Díky za pozornost a někdy zase u Serie A na shledanou.
Zápasové statistiky

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:6.
Je hotovo! AS Řím doma zaskočil Juventus a díky dvěma brankám ve druhém poločase oddálil šesté oslavy Staré dámy v řadě. Po padesáti minutách se krásným pokusem prosadil Stephan El Shaarawy, pár minut na to přidal třetí zásah Radja Nainggolan.
90+6
90+5
Poslední šance utkání, Gonzalo Higuaín dostal přihrávku do vápna a následně zakončoval. Rána k tyčce byla ovšem vyražena brankářem Szczęsnym.
90+4
Je téměř jasné, že se dnes slavit titul v Itálii nebude. AS Řím tyto oslavy posouvá minimálně do příštího týdne, kdy Juventus vyzve Crotone.
90+3
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Francesco Totti.
90+2
Paulo Dybala nyní vběhl do vápna a možná se po zásahu bránícího hráče mohla pískat penalta. Gonzalo Higuaín to nevydržel a obořil se na rozhodčího, je potrestán.
90+1
Obrana domácího celku je nyní celkem rozevřená. Emerson naběhl po levé straně do vápna, jeho levačka ale skončila vysoko nad brankou.
90
Mohamed Salah se prodral do rychlého protiútoku, který byl zakončen až ve vápně Buffona. Bránící hráči egyptského hráče o míč připravili.
89
Mehdi Benatia si na polovině hřiště vyšlápl na pronikajícího Emersona a tvrdým faulem jej poslal k zemi. Vidí první žlutou kartu pro jeho celek.
88
Hodně naivně to nyní zkoušel hostující útočník Paulo Dybala. Ten prostupoval snad pěti bránícími hráči, zakončit se mu logicky již nepovedlo.
87
Emerson bude pokračovat. Opustí travnatou plochu a následně se na hřiště hned vrátí. Do konce utkání zbývají poslední minutky.
86
Na travnaté ploše leží Emerson, kterého ve vzdušném souboji trefil právě Leonardo Bonucci. Uvidíme, zda tento brazilský bránící hráč bude v pořádku.
85
Leonardo Bonucci si parádně naběhl na centrovaný míč z levé strany. Mandžukić jej parádně našel, míč skončil jen těsně vedle branky!
84
Zajímavý závar před brankou domácího celku. Do zakončení se nakonec dostal Mario Lemina, jeho pokus byl ale ztečován nad branku.
82
Snažení Juventusu nikam nevede. Stará dáma kombinuje, ale je to bez přihrávky do vápna, nějakého zakončení či čehokoliv jiného.
81
Poslední minuty utkání moc atraktivní nejsou. Domácí celek se pokouší něco vymyslet, ale myslí na obranu. Na tahu jsou totiž hosté.
79
Obléhání domácí branky bylo zakončeno centrem na pravou stranu, kde se pokoušel míč zachytit Mario Lemina. Nepovedlo se mu to ovšem.
78
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Juan Jesus.
77
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Claudio Marchisio.
77
Paulo Dybala rozehrál standardku a svým pokusem trefil jen dobře připravenou zeď před sebou. Římský celek následně uniká s míčem dopředu.
76
Clément Grenier nyní hodně tvrdě poslal k zemi Juana Cuadrada. Juventus bude rozehrávat standardní situaci z velice dobré vzdálenosti.
74
A Juventus ze svého snažení vymyslel útočnou akci. Míč z levé strany dostal do vápna, kde rybičkou zakončoval Paulo Dybala, který zamířil vysoko nad branku.
73
Míč na hranici šestnáctky dostával Juan Cuadrado, do zakončení se ale nedostal. Ve vzduchu sklepl míč pro Daniho Alvese, jenž pokračuje v kombinaci.
72
Parádní práci nyní udělal domácí útočník Mohamed Salah. Vrhl se do útoku a u pravé lajny kličkoval okolo čtyř hráčů a vybojoval alespoň aut.
71
Juventus kombinuje na útočné polovině a má dvacet minut na vstřelení dvou branek. Nic nemožného, povede se mu to?
70
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Clément Grenier.
69
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Paulo Dybala.
68
A další centrovaný balon do vápna a přesně do míst, kde byl Mario Mandžukić. Míč ovšem nezasáhl a proletěl do zámezí.
67
Centr za obranu dostával Mario Mandžukić, který levačkou dával míč na penaltu. Jeho pokus byl ale na poslední chvíli zablokován.
65
AS Řím právě vstřelil branku!
Nyní to už vypadá velice dobře pro domácí celek! RADJA NAINGGOLAN dostal parádní přihrávku za obranu a s míčem následně naložil nejlépe, jak mohl. Střelou k přední tyčce nedal Buffonovi šanci.
64
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Dani Alves.
63
Centrovaný míč vletěl do vápna domácího celku, kde vládl Wojciech Szczęsny. Ten míč díky faulu neudržel, odkopávat se bude od jeho branky.
62
Juventus to zkouší, ale zatím se jim ve druhém poločase nepovedlo vymyslet jakoukoliv zajímavou šanci. Zlomí to Higuaín, nebo přijde na hřiště Dybala?
60
Další žlutá karta pro domácí. Za dohrání Benatii viděl žluté potrestání zblízka Leandro Paredes.
59
Juan Cuadrado doběhl míč na pravé straně a následně jej poslal do vápna. Wojciech Szczęsny byl ovšem ve vzduchu nejvýše a míč přikryl.
58
No, opět je o co hrát, domácí vedou o jednu branku a hosté musejí hrát. Pokud se chtějí dnes radovat ze zisku cenné trofeje, musí vyrovnat.
56
Je to branka, závod o titul se zamotává! STEPHAN EL SHAARAWY udělal na levé straně vápna kličku a střelou po zemi mířil na zadní tyč, od které se míč odrazil do branky. To nečekal ani Buffon.
54
Domácí nyní klidní hru a kombinují na vlastní polovině. Následně se budou ale chtít dostat do nějaké akce, která by je dostala do vedení.
53
Ve druhém poločase se moc nehraje a spíše vidíme fauly, hlavně od hráčů AS Řím. Je to hodně vyhrocené a uvidíme, zda se nebude na hřišti i vylučovat.
51
Dalším faulem se provinil domácí Radja Nainggolan, který dohrál pronikajícího hostujícího hráče. Nyní se to obejde bez udělení karty.
50
Daniele De Rossi inkasuje další žlutou kartu, začínají téct nervy? Domácí kapitán jí nejspíše viděl za prupovídky k hlavnímu rozhodčí.
49
Aktivní hra domácích vyústila ve zblokovaný centr, římský celek bude rozehrávat rohový kop z pravé strany, dojde k nějakému ohrožení branky?
47
Lemina dlouho ležel na hřišti, nechal se ošetřit, ale travnatou plochu neopustil a pokračoval ve hře. To se logicky nelíbilo domácímu kouči.
46
Hodně tvrdý faul nyní udělal domácí Federico Fazio, který zezadu poslal k zemi Leminu, střelce první branky. Žlutá karta pro obránce Říma.
46
Sledujeme parádní útočné utkání, viděli jsme dvě branky a mohlo jich být klidně více. Skóre otevřel po krásném ťukeci Mario Lemina, vyrovnat se domácím povedlo o pár chvilek později, to byl naopak úspěšný Daniele De Rossi.
45+2
45
Na zadní tyčce se dostal míč na nohu Maria Mandžukiće, který se pokoušel vrátit jej do ohně. Místo toho ale vápno překopl, nastavuje se jedna minuta.
43
Následovat bude další odkop od branky Buffona, první poločas spěje ke svému konci, vidíme vyrovnaný souboj, šťastnější jsou ale hosté.
42
Parádní centr do vápna obdržel útočník Mohamed Salah. Ve vzduchu byl nejvýše, ale hlavičkovým pokusem spíše přihrál Buffonovi.
41
Celkem nebezpečné zakončení hostí. Po centru od pravé lajny se dokázal ve vápně probojovat do zakončení Sturaro, jeho pokus ale skončil vedle branky.
40
Snažení Juventusu bylo zakončeno pokusem Maria Leminy. Střelec první branky utkání zakončoval pravačkou z menšího úhlu, díky teči vybojoval roh.
38
K pokusu se odhodlal těsně před hranicí vápna Juan Cuadrado. Kolumbijský fotbalista ovšem míč špatně trefil a ten skončil vysoko nad brankou.
37
Rohový kop Juventusu rozehrál Miralem Pjanić dříve, než bylo písknuto. Bude se tedy tato situace opakovat ještě jednou.
36
Hra v posledních minutách nenudí a je na co koukat. Domácí se v posledních sekundách brání, turínský celek se pokouší vstřelit branku.
35
Gonzalo Higuaín hraje opravdu skvěle. Nyní napřáhl levačkou z hranice vápna, jeho pokus pod břevno ale parádně vyrazil Wojciech Szczęsny!
34
Po delší době tedy vidíme kombinační hru hostujícího celku, který za tohoto stavu slaví titul. Proti budou fotbalisté domácích.
33
Stále se domácí pokouší být aktivním, což se jim sice daří, stav utkání je ale stále vyrovnaný. Navíc se začal rozcvičovat domácí bůh Francesco Totti.
32
Kombinace římského celku na útočné polovině byla zakončena dalekonosným pokusem Leandra Paredese. Pokud by se mu povedlo dát z této dálky branku, nejspíše bychom viděli jednu z nejkrásnějších branek v historii fotbalu. Odkop od branky Buffona.
30
Gonzalo Higuaín nyní prostupoval přes bránící hráče, ale projít se mu nakonec nepovedlo. Argentinský hráč následně reklamoval faul, ale nebyl úspěšný.
29
Aktivní kombinace se následně ujali domácí, ani jim se ale nyní nepovedlo projít do střelecké pozice. Červenooranžoví ale stále kombinují.
28
Střelecky to z dálky zkoušel hostující Stefano Sturaro, kterému se ale nepovedlo dát míči pořádnou razanci. Balon se tak dokutálel do rukavic Szczęsnyho.
27
A nadále se útočí. Toto utkání má obrovský potenciál a zatím vidíme krásnou podívanou od obou dnešních soupeřů.
25
Tenhle fotbal má grády! Rohový kop z pravé strany zakončovali domácí hlavičkově, Buffon míč vyrazil před sebe. DANIELE DE ROSSI prvním pokusem neuspěl, ten druhý ale v brance italského veterána již skončil.
24
Domácí se dostali do prostoru před vápnem, kde se budou pokoušet vymyslet nějaké zakončení. Uvidíme, zda budou úspěšní.
23
A hosté jsou hned pokropeni živou vodou. Gonzalo Higuaín se dostal ke střeleckému pokusu, Wojciech Szczęsny si ale nyní s míčem poradil.
21
Juventus právě vstřelil branku!
Tak to byla parádní akce Juventusu, který jde půl minuty po uplynutí dvaceti minut do vedení! Gonzalo Higuaín dostal parádní pas za obranu od Sturara. Argentinský střelec nezpanikařil a předložil míč na nohu MARIA LEMINY. Ten následně odkrytou branku bez problémů trefil.
19
AS následně nevyužilo ani jeden rohový kop, a tak se rozehrává od branky Buffona, který se dnes může společně se svými spoluhráči radovat ze šestého titulu v řadě.
18
Míč letěl na nohu Daniela De Rossiho, jenž byl postaven na zadní tyčce. Těsně před italským kapitánem ale zahrál bránící Leonardo Bonucci.
17
V útočném snažení si počínal nedovoleně Mehdi Benatia, římský celek tak bude rozehrávat standardní situaci z dobré pozice.
15
Do dobré střelecké pozice se dostal hostující snajpr Gonzalo Higuaín, kterému se ale z dálky nepovedlo trefit branku. Míč skončil těsně nad.
14
Hosté vymysleli centrovaný pokus od pravé lajny, který ale nebyl nijak dále zužitkován. K míči se dostal polský brankář Wojciech Szczęsny.
13
Konstantinos Manolas se provinil tvrdým faulem a může být rád, že neviděl žlutý trest. Faulovaným ve vzdušném souboji byl Stefano Sturaro.
11
Domácí si na polovině hřiště přihrávali, ale nepovedlo se jim poslat přesný míč na El Shaarawyho. Rozehrávat tak budou fotbalisté Juventusu.
10
Po pravé straně prošel agresivně až do šestnáckty obránce Antonio Rüdiger. Proti přesile ale nakonec nic nevymyslel, kopat se bude od branky Buffona.
9
Středem hřiště vedl míč kolumbijská playmaker Juan Cuadrado. Ten následně posouval na Higuaína, ten by ale hodně rychle o balon připraven.
8
Domácí se pokoušeli hned vrátit úder, ale Stephan El Shaarawy nakonec na levé straně neuspěl. Vhazovat tak budou fotbalisté Juve.
7
Zajímavé snažení hostů! Po rohovém kopu nejdříve kličkoval v malém vápně Mandžukić, ale nezakončil. Kwadwo Asamoah následně dělovkou napálil tyč!
5
První kombinační hra od Juventusu přichází až na konci páté minuty. Černobílí si nahrávají ve středu hřiště, uvidíme, co se jim povede vymyslet.
4
AS pokračuje v aktivní hře na útočné polovině. Centr z levé strany letěl do vápna, kde byl ale pánem situace zkušený brankář Gianluigi Buffon.
3
Na hřišti následně ležel Mario Mandžukić, pro kterého následně přišli kluboví doktoři. Chorvatský útočník bude muset opustit travnatou plochu.
2
To je neskutečný tlak domácích hned na začátku. Po rohu z levé strany se do zakončení dostávali hned dva hráči, ani jeden ale netrefil přes bránící hráče brankáře.
1
Stephan El Shaarawy to tahal po levé straně a s míčem si naběhl až do šestnáctky. Levačkou posílal projektil na penaltu, zde byl ale bránící hráč.
1
Hned v úvodu utkání se k míči dostali domácí, kteří nastupují ve svých klasických červenooranžových dresech. Uvidíme, jaká bude jejich první akce.
1
Oba celky přišly na travnatou plochu a za pár chvilek začne utkání mezi domácím AS a hosty z Juventusu.
Krásný večer všem fanouškům nejlepšího evropského fotbalu. AS Řím za pár chvilek vyzve Juventus, kterému stačí bod k zisku titulu! Nervozita na hráčích Staré dámy je evidentní.

AS Řím: Szczęsny – Rüdiger, Manolas, Fazio, Emerson – De Rossi, Paredes – M. Salah, Nainggolan, El Shaarawy – Perotti.
Náhradníci: Alisson, Lobont – Grenier, Juan Jesus, Peres, Rui, Gerson, Spinozzi, Totti, Tumminello, Vermaelen.

Juventus FC: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Benatia, Asamoah – Lemina, Pjanić, Sturaro – Cuadrado, Higuaín, Mandžukić.
Náhradníci: Neto, Audero Mulyadi – Dani Alves, Sandro, Barzagli, Dybala, Chiellini, Mandragora, Marchisio, Mattiello, Rincón..
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

17.12.2016, 20:45 • Juventus Stadium, Turín
Juventus FC 1:0 AS Řím
14. Higuaín

Juventus FC: Buffon (C) – Lichtsteiner (68. Barzagli), Rugani, Chiellini, Sandro – Sturaro, Marchisio, S. Khedira – Pjanić (51. Cuadrado) – Higuaín (82. Dybala), Mandžukić.

AS Řím: Szczęsny – Rüdiger, Manolas (85. Peres), Fazio, Emerson – De Rossi (C) (72. El Shaarawy), Strootman – Gerson (46. Salah), Nainggolan, Perotti – Džeko.
JUVENTUS FC (1.)
35 zápasů, 85 bodů

Fanoušci Juventusu si nemohou stěžovat na vůbec nic. Jejich celek se v týdnu dostal do finále Ligy mistrů, titul v soutěži je již spíše formalitou a navíc bude Stará dáma hrát také finále domácího poháru, a tak se v Turíně může uvažovat nad triplem. V posledním ligovém kole se ale Juventus jen tak tak dočkal vyrovnání, v nastaveném čase jej v utkání proti Turínu zařídil Gonzalo Higuaín.
AS ŘÍM (2.)
35 zápasů, 78 bodů

Římský celek je aktuálně na druhé pozici Serie A a bojuje nejen o titul, ale také i o přímý postup do skupinové fáze Ligy mistrů. Tři utkání před koncem soutěže ztrácí na první Juventus sedm bodů, šance tam je, spíše ale jen teoretická. Před třetí Neapolí mají Giallorossi náskok jediné bodu. Naposledy zdolali AC Milán 4:1 na jeho hřišti.
Krásný den všem fanouškům kvalitní italské podívané! Řím dnes bude sledovat souboj druhého s prvním. Pokud se Juventusu povede zvítězit, bude slavit další domácí titul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62