Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Lazio - 18. dubna 2018   20:45

Fiorentina
16' Veretout  • 31' Veretout  • 54' Veretout
3:4
(2:2)
Lazio
39' Alberto   • 45' Cáceres  (Alberto) • 69' Anderson  (Marušić) • 73' Alberto  (Marušić)
Fiorentina
Sportiello – Milenković, Ge. Pezzella, Hugo, Biraghi – Veretout, Br. Dabo, Eysseric (9. Drągowski) – Bastiao Dias (79. Saponara), Simeone (70. Falcinelli), Chiesa.
Damato – Tegoni, Peretti
Stadio Artemio Franchi
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij (25. Anderson), Cáceres – Marušić, Murgia, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, J. Lukaku (72. Lulić) – Alberto – Immobile (87. F. Caicedo).
Vargić, Guerrieri – Nani, Basta, Anderson, Crecco, Wallace, Bastos, Lulić, F. Caicedo, Di Gennaro, Parolo.

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Je za námi nevídaná přestřelka mezi Fiorentinou a Laziem, kterou nakonec ovládl mírný favorit z Říma. Fiorentina v první půli přišla o náskok 2:0 a krátce po změně stran se sice dostala do vedení 3:2 (Jordan Veretout tak zkompletoval hattrick), o čtvrthodinku později vyrovnal Anderson a krátce po něm dokonal obrat Alberto. V závěru se domácí pořádně nedostali k tlaku, Římané tak odolali a berou důležité tři body, které Laziu hodně pomohou v boji o Ligu mistrů.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 3:4. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:14.
90+5'
90+4'
Rozehrávající Jordan Veretout byl faulován poblíž půlící čáry, Fiorentina tak bude mít k dispozici nejspíš poslední standardku tohoto utkání.
90+3'
Saponarův nepovedený nákop do pokutového území si Tomas Strakoša pohlídal a navíc byl faulován dotírajícím Milinkovićem-Savićem.
90+2'
Nákop do pokutového území hostí skončil jen u Luise Alberta, který poté nic nevymýšlel a zakopl kulatý nesmysl do autu.
90+1'
Na Stadiu Artemia Franchiho už se rozběhlo pětiminutové nastavení.
89'
Hráči ve fialových dresech začínají být velmi nervózní, Veretout s Biraghim si teď nerozuměli při rozehrávce a výsledkem je autové vhazování pro římský celek.
88'
Fotbalisté Lazia se pokouší hru co nejvíce rozkouskovat, což se jim nadmíru daří, domácí se ne a ne dostat k souvislé kombinaci.
87'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Caicedo.
85'
Domácí se začínají nadechovat k tlaku, Falcinelliho nákop do pokutového území ale zamýšleného adresáta Veretouta nenašel.
84'
Za nevybíravý skluz u postranní čáry byl nyní stejným způsobem potrestán i Luis Alberto.
82'
O chvilku později si Chiesa pomohl nedovolenými prostředky znovu a tentokrát už za to vyfasoval žlutou kartu.
81'
Federico Chiesa teď navíc z návalu frustrace zbytečně fauloval na útočné polovině, hosté tak budou mít opět čas a klid na rozehrávku.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gil Bastiao Dias, přichází Riccardo Saponara.
78'
Fiorentina prakticky celý zápas vedla, teď jsou ale domácí zcela pod dekou.
77'
Dalekonosný nákop Luliće do šestnáctky si Bartłomiej Drągowski pohlídal, krátce po jeho následné rozehrávce ale domácí o míč zase přišli.
76'
Luis Alberto poslal další nebezpečný centr do pokutového území, tentokrát se ale nikdo v bílo-modrém dresu do zakončení už nedostal.
74'
Žlutou kartu dostává Germán Pezzella (ACF Fiorentina).
73'
Lazio právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelná přestřelka pokračuje, dvacet minut před koncem jdou hosté poprvé do vedení! Adam Marušić z pravé strany odcentroval míč do předbrankového prostoru, kam si seběhl LUIS ALBERTO a v pádu dopravil balon do sítě.
72'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Jordan Lukaku, přichází Senad Lulić.
70'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Diego Falcinelli.
69'
A je opět vyrovnáno, ani tentokrát Fiorentina svůj náskok dlouho neudržela! Adam Marušić našel na hranici pokutového území nehlídaného FELIPEHO ANDERSONA, který na nic nečekal, zavřel oči a vypálil. Bartłomiej Drągowski nestihl zareagovat včas!
68'
Domácí se následně nedostali ani za půlící čáru, po pravém křídle už se vydává kupředu Sergej Milinković-Savić.
67'
Ta ale neměla dlouhého trvání, balon skončil v autu a svěřenci Stefana Pioliho s rozehrávkou pochopitelně nespěchají.
65'
Federico Chiesa si nedokázal pracovat prudký pas od Gila Diase, Lazio už zakládá další protiakci.
64'
O chvilku později se ke střele ze skvělé pozice dostal Giovanni Simeone, jenž ale napálil míč přímo do míst, kde stál připravený Strakoša!
63'
Hráči římského celku působí velice nervózním dojmem, po další chybě v rozehrávce Lazia budou domácí vhazovat na útočné polovině.
61'
A další zvrat. Sudí Damato si nechal celou situaci překontrolovat u videa a zjistil, že Immobileho akci předcházel ofsajd. Penalta se nekoná!
60'
Na hřišti se dějí neskutečné věci. Ciro Immobile teď v pokutovém území přepadl přes bránícího Germána Pezzellu a Lazio bude mít možnost vyrovnat z pokutového kopu!
59'
Nepříliš povedený Lukakův centr byl jedním z bránících hráčů Fiorentiny ztečován přímo do náruče Bartłomieje Drągowského, který s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.
58'
Giovanni Simeone, jehož trefa před pár minutami nebyla uznána kvůli ofsajdu, nabral rychlost na levém křídle, pak mu ale míč sjel z kopačky.
56'
Rozehrávka Bryana Daba skončila v autu, míč byl ale tečován, a tak budou vhazovat domácí fotbalisté.
55'
Jordan Lukaku se krátce po rozehrávce vydal po levém křídle kupředu a dostal se až k rohovému praporku, tam ale o balon přišel.
54'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Krátce po změně stran si svěřenci Stefana Pioliho berou ztracený náskok zpět a opět se o to postaral JORDAN VERETOUR, který si navedl míč do na levý okraj pokutového území a poté ho poslal nechytatelně ke vzdálenější tyči!
52'
Federico Chiesa při napadání obral o míč Lucase Leivu, balon ale skončil v autu a hosté budou vhazovat.
51'
Po změně stran zatím pokračujeme v nastaveném trendu z prvního poločasu, oba týmy hrají velmi útočně a hra se neustále stěhuje ze strany na stranu.
49'
Giovanni Simeone se uvnitř pokutového území dostal k odraženému míči a propálil brankáře Tomase Strakošu, jeho gól ale nebyl kvůli ofsajdu uznán!
48'
Fotbalisté Lazia vybojovali už svůj sedmý rohový kop, po němž se ke střele z uctivé vzdálenosti odhodlal Sergej Milinković-Savić, jenž ale neměl seřízená mířidla.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:54.
Uff. První půle je za námi a že to zatím stálo za to. Už v sedmé minutě se nechal hloupě vyloučit domácí brankář Marco Sportiello, o pár minutě později ale dostal červenou kartu také hostující Alessandro Murgia a Fiorentina se poté díky dvěma trefám Veretouta dostala do trháku 2:0. Laziu se ale ještě před přestávkou podařilo vyrovnat!
45+3'
45+3'
Jeden z obránců Lazia přišel v ostrém souboji s Veretoutem o kopačku, autor obou gólů Fiorentiny za to dostal žlutou kartu.
45+2'
Zhruba v polovině tříminutového nastavení uvízl Federico Chiesa v ofsajdu, hosté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
45'
A je vyrovnáno! Hosté to stihli ještě před přestávkou. Alberto centrem od rohového praporku přesně našel hlavu MARTÍNA CÁCERESE a uruguayský obránce dokázal překonat nejistého Drągowského.
44'
Hosté nyní vybojovali rohový kop, jehož exekuce se z pravé strany ujme Luis Alberto.
43'
První půle se rychle chýlí ke svému konci. Rozhodně jsme se v ní nenudili, kontaktním gólem Alberta tento zápas dostal nový náboj a momentálně sledujeme další útočné snažení hráčů Lazia.
41'
Ze zmiňované standardní situace už hosté nedokázali zahrozit, balon je mimo hrací plochu a zpět do hry ho uvede brankář Bartłomiej Drągowski.
40'
Lazio je najednou na koni. Felipe Anderson našel povedenou kolmicí rozběhnutého Cira Immobileho, jehož následný pas do předbrankového prostoru byl sražen do zámezí – roh pro hosty.
39'
Nyní se ale hosté dočkali snížení a jsou zpátky v zápase. LUIS ALBERTO z přímého kopu dokonale obstřelil zeď a míč se následně zakroutil mimo dosah Bartłomieje Drągowského.
38'
Hosté ještě z nějakého důvodu diskutují s rozhodčím. Římští fotbalisté dnes působí velmi nervózním dojmem a rozhodně jim to neprospívá...
37'
Sergej Milinković-Savić si došel pro faul nedaleko hranice pokutového území, Lazio tak bude zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice.
35'
Hostující trenér Simone Inzaghi se zcela zbytečně pustil do zdlouhavé diskuze s rozhodčím Damatem, který Inzaghiho nakonec vykázal na tribunu!
34'
Fotbalisté Lazia se usadili na útočné polovině, z čehož nakonec vyústila průniková přihrávka adresovaná Immobilemu, ta ale byla sražena do autu.
32'
Svěřenci Stefana Pioliho se pokouší uklidnit hru a drží míč ve středu hřiště.
31'
A už je to o dva góly. JORDAN VERETOUT poslal míč přesně do Strakošova protipohybu, po půlhodině hry je tak Fiorentina ještě o krok blíže k vítězství.
29'
Divoký zápas pokračuje, Luiz Felipe ve vlastním pokutovém území fauloval Cristiana Biraghiho a Fiorentina bude zahrávat penaltu!
27'
Luiz Felipe nedovoleně zajel do Bryana Daba, za což si vykoledoval žlutou kartu.
26'
Střídající Felipe Anderson zavezl míč až do pokutového území a poté ho posunul pod sebe na volného Immobileho, tomu se ale vůbec nepodařilo vystřelit.
25'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Felipe Anderson.
23'
Po neproměněné šanci Stefana de Vrije se hra poněkud uklidnila, na trávníku se nic moc neděje a vše podstatné se odehrává ve středu hřiště.
22'
Ofsajd a v něm Jordan Lukaku, který nedokázal dobře načasovat svůj náběh.
21'
Sergej Milinković-Savić neměl komu přihrát, a tak vrátil míč pod sebe obránci Felipemu.
19'
Svěřenci Simoneho Inzaghiho poté zahrávali další roh, k dalšímu ohrožení Bartłomieje Drągowského se už ale nedostali.
18'
Málem bylo vyrovnáno, hlavička de Vrije ale proletěla těsně vedle domácí svatyně!
16'
Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal JORDAN VERETOUT, který se trefil přesně k pravé tyči a Strakoša byl bez šance. Florentský celek jde do vedení!
15'
Pět šest hráčů Lazia mohutně protestuje, Murgia ještě zůstává na hřišti, zdá se ale, že na protesty je již trochu pozdě.
14'
Neuvěřitelné. Alessandro Murgia stáhl k zemi unikajícího Chiesu a stejně jako před chvilkou Sportiello za to vidí rovnou červenou kartu!
13'
Fotbalistům Lazia se vůbec nezdařila rozehrávka, v deseti hrající Fiorentina už zakládá rychlou protiakci.
12'
Chiesova akce neměla dlouhého trvání, načež se hra zase uklidnila. Zatím sledujeme dosti rozhárané utkání.
10'
S nařízeným přímým kopem hosté naložili trestuhodně, po centru z pravého okraje pokutového území se už k míči nikdo v bílém dresu nedostal.
9'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Valentin Eysseric, přichází Bartłomiej Drągowski.
8'
Hra je stále přerušena, náhradní brankář Bartłomiej Drągowski se už rychle vysvlékává do dresu.
7'
To jsou věci. Ciro Immobile se pokusil z pravé strany odcentrovat, domácí brankář Marco Sportiello mu v tom ale rukou zabránil až za hranicí pokutového území a dostal za to červenou kartu!
5'
Chiesa si nedokázal zpracovat prudký Eyssericův nákop, míč skončil v zámezí a Tomas Strakoša už si ho chystá k odkopu.
4'
Po útočném faulu Federica Chiesy je hra přerušena, Římané si budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
3'
Svěřenci Simoneho Inzaghiho vybojovali rohový kop, z této standardky ale vůbec nezahrozili a Fiorentina už zakládá protiútok.
2'
Nepovedená rozehrávka Bryana Daba skončila v autu, po nařízeném vhazování se hosté uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině.
1'

ACF Fiorentina: Sportiello – Milenković, Ge. Pezzella, Hugo, Biraghi – Veretout, Br. Dabo, Eysseric – Bastiao Dias, Simeone, Chiesa.
Náhradníci: Cerofolini, Drągowski – Laurini, Saponara, Falcinelli, Olivera, Cristóforo, Benassi, Gaspar, Ranieri, Gori.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Cáceres – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, J. Lukaku – Alberto – Immobile.
Náhradníci: Vargić, Guerrieri – Nani, Basta, Anderson, Crecco, Wallace, Bastos, Lulić, F. Caicedo, Di Gennaro, Murgia.

Rozhodčí: Damato – Tegoni, Peretti.
S. S. LAZIO

Fiorentinu ale nečeká nic snadného, římský celek se totiž po hubeném období letos vrátil mezi nejlepší kluby v Itálii. Lazio momentálně drží čtvrtou příčku, která stále zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů. Svěřenci Simoneho Inzaghiho mají stejný bodový zisk jako třetí AS Řím, pátý Inter má ale zároveň jen o bod méně. Minulý týden římský celek vypadl z Evropské ligy, v závěru sezóny se tak Lazio může soustředit jen na domácí soutěž.
ACF FIORENTINA

Florentský celek měl sezónu rozjetou spíše podprůměrně, ambiciózní celek se ještě nedávno krčil okolo desátého místa tabulky a poté navíc přišla tragická smrt kapitána Davideho Astoriho. Po jeho březnovém úmrtí se ale fotbalisté Fiorentiny semkli a získali pět výher v řadě včetně vítězství 2:0 na hřišti AS Řím. V minulém kole ale fialky jen remizovaly se Spalem, vrátí se dnes proti Laziu na vítěznou vlnu?
Italská Serie A má dnes na programu vložené 33. kolo a my se zde společně zaměříme na atraktivní utkání mezi ACF Fiorentinou a S. S. Laziem Řím. Tak si to od 20:45 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62