Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Neapol - 2. listopadu 2019   15:00

AS Řím
19' Zaniolo (Spinazzola) • 55' Veretout
2:1
(1:0)
Neapol
72' Milik  (Lozano)
AS Řím
Pau López – Spinazzola, Çetin, Smalling, Kolarov – Veretout, Mancini, Zaniolo (81. Ünder) – Pastore (89. Santon) – Džeko (C), Kluivert (77. Perotti).
Fuzato, Mirante – Juan Jesus, Perotti, Ünder, Santon, Florenzi, Antonucci.
Gianluca Rocchi
Stadio Olimpico (Řím)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Callejón (58. Lozano), P. Zieliński, Ruiz, L. Insigne (C) (83. Younes) – Milik, D. Mertens (65. F. Llorente).

Skončilo nám utkání mezi AS Řím a Neapolí. Hosté poprvé od konce září v soutěžním duelu padli. O vítězství AS rozhodly trefy Zaniola a Veretouta. Druhý jmenovaný proměnil pokutový kop. V 72. minutě snižoval ztrátu Neapole Milik, ovšem hosté už vyrovnat nedokázali. Římané si tak upevnili pozici mezi nejlepšími čtyřmi celky Serie A a odskočili svému dnešnímu soupeři na rozdíl čtyř bodů.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 23:13.
90+7'
90+6'
Červenou kartu dostává Yıldırım Mert Çetin (AS Řím). Domácím se závěr značně komplikuje. Poslední sekundy bude Řím dohrávat v deseti.
90+4'
Hosté se dostali k míči a už obléhají pokutové území domácího týmu. K centru se ale zatím neodhodlali.
90+3'
Žlutou kartu dostává Yıldırım Mert Çetin (AS Řím).
90+3'
Ünder inkasoval za nesportovní chování žlutou kartu.
90+2'
Řím se znovu dokázal ubránit a posouvá míč do bezpečných pozic.
90+1'
Zieliński nebezpečně vypálil zpoza vápna těsně vedle vzdálenější tyče. López si mohl oddechnout.
90'
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat 6 minut.
89'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Davide Santon.
88'
Ünder si nadhárně obehrál beka, připravil míč Pastoremu a žádal si zpětnou přihrávku. Pastore ale vypálil sám a trefil pouze bránícího hráče.
88'
Žlutou kartu dostává Arkadiusz Milik (SSC Neapol).
87'
Lozano si nedokázal obehrát soupeře a navíc o míč přišel. Římané se dostanou zadarmo k autu na své polovině hřiště.
86'
Žlutou kartu dostává Leonardo Spinazzola (AS Řím).
85'
Pastore však využil nepřesnosti hostů a okamžitě se po zisku míče vydal ke sprintu. Posléze hledal ve vápně Džeka, ale míč byl sražen do zámezí.
84'
Hosté se ihned po vystřídání ženou vpřed. Do konce základních devadesáti minut nám zbývá něco málo přes pět minut.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Amin Younes.
83'
Domácí sice vsítili gól, ale Edin Džeko byl v momentu přihrávky v jednoznačném ofsajdu.
82'
Koulibaly dokázal odvrátit přízemní centr, který mířil před bránu. Kopat se bude roh.
81'
Odkopávat od své brány bude domácí brankář López.
81'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Cengiz Ünder.
80'
Na hranici vápna zůstal ležet Lozano. Faul to dle sudího nebyl, přestože opakované záběry jednoznačně ukazují, že ke kontaktu došlo.
78'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol).
77'
Džeko se vrhl jako tank do vápna Neapole. Pravačkou vypálil po zemi, ale Meret konečky prstů tento pokus vyrazil.
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Diego Perotti.
77'
Žlutou kartu dostává Justin Kluivert (AS Řím).
Žlutou kartu dostává Lorenzo Insigne (SSC Neapol).
75'
Domácí si chtěli vymodlit již třetí penatu v tomto zápase. Tentokrát hlavní arbitr na puntík neukázal.
74'
Veretout si udělal prostor ve vápně a tvrdou hlavičkou pořádně prověřil Mereta. Brankář hostů teď udržel svůj tým ve hře.
72'
Neapol právě vstřelila branku!
Hosté snižují stav dnešního zápasu! Po krásné akci po pravé straně se střelou téměř do odkryté brány prosazuje ARKADIUSZ MILIK a střílí svůj šestý gól v ligové sezoně. 2:1. Asistence: Hirving Lozano.
71'
Ruiz si dokázal přesně navést míč do výborné pozice těsně za šestnáctkou, odkud zkusil své štěstí. Mířil na zadní tyč, ale o pár centimetrů nakonec minul.
71'
Insigne hledal v pokutovém území své spoluhráče. Kolarov byl ale ve vzduchu rychleji a nebezpečí odvrátil.
70'
Zhruba po dvou minutách se pokračuje ve hře.
68'
Hra se na malou chvíli zastavila. Těžko říct, co je příčinou. Edin Džeko uklidňoval své fanoušky, takže je možné, že se nehrálo kvůli nim.
66'
Veretout posadil při rohovém kopu míč na hlavu svého spoluhráče, ten však zakončil pouze do středu brány, kde stál připravený Meret.
65'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Fernando Llorente.
64'
Po souboji se Zaniolem se jeden z hostujících hráčů ocitl na trávníku. Je pochopitelné, že se pískal faul.
63'
Vzápětí se však provinili ofsajdem.
63'
Domácí budou vhazovat aut těsně před bránou Mereta.
62'
Obraz hry je ale ve druhém poločase zásadně odlišnější, než na konci poločasu prvního. Řím mnohem častěji drží míč a zdá se, že dění na trávníku kontroluje.
61'
Koulibaly se ocitl v nepřehledné situaci, ale vše nakonec vyřešil fotbalově. Neapol se dokázala prokombinovat až na půlící čáru.
60'
Na obranné polovině AS došlo k faulu. Kopat se bude standardní situace.
59'
Břevno! Domácí rozjeli parádní akci po levé straně. Na středu se balónu zmocnil Džeko, který ještě uviděl po své pravé ruce volného Kluiverta. Útočník s číslem 99 poté vystřelil a orazítkoval brankovou konstrukci.
59'
Mancini vybojoval u postranní čáry aut pro svůj tým. Je pochopitelné, že domácí fotbalisté nikam spěchat nebudou.
58'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Hirving Lozano.
57'
Neapolským už moc času nezbývá. Vzhledem k průběhu dnešního utkání je tento stav překvapivý.
55'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvougólového vedení. Tentokrát se k penaltovému puntíku postavil JORDAN VERETOUT a udržel pevné nervy na uzdě. Přestože si Meret na jeho zakončení sáhl, tak balón skončil v bráně. 2:0.
55'
Bude se kopat další penalta! Hosté znovu zahráli rukou.
54'
Kop od rohového praporku byl odvrácen.
53'
Rui se snažil celkem naivně obehrát domácího hráče. Akce nakonec pokračovala a AS se snažilo zahrozit z pravé strany. Nakonec Pastore vybojoval pro svůj tým rohový kop.
52'
Balón převzala Neapol. Postupnou akcí se chce dostat až před římskou svatyni.
51'
Zaniolo se snažil oběhnout Koulibalyho, ale to se mu nepovedlo. Robustní stoper hostů se zaskočit nenechal.
51'
Na polovině hřiště došlo k dalšímu faulu, tentokrát se provinili domácí.
50'
López přečetl dlouhou přihrávku, která mířila za obranu a dokázal balón lapit do svých rukavic.
49'
Domácí kombinují s míčem. Do druhého dějství vstoupili zásadně lépe.
48'
Pastore se snažil prostrčit přihrávku na Kluiverta, ovšem útočník domácích si pomohl v souboji s Koulibalym faulem. Sudí tento prohřešek viděl.
47'
Spinazzola si pomohl na polovině hřiště faulem. Hrát budou hosté.
46'
AS Řím se hned na počátku poločasu hnal vpřed. Kolarov se zmocnil míče a jakmile to šlo, tak vystřelil. Rána se mu ale příliš nepovedla a do brány se nevešla.
46'
První poločas je za námi a sledovali jsme fotbal té nejvyšší kategorie. Úvod patřil domácím, kteří se v 19. minutě ujali vedení zásluhou přesné rány Zaniola. O sedm minut později byla odpískána penalta, kterou Kolarov proměnit nedokázal. Od třicáté minuty Neapol přebrala iniciativu a vytvořila si několik vyložených šancí. Jen díky dobře postaveným tyčím a fantastickým zákrokům Lópeze zůstává stav po první půli 1:0.
45+2'
45+2'
AS Řím už se modlí, ať první půle skončí. Tlak hostů je v závěrečných patnácti minutách opravdu drtivý.
45+1'
Pastoremu nevyšla kličkovaná v pokutovém území Neapole. Byl v něm sám proti přesile v modrých dresech.
45'
Úvodní poločas se bude nastavovat o dvě minuty.
44'
Dries Mertens dostal míč proti noze a z voleje vypálil. Bránu netrefil zhruba o dva metry, ale jednalo se o další nebezpečnou situaci před bránou AS Řím.
44'
Římané se stačili ubránit díky dlouhé obranné hlavičce Edina Džeka.
43'
Neapol pokračuje v tlaku a získala standardní situaci.
41'
Tak to je neuvěřitelné, co už Neapol v dnešním duelu stačila nedat. Milik se krásně pověsil do vzduchu a z bezprostřední blízkosti orazítkoval břevno. Následovala rána zhruba z dvaceti metrů od Zielińského, která se odrazila od tyče. López zatím může děkovat všem svatým.
39'
Výkop Lópeze nebyl přesný. Autu se ujímají hostující fotbalisté.
38'
Zaniolo zůstal na zadní tyči nikým nehlídán, ovšem střelu z voleje nezvládl stlačit k zemi. Míč bránu o poměrně značný kus přestřelil.
36'
Útočný faul vystrnadil hosty z útočné poloviny. Po zahozené penaltě Kolarova se však do hry dostávají jen svěřenci Carla Ancelottiho.
35'
Opět musel López zasahovat. Insigne změnil směr, navedl si míč na pravou nohu a zpoza šestnáctky vyslal zajímavou technickou ránu. Brankář římských tento pokus dokázal vyrazit.
34'
Po ofsajdu hostů se bude kopat od brány domácího celku.
33'
Milik si zpracoval balón těsně před šestnáctkou, rychle se otočil, přelstil stopera a ranou k pravé tyči se pokusil o vyrovnání. Brankový prostor ale o pár centimetrů netrefil.
33'
Zaniolovi se rána z voleje vůbec nepovedla. Míč odskočil poměrně vysoko, a proto jej střelec úvodní branky nedokázal usměrnit do sítě.
32'
AS se po delší pasáži zmocnilo míče na útočné polovině a už se snaží vymyslet něco kloudného.
31'
López si stáhl do náruče centr z levé strany. S rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
30'
Tento fotbal je doslova oku lahodící. Akce střídá akci a obě mužstva hrají ve vysokém tempu.
29'
Lorenzo Insigne si našel přesnou pobídku Mertense a ve velké rychlost levačkou zamířil pár centimetrů vedle bližší tyče.
28'
Mohlo být vyrovnáno! Po standardní situaci se dostal k hlavičce Di Lorenzo. Brankář López už byl překonán, ale jeden z bránících hráčů parádním způsobem vykopl míč z brankové čáry.
26'
Aleksandar Kolarov (AS Řím) neproměňuje pokutový kop. Srbský fotbalista zakončil po zemi k levé tyči, ale Meret se fantastickým zákrokem vyznamenal a podržel svůj tým ve hře. Případné dvougólové vedení AS by už pro hosty bylo velmi těžké otáčet.
25'
Bude se kopat penalta. Callejón si při zpracování v pokutém území pomohl rukou.
24'
Z rohu už Římané nezahrozili. Přesto je však dominance domácích v úvodu utkání zřejmá.
23'
Kolarov se zapojil do útočení, zpracoval si přihrávku a parádní ranou ke vzdálenější tyči pořádně ohrozil Mereta. Gólman hostů byl na zemi včas, ale jen konečky prstů vyrazil míč na roh.
22'
Neapolští celkem vysoko presují, ovšem na dobře kombinující domácí obránce to zatím nestačí.
21'
Řím je při chuti a vzápětí se hnal dopředu s další akcí.
19'
Domácí se ujímají vedení! Spinazzola táhl po pravé straně rychlý únik, který vyšperkoval přihrávkou na spoluhráče. NICOLÒ ZANIOLO se zmocnil míče, posléze si jej navedl na hranici vápna a levačkou nechytatelně vystřelil do bližší šibenice. Meret reagovat nemohl. 1:0. Asistence: Leonardo Spinazzola.
17'
Neapol rozjela rychlou protiakci po levé straně, kterou táhl Insigne. Přízemním centrem hledal svého spoluhráče na zadní tyči, ale tam byl rychleji Kolarov. Srbský levý bek ale nepříliš ideálně míč odkopl pouze k Milikovi, od jehož těla se balón odrazil směrem na bránu. Hosté vlastně zahrozili, a ani nevěděli jak.
16'
Na pravé straně nedokázali domácí nic vymyslet. Pokračovat budou hosté se svým autovým vhazováním.
15'
Už to vypadalo, že se AS dostane k zajímavé šanci, jenže Veretout si ve finální fázi předkopl míč až příliš před sebe.
14'
Spinazzola ukázal své defenzivní přednosti a dokázal míč dostat do bezpečí. Rui po levé straně nepronikl.
14'
Mertens reklamoval těsně před vápnem domácích faul na svou osobu, ovšem sudí rozhodl jinak a kopat budou domácí.
13'
Džeko se snažil dostat až k vápnu, ale Koulibaly ve spolupráci s Manolasem zažehnali nebezpečí.
11'
Římští rychle přenesli hru před bránu Neapole a k zajímavému zakončení se dostal Javier Pastore. Sice byl tísněn dvěma soupeři, ale i přesto vystřelil. Jeho pokus byl sice příliš vysoký, ale pořádně vystrašil Mereta.
10'
Hra se z obou stran teď trochu uklidnila. Bude se vhazovat aut hostů na polovině AS Řím.
8'
Domácí se po dalším rohovém kopu nedokázali prosadit v hlavičkovém souboji.
7'
Dalekonosný pokus hostů dokázal López bez větších potíží utlumit ve své náruči. Utkání ale začalo ve velkém tempu a hned v úvodu se skvěle bavíme.
7'
Aktivitu však přebrala Neapol. Insigne se snažil probít do vápna, jenže jeho myšlenka byla zastavena.
6'
Po chybě domácích se však kopala standardní situace. Centrovaný míč z nohy Zielińského dokázal López lapit do svých rukavic.
5'
Domácí mají míč pod kontrolou. Drží jej na své polovině a snaží se něco vymyslet.
4'
Centr na přední tyč nevyšel úplně dokonale, ovšem Kluivert natáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Bránu Mereta však o pár metrů netrefil.
4'
Hosté však nebezpečí odvrátili hlavičkou. Akce AS ale pokračovala a vzápětí budeme sledovat druhý kop od rohového praporku.
3'
Kolarov, jak je jeho zvykem, natáhl z uctivé vzdálenosti ke střele. Jeho pokus byl sražen do zámezí a bude se kopat první roh.
2'
Koulibaly dokonale přečetl křížnou přihrávku a nepustil domácí tým k prvnímu brejku.
1'
Na konci první minuty už balón připadl k moci římských fotbalistů, a ti teď kombinují na své polovině.
1'
Úvodního výkopu se ujala Neapol a ihned se vydala dlouhým nákopem dopředu.
1'
Oba celky už přišly na hrací plochu. AS Řím nastupuje ve vínově červených dresech, Neapol ve světle modrých barvách.

AS Řím: Pau López – Spinazzola, Çetin, Smalling, Kolarov – Veretout, Mancini, Zaniolo – Pastore – Džeko (C), Kluivert.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Juan Jesus, Perotti, Ünder, Santon, Florenzi, Antonucci.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Callejón, P. Zieliński, Ruiz, L. Insigne (C) – Milik, D. Mertens.
Náhradníci: Karnezis, Ospina – Lozano, F. Llorente, Elmas, Luperto, Hysaj, Nikola Maksimović, Younes, Tonelli, Gaetano.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi.
AS ŘÍM

Římský celek má o bod více, než jeho dnešní soupeř a okupuje čtvrté místo Serie A. Svěřenci Paula Fonseci dokázali zvítězit v posledních dvou kolech. Před týdnem si poradili s AC Milán poměrem 2:1 a ve středu zvítězili na hřišti Udinese překvapivě vysoko 4:0. Zajímavostí je, že také AS Řím naposledy prohrál 25. září, takže bilance obou dnešních soupeřů je téměř stejná. Římané hrají v letošní sezoně Evropskou ligu, ve které si doposud připsali 5 bodů v soubojích s Basaksehirem, Wolfsbergerem a Mönchengladbachem. Nejlepším střelcem týmu v ligové soutěži je Edin Džeko, nastřílel už 5 gólů.
SSC NEAPOL

Neapolský tým momentálně pobývá na šesté příčce se ziskem 18 bodů z deseti zápasů. Tradiční účastník evropských pohárů v uplynulých dvou ligových zápasech pouze remizoval, nejprve se Spal výsledkem 1:1 a v týdnu se silnou Atalantou 2:2. Tým Carla Ancelottiho hraje v letošní sezoně také základní skupinu Ligy mistrů, ve které už získal 7 bodů ve třech zápasech. Soutěžní duel naposledy tento tým prohrál 25. září, takže neporazitelnost trvá již celkem dlouho. Nejlepším střelcem týmu je Arkadiusz Milik s pěti góly.
Přeji Vám příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu ze Serie A. Fotbalisté AS Řím přivítají v rámci 11. kola této soutěže tým SSC Neapol. Zápas začíná v 15:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62