Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Cagliari - 30. listopadu 2021   20:45

0:0
(0:0)
Verona
Montipò – Günter, Dawidowicz, Ceccherini (46. Casale) – Faraoni, Ilić (78. Tameze), Veloso (C) (78. Bessa), Lazović – Barák, Caprari – Simeone (78. Lasagna).
Marcenaro – Carbone, Avalos
Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona)
Cagliari
B. Radunović – M. Cáceres, Ceppitelli, Carboni – Bellanova, Nández, Grassi (82. Strootman), Dalbert (74. Marin), Lykogiannis (86. Zappa) – João Pedro (C), K. Baldé (74. Pavoletti).

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:12.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali dalších brankových příležitostí, leč gól nebyl k vidění ani jeden. Aktivnější byli domácí, nicméně ani jim se nepodařilo soupeře překvapit natolik, že by vsítili rozhodující gól. Cagliari se s vypětím sil podařilo ubránit bezbrankovou remízu na půdě favorizovaného soupeře a na Grassim s Lykogiannisem bylo dobře vidět, kolik to hosty stálo sil. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+4'
90+4'
Přetažený centr z pravé strany vyletěl mimo hrací plochu a vypadá to na dělbu bodů.
90+3'
Domácí kombinují s míčem u kopaček a hledají místo, kudy by provedli ještě jeden závěrečný útok.
90+2'
Kevin Lasagna se dostal do zakončení, jenže to mu zblokoval Ceppitelli do boční sítě.
90+1'
Hosté reklamovali ruku v pokutovém území, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
90'
Rozhodčí Marcenaro se rozhodl nastavit utkání o 4 minuty.
89'
Prudký míč proletěl pokutovým územím, aniž by ho někdo dokázal zasáhnout.
89'
Darko Lazović si nepočínal zrovna takticky, když ho míč trefil do ruky kousek vedle pokutového území a uvidíme zřejmě centr Marina.
88'
Martin Cáceres tak dlouho zdržoval při házení autu, až mu rozhodčí udělil žlutou kartu.
87'
Za dlouhou přihrávkou spěchal Kevin Lasagna, ale blíže k ní měl Boris Radunović, který míč sebral a ještě ušetřil pár vteřin.
86'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Gabriele Zappa.
85'
Další problémy hostujícího hráče, tentokrát se nemůže postavit na nohy Babis Lykogiannis.
85'
Z bezprostřední blízkosti zakončoval Lasagna pouze do brankáře, který vyrazil. Následně se píská ofsajd, ale Lasagna v něm pravděpodobně nestál.
84'
Centr od rohového praporku však doletěl pouze na hlavu prvního bránícího fotbalisty.
83'
Další zblokovaná přihrávka domácího celku znamená rohový kop s číslem deset.
82'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Kevin Strootman.
81'
Alberto Grassi má zdravotní problémy, takže se chvilku nehraje kvůli jeho ošetřování.
80'
Po rozehrání rohového kopu se domácí dostali do zakončení, ovšem to mířilo jen do míst, kde zakročil srbský brankář.
79'
Hosté odvraceli míč už v zámezí, takže uvidíme další rohový kop Verony.
78'
Trojité střídání domácích – odchází Simeone, Ilić a Veloso, nahrazují je Lasagna, Tameze a Bessa.
77'
Antonín Barák se dostal do vápna s míčem u nohy, takže se nerozpakoval a vypustil střelu, která mu ale úplně nesedla a míč poslal jen do míst, kde zakročil Radunović.
76'
Nahitan Nández na pravé straně nedokázal udržet míč na hrací ploše, takže hrají domácí.
74'
Dalbert a Baldé mají pro dnešek odpracováno, když je na hrací ploše nahrazují Marin a Pavoletti.
73'
João Pedro vypustil pokus, který neměl nejmenší naději na úspěch, protože míč letěl úplně mimo.
72'
Domácí začínají další útočné snažení opět sérií přihrávek na vlastní obranné polovině.
70'
Giovanni Simeone už se dostával do zakončení, ale míč mu na poslední chvíli ukopl Martin Cáceres.
69'
Po rohu se domácí hráč dostal k hlavičce, která byla zřejmě tečovaná a míč skončil na tyči hostující branky.
68'
Přihrávka na Baráka byla příliš dlouhá, ale domácí ještě díky zákroku Carboniho získali roh.
67'
Raoul Bellanova se dostal do střelecké pozice, leč nepodařilo se mu míč nasměrovat na branku.
66'
Ovšem útočný faul Antonína Baráka znamená, že se míč přesouvá na kopačky hostů.
66'
Martin Cáceres poslal k zemi Gianlucu Caprariho. Domácí se tedy mohou pokusit o další zteč soupeřovy branky.
65'
Babis Lykogiannis ostrým skluzem zabránil soupeři v postupu, navíc vybojoval aut pro hosty. Dlužno dodat, že trefil i protivníka.
64'
Domácí si s obranou Cagliari neví rady a nyní si pouze přihrávají nedaleko středu hrací plochy.
62'
První rohový kop v podání Cagliari neznamenal žádné nebezpečí, protože se jako první k míči dostal obránce Verony.
61'
Miguel Veloso se ukázkově vrátil do pokutového území a riskantním skluzem ukopl míč před Nándezem na roh.
59'
Giovanni Simeone unikl ofsajdové pasti, nepříjemnému zákroku Carboniho, ale pak poslal míč hodně mimo branku.
58'
Centr Velosa si našel jeden z hráčů v modrém, ovšem míč doletěl jen do míst, kde snadno zasáhl srbský brankář.
57'
Povedená technická střela Antonína Baráka byla vyškrábnuta Radunovićem na rohový kop.
56'
Luca Ceppitelli nepříjemným zákrokem trefil Antonína Baráka, za což vidí po zásluze žlutou kartu.
55'
Simeone ubránil míč před dvojicí soupeřů, naběhl si do pokutového území, kam dostal narážečku, ale neměl už dost sil pro pořádné zakončení, které poslal pouze do brankáře Radunoviće.
53'
Antonín Barák zkoušel vyslat na zteč spoluhráče, ale soupeř dokázal přihrávku zablokovat.
50'
Žluté dostali Lazović, Baldé a domácí trenér Tudor.
49'
Nyní došlo k odplatě, když Simeone ošklivým zákrokem poslal k zemi Nahitana Nándeze a sudí okamžitě tasí žlutou kartu. Následně se strhla velká mela, kdy Baldé skolil Simeoneho k zemi.
48'
Nahitan Nández fauloval Simeoneho, načež ho lehce odstrčil a Argentinec se teatrálně poroučel k zemi.
47'
Domácí si v poklidu přihrávají, ale zatím se drží daleko od soupeřovy branky.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Federico Ceccherini, přichází Nicolò Casale.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsem se žádné branky nedočkali. Mnohem lépe do utkání vstoupili domácí, kteří hýřili aktivitou a snažili se vstřelit soupeři úvodní gól, jenže obrana Cagliari dokázala odolat i při šanci Caprariho. Postupem času se i hosté začali lehce osmělovat, nicméně žádnou další skutečnou brankovou příležitost jsme neviděli, takže si musíme počkat na rozuzlení dnešního klání do druhého poločasu. Domácí měli míč na kopačkách v 62 % případů. Hosté však svého soupeře přestříleli, když vyslali celkem šest pokusů oproti třem domácím, z čehož čtyři střely Cagliari mířily na branku. Druhá půle začne přibližně v 21:49.
45'
44'
Keita Baldé se provinil přistrčením Güntera, čehož si všiml rozhodčí Marcenaro a píská útočný faul.
43'
Antonín Barák nepřevzal přihrávku na útočné polovině, načež fauloval Dawidowicz.
42'
Vysoký míč do domácího pokutového území snadno zachytil Lorenzo Montipò.
41'
Na zemi se svíjí dvojice fotbalistů hostujícího celku a rozhodčí přerušuje hru.
40'
Další přestupek proti pravidlům, následovala rychlá akce, míč do vápna a několik odrazů, po nichž už obrana Verony zakročila.
39'
Přímý kop rozehrál Miguel Veloso. Zkušený portugalský středopolař vsadil na svou střelu, nicméně Radunoviće nezaskočil, protože srbský brankář technický pokus k tyči zvládl pokrýt.
38'
Nedovoleným zákrokem se tentokrát v blízkosti vlastního pokutového území prezentovali hosté, takže uvidíme volný přímý kop.
37'
Před pokutovým územím soupeře přišel Antonín Barák o míč, ale spoluhráči ho hned vybojovali zpět.
36'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Babis Lykogiannis, ale technický obstřel zamířil pouze do boční sítě.
35'
Koray Günter zatáhl za záchrannou brzdu kousek před pokutovým územím a dostává žlutý trest.
34'
Zblokovaná střela domácích nedoletěla směrem na branku, přitom měla určitě zajímavé parametry.
33'
Prudkou střelu Nahitana Nándeze brankář Verony pouze vyrážel, ale následně došlo k útočnému faulu hostů.
32'
Hosté nyní hodně dlouho váhali s rozehráním autu, načež po chvilce o míč stejně přišli.
30'
Andrea Carboni raději zastavil nebezpečně se rozvíjející rychlý útok domácích taktickým faulem.
29'
João Pedro ve skluzu odehrál míč pouze do míst, kde se ho ujala obrana Verony.
28'
Centr od rohového praporku doletěl pouze do míst, kde míč pěstí odpravil do bezpečí Boris Radunović.
27'
Dlouhý centr do pokutového území raději odvrátil Babis Lykogiannis na rohový kop.
26'
Taktický faul vytáhl ze svého arzenálu Giovanni Simeone, když poslal k zemi unikajícího Bellanovu.
24'
Giovanni Simeone si dal míč o kousek dál, čímž dal příležitost k obrannému zákroku Ceppitellimu.
23'
Domácí se nachází na útočné polovině a kombinují s míčem u kopaček, nicméně zatím jim chybí nějaký výraznější moment překvapení.
22'
Ivan Ilić nepřihrál dobře, když poslal míč přesně mezi dvojici spoluhráčů. Posléze se útočného faulu dopustil Simeone.
21'
Hosté se v posledních okamžicích stále častěji osmělují, když úvod zápasu patřil jednoznačně domácím.
20'
Barák se ocitl pod tlakem napadajícího Dalberta, ale dokázal situaci ustát a předal míč spoluhráči.
19'
Keita Baldé vyslal pohotovou střelu zpoza vápna, kterou však Montipò dobře viděl a zvládl zakročit.
18'
Babis Lykogiannis neodhadl dobře let míče, takže se k němu vůbec nedostal. Následně na druhou stranu mířil Simeone, před nímž míč zachytil Radunović.
17'
Na zemi se svíjel jeden z hostujících fotbalistů, ale hra plyne dále. Po zákroku Dawidowicze se jednalo o Pedra, který dostal nepříjemnou ránu loktem.
16'
Na druhé straně kapitán Pedro vyslal technický pokus, se kterým si Montipò velice jednoduše poradil.
15'
Míč doletěl směrem k Barákovi, jenž okamžitě zakončoval, ale zblokovaný pokus snadno chytil srbský brankář ve službách Cagliari.
14'
Keita Baldé při návratu do obranných pozic fauloval, takže uvidíme volný přímý kop domácích.
13'
Boris Radunović dobře vyrazil na centr od rohového praporku, zboural všechno před sebou, odehrál míč do bezpečí, navíc rozhodčí píská útočný faul Verony.
12'
Obrana Cagliari dokázala míč do pokutového území odvrátit, ale opět následovala akce domácích a Bellanova odehrál před Simeonem na další roh.
12'
Dawidowicz se dostával v pokutovém území k míči, leč zakončit se mu nepodařilo. Následně domácí opět zatlačili soupeře a získali rohový kop.
11'
Davide Faraoni se snažil obhodit soupeře, ale míč mu utekl příliš daleko, nicméně rozhodčí situaci vyhodnotil jako roh pro domácí, takže zřejmě ještě došlo k teči.
10'
Dalberta přistrčil Dawidowicz, čímž ho rozhodil při zpracování, takže rozhodčí Marcenaro přerušuje hru.
9'
Po rozehrání rohového kopu se k zakončení zpoza vápna dostal Miguel Veloso, ovšem rána mu vůbec nesedla.
8'
Domácí nedokázali protlačit míč přes soupeře do pokutového území, ale nakonec získali alespoň rohový kop.
7'
Na druhé straně zakončoval Raoul Bellanova, ale střelu poslal nad břevno.
5'
Velká šance Hellasu brankou nekončí, když míč letěl do oblasti, kde se nacházel Caprari, ale ten přes dobře bránícího soupeře nedokázal zakončit do odkryté branky.
4'
Centr dokázala obrana hostů odvrátit, načež zaváhal Ilić a následně museli domácí faulovat.
3'
Antonín Barák dobře udržel míč, předal Caprarimu, jenž se po zákroku Dalberta ocitl na trávníku. Uvidíme volný přímý kop na polovině Cagliari.
2'
Giovanni Simeone se prokličkoval do pokutového území, kde však vyslal slabou střelu, kterou Radunović zneškodnil.
1'
Hned v úvodu domácí centrovali z levé strany, ovšem nebezpečí pro obranu Cagliari žádné nepřišlo.
1'

Hellas Verona FC: Montipò – Günter, Dawidowicz, Ceccherini – Faraoni, Ilić, Veloso (C), Lazović – Barák, Caprari – Simeone.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Tameze, Bessa, Cancellieri, Casale, Lasagna, Magnani, Rüegg, Šutalo, Ragusa.
Trenér: Igor Tudor

Cagliari Calcio: B. Radunović – M. Cáceres, Ceppitelli, Carboni – Bellanova, Nández, Grassi, Dalbert, Lykogiannis – João Pedro (C), K. Baldé.
Náhradníci: S. Aresti, D'Aniello – Altare, Ceter, Marin, Deiola, Strootman, Ch. Oliva, Obert, Pavoletti, Zappa, Pereiro.
Trenér: Walter Mazzarri

Rozhodčí: Marcenaro – Carbone, Avalos.
Cagliari Calcio

Celek z největšího sardinského města má naopak poměrně mizernou sezónu, když mu se ziskem 8 bodů patří předposlední 19. pozice o skóre před Salernitanou. Cagliari zatím zapsalo jedinou výhru a pětici remíz při negativním skóre 16:29. Horší v počtu obdržených branek je v celé lize pouze Spezia, která obdržela ještě o tři branky více. V posledních dvou zápasech přeci jen Cagliari ukazuje o něco lepší formu, když získalo body za remízy 2:2 v Sassuolu a 1:1 doma se Salernitanou, což se však dá hodnotit jako ztráta, neboť Cagliari dostalo vyrovnávací branku až v 90. minutě. Nejlepším střelcem týmu je devětadvacetiletý brazilský ofenzivní středopolař João Pedro, jenž sám osm branek vstřelil a na tři další ještě přihrál.
Hellas Verona FC

Verona se nachází na průběžném desátém místě se ziskem 19 bodů za 5 výher, 4 remízy a 5 porážek při skóre 28:25. Verona střídá lepší výsledky s těmi horšími, takže v rámci listopadu získala cenný bod na horké půdě v Neapoli za remízu 1:1, následně porazila 2:1 Empoli, aby nestačila v Janově na tamní Sampdorii v poměru 1:3. Na domácí půdě patří Verona k nejlepším celkům soutěže, když ze sedmi zápasů jich hned pět vyhrála. Ostatně všech pět posledních domácích zápasů pro Veronu znamenalo vítězství a prázdnou odjížděly i týmy jako Juventus, AS Řím nebo Lazio. Nejlepším střelcem týmu je devítigólový Argentinec Giovanni Simeone. Velmi slušně si vede i autor pěti branek a dvou asistencí Antonín Barák. Český reprezentant v současné sezóně vykazuje velice dobrou formu.
Uprostřed týdne má na programu italská Serie A vložené kolo, ve kterém se utkají Hellas Verona FC a Cagliari Calcio. Dle papírových předpokladů by měl být favoritem domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62