Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Neapol - 11. února 2024   20:45

AC Milán
25' Hernández (Leão)
1:0
(1:0)
AC Milán
Maignan – Calabria (C) (37. Florenzi), Kjær (66. Simić), Gabbia, Hernández – Adli, Binnásir (65. Musah) – Pulišić (81. Jiménez), Loftus-Cheek, Leão – Giroud (80. Jović).
Sportiello, Mirante – F. Terracciano, Okafor, Ehuwa Eletu.
D. Doveri – D. Bindoni, G. Baccini
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Neapol
Gollini – Östigaard (46. Politano), Rrahmani, Jesus (90. Ngonge) – Di Lorenzo (C), Anguissa, Lobotka, Zieliński (76. Lindström), Mazzocchi (76. Olivera) – Kvaracchelija – Simeone (55. Raspadori).
Contini – Natan, Traorè, Cajuste, Dendoncker.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:12.
Druhá půle už gól nenabídla, hosté se marně snažili smazat jednobrankové manko a v samém závěru se jim to málem povedlo, avšak domácí zachránila pravá tyč jejich brány. AC Milán tak svého protivníka v ligovém utkání na domácí půdě poráží poprvé od 14. prosince 2014, tedy po více jak devíti letech.
90+6'
90+6'
Ač ještě pozor, jediný úspěšný střelec utkání se provinil faulem a Neapol má ještě jednu standardku, před bránu AC míří i její gólman.
90+6'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Theo Hernández).
90+5'
Domácí drží míč na soupeřově polovině a těsný náskok už zřejmě uhájí.
90+4'
Domácí hodně otálí s autovým vhazováním, což se soupeři pochopitelně vůbec nelíbí.
90+3'
Rafael Leão zůstal chvíli sedět na trávníku, zpět na nohy mu pomohl jeden z protihráčů.
90+2'
Penalta to není, hosté budou pouze vhazovat.
90+1'
A také kontroluje s VAR, zda nedošlo k faulu v pokutovém území AC, dočkáme se penalty?
90'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Juan Jesus, přichází Cyril Ngonge.
89'
Obrovská šance Neapole. Jesper Lindström spíše přihrával, ovšem míč tečoval bránící Jan-Carlo Simić do bližší tyče své brány. O chvíli později přišla střela jednoho hostů, kterou Mike Maignan vyrazil nad břevno. Neapolští mohou teď hodně litovat, tohle měl být gól.
87'
Stanislav Lobotka se hodně zlobí poté, co byl jeho zákrok na Joviće posouzen jako faul.
85'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Juan Jesus). Hostující hráč vidí kartu za faul na Thea Hernándeze. Je to vůbec první žlutá karta v tomto utkání.
83'
André Anguissa to zkusil střelou z dálky, ta však nebyla přesná a míč končí vedle bližší tyče.
81'
Alessandro Florenzi vyrazil do otevřené obrany Neapole, nepovedlo se mu vystřelit a tak pouze centroval, svou přihrávkou vzduchem našel pouze soupeře, který odhlavičkoval míč do zámezí, ovšem byl máván ofsajd.
81'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Alejandro Jiménez.
80'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Luka Jović.
80'
Jesper Lindström střílel z hodně velké dálky docela slabě po zemi, Mike Maignan tak neměl se zákrokem větší potíže.
79'
Po skrumáži ve vápně AC se ke střele dostal Matteo Politano, ta byla zblokována do vzduchu a míč se následně snesl do rukou Maignana.
77'
Také domácí se hlásili o penaltu, ani v tomto případě ji však fanoušci neuvidí.
76'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Jesper Lindström.
76'
ze hřiště odchází Pasquale Mazzocchi, přichází Mathías Olivera.
74'
Pasquale Mazzocchi střílel pravačkou z dálky, trefil protihráče v pokutovém území a následně se se spoluhráči dožadoval penalty za hru rukou, jíž se mě dopustit jeden z domácích fotbalistů. Hra ovšem pokračuje.
72'
Kombinace před pokutovým územím soupeře se nyní hostujícímu týmu vůbec nevyvedla, situace se otáčí.
70'
Rafael Leão střílel po zemi na vzdálenější tyč, pokus mu ale úplně nesedl a balón končí v zámezí.
68'
Střela z dálky hostujícího celku nebyla nijak prudká, Mike Maignan ukrývá balón do náruče.
67'
Pěkná kombinace hostů, Giacomo Raspadori na jejím konci chtěl skluzem zakončit, avšak balón ještě předtím odvrátila obrana AC.
66'
ze hřiště odchází Simon Kjær, přichází Jan-Carlo Simić.
65'
ze hřiště odchází Ismáíl Binnásir, přichází Yunus Musah.
64'
Nepříjemný centr z levé strany obrana AC odvrací do bezpečí. Neapol ale pokračuje u míče.
62'
Míč pendloval před malým vápnem, Theo Hernández jej v krkolomné pozici dokázal odehrát na bránu, ovšem přímo do rukou připraveného gólmana.
60'
Matteo Politano velice hezky střílel na vzdálenější tyč, kterou o malý kousek minul. Mike Maignan se pořádně protáhl, na míč nedosáhl, ale naštěstí pro něj to nebylo třeba.
57'
Rafael Leão zastavil letící míč dle mínění arbitra už za postranní čárou, soupeř tak bude vhazovat.
55'
ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Giacomo Raspadori.
54'
Giovanni Simeone na konci 54. minuty mohl vyrovnat, svou střelu však adresoval vedle vzdálenějšího horního rohu brány. Lépe zamířit a Neapol se mohla radovat.
54'
Lobotka zastavil rychlý brejk soupeře odehráním balónu do zámezí. AC bude vhazovat.
51'
Christian Pulišić střílel levačkou v pokutovém území pouze do protihráče před sebou.
49'
Domácí vystihli špatnou rozehrávku hostů a vyrazili ve třech proti dvěma, po kombinaci se do šance dostával Ruben Loftus-Cheek, ovšem po kontaktu s protihráčem skončil na trávníku, penalta to ale není.
48'
Málem tu byl druhý gól zápasu, Pierluigi Gollini s velkým štěstím zastavil střelu Florenziho z dálky, Olivier Giroud se už chystal dorážet míč do prázdné brány, ale brankář Neapole byl přeci jen o něco rychlejší.
46'
ze hřiště odchází Leo Östigaard, přichází Matteo Politano.
46'
Máme za sebou první půli, která přinesla jeden gól, o který se krátce před půl hodinou hry postaral Theo Hernández. Další branky už fanoušci neviděli a AC si do kabin odnáší těsný náskok, ač Neapol byla zpočátku a poté ke konci poměrně aktivní. Nebude to mít domácí tým ve druhém dějství snadné.
45+3'
45+3'
Mike Maignan musel hodně daleko z brány, aby volný míč včas odehrál do zámezí, ovšem veškeré vzrušení bylo zbytečné, neboť je máván ofsajd.
45+2'
Hodně přetažený míč končí za bránou milánského týmu, jehož gólman se postará o rozehrávku.
45'
Dva hráči zůstávají ležet na trávníku, po jednom z každého celku. Arbitr však dává míč hostům.
43'
Neapol v závěru první půle přidala na aktivitě a domácí mají v obraně dost práce.
41'
Naložila s ní ovšem špatně, Piotr Zieliński přetáhl centr a míč adresoval obloučkem za vzdálenější tyč brány. Mike Maignan mohl zůstat v klidu.
41'
Neapol má šanci vyrovnat, po faulu bude rozehrávat standardku z levého křídla.
39'
André Anguissa dnes už podruhé nebo možná i potřetí končí na trávníku, hlavní arbitr však zákrok jako faul neposoudil a rozehrávat bude domácí mančaft.
37'
ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Alessandro Florenzi.
35'
Vypadá to, že bude nutná první změna na hřišti na straně milánského celku a to ještě v prvním poločase.
33'
Yacine Adli špatnou přihrávku odeslal pouze k brankáři Neapole, k nelibosti hostů je však pískán faul za předchozí zákrok, takže domácí u balónu zůstanou.
31'
Rafael Leão nedokázal dobře přihrát, obrana Neapole míč zastavila a odehrála do bezpečí.
29'
Na trávníku zůstává ležet André Anguissa, hra je přerušena.
28'
Rafael Leão měl na kopačce druhý gól, jeho parádní střelu na vzdálenější tyč však Pierluigi Gollini ještě parádnějším zákrokem zneškodnil.
25'
AC Milán právě vstřelil branku!
Máme tu první gól zápasu. THEO HERNÁNDEZ si naběhl na přihrávku, dostal se před gólmana, kterého překonal přízemní ranou na bližší tyč.
24'
Christian Pulišić nedostihl křižnou přihrávku do volné části hřiště, míč končí u Golliniho.
23'
V tuto chvíli jsou to domácí, kteří si míč vyměňují mezi sebou, ale ani jim se nedaří dostat se do nějaké šance.
21'
Nyní už o míč přichází, souhra před velkým vápnem se jí nepovedla, navíce se její hráč provinil faulem.
18'
Neapol kombinuje na své polovině a s útokem vyčkává.
16'
Další nedovolený zákrok AC Milán, po kterém domácí celek přichází o balón.
14'
Faulem se dopustili domácí u středové čáry, Yacine Adli poslal k zemi Andrého Anguissu.
12'
Chviča Kvaracchelija dobře vypracoval šanci pro spoluhráče, jeho přihrávku však Giovanni Simeone ke gólu nezužitkoval, míč odehrál střelou bez přípravy mimo tři tyče. První slušná šance.
10'
Chviča Kvaracchelija nedosáhl o kousek na křižnou přihrávku k postranní čáře, AC bude vhazovat.
8'
Útočný faul domácích znamená ztrátu balónu, Pierluigi Gollini rozehrávku zdržuje a od hlavního arbitra dostává varování.
6'
Giovanni Di Lorenzo centroval z pravého křídla před bránu, spoluhráče však nenašel.
4'
Christian Pulišić nedokázal správně přihrát před bránu, míč po jeho zakončení letí daleko do zámezí.
3'
Dlouhý nákop domácích končí u brankáře Neapole, který si pro míč vyběhl k hranici vápna.
1'

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Kjær, Gabbia, Hernández – Adli, Binnásir – Pulišić, Loftus-Cheek, Leão – Giroud.
Náhradníci: Sportiello, Mirante – Florenzi, Jiménez, Simić, F. Terracciano, Musah, Jović, Okafor, Ehuwa Eletu.
Trenér: S. Pioli.

SSC Neapol: Gollini – Östigaard, Rrahmani, Jesus – Di Lorenzo (C), Anguissa, Lobotka, Zieliński, Mazzocchi – Kvaracchelija – Simeone.
Náhradníci: Contini – Natan, Olivera, Traorè, Cajuste, Lindström, Dendoncker, Politano, Ngonge, Raspadori.
Trenér: W. Mazzarri.

Rozhodčí: D. Doveri – D. Bindoni, G. Baccini.
Vzájemné zápasy

Když nepočítáme souboj v Lize mistrů, prohrál AC Milán s Neapolí tři poslední souboje, které se hrály na jeho stadionu. Milánský tým dokázal v lize svého soka doma porazit naposledy 14. prosince 2014, kdy zvítězil 2:0.
Neapol

Obhájce titulu se trápí, je až na osmé příčce s pětatřiceti body, ovšem na pohárová místa příliš bodů neztrácí. Mimo svůj trávník si z jedenácti duelů přivezl osmnáct bodů za pět výher a tři remízy, k tomu přidal šestnáct vstřelených a o pět méně inkasovaných branek. Naposledy se z venkovní výhry radoval 25. listopadu, kdy vyhrál 2:1 v Atalantě, následovaly tři porážky v řadě a zatím posledním mači na trávníku soupeře bezgólová remíza s Laziem.
Nejlepším střelcem klubu je sedmibrankový Nigérijec Victor Osimhen.
AC Milán

Domácí celek drží bronzový stupeň, čtyři body ztrácí na druhý Juventus. Na svém hřišti odehrál dosud jedenáct zápasů a zaznamenal pětadvacet bodů díky osmi výhrám a jedné remíze, vstřelil dvacet gólů a sedm inkasoval. V minulém utkání před svými fanoušky skončila jeho šňůra pěti domácích výher, když s Bolognou pouze remizoval 2:2, druhý gól inkasoval v 90+2. minutě.
V čele tabulky střelců týmu je s jedenácti zásahy Francouz Olivier Giroud.
Dobrý den, pěti zápasy dnes pokračuje 24. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu utkání týmů z první poloviny tabulky, favorizovaný AC Milán přivítá na svém hřišti Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62