Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Královo Pole - 13. listopadu 2019   18:35

Dukla
Dukla
2' Reichl  • 3' Grištšuk  • 4' Klíma  • 5' Klíma  • 7' Krušberský  • 8'   • 11' Grištšuk  • 12' Šůstek  • 14' Grištšuk  • 15' Klíma  • 17' Sviták  • 17' Grištšuk  • 19' Reichl  • 21' Reichl  • 21' Patzel  • 23' Blecha  • 24' Reichl  • 26' Krušberský  • 27' A. Zeman  • 32' Klíma  • 35' Reichl  • 37' Klíma  • 40' Sviták  • 41' Klíma  • 44' Grištšuk  • 47' Šimůnek  • 48' Reichl  • 53' Grištšuk  • 55' Klíma  • 56' Reichl  • 57' Reichl  • 58' Reichl
33:27
(19:15)
Královo Pole
2'    • 3' Václav   • 7'    • 9' M. Vaněk   • 11' Dostalík   • 13' Václav   • 14' Horut   • 16' Bosák   • 17' M. Vaněk   • 20' K. Petrović   • 22' Janíček   • 23' Hlípala   • 25' Koubek   • 29' Koubek   • 30' Hlípala   • 32' M. Vaněk   • 33' Horut   • 36' M. Vaněk   • 37' Horut   • 38' M. Vaněk   • 43'    • 47' Janíček   • 52' Bosák   • 55' Janíček   • 58' Janíček
Dukla
Drápela, B. Pšenica – Hlípala, M. Vaněk, Václav, Horut, Václav, Dostalík, Koubek, K. Petrović, Burget, Kučera, Hastík, M. Weber, Páleš, Stein, O. Číž, Janíček, Berhouma, Bosák.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Dukle se povedlo na domácím hřišti potvrdit role favoritů a porazit Královo Pole 33:27. Hosté prohrávali po prvním poločase o čtyři branky a dokázali stáhnout ztrátu na rozdíl jedné branky. Vyrovnat se jim ovšem nepovedlo a Dukla postupně opět získala jistotu a kontrolu nad zápasem.

Pražané vyhráli sedmý zápas v sezoně, hosté na domácí výhru nad Maloměřicemi navázat nedokázali.
59'
Utkání se pomalu chýlí ke svému konci. Dukla hájí komfortní vedení.
58'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Martin Grištšuk).
58'
Hosté korigují skóre, ale na případný zvrat už reálně nemají čas. A ani síly.
58'
Dobrá obrana Pražanů vede k zisku míče a následnému navýšení vedení na rozdíl sedmi gólů.
57'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Daniel Burget).
57'
Po útočném faulu hostů se do útoku vrátila Dukla, která další brankou dává další pojistku k vítězství.
56'
Domácí zase zvyšují na rozdíl pěti branek.
55'
Hostům se podařilo snížit střelou z levé strany středu.
55'
Klíma přidává pojistku, Dukla vede o pět branek a už je v pozici, kdy by neměla tento zápas ztratit.
54'
Petržala za pomoci bloku obrany zastavil střelu Králova Pole.
53'
Domácí se prosadili brankou Grištšuka.
53'
Dukle se vrátil vyloučený Klíma, stále však hraje v oslabení.
52'
Oddechový čas pro domácí.
52'
Rychlý protiútok Bosáka, navíc Dukla vyfasovala další dvouminutový trest.
52'
Domácím byla signalizována pasivita, jejich střela šla mimo.
51'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Libor Horut).
51'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
50'
Ztráta Dukly, do útoku se opět řítí hosté.
50'
Pokus o střelu o zem z hranice brankoviště, Petrovič se neprosadil.
49'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. K míči se vrací oslabení hosté.
48'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Ľuboš Hlípala).
48'
Reichl se uvolnil na pivotu, střílí gól a ještě byl faulován, takže se bude vylučovat na straně hostů.
47'
Rychlé snížení Janíčka ze středu.
47'
Také Šimůnek se zapisuje do statistik utkání.
46'
Petržala vychytal útok hostí a dává svým spoluhráčům šanci ke zvýšení vedení.
45'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
44'
Hostující Janíček přestřelil, šance pro Duklu ke zvýšení.
44'
Grištšuk se poprvé zapisuje mezi střelce ve druhém poločase.
43'
Přestávka hostujícímu týmu pomohla, daří se mu po delší době prostřelit brankáře Dukly.
43'
Oddechový čas pro hosty.
43'
Patzel ovšem trefil břevno hostující brány.
42'
Další ztráta hostů, výborná obrana domácích. Královo Pole po kontaktním gólu nedokázalo využít svůj útok už čtyři minuty.
41'
Klíma střelou zpoza obránce dává Dukle trochu klidu, který pomalu ztrácela, stejně jako svůj náskok.
41'
Dukla se po dobré obraně vrací znovu před bránu soupeře.
40'
Rychlý kontr Svitáka vede k brance domácích.
40'
Kvalitní obrana domácích zabránila ve skórování.
39'
Rychlé zakončení Blechy také nebylo úspěšné, brankář Brna vyráží a hosté se vrací do útoku.
39'
'Dlouhý postupný útok hostů ale k vyrovnání nevee.
38'
Dukla kazí útok, střela jde mimo tři tyče a Brno má šanci vyrovnat!
38'
Královo Pole však cítí šanci a daří se mu využívat útoky. Vaněk z pravé strany střílí.
37'
Klímovi se povedlo prostřelit jinak výborně chytajícího Drápelu.
37'
Dukla hraje v plném počtu.
37'
Hostům se podařilo stáhnout svou ztrátu! Horut snížil na rozdíl pouhé jedné branky!
36'
Vaněk využívá rychle svůj útok. Dukle se vrací Jeníček na hřiště.
35'
Přesto se Reichl s míčem procpal skrz obranu po levé straně a podstřelil brankáře hostů.
35'
Dukla hraje pouze ve čtyřech a to výrazně komplikuje i její útok.
35'
35'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (David Šůstek).
34'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Štěpán Jeníček).
33'
Další branka hostů, Horut vykřesává naději na možný zvrat.
32'
Vaňkovi se povedlo snížit na rozdíl čtyř branek.
32'
Klíma svým pátým gólem zvyšuje na 20:15.
31'
Koubek neuspěl při exekuci sedmimetrového hodu.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:25.
Nebýt mírného zaseknutí domácího útoku v posledních minutách prvního poločasu, těžko odhadovat, jaký by byl rozdíl ve skóre. Nakonec se povedlo Královu Poli alespoň trochu snížit, i tak Dukla vede jasně 19:15 a vykročila za sedmou výhrou v sezoně.
30'
30'
Hlípala na levé straně úspěšně koriguje skóre.
30'
Drápela vytěsnil míč vedle své brány a nedovolil domácím skórovat.
29'
Podstřel Koubka už končí v bránce domácích.
29'
Blýskl se i na druhé straně Drápela.
29'
Další výborný zákrok Votavy, který po nástupu do brány domácích frustruje útočníky soupeře.
28'
Střela Dukly zpoza devítky, míč zastavila tyč!
28'
27'
Parádní zákrok Votavy proti střele z levé strany. Soupeř byl nebráněn, na brankáře si ale nepřišel.
27'
Zeman z pozice pivota skóruje a Dukla vede poprvé o 6 branek!
26'
Petržala výborně vykopl míč po střele soupeře a Dukla se řítí do útoku.
26'
Z pravého křídla se prosadil Krušberský.
25'
25'
Uspěchaný útok přinesl ztrátu na středu. Hosté svůj vlastní protiútok využili zásluhou Koubka.
24'
Skvělá obrana, které může Dukla využít ke zvýšení!
24'
Náskokem do brankoviště se prosadil Reichl.
23'
Hlípala se trefil pod horní tyč.
23'
Ztráta hostů ústí v rychlý brejk Jana Blechy. Královo Pole si bere oddechový čas.
22'
V brance hostů je nyní Drápela, který zasáhl proti rychlému zakončení Dukly.
22'
Janíček se výborně uvolnil na středu a snižuje.
21'
Hosté hráli bez brankáře, jenže ztrátili míč a Patzel přes celé hřiště zvyšuje vedení Dukly.
21'
Mezi nohama soupeře protáhli domácí přihrávku na Reichla, který z pozice pivota obstřelil Pšenicu.
21'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
20'
Petrovič se dostal k míči na hranici brankoviště a střelou do levého horního rohu snižuje.
20'
Hostům útok nevyšel, Petržala dobře zasáhl. Jenže pak kazí střelu Grištšuk, který přestřelil.
19'
Reichl využil rychlou sehrávku na střed k hranici brankoviště.
19'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. Hostující Pšenica výborně zasáhl proti střele z hranice devítky.
17'
Blesková souhra dvou spojek, kterou zakončil přesnou střelou Grištšuk.
17'
Rychlé zakončení předvedli i hosté. Vaněk skóruje.
17'
Sviták z pravé strany prostřelil hostujícího gólmana.
16'
Bosák nakonec přeci jen snižuje ztrátu svého týmu. Předcházela tomu ovšem neúspěšná akce Dukly, která chtěla znovu rychle zakončit a dopustila se chyby.
16'
Hosté se po rozvážné kombinaci dostali ke střele z hranice devítky, Petržala vyráží.
15'
Dukla vybojovala v obraně míč a Klíma předvedl další ze svých bleskových protiútoků.
14'
Střelu přes obranu z hranice devítky proměnil Grištšuk.
14'
Horut individuální akcí na levé straně středu snižuje na rozdíl jedné branky!
13'
Domácí kazí přihrávku, k míči se dostávají házenkáři Králova Pole.
13'
Ještě před vyloučením se povedlo hostům snížit brankou L. Václava, který byl právě faulován Blechou.
13'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jan Blecha).
12'
Ztráta Králova Pole, kterou trestá z rychlého protiútok Šůstek.
11'
Grištšuk bleskově odpovídá.
11'
Dostalíkovi se povedlo skutečně snížit. Dlouhý postupný útok hostů.
10'
Po delší době se domácím nepodařilo prostřelit brankáře brněnského týmu a hosté mohou snížit na rozdíl jediné branky.
9'
Sehrávka do pravého křídla, odkud Vaněk skóruje ke vzdálenější tyči.
8'
Netrvalo ovšem dlouho a domácí znovu proměnili rychlý útok. Dukla využívá své převahy v útoku a proměňuje jeden útok za druhým.
7'
Dlouhé postavení Brna v útoku přináší snížení na 3:5.
7'
Krušberský zvýšil vedení svého týmu, Dukla vede o tři branky a dává najevo, že je v utkání výrazným favoritem.
6'
Další ubráněný útok Králova Pole.
5'
Hostům jejich útok nepřinesl úspěch, to rychlý kontr Dukly proměnil Klíma, který to na sebe na začátku zápasu hodně bere.
4'
Útočný faul Klímy, Dukla ze svého zisku nic nezískala.
4'
Další velmi rychlá střela a gól Klímy.
3'
Lukáš Václav srovnává na 2:2.
3'
Grištšuk proměnil rychlý útok Dukly. Domácí zatím v útoku neplýtvají časem.
2'
Brno rychle koriguje střelou z hranice devítky.
2'
Domácí se ubránili a rozjeli rychlý protiútok, z něhož se prosadil nikým nebráněný Reichl.
1'
Petržala si připisuje první zákrok po střele přes obranu. Hosté setrvávají v útoku.
1'

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Zelenka, Šimůnek, Sviták, Klíma, Patzel, Krušberský, Reichl, Křístek, Jeníček, Harabiš, Grištšuk, A. Zeman, Šůstek, Blecha.

SKKP Handball Brno: Drápela, B. Pšenica, Fabián – Hlípala, M. Vaněk, Václav, Horut, Václav, Dostalík, Koubek, K. Petrović, Burget, Kučera, Hastík, M. Weber, Páleš, Stein, O. Číž, Janíček, Berhouma, Bosák..
Vzájemným zápasům dlouhodobě vládne Dukla Praha, která vyhrála posledních osm utkání a naposledy s Královým Polem padla v říjnu 2016.
Královo Pole v této sezoně vyhrálo zatím tři zápasy. Ten poslední o víkendu, kdy přivítalo v brněnském derby Maloměřice a potvrdilo role favoritů výhrou 30:22. SKKP tím přerušili šňůru čtyř porážek v řadě, během níž prohráli s Karvinou, Kopřivnicí, Zubřím a Jičínem.
Dukle patří v tabulce soutěže po devíti odehraných zápasech pátá příčka se ziskem 12 bodů. Poté, co na začátku listopadu deklasovali Pražané Kopřivnici 40:28, tak naopak na hřišti Zubří prohráli 23:29 a připsali si druhou prohru z posledních tří duelů.
STRABAG RAIL Extraliga mužů pokračuje ve středu prvními zápasy 10. kola. V jeho rámci se proti sobě postaví Dukla Praha a Královo Pole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.