Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Real Betis - 9. února 2022   21:00

Vallecano
Vallecano
5' Garcia
1:2
(1:1)
Real Betis
Real Betis
26' Iglesias   • 68' Carvalho
Vallecano
Sanchez – Martínez, Garcia
Campo de Futbol de Vallecas, Madrid
Real Betis

Ode mne je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších přenosů.
A je tu konec zápasu. Betis potvrdil roli favorita a do odvety semifinálového souboje s Vallecanem půjde na domácí půdě s náskokem jedné branky. Obrat zařídil ve druhé půli po fantastické individuální akci, kdy si pohrál s obráncem a poté bezpečně zakončil, William Carvalho. Rayo to sice v závěru druhé půle mohutně zkoušelo a tlačilo Real, ale branka z toho nebyla. Nutno podotknout, že několikrát fantasticky zasáhl brankář Rui Silva. Odveta je naplánována na 3.3., tudíž mají oba celky dostatek prostoru pro přípravu.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:18.
90+3'
90+3'
Rayo se sice zmocnilo hracího předmětu, nýbrž Alvaro Garcia nic dokázat nevymyslel a v držení plejerů Betisu hlavní arbitr Sanchez ukončuje dnešní zápas.
90+2'
Fran Garcia přišel o míč po vypíchnutí od Carvalha. Carvalho se však nikam nežene a jen uklidnil hru a přes stopery probíhá odpočítávání posledních vteřin druhé půle a vypadá to, že i zápasu.
90+1'
Real drží balón na útočné polovině, což je to, co právě sevillský klub potřebuje.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Vallecano se usilovně snaží o vyrovnání, proti je však Silva, jenž předvádí skvělý výkon.
90'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Iglesias, přichází Gonzalez.
88'
Silva i napotřetí udržel míč ve svých rukavicích a stále uchovává svůj tým v těsném vedení.
87'
A opět fantastický Silva! Tentokrát udržel před brankovou čarou pokus Nteky střílejícího po nádherné přihrávce Balliua z bezprostřední blízkosti.
86'
Silva doslova na brankové čáře udržel pokus Cisse! Výborný postřeh gólmana Betisu.
85'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ruibal, přichází Bellerín.
84'
Na druhé polovině hřiště nebezpečně pálil Rodriguez. Vypadalo to, že svou ránu umístí lépe, ale skončila mimo třemi tyčemi a Rayo může zamířit dopředu.
83'
Falcaovi scházely centimetry k tomu, aby dosáhl na nabídku směřující právě na něj uvnitř šestnáctky.
82'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Trejo, přichází Ciss.
82'
Hosté stále zůstávají v držení míče a nehodlají se ho jen tak vzdát. Madristé se nemohou dostat k šancím.
81'
Betis nyní několikrát hrozil, což je pravý opak toho, co Rayo právě potřebuje řešit.
80'
Fekir dostal nabídku z levé strany, balón si stáhl pod sebe a vypálil. Připraveného Dimitrievského nepřekonal.
78'
Žlutou kartu dostává Silva (Real Betis).
78'
William Carvalho mohl přidat druhou branku! Sběhl si na pas do vápna a z první pálil. Svoji střelu však umístil jen do středu svatyně Dimitrievského, který ji dokázal zneškodnit.
77'
Rohu se i sám ujal, avšak nikoho nenašel.
77'
Křídelník Nteka se po svém příchodu okamžitě zapojil do útočné akce. Poté, co se zbavil několika protihráčů, přišla stopka. Vybojoval alespoň rohový kop.
76'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Comesana, přichází Nteka.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Palazon, přichází Bebe.
75'
Z dálky to zkoušel Comesana a nemířil vůbec špatně. Jeho dělovka skončila jen kousek vedle tyče.
74'
Připravuje se nám další střídání, tentokrát na straně Vallecana.
73'
Vallecano se usilovně snaží o snížení. Tentokrát to zkoušel Alvaro Garcia, ale přes blok zprava neprošel a přichází o míč. Rozehrává Silva.
71'
Dlouhý centr Treja po faulu Tella si vesele sebral brankář Silva a hned rozehrává dopředu.
70'
Betis ukázal lekci z produktivity. Vallecano svůj souvislý tlak z úvodu poločasu v gól nepřetavilo, naopak hosté skórují hned z první příležitosti.
68'
Real Betis právě vstřelil branku!
Autorem branky je WILLIAM CARVALHO. To byla fotbalová nádhera, kterou právě předvedl William Carvalho! Portugalec inkasoval na hranici vápna přihrávku od Tella. Ihned po převzetí nasadil jesličky obránci Catenovi a pak už to bylo kdo s koho. Souboj proti Dimitrievskimu zvládl na výbornou a uklidil míč k pravé tyči.
66'
Ruibal se po tvrdém zákroku Oscara Valentina dlouho svíral v bolestech na hrací ploše. Nakonec vstává a bude pokračovat ve hře.
66'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Tello.
65'
Žlutou kartu dostává Valentin (Rayo Vallecano).
65'
Následoval přímý kop zahraný Valentinem směřující na Treja číhajícího na zadní tyči. Trejo se k němu i dostal, ale nedokázal lépe přihrát na své spoluhráče.
63'
Začíná se nám pořádně přiostřovat. Marc Bartra nevybíravě sejmul Alvara Garciu.
62'
Na hrací ploše se nachází velká hvězda dřívějších let, Radamel Falcao.
62'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Guardiola, přichází Falcao.
61'
U hry zůstává i nadále Vallecano a chystá se i jeho první střídání.
60'
Tak to bylo od Suareze hodně suverénní. Stoper domácích se dvěma kličkami zbavil obou napadajících útočníků a tento risk před vlastní brankou mu vyšel.
59'
Palazon vyslal na steč Guardiolu. Útočníka domácích zradil první dotyk a právě to byl důvod, proč následně raději vrátil balón Palazonovi. Ten rychle poté oslovil Treja, jehož střela mířila vedle.
57'
Vallecano je až k překvapení v druhém poločase jasně lepším týmem a svírá Betis na obranné polovině. Kdo by to byl vzhledem k formě hostí čekal.
56'
Real se po opravdu dlouhém čase na obranné polovině dostává i do útoku. Tažení klubu ze Sevilly vyústilo ranou Sabalyho ze střední vzdálenosti. Proti byl stoper Catena a odvrátil ji mimo.
55'
William Carvalho dobře zasáhl a odvrátil na roh. Na ten si naopak počíhal gólman Silva a ve vzduchu ho lapil do svých rukavic.
54'
Po delší době se hra přenesla až k Dimitrievskimu a ten okamžitě nakopává směrem vpřed.
52'
A do třetice Isy Palazon. Nyní si odtáhl balón na střed a technickou střelou obstřelem snažil zakončit na zadní tyč, mířil hodně mimo.
51'
Znovu to byl Palazon, kdo mohl ohrozit klec Silvy. Místo toho se rozhodl pro příhru, která postrádala jak přesnost, tak kvalitu provedení.
50'
Snažení Palazona dlouhého trvání nemělo a ztrátou rychle utnul ofenzivní převahu svého celku.
49'
Fran Garcia je dnes vynikající. Na levé straně je jako uragán a Sabaly s ním má stále problémy. Tentokrát ho na poslední chvíli zastavit dokázal a zakopl míč do autu.
48'
Suarez je v pořádku a může se opět zvesela hrát.
47'
Po centru, jenž proběhl vzápětí získal hrací předmět Juanmi. Dostal se do obtížné situace, přesto dokázal v tísni odcentrovat, ale nedovolený zákrok na Maria Suareze dal této akci konec.
46'
Druhá půle je zahájena! Možnost výkopu měli hosté. Ti se rozhodně nikam neženou a po souvislé kombinaci na levé straně si vybojovali faul.
46'
První poločas je minulostí. Nabídl nám vyrovnaný fotbal z obou stran, s gólem na každé z nich. Skóre utkání nejprve otevřel Alvaro Garcia. Po souvislejším tlaku Betisu srovnával Borja Iglesias a určil stav zápasu po úvodní pětačtyřicetiminutovce na 1:1.
45+1'
45+1'
Těsně před koncem první půle mohl poslat svůj tým do vedení Iglesias! Ten se až divil, kolik prostoru dostal a možná právě proto v ideální střelecké pozici sám proti Silvovi nezakončil lépe.
45'
To mohl Fekir vyřešit rozhodně lépe! Francouzský čaroděj se po chybě soupeře řítil společně s Iglesiasem sám na jediného obránce. Vybral si střelecký pokus, jímž ale pouze trefil právě stopera Raya a přišel o míč.
44'
Fran Garcia si navedl balón do středu a rovnou pálil. Do jeho pokusu mu sáhl Sabaly a zamezil tak ohrožení Silvovy svatyně.
43'
Přímáku se ujal Palazon a rozhodl se pro střelu. Jeho zakončení mířilo jen do středu brány, kde si míč shrábl pozorný brankář Silva.
42'
Moreno dosti tvrdě zastavil před vápnem hráče soupeře a Sanchéz píská faul. Dobrá možnost pro Rayo.
40'
Vallecano se usadilo na míči a vypadá to, že se v závěru pokusí o branku.
39'
Krásně to provedl výborný Alvaro Garcia. Ten si nejprve prohodil jesličkami Rodrigueze a záhy prošel i kolem Sabalyho. Následný centr vzduchem už tak úspěšný nebyl.
38'
V ofenzivních fázích chybí hostům větší klid v zakončení a lepší volba řešení nabídnutých možností. Právě v těch hráči přicházejí o balón.
37'
Přímý kop si vzal na paškál tradičně Fekir. Francouz zvolil tentokrát centr do houště těl shromážděných ve vápně, kde nejvýše vyplaval domácí stoper a hlavičkuje do bezpečí.
36'
Počínání Valentina nebylo přehlédnuto sudím Sanchézem a píská faul. Real má možnost přímého kopu z uctivé vzdálenosti.
34'
Tažení domácích nemělo dlouhého tažení a Comesanovi byl rychle odebrán hrací předmět.
33'
William Carvalho se rozhodl pro střelu a nebyla vůbec špatná! Portugalský záložník napřáhl z velké dálky a mířil kousek nad břevno.
32'
To nebyla vůbec špatná příležitost pro Frana Garciu. Před tím se otevřelo množství prostoru a proto to zkusil na branku Silvy, ale jeho pokusu scházela přesnost. Zamířil hodně vedle levé tyče.
31'
K vidění je velké množství faulů. Jasně se ukazuje, že oba celky si nejdou pro nedovolený zákrok daleko.
30'
Nabil Fekir se opět dostal do šance, když zpoza šestnáctky zkoušel své štěstí, neuspěl.
28'
Betis zůstává na míči. Po chvíli ho získal Valentin a hnal se vpřed. Akce tažená přes Palazona úspěšného konce nenabila a Rayo musí pádit zpět do defenzivy.
26'
Autorem branky je BORJA IGLESIAS. A máme vyrovnáno! Betis se po delší pasáži v útoku konečně prosazuje. Na sebe to vzal Borja Iglesias a prostřelil vše, co mu stálo v cestě včetně gólmana Dimitrievskiho.
25'
Hosté zůstávají v útoku a utahují šrouby. Vallecano má co dělat, aby všemu odolávalo.
24'
Po přijetí míče oslovil William Carvalho nadýchaným dlouhým pasem za obranu Juanmiho. Juanmi se za ním dral jako štírek a už to vypadalo, že zakončí. Dimitrievski mu na poslední chvíli vystavil stopku a zamezil skórování.
23'
Betis je pevně usazený na míči a kombinuje ve středu hřiště.
22'
Na dlouhý centr za obranu, který dlouho vypadal pro Alvara Garciu jako nemožný k doběhnutí si nakonec španělský křídelník sběhl a zachránil beznadějně vypadající akci.
21'
V současnosti sledujeme klidnější část utkání. Oba týmy už se zdaleka tak nikam neženou jako v úvodu a spíše čekají na chybu toho druhého.
19'
Po dalším ošemetném zákroku využil nepřesnosti Sabaly a dostal se až k bráně Dimitrievskiho, kde lehkým obloučkem hledal spoluhráče, obrana Vallecana odkopává do bezpečí.
18'
Ve středu hřiště byl nedovoleně zasažen Carvalho a záhy i jeho komplic ze zálohy Rodriguez. Dnes jim soupeř nenechává ani milimetr volného prostoru.
17'
Opět to zkoušel dnes ofenzivně naladěný Ruibal. Pokusil se o individuální průnik přes Frana Garciu, ten si ho pohlídal a odkopává na aut.
16'
Real se rozhodl pro souvislejší kombinaci na soupeřově polovině. Ta probíhala u levé postranní čáry, kde si měnili příhry Ruibal se středními záložníky. Ruibal po téměř minutě přišel o kulatý hrací předmět.
15'
Nabil Fekir je jako tradičně hlavním prvkem ofenzivní fáze hostí. Dostává na své kopačky většinu míčů, ale zatím je důsledně bráněn a ještě nám zdaleka neukázal vše, co umí.
14'
Vallecano zase po chvilce strávené v defenzivním módu zaútočilo. Vybojovalo si roh, na který si nikdo nenaskočil a hraje Betis.
12'
Andaluský tým způsobil ve vápně svého protivník značný zmatek. Nejprve to zkoušel Fekir a vzápětí pálil z leva Ruibal. Ani jeden však neprostřelil důsledný val stojící před nimi.
11'
Guardiola se po jednom z předchozích soubojů dlouho zdržel na zemi a zdál se být značně otřesen. Nakonec se zvedá a pokračuje ve hře.
10'
Nabil Fekir to vzal na sebe a rozhodl se pro individuální průnik středem hřiště. V poslední moment před defenzivní linií oslovil Juanmiho. Juanmi ihned přihrával vpřed na Iglesiase, ale byl nepřesný.
9'
Betis je zatím bezzubý a Rayo zcela nečekaně drží otěže zápasu na svých kopačkách.
7'
Další akci celku z Madridu táhl obránce Fran Garcia. Poté oslovil volného Treja. Ten si balón zpracoval a následnými stahovačkami zkoušel obalamutit obránce soupeře. To mu nevyšlo a nakonec se rozhodl pouze pro přihrávku naslepo, která skončila mimo držení jeho spoluhráčů.
6'
Tak to byl opravdu svižný začátek utkání. Rayo jde po pěti minutách nečekaně do vedení, s čímž nikdo jistě nepočítal.
5'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ALVARO GARCIA. Balliu to vzal na sebe a po pravé lajně odtáhl hru z poloviny hřiště až téměř k brankové lajně. V poslední moment odcentroval do pokutového území, kde se v dobré pozici nacházel Alvaro Garcia a dopravil míč do sítě.
3'
Sabaly se aktivně zapojil do ofenzivy a z levé strany vyslal do vápna nadzemní příhru pro Iglesiase. Dobře zasáhl Fran Garcia a zablokoval ji mimo.
2'
První ofenzivní výpad však provedlo Vallecano. Trejo si pohybem říkal o průnikový pas do vápna, také ho dostal, ale moc dopředu, s čímž nemohl nic dělat.
1'
Los o míč vyhrál domácí tým a rozhodl se pro rozehru směrem dozadu. Záhy stoper Suarez vyslal dlouhý centr vpřed, který si sebral Sabaly a hraje Betis.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Suarez, Catena, Fran Garcia – Valentin, Comesana – Palazon, Trejo, Alvaro Garcia – Guardiola
Náhradníci: Zidane (B), Bebe, Ciss, Falcao, Hernandez, Maraš, Nteka, Rodrigues, Saveljich, Sylla
Trenér: Andoni Iraola

Real Betis: Silva – Sabaly, Bartra, Ruiz, Moreno – Rodriguez, Carvalho – Ruibal, Fekir, Juanmi – Iglesias
Náhradníci: Robles (B), Akouokou, Bellerín, Guadrado, Lainez, Miranda, Pezzella, Rodri, Tello
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Sanchez.
Real Betis zatím prožívá fantastický ročník. V lize se andaluský klub se čtyřiceti body drží na třetí příčce před týmy jako Barcelona či Atlético Madrid. Los v Copě jim naopak vůbec nepřál. Po klidnějším startu se musel kádr borců sídlící v Seville utkat právě proti městskému rivalovi. Derby o Sevillu v osmifinále zvládl lépe Betis a postoupil dál. Čtvrtfinálová bitva proti Realu Sociedad už byla jednoznačná záležitost a Real ji zvládl v poměru 4:0. Bude jeho spanilá jízda pokračovat až do finále?
Rayo Vallecano je jednoznačně největší překvapení mezi čtveřicí nejlepších čtyř celků. Devátý tým La Ligy měl však poměrně jednoduchý los, při kterém vůbec nenarazil na elitní mančafty, ba se kromě čtvrtfinále ani neutkal s účastníkem nejvyšší soutěže. Žádné vítězství ale nebylo jednoznačné. Vallecano s největším rozdílem zvítězilo 3:1 proti Bergantinosu v raných fázích turnaje. Ve čtvrtfinále se Rayo střetlo s Mallorcou a po výhře 1:0 zamířilo po čtyřiceti letech do semifinále poháru. Nyní proti nim stojí soupeř úplně jiného kalibru. Zvládnou to?
Vážení diváci, přeji vám krásný den u sledování španělského fotbalu. V rámci prvního utkání semifinále místního prestižního poháru Copa del Rey se mezi sebou utkají týmy Rayo Vallecano a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.