Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Parma - 13. května 2019   19:00

Bologna
52' Orsolini (Džemaili) • 59' Sepe(vl.)  • 72' Lyanco (Orsolini) • 84' Sierralta(vl.)
4:1
(0:0)
Parma
81' Inglese  (Gervinho)
Bologna
Skorupski – M'Baye, Danilo (86. Corbo), Lyanco, Krejčí – Pulgar, Džemaili (C) – Orsolini, R. Soriano (75. Svanberg), Palacio – Destro (66. Santander).
Pairetto – Valeriani, Bottegoni
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Parma
Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni – Gazzola (61. Siligardi), L. Rigoni, Scozzarella, Sprocati (65. Sierralta), Dimarco – Gervinho, Ceravolo (60. Inglese).

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:15.
Velké nadšení v Bologni! Domácí tým s velmi dobře hrajícím Ladislavem Krejčím v sestavě totiž zcela přejel Parmu, kromě mnoha dalších neproměněných příležitostí dokázal čtyři proměnit a zcela zaslouženě vítězí 4:1.

Bologna se výrazně přibližuje záchraně, neboť dvě kola před koncem disponuje už pětibodovým náskokem na osmnácté Empoli, Parma ještě bude muset bojovat, protože na Empoli má k dobru tři body.
90+2'
90+1'
Rozhodčí Pairetto k dnešním devadesáti přidává dvě nastavené minuty.
90'
Také přihrávka Krejčího do pokutového území nedoputovala až k adresátu Santanderovi.
88'
Pulgar nepřesným pasem hledal Santandera, domácí už si závěr zápasu ale užívají.
86'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Corbo Corbo.
84'
Bologna právě vstřelila branku!
Gólové hody po změně stran pokračují! Pulgar si na útočné polovině vyměnil míč se Santanderem, pronikl do pokutového území, kde si míč nešťastně srazil do vlastní sítě FRANCISCO SIERRALTA!
83'
I po inkasované brance už ale zase má hru pod kontrolou Bologna a domácí jsou rozestaveni na útočné polovině.
81'
Parma právě vstřelila branku!
Hosté se přeci jen dočkali regulérní vstřelené branky! ROBERTO INGLESE se prosadil v rychlém protiútoku, kdy přelstil brankáře Skorupského a pak pohlídal cestu míče za brankovou čáru!
80'
Další dva rychlé rohové kopy domácích v rychlém sledu, tentokrát se ale spokojili s rozehrávkou do středu hřiště.
78'
Hosté po standardní situaci dokázali poprvé skórovat, to už ale rozhodčí Pairetto pískal útočný faul Rigoniho před brankou.
77'
A další gólová šance domácích! Palacio se probil po levé straně hřiště a přihrával Santanderovi před branku, paraguajský útočník měl před sebou odkrytou svatyni, v poslední chvíli mu ale stačil ukopnout míč Bastoni.
75'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Mattias Svanberg.
72'
Třetí trefa domácích! Po rohovém kopu byl LYANCO bráněn Sierraltou na hraně pravidel, přesto dokázal skórovat!
71'
Žlutou kartu dostává Matteo Scozzarella (Parma Calcio 1913).
70'
A další velká šance domácích, Ladislav Krejčí mohl dnes podruhé skórovat, tentokrát už i překonal brankáře Sepeho, tomu ale pomohli obránci, kteří odkopli míč z brankové čáry!
69'
Ladislav Krejčí výborně nacentroval vnějším nártem, před brankou se ale nedovoleným zákrokem provinil Santander a je pískáno proti domácím.
67'
Po sražené ráně Dzemailiho z dálky Bologna disponovala již devátým rohem, hosté se ubránili.
66'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Federico Santander.
65'
Naprostá dominance Bologni pokračuje! Dzemaili celkem jednoduše pronikl z levé strany do pokutového území, pak připravil palebnou pozici pro Pulgara a jeho povedenou ránu Sepe výborným zákrokem vyráží!
65'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Mattia Sprocati, přichází Francisco Sierralta.
64'
Bologna už se znovu nastěhovala na polovinu Parmy, domácí jsou nyní při chuti.
62'
... pak se hned rozčílil na domácího fotbalistu i na rozhodčího Pairetta a ten mu okamžitě ukázal druhou žlutou a posléze tak i červenou kartu!
62'
Další pohroma pro Parmu, vyloučen je kapitán Bruno Alves! Ten nejdříve šlapákem atakoval Riccarda Orsoliniho, za což si vysloužil žlutou kartu...
61'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Marcello Gazzola, přichází Luca Siligardi.
60'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Fabio Ceravolo, přichází Roberto Inglese.
59'
Domácí brzy zdvojnásobili svůj náskok! Erick Pulgar zahrával volný kop z pozice, která se nezdála úplně nebezpečnou, střílel do tyče a odražený míč si brankář LUIGI SEPE srazil za svá záda!
58'
Gervinho zastavil rychlý výpad Orsoliniho jen za cenu žluté karty.
57'
Domácí se teď velmi rozčilují, neboť Destro se uvolnil na ose hřiště a spěchal k pokutovému území, je mu ale pískán nedovolený zákrok na Alvese.
56'
Ani další roh Parmy nepřinesl ohrožení pro Lukasze Skorupského, ten nadále zůstává bez práce.
56'
Dimarcova tečovaná rána z dálky proletěla kolem domácí branky, další roh pro Parmu.
54'
Gervinho se z pravého křídla neprobil do pokutového území, Parma ale zůstane u míče prostřednictvím rohového kopu.
52'
Bologna se po výborně sehrané kombinační akci ujímá zcela zaslouženého vedení! Dzemaili uvolnil v pokutovém území RICCARDA ORSOLINIHO a na jeho přízemní střelu brankář Sepe nedosáhl!
51'
Orsoliniho centr zprava našel jen bránící fotbalisty hostů, Bologna ale získala odražený míč a domácí mohou zase útočit.
50'
Orsolini si na pravé straně hřiště nedokázal poradit s Bastonim, vybojoval alespoň rohový kop pro Bolognu.
49'
Soriano na levém křídle vybojoval rohový kop pro Bolognu, z něj domácí nedokázali nijak ohrozit.
48'
Dimarco se nedokázal probít kolem postranní čáry, držení míče se ujala Bologna.
48'
Žlutou kartu dostává Roberto Soriano (Bologna FC).
46'
Do druhého poločasu vstupují oba celky beze změn v sestavách.
46'
Rozhodčí Pairetto podle očekávání nepotřeboval k prvnímu poločasu žádné nastavení, neboť hra měla spád, nemuselo se vůbec ošetřovat a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Fotbalisté Bologni doslova vtrhli na svého soupeře a v první desetiminutovce si připravili tři čisté gólové šance, Luigi Sepe ale bravurně vychytal postupně Mattiu Destra, Ladislava Krejčího i Riccarda Orsoliniho a protože pak už tempo hry přeci jen zvolnilo, na otevření skóre si musíme počkat do druhého poločasu.
45'
44'
Iacoponi vybojoval Palaciův faul ve středu pole, hosté mohou pokračovat v postupném útoku.
43'
Nepřesný centr domácích, od branky bude rozehrávat Luigi Sepe.
41'
Palacio tentokrát zaútočil zprava, místo centru ale volil střelu z ostrého úhlu a mířil nad břevno parmské branky.
39'
Rodrigo Palacio se pokusil uvolnit u levé postranní čáry, nepohlídal si ale postavení a je máván ofsajd.
38'
Parma se po zisku míče pokusila rozjet rychlý brejk, ten ale brzy zakončil ztrátou míče Mattia Sprocati.
36'
Z velké dálky se teď opřel do míče Blerim Dzemaili, trefil ale jen v ofsajdu stojícího spoluhráče Lyanca.
35'
Další karta pro hosty, tentokrát ji pro Rigoniho vybojoval Ladislav Krejčího, jehož domácí fotbalista také nevybíravě podkopl.
34'
Palacio se šikovně uvolnil na křídle a pak prudkým centrem vyzval k zakončení Soriana, ten ale byl spíše zády k brance a tu pak netrefil.
33'
První žlutou kartou zápasu je potrestán Federico Dimarco, jenž si u postranní čáry nebral servítky s Riccardem Orsolinim a domácího fotbalistu podkopl k zemi zcela bez snahy hrát míč.
32'
Blerim Dzemaili z dobrých třiceti metrů vysoko přestřelil branku Parmy, míč vrátí zpět do hry Luigi Sepe.
31'
Zatím to skutečně vypadá, že Rodrigo Palacio se bude často stahovat doprostřed hřiště či až na pravou stranu a Ladislavu Krejčímu zůstane zřejmě celý prostor u levé postranní čáry.
30'
Útočná aktivita Parmy končí na hranici pokutového území, kde Rigoni podrazil Danila a rozehrávat může domácí brankář Skorupski.
28'
Na výborný třicetimetrový nákop Pulgara na pravé křídlo si naběhl Orsolini, těsně mu ale nevyšlo načasování a byl přistižen v ofsajdu.
27'
Šikovný průnik Soriana podél pravé postranní čáry, následný centr Bastoni srazil za branku, pokračovat se bude dalším rohem Bologni.
25'
Další roh domácí rozehráli po zemi, po rychlé souhře se na levém křídle uvolnil Krejčí, jeho prudký pas před branku hosté dokázali odkopnout.
25'
Pulgar se pokusil zahrozit přímo z rohového kopu, Sepe raději vytěsnil míč nad břevno a bude se znovu rozehrávat od praporku.
24'
Z následné standardní situace Bologna vytěžila jen autové vhazování.
23'
Dzemaili byl faulován na útočné polovině a pak si marně žádal žlutou kartu pro Simoneho Iacoponiho.
22'
Krejčí teď posunul míč po levém křídle Destrovi, tomu balón ale utekl za brankovou čáru a rozehrávat může Luigi Sepe.
21'
Bologna už je znovu rozestavena po útočné polovině, domácí hledají cestu před hrdinu úvodních minut Luigiho Sepeho.
19'
Roh ale domácím vůbec nevyšel, příliš přetažený centr přeletěl všechny fotbalisty na trávníku.
19'
Palacio si dnes zřejmě bude často měnit pozice s Orsolinim, zkušený ofenzivní fotbalista teď na pravém křídle vybojoval roh pro Bolognu.
18'
Gervinho potáhl míč podél pravé postranní čáry, pak přihrál na osu hřiště Scozzarrellovi, ten ale nepřesně hledal na levém křídle rozběhnutého Ceravola.
16'
Po sérii nepřesností hosté mohou vhazovat.
14'
Na Palaciův pas do pokutového území nedosáhl Soriano, míče se zmocnil brankář Sepe.
12'
Rodrigo Palacio si vynutil faul Iacoponiho u postranní čáry, domácí mohou rozehrávat z místa přestupku.
11'
Parma od praporku rozehrála nakrátko, Sprocati pak přihrával do pokutového území volnému Gervinhovi, jeho rána bez přípravy proletěla kolem tyče domácího brankáře Skorupskiho.
10'
Ceravolo v souboji s Lyancem vybojoval rohový kop pro Parmu, hosté se mohou nastěhovat před Skorupskiho.
9'
A další důležitý zákrok Sepeho! Na pravém křídle se šikovně uvolnil Orsolini a střílel dobře kolem Sepeho, ten ale padl k zemi včas a dokázal Orsoliniho ránu zneškodnit!
8'
Výborný vstup Ladislava Krejčího do dnešního zápasu, český fotbalista tentokrát vnikl do pokutového území rychlou narážečkou s Dzemailim, pak svému švýcarskému spoluhráči míč podruhé vrátil, akci zakončil centr Palacia do připraveného brankáře Sepeho.
7'
Útočný výpad Parmy vedl po pravé straně hřiště Sprocati, výborně jej pak ale odstavil od míče Ladislav Krejčí a volného balónu se zmocnil Skorupski.
6'
Další střelecké zakončení domácích, po Destrově přízemní střele zpoza pokutového území si Luigi Sepe připisuje už třetí dnešní zákrok!
5'
Drtivý nástup Bologni, po rohovém kopu už se ale domácí do zakončení nedostali.
4'
A další! Tu měl dokonce Ladislav Krejčí, když dostal skvělý pas po levé straně hřiště do pokutového území a v obrovské šanci střelou ke vzdálenější tyči nechal vyniknout brankáře Sepeho!
3'
První tutovka Bologni! Mattia Destro se objevil za hostující obranou, zblízka ale nedokázal pokořit Sepeho!
3'
Palaciův nepříliš povedený centr nedokázal odkopnout Iacoponi, míč nakopl jen vysoko nad sebe a brankář Sepe pak měl obrovské problémy se zachycením balónu, nadvakrát se mu to povedlo.
2'
Hosté poprvé zaútočili po levé straně, Dimarco se ale nedostal k centru a po odrazu míče za branku bude rozehrávat Lukasz Skorupski.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujala domácí Bologna a nesmírně důležité utkání bylo zahájeno.
1'
Oba celky se představí v tradičních barvách, Bologna tedy v červeno-modré kombinaci, hosté v bílém.
Rozhodčí Pairetto se svými asistenty už přivedl fotbalisty na trávník a nechybí mezi nimi Ladislav Krejčí, jenž dnes nahrazuje Mitchella Dijkse netradičně na postu levého obránce.

Bologna FC: Skorupski – M'Baye, Danilo, Lyanco, Krejčí – Pulgar, Džemaili (C) – Orsolini, R. Soriano, Palacio – Destro.
Náhradníci: A. Da Costa, Santurro – Calabresi, Corbo, Donsah, Edera, Falcinelli, Helander, Á. Nagy, Paz, Santander, Svanberg.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Bastoni – Gazzola, L. Rigoni, Scozzarella, Sprocati, Dimarco – Gervinho, Ceravolo.
Náhradníci: Frattali, Brazão – Gagliolo, Gobbi, Dezi, Pepín, Grassi, Inglese, Siligardi, Sierralta, Štulac.

Rozhodčí: Pairetto – Valeriani, Bottegoni.
Parma Calcio 1913

Parma nepřijíždí v dobrém rozpoložení, když v posledních patnácti zápasech dokázala jen jednou zvítězit, povedlo se ji to 9. března v zápase s FC Janov, kdy jedinou branku utkání vstřelil někdejší záložník pražské Sparty Juraj Kucka. Od té doby už Parma čeká na výhru osm zápasů, přičemž v posledních pěti vždy remizovala. Naposledy v domácím prostředí se Sampdorií Janov 3:3 a Juraj Kucka opět vstřelil branku, ovšem v nastaveném čase byl vyloučen a také jeho se dnešní důležitý zápas týkat nebude.

Parmě se relativně dobře daří na trávnících soupeřů, kde dokázala pětkrát zvítězit, k tomu čtyřikrát remizovat a v této tabulce figuruje na jedenáctém místě, to v domácím prostředí je až osmnáctá.
Bologna FC

Bologna v posledních týdnech předvádí výborné výkony a to zejména na domácím trávníku, kde od prohry 0:1 s Juventusem v únoru vyhrála všech pět následujících zápasů při luxusním skóre 13:3.

Minulý týden Bologna přerušila sérii čtyř zápasů bez porážky, když v Miláně podlehla místnímu AC 1:2 a navíc si velmi zkomplikovala situaci před dnešním utkáním, neboť v samém závěru zápasu byli vyloučeni Nicola Sansone a Mitchell Dijks, kromě nich dnes bude chybět i Andrea Poli, jenž pyká za žluté karty.

Při absenci Sansoneho by šanci mohl dostat také český fotbalista Ladislav Krejčí.
Hezký večer. Pondělní dvojboj italského fotbalu bude zahájen v Bologni, kam na mimořádně důležitý zápas o udržení prvoligové příslušnosti zavítá Parma.

O víkendu si v boji o záchranu připsaly důležité výhry Empoli a Udinese, čímž se zamotala situace v tabulce a o přežití mezi italskou elitou budou muset bojovat také oba dnešní soupeři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62