Přípravné zápasy - ONLINE PŘENOS - Lech Poznań : Ostrava

Lech Poznań

Ostrava
1:2
- 26'Ishak
- 10'Ewerton
- 45'Prekop
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Lech Poznań
- 26'Ishak
- 57'Douglas(žlutá karta)
Ostrava
- 10'Ewerton
- 45'Prekop
- 72'Míček(žlutá karta)
- 80'Zlatohlávek(žlutá karta)
Další informace:
- Stadion
- Wronki (POL)
![]() | ![]() |
---|---|
Trenéři | |
Niels Frederiksen | Pavel Hapal |
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Třetí tým minulého ročníku Chance Ligy se tak vrací do Česka, kde v sobotu odehraje poslední přípravný zápas před startem nového ročníku. Ve Valašském Meziříčí změří síly s Banskou Bystricí.
Mrozek – Śledziński, Douglas, Salamon, Andersson – Prajsnar, Dudek – Gmur, Barański, Gumny – Fiabema
Holec – Míček, Lischka, Kornezos – Rusnák, Kohút, Rigo, Holzer – Frýdek, Zlatohlávek – Látal
KKS Lech Poznaň: Mrozek – Pereira, Skrzypczak, Milić, Gurgul – Kozubal, Thordarson, Jagiełło, Sousa, Lisman – Ishak
Trenér: Niels Frederiksen
FC Baník Ostrava: Holec – Frydrych, Chaluš, Pojezný – Buchta, Boula, Rigo, Kpozo – Šín, Ewerton – Prekop
Trenér: Pavel Hapal.
Na soustředění si menší zdravotní komplikace přivodil Munksgaard a Kubala, oba hráči nebudou k dispozici. Někteří mladíci odjeli s B-týmem na soustředění, jinak je celek z Ostravy kompletní.
KKS Lech Pozňan má tento zápas jako generálku, finišuje letní přípravu. Utkání se odehraje v městě Wronki, kde je kapacita stadionu 1000 diváků. Podle informací by mělo být na zápas vyprodáno.
Oba týmy se spolu střetly minulou sezónu v rámci letní přípravy, Lech zvítězil o dvě branky.
3.7.2024
FC Baník Ostrava 0:2 (0:0) KKS Lech Poznaň
Branky: 50. Antczak, 71. Ishak
Polský celek je úřadujícím mistrem Ekstraklasy. Po třech letech si tak znovu zahraje kvalifikaci o Ligu mistrů. Pro Lech je to taková menší generálka před Superpohárem, který odehraje příští víkend.
Svěřenci Nielse Frederiksena zatím stihli odehrát jeden přípravný zápas, který zvládli (Chrobry Głogów 2:1). Baník bude druhý, a také poslední zápas před ostrou sezónou, která bude určitě náročná.
Nejlepším střelcem týmu se stal Mikael Ishak, který ale zápas proti Chrobry Głogów neodehrál, stejně jako Afonso Sousa, který se držel v tabulce střelců těsně za ním. Do zápasu s Baníkem by ale oba měli být k dispozici.
Lech před pár dny podepsal hráče z Jagiellonie (Mateusz Skrzypczak), který přišel do týmu za skoro milion Eur.
Ve Slezsku panuje spokojenost. Pavel Hapal se s týmem umístil na 3. místě tabulky Chance Ligy, dostal se tak do druhého předkola Evropské ligy. V něm vyzve lepšího z dvojice Legia Varšava – FK Aktobe.
Pavel Hapal do letní přípravy vítal nové tváře. Dres Baníku bude oblékat Christian Frýdek, který do týmu přišel z Liberce. Dále se do známého prostředí vrací brankář Viktor Budinský, který odchytal minulou sezónu na Slovensku. Novou posilou je i Christ Tiéhi, který zná české prostředí z působení v Liberci a Slavii.
Na soustředění už Baník stihl odehrát čtyři zápasy. Nejprve si poradil s týmem ze čtvrté ligy z Německa, poté nestačil na Pogoň Štětín z Polska. Ve středu sehrál dvojzápas s GKS Piast Gliwice (0:0) a Widzew Lódž (0:2).