Videoton Fehérvár - Sparta | ONLINE | 21.1.2019 16:05 | Přípravné zápasy 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Videoton Fehérvár : Sparta - 21. ledna 2019   16:05

Ukončeno
Videoton Fehérvár
Videoton Fehérvár
52' Huszti 
1:3
(0:2)
Sparta
Sparta
6' Chipciu   • 39' Kanga   • 83' Plavšić  
Videoton Fehérvár
Sestavy:
Kováscik – Nego, Juhász (C), Fiola, Stopira – Nikolov, A. Hadžić, Elek (55. E. Hadžić) – Milanov, Huszti – Hodžić
Sparta
Sestavy:
1. poločas: Heča – Zahustel (C), Plechatý, Costa, Hanousek – Hložek, Frýdek, Hašek, Kanga, Chipciu – Tetteh (30. Drchal)
2. poločas: Heča – Wiesner, Radaković, Červak, Ćivić – Karlsson, Stanciu, Vácha, Sáček, Plavšić, – Drchal (61. Pulkrab)
Náhradníci:
Nita – Wiesner, Radaković, Červak, Ćivić, Vácha, Sáček, Stanciu, Mareček, Plavšić, Karlsson, Drchal, Pulkrab
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Pražská Sparta ani ve čtvrtém přípravném zápase neucítila hořkost porážky, v dnešním utkání si poradila s maďarským MOL Vidi. Sparta měla k vítězství dobře nakročeno už po prvním poločase, ve kterém se radovala ze dvou branek. Start druhého dějství lépe vyšel soupeři, který zužitkoval pokutový kop. Poslední slovo tohoto zápasu si přeci jenom vzal pražský celek, poslední branku tohoto zápasu obstaral Plavšić. Sparta byla v tomto utkání jednoznačně lepším týmem, maďarský celek určitě nepředvedl nejlepší výkon.
90'
Konec zápasu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Vítězem tohoto zápasu se zcela jistě stane Sparta, která tak zvládne čtvrtý přípravný zápas.
88'
Sled nepřesností nakonec hrál do karet Spartě, která zaútočila po levém křídle. Plavšić dokázal najít Stanciua, jehož rána směřovala vysoko nad.
85'
Nedovolený zákrok přišel ve středu hrací plochy, tentokráte se ho dopustil Fiola. Naopak na zeleném pažitu se ocitl švédský forvard Karlsson.
84'
Také Heča se po delší době dostal k míči, který velice přesně poslal k postranní čáře, kde se nacházel zcela osamocený Wiesner.
83'
Sparta právě vstřelila branku!
Po delší době tu máme přesnou trefu! SRDJAN PLAVŠIĆ rozjel akci, poté předal míč Pulkrabovi, který pro změnu našel na levém křídle volného Stanciua, jehož vzdušnou nabídku uklidil za brankáře právě prvně jmenovaný hráč.
83'
V pokutovém území MOL Vidi si překáželi dva hráči Sparty, nakonec se Ćivić dostal do ofsajdu. Kováscik bude moci odkopávat od branky.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Pražané stále vedou o jednu branku, v posledních minutách jsou o poznání aktivnější.
81'
V krátkém časovém sledu přišla dva nedovolené zákroky ze sparťanské strany. O ten první se postaral Stanciu, ten druhý měl na svědomí Sáček.
80'
U míče se sešla dvojice Stanciu – Plavšić. Pochopitelně to zkoušel prvně jmenovaný, který ale svůj obstřel poslal vysoko nad horní konstrukci.
79'
Na hranici pokutového území skončil na zemi Plavšić, naopak si nedovoleně počínal Stopira. Za normálních okolností by to byla žlutá karta.
78'
I další útočnou akci táhl Stanciu, který chtěl najít naběhnuvšího Karlssona. Zimní posila pražské Sparty se ale nacházela v ofsajdovém postavení.
77'
Radaković si ve spolupráci s Wiesnerem poradil s napadajícím protihráčem. Poté si ve středu hrací plochy pomohl nedovoleným zákrokem Hadžić.
76'
Na přední tyči si sbíhal Juhász, který ale zakončoval vysoko nad branku. Nakonec to bylo bez teče, Heča tak bude moci rozehrávat od své svatyně.
75'
Neúnavný Hodžić napadal Červaka, který byl donucen k riskantnímu odkopu, jenž se nakonec snesl do zámezí. MOL Vidi bude zahrávat rohový kop.
74'
Červak oslovil na levém křídle volného Ćiviće, který se dostal s míčem až do pokutového území, kde ale narazil na jednoho z protihráčů.
73'
Ou! Stanciu si všiml, že brankář Kováscik je daleko od své branky. Rumunský špílmachr to zkusil z obrovské vzdálenosti, míč ale skončil těsně nad.
69'
Plavšić dokázal vybojovat autové vhazování, které obstaral obránce Ćivić. Následně si hrou vysokou nohou prezentoval právě druhý jmenovaný.
68'
Wiesner si příliš nevěřil na kolmici na Karlssona, místo toho zvolil zpětnou přihrávku na Červaka, jehož dalekonosný nákop přinesl autové vhazování.
67'
Hra byla opět přerušena, na hrací ploše se totiž nacházel druhý míč. Přesněji to bylo v pokutovém území Sparty, brankář Heča ho rychle odkopl do zámezí.
66'
Posléze to Stanciu zkoušel manévrem před pokutovým územím, nakonec se mu ale nepovedl, neboť to čistým způsobem zvládl obránce Juhász.
65'
Sparta si vybojovala přímý kop ze zajímavé pozice. Stanciu to možná trochu překvapivě zkoušel centrem, Radaković se ale k míči nedostal.
64'
Rozehrávky si vzal na starost Nikolov, který kroutil míč směrem od branky, na přední tyči ale dokázal zasáhnout jeden z hráčů českého celku.
63'
Hadžić se dostával za obranu soupeře, nakonec se ale včas vrátil Ćivić, který dokázal zablokovat přihrávku pod sebe. Následovat bude rohový kop.
62'
Následné napadání přineslo nedovolený zákrok na Nikolova. Provinil se velice aktivní Drchal, k rozehrávce volného kopu se staví obránce Fiola.
61'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Matěj Pulkrab.
60'
Sledovali jsme rohový kop v podání pražského celku. Karlsson za pokutovým územím našel Plavšiće, který trefil protihráče pouze do hlavy.
59'
Drchal se mohl dostat za posledního obránce, avšak ten předvedl zákrok za minutu dvanáct, navíc se jednalo o čisté odebrání hracího předmětu.
58'
Kováscik měl další práci, zablokovaný centr nakonec skončil přímo v jeho rukavicích. Brankář maďarského celku rozehrál pomocí odkopu.
57'
Směrem dopředu to po delší době zkoušela také Sparta. Vácha přeposlal míč na Stanciua, jehož polovysoký centr ale dokázal zastavit Juhász.
56'
Střídání v týmu MOL Vidi FC: ze hřiště odchází Ákos Elek, přichází Elvir Hadžić.
55'
Aby toho nebylo málo, tak přišel další nedovolený zákrok. Po něm se k rozehrávce dostal Boban, jehož přetažený centr nepřinesl nic nebezpečného.
54'
Po pravém křídle se chtěl vydat vpřed Milanov, který ale u postranní čáry narazil na Ćiviće. Autové vhazování ihned obstaral obránce Nego.
53'
Kováscik se rozhodl rozehrát nakrátko, následně Nego dokráčel až ke středovému kruhu, kde se ale nacházela početná přesila protihráčů.
52'
Vidi právě vstřelil branku!
Je tu kontaktní branka! K rozehrávce pokutového kopu se postavil SZABOLCS HUSZTI, který zvolil prudkou střelu doprostřed branky, zatímco se Heča vydal do strany.
50'
Je tu pokutový kop pro MOL VIDI, Sáček fauloval ve velkém vápně.
49'
Posléze to po pravém křídle zkoušel Wiesner, který se ale nedostal kolem Eleka. MOL Vidi následně vybojovalo autové vhazování, o které se postaral Stopira.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu zkoušel Stanciu prostrčit míč na Drchala, kterého na poslední chvíli dokázal zastavit obránce Juhász.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, tentokráte se o úvodní rozehrávku postarali hráči Sparty, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
Sestava Sparty pro druhý poločas: Heča – Wiesner, Radaković, Červak, Ćivić – Karlsson, Stanciu, Vácha, Sáček, Plavšić, – Drchal
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned dvě branky. O obě se postaral český celek, jenž má v úvodním dějství jednoznačně více ze hry. První branka padla už po šesti minutách hry, prosadil se totiž Alexandru Chipciu. Posléze jsme sledovali pasáž hry plnou nepřesností, která navíc nabízela celou řadu nedovolených zákroků. Sparta se přeci jenom dočkala druhé branky, nepozornost obrany soupeře využil Guélor Kanga, jenž z dálky zamířil přesně.
45+1'
První poločas skončil.
45'
Hlavní sudí nejprve ponechal výhodu, poté přeci jenom odpískal faul ve prospěch MOL Vidi.
44'
Nakonec jsme sledovali hodně nepřesné přenesení hry, které skončilo autovým vhazováním MOL Vidi. Maďarský celek se po delší době dostává k míči.
43'
I po druhé brance jsou hráči Sparty častěji u míče. Zahustelovi se podařilo sklepnout do tandemu na Haška, který nyní hledá vhodného adresáta.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Sparta právě vstřelila branku!
Rázem je to o dvě branky! GUÉLOR KANGA měl ve středu hrací plochy opravdu dostatek prostoru, nakonec se rozhodl vypálit zhruba z pětatřiceti metrů, přičemž jeho dělovka skončila přesně u brankové konstrukce, kam se brankář Kovácsik natahoval zcela marně.
39'
Kanga rozehrál rohový kop z pravé strany, tentokráte se mu podařilo najít Costu, kterého to samotného překvapilo, proto jsme nesledovali nic závratného.
38'
Po odehrání míče byl nepříjemně faulován Frýdek, nedovoleným zákrokem se provinil Nikolov. Sparta ani tentokráte nerozehrála vzdušnou nabídkou.
37'
Nego se chtěl prohnat podél autové čáry, avšak hrací předmět nakonec doskákal do zámezí. Posléze Hložkovi nevyšla přihrávka na Zahustela.
36'
Sparta se opět celkem v poklidu dostala na útočnou polovinu, kde Zahustel hledal naběhnuvšího Drchala, kterému se podařilo vybojovat autové vhazování.
35'
Dalekonosný pas našel na pravém křídle hlavu Zahustela, který hlavičkou z první ještě přeposlal přihrávku na Hložka, před kterým ale zasahoval Juhász.
34'
Kanga byl donucen ke zpětné přihrávce ne Zahustela, který okamžitě oslovil Hložka, jenž ještě pro změnu zapojil do kombinace Frýdka.
33'
Útočnou akci maďarského celku dokázal uhasit Hanousek, jenž si pomohl odkopem na jistotu. Aby toho nebylo málo, tak přišel faul od Milanova.
32'
U středového kruhu byl Costa pozdě v souboji o míč, logicky tak přišel nedovolený zákrok. MOL Vidi okamžitě rozehrálo přízemní kombinací.
31'
Sledovali jsme úvodní střídání tohoto zápasu, jednalo se vynucenou změnu. Tetteh si totiž způsobil menší zranění, kvůli kterému raději odstoupil ze zápasu.
30'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Václav Drchal.
29'
Hadžić se dokázal prohnat kolem protihráče, následně se jako nejlepší varianta jevila přihrávka na pravou stranu, kde ale Nego nepřihrál přesně.
28'
Stopira se postaral o autové vhazování z levé strany, načež přišel celkem ostrý faul od Kangy. Na zeleném pažitu se zjevil křídelník Milanov.
24'
Před Stopirou dobře zapracoval Hložek, který přihrál do náruče brankáře Heči. Sparťanský brankář stále na svůj první ostrý zákrok čeká.
23'
Kolmice za obranu měla směřovat na Tetteha, který měl k míč hodně daleko. Krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Plechatý.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se dočkali jediné branky. Pražané jsou i nadále aktivnější, naopak soupeř se většinu času pouze brání.
21'
Sledovali jsme další rohový kop pro Spartu. Kanga kroutil míč do malého vápna, kam se sice dral Tetteh, avšak před ním dokázal zasáhnout Juhász.
20'
Už se opět pokračuje ve hře. Mezitím na levém křídle operoval s míčem Hanousek, který místo příhry Kangovi, přihrával zpět na obrannou polovinu.
19'
Hlavní sudí přerušil hru, důvodem je drobné zranění stehenního svalu právě u rozhodčího. Doufejme, že se tyto trable rychle vyřeší.
18'
Krátká souhra u středového kruhu přinesla roztažení hry na levou stranu, kde se na Hanouskův centr pokoušel vyhoupnout Tetteh, který měl k míči o něco daleko.
17'
Hodně důrazně šel do souboje s Milanovem obránce Costa, jednalo se ale o čistý zákrok. Pražané tak mohou založit rychlou protiakci.
16'
Kovácsik rozehrál odkopem k postranní čáře, kde se nacházel obránce Stopira. Ten se dostal do menších nepříjemností, které ale rychle vyřešil.
15'
Frýdkovo přenesení hry našlo volného Hanouska, který opět poslal zpětnou přihrávku až na Heču, jenž je v úvodu utkání častokrát u balónu.
14'
Rychlá souhra mezi Zahustelem a Kangou končí míčem za postranní čárou. Druhý jmenovaný si totiž předkopl balón daleko od kopačky.
13'
Sparta se rozhodla uklidnit hru na vlastní polovině, přičemž Heča roztáhl hru na levou stranu, kde se o vyvezení míče stará obránce Costa.
12'
Tetteh se o pár vteřinek později dostal k dalšímu centru, po kterém zakončoval Hložel. Hlavička z dobré pozice směřovala kousek vedle zadní tyče.
11'
Sparta si vybojovala úvodní rohový kop, který z levé strany obstaral Kanga. Jeho vzdušná nabídka zamířila na hlavu Plechatého, který prodlužoval míč za sebe.
10'
Pražané opět zapojili do kombinace brankáře Heču, který to i tentokráte zkoušel rozehrávkou po zemi. Chipciu se ale nedokázal dostat kolem Nega.
9'
Milanov se u postranní čáry nedokázal dostat kolem Hložka, který vypíchl míč zpět do zámezí. K autovému vhazování se již staví Stopira.
8'
Plechatý se rozhodl zahrát na jistotu, míč totiž poslal na kopačku brankáře Heči, jenž pro změnu okamžitě přenesl hru k levé autové čáře.
7'
Nyní to bude pro maďarské celek složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.
6'
Sparta právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Tetteh si u postranní čáry narazil s Haškem, načež se prvně jmenovaný dostal k centru z pravé strany, který směřoval do malého vápna. Tam se důrazně dostal přes obránce ALEXANDRU CHIPCIU, který špičkou kopačky zacílil přesně k tyči.
6'
Chipciu se po levém křídle dokázal prodrat k přízemnímu centru, který ale zamířil na nohu Juhásze, jenž odklidil míč do bezpečnějšího prostoru.
5'
Ve vzduchu si nedovoleně počínal Elek, který poslal k zemi Zahustela. Sparta rozehrávala z vlastní poloviny, o přízemní rozehrávku se postaral Frýdek.
4'
Standardka nepřinesla nic nebezpečného, následně se k pokutovému území vrátil Chipciu, který dokázal vybojovat odkop od branky.
3'
Hned v úvodu prvního poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl Frýdek, který poslal k zemi Stopiru. K rozehrávce volného kopu se již staví Huszti.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzalo MOL Vidi, které bude hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků přicházejí na hrací plochu.
Úvodní sestavy:

MOL Vidi FC: Kováscik – Nego, Juhász, Fiola, Stopira – Nikolov, Hadzić, Elek – Milanov, Huszti – Hodzić

AC Sparta Praha: Heča – Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek – Hložek, Frýdek, Hašek, Kanga, Chipciu – Tetteh.
Náhradníci: Nita – Wiesner, Radaković, Červak, Ćivić, Vácha, Sáček, Stanciu, Mareček, Plavšić, Karlsson, Drchal, Pulkrab.
Favoritem tohoto zápasu by měla být pražská Sparta, která má za sebou už tři přípravní zápasy. V tom prvním si dokázala porazit s Českými Budějovicemi, které si odvezly porážku 1:3. Duel proti třetiligové německé Chotěbuzi rovněž nabídl celkem jednostrannou záležitost, Sparta si nakonec odvezla vítězství 2:0. Zřejmě neklidnější průběh měl třetí přátelský zápas, celek z Letné si hladce poradil s třetiligovým Vltavínem, který prohrál poměrem 0:5. Na opačné straně stojí momentálně druhý celek maďarské nejvyšší soutěže, kterým je MOL Vidi. Ten na vedoucí mužstvo ztrácí pouze pět bodů, což se stále dá rychle dohnat. MOL Vidi se v letošním ročníku účastnilo základní skupiny Evropské ligy, kde se v konkurenci londýnské Chelsea, BATE a PAOKU, umístilo na třetí pozici.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V dnešním přípravném zápase se proti sobě představí MOL Vidi FC a AC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud