Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Opava - 24. ledna 2018   10:00

Olomouc
Olomouc
11' Plšek  • 32' Řezníček  • 61' Jemelka
Vyklický, Svozil, Čelůstka, Rychlý, Kotlík

Fotbalisté olomoucké Sigmy si mohou v kolonce prověrek před startem jarní části ligové soutěže odškrtnout dalšího soupeře – Opavu. Půlmistra druhé ligy porazili svěřenci Václava Jílka přesvědčivě 3:0 a v přípravě zaznamenali už pátou výhru.
90'
89'
Jeden z posledních útoků zastavil asistent rozhodčího, který odmával ofsajd Vašíčkovi. Nepřímý volný kop rozehrají hráči Slezského FC.
87'
Olomoučtí fotbalisté hrají v optimální pohodě, protože vědí, že zvítězí i ve svém pátém přípravném utkání.
84'
Opava ještě neskládá zbraně a zahrozila prudkým centrem ze strany, ten obránce odhlavičkoval.
82'
Ofsajd a v něm Vašíček (SK Sigma Olomouc).
79'
Hosté se snadno ubránili a okamžitě poté rozjeli brejk, který byl zakončen střelou nad břevno.
78'
Ze střední distance zakončující Sláma vypustil nepříjemnou skákavou střelu a ta brankáři Lasákovi nadělala obrovské problémy. Sigma bude pokračovat v útočení rohovým kopem.
77'
Žlutou kartu dostává – (SK Sigma Olomouc).
75'
Po chvíli zavelel k útoku Vašíček (SK Sigma Olomouc), zpětnou přihrávkou nalezl Surzyna a jeho pokus přistál v Lasákově rukavicích.
73'
Fotbalisté Sigma kontrolují vypracovaný náskok kombinační souhrou ve vlastním území.
71'
O její zrychlení usilující Falta chtěl vysunout Yunise, jenomže ten nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost a míč skončil až u opavského gólmana.
68'
Po dlouhé době zabředla hra do středu hřiště.
65'
Lasák (SFC Opava) znovu v akci. Tentokrát ho dalekonosnou střelou prověřil Yunis.
64'
Lasák v problémech! Strážce opavské pokladnice musel skočit ke své levé tyči, aby zabránil v dosažení branky z voleje střílejícímu Surzynovi.
61'
Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma se po hodině dostává do třígólového trháku! Ze standardky centrující Falta posadil míč na hlavu VÁCLAVA JEMELKY, který ho z hranice malého vápna odeslal za záda bezmocného Lasáka.
58'
Rušno bylo také na opačné straně. Jurečka (SFC Opava) se stal adresátem průnikové přihrávky, ale vyběhnuvší Reichl ho šikovně vytlačil mimo střelecký úhel.
55'
Netrpělivý byl až Vašíček (SK Sigma Olomouc). Navedl si balon do palebné pozice a poslal ho kousek od pravé konstrukce brány.
52'
Nyní je hra vyrovnaná, na střely se zatím čeká.
49'
Po změně stran se hraje při vlažném tempu.
46'
45'
44'
Krátce před odchodem do kabin měl třetí gól na kopačce Zahradníček (SK Sigma Olomouc). Do tutovky mu nabil Řezníček, ale zakončující hráč v ní selhal, když těsně minul levou tyč!
41'
Před námi je koncovka úvodního dějství.
38'
Po levém křídle běžící Sláma (SK Sigma Olomouc) odcentroval balon na zadní tyč, kam si nabíhala dvojice jeho kolegů. Na vysoký míč ovšem nedosáhla.
36'
V krátkém časovém sledu hned dvěma rohovým kopům čelící obrana olomoucké Sigmy teď zvládla svou úlohu s naprostým přehledem.
35'
Opavští se s dvougólovým mankem nehodlali smířit a od snížení je dělily jen centimetry. Po tečované střele zachránila Reichla tyč!
32'
Náskok svého celku po půlhodině hry zdvojnásobil JAKUB ŘEZNÍČEK, který se prosadil hlavou po načechraném Zahradníčkově centru z rohového kopu.
29'
A práci měl také Reichl (SK Sigma Olomouc), jenž zkrotil Jursův tvrdý pokus hlavou.
26'
Po ruce Simerského rozhodčí nařídil penaltu! K míči se postavil Zahradníček (SK Sigma Olomouc), ale Lasák ho vychytal.
24'
Domácí zůstali u míče a po svižné kombinaci mezi Zahradníčkem a Řezníčkem rozehrají roh.
22'
Až nyní zleva centrující Manzia (SK Sigma Olomouc) oslovil Řezníčka, jemuž střela z voleje vůbec nesedla.
20'
Defenziva Slezanů teď působí kompaktně a nedává svým soupeřům příležitost zakončit.
17'
Hra se obrátila a domácí mohou obléhat pokutové území bránícího se opavského celku.
15'
Na inkasovaný gól Opavští hledali odpověď útokem vedeným po pravém křídle, jeho výsledkem však bylo pouze autové vhazování.
11'
Domácí rozvinuli akci po levé straně. Kalvach nechtěně zahnal Manziu až k rohovému praporku, následný centr našel nabíhajícího JAKUBA PLŠKA a ten přízemní dělovkou otevřel gólový účet duelu.
9'
Další opavské tažení tentokrát zhatil ofsajd.
8'
Pak zaútočili hosté, ale proti Puškáčovi se výborným obranným zákrokem prezentoval Radaković.
7'
A hrálo se tam až do doby, než se balonu ujal Plšek (SK Sigma Olomouc). Ten založil rychlou kombinační souhru, na jejímž konci Zlatohlávek v nadějné střelecké pozici těsně nedosáhl na míč.
6'
Už nějaký čas se hraje výhradně uprostřed hřiště.
3'
Na centr z něj si naskočil jeden z opavských hráčů, aby míč odhlavičkoval do náruče Reichla.
2'
Hosté vstoupili do souboje s favorizovaným prvoligistou nebojácně a už ve druhé minutě vybojovali roh.
1'
Zahajovací výkop patřil Opavě.
1'

SK Sigma Olomouc: Reichl – Surzyn, Radaković, Jemelka, Sláma – Zahradníček, Plšek, Kalvach, Manzia – Zlatohlávek, Řezníček
Náhradníci: Houska, Vašíček, Kotouč, Falta, Sladký, Yunis, Gröger

SFC Opava: Lasák – Simerský, Helebrand, Stříž, Jursa, Hrabina, Radič, Jurečka, Janetzký, Kayamba, Puškáč
Náhradníci: Vyklický, Svozil, Čelůstka, Rychlý, Kotlík.
SFC Opava

Čtyřlístek přípravných zápasů má za sebou také Opava. Tým hrající o postup do elitní české soutěže vyzval lídra slovenské ligy Trnavu a Zlín, svého přemožitele v loňském finále MOL Cupu. Utkání s Trnavou odehrál Slezský FC s 50% úspěšností, první duel ovládl 5:3 a ve druhém se po těsné porážce 2:3 musel svému soupeři poklonit. Náročné zápasy čekaly opavské fotbalisty také ve Zlíně. Svěřenci Romana Skuhravého se nejprve báli vytáhnout zbraně a prohráli 0:2, při následné odvetě se však prostříleli k remíze 3:3.

Přehled výsledků v přípravě:
13.1. – FC Spartak Trnava 5:3
13.1. – FC Spartak Trnava 2:3
20.1. – FC Fastav Zlín 0:2
20.1. – FC Fastav Zlín 3:3
SK Sigma Olomouc

Prvoligista z Olomouce v přípravě zatím válí, před startem jarní části sezony složil úspěšně všechny čtyři prověrky. Fotbalisté Sigmy se vyřádili na dvou třetiligových týmech, Prostějovu nadělili bůra a Hlučín deklasovali dokonce 7:0. Stejný příděl branek si z Hané odvezl také Hradec Králové, který se v gólově bohatém duelu prosadil "jen" třikrát. Vzdorovat silnému olomouckému kádru dokázala až Dunajská Streda. Ambiciózní slovenský klub sahal na své půdě po remíze, o kterou přišel až v samotném závěru klání.

13.1. – 1. SK Prostějov 5:0
13.1. – FC Hlučín 7:0
16.1. – FC Hradec Králové 7:3
20.1. – DAC Dunajská Streda 2:1
Příjemné středeční dopoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, které zároveň vítám u sledování textové on-line reportáže z přípravného utkání mezi SK Sigma Olomouc a SFC Opava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.