Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Fiorentina - 4. února 2018   15:00

Bologna
44' Pulgar
1:2
(1:1)
Fiorentina
41' Veretout   • 71' Chiesa  (Badelj)
Bologna
Mirante (C) – M'Baye, De Maio, Helander, Masina – Donsah (76. Di Francesco), Pulgar, A. Poli (85. Avenatti) – Džemaili, Destro (68. Orsolini), Palacio.
D. Doveri – A. Costanzo, A. Tolfo
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna).
Fiorentina
Sportiello – Laurini (46. Gaspar), Milenković, Astori (C), Biraghi – Veretout, Badelj, Benassi – Bastiao Dias (79. Hugo), Simeone (68. Falcinelli), Chiesa.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Druhá půle přinesla jeden gól, když se dvacet minut před koncem znovu prosadili hosté, kteří šli podruhé v zápase do vedení a to tentokrát už nepustili, třebaže soupeř měl několik možností na srovnání.
90+6'
90+5'
Bologna podnikla poslední útočnou akci, ze které však nezahrozila, vzápětí duel končí.
90+4'
Hosté drží míč v bezpečné vzdálenosti od své brány, soupeři už mnoho času nezbývá.
90+3'
Míč proletěl kolem brány Fiorentiny, její hráčům se jej podařilo odvrátit do bezpečí.
90+2'
Šance pro domácí v podobě rohového kopu.
90+1'
Orsolini tentokrát centroval velice nepřesně a míč poslal do zámezí.
90+1'
Nastavuje se na italskou ligu obvyklých pět minut.
89'
Sportiello schoval lehký míč do rukavic a znovu šetří čas.
89'
Džemaili individuálně nedokázal projít přes bránícího protihráče a o míč přichází.
87'
Domácím nevyšel rychlý útok, míč končí za bránou Fiorentiny a Sportiello s rozehrávkou pochopitelně nepospíchá.
86'
Hosté odkopli míč až k Mirantemu, teď už jen takticky zdržují hru.
85'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Felipe Avenatti.
83'
Žlutou kartu dostává Andrea Poli (Bologna FC), jenž musel zatáhnout za záchrannou brzdu a poslat k zemi unikajícího Veretouta. Hosté se dožadovali červené karty pro hráče domácího celku, ale rozhodčí své stanovisko nemění.
82'
Žlutou kartu dostává Cristiano Biraghi (ACF Fiorentina), který ukázkovým skluzem skosil Orsoliniho.
80'
Znovu centroval Orsolini, tentokrát přímo do náruče vyběhnutého gólmana hostů.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gil Bastiao Dias, přichází Vitor Hugo.
78'
Sportiello zaváhal při vyběhnutí, ale měl štěstí, neboť Orsolini měl k míči daleko.
77'
Veretout sice útočnou akci pokazil, jeho tým ale bude vhazovat aut, takže může šetřit čas.
76'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Godfred Donsah, přichází Federico Di Francesco.
75'
Orsolini centroval směr vzdálenější tyč, kam nabíhal Donsah, avšak skluzem na míč nedosáhl.
74'
Pěkná akce na jeden dotek v podání domácích, A. Poli však ve finále přihrával před bránu nepřesně a Sportiello tak neměl práci.
71'
Fiorentina právě vstřelila branku!
FEDERICO CHIESA po nádherné přihrávce na pravou stranu pokutového území obehrál při cestě na střed dva protihráče a poté zamířil do vzdálenější horní části brány za bezmocného Miranteho, který zůstal stát na čáře a po střele se jen ohlédl.
69'
M´Baye, který je zatím jako jediný držitelem žluté karty, hodně nepříjemně dopadl na záda, jeho spoluhráč Poli nejprve volal zdravotníky, poté ale gestem ukázal, že vše je v pořádku.
68'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Diego Falcinelli.
68'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Riccardo Orsolini.
67'
Benassi střílel z dálky po zemi nepříliš prudce, domácí kapitán tak v klidu sebral míč do rukavic.
66'
Mirante musel pomoci svým spoluhráčům a po malé domů odkopl míč do bezpečné vzdálenosti.
64'
Tak až nyní je k vidění první žlutý trest, M'Baye (Bologna FC) hodně tvrdě zajel do Simeoneho a kartu vidí oprávněně.
62'
Hostující tým zastavuje ofsajd.
61'
Zatím je rozhodčí benevolentní, Simeone za svůj zákrok mohl klidně vidět žlutou kartu, avšak k té hlavní sudí nesahá.
58'
Domácí obránce pohlídal míč v cestě za čáru a o rozehrávku se postará Mirante.
56'
Palacio se pokoušel odcentrovat před bránu, trefil ale jen protihráče, míč se pak odrazil zpět do domácího fotbalisty a do zámezí, takže to roh nebude.
55'
Až nakonec poslali míč za postranní čáru, domácí tak mohou zaútočit.
55'
Hosté si dlouho přihrávají mezi sebou na své polovině.
52'
Simeone v dobré příležitosti střílel příliš slabě na to, aby Merantemu nadělal nějaké starosti, ten v klidu zkrotil míč v rukavicích.
51'
Daleký centr hostů končí přímo v rukavicích kapitána domácího celku.
49'
Benassi pěkným pasem vyslal do šance Bastiao Diase, ten tváří v tvář brankáři zkoušel kličku, avšak Mirante na míč dosáhl a podržel svůj tým.
48'
Džemaili neměl šanci prudkou přihrávku dostihnout, míč mu utíká do zámezí.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Bruno Gaspar.
46'
Vše podstatné se odehrálo v poslední pětiminutovce prvního poločasu, ve které si gólmani vybrali své slabší chvíle. Domácí i hosté se prosadili přímo po rohových kopech, do vedení šla Fiorentina, avšak Bologna stačila před odchodem do kabin najít odpověď. Který z týmů se nakonec bude radovat?
45+1'
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
44'
Bologna právě vstřelila branku!
Tak i Sportiello si vybral hodně slabou chvíli. ERICK PULGAR zakroutil míč pro změnu k bližší tyči, hostující gólman byl poměrně daleko z brány a musel se rychle vracet, na balón si sice sáhl, ale srazil jej pouze za brankovou čáru. Nutno říct, že i jeho spoluhráči nesou na této brance podíl.
44'
A mohlo být srovnáno. Destro si zpracoval přihrávku z levé strany a bombou trefil pouze bližší tyč, následně hosté odvrátili míč na roh.
41'
Avšak vzápětí domácí kapitán zaváhal, JORDAN VERETOUT přímo z rohového kopu zakroutil míč do vzdálenějšího horního rohu brány, balón se odrazil od tyče za brankovou lajnu, Mirante se natahoval marně. Chvíli nebylo jasné, zda to gól byl, ale rozhodčí jej správně uznává.
40'
Bastiao Dias střílel přes protihráče, takže Mirante toho moc neviděl, přesto dokázal zasáhnout a míč výborným zákrokem vyrazil.
39'
Na druhé straně v podobné situaci Poli, také on prudkou přihrávku nestačil doběhnout a odkopávat od brány bude Sportiello.
38'
Simeone na prudký pas neměl šanci dosáhnout, ač se snažil co to šlo.
36'
Benassi svůj pokus z dálky poslal vysoko nad bránu, poté se ještě dožadoval rohu, a zřejmě oprávněně, avšak je nařízen odkop od brány.
34'
Rozhodčí si dával na čas, nakonec přeci jen De Maiovi ofsajd zapískal. Domácí se zjevil sám před brankářem, ale svoji šanci stejně neproměnil.
31'
Domácí si špatně přihráli a do šance se dostával Chiesa, jeho přízemní rána však byla zblokována.
30'
Střela z dálky jednoho z hostujících fotbalistů letí vysoko nad soupeřovou bránou, o rozehrávku se postará Mirante.
29'
Rohový kop si po delší době zkusí Fiorentina.
27'
Tečovaný míč končí u Miranteho, který jej v klidu bere do rukou.
25'
Biraghi inkasoval nepříjemný úder do obličeje, hra je přerušena. Hříšník Poli žlutou kartu nevidí, hlavní arbitr mu jen domluvil.
24'
Donsah zakončoval už v pokutovém území, měl to však z těžké pozice a navíc byl bráněn, jeho oblouček minul soupeřovu bránu.
23'
Destro zkoušel skluzem míč vybojovat, avšak to se mu nezdařilo, balón končí za postranní lajnou a protivník bude vhazovat.
22'
Po jeho rozehrávce se hosté provinili faulem, s verdiktem hlavního arbitra spokojeni nejsou, ale respektovat jej musí.
21'
Dias připravil dobrou střeleckou pozici pro Benassiho, ten na nic nečekal a tvrdě pálil ke vzdálenější tyči, ovšem v tomto případě se zaskvěl domácí kapitán, který balón bravurně vytěsnil na roh.
20'
Džemailiho střela po zemi byla nepříjemně tečována, přesto si Sportiello dokázal poradit, natáhl se a míč udržel před čárou.
19'
Domácí šli ve třech proti třem protihráčům, po zkažené přihrávce ale jejich akce končí.
17'
Dias si vyměnil přihrávku se svým spoluhráčem, následnou ránu ale poslal vedle vzdálenější tyče. Tohle byla dobrá možnost.
16'
Krátce na to se hosté chytili do ofsajdové pasti a míč musí odevzdat.
15'
Džemaili se po Destrově přiťuknutí ocitl tváří v tvář brankáři, jeho střela byla v poslední chvíli zblokována na roh.
14'
Dias zkoušel projít skrz dvojblok před sebou, ovšem to se mu nepodařilo. Kdyby ano, ocitl se sám před brankářem.
13'
Masina předvedl ukázkový šlapák, což pozornosti rozhodčího neuniklo, rozehrávat bude soupeř.
12'
Bologna rozehraje roh.
11'
Nakonec přišel centr, který tečoval hlavou jeden z domácích hráčů, nebylo to ale nic nebezpečného a Sportiello lehce schoval míč do náruče.
10'
Simeone znovu fauloval, tentokrát poslal k zezadu k zemi Pulgara a jeho tým bude čelit přímému kopu.
8'
Masina si v obranné fázi nepočínal příliš jistě, míč místo odkopnutí poslal jen za postranní čáru, hosté budou vhazovat v blízkosti pokutového území.
7'
Mirante musel poprvé zasáhnout, když letící míč vyboxoval na levou stranu.
6'
Simeone fauloval na polovině soupeře více než zřetelně, musí se tak se spoluhráči stáhnout.
5'
Stejný brankář o chvíli později znovu vyběhl, tentokrát lapil míč do rukou. Nebylo to však žádná těžká práce.
4'
Sportiello musel vyběhnout k postranní lajně pokutového území, aby míč včas schoval do náruče.
3'
Týmy si zatím míč mezi sebou vyměňují, hra se odbývá daleko od obou branek.
1'

Bologna FC: Mirante (C) – M'Baye, De Maio, Helander, Masina – Donsah, Pulgar, A. Poli – Džemaili, Destro, Palacio.
Náhradníci: Santurro, Ravaglia – G. González, Krafth, Torosidis, Á. Nagy, Krejčí, Crisetig, Falletti, Di Francesco, Avenatti, Orsolini.

ACF Fiorentina: Sportiello – Laurini, Milenković, Astori (C), Biraghi – Veretout, Badelj, Benassi – Bastiao Dias, Simeone, Chiesa.
Náhradníci: Cerofolini, Drągowski – Br. Dabo, Olivera, Hugo, Gaspar, Saponara, Eysseric, Cristóforo, Théréau, Falcinelli.

Rozhodčí: D. Doveri – A. Costanzo, A. Tolfo.

Fiorentina

Hosté jsou o jednu příčku a jeden bod lepší, než jejich dnešní protivník. Mimo svůj stadion si z jedenácti střetnutí odnesli dvanáct bodů za tři výhry a remízy, zaznamenali čtrnáct gólů a o jeden méně inkasovali, naposledy podlehli Sampdorii 1:3. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Argentinec Giovanni Simeone.
Bologna

Domácím patří dvanáctá pozice s 27 body, , před sestupujícími místy mají solidní náskok, stejně tak na pohárové příčky ztrácí poměrně dost bodů. Z jedenácti zápasů hraných na svém hřišti vyhráli a remizovali shodně ve třech případech, pětkrát padli, vstřelili patnáct gólů a o dva víc inkasovali. Naposledy si před svými fanoušky poradili s posledním Beneventem, nad kterým zvítězili 3:0. Nejlepším střelcem týmu je Ital Simone Verdi s šesti góly, který je však momentálně na marodce.
Dobrý den, dalšími sedmi zápasy dnes pokračuje 23. kolo nejvyšší italské fotbalové soutěže, většina začíná v 15 hodin, což je také případ souboje dvou sousedů v tabulce, jsou jimi Bologna a Fiorentina. Druhý zmíněný tým je favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62