Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Fiorentina - 27. listopadu 2021   15:05

Empoli
87' Bandinelli (La Mantia) • 89' Pinamonti
2:1
(0:0)
Fiorentina
57' Vlahović  (Callejón)
Empoli
Vicario – Stojanović, Tonelli, Luperto, Parisi (72. Marchizza) – Żurkowski (44. Haas), Ricci, Henderson (58. Bandinelli) – Di Francesco (72. La Mantia) – Cutrone (58. N. Bajrami), Pinamonti.
Ujkani – Viti, N. Bajrami, Fiamozzi, Ismajli, Haas, La Mantia, Marchizza, Štulac, Mancuso, Bandinelli.
Sacchi – Margini, Affatato
Stadio Carlo Castellani (Empoli)
Fiorentina
Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi – Bonaventura (78. Maleh), Torreira (84. S. Amrabat), Duncan (46. Castrovilli) – Callejón, Vlahović, Saponara (58. N. González).
Cerofolini, Rosati – S. Amrabat, Benassi, Igor, N. González, Maleh, Kokorin, Terzić, Castrovilli.

Fantastický obrat v závěru zajistil Empoli výhru v toskánském derby

První poločas zůstal gólově skoupý. Střelecké příležitosti byly na obou stranách, i když ty nebezpečnější si alespoň v úvodním dějství vytvořila Fiorentina. V jejím dresu především zlobili Saponara nebo Callejón, oba borce však vychytal Guglielmo Vicario. Jednou ho po zdánlivě nepovedeném centru zachránilo břevno.

To podstatné přinesla druhá polovina zápasu. V 57. minutě vstoupili hosté do otevřené obrany, Callejón zprava odcentroval před branku, mezi stopery vyplaval Dušan Vlahović a ve skluzu neměl problém potvrdit pověst kanonýra. Svou jedenáctou trefou v sezoně se navíc osamostatnil na čele tabulky střelců. Jenže radost ze vstřelené branky mu v závěru zhořkla. V rozmezí 87. a 89. minuty totiž Filippo Bandinelli a Andrea Pinamonti dokonali obrat, kterým zajistili výhru svého Empoli.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:7.
Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:9.
90+5'
90+5'
Hosté neměli čas něco vymýšlet, a tak co nejrychleji odcentrovali do zmatku. Jenže narazili na dobře zorganizovanou defenzivu Empoli, která jim výstřel poslední naděje nedovolila.
90+5'
Poslední nadějí Fiorentiny je rohový kop.
90+4'
Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Andrea La Mantia, jenže ani on neměl přesnou mušku.
90+3'
Zápornou odpověď chtěl vyřknout Dušan Vlahović. Tentokrát ale pověst kanonýra nepotvrdil, když branku z úrovně penalty přehlavičkoval.
90+2'
Obraz hry se úplně změnil, během dvou minut se Empoli dostalo z pozice útočícího mužstva do pozice bránícího. Vydrží mu to až do samotného konce?
90'
Hlavní arbitr nastavil pět minut.
89'
Empoli právě vstřelilo branku!
Panečku, to je radosti! Aby taky ne, když domácí fotbalisté otáčejí toskánské derby! Po přihrávce do pokutového území předčil ANDREA PINAMONTI Odriozolu, který o něm snad vůbec nevěděl, a druhým dotekem poslal míč kolem pravé nohy padajícího brankáře – 2:1.
87'
Je srovnáno! Po nakrátko rozehrané standardce došlo k rychlé výměně míče a Bajramiho centru před branku. Její strážce Pietro Terracciano se při snaze míč vyboxoval srazil s vlastním spoluhráčem a nedůrazu dalších využil FILIPPO BANDINELLI.
86'
Ofsajd a v něm Dušan Vlahović. Hru naváží nepřímým volným kopem fotbalisté Empoli.
85'
Nicolás González přepadl přes Stojanovićova záda a Juan Luca Sacchi to vyhodnotil jako faul srbského fotbalisty.
84'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Sufján Amrabat.
83'
Byl to útok po křídle znamenající roh. Na centr z něj si vyšplhal Andrea La Mantia, ale v obložení protihráčů mohl těžko zacílit.
82'
V ulitě zalezlá defenziva Fiorentiny trpělivě vyčkává, s čím dalším na ni toskánský sok vyrukuje.
81'
Tohle už bylo lepší. Na opakovaný Stojanovičův pas si k přední tyči naběhl Andrea Pinamonti a nechybělo moc, aby zakončil.
80'
Stojanovičův centr přelétl hostující šestnáctku. Pokud chtějí fotbalisté Empoli vyrovnat, budou muset zpřesnit hru.
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Youssef Maleh.
76'
Rohové kopy přibývají jako houby po dešti. Jeden takový zahrávali fotbalisté Empoli centrem směřujícím na branku, její strážce Pietro Terracciano předvedl něco ze svého boxerského umění.
75'
Držení míče: 51% : 49%.
74'
A jeden potom sama vybojovala. Byl to Giacomo Bonaventura, kdo vyslal ostrou ránu pod břevno. Guglielmo Vicario míč vyškrábl konečky svých prstů.
73'
Fiorentina se ubránila exekuci rohového kopu.
72'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Fabiano Parisi, přichází Riccardo Marchizza.
72'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Andrea La Mantia.
70'
Každopádně platí, že Fiorentina gólem Vlahoviće vede na hřišti Empoli dvacet minut před koncem nejtěsnějším možným rozdílem.
69'
Jinak se už dlouho nestalo nic zajímavého. Dokonce přibývají nepřesnosti, což se v tak vypjatém duelu jako je toskánské derby dá pochopit.
67'
Mimo souboj o míč došlo ke komické srážce mezi Dušanem Vlahovićem a Lorenzem Tonellim. Jeden o druhém vůbec nevěděl.
66'
Nařízenou standardku hosté odvrátili do zámezí, vhodit míč zpět do hry se chystá Petar Stojanović.
65'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Tonelli (Empoli).

Stoper Tonelli nestačil tempu Gonzáleze, a tak zatáhl za záchrannou brzdu.
63'
Hra zabředla do středu hřiště, takže ji má Juan Luca Sancchi jako na dlani.
61'
A ještě jeden. Napodruhé hosté odvrátili centr směrem do hřiště a tím zažehnali nebezpečí.
60'
Roh pro Empoli.
60'
Držení míče: 53% : 47%.
58'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Nedim Bajrami.
58'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Filippo Bandinelli.
58'
Střídat budou také domácí.
58'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Nicolás González.
57'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak jsem to zakřikl! Hosté vstoupili do otevřené obrany, diagonálním pasem našli na pravé straně vápna Callejóna a ten stejným způsobem odcentroval před branku. K zadní tyči sbíhal Saponara a vše nasvědčovalo tomu, že zakončovat bude právě on. Jenže mezi vracejícími se stopery najednou vyplaval DUŠAN VLAHOVIĆ a ve skluzu se svým jedenáctým gólem v sezoně osamostatnil na čele tabulky střelců.
55'
Jednoho nastřelil na opačné straně i Liam Henderson. Jsou to právě defenzivy, kdo dominuje toskánskému derby.
54'
Tomu se Fiorentina rovněž ubránila a potom uháněla do kontru. Na jeho konci stál José María Callejón, zakončující do pozorného obránce.
53'
Vracející se Nikola Milenković zabránil Pinamontimu odcentrovat na zadní tyč za cenu rohového kopu.
52'
Žlutou kartu dostává Lucas Torreira (Fiorentina).

Středopolař Fialek pozdě dohrál Ricciho.
50'
Domácí brankář si poradil i s centrem od levé lajny, který dostal ven z vápna. V navazující akci pak Riccardo Saponara jeho branku přestřelil.
49'
Dušan Vlahović opět v akci. Srbský útočník tentokrát spěchal za průnikovou přihrávkou, ale gólman Vicario byl díky včasnému výběhu u balonu dříve.
47'
Po změně stran jako první zaútočili hosté. Riccardo Saponara oslovil svou polodlouhou přihrávkou Vlahoviće, tomu zatarasil cestu Sebastiano Luperto.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Gaetano Castrovilli.
46'
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 0:3.
Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:5.
Empoli hraje s Fiorentinou po prvním dějství bez branek. Střelecké příležitosti byly na obou stranách, i když ty nebezpečnější si vytvořil tým z Florencie. V jeho dresu především zlobili Saponara nebo Callejón, oba borce však vychytal Guglielmo Vicario. Jednou ho po zdánlivě nepovedeném centru zachránilo břevno.
45+3'
45+1'
V první ze tří nastavených minut byl u míče znovu Callejón. Při centru mu balon sjel z kopačky a namířil si to kousek nad břevno.
45'
José María Callejón selhal v tutovce! Přímo před brankářem se totiž dostal k dorážce, ale ve skluzu nebyl Vicaria nebyl schopen překonat. Gólman Empoli tak udržel bezbrankový stav.
44'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Nicolas Haas.
43'
Špatná zpráva pro Empoli. Zdá se, že Szymon Żurkowski nakonec není úplně v pohodě a bude muset střídat. Nahradit se ho chystá Nicolas Haas.
41'
V závěru poločasu se hra kouskuje co to jde. Faulem na Bonaventuru k tomu přispěl i Fabiano Parisi.
40'
Domácí fotbalisté roztáhli hru do strany, tak aby mohl odcentrovat Liam Henderson. Míči však udělil špatnou trajektorii a nikoho v modrém dresu nenašel.
38'
Polský záložník je naštěstí v pořádku, už se zvedl ze země a je schopen pokračovat dál.
37'
Po jednom z hlavičkových soubojů nešťastně upadl Szymon Żurkowski a nechává se ošetřit.
35'
Fotbalisté Empoli se nenechali zahanbit. S odhodlaným výrazem v obličeji vešel do vápna Fabiano Parisi a po kontaktu se soupeřem upadl. Co na to hlavní arbitr? Zůstává ledově klidným.
34'
Fiorentina se zvedla. Po Callejónově ťukesu do vápna však Alfred Duncan přestřelil.
33'
Ale nový útok ano! Zdánlivě nepovedený centr totiž skončil na břevně, od něhož se míč odrazil půl metru před brankovou čáru. Teď měli fotbalisté Empoli vekou kliku!
32'
Následný roh už rozruch nepřinesl.
31'
Dobré individuální schopnosti předvedl Riccardo Saponara! Ten při svém průniku obehrál Ricciho a tím si uvolnil výhled na bránu. Jejího strážce pak protáhl prudkou střelou, kterou Guglielmo Vicario vytěsnil mimo tyč.
30'
Držení míče: 57% : 43%.
29'
I tentokrát zvolili fotbalisté Empoli přihrávku na kratší vzdálenost, ale po zemi se do šestnáctky neprokombinovali. Možná by příště stál za zvážení centr.
28'
Domácí uháněli při brejku středem hřiště. Federico Di Francesco přihrál před vápnem Żurkowskimu, jehož rychlou střelu srazil některý z obránců na rohový kop.
26'
Poté, co vracející se Andrea Pinamonti odzbrojil Odriozolu, byl poslán k zemi kleštěmi. Tohle byl nezpochybnitelný útočný faul.
25'
Do vápna Empoli centrující Alvaro Odriozola hledal zřejmě Vlahoviće, před ním však míč odhlavičkoval stoper Tonelli.
23'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a středopolař Fiorentiny už stojí zpátky na nohou.
22'
Ou, po nezaviněném střetu zůstal na trávníku ležet Lucas Torreira, potřeba je lékařské ošetření.
21'
Na druhé straně překvapil Vicaria střelou z úhlu Cristiano Biraghi, z protiútoku potom Patrick Cutrone přinutil Terracciana k rutinnímu zákroku na zemi.
20'
Po jeho výkopu se zrodil brejk, na jehož konci stál zakončující Liam Henderson. Jeho ránu letící do středu brány si Pietro Terracciano snadno pohlídal.
19'
Po něm následoval ještě jeden a tentokrát už měla defenziva Empoli větší starosti. Hlavičkovanou nakonec ukončil až zákrok Guglielma Vicaria.
18'
Postupným útokem se na levé straně vápna dostal k míči Dušan Vlahović. Ihned byl obestoupen trojicí soupeřů, i tak vybojoval pro svůj celek roh.
16'
Liam Henderson to při napadání hostující rozehrávky přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
15'
Držení míče: 55% : 45%.
14'
Hosté se zmocnili míče později a obráncům hned ukázal svá záda Álvaro Odriozola. První asistent tento únik zastavil, protože byl ofsajdový.
12'
Fabiana Parisiho dostal Dušan Vlahović při rozehrávce pod tlak, přijít tak musela malá domů.
11'
Nechybělo moc a za domácí obranu by si zaběhl Dušan Vlahović. Pro srbského útočníka škoda, že průniková přihrávka byla příliš dlouhá.
10'
Tradiční oťukávaná je za námi a já musím konstatovat, že oba týmy zatím hrají vyrovnanou partii.
8'
Jenže Fialky se ze své půlky hřiště nedostali a po ztrátě míče musel do akce jít Pietro Terracciano, aby zkrotil Żurkowskiho prudký centr.
7'
Domácí roztáhli hru doleva, ale Liam Henderson míč na hrací ploše těsně nestihl. Fiorentina provede vhazování v těsné blízkosti vlastního vápna.
5'
Na druhé straně zahrozil Cristiano Biraghi! Jeho skákavou střelu ze střední distance Vicario vyrazil přímo k Martínezovi, ten ve skluzu dorážel jen do obránce.
4'
Hned z další akce vytěžilo Empoli roh. Ten domácí rozehráli polodlouhou přihrávkou, ale Samuele Ricci pak zbytečným faulem pohřbil naději na zakončení.
2'
Po ztrátě míče zařadili hosté zpátečku. A v defenzivě se stihli natolik zformovat, že Cutroneho ránu zpoza vápna před vlastním brankářem přibrzdili.
1'
Výkop provedla v bílém hrající Fiorentina, fotbalisté domácího Empoli oblékli modré komplety.
1'
Teprve teď Juan Luca Saschi vede základní jedenáctky před burácející tribuny. Fanoušci jsou na toskánské derby evidentně natěšeni.
Už se mělo začít, jenže hlavní protagonisté ještě ani nevyšli z tunelu. Začátek duelu se tak opozdí.
Podle předpokladů oba týmy vytáhnou své nejsilnější zbraně. Na straně jedné je to čtyřgólový Andrea Pinamonti, na straně druhé srbský kanonýr Dušan Vlahović (10 gólů), který společně s Immobilem (Lazio Řím) sedí na trůně pro krále střelců.

Empoli FC: Vicario – Stojanović, S. Romagnoli, Luperto, Parisi – Żurkowski, Ricci, Bandinelli – Henderson – Di Francesco, Pinamonti.
Náhradníci: Ujkani – Viti, N. Bajrami, Cutrone, Fiamozzi, Ismajli, Haas, La Mantia, Marchizza, Štulac, Mancuso, Tonelli.
Trenér: Aurelio Andreazzoli

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi – Bonaventura, Torreira, Castrovilli – Sottil, Vlahović, Saponara.
Náhradníci: Cerofolini, Rosati – S. Amrabat, Benassi, Callejón, Igor, Duncan, N. González, Maleh, Kokorin, Odriozola Arzallus, Terzić.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Sacchi – Margini, Affatato.
Co se týče sestav, tak i v nich je jasno. Které borce trenéři Aurelio Andrreazzoli a Vincenzo Italiano nominovali i jaké rozestavení pro dnešní duel zvolili, to vše se dozvíte v dalším příspěvku.
Na stadionu Carla Castellaniho v Empoli probíhá rozcvička a kromě hráčů se do ní zapojili také rozhodčí. Tím hlavním je 37letý Juan Luca Sacchi, na lajnách mu vypomůžou Damiano Margani a Salvatore Affatato.
Oba soupeři, tedy Empoli a Fiorentina, se naposledy potkali v květnu 2019. A pořadatel byl stejný jako teď. Domácí tehdy zvítězili 1:0, ale ani důležitá výhra je neuchránila od sestupu. Jak si staronový nováček Serie A povede dnes?
Fiorentina atakuje příčky zajišťující účast v pohárové Evropě. Sedmý tým ligového pořadí si musí připadat jako na houpačce, protože střídá výhry s prohrami. Naposledy zvládl na domácím hřišti přestřelku s AC Milán, který po zdařilém výkonu přemohl 4:3. Na skalpu úřadujícího vicemistra měl největší zásluhu dvougólový Vlahović, po jedné trefě přidali Duncan se Saponarou.
Fotbalisté Empoli jsou v tabulce dvanáctí. V minulém kole nezvládli souboj "o šest bodů" ve Veroně. Tam přitom sahali po bodu, o ten přišli až v nastaveném čase. Krátce po přestávce otevřel skóre Tonda Barák, na jeho trefu sice zareagoval Romagnoli, ale pak hráčům Empoli zlomil vaz Tameze.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! 13. kolo Serie A okoření toskánské derby mezi Empoli a Fiorentinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62