V utkání mezi Fiorentinou a Laziem jsme viděli dva krásné góly, bravurní zákroky brankářů, ale hlavně nespočet žlutých karet okořené dvěma červenými na straně Lazia. Fialky rozhodli o své výhře už v první půli, kdy se těsně před přestávkou trefil Ljajič. Luca Toni pak už jen na konci druhé půle pečetil výhru Fiorentiny, která tak nakonec porazila Lazio Řím 2:0.
94
Bude se odkopávat od domácí branky, utkání každou chvíli skončí.
93
Konka (LAZ) zastavuje ukázkovým skluzem savič (FIO).
92
Kozák (LAZ) míč na hrací ploše už nestihl.
91
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90
Fiorentina právě vstřelila branku!
LUCA TONI se přeci jenom dočkal! Po Aquilaniho centru si Toni zpracoval míč a střelou z otočky nedal Bizarrimu šanci, zároveň už tak zřejmě potvrzuje tři body pro svůj tým.
89
Hlavičku Luci Toniho (FIO) zastavil na brankové čáře Biava (LAZ)!
88
Na hřiště se podívá i Čech Libor Kozák, který střídá Antonia Candrevu.
87
Domácí už se nikam neženou.
86
Stevan Jovetič (FIO) v dobré šanci, střelu mu ale nesedla podle představ.
85
Aquilani nahrazuje Cuardada.
84
Fiorentina už může hrát s ledovým klidem, vše má ve svých rukou.
82
Hernandes doslova nechutně zezadu sejmul Cuardada a poprávu vidí červenou kartu. Lazio tak bude dohrávat v devíti.
82
Klose (LAZ) v ofsajdu.
81
Nebezpečný míč od Pasquala (FIO) si adresáta nenašel.
80
V útoku jsou domácí, Borja Valero (FIO) vybojoval rohový kop.
78
Ve stejný čas přenechává místo na hřišti Álvaro González Tommaso Rocchimu.
78
První změna tváří na straně hostů. Dolů Stefano Mauri, nahoru Cristian Brocchi.
77
Toni (FIO) ve vzduchu fauluje brakáře hostů.
75
Cuardado (FIO) nedovoleně zastaven Cristianem Ledesmou (LAZ), který dostává druhou žlutou a tím pádem červenou kartu.
75
Jovetičovi (FIO) se až do vápna hostů projít nepodařilo.
74
Klose (LAZ) si nepřišel na Rodriguéze (FIO).
73
Cuardado (FIO) potřeboval o něco kratší míč, aby mohl ohrozit branku Bizarriho.
72
Luca Toni (FIO) se během chvíle dostal do dobré šance, ovšem pokaždé mu k brance chyběl jen kousek.
71
Hosté teď připomínají házenkáře, v obležení domácí klece.
69
Candreva (LAZ) přízemním centrem hledal někoho v bílém poblíž brány Viviana, ale marně.
69
Nebezpečí ale zažehnal hlavičkou Savič (FIO).
69
Rohový kop pro Lazio.
68
Římané se snaží bušit na fiorentinská vrata, domácí je ale ne a ne otevřít.
67
Ze hřiště odchází zatím jediný střelec zápasu Adem Ljajič, který přenechává místo Lucovi Tonimu.
66
Nezadařilo se ani Klosemu (LAZ), a tak jsou u míče zase domácí.
65
Hostujícímu obránci Luličovi (LAZ) utíká míč mimo hrací plochu.
64
Brazilec Hernandes (LAZ) se prezentoval střelou, která měla hodně daleko do skupiny gólových.
62
O první střídání zápasu se postarali domácí, Giulio Migliaccio nahrazuje Matíase Fernándeze.
62
Mauriho (LAZ) střela zblokována na roh.
61
Lazio se i nadále snaží usadit na půli soupeře.
59
Stefano Mauri (LAZ) svou hlavičkou rozvlnil síť za Vivianem. Postranní rozhodčí ale zvedá praporek na znamení ofsajdu. Z opakovaného záběru se ale ukázalo, že to byklo chybné rozhodnutí.
52
Žlutá karta pro Gonzala Rodrígueze (FIO).
57
Vypadá to, že snad dnes žádný hráč neodejde bez žluté karty. Tentokrát ji dostal Ruben Olivera (FIO).
56
Na druhé straně pálil mimo Stevan Jovetič (FIO).
55
Miroslav Klose (LAZ) ve velké šanci míjí branku domácích.
51
Klose (LAZ) si povodil dva Rogriguéze a nacentroval míč na hlavu Candrevy, ten ale svou hlavičkou našel jen Viviana.
50
Savič (FIO) hrozící nebezpečí zažehnal raději odkopem do zázemí.
48
Ljajič (FIO) sice přestřelil clonící zeď, našel ale jen pozorného Bizarriho.
48
Cuardado (FIO) se dostával do úniku, poté ale přibrzdil a byl faulován. Standartka pro domácí.
46
Klose (LAZ) měl v závěsu za sebou hned dva hráče soupeře, přesto se mu podařilo odcentrovat. Svým míčem ale nikoho nenašel.
46
Oba celky už jsou na trávníku, za chvíli začne druhá pětačtyřicetiminutovka.
Zatím jsme svědky vyrovnaného utkání, ve kterém ale mají o něco navrch domácí fotbalisté z měste Florencie. Nejprve měli možnost dostat se do vedení už v 27. minutě, kdy zahrával penaltu Fernandéz, svůj pokus ale zazdil, když nastřelil pouze tyč. Ke konci poločasu se ale Fialky dočkaly, když se perfektní indivuduální akcí prezentoval slovinský fotbalista Adem Ljajič a poslal domácí ještě před odchodem do šaten do vedení 1:0. Druhá půle začně přibližně v 16:05.
46
Rozhodčí během toho nastavil dvě minuty navíc.
46
Fantastická individuální akce okořeněná přesnou střelou! ADEM LJAJIČ si povodil dva protihráče, posunul si míč do středu hřiště a nekompromisní střelou pod břevno posílá Fiorentinu před koncem první půle do vedení.
45
Během jedné minuty si Viviano s míčem pohrál až až. Teď si v těžké situaci poradil s velkým přehledem, když před dotírajícím Klosem dokázal nahrát Savičovi.
44
Ledesma (LAZ) dlouhým nákopem našel pouze rukavice brankáře Emiliana Vivianiho.
43
Po dlouhé době se s míčem polaská také domácí brankář Viviano.
42
Jovetičovi (FIO) se nepovedlo vymotat ze zapeklité situace na půli soupeře a nakonec s balónem zajel až za postranní čáru.
41
Před Cuardadem (FIO) byl rychleji hostující zadák Lučič (LAZ).
40
Fernandéz (FIO) jen těsně minul pravou tyčku branky Lazia.
39
Rozhodčí Bergonzi rozdává žluté karty jako na běžícím pásu. Další žlutou akrtu dostal André Dias, který však musel faulovat jiank by domácí šli prakticky sami do pokutového území. Fiorentině se ale naskýtá dobrá možnost standartní situace zhruba z pětadvacetimetrů.
38
Cuardado si v rozhodující chvíli předkopnul míč moc před sebe, a nemohl se tak dosta k zakončení.
37
Domácí si však svá zadní vrátka zatím stráží na výbornou.
36
Hráči Fiorentiny reklamovali ruku jednoho z hráčů Lazia, to ale rozhodčí razantně odmítá a Římané jsou do protiútoku.
34
Senad Lulić (LAZ) inkasuje žlutý kartón.
34
Stevan Jovetič (FIO) svou dalekonosnou střelou donutil Bizarriho k zákroku.
33
Slovinský útočník ve službách Fiorentiny Adem Ljajič ve vzdušném souboji fauloval.
32
Miroslavu Klosemu (LAZ) odpískáno postavení mimo hru.
31
Žlutou kartu dostává Nenad Tomović (FIO).
30
Cuardado (FIO) čistě zastaven Lučičem, tým z města Florencie však stále u balónu.
29
Hernandes (LAZ) z velké dálky vyzkoušel Vivianiho ostražitost.
27
K penaltě se postavil Matías Fernández, zvolil razantní střelu, kterou však jen orazítkoval levou tyč Bizarriho svatyně. Ademu Ljajićovi se podařilo však podařilo dorážkou usměrnit míč do sítě, k velkému zděšení ale byl slovinskému fotbalistovi odmáván ofsajd a skóre je tak i po této situaci stejné.
25
Konko za svůj zákrok dostává i žlutou kartu.
25
Penalta pro domácí! Konko tentokrát Pacquala opravdu fauloval a dokonce v nejméně vhodném prostoru, a to pokutovém území svého celku.
23
Kapitán Fiorentiny Manuel Pasqual unikal po levém křídle a zdálo se, že byl faulován Konkem (LAZ). Nakonec však pískáno na opačniou stranu, čemuž domácí kapitán nemůže přijít na chuť.
21
Z následujícího rohového kopu fiorentina nevytěžila z hola nic.
20
Domácí Manuel Pasqual (FIO) zvolil tvrdou střelu, která šla přesně do míst levé šibenice branky Lazia. brankář Bizarri se ale prezentoval fantastickým reflexem, kterým držení stav nezměněný. Při zákroku se však na razil o tyčku a rozhodčí okamžitě volali kustody hostujícího celku. Hustující gólman se ale po chvíli otřepal a v utkání bude pokračovat.
19
Ljajič (FIO) byl těsně před pokutovým územím faulován Biavou (LAZ). Fialky tak mají dobrou šanci ke skórování.
18
Špatná rozehrávka hostujícícho brankáře Bizarriho a Fialky mají možnost vhazování na půli soupeře.
17
Adem Ljajić (FIO) u postranní čáry obešel dva protihráče, pak nabil Borjo Valerovi, který ale svou jedovkou našelp ouze dobře stojícího Bizarriho.
16
Savič (FIO) si před Candrevou (LAZ) pohlídal míč, která doputoval až za čáru a Viviano bude odkopávat.
15
Zatím jsme svědky spíše nudnější fotbalové podívané, ani jeden z týmů se nechce dopustit chyby.
14
Olivera (FIO) ve svém průniku zastaven píšťalkou rozhodčího.
12
Cristian Ledesma (LAZ) zahrál rukou a od rozhočího dostává dokonce žlutou kartu.
11
Konko poslal ideální míč do pokutového území Fiorentiny, na Kloseho byl krátký, Candreva ho ale ještě stihl na hrací ploše, míš se odrazil na hlavu Gonzáleze, jehož pokus nemířil mezi tři tyče.
10
Příliš dlouhý míč od Fernandéze (FIO), který nikdo ve fialovém nemohl stihnout.
9
V držení míče domácí Fiorentina.
7
Velmi aktivní je zatím Juan Cuadrado (FIO), před malou chvíli jeho pokus musel blokovat jeden z hostujících obránců, po chvíli byl nedovoleně zastaven Senadem Lučičem.
5
Obránce Lazia Abdoulay Konko se kolem pravé postranní čáry prohnal až k rohovému praporku a dokonce se mu povedlo odcentrovat na Kloseho, ten však při výskoku fauloval.
4
Tentokrát si Antonio Candreva (LAZ) přichystal míč a levačkou ho nápalil, bohužel však jen vysoko nad branku Viviana.
3
Antonio Candreva ((LAZ) se snažil proniknout po pravé lajně, byl však zastaven ještě na půlce svého týmu.
2
Oliverira (FIO) chtěl proklouznout až do hluby útočné půle, byl ale zastaven jedním z hostujících beků.
1
U míče Fiorentina.
1

ACF Fiorentina: Viviano – Savič, Tomovič, Rodriguéz – Pasqual, Borja Valero, Fernándéz, Oliveira, Cuardado – Jovetič, Ljajič

S. S. Lazio: Bizarri - Lučič, André Dias, Biava, Konko – Mauri, Ledesma, Hernanes, González, Candreva - Klose

Rozhodčí: Bergonzi – Bianchi, Iannello .
V programu devátého kola italské Serie A na sebe narazí týmy Fiorentiny a Lazia Řím, můžeme se těšit na zajímavou podívanou.
ACF Fiorentina: Domácí Fiorentina je aktuálně na šesté pozici první italské ligy, když z možných čtyřiadvaceti bodů zatím vydolovali Fialky dvanáct. V posledním ligovém duelu mužstvo z Florencie uhrálo remízu na hřišti Chieva Verony. Co se týče produktivity, nepatří Fialky k nejlepším, spíš naopak, dokázali vstřelit pouze devět branek. Výkony Fiorentiny stojí hlavně na mladém Černohorci Stevanu Jovetičovi, který se postaral o pět z devíti branek! Dalšími hvězdami mužstva trenéra Vincenza Montelly jsou například záložník Alberto Aquilani či útočníci Mounir El Hamdaoui a Luca Toni.
S. S. Lazio: Římané jsou na tom ještě o něco lépe než Fiorentina. S Osmnácti body je Lazio na třetí pozici a stíhá první Juventus (22 bodů) a druhou Neapol (19 bodů). V posledním ligovém utkání si Lazio na domácí půdě vyšláplo na AC Milán, které porazilo 3:2. V Evropské lize potom italský celek remizoval na hřišti Panathinaikosu 1:1. Produktivita Lazia je také o hodně lepší, než je tomu u Fialek. Fotbalisté z hlavního italského města dokázali soupeřům nasázet patnáct branek. Největší mírou se na tom podílel německý ostrostřelec Miroslav Klose, který má na svém kontě už šest ligových branek. Mezi další nepostradatelné tváře kádru patří Brazilec Hernandes či Ital Antonio Candreva. Lazio má i české zatoupení, a to Libora Kozáka. Třiadvacetiletý útočník se však v dosavadním průběhu Serie A objevil pouze na 92 minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62