Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : AC Milán - 5. října 2019   20:45

41' Schöne
1:2
(1:0)
AC Milán
51' Hernández   • 57' Kessié
Janov
I. Radu – Romero, C. Zapata, Criscito (C) (11. Biraschi) – Radovanović – Ghiglione, Schöne, Lerager (88. Pandev), Pajač – Kouamé, Pinamonti (73. Favilli).
Mariani – Paganessi, Cecconi
AC Milán
Reina – Calabria, Duarte, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Biglia, Çalhanoğlu (46. Paquetá) – Suso, K. Piątek (46. Leao), Bonaventura (81. Conti).
An. Donnarumma – Rebić, Ricardo Rodríguez, Binnásir, Borini, Conti, Gabbia, Leao, Krunić, Paquetá, Castillejo.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 23:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím AC, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. V úvodu druhého poločasu se celek z Milána prosadil hned dvakrát, nicméně druhá trefa padla z pokutového kopu, před kterým přišla na řadu červená karta pro domácího Biraschiho. AC tak mělo ty nejlepší možné předpoklady k vítězství, navíc se mu povedlo dotáhnout tento zápas do vítězného konce, a to i díky chycené penaltě v podání domácího Schöneho.
90+8'
90+7'
Reinovi se povedlo poslat míč k autové lajně, kde Kessié dokázal vybojovat autové vhazování, se kterým si Duarte nebude dávat na spěch.
90+6'
Navíc si v hlavičkovém souboji pomohl nedovoleně Schöne, což znamená standardní situaci pro soupeře, který tak bude moci nasbírat cenné vteřinky.
90+5'
Domácí hráči se opět nastěhovali na polovinu soupeře, avšak jsou stále daleko od branky.
90+4'
A aby toho nebylo málo, tak další červená karta, avšak opět na lavičku náhradníků. Vyfasoval ji Castillejo, který rovněž musí předčasně do kabiny.
90+3'
Spravedlnost ale existuje, pokutový kop to zřejmě být neměl! O penaltu se postaral Schöne, jehož ránu k levé tyči dokázal Reina zneškodnit.
90+1'
Pokutový kop to ale skutečně bude!
90'
Druhý poločas bude nastaven o osm minut.
90'
Kouamé svému pádu na zem hodně přidal, sudí opět celou situaci konzultuje. Dost možná to ani penalta nebude.
90'
Je tu pokutový kop pro domácí!
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Janov stále marně dotahuje, můžeme ale počítat s delším nastavením.
88'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lukas Lerager, přichází Goran Pandev.
88'
Za dalším pasem se tentokráte dostával Favili, který si ještě počkal na náběh svého kolegy Leragera, jehož další střelecký pokus putoval vysoko nad.
87'
Ono to podle toho také dopadlo. I tentokráte se k rozehrávce postavil Schöne, jehož nepříjemná rána pravým nártem přinesla hodně nepovedený pokus.
86'
Hlavní sudí si všiml velice nevybíravého zákroku ze strany AC. Janov tak bude zahrávat nadějnou standardní situaci, bude to ale celkem daleko od branky.
85'
Janov se dostal z nepříjemného napadání, avšak poté se mu povedlo dalekonosným pasem oslovit Kouamého, avšak bleskově se z branky vydal Reina.
84'
Žlutou kartu dostává Lucas Paquetá (AC Milán).
81'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Andrea Conti.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. V posledních minutách sledujeme bojovnou podívanou, navíc sudí řeší řadu sporných momentů.
80'
Suso byl v souboji o míč příliš pozdě, nakonec mu sudí odpískal nedovolený zákrok. To vše proběhlo kousek od pokutového území, následovat bude volný kop.
79'
I AC bude dohrávat v deseti. Calabria naprosto zbytečně fauloval, jeho další zákrok znamenal druhou žlutou kartu a tedy červenou.
79'
Další zpětná nahrávka i tentokráte směřovala na Reinu, který má v posledních minutách hodně práce, avšak tu mu způsobují pouze hráči jeho vlastního celku.
78'
Reinovi se nepovedlo odkopnout dle představ, avšak i přesto se jako poslední dotkl míče domácí Romero, autového vhazování se tedy ujme zadák Hernández.
77'
Calabria z jedničky sklepl pod sebe, kde se nacházel Biglia. AC v poklidu kombinuje na vlastní polovině, což mu v tomto okamžiku nesmírně vyhovuje.
76'
Pajač postupoval po levém křídle, posléze si navedl míč na silnější nohu a zkoušel najít Kouamého. Druhému jmenovanému se nepovedlo trefit dobrý centr.
75'
Navíc se k hracímu předmětu dostal také zkušený Reina, kterému se povedlo nasbírat cenné vteřinky, následně vyhodil míč na zcela osamoceného Duarteho.
74'
Na opačné straně se do rozhozené obrany pokoušel dostat Kouamé, který chytrou nahrávkou hledal svého kolegu Faviliho, jenž mířil vysoko nad branku.
73'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Andrea Favilli.
72'
Hernández si řekl o nahrávku na levém křídle, jenomže měl málo času na práci s míčem. Nakonec jsme sledovali průnik Susa, který ještě hledal spoluhráče.
67'
Žlutou kartu dostává Lasse Schöne (Janov CFC).
66'
To znamenalo zisk standardní situace pro AC. Biglia konstruktivním způsobem roztáhl hru na volného Calabriu, který ještě navíc spolupracoval s Kessiém.
65'
V krátkém časovém sledu další žlutá karta, tentokráte jí za pozdní zákrok skluzem obdržel domácí Lerager.
64'
Reina se snad poprvé ve druhém dějství dostal k míči, se kterým rozehrál po zemi na levou stranu. Mezitím sledujeme neúnavné napadání domácích.
63'
Janov to zkoušel nákopem na Pinamontiho, který to nemyslel vůbec špatně. I tak se jednalo o ofsajdové postavení, které jasně ukázal také opakovaný záběr.
62'
Žlutou kartu dostává Lucas Biglia (AC Milán).
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, přičemž v tuto chvíli jsou ve vedení hostující hráči. Janov to bude mít po zbytek zápasu nesmírně složité.
60'
Leao se chtěl vydat mezi obránce, jenomže kolmice na jeho osobu byla až příliš prudká. Balón se tak snesl až na kopačku domácího brankáře, který rozehrál.
59'
Krátce po rozehrávce jsme sledovali autové vhazování v podání Hernándeze, který si pro spolupráci vybral Bigliu, jenž nepřesně přenášel hru vlevo.
58'
Janovu se tak naprosto rozpadl dobrý výsledek z prvního poločasu, během krátké chvíle hned dvakrát inkasoval, navíc dohrává bez vyloučeného hráče.
57'
AC Milán právě vstřelil branku!
V krátkém časovém sledu se hosté dostávají do vedení! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil FRANCK KESSIÉ, který po zemi zamířil na pravou stranu, zatímco se Rasu vydal k opačné konstrukci.
56'
To jsou věci! Biraschi sice zahrál rukou, nicméně sudí mu udělil přímou červenou kartu. Kolem rozhodčího se okamžitě seskupila smečka domácích, není se čemu divit.
56'
Jenomže hlavní sudí opět jednu z předchozích situací konzultoval s videorozhodčím, načež se sám vydal k videu. To nakonec potvrdilo ruku, je tu penalta pro AC!
55'
Nakonec to dalším zakončením zkoušel hostující Paquetá, který z úhlu nevyzrál na domácího brankáře. Najednou AC ožilo, zahrávat bude další rohový kop.
54'
Mezitím se Paquetovi povedlo na pravém křídle najít volného Calabriu, který si ale nevěřil na průnik kolem Pajače. Místo toho jsme sledovali nepovedený centr.
53'
Hlavní sudí ještě konzultoval předešlou situaci v pokutovém území, kde dost možná jeden z domácích zahrál rukou. Tato skutečnost se ale nepotvrdila.
52'
AC si nakonec doslova vymodlilo zisk standardní situace, avšak to bylo z velké vzdálenosti od branky. Suso nakonec rozehrál nakrátko, následně ale pálil do protihráče Biglia.
51'
Zničehonic tu máme vyrovnávací branku! Milánský celek si vybojoval standardní situaci, kterou rozehrál urychleným způsobem, což domácí zaskočilo. Najednou do pokutového území pronikl obránce THEO HERNÁNDEZ, který z velkého úhlu procedil míč do branky.
50'
Janov je i nadále u míče, v tuto chvíli se s ním nachází na vlastní polovině hrací plochy. Mezitím sledujeme neúnavné napadání hráčů v bílém kompletu.
49'
K volnému míči se jako první dostal domácí Zapata, který nikam nepospíchal. Naopak do kombinace zapojil Radua, jenž konstruktivně nahrál Romerovi.
48'
Janov kombinoval na polovině soupeře, načež se Leragerovi povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde se nepovedeným centrem prezentoval Romero.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Lucas Paquetá.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Rafael Leao.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem zajímavou podívanou. Janov měl výrazně navrch, avšak většinu času narážel na pozornou obranu soupeře. Domácí se přeci jenom dočkali branky, krátce před koncem prvního poločasu dokázal vsítit branku Schöne. Ze strany milánského AC se nejedná o povedený výkon, Radu nemusel ani jednou vážněji zasahovat.
45+2'
45+2'
Je tu červená karta pro domácí, nicméně ti nebudou dohrát v deseti. Červenou totiž obdržel Saponara, který je na lavičce náhradníků.
45+1'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Radovanović, jehož ránu ale srazil jeden z protihráčů. Po následném rohovém kopu se do vzduchu dostal Romero, který minul branku.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, napadající Calabria totiž celkem surovým skluzem poslal k zemi jednoho z domácích hráčů.
43'
Žlutou kartu dostává Davide Calabria (AC Milán).
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
42'
AC tak bude muset pořádně zabrat, jeho herní projev zatím není vůbec ideální. Po rozehrávce si ale pro faul došel Hernández, kterého fauloval Ghiglione.
41'
Janov právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do kýženého vedení! Janov si totiž vybojoval standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky, i tentokráte se k rozehrávce postavil LASSE SCHÖNE, jenž to zkoušel přímo na branku. Jeho rána sice směřovala doprostřed branky, nicméně Reina si jí srazil za vlastní záda.
41'
Sympatickým způsobem to zkoušel právě Pajač, který se dostal až do pokutového území, kde jeho tvrdou ránu levou nohou dokázal Reina zneškodnit.
40'
Dotírající Calabria si nakonec v souboji s Pajačem pomohl rukama, což se nelíbilo ani sudímu. Ten okamžitě pískl do své píšťalky, Janov bude zahrávat volný kop.
39'
Pinamonti se ještě pokoušel prodloužit míč za sebe, avšak tento úmysl bleskovým způsobem přečetl brankář Reina, který se k balónu dostal jako první.
34'
Do šestnáctky se prohnal Pajač, jehož centrovanou nabídku zablokoval jeden z protihráčů. Tlak domácích sílí, Janov bude zahrávat další rohový kop.
33'
AC nehraje vůbec dobře, jenomže domácí celek stále naráží na pozornou obranu. Romero si vzal na starost další aut, následně centrem našel pouze Kessiého.
32'
Kouamé ještě dokázal roztáhnout hru na kolegu Ghiglioneho, který se ihned pokusil o centr do pokutového území, avšak ten skončil na obětavém protihráči.
31'
Je za námi třetina zápasu, stále platí, že na první branku tohoto duelu stále čekáme. Reina se před malým momentem dostal k nepovedenému odkopu.
30'
Následně si Lerager počkal na podporu svých spoluhráčů, avšak ani přesto se Pajačovi nepodařilo odcentrovat dle představ. Jeho nabídku odklízel obránce Duarte.
29'
Suso si dle sudího načasoval svůj náběh za obranu, posléze se dostal k technickému řešení své akce, jenomže jeho zakončení putovalo kousek vedle tyče.
28'
Jako poslední se dotkl balónu hostující Pajač, přičemž si toho samého všiml také hlavní sudí. Po autovém vhazování se AC usadilo u šestnáctky.
27'
Radovanovićovi se povedlo vyvézt míč na druhou stranu, jenomže přenesení hry na Kouamého bylo hodně nepřesné. Nakonec bude vhazovat Hernández.
26'
I tak se k odraženému míči jako první dostal Bonaventura, který ho okamžitě předal na kopačku Hernándeze. Až v tuto chvíli se Janov dostává pod nepříjemný tlak.
25'
AC dostalo velice zajímavou pozici ke skórování. Hostující celek totiž zahrával standardní situaci kousek za pokutovým území, Suso ale mířil doprostřed.
24'
Žlutou kartu dostává Cristián Zapata (Janov CFC).
23'
Zpětná nahrávka opět putovala na kopačku Zapaty, který si ale všiml zcela nekrytého Pinamontiho, jenomže tento úmysl se povedlo přečíst také Romagnolimu.
22'
Domácí hráči si navíc zajistili zisk dalšího rohového kopu. Ten z pravé strany rozehrál zkušený Schöne, jehož rozehrávka nakrátko přinesla centr do prvního protihráče.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nepřinesla žádnou branku. O poznání aktivnější je Janov, jenž stále naráží na pozornou obranu soupeře.
16'
Lerager se pokoušel vrátit balón zpět do pokutového území, avšak tam míč narazil pouze do kopačky jednoho z protihráčů. AC hraje i nadále bez hracího předmětu.
15'
Romero celkem zbytečnou zpětnou nahrávkou oslovil Zapatu, který ihned vyslal míč zpět na druhou stranu hrací plochy, kde musel zasahovat zadák Romagnoli.
14'
Piatek šel do souboje s Kouamém hodně agresivním způsobem, nakonec je pískáno ve prospěch Janova. Domácí hráči budou rozehrávat z oblasti středového kruhu.
13'
Reina si v krátkém časovém sledu vyzkoušel další rozehrávku od své branky. Jeho vysoký pas nakonec dopadl pouze na hlavu Zapaty, který si počínal zkušeně.
12'
Criscito byl nakonec odnesen na nosítkách, zřejmě to vypadá na nějaký vážnější problém. Každopádně jeho místo zaujal Biraschi, který už je na hřišti.
11'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Domenico Criscito, přichází Davide Biraschi.
11'
Criscito si při předchozím souboji přivodil nějaké zranění, kvůli kterému byl ošetřován. Na scénu zamířila také nosítka, poprvé se tak bude muset střídat.
10'
Milánský celek se kombinační hrou dostal na opačnou stranu. Nakonec to Çalhanoğlu zkoušel kolmicí na naběhnuvšího Susa, který se nedostal přes Criscita.
9'
První slušnější šance zápasu. Hostující obrana si nepohlídala Leragera, který se přes Hernándeze dostal do zakončení, avšak Reina ránu zneškodnil.
8'
Jenomže k rychlému protiútoku se nadechoval Kouamé, který byl zastaven těsně před středovým kruhem. Vracející se Biglia musel zatáhnout soupeře za dres.
7'
K prvnímu odkopu od své branky se dostal Reina, kterému se povedlo vysokým nákopem poslat míč na opačnou stranu, kde v souboji uspěl Çalhanoğlu.
6'
Na vlastní polovině se nejlépe zorientoval Romero, který posléze do kombinace zapojil také vedle stojícího Zapatu, jehož pas směřoval pouze do ofsajdu.
5'
I tak se míč poprvé dostal za autovou lajnu, jako poslední se ho dotkl domácí Ghiglione. Çalhanoğlu tak vybojoval autové vhazování, o které se postará Hernández.
4'
Posléze u středového kruhu vyhrál souboj o míč domácí Zapata, který procedil přihrávku na Schöneho, kterého dokázal předskočit hostující Çalhanoğlu.
3'
Přenesení hry směřovalo na levou stranu, kde to Pajač zkoušel centrem do pokutového území. Na vlastním malém vápně jako první zasahoval obránce Duarte.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Janov CFC: I. Radu – Romero, C. Zapata, Criscito (C) – Radovanović – Ghiglione, Schöne, Lerager, Pajač – Kouamé, Pinamonti.
Náhradníci: Marchetti, Jandrei – P. Ankersen, Biraschi, Cassata, Aljámik, A. Sanabria, Saponara, Pandev, Jagiełło, Goldaniga, Favilli.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Duarte, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Biglia, Çalhanoğlu – Suso, K. Piątek, Bonaventura.
Náhradníci: An. Donnarumma, Reina – Rebić, Ricardo Rodríguez, Binnásir, Borini, Conti, Gabbia, Leao, Krunić, Paquetá, Castillejo.

Rozhodčí: Mariani – Paganessi, Cecconi.
AC Milán

Na opačné straně stojí AC Milán, kterému se rovněž vůbec nedaří. Dříve hodně ambiciózní celek se v současné době nachází až na šestnácté pozici, od svého dnešního soupeře ho dělí pouze jeden bod. Milánský celek se rovněž nepotýká s ideální formou, naposledy v lize vyhrál před necelým měsícem, tehdy uspěl na hřišti nováčka soutěže z Verony. Od té doby ale AC vůbec nebodovalo, stalo se tomu tak ve třech zápasech v řadě. Nejprve jsme sledovali prohru v milánském derby proti Interu poměrem 0:2, posléze AC nestačilo na Turín výsledkem 1:2, a aby toho nebylo málo, tak si vítězství 3:1 připsala také nevyzpytatelná Fiorentina.
Janov CFC

Fotbalisté Janova se po šesti kolech nacházejí až na osmnácté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo sestup do nižší soutěže. Janov má na svém kontě pouze pět bodů, avšak manko na osmou pozici je pouze čtyřbodové. I tak se bude muset domácí celek tohoto zápasu pořádně zlepšit, nevyhrál totiž už ve čtyřech po sobě jdoucích duelech v řadě. Poslední vítězství se tak uskutečnila začátkem září, tehdy Janov na vlastním stadionu dokázal porazit Fiorentinu poměrem 2:1. Od té doby následuje čtyřzápasová série bez výhry, poslední ligový duel navíc nabídl vysoký příděl proti římskému Laziu, které vyhrálo poměrem 4:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu zápasy prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Janov CFC a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62