Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : AS Řím - 4. září 2022   20:45

Udinese
5' Udogie  • 56' Samardžič (Deulofeu) • 75' Pereyra (Makengo) • 82' Lovrić (Pereyra)
4:0
(1:0)
Udinese
Silvestri – Becao, Bijol (17. Ebosse), N. Pérez – Pereyra (C) (85. Ehizibue), Samardžič (63. Makengo), Walace, Arslan (63. Lovrić), Udogie – Deulofeu, Success (63. Beto).
Piana, Padelli – Nestorovski, Jajalo, Nuytinck, Abankwah, Ebosele, Sousa.
Maresca – Di Vuolo, Rossi
Dacia Arena, Udine
AS Řím
Patrício – Mancini (65. Zalewski), Smalling, Ibañez – Karsdorp (46. Çelik), Cristante (46. Belotti), Matić, Spinazzola – Dybala, Lo. Pellegrini (C) (81. Camara) – Abraham (76. Šomurodov).
Svilar, Boer – Bove, Viña, Tripi, Keramitsis, Volpato.

Udinese poráží AS 4:0. Konečný výsledek je pro hosty dost krutý. Římané zahrozili hned v úvodní minutě Dybalou, ten o fous minul zadní tyč. Následně fatálně chyboval Karsdorp a Udogie trestal. Dybala si poté vypracoval další šanci, ale Silvestri jej vychytal. V prvním poločase se hra hodně kouskovala, moc se nehrálo a celkově byly k vidění velké emoce. Nicméně domácí uhájili prozatimní čisté konto.

Ve druhé půli bylo Udinese zprvu minimálně vyrovnaným soupeřem a v 56. minutě udeřilo Samardžičem, jehož ránu ze střední vzdálenosti si Patrício srazil do sítě a tento gól jde zřejmě za brankářem portugalské reprezentace. Posléze se chystal závěrečný tlak AS, to mačkalo svého protivníka, Ibanez mířil hlavou do tyče, dorážka Matiće halfvolejem skončila pod břevnem v rukavicích gólmana. V poslední čtvrthodině pak domácí rozhodli, když se dvakrát prosadili z brejku.

AS si tak připisuje první porážku v tomto ročníku Serie A, pro Udinese je to třetí výhra v řadě. Další nepříjemností pro hosty je skutečnost, že Abraham byl krátce před třetím gólem ošetřovaný a sahal si do oblasti levého ramena. Po brance Pereyry jej kouč Mourinho radši pošetřil. Snad bude v pořádku.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:13.
90+5'
90+5'
Gerard Deulofeu obhodil beka, pak zasekával za vápnem Lovrič až centr mezi nohama obránce skončil na noze Ibaneze.
90+4'
Belotti měl celkem daleko k nákopu z pravé strany a Silvestri si počkal na letící balón.
90+3'
Nicola Zalewski se dožadoval rohu po souboji s Udogiem, balón si ale vezme Silvestri.
90+2'
Paulo Dybala byl na konci své akce přes pravou stranu zdvojený a balón mu sjel z kopačky.
90+1'
Vypadalo to, že se píská penalta za zákrok na Belottiho, ale sudí hned změnil své gesto a nařizuje nepřímý kop pro ofsajd AS. Sám se tomu usmál.
90'
Nicola Zalewski nacentroval z pravé strany pouze na hlavu bránícího hráče.
89'
Přihrávka na pravou stranu na Zalewskiho končí za brankou, Silvestri bude vykopávat.
88'
Zápas už jenom dohrává, fanoušci Udinese oslavují hodně cenné vítězství. Pro AS to bude první prohra v tomto ročníku Serie A.
87'
Domácí rozehráli nakrátko a prohodili pas mezi dvěma hráči na Deulofea, ten chtěl pak obstřelit brankáře placírkou z vápna na zadní tyč.
86'
Chris Smalling si ještě málem při centru Ehizibueho vstřelil vlastní gól, ale vytlačil míč očima vedle levé tyče.
85'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Kingsley Ehizibue.
85'
Roberto Pereyra dostává kartu za zdržování hry, předání pásky Becaovi a následné střídání trvalo podle sudího až příliš dlouho.
82'
Udinese právě vstřelilo branku!
Ebosse nakopával zleva na pravou stranu běžícímu Pereyrovi a ten posunul pod sebe, načež zakončoval SANDI LOVRIĆ mezi nohama Patrícia. Ten stav je pro AS krutý.
81'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Mady Camara.
81'
Dybala si za vápnem přehodil míč na pravačku, domácí zablokovali jeho střelu vedle levé tyče.
80'
V závěru domácí přečíslení si Makengo řekl o přihrávku, udělal kličku na levé straně a přes Celika těsně minul bližší tyč.
79'
Zeki Çelik sebral nepřesnou nahrávku z první hosté to následně měli hodně těžké proti obrannému bloku, Udinese rychle dostupovalo.
78'
Walace padl do střely z levé strany, pak hostům nevyšla narážečka.
76'
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Eldor Šomurodov.
75'
Deulofeu začal akci, na konci nahrál ROBERTO PEREYRA ze středu na levou stranu, mezitím si seběhl na zpětný pas pod sebe od Makenga a vystřelil z prvního doteku na zadní tyč.
74'
Belotti nedosáhl na centr z levé strany a ten skončil až uprostřed brány v náruči Silvestriho.
74'
Už dlouho se nepodívali domácí fotbalisté před Patrícia.
73'
Andrea Belotti a Nicola Zalewski neuspěli na pravé straně, pak si narazil míč, ale Udogie uhýbal balónu za branku Udinese.
72'
Teď si pro změnu sahá Abraham na levé rameno.
71'
Abraham je ještě ošetřovaný a drží se za pravé stehno. Mourinho něco povídá čtvrtému rozhodčímu.
70'
Abraham naběhl na pravou stranu před Becaa po kontaktu na přední tyči se začal svíjet na zemi, chtěl pokutový kop.
69'
V posledních minutách se rýsuje jakýsi závěrečný tlak AS.
68'
Lorenzo Pellegrini zahrával roh z pravé strany, Silvestri vůbec nezasahoval a hosté si pak zavařili pasem přes střed dozadu, Patrício musel vybíhat daleko z vápna a odhlavičkovat balón.
68'
Matič trefil z druhého doteku v pravé polovině vápna obránce, AS ještě reklamuje ruku v šestnáctce.
67'
Udinese tečovalo centr z levé strany na Belottiho na rohový kop.
66'
Makengo začíná svůj pobyt na hrací ploše kartou za držení proti Belottimu.
65'
ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Nicola Zalewski.
65'
Mancini pouštěl na pravé straně míč do autu, hosté vhazují z půle.
63'
ze hřiště odchází Lazar Samardžič, přichází Jean-Victor Makengo.
ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Beto.
ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Sandi Lovrić.
63'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Iyenoma Destiny Udogie).
62'
Dybala hodil míč Abrahamovi na pravé straně, ten se otočil a jeho nástřel propadl ke Spinazzolovi do levé poloviny šestnáctky, Spinazzola pak posílal míč do malého vápna, kde odskočil od hrudi Abrahama vedle brány.
61'
Roger Ibañez si naskočil při opakovaném rohu z pravé strany a hlavičkoval do levé tyče, Matič dorážel halfvolejem pod břevno, kde měl Silvestri své ruce.
60'
Krátký roh zprava na první tyč na Manciniho.
59'
Mancini rozehrál s Celikem na pravou stranu, Abraham zapojil Dybalu, při němu se bránil Becao ostrým skluzem a oba fotbalisté si vjeli do vlasů.
56'
LAZAR SAMARDŽIČ zaútočil přes osu hřiště, zasekl proti Pellegrinimu na levačku a vypálil ze střední vzdálenosti mezi Ibanezem a Smallingem, Patrício si srazil jeho střelu rukama ze svého pohledu k pravé tyči.
56'
Belotti neuspěl jeden na jednoho na levé straně.
55'
Pereyra vyskočil do souboje se Spinazzolou a vypadalo to, že se míč dotkl jeho ruky, nicméně Udinese kope roh z pravé strany.
54'
Deulofeu nenadělal svým centrem defenzivě AS větší problémy, nicméně hosté se musí nadále bránit.
53'
Domácí neohrozili Patrícia, vzápětí byl nařízený nepřímý kop za vysokou nohu Matiće.
52'
Celik vyrobil faul na levé straně poté, co se kolem něj otočil Udogie, stáhl jej na trávník. Pellegrini ještě vyfasoval kartu za protesty.
51'
Udinese přeneslo hru na pravou stranu, poté kombinovalo na své útočné polovině.
50'
Andrea Belotti autorem faulu na půli proti Samardžičovi.
49'
Gerard Deulofeu zatopil hostům, Ibanezovi nasadil jesle, Patrício se na konci jeho akce vrhl proti křižnému míči do malého vápna.
47'
Zeki Çelik seběhl za Becaa na pravé straně, vzápětí upadl při souboji ve vápně, ale sudí odmítl písknout penaltu.
46'
AS si vyměňuje balón.
46'
ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Zeki Çelik.
ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Andrea Belotti.
46'
Udinese vstřelilo rychle gól, když při centru z pravé strany chyboval Karsdop sklepnutím pod sebe na Patrícia a Udogie trestal ve skluzu z malého vápna pod víko. Následně mělo AS převahu na držení míče a zahrozili dvakrát Dybalou z levé strany, napoprvé Argentinec minul zadní tyč, pak jej u přední tyčky vychytal Silvestri. Zhruba od pětadvacáté minuty se hra začala hodně kouskovat a absolutně jí chyběla plynulost, což vyhovovalo spíše Udinese. Kouč Mourinho to v závěru první půle nevydržel a dostal za protesty žlutou kartu.
45+4'
45+3'
Udinese přestřelilo branku z levé strany a hosté mají poslední možnost v prvním poločase.
45+2'
Pereyra si šel pro faul na pravé straně, nastavil tělo před Spinazzolu a zazněl hvizd. Protestující José Mourinho byl potrestaný kartou.
45+2'
Spinazzola vhazoval, Pellegrini byl okamžitě ve společnosti dvou hráčů, Abraham pak dostal pas na paty od Dybaly.
45'
Pérez faulovaný a ačkoliv tomu Dybala nemůže uvěřit tak, že šlapák na kopačku dostává kartu.
45'
Udinese získalo míč, Deulofeu zasekl a domácí doběhli až do vápna, kde Ibanez zablokoval Péreze.
44'
Ibanez nakopával na levou stranu na Pellegriniho, stoper odvracel hlavou.
43'
Poté, co se pískal faul Succese na pravé straně na Ibaneze je zase veselo. Ne, že by vadilo, že tento zápas doprovází od úvodu velké emoce a pomohl tomu rychlý gól Udinese.
42'
Křižný pas na levou stranu přeletěl hlavu Spinazzoly a na souboj s Pereyrou ani nedošlo.
42'
Patrício lapil volej z pravé poloviny vápna na přední tyč z nohy Pereyry.
41'
Manici fauluje rukama Succese, teď se moc nehraje a hra se hodně kouskuje.
40'
Abraham a ještě jeden hostující hráč pokračovali v útoku, nezaznamenali, že s prodlevou pískl sudí ruku padajícího Ibaneze na půli.
39'
Karsdorp chtěl u pravého rohového praporku nasadit jesle Ebossemu, to se mu nepovedlo, krajní obránce AS ještě může vhazovat.
38'
Nařízen volný přímý kop pro AS, hosté zvolili centr do pravé poloviny vápna a Cristante hlavičkoval do horní sítě.
36'
Silvestri vyboxoval nástřel Pellegriniho, ještě se Smalling tlačil za dorážkou.
35'
Pellegrini přihrával mezi dvěma na levou stranu a Spinazzola si vynutil nedovolený zákrok Pereyry, ačkoliv se tomu domácí kapitán ironicky usmívá.
34'
Samardžič zavřel hlavou bližší tyč, následoval faul na Pellegriniho na Pereyru mimo vápno, Silvestri má dost času.
34'
Pellegrini nacentroval, Dybala vracel míč z levé strany do malého vápna, domácí uklízeli na roh.
32'
Ebosse sice diskutuje, ale opravdu zasáhl patu Pellegriniho v době, kdy kapitán AS přebíral balón.
31'
Hosté zaútočili po pravé straně a potom sklepával pod sebe, po odrazu míče se snažil projít Dybala středem, ale domácí jej včas zdvojili.
30'
Sudí postřehl faul na Dybalu, do kterého naskočil Arslan ve středovém kruhu, Argentinec ještě leží na trávníku.
29'
K radosti diváků vyhrál Ebosse souboj na pravé straně s Abrahamem.
28'
Gerard Deulofeu se otočil za šestnáctkou a vyslal pokus vedle levé tyče, ke které se přemisťoval Patrício.
28'
Chris Smalling zaváhal při rohu z pravé strany, když málem neubránil Successe, ten směřoval hlavou do boční sítě.
27'
José Mourinho si nyní stěžoval na něco u čtvrtého rozhodčího a hodně aktivní byli v negativním slova smyslu i jiní členové realizačního týmu.
26'
Cristante se vykoupil obranným zákrokem hlavou na vzdálenější tyč, na zemi ještě leží Pérez.
25'
Cristante nesouhlasí s tím, že se dopustil faulu na levé straně zezadu proti Arslanovi.
24'
Lazar Samardžič si nerozuměl s Pereyrou na pravé straně a tím daroval aut pro AS.
23'
Tammy Abraham byl zdvojený na pravé straně, nacházel se přímo mezi dvěma hráči a Silvestri měl pod kontrolou hostující nákop.
22'
Nehuén Pérez odhlavičkoval před Pellegrinim na hranici vápna, v opačném případě by začalo hořet před bránou Udinese.
21'
Gerard Deulofeu zakončoval vedle zadní tyče a potom schoval hlavu do dlaní, protože věděl, že to nebylo kopnuto zle.
20'
Lorenzo Pellegrini fauloval z pravé strany před vápnem Samardžiče a to není vůbec špatná pozice pro Udinese.
18'
S přibývajícím časem roste převaha AS na držení míče, nyní neuspěl Spinazzola jeden na jednoho na levé straně.
17'
ze hřiště odchází Jaka Bijol, přichází Enzo Ebosse.
16'
Bijol přes sebe nepustil Abrahama, hosté mají k dispozici autové vhazování z pravé strany.
15'
Silvestri snadno chytil centr z pravé strany a rozehrávkou si vybral Becaa.
14'
Hosté zrychlili nákopem Spinazzoly z levé strany na zabíhajícího Dybalu, ten měl proti sobě obránce, ale z druhého doteku mířil na bližší tyč, kde zakročil Silvestri.
14'
AS v poklidu drží míč na vlastní obranné polovině, nikam nepospíchá.
12'
Roberto Pereyra vypíchl nahrávku na levou stranu a vhazoval Spinazzola, hosté si ale příliš dlouho míče neužili.
11'
Lorenzo Pellegrini procpal míč z levé strany na střed na Abrahama, ten přišel o balón a Bijol pak kontroloval situaci.
10'
Udinese opět obléhalo vápno a úvod zápasu mu zatím vychází náramně.
8'
Jaka Bijol byl ošetřovaný, měl by být v pořádku.
7'
Lazar Samardžič kopl volný přímý kop z pravé strany, AS hned odehrálo balón z vápna.
5'
Gerard Deulofeu si netroufl na střelu, ještě posouval na pravou stranu, Roberto Pereyra odcentroval přes Spinazzolu, na zadní tyči chtěl sklepávat Rick Karsdorp pod sebe do náruče Patrícia, ale toho myšlenku vystihl IYENOMA DESTINY UDOGIE a ve skluzu usměrnil balón pod břevno.
4'
Marco Silvestri se přesunul ke své levé tyči proti pokusu hlavou a Udinese rozehrává.
3'
Rodrigo Becao fauloval nohou na levé straně, Dybala si staví balón.
1'
Paulo Dybala táhl akci po levé straně, měl proti sobě Péreze a jeho střele vedle zadní tyče moc nechybělo.
1'
Vzájemné zápasy z loňské sezony
Doma stačila AS ke třem bodům trefa Tammyho Abrahama. To na hřišti Udinese se body dělily. Alespoň remízu zachraňoval ve čtvrté nastavené minutě proměněnou penaltou Lorenzo Pellegrini.
Udinese Calcio
Bookmakeři sázkových kanceláří považují Udinese za mírného papírového outsidera. Bývalý klub nedávné sparťanské posily Jakuba Jankta skončil v minulé sezoně na dvanácté pozici, když získal o sedmnáct bodů více než sestupující Cagliari. Domácí mužstvo opustil před letošní sezonou Argentinec Molina a zamířil do Atlética Madrid. Z českého pohledu je relativně interesantní skutečnost, že dalším pohybem směrem ven byl odchod Jana Kubaly. Ten již momentálně působí v ostravském Baníku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu s Baníkem na rok.

Co se týče výsledků v probíhajícím ročníku nejvyšší italské soutěže, tak Udinese si nepočíná vůbec zle. Ze čtyř zápasů prohrálo jen na úvod proti milánskému AC poměrem 2:4, kdy se mu dvakrát povedlo srovnat, ale poté Díaz a Rebič rozhodli o vítězství obhájce titulu. Vzápětí v souboji se Salernitanou gól nepadl a následovaly dvě výhry o gól proti Monze, respektive Fiorentině.
AS Řím
AS skončilo v uplynulé sezoně na šesté pozici se 63 body. Celek z hlavního města Itálie ale především urval svou historicky první trofej v pohárové Evropě, když opanoval premiérový ročník Konferenční ligy. Ve finále porazil Feyenoord Roterdam, nové působiště dnes již bývalého sparťanského stopera Dávida Hancka.

Přes léto přivedli domácí argentinského útočníka Paula Dybalu. Ten se upsal AS na tři roky. Naposledy oblékal dres Juventusu. Na hostování z PSG přišel nizozemský obránce Wijnaldum. Portugalský kouč Mourinho přivítal také legendu FC Turín Andreu Belottiho či někdejšího hráče Chelsea či Manchesteru United, Srba Nemanju Matiće. Římané by se úplně nezlobili, kdyby s tyto příchody přinesly vytoužený titul po dvaadvaceti letech.

Na úvod nejvyšší italské soutěže se představilo AS na půdě Salernitany, loňského nováčka. Ke třem bodům mu stačila branka záložníka Bryana Cristanteho z prvního poločasu. Následně výhru proti Cremonese trefil Chris Smalling. Vzápětí Římané remizovali v Turíně proti místnímu Juventusu a přehráli zatím trápící se Monzu poměrem 3:0, když se dvakrát prosadil Paulo Dybala a jednou Roger Ibanez.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu pátého kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Udinese Calcio a AS Řím. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62