Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Burnley - 5. prosince 2023   20:30

Ukončeno
Wolves
42' Hwang Hi-čchan (Cunha)
1:0
(1:0)
Wolves
Sestavy:
Bentley – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Sarabia (79. Bellegarde), Lemina, J. Gomes, H. Bueno (90+1. Doherty) – Hwang Hi-čchan, Cunha (87. Bo. Traoré).
Náhradníci:
King – S. Bueno, Doyle, Chirewa, Kalajdžić, F. Silva.
Rozhodčí
Gillett – Cann, Eaton
Molineux Stadium, Wolverhampton
30 439 diváků
Burnley
Sestavy:
Trafford – Vitinho (90+2. Odobert), O'Shea, Ekdal (90+2. Redmond), Taylor – Bruun Larsen (70. Ndayishimiye), Berge, Brownhill (C), Koleosho (36. Guðmundsson) – Rodriguez, Amdouni.
Náhradníci:
Murić – Al-Dakhil, Delcroix, A. Ramsey, Zarúrí.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:9. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:15.
Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Burnley nenavázalo na víkendovou demolici Sheffieldu a po 15. kole zůstane zabředlé v sestupovém pásmu. Naopak Wolves tato pátá výhra v sezoně dočasně posouvá na 12. mítsto.
Z konfrontace dvou nejmladších trenérů Premier League odchází spokojenější Gary O'Neil. Mezi hlavní strůjce vydřené výhry Wanderers patří Daniel Bentley. Třicetiletý gólman zaskočil za zraněného Sá a klíčovým dvojzákrokem proti Rodriguezovi s Brownhillem přispěl k tomu, že za Wolves o několik minut později vstřelil rozhodující gól Hwang Hi-čchan. Burnley zintenzivnilo snahu o vyrovnání až v posledních dvaceti minutách. Velké šance si přesto nevytvořilo a stav 1:0 vydržel na Molineux Stadium až do závěrečného hvizdu.
90+6'
Konec zápasu.
90+6'
Definitivně poslední centr Rodriguez prodlužoval na Taylora. Podle mínění Gilletta si ale pomohl faulem na Gomese a Taylorův masivně nepřesný volej se do statistik nezapočítá.
90+5'
Dara O'Shea na Guðmundssonův roh nedosáhl. Domácí odkopli balon na polovinu hřiště a teď už budou vyhlížet Gillettův závěrečný hvizd.
90+4'
Toti Gomes zablokoval Odobertův centr na roh. Kvůli poslední standardní situaci běží před Bentleyho branku také Trafford!
90+3'
Odobert nepočítal, že mu Redmond bude vhozený míč z jedničky vracet. Aut vedle domácí šestnáctky tak skončil fiaskem.
90+2'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Vitinho, přichází Wilson Odobert.
90+2'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Hjalmar Ekdal, přichází Nathan Redmond.
90+1'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Hugo Bueno, přichází Matt Doherty.
90'
Vyčerpaný Hugo Bueno sedí u hlavního rozhodčího Gilletta a nejspíše k němu budou muset dorazit členové domácího realizačního týmu.
89'
Dvakrát za sebou si Traoré nevěřil na zakončení z pokutového území. Vlci zařadili zpátečku a jsou s míčem u Bentleyho.
88'
João Gomes vyběhl pryč z přehuštěného prostoru a Wanderers budou jeho zásluhou šetřit další čas v okolí půlící čáry.
87'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Boubacar Traoré.
86'
Bellegarde s Gomesem zastabilizovali postupný útok Wolves. Po přenesení hry doleva Vitinho ukopl Buenovi míč do autu.
85'
James Trafford si vybral slabší chvilku a v přípravné fázi odevzdal balon přihrávkou do zámezí. Pro Burnley je to citelná ztráta času.
84'
Guðmundssonem vypracovaný centr Taylora byl přeadresován k Bergemu. Toho malinko zradil první dotek a v navazujícím souboji si pomohl faulem na Cunhu.
83'
Rodrigueze dnes všechny míče v pokutovém území míjejí. V tomto případě místo něj ukořistil centr zprava gólman Bentley.
82'
Domácí odmítli dva míče letící před Bentleyho. Bueno si pak marně říkal o faul a muži v tmavých dresech se zase vrací na útočnou třetinu hřiště.
81'
Přímý kop Trésora byl ve tříčlenné zdi Cunhou přizvednut vysoko nad branku. Tlak Burnley pokračuje rohovým kopem.
80'
Zeki Amdouni přepadl přes nohu Maxe Kilmana. Gillett bez váhání foukl do píšťalky a kromě nařízení přímého kopu udělil domácímu kapitánovi žluté varování.
79'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
78'
Druhý roh krátce po sobě byl z hostujícího pohledu nadějnější. Odvrácený centr na Rodrigueze přistál za hranicí vápna u Vitinha a ten pravačkou pohotově vypálil kousek nad horní tyč.
77'
O´Shea nezalepil míč distribuovaný z Trésorova rohového kopu. Hra se vrátila k půlící čáře, kam si vyběhl brankář Trafford.
76'
Sarabia rozehrál vedle sebe na Cunhu. U Brazilce nikdo nestáhl, a tak byla k vidění ambiciózní střela z dálky, za kterou si Trafford došel ke své pravé tyči.
75'
Burnley se po změně stran ještě nedotklo míče uvnitř soupeřovy šestnáctky. Vzhledem k nedovolenému zákroku na Cunhu se tak nestane ani v nejbližších sekundách.
74'
Matheus Cunha si chytře předkopl míč za obranu. Hjalmar Ekdal ho v tu chvíli stáhl k zemi a vyfasoval žlutou kartu, kterou mu trenér Kompany rozhodně nebude vyčítat.
73'
Hwang Hi-čchan měl po hostující chybě uprostřed hřiště úplně volnou pravou stranu, nicméně Brownhill jeho přihrávku do gólové šance zachytil.
72'
Hosté s odřenýma ušima unikli vysokému presinku na křídle. Výsledkem je autové vhazování Charlieho Taylora.
70'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Mike Trésor Ndayishimiye.
69'
Trafford si vystavěl čtyřčlennou zeď. Přímý kop Sarabii proletěl nad ní a mladý gólman musel pod horní tyčkou vyrážet balon na roh.
68'
Sarabia překonal minimálně půlku hřiště a ve finále získal pro Wolverhampton nebezpečný přímý kop. Faulem zezadu Španěla seslal k zemi Berge.
67'
Max Kilman rychle napravil svou ztrátu. Odřízl od balonu Bruuna Larsena a potom dal malou domů Bentleymu.
66'
Berge zprava nacentroval skrz Leminu, ovšem Zeki Amdouni byl příkladně pokrytý Semedem. Hosté neúspěšně reklamovali Portugalcovu hru rukou.
65'
Píchnutím míče mezi dvěma oponenty si Sarabia řekl o faul u půlící čáry. Současně už je přichystáno střídání v týmu Vincenta Kompanyho.
64'
Sarabia ze standardní situace neposadil balon na hlavu žádného spoluhráče. Hostující obraně vypomohl Amdouni.
63'
Za držení Leminy byl žlutou kartou napomenut Charlie Taylor. Na počet žlutých karet Burnley vede 3:1.
62'
Dawson se na zadní tyči zbavil Brownhilla a sklepl přetažený centr do malého vápna. K balonu se tam nikdo ve žlutém nedostal a na programu je Traffordův odkop.
61'
Vitinho zablokoval Buenův centr na roh. Balonem to schytal přesně do rozkroku a rozhodčí Gillett mu dává trochu času na zotavení.
60'
Držení míče: 56 % – 44 %.
59'
Hwang Hi-čchan na levém křídle zahrál na housle Vitinhovi. Brazilského parťáka však zajistil Berge a výlet jihokorejského šikuly zastavil.
58'
Jacob Bruun Larsen poslal přímý kop z necelých třiceti metrů vysoko nad branku. V ohrožení byli jen fanoušci na neúplně zaplněné tribuně.
57'
Obklíčený Semedo ztratil míč na vlastní polovině. V důsledku toho šel Lemina do souboje s Bergem a za drobný faul vyfasoval přísnou žlutou kartu.
56'
Hwang Hi-čchan nezpracoval Semedovu prudkou přihrávku a k tomu ještě dostal zezadu naloženo od O´Sheae.
55'
Bez ohledu na Leminův ofsajd Trafford zasahovat nemusel. Hlavička gabonského středopolaře prolétla nad brankou.
54'
Sander Berge loktem strčil do Buena. Kromě žluté karty to znamená i standardní situaci z rohu velkého vápna.
53'
Zeki Amdouni dnes chodí do soubojů velmi tvrdě. V tomto případě si ze setkání se švýcarským reprezentantem odnesl šrámy Lemina.
52'
Domácí dostali míč ven z přelidněného malého vápna. Vitinhův následný volej nabral faleš směrem ven z branky.
51'
Semedo před číhajícím Bruunem Larsenem odklidil centrovaný míč na roh.
50'
Taylor malou domů na Trafforda pokryl nákop na Pabla Sarabiu.
49'
Druhou narážečku mezi Brownhillem a Amdounim domácí fotbalisté překazili a díky Ekdalově faulu na Sarabii budou z klidu rozehrávat.
48'
Vstup do druhé půle je oboustranně opatrný. Burnley je více na míči i díky tomu, že se nyní ve středu hřiště provinil Semedo.
46'
Začal druhý poločas.
Burnley od prvních minut investovalo spoustu sil do celoplošného presinku a ten nakonec stál i za jeho největší šancí. Daniel Bentley ji Rodriguezovi s Brownhillem ale zneškodnil a o pár minut později se naopak z gólu radovali Wolves. O'Shea se podepsal pod Bergeho ztrátu v rozehrávce a Hwang Hi-čchan osmým gólem v sezoně zařídil domácím barvám současný stav 1:0.
45+4'
První poločas skončil.
45+4'
Sarabia poslal míč do náběhu Leminy. S všudypřítomným Gaboncem se vrátil Sander Berge a zahrál na roh, který se Sarabiovi vůbec nepovedl.
45+3'
Inkasovaný gól hostující fotbalisty očividně rozhodil. Burnley bylo postupně vytlačeno na vlastní půlku a tam bylo rádo za odkop od Traffordovy branky.
45+2'
Dlouhý aut Vitinha nepředstavoval pro domácí obranu žádné nebezpečí, byť Dawsonův vysvobozující odkop měl k ideálu hodně daleko.
42'
Wolverhampton právě vstřelil branku!
Dara O'Shea dal Bergemu těžkou přihrávku do špeku. Norský záložník pod tlakem Leminy zachyboval a HWANG HI-ČCHAN po Cunhově nezištném pasu suverénně zaznamenal osmý gól v sezoně.
41'
Berge v represinku fauloval Gomese. Burnley ze zámku v okolí pokutového vápna nic nezískalo.
39'
Hosté rozehráli roh do kombinace. Vzešel z ní jen nákop Taylora, který suverénně zastavil Craig Dawson.
38'
Dvojnásobná gólovka Burnley! Gomes byl tvrdě odstaven od balonu Amdounim. Faul se nepískal a po přihrávce Guðmundssona do akce musel Bentley, jenž nejprve vyrazil šanci Rodrigueze a potom i dorážku Brownhilla.
37'
O´Shea nejlépe ze všech reagoval na centr Hwanga Hi-čchana. Lemina s Cunou na Korejcovu nabídku čekali marně.
36'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Luca Koleosho, přichází Jóhann Guðmundsson.
35'
Jacob Bruun Larsen přebral přihrávku od Amdouniho a zhotovil se ke střele levačkou, jež opět postrádala lepší umístění.
34'
Na Sarabiovu průnikovku si naběhl Semedo, ovšem finální přihrávka z pravé části pokutového území ke Cunhovi doručena nebyla.
33'
Zeki Amdouni neměl moc nabídek na kooperaci a po navedení míče k ose hřiště zkusil štěstí přízemní střelou, se níž si Bentley hravě poradil.
32'
Cunha posouval míč patičkou k Semedovi. Toho irský stoper Dara O'Shea tentokrát nikam nepustil a Trafford uklidnil hru odkopem na půlku.
31'
Burnley už polevilo v napadání a teď nechává domácím stoperům naprostý klid na pozvolnou kombinaci.
30'
Držení míče: 59 % – 41 %.
29'
Luca Koleosho na hrací ploše podstoupil ošetření, nicméně zvednutým palcem dal kouči Kompanymu jasně najevo, že je odhodlaný pokračovat.
28'
Semedo zrychlil krok a skvěle se protáhl po pravé lajně kolem Taylora. Na základě Portugalcova centru Sarabiovi optimálně nevyšel krok a z voleje zakončil nad břevno.
27'
Z rohového kopu u jednadvacetiletého gólmana Burnley moc rušno nebylo. Krátký centr spolehlivě vyhlavičkoval Charlie Taylor.
26'
První práce pro Trafforda! Sarabia v přímočaré akci otřel střelu z hranice vápna o Vitinhu a z velké výšky padající balon hostující gólman raději vytáhl nad břevno.
25'
Jacob Bruun Larsen se vpravo nebojácně pral s přesilou. Nakonec nezískal roh ani aut, bude se kopat od branky Wovlerhamptonu.
24'
Amdouniho hlavička byla zablokována před vápno, odkud Taylor troufale vypálil z voleje několik metrů nad Bentleyho břevno.
23'
Hwang Hi-čchan odrazil přihrávku Koleosha na rohový kop. K levému praporku pomalu kráčí Bruun Larsen.
22'
Pomezní rozhodčí Eaton spatřil ofsajdové postavení Leminy. Wanderers zase odevzdávají balon aktivnějším hostům.
21'
Vitinho nic nevytěžil z vhazování v křídelní destinaci. Stejně jepičí život měla i protiakce Wolves, která skončila ještě před půlící čarou.
20'
Koleosho se hezky uvolnil na levém okraji pokutového vápna přes Semeda. Střelu talentovaného křídelníka opět pohltil dobře postavený Mario Lemina.
19'
Taylor našel ve vápně odskočeného Brownhilla. Tomu se trochu srazily myšlenky a takovým hybridem mezi centrem a střelou minul branku i všechny spoluhráče u její zadní tyče.
18'
Josh Brownhill zachytil nepodařenou rozehrávku Bentleyho a po zadovce Bruuna Larsena napřáhl ke střele, kterou Lemina srazil na roh.
17'
Berge ustál skluz a distribuoval balon na pravou stranu, kde ho Bruuno Larsen nešikovně odvezl až za pomezní čáru. Vhazuje Toti Gomes.
16'
Jay Rodriguez ve středovém kruhu fauloval Kilmana. Postupný útok domácích barev zanedlouho přerušil Sander Berge.
15'
James Trafford zachoval klid a vyběhl si k hranici vápna pro nákop, za kterým z protější strany pelášil Pablo Sarabia.
14'
Lemina po nákopu Kilmana nedokázal sklepnout míč k Buenovi. Španěl vzápětí poslal na zem vyvážejícího Bruuna Larsena.
13'
Sarabia posílal první míč do hostujícího vápna. Cunha v něm byl obsazen a Dara O'Shea pomohl odvrátit nebezpečí odkopem do zámezí.
12'
Domácím schází větší odvaha v přechodové fázi. Míč zase cirkuluje mezi Gomesem, Dawsonem a Kilmanem.
11'
Koleosho roztáhl hru doleva, jenže jeden z prvních centrů před branku Daniela Bentleyho domácí obrana zpacifikovala.
10'
A další ukázka celoplošného presinku. Hwang Hi-čchan musel zacouvat hluboko na vlastní polovinu, aby získal trochu klidu na přípravnou fázi.
8'
Sarabia neměl rychlost a nemohl proniknout do otevřené obrany Burnley. Hostující fotbalisté své soupeře skvěle dostupují.
7'
Lemina vystihl Bergeho přihrávku na Rodrigueze a domácí zahajují další pokus o první přesun na útočnou polovinu.
6'
Hwang Hi-čchan neprošel kolem Koleosha. Nařízeno bylo autové vhazování a Wolves se kvůli celoplošnému presinku vrací k Bentleymu.
5'
Nélson Semedo zahrál příkladně do obrany. Odseparoval od míče Koleosha a získal rozehrávku pro Bentleyho, který v brance Wolves nahrazuje zraněného Sá.
4'
Jacob Bruun Larsen s touto standardkou nenaložil vůbec dobře. Jeho nákop ani nedoletěl do pokutového území.
3'
Od začátku se hraje velmi tvrdě. Nyní to pocítil Koleosho, jehož zásluhou má hostující ekipa standardní situaci.
2'
Max Kilman byl v souboji dvou kapitánů zastaven skluzem Brownhilla a hlavní rozhodčí Jarred Gillett už ve druhé minutě vytáhl žlutou kartu.
1'
Domácí se zhostili zahajovacího výkopu a okamžitě se museli vypořádávat s vysokým napadáním Burnley. K posunu na útočnou polovinu přispěl faul Koleosha.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Wolverhampton Wanderers: Bentley – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Sarabia, Lemina, J. Gomes, H. Bueno – Hwang Hi-čchan, Cunha.
Náhradníci: King – Bellegarde, S. Bueno, Doherty, Doyle, Chirewa, Kalajdžić, F. Silva, Bo. Traoré.
Trenér: Gary O'Neil

Burnley FC: Trafford – Vitinho, O'Shea, Ekdal, Taylor – Bruun Larsen, Berge, Brownhill (C), Koleosho – Rodriguez, Amdouni.
Náhradníci: Murić – Al-Dakhil, Delcroix, Guðmundsson, Odobert, A. Ramsey, Redmond, Ndayishimiye, Zarúrí.
Trenér: Vincent Kompany

Rozhodčí: Gillett – Cann, Eaton.
Wolverhampton Wanderers

Domácí by dnes proti soupeři ze sestupového pásma rádi započali o něco úspěšnější období, než měli v listopadu. Z pěti posledních zápasů Wolves získali jedinou výhru nad Tottenhamem, po které nestačili 2:3 na Fulham a 1:2 na vedoucí Arsenal. V tabulce nalezneme Wanderers na třináctém místě. Tahounem ofenzivních řad je Hwang Hi-čchan, který má na kontě už sedm tref a dvě asistence. Garymu O'Neilovi ze zdravotních důvodů chybí obránci Rayan Aït-Nouri s Jonnym a ofenzivní Portugalec Pedro Neto. Otazník visí i nad startem brankáře Sá, který kvůli problémům ze zády v sobotu neodchytal ani půlhodinu.
Burnley FC

Svěřenci Vincenta Kompanyho jdou do dnešního vloženého kola morálně povzbuzeni o druhou výhrou v sezoně. O víkendu Burnley hostilo Sheffield a v mimořádně důležitém záchranářském souboji jasně triumfovalo 5:0. Celek z Turf Moor se tím odlepil ze dna Premier League a z 19. místa nově ztrácí na záchranu dva body. S třemi góly a dvěma asistencemi vede týmovou produktivitu Lyle Foster, který je od 21. října mimo hru. Dále nejsou k dispozici zranění Jack Cork s Joshem Cullenem a vykartovaný Jordan Beyer.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu patnáctého kola anglické Premier League. Od dvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Wolverhamptonem a Burnley!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud