Serie A - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Fiorentina - 26. září 2021   15:00

0:1
(0:1)
Fiorentina
16' Vlahović
Udinese
Silvestri – Becao, Nuytinck (C) (71. N. Molina), Samir – Soppy (46. Pussetto), Pereyra, Walace (81. Samardžič), Arslan (46. Makengo), Larsen (71. Udogie) – Beto, Deulofeu.
Ghersini – Bresmes, Avalos
Dacia Arena, Udine
Fiorentina
Drągowski – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez (65. Nastasić), Biraghi (C) (60. Terzić) – Bonaventura (65. S. Amrabat), Torreira (83. Igor), Duncan (65. Maleh) – Callejón, Vlahović, Saponara.

To už je z tohoto utkání vše. Přeji hezký zbytek odpoledne!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:12.
Fotbalisté Udinese prohráli s Fiorentinou 0:1 a připisují si už třetí porážku v řadě. Viola naopak potvrzuje solidní formu a v tabulce se posouvá na páté místo.

Hosté těžili z aktivního začátku duelu, který vyvrcholil nařízenou penaltou po čtvrthodině hry a tu s přehledem proměnil Dušan Vlahović. Ve zbytku první půle už bylo k vidění minimum příležitostí na obou stranách. Po změně stran se Zebry v ofenzivě trochu probudily. Vyrovnání ovšem nepřinesly dobré střely Beta a Makenga ze střední vzdálenosti a ani šance Deulofeua ze závěrečné desetiminutovky. Vše pochytal brankář Fiorentiny Drągowski.
90+5'
90+5'
Definitivním hřebíčkem do domácí rakve je zřejmě faul Saponaru. Po něm budou hosté rozehrávat a tohle už asi nepustí.
90+5'
Žlutou kartu dostává hostující Álvaro Odriozola Arzallus. Rozhodčí se dodatečně vrátil k jeho faulu, po němž nechal domácím výhodu.
90+5'
Průnik Pussetta na levé straně hosté včas zastavili. Už běží poslední minuta pětiminutového nastavení.
90+3'
Hosté hrají nastavení velmi dobře takticky a zatím soupeře k ničemu nepouštějí.
90+1'
Hosté útočili do otevřené obrany. Amrabat nejprve hledal Dušana Vlahoviće, který si nabíhal mezi stopery, ale ti stačili míč zachytit. O chvíli později se Vlahović do zakončení dostal. Z pravé strany šestnáctky minul vzdálenější tyč.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě pět minut!
89'
Gerard Deulofeu neustál souboj s Nastasićem, ale penalta pro domácí z toho nebude! Hrálo se dál a na půlce si došel pro faul Vlahović, díky němuž Fiorentina zůstane u míče.
88'
Další domácí akce skončila u Beta na hranici šestnáctky. Obrana Fialek odkopává.
87'
Z levé strany odcentroval Aleksa Terzić. Balón odhlavičkoval do autu domácí stoper Samir.
86'
Hosté zklidňují hru s balónem na svých kopačkách. Tohle teď přesně potřebují.
84'
Domácí se prokombinovali až do šestnáctky, na jejíž levé straně nasadil Gerard Deulofeu jesličky jednomu bránícímu hráči a kolem nohou druhého vyslal chytrou přízemní střelu na zadní tyč. Drągowski viděl balón na poslední chvíli, ale dokázal ho vyrazit alespoň před sebe a dorážku Beta zablokovala obrana!
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Igor.
82'
Rodrigo Becao byl v souboji u míč u postranní čáry faulován Terzićem. Rozehrávat tak budou domácí, ale až po střídání...
81'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Walace, přichází Lazar Samardžič.
80'
Přihrávku Deulofeua se snažil Molina z první sklepnout do běhu Pereyry. Úmysl dobrý, míč měl ale příliš velkou razanci a tak ho lapil před domácím hráčem Drągowski.
78'
Hráči využili vzniklou pauzu i k občerstvení. Už se opět hraje.
77'
Nahuel Molina z velké dálky netrefil zařízení. Brankář Drągowski neměl v úmyslu pospíchat s výkopem, na zemi navíc zůstal ležet jeho spoluhráč Lucas Torreira, takže sám sudí přerušil hru.
75'
Do konce řádné hrací doby už schází jen poslední čtvrthodina. Udinese stále o gól zaostává.
73'
Hosté zahrávali rohový kop. S centrem od praporku si poradila defenziva bíločerných.
72'
Iyenoma Udogie se hned prezentoval náběhem na levém křídle a dobrým centrem. Ten boxoval do bezpečí Drągowski.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Iyenoma Destiny Udogie.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Nahuel Molina.
70'
Viola dokonce zahrozila. Volného prostoru ve středu hřiště využil Riccardo Saponara, který přízemní střelou ze střední vzdálenosti donutil Marca Silvestriho k dobrému zákroku!
68'
Hosté se vymanili z náporu Udinese, kterému čelili před několika minutami. Hra se vyrovnala.
66'
Zajímavé je, že hostující trenér dnes už dvakrát sáhl do obranné čtveřice, byť jeho tým vede. Kapitán Cristiano Biraghi byl ale v prvním dějství dvakrát ošetřován a dál už to zřejmě nešlo. Lucas Martínez zase nepůsobil nejjistěji a navíc už měl žlutou kartu.
65'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Sufján Amrabat.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Youssef Maleh.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Matija Nastasić.
62'
Udinese rozhodně zvýšilo tempo hry a Fiorentina se najednou dostává pod tlak. To jsme v prvním dějství vůbec neviděli.
61'
Samir nahrával na levé straně do běhu Pussettovi. Po obranném zákroku jednoho z hostů budou Zebry vhazovat.
60'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
58'
Domácí rozhodně přidali! Ze střední vzdálenosti střílel po zemi Jean-Victor Makengo a Bartłomiej Drągowski předvedl další dobrý zákrok.
57'
Pro centr Samira si šel Drągowski, ale do cesty se mu napletl spoluhráč Lucas Martínez. Brankáři Fiorentiny tak míč vypadl, naštěstí pro hosty do míst, kde byli jen bránící fotbalisté.
55'
Tohle byla velká domácí šance a také jejich vůbec první střela na bránu v zápase! Beto vypálil zpoza šestnáctky křížem a výtečný zákrok si připsal Drągowski, který předvedl tygří skok a balón vyrazil. Hostující gólman pak čelil ještě jedné střele, ta už ale zamířila přímo do jeho koše.
53'
Už uzdravený Torreira pohlídal míč do zámezí v souboji s Walacem. Domácí fotbalista navíc protihráče fauloval a vysloužil si za to žlutou kartu. Oba aktéři si situaci ještě slovně vysvětlují.
50'
Roberto Pereyra nepříjemně dohrál hostujícího Lucase Torreiru a hostující záložník se ocitl v péči lékařů.
49'
Bonaventura nyní nahrával pod sebe Lucasovi Torreirovi, který zpoza šestnáctky vypálil vedle levé tyče domácí brány.
48'
Nyní kombinovali na útočné polovině hosté. Míč doputoval napravo na Odriozolu, který odcentroval jen do bránícího Samira.
47'
Beto přihrávkou z levé strany pokutového území oslovoval střídajícího Ignacia Pussetta. Ten prudký míč nezpracoval a hrací předmět skončil až u brankáře Drągowského.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Jean-Victor Makengo.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Ignacio Pussetto.
46'
Fotbalisté se nám vracejí zpátky na trávník. Blíží se tedy začátek druhé půle.
Po prvním poločase to lépe vypadá pro hostující Fiorentinu. Ta do utkání vstoupila aktivněji a po čtvrthodině hry byla v její prospěch nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Dušan Vlahović. Pak už bylo k vidění minimum šancí. Za zmínku stojí hezký průnik domácího Deulofeua, který však v tísni nedokázal překonat brankáře Drągowského. Až na tento moment celek Udinese zatím nepředvedl v ofenzivě téměř nic.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu si vykoledoval domácí záložník Tolgay Arslan.
45+2'
Hosté se po ubráněném rohu řítili do rychlého protiútoku. Výborně to však udělal Soppy, který dostal své tělo před Dušana Vlahoviće a ještě se nechal faulovat.
45+1'
Roberto Pereyra jejím exekutorem, ovšem míč odvrátil hlavou na roh Vlahović. První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Lucas Martínez, který už má žlutou kartu, v souboji u brankové čáry bránil všemi možnými prostředky Brandona Soppyho. Může být rád, že se vyhnul vyloučení! Domácí budou zahrávat standardní situaci.
44'
Domácí v posledních desítkách sekund vylepšují svou statistiku držení míče. Jejich hra je ale pomalá, obranu Fiorentiny takto asi nepřekvapí.
42'
Tolgay Arslan fauloval Saponaru. Hosté rozehrávají ze své obranné poloviny.
41'
Hosté jsou v ofenzivě určitě nebezpečnější. Hráči Udinese zatím žádnou gólovou příležitost neměli.
40'
Na pravé straně měl před sebou volno Álvaro Odriozola, který chtěl ještě hledat před bránu nabíhajícího Dušana Vlahoviće. Ten na balón nedosáhl a hrací předmět tak jen prošel malým vápnem!
38'
Dušan Vlahovič se dotkl míče rukou. To znamená, že útočná akce hostí skončila.
37'
Držení míče – 35 % : 65 %
35'
Bonaventura narážel míč Josému Callejónovi, který ho už nedostihl na hřišti. Domácí vhazují z blízkosti svého rohového praporku.
34'
Středem hřiště si to namířil dopředu Roberto Pereyra. Následně ale adresoval složitou přihrávku Betovi a míč sebral hostující křídelník Duncan.
33'
Množí se ostřejší souboje. Samir podrazil ve středovém kruhu Dušana Vlahoviće.
30'
Na centrovaný míč si před domácí bránu nabíhal Vlahović a po kontaktu s obráncem spadl. Ani on si pokutový kop nevymodlil.
28'
Nic na tom nezměnila ani přímá komunikace Deulofeua se sudím Ghersinim. Ten už hráče Udinese vyhání, dále se o tom bavit nebude.
27'
Parádní průnik předvedl Gerard Deulofeu, který na levé straně utekl Milenkovićovi a řítil se proti hostující bráně. Přeci jen byl ale v tísni a nedokázal tak překonat vybíhajícího brankáře Drągowského. Španělský útočník ještě reklamuje, že byl faulován, ovšem sudí o penaltě nechce slyšet.
25'
Domácí si pomáhají malou domů na svého brankáře. Hráči Fiorentiny teď trochu odpočívají a nenapadají tak aktivně jako na začátku.
24'
Po hostujícím gólu se hra hodně uklidnila. Hraje se bez nějakých vážnějších momentů, které by stály za zmínku.
22'
Hosté by se v případě výhry posunuli v tabulce na páté místo. Udinese by mohlo spadnout na jedenáctou nebo dvanáctou pozici. Tam by ale ještě záleželo na výsledcích dalších zápasů.
20'
Riccardo Saponara byl ve středu hřiště tvrdě dohrán Brandonem Soppym. Domácí hráč vyvázl bez karty.
19'
Hostující Fialky může těšit velmi dobrý nástup do zápasu. Za svou aktivitu byly odměněny gólem.
17'
Žlutou kartu dostává Lucas Martínez (ACF Fiorentina).
16'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Pokutový kop proměnil s velkým přehledem DUŠAN VLAHOVIĆ! Ten kopl míč jednoduše doprostřed, zatímco si brankář Silvestri vybral stranu, na kterou skočil.
15'
Hned vzápětí ale Walace přistrčil Giacoma Bonaventuru a sudí Ghersini dostal od kolegy u videa pokyn, aby se šel podívat na obrazovku. Po prohlédnutí celé situace je rozhodnutí jednoznačné – penalta pro Fiorentinu!
14'
Z pravé strany odcentroval Álvaro Odriozola. Míč sklepával do malého vápna Dušan Vlahović, kde se pokoušel o takové polonůžky Riccardo Saponara. Do míče se však netrefil ideálně.
12'
Zdá se, že domácí už začínají chytat tempo zápasu a nebudou jen bránit a čekat.
11'
Na Deulofeův roh si naběhl Rodrigo Becao, který hlavičkoval z dobré pozice. Bránu však o poznání minul.
10'
Biraghi zatím pokračuje. Právě on srazil na roh centr Gerarda Deulofeua.
8'
Opět problémy Cristiana Biraghiho. Ten se drží za břicho, to znamená, že souboj s Arslanem v úvodu utkání na něm zanechal následky.
8'
Biraghi pronikl dopředu po levé straně a poslal do šestnáctky prudký centr na bližší tyč. Ten odvrátil obránce Calcia.
7'
Další akce hostí bude začínat od brankáře Bartłomieje Drągowského, který zachytil míč po dlouhém odkopu domácích.
6'
Celek Udine začal zápas hodně zataženě. Domácí na soupeře vyčkávají a zřejmě chtějí spoléhat na brejky.
5'
Biraghi, který nosí kapitánskou pásku, je v pořádku. Hra může pokračovat.
4'
Na hrací ploše zůstává ležet hostující levý obránce Cristiano Biraghi. Ten padl na zem po odehrání míče, před tím zřejmě schytal úder do břicha od Arslana.
4'
Jens Stryger Larsen si pohlídal nabíhajícího hráče na křídle a přizvedl před ním míč do autu. Vhazuje tedy Viola.
3'
Také Zebry na balónu, okamžitě se ale ocitají pod talkem presující Fiorentiny.
2'
Hosté začali utkání s míčem na kopačkách, který zatím trpělivě drží na útočné polovině.
1'

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Nuytinck (C), Samir – Soppy, Pereyra, Walace, Arslan, Larsen – Beto, Deulofeu.
Náhradníci: D. Padelli, Piana – Jajalo, Pussetto, Forestieri, N. Molina, Zeegelaar, Udogie, Makengo, Samardžič, De Maio, N. Pérez.

ACF Fiorentina: Drągowski – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi (C) – Bonaventura, Torreira, Duncan – Callejón, Vlahović, Saponara.
Náhradníci: Terracciano, Rosati – Pulgar, Nastasić, Bianco, Kokorin, Terzić, Sottil, S. Amrabat, Benassi, Igor, Maleh.

Rozhodčí: Ghersini – Bresmes, Avalos.
V loňské sezóně se oba celky utkaly hned třikrát. V lize vítězili domácí. Fiorentina 3:2, Udinese pak 1:0. Mezitím se na hřišti Zeber odehrál také zápas 4. kola Coppy Italia, který Viola vyhrála 1:0 až po prodloužení.
Udinese Calcio (10. místo, 2 – 1 – 2, skóre 6:7, 7 bodů)
Hráči Udinese začali sezónu velmi dobře. Nejprve doma remizovali 2:2 s Juventusem a pak si připsali dva plné bodové zisky. V posledních dvou kolech už však vyšli bodově naprázdno. Na domácí půdě Zebry vysoko padly s Neapolí a ve čtvrtek si přivezly těsnou porážku 0:1 ze stadionu AS Řím. Proti Fiorentině tak budou chtít svěřenci kouče Gottiho zabrat a minimálně neprohrát.

Posledních 5 zápasů Udinese:
Udinese – Juventus 2:2
Udinese – Venezia 3:0
Spezia – Udinese 0:1
Udinese – Neapol 0:4
AS Řím – Udinese 1:0
ACF Fiorentina (6. místo, 3 – 0 – 2, skóre 8:9, 9 bodů)
Fiorentina, která se loni topila ve druhé polovině tabulky, by si v této sezóně ráda polepšila. To se zatím daří a Fialky se s devíti body drží na pohárových příčkách. Porážky přišly jen v duelech se silnými soupeři – hned na úvod sezóny na hřišti Mourinhova AS Řím a naposledy doma proti mistrovskému Interu, byť po první půli vedly. Naopak cenným úlovkem je například triumf na půdě kvalitní Atalanty.

Posledních 5 zápasů Fiorentiny:
AS Řím – Fiorentina 3:1
Fiorentina – Turín 2:1
Atalanta – Fiorentina 1:2
Janov – Fiorentina 1:2
Fiorentina – Inter Milán 1:3
Vítám tu všechny fotbalové fanynky a fanoušky! Nedělní program 6. kola italské Serie A nabídne také souboj desátého Udinese a šesté Fiorentiny. Podle papírových předpokladů se dá očekávat vyrovnaný duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62