Házená - Extraliga muži - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Lovosice - 2. března 2020   19:30

Jičín
Jičín
2' Martin Kovařík  • 3' Kostelecký  • 7' Kostelecký  • 9' Kostelecký  • 11' O. Šulc  • 13' Krahulec  • 15' O. Šulc  • 17' Kostelecký  • 18' Š. Drbohlav  • 19' Kostelecký  • 21' Škalda  • 21' Škalda  • 26' Groh  • 28' Škalda  • 34' Rychna  • 34' Miľko  • 36' Hlava  • 38' Miľko  • 39' Martin Kovařík  • 40' Miľko  • 44' O. Šulc  • 45' Krahulec  • 46' Martin Kovařík  • 47' Sedlák  • 50' O. Šulc  • 52' O. Šulc  • 53' Krahulec  • 57' O. Šulc  • 58' Hlava
31:23
(16:9)
Lovosice
Lovosice
5' Jonáš   • 10' Jelínek   • 11' Stach   • 14' J. Motl   • 16' Kupa   • 20' J. Motl   • 26' Kupa   • 27' Heřmanovský   • 35' Malý   • 37' Kupa   • 44' Kupa   • 45' Nový   • 47' Kupa   • 49' J. Motl   • 51' J. Motl   • 53' Bouček   • 54' Bičiště   • 55' J. Motl   • 58' Kupa   • 59' Kupa   • 60' J. Motl
Jičín
Kichner, Vacula
Lovosice

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.
Jičín je aktuálně sice stále devátý, ale na Lovosice ztrácí už pouze bod a na Hranice dva. Proti oběma soupeřům mají lepší vzájemnou bilanci a hlavně je v posledních dvou kolech čekají Maloměřice a Frýdek-Místek, nejhorší celky letošní sezóny. Lovosice odehrají zápas také ve Frýdku-Místku a naposledy doma vyzvou Karvinou. Budou se tedy spíše muset spoléhat na zaváhání Hranic, které čeká Kopřivnice a Dukla.
Jičín si připisuje asi nejdůležitější vítězství v sezóně a vykročil směrem k play-off! Ve druhé půli si velký náskok v klidu hlídal, v jednu chvíli byl až jedenáctibrankový. Kromě dvou bodů vybojoval i lepší vzájemný zápas.
HBC Ronal Jičín – HK FCC Město Lovosice 31:23 (16:9)
Nejvíce branek: Šulc 6, Krahulec 5/2, Kostelecký 5 – Motl 8/2, Kupa 7, Bouček 1. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 2:1.
60'
Bičištěho střelu v poslední sekundě vyráží Veverka.
60'
Z pravého křídla domácí trefili vzdálenější tyč.
60'
Nepřesná akce Jičína a Jiří Motl proměňuje samostatný únik.
59'
Jan Kupa se prezentoval další dělovkou z pravé spojky.
58'
Martin Hlava ranou ze střední spojky se štěstím propálil Günla.
58'
Jan Kupa snižuje ranou z kroku.
57'
Ondřej Šulc se kličkou zbavil obránce a v proskoku zakončil o zem pod břevno.
57'
Kovařík znovu vypálil velmi tvrdě, ale branku netrefil. Günl se pokusil trefit branku přes celé hřiště, jelikož Veverka vybíhal proti Motlovi, ale nezamířil přesně.
56'
Bičiště z pravé spojky Veverku nepřekonal.
56'
Kovaříkovu ránu kolem obránce chytá Günl.
55'
Jičín o míč přišel, Motl si opět zaběhl na pivota a dává další jednoduchý gól.
54'
David Bičiště se trefuje z pravé spojky k bližší tyčce.
54'
Útočný faul Škaldy.
53'
Bouček si zaběhl na pivota, Bičiště ho viděl a Lovci přidávají gól po pěkné souhře.
53'
David Krahulec využil prostoru na pravém křídle a prosazuje se.
52'
Lovosicím nedošla nahazovačka na pravé křídlo, Malý míč nezpracoval.
52'
Ondřej Šulc si "nahrál" míč střelou o tyč a z dorážky se už prosadil.
51'
Po ztrátě Jičína si na pivota opět zaběhl Jiří Motl a přidává šestý gól v zápase.
51'
Oddechový čas pro domácí.
50'
Lovosice o míč přišly.
50'
Šulcova rána při signalizované pasivitě z pravé spojky zapadla pod břevno.
49'
Škaldovu ránu vytěsnil na břevno Jiří Günl.
49'
Günl vychytal ránu Šulce, Motl si poté zaběhl z křídla na pivota a po pasu Bičištěho se prosazuje.
48'
Kupovu ránu z kroku si pohlídal Filip Veverka.
47'
Petr Sedlák vystřelil ze střední spojky a Günl se natahoval marně.
47'
Jan Kupa vypálil přes blok parádně pod břevno.
46'
Jičín si drží komfortní náskok a v ofenzivě se mu daří, z levé spojky zamířil k bližší tyči Martin Kovařík.
45'
Po Boučkově pasu na pivota skóruje Martin Nový.
45'
David Krahulec se trefuje z pravého křídla z ostrého úhlu ranou na bližší tyč.
44'
Jan Kupa si spravil chuť, Šulc nedosáhl na přihrávku na něj a lovosická spojka poté proměnila proskok.
44'
Ondřej Šulc na hraně kroků přehrál Kupu v situaci jeden na jednoho a z pravé strany z velkého úhlu propálil Günla.
43'
Jiří Motl proměňuje technickou střelou přes prsty.
43'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
43'
Sedmička a přesilovka pro Lovosice po faulu na Holubce.
43'
Jonáš trefil jen tyč, Veverka dlouhým pasem vybídl ke skórování Miľka, ten ale zakončil také jen do brankové konstrukce.
42'
Günl si připisuje zákrok proti ráně ze spojky.
42'
Bouček znovu zkusil proskočit, tentokrát se dopustil kroků.
41'
Bouček dnes zatím na gól čeká, neproměnil už třetí proskok, napálil tyč. Lovosice alespoň získaly odražený míč.
40'
Hlava vymyslel pěkný pas na Martina Miľka, který přidává z pivota třetí gól v zápase.
39'
Ani Jiří Motl neprolomil lovosické trápení a z levé spojky branku netrefil.
39'
Rychna zaběhnutý na pivotu, Günla nepropálil, ale následně Kovařík vystihl přihrávku hostů a únik proměňuje.
38'
Dobrý blok domácí obrany a Jičín je opět u míče.
38'
Nádherná akce Ronalu, Šulc uvolnil na pivotu Miľka, který následně přeloboval Günla a dvacátý gól Jičína je na světě.
37'
Kupa to udělal dobře a ranou z kroku zamířil mezi nohy Veverky.
37'
Kovaříkovu ránu z levé spojky kryje Günl.
36'
Jan Kupa se dopustil technické chyby.
36'
Martin Hlava šikovně proskočil a levačkou se prosadil, náskok Jičína stále stoupá.
35'
Lukáš Malý se prosazuje poprvé v zápase, měl ideální úhel na pravém křídle a vymetl pavučinky ve vzdálenějším rohu branky.
34'
Na tři přihrávky se Jičín dostal od vlastního brankoviště až na pivota a Martin Miľko dává jednoduchou branku opět z brejku.
34'
Jenže Lovci se do zakončení nedostali a únik proměňuje Rychna.
33'
Jiří Günl se také rozchytal! Znovu vyzrál na ránu Ondřeje Šulce.
32'
Kupův podstřel vyrazil nohou Veverka!
32'
Günl vyráží ránu Šulce na tyčku.
31'
Šulcova skvělá přihrávka na levé křídlo, Kostelecký však nevyzrál na Günla! Odražený míč ale opět získává Jičín.
31'
Stach zablokoval Kovaříkovu střelu, odražený míč získali domácí.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 20:21.
Hodně překvapivý výsledek zápasu, který neměl výrazného papírového favorita, vidíme po prvním poločase! Jičín je hladovější, přesnější, preciznější a postupně si vybudoval sedmigólový náskok. Září zejména brankář Filip Veverka (úsp. 58 %) a levý křídelník Jiří Kostelecký. Lovosicím se nedaří v útoku, z pivota ještě nedali gól, na branku čeká i Lukáš Malý, autor třináctý gólů z posledního zápasu proti Plzni.
30'
30'
Günl se nenechal zahanbit a vytáhl Šulcovu střelu z pravé spojky mimo tři tyče.
30'
Jelínek viděl na pivotu osamoceného Holubce, jehož ránu vykopl fenomenální Veverka!
29'
Šulc Günla ze spojky nepřekonal, lovosický gólman zkusil vypálit přes celé hřiště, na brankovišti vyrazil míč do zámezí Rychna!
28'
Jiří Motl vypálil ze sedmičky kolem rukou Filipa Veverky.
28'
28'
Karel Holubec faulován na pivotu, vybojoval sedmičku a přesilovku.
28'
Jan Škalda přečetl přihrávku Kupy, získal míč a odpovídá rovněž ze samostatného úniku.
27'
Šulcova přihrávka na Kosteleckého na křídle přesná nebyla.
27'
Jan Heřmanovský se zmocnil odraženého míče, pláchl všem a proměnil rychlý brejk.
26'
Veverka nejprve předvedl další zákrok, poté už inkasoval z ruky Jana Kupy. Ten ze spojky vyslal dělovku pod břevno.
26'
Jiří Groh naznačil přihrávku, poté nečekaně proskočil defenzivou na levé straně a Ronal vede už o devět branek.
25'
Další proskok Jiřího Boučka a další fenomenální zákrok Filipa Veverky!
25'
Bouček proskočil defenzivou Ronalu, zakončil však pouze do připraveného Veverky! Odražený míč pro Lovosice.
24'
Drbohlavovu střelu vyráží Günl, k dorážce se už domácí nedostali.
24'
Hlava vystihl přihrávku Boučka a Jičín je zpět u míče.
24'
Kostelecký si zaběhl na pivota, neměl ale ideální úhel a technicky Günla nepřekonal.
23'
Lovosice zkouší vytáhnout svou defenzivu.
23'
Tvrdý postřel hostů ze spojky si pohlídal Filip Veverka!
22'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Jan Škalda).
21'
Roman Jelínek znovu namazal soupeři, Škalda vystihl přihrávku a dává další jednoduchý gól z brejku!
21'
Jelínek nedokázal dobře přihrát, Škalda si poté zaběhl na dlouhou přihrávku a proměňuje samostatný únik.
20'
Štěpán Drbohlav vyskočil na pravé spojce, branku ale netrefil.
20'
Dohrávka Lovců na levé křídlo od Jelínka a Motl skóruje.
19'
Oddechový čas pro hosty.
19'
Bičistě zablokován, Veverka dlouhou přihrávkou vybídl unikajícího Kosteleckého, který přidává pátou trefu! Náskok Jičína stoupl už na sedm gólů.
18'
Štěpán Drbohlav natáhl k ráně kolem pasivního Bičištěho a na pokus k bližší tyči neměl Günl nárok.
17'
Veverka vyrazil ránu ze spojky do křídla k Malému, který ovšem z dorážky přestřelil!
17'
Jičín už málem přišel o míč, ale Kovařík ho pohotově posunul na levé křídlo a Kostelecký se trefuje počtvrté ze čtyř pokusů.
16'
Jan Kupa vypálil o zem z kroku ze střední spojky o levou tyč.
15'
Ondřej Šulc se prezentoval pěknou dělovkou ze spojky.
14'
Lovci rozehráli akci do levého křídla a Jiří Motl střílí ze třetí střely první gól.
14'
Rychnovu střelu ze spojky kolem obránce chytá střídající Günl.
14'
Jonášův špatný podstřel si v klidu pohlídal Veverka.
13'
Šulc pěkně uvolnil Krahulce, který neměl ideální úhel, ale nacpal balon k bližší tyči.
12'
Jonášovu ránu z pravé spojky vyráží Veverka, jeho sedmý zákrok v zápase!
12'
David Krahulec dává stý gól v letošní sezóně, hned po odpískání vypálil ze sedmičky k pravé tyči.
12'
Martin Kovařík proskočil na levé straně a vybojoval sedmičku.
11'
11'
Lovosice se v útoku neprosadily.
11'
Ondřej Šulc zapisuje první gól do statistik.
11'
Jelínek pěkným pasem našel na pivotu Stacha, který uspěl střelou o zem.
10'
Lukáš Rychna přišel o míč a poté sáhl po soupeři, rozhodčí ale nevylučují.
10'
Ztráty na obou stranách, poté to zkusil z devítky Jelínek a vypálil o levou tyč.
9'
Jiří Kostelecký naznačil přihrávku, což mu vyšlo a následně uspěl z levého křídla.
9'
Lukáš Malý unikl domácí defenzivě, ale zakončoval z dálky a Veverka si připisuje další skvělý zákrok!
8'
Kroky hostů, jenže jičínští házenkáři rychle o míč přišli.
7'
Jiří Kostelecký z levého křídla z velkého úhlu po pasu Šulce zakončil k bližší tyčce.
7'
Boučkovu slabou střelu kryje Veverka a domácí mají ještě půl minutu přesilovky na zakončení.
6'
Signalizovaná pasivita Lovosic, které jsou už přes minutu v útoku.
5'
David Krahulec sedmičku proměňuje střelou o zem pod břevno.
5'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Josef Jonáš).
5'
David Krahulec dokázal proskočit a vybojoval sedmičku i přesilovku pro Jičín.
5'
Josef Jonáš zavěsil ze střední spojky míč přesně do pravého horního rohu.
5'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
4'
Rangl na druhé straně vyráží pokus Kovaříka.
4'
Bouček nahrál na levé křídlo Motlovi, který podruhé selhal na Veverkovi!
3'
Rychna posunul míč na levé křídlo a Kostelecký zakončil ke vzdálenější tyčce.
2'
Motl si seběhl na spojku a ostře vypálil, Veverka se chytl hned v úvodu a vytěsnil jeho dělovku!
2'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna).
2'
Martin Kovařík napřáhl k ráně z výskoku na pravé spojce a otevírá skóre.
1'
Jelínkovu střelu ze země z levé spojky vyráží Veverka, který si tak připisuje první zákrok.
1'
Do prvního útoku míří Lovosice.
1'

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Hlava, Dolejší, Bareš, Škalda, Sedlák, Martin Kovařík, Knittl, Miľko, O. Šulc, Groh, Š. Drbohlav, Kostelecký.

HK FCC Město Lovosice: Günl, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Jonáš, Stach, Heřmanovský, P. Jahn, Nový, Malý.

Rozhodčí: Kichner, Vacula.
Poslední čtyři vzájemné zápasy skončily vítězstvím domácího celku (třikrát se radovaly Lovosice, jednou Jičín). Lovci na podzim letošní sezóny Ronal porazili 30:27. Zajistí si postup do play-off Lovosice, nebo si naději na čtvrtfinále udrží Jičín?
HK FCC Město Lovosice
Lovci si k postupu výrazně pomohli remízou na Dukle a výhrou nad Novým Veselím na začátku února. Komplikace však přišla před dvěma týdny domácí porážkou s Hranicemi, Lovci pak doma nestačili ani na Plzeň. Přesto mají vše ve svých rukách a jestli dnes zvítězí, budou moci slavit postup do play-off.

Lovosice se spoléhají zejména na nejlepšího střelce celé soutěže Jiřího Motla (120 branek). V posledním zápase proti Plzni však třinácti góly ze čtrnácti střel nejvíce zazářil křídelník Lukáš Malý a v hlasování na Facebookových stránkách Českého svazu házené se stal hráčem kola.

Čtyři zápasy jarní části:
Lovosice – Plzeň 28:33
Lovosice – Hranice 24:25
Lovosice – Nové Veselí 30:28
Dukla – Lovosice 26:26
HBC Ronal Jičín
Loňskému semifinalistovi letos pořádně hrozí, že se ani nepodívá do play-off. Na jaře totiž ze čtyřech zápasů vyhrál jediný, v tabulce je devátý a na osmé Lovosice ztrácí tři zápasy před koncem tři body. Proto bude dnešní zápas naprosto klíčový.

Jičín v ofenzivě táhne zejména autor 98 gólů David Krahulec, Martin Kovařík pak nasázel 61 branek.

Brno – Jičín 24:24
Jičín – Plzeň 23:32
Zubří – Jičín 30:24
Jičín – Hranice 18:17
Přeji krásný pondělní večer, vítejte u dohrávky 20. kola STRABAG Rail Extraligy, ve které HBC Ronal Jičín vyzve HK FCC Město Lovosice. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.