Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Sevilla - 3. března 2021   21:00

Barcelona
Barcelona
12' Dembélé  • 90+4' Piqué  • 95' Braithwaite
3:0
(1:0)
Sevilla
Sevilla
Barcelona
ter Stegen – Mingueza (78. Firpo), Piqué, Lenglet – Busquets (78. Moriba) – Dest (63. Griezmann), F. de Jong, Pedri (89. Braithwaite), Alba – Messi (C), Dembélé (89. Trincão).
Neto, Peña – Braithwaite, Griezmann, Puig, Firpo, Trincão, Moriba, Umtiti.
Sánchez – Díaz, Gallego
Camp Nou (Barcelona)
Sevilla
Vaclík (C) – Vidal (54. Navas), Koundé, Carlos, Acuña (54. Rekik) – Jordán (106. Munir), Fernando, Torres (62. Ocampos) – Suso (79. P. Gómez), L. de Jong (54. Rakitić), En-Nesyri.
Díaz – Rakitić, S. Gómez, P. Gómez, Munir, Rekik, Ocampos, Gudelj, Navas.

Tímto se s Vámi loučím! Dnes jsme viděli skvělý obrat, o který se Barcelona určitě pokusí za týden proti PSG, i když to bude o dost složitější. Každopádně dobrou noc a na počtenou!
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:16.
Barcelona dnes poráží Sevillu 3:0 a postupuje do finále Copa del Rey, i když v prvním utkání padla 0:2! Po třetím gólu Katalánců hráči Sevilly byli totálně frustrování, protože během tří minut viděli tři žluté karty a pak se navíc pořád přerušovalo kvůli jejich faulům. Hosté se tak nakonec k ničemu nedostali, a to víc může Ocampose mrzet neproměněná penalta, která je připravila o postup. Naopak Barcelona se po roce vrací do finále a utká se tam s Bilbaem nebo s Levante.
120+2'
120+1'
Sevilla už má pouze jednu minutu!
119'
Po delší době je tu žlutá karta také pro jednoho z domácích, konkrétně pro Trincão, který zasáhl soupeře do kotníku.
119'
Koundé velmi aktivně zkouší zachránit svůj tým, nyní pálil z hranice pokutového území, ale mířil přímo doprostřed, kde byl připravené ter Stegen.
118'
Koundé sice upadl při hlavičkovém souboji v pokutovém území, ale rozhodčí už druhou penaltu hostům nejspíš neodpíská.
116'
Sevilla se stále nemůže dostat ani k pokutovému území soupeře. Na útočné polovině je sice při napadání vytažená skoro v plném počtu, ale k zisku míče jí to nepomáhá.
115'
Trincão si z pravé strany šikovně našel cestu do osu hřiště, odkud vypálil. Trefil se však jen do obránce, který míč srazil na rohový kop.
114'
Pořád se velmi často přerušuje, domácí nyní pro změnu vhazují na pravé straně. Pak přichází další nedovolený zákrok, kterého se tentokrát dopustil Papu Gómez.
112'
Katalánci opatrně kombinují na útočné polovině a jsou v naprostém klidu. Ten si drží i přes napadající protihráče.
111'
Po dalším nedovoleném zákroku hostů si Barcelona dává s rozehrávkou samozřejmě na čas, vzápětí navíc fauluje Koundé.
110'
Čas velmi rychle běží. Sevilla se už strašně dlouho k ničemu nedostala a už má pouhých deset minut.
109'
Pořád se spíše nehraje. Nyní se to starají zejména domácí hráči, kteří s ošetřením nikam nespěchají.
107'
Barcelona nic neponechává náhodě a rozhodně se nesoustředí jenom na obranu, první útok druhé poloviny prodloužení podnikla ona. Nic nebezpečného ale nevymyslela.
106'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jordán, přichází Munir.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Barcelona má senzační comeback na dosah. V první polovině prodloužení ji první vedení v tom dvojzápase vystřelil Braithwaite, což opravdu dost rozhodilo hráče Sevilly. Hned tři z nich viděli následně žluté karty, ale na emoce by měli přestat myslet a měli by se soustředit hlavně na vyrovnání. Určitě na to mají ještě dostatek času.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Nastavuje se jedna minuta.
105'
Messi rozehrává další standardku, která je ale u pravé postranní čáry a tak nemůže přijít přímé zakončení. Přichází tedy vzdušný pas, který musel likvidovat až Vaclík.
104'
Skoro vůbec se nehraje, protože hlavní rozhodčí pořád musí řešit nevhodné chování hráčů Sevilly. Ti se tak sami obírají o čas.
102'
Hosté jsou z průběhu zápasu značně frustrovaní, za nesportovní chování tak dostává kartu i En-Nesyri
101'
Hlavní rozhodčí si raději ještě celou situaci prověřil u videorozhodčího, ale ten potvrdil jeho verdikt. To se nelíbilo Koundému, který za své řeči také vidí žlutý kartónek.
99'
Hosté si žádají další penalty kvůli možné ruce Lengleta, který vyhrál hlavičkový souboj, ale dle rozhodčího to ruka v žádném případě nebyla. Jordán dokonce vidí žlutou kartu za protesty.
98'
Sevilla poprvé v dnešním zápase musí myslet na útočení. Nyní to zkoušela pomocí nákopu, ale ten domácí v naprosté pohodě pokryli.
95'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí jdou do vedení a od postupu a senzačního comebacku je dělí patnáct minut! Třetí branka přišla také z centru, o který se postaral Alba. Ten za obranou našel MARTINA BRAITHWAITA, jenž sice poslal míč do Vaclíka, ale ten ho nedokázal udržet před brankovou čárou!
92'
Po nadějném centru byli domácí už v první šanci, Griezmann si však po odrazu od obránce míč nakonec nenašel, ale je z toho aspoň roh.
91'
Najednou má Sevilla velký problém, protože vlastně hraje v oslabení. Nyní tak nejspíš bude chtít třicet minut přežít bez inkasované branky a pak zvítězit na penalty.
91'
Začal první poločas prodloužení.
O postupujícím do Copa del Rey nakonec bude muset rozhodnout prodloužení! Barcelona totiž stáhla dvoubrankovou ztrátu z prvního zápasu, a to když druhý gól vstřelil ve čtvrté minutě nastavení Piqué, který je teď barcelonským hrdinou. Domácí však pořád čeká hodně práce.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Katalánci srovnávají krok v poslední minutě nastavení a půjdeme do prodloužení! Griezmann se postaral o poslední centr nastavení, který se mu ale nad míru povedl, protože tak našel hlavu GERARDA PIQUÉHO, který zakončil nechytatelně k pravé tyči!
90+2'
Sevilla bude dohrávat v deseti, ale to jí vzhledem k blízkému konci příliš nevadí. Fernando raději zastavil rychle běžícího Trincão mírným přidržením, kterým ho poslal k zemi. Viděl tedy druhou žlutou kartu a vzápětí červenou.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Barceloně už opravdu dochází čas, protože vstupujeme do nastavení a Vaclík navíc získá pár dalších sekund odkopem.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Dembélé, přichází Trincão.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Braithwaite.
88'
Barcelona už vkládá do útoku všechny své síly, ofenzivu dokonce podpořil Piqué, ale jeho pokus v klidu zachytil pozorný Vaclík.
87'
Pedri byl ve střelecké pozici, ale míč přenechal za sebou pro Messiho, který už pálil svou pověstnou levačkou, ale trefil jen skluzujícího protihráče. Domácí se ještě dožaduj penalty kvůli ruce, ale hlavní rozhodčí nic pískat nebude!
86'
Hosté už hrají vyloženě na čas, i když tentokrát si moc dlouho přihrávat nemohli vzhledem k napadajícím protihráčům. Míč tak raději poslali vzduchem pryč.
85'
Nakonec přece jen vymyslel pas na Dembélého, který okamžitě střílel, ale z těžké pozice mířil vysoko nad horní tyč.
84'
Katalánci už se přece jen usazují na útočné polovině, kde však nemají skoro žádný prostor ke kombinaci. Frenkie de Jong běhá kolem šestnáctky a nemá komu nahrát.
83'
Domácí fotbalisté už nemají mnoho sil, i přesto by měli hrát hlavně v těchto chvílích, protože se bude lámat chleba. Hosté však závěr zápasů zatím zvládají o něco lépe.
82'
Carlos se po souboji ve vlastním pokutovém území svíjí v bolestech, nakonec to ale zvládne bez ošetření a tak vzápětí pokračujeme.
81'
Už se začala počítat poslední desetiminutovka základní hrací doby. Sevilla jí navíc začíná s míčem na kopačkách a kombinací tak kupuje co nejvíce času.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází P. Gómez.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Mingueza, přichází Firpo.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Busquets, přichází Moriba.
77'
Messi rozehrál přímý kop na Pedriho, ale skoro to vypadala, jakoby to barcelonský mladík nečekal, protože sotva udržel míč pod kontrolou.
76'
Alba je snad nejaktivnějším střelcem svého týmu. Tentokrát však centroval, i když se míč točil směrem na bránu, ale obránci Sevilly opět zasáhli.
75'
Barcelona tak pořád žije, ale čas jí nemilosrdně běží. Stále je však směrem dopředu velmi opatrná, protože si nemůže dovolit inkasovanou branku.
73'
Žlutou kartu dostává Messi (FC Barcelona).
73'
Ocampos mohl svému týmu zajistit postup do finále Copa del Rey, ale touto šancí pohrdl! Penaltu řešil střelou do levé části, ale to německý brankář odhadl a připsal si velmi jistý zákrok, míč mu ani nevypadl!
72'
Obrovský problém pro Barcelonu, která bude čelit pokutovému kopu! Ocampos se totiž probíjel do šestnáctky, v čemž mu mírným přidržením zabránil Mingueza, který dle hlavního rozhodčího fauloval!
71'
Messi se opět pokoušel operovat na malém prostoru v pokutovém území, kde to hosté opět velmi rychle zahustili a zase se jim to vyplatilo.
70'
Kataláncům už zbývá jen dvacet minut, ale právě teď začnou být opravdu nebezpeční, protože nevyužitá šance Alby je paradoxně dost nakopla.
69'
Alba se tentokrát zkoušel dostat do zakončení individuální způsobem, což se mu nepovedlo, po zblokované přihrávce navíc hrál rukou.
68'
Sevilla následně okamžitě startovala protiútok, který Mingueza takticky zastavil za cenu žluté karty.
67'
Tak už mohlo být srovnáno, Vaclíka však zachránila branková konstrukce! Dembélému se zničehonic otevřel prostor na pravé straně, který využil k přesnému centru na Albu, který se do balónu velmi tvrdě opřel, ale trefil se jen do břevna!
66'
Messi je pořád velmi dobře pokrytý, i tentokrát si tak ukousl moc velké sousto, protože se pokusil přejít tři protihráče.
65'
Hra se v posledních minutách dost uklidňuje, protože ani jeden tým nemůže najít cestu dopředu. O něco aktivnější je samozřejmě Barcelona, která se stále potřebuje alespoň jednou prosadit.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Dest, přichází Griezmann.
62'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Torres, přichází Ocampos.
61'
Carlos velmi dobře vystoupil proti přihrávce směřující na Frenkieho de Jonga, díky čemuž hosté mohou mít držet pod kontrolou.
60'
Barceloně rychle dochází čas, protože vstupujeme do poslední třetiny duelu a domácí si ve druhém poločase stále nevytvořili nic extra nebezpečného.
59'
Dembélé šikovně kličkou obešel dva protihráče, ale míč mu přitom utekl moc daleko, takže třetí bek ho už dostal z pokutového území.
58'
Frenkie de Jong dostal na středu hřiště překvapivě hodně prostoru, ale ke střele se neodvážil, míč předal Albovi.
57'
Piqué na pravé straně neponechal nic náhodě, vzdušný nákop si zpracoval a raději ho okamžitě poslal do autu.
56'
Alba procpal mezi nohami míč na Frenkieho de Jonga, který mu ho chtěl poslat do běhu, ale to už mu protihráč nedovolil.
55'
Barcelona už pomalu začíná přebírat kontrolu nad hrou, stále však nemusí nikam spěchat, takže je při kombinaci více než opatrná.
54'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Vidal, přichází Navas.
54'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Acuña, přichází Rekik.
54'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází L. de Jong, přichází Rakitić.
52'
Ter Stegen dobrým nákopem našel na levé straně Pedri, který se s míčem dostal až na hranu malého vápna, odkud ale vymyslel jen nepřesný pas.
51'
Sevilla už se pomalu začíná vysouvat, takže domácí mají na kombinaci opravdu málo prostoru, ale míč zatím zvládají držet pod kontrolou.
50'
Katalánci jsou poprvé po přestávce na útočné polovině, ale hosté se bleskově ve velkém počtu stáhli na hranu pokutového území a žádný další postup soupeři nedovolili.
48'
Hosté útočili do rozhozené obrany protivníka, role přihrávce se pak zhostil Torres, který ale trefil pouze dobíhajícího obránce.
47'
Sevilla kontroluje začátek druhého poločasu, na útočné půlce však šla do souboje, při kterém Jordán fauloval.
46'
Luuk de Jong mohl hned mířit do úniku, ale přihrávka byla moc rychlá a sprint příliš pomalý, takže pas skončil jen u domácích obránců.
46'
Hlavní rozhodčí ukončil první poločas bez nastavení, což tedy znamená, že Barcelona stále musí vstřelit ještě jeden gól, aby se šlo aspoň do prodloužení. Snížení ji ve dvanácté minutě nádhernou střelou zajistil Dembélé a i následně hráli domácí velmi dobře, takže se určitě mohou prosadit podruhé. Sevilla při bránění nebyla vždy úplně nejjistější, stále má však lepší výchozí pozici, tak uvidíme, jestli jednobrankový náskok udrží.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45+1'
45'
Katalánci se dopředu už příliš nehrnou, šetří tak síly do druhého poločasu, kde by pro ně měla být druhá branka povinností.
44'
Sevilla úspěšně drží míč daleko od své brány a aspoň do přestávky chce udržet tento stav. Ve druhém poločase jí však bude čekat spoustu krušných chvil.
43'
Hosté se tak také zkoušeli prosadit za pomoci centru, po kterém přišla střela z hlavy Koundého, ale ta měla slabou razanci, takže to byl snadný zákrok pro ter Stegena.
42'
Dest se při bránění Torrese prezentoval tvrdým faulem a Acuña hned signalizoval, že by to chtělo kartu, ale hlavní rozhodčí jeho přání nevyslyšel.
41'
Pedri se tentokrát ujal rohového kopu, ale ten rozehrál nakrátko a následně opět centroval Messi, jehož centr nevypadal zle, ale zakončení nepřišlo ani tentokrát.
40'
Dest na pravé straně tentokrát úspěšný nebyl, ihned to však zkouší vyžehlit všichni spoluhráči v blízkosti, takže je napadání velice intenzivní.
39'
Dembélé se s míčem dostal do pozice, ze které už dnes skóroval, ale protihráči mu tentokrát nedali žádný prostor a okamžitě ho donutili ke zpětné přihrávce.
37'
Fernando jako první v utkání uvidí žlutou kartu, protože proti Busquetsovi se prezentoval šlapákem.
36'
Messi si staví míč k přímému kopu, který sice není úplně ideální, ale gól z něj určitě může přijít. Nakonec přišel centr, který hosté bez problémů vyřešili.
35'
Po šikovné přihrávce mezi obránci mířil Frenkie de Jong sám na brankáře, ale ve střelecké pozici šel pro přihrávku, kterou zablokoval obránce. V konečném součtu je to ale jedno, protože je odmáván ofsajd.
34'
Hosté po delší době hledali cestu dopředu, ale dostali se sotva přes půlící čáru, pak už balón ztratili.
33'
Messi se už chystal k zakončení v pokutovém území, ale mezi třemi protihráči se ještě pokoušel o vylepšení pozice, což mu ale už nevyšlo.
32'
Messi centrem od rohového praporku nenašel žádného spoluhráče, ale domácí udrželi míč v moci, takže vzápětí mohl z dálky pálit Pedri, ale ten se netrefil mezi tyče.
31'
Vaclík měl výrazně těžší práci, jelikož musel pokrýt centr, který letěl docela daleko od něho, takže míč musel vyrazit pryč rybičkou.
30'
Ter Stegen musel opět zachraňovat své spoluhráče, protože Luuk de Jong se už řítil do úniku, ale u míče byl nakonec první domácí brankář.
28'
Messi si hledal ideální pozici pro přihrávku, což se mu nakonec povedlo, ale v době pasu se Busquets nacházel v souboji, takže si nemohl míč zpracovat.
27'
Fernando poslal Desta hraničním způsobem na trávník, ale hlavní rozhodčí je pořád dost benevolentní, protože ani tentokrát nic neodpískal.
26'
Vidal vhazuje na pravé straně, odkud následovala i přihrávka do pokutového území, ale tam přes sebe nepustil míč Lenglet.
25'
Katalánci si nemohou dovolit inkasovanou branku, takže míč raději odkopli ze své poloviny až k Vaclíkovi, který rozehrává nakrátko.
24'
Barcelona po delší době měla míč pevně v moci, ale přenesením hry to pokazil Mingueza, takže hosté opět mohou operovat na útočné polovině.
23'
Messi se chce co nejvíce zapojovat do hry, nyní tak vypomohl i s bráněním, i když Acuñu poslal k zemi hraničním způsobem. Hlavní rozhodčí však faul neodpískal.
22'
Messi se v dnešním zápase zatím nemůže dostat do hry. Míče se tentokrát chopil na středu hřiště, ale stopku mu vystavil první protihráč v cestě.
20'
Acuña od rohového praporku poslal míč na bližší tyč, kde byl ale připraven domácí bek, který balón okamžitě odklidil z nebezpečné zóny.
19'
Dest je na pravé straně opravdu dost nebezpečný, jeho další přihrávka ale už neprošla a tak Sevilla okamžitě startuje protiútok.
17'
Ter Stegen se musel poprvé v utkání pořádně činit, protože centr Torrese směřoval do nebezpečné blízkosti brány, takže domácí brankář míč raději vyboxoval.
16'
Hosté se s míčem opět moc dlouho neohřáli a tak zase rychle musí spěchat dozadu, což zvládli, protože zablokovali nebezpečný pas Alby.
15'
Domácí jsou najednou na koni a vidí příležitost k obratu, nyní ale jejich útočné snažení končí kvůli faulu Busquetse.
12'
OUSMANE DEMBÉLÉ se sice dvakrát netrefil, ale na třetí pokus mu střela opravdu sedla a je z toho první branka! Francouzský útočník byl s míčem nejprve v pokutovém území, kde ho proti dvěma obráncům málem ztratil, ale nakonec se s ním dostal na hranu vápna. Tam nějakou chvíli váhal a pak zničehonic vystřelil přímo do levé šibenice!
11'
Dest na pravé straně výborně přesel obránce a následně uvolnil na středu hřiště Dembélého, který pálil ze slušné pozice, ale i tentokrát branku přestřelil!
10'
Po centru z levé strany sice přímé zakončení nepřišlo, avšak domácí nakonec dostali míč na hranu šestnáctky, odkud vypálil Busquets, ale ten mířil přímo do rukavic Vaclíka.
9'
Sevilla dobře zapracovala při napadání, takže se na útočné polovině chopila míče, ale následná kombinace jí moc dlouho nevydržela.
7'
Dembélé se vrátil dozadu, aby pomohl s rozehrávkou, ale svou hlavičkou poslal míč jen k jednomu z protihráčů.
6'
Ke střele se už ale dostal Dembélé, domácí tak začínají zostra. Francouzský útončík ale mířil jen nad brankovou konstrukci.
5'
Po pěkné kombinaci Katalánců se v pokutovém území zjevil Messi, který už se chystal k zakončení, ale nakonec ho přihrávka jen těsně minula.
4'
Torres docela tvrdě poslal k zemi Busquetse, takže hlavní rozhodčí píská a faul, avšak žlutou kartu neudělil.
3'
Barcelona se poprvé v utkání dostává a pevno k míči a okamžitě to zkoušela přes střed hřiště, kde ale Messi přišel o balón.
2'
Acuña byl na levé straně při rozehrávce velmi ostře napadán, ale těžko situaci úspěšně zvládl a nakonec donutil protihráče k faulu.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Sevilly, kteří okamžitě mířili dopředu přes levou stranu, ale tam dobře zapracoval pozorný Dest.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Piqué, Lenglet – Busquets – Dest, F. de Jong, Pedri, Alba – Messi (C), Dembélé.
Náhradníci: Neto, Peña – Braithwaite, Griezmann, Puig, Firpo, Trincão, Moriba, Umtiti.

Sevilla FC: Vaclík (C) – Vidal, Koundé, Carlos, Acuña – Jordán, Fernando, Torres – Suso, L. de Jong, En-Nesyri.
Náhradníci: Díaz – Rakitić, S. Gómez, P. Gómez, Munir, Rekik, Ocampos, Gudelj, Navas.

Rozhodčí: Sánchez – Díaz, Gallego.
Sevilla FC
Sevilla nedávno držela šňůru devíti výher za sebou, kterou jí však v osmifinále Ligy mistrů přerušil Dortmund, na který Sevilla nestačila poměrem 2:3, takže je aspoň stále ve hře o postup. V LaLize pak dnešní hosté doufají v opětovný postup do Ligy mistrů, aktuálně k němu mají blízko, protože jsou čtvrtí, i když tedy naposledy nestačili právě na Barcelonu. Sevilla má však slušnou šanci na úspěch v Copa del Rey, kde proti Kataláncům drží dvoubrankové vedení z prvního zápasu a určitě udělá všechno proto, aby nepadla stejný poměrem jako v sobotu, protože to by znamenalo prodloužení. Dnešní hosté by se tak měli poučit, kdy dělali v sobotu chyby a určitě by se jich měli vyvarovat. Jsou mnohem v lepší pozici než soupeř, ale stále to pro ně bude hodně těžké.

Poslední tři utkání
Sevilla vs. Barcelona – 0:2
Osasuna vs. Sevilla – 0:2
Sevilla vs. Dortmund – 2:3
FC Barcelona
Barcelona už má malou šanci na postup v Lize mistrů, v LaLize pak ztrácí na Atlético pět bodů, a ani v Copa del Rey to s ní nevypadá moc dobře. V úvodním zápase semifinále totiž nestačila na Sevillu poměrem 0:2. Tuto porážku ji sice o víkendu v rámci ligy Katalánci vrátili stejným poměrem, ale samozřejmě to nic nemění na tom, že v poháru ztrácí dva góly. Dnešní domácí se ale určitě o comeback pokusí, protože v poslední době se jim opět začíná dařit. V LaLize si totiž připsali jasné vítězství s Elche a pak tedy porazili také Sevillu, díky čemuž tam jsou už na druhém místě. Dnes tedy budou doufat v druhou výhru proti Seville po sobě.

Barcelona vs. Elche – 3:0
Barcelona vs. Cádiz – 1:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Evropské poháry pro tento týden stojí, ve Španělsku však nezahálí a čeká nás semifinále Copa del Rey! Jedno z nich obstarají Barcelona a Sevilla. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.