. Stejný hráč pak dokázal skórovat ještě jednou, ale tentokrát to bylo z ofsajdové pozice.
45+10'
45+10'
Nakonec zbytečná radost domácích fanoušků! Joe Willock poslal do úniku Calluma Wilsona. Ten obešel Olsena a zakončil do prázdné brány, ale po zakončneí akce mu byl odmáván ofsajd.
45+8'
První poločas ještě pokračuje. Do konce avizovaného nastavení scházejí necelé tři minuty.
45+6'
Penalta proměněna! CALLUM WILSON zvládl svůj úkol s přehledem. Počkal si na pohyb brankáře Olsena, který skočil k pravé tyči, a poslal míč doprostřed.
45+5'
Žlutou kartu za nesportovní chování ještě vyfasoval hostující Ollie Watkins.
45+5'
Penalta pro Newcastle! Ashley Young zablokoval centr Miguela Almiróna rukou.
45+4'
Zápasu přihlíží i trenér anglické reprezentace Gareth Southgate, který má na hřišti několik kandidátů pro kádr na blížící se MS v Kataru.
45+2'
Pro oblouček Bruna Guimarãese si došel Robin Olsen. Ten se po příchodu do brány dostal do utkání a působí jistým dojmem.
45'
Leon Bailey centroval z pravé strany na zadní tyč. Domácí obrana balón přizvedla do zámezí.
44'
Trippier našel krásnou přihrávkou od postranní čáry do pokutového území nabíhajícího Calluma Wilsona. Ten trefil pouze nohy vybíhajícího Robina Olsena! Zatím asi největší šance Newcastlu v utkání.
42'
Útočný faul domácího Seana Longstaffa. Tohle zatím není moc pohledné utkání.
41'
Ashley Young zezadu přistrčil Miguela Almiróna. Pískáno proti Aston Ville.
39'
Almirón byl na pravé straně v ofsajdu. Míč ho ale přelétl a prošel na Trippiera, který vybíhal zpoza obránců soupeře. Domácí se zlobí, myslí si, že tenhle ofsajd se mávat neměl.
37'
Newcastle se snaží prosadit hrou po křídlech. Levý bek hostí Ashley Young má co dělat proti náběhům Trippiera či Longstaffa.
35'
Je tomu tak. Emiliana Martíneze definitivně nahrazuje Robin Olsen. Fanouškům Newcastlu se tyhle průtahy už hodně nelíbí.
34'
Vypadá to, že otřesený Martínez už pokračovat nebude a do brány Aston Villy půjde Robin Olsen.
32'
Joelinton odcentroval zleva. Emiliano Martínez si pro míč doskočil, ale vzápětí si lehl na trávník a zahodil balón do zámezí. Zřejmě ještě dozvuk souboje s Wilsonem, po němž byl dlouho ošetřován. Na hřišti jsou opět lékaři.
31'
Sean Longstaff si naběhl na přihrávku Trippiera. Douglas Luiz se včas vrátil a odpálil balón do autu.
29'
Matty Cash podpořil hostující ofenzivu na pravé straně. Po jeho dobré přihrávce promáchl v pokutovém území míč Ollie Watkins a střelu Douglase Luize pak zablokoval Schär!
29'
Zápas je v těchto minutách pořádně rozkouskován. První poločas dostane asi hodně dlouhé nastavení.
28'
Konečně se tedy opět hraje. Emiliano Buendía se za velkého bučení vrací na hřiště.
27'
Buendía odešel za postranní čáru v doprovodu lékařů a tak se konečně zase může začít hrát.... Tak ne, ještě jsme tu měli nějaké zmatky s míčem rozhodčího.
26'
Opět se ošetřuje dlouho a to se nelíbí fanouškům Newcastlu, kteří na hostujícího hráče pískají.
24'
Buendía zůstal ležet v domácím pokutovém území a je tu další ošetřování.
23'
Šance hostí! Leon Bailey se nadechl k průniku na pravém křídle. Utekl Schärovi, dostal se do pokutového území a zůstal na nohou i v situaci, kdy to vypadalo, že byl lehce faulován. Zpětnou přihrávkou pak vyzval Emiliana Buendíu, jehož zakončení v poslední chvíli zablokoval Daniel Burn. Ten pravděpodobně Magpies zachránil od inkasovaného gólu.
23'
Emiliano Martínez bude v zápase pokračovat. Od rozhodčího dostává míč a uvede ho do hry.
21'
Martínez už alespoň sedí, vypadá ale poměrně dost otřeseně.
19'
U střídačky Villans se již rozcvičuje náhradní brankář Robin Olsen. Martínez se stále nezvedá.
18'
Joelinton se s balónem uvolnil na levém křídle. Jeho přízemní střelu Emiliano Martínez napoprvé neudržel. Následně do něho zajel Callum Wilson, který se snažil dorážet a sudí raději přerušil hru. Gólman Aston Villy je v péči lékařů, schytal ránu do hlavy.
17'
Ahsley Young neměl moc na koho vhodit aut. Míč tak směřoval do souboje a nakonec ho získali domácí.
15'
Trippier napravo vysouval Miguela Almiróna. Toho stačil zakřižoval Ashley Young a paraguayský fotbalista z úhlu vymyslel něco mezi střelou a centrem. Míč skončil v zámezí.
13'
Bruno Guimarães vymyslel krásný pas na Kierana Trippiera. Ten si však balón napoprvé trochu hůře zpracoval a druhý dotek už hrál až za brankovou čárou. Kope se od brány Villans.
12'
Hosté se zatím snaží hrát aktivně. Síla kádru Aston Villy je určitě větší, než jak napovídá tabulky Premier League.
11'
Na lavičce Aston Villy dnes ještě figuruje dočasný trenér Aaron Danks. Unai Emery si tým převezme na začátku nového týdne.
10'
Ollie Watkins hledal v pokutovém území Dannyho Ingse. Obrana Strak tuto situaci nakonec zdárně vyřešila.
7'
Z dálky zkusil vypálit domácí záložník Sean Longstaff. Mířil však nepřesně.
4'
První šance Newcastlu! Hlavička Calluma Wilsona skončila těsně nad bránou.
3'
Další snahu Aston Villy zastavil ofsajd Mattyho Cashe.
2'
Hosté začali poměrně aktivně. Buendía se dostal s míčem do pokutového území, tam už ale nic nevymyslel.
1'

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock – Almirón, C. Wilson, Joelinton.
Náhradníci: Karius – Lascelles, Shelvey, Saint-Maximin, Targett, Manquillo, Wood, Fraser, Murphy.
Trenér: Eddie Howe

Aston Villa FC: E. Martínez (C) – Cash, Konsa, Mings, Young – Luiz, Dendoncker – Watkins, Buendía, Bailey – Ings.
Náhradníci: Olsen – McGinn, Sanson, C. Chambers, Bednarek, Coutinho, Digne, Archer, Ramsey.
Trenér: Aaron Danks

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Davies.
Newcastle United (4. místo, 5 – 6 – 1, skóre 20:10, 21 bodů)
Newcastle začíná pod vedením bohatých arabských majitelů kousat. Tým si po posílení sedl a v této sezóně už atakuje klidně i příčky, které by znamenaly postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Magpies dosud prohráli jediný zápas, v 5. kole padli 1:2 na hřišti Liverpoolu. Z posledních pěti duelů hned čtyřikrát zvítězili. Naposledy si přivezli cenné tři body ze stadionu Tottenhamu, kde uhráli výsledek 2:1. Nejlepším střelcem Newcastlu je se šesti zásahy Miguel Almirón.

Posledních 5 zápasů Newcastlu:
Fulham – Newcastle 1:4
Newcastle – Brentford 5:1
Man. Utd. – Newcastle 0:0
Newcastle – Everton 1:0
Tottenham – Newcastle 1:2
Aston Villa FC (15. místo, 3 – 3 – 6, skóre 11:16, 12 bodů)
Předsezónní ambice Aston Villy rozhodně sahaly někam do první poloviny tabulky, ovšem dosavadní průběh ročníku je pro vedení klubu zklamáním. Villans se dokonce přiblížili sestupovému pásmu a před týdnem byl po porážce 0:3 na Fulhamu propuštěn manažer Steven Gerrard. Již bez něho birminghamský celek přejel 4:0 Brentford. Vedení klubu navíc sehnalo za Gerrarda hodně zajímavou náhradu. Mužstvo převzal bývalý kouč Sevilly, PSG či Arsenalu Unai Emery, jenž byl vykoupen z Villarrealu. Na Newcastle si Emery odbude premiéru na lavičce Aston Villy.

Posledních 5 zápasů Aston Villy:
Leeds – Aston Villa 0:0
Nottingham – Aston Villa 1:1
Aston Villa – Chelsea 0:2
Fulham – Aston Villa 3:0
Aston Villa – Brentford 4:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci 14. kola anglické Premier League se utkají také Newcastle a Aston Villa. Domácím Strakám se v tomto ročníku daří a v tabulce se nacházejí na pěkném čtvrtém místě. To patnáctí Villans už dokonce sáhli ke změně na manažerském postu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.