Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Lovosice - 22. května 2021   16:30

Dukla
Dukla
1' Šůstek  • 3' Blecha  • 4' Klíma  • 5' Blecha  • 6' Sviták  • 9' Klíma  • 9' Klíma  • 15' J. Patzel  • 21' Klíma  • 22' Šůstek  • 24' J. Patzel  • 25' Křístek  • 26' J. Patzel  • 28' Blecha  • 29' Křístek  • 30' Šůstek  • 31' Krušberský  • 34' Šůstek  • 36' Grištšuk  • 37' Blecha  • 37' Klíma  • 42' Grištšuk  • 45' Klíma  • 47' M. Březina  • 50' Klíma  • 51' Křístek  • 52' Klíma  • 59' Krušberský  • 60' Zelenka
30:26
(17:14)
Stav série: (3:0)
Lovosice
Lovosice
2' Kupa   • 3' Kupa   • 5' Kupa   • 6' Trkovský   • 8' Kylíšek   • 9' Kylíšek   • 10' Kupa   • 11' Trkovský   • 12' Strazdiņš   • 14' Strazdiņš   • 21' M. Jonsson   • 23' Kylíšek   • 24' M. Jonsson   • 26' J. Motl   • 35' M. Jonsson   • 37' Kupa   • 38' J. Motl   • 40' Kylíšek   • 44' J. Motl   • 46' Kupa   • 48' J. Motl   • 50' Trkovský   • 56' Strazdiņš   • 58' Strazdiņš   • 59' Jonáš
Dukla
Václav Horáček, Jiří Novotný
hala Ruzyně
Lovosice

Zápas je u konce. Lovosice v druhé polovině neukázaly tak dobrý a aktivní výkon. Dukla toho využila, vytvořila si náskok ve vedení, které už nepustila. Sice se ke konci ještě schylovalo k dramatu, ale to nakonec Pražané odmítli a berou v sérii i třetí vítězství, tentokrát o čtyři branky. K tomu taky bronzové medaile.
HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 30:26 (17:14)
Nejvíce branek: Klíma 8, Šůstek 5/1, Blecha 4 – Kupa 7/1, Motl 4, Strazdiņš 4. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Vyloučení: 0:4.
60'
Třicátá a poslední branka Dukly v utkání. Tu zaznamenal Jakub Zelenka, ovšem do odkryté sítě, protože Lovosice už hrály bez gólmana.
59'
Tak máme pravděpodobně rozhodnuto. Lovosice úrok Dukly neubránily a Jakub Krušberský si připsal druhý zásah v tomto zápase.
59'
Schyluje se ke dramatu? Josef Jonáš získal míč na pravé straně a po výskoku ho tvrdě vypálil do středu branky k zemi, mezi nohy gólmana Dukly.
58'
Uvis Strazdiņš zakončil pohlednou kombinaci Lovosic na pravé straně. Vypálil do horní části branky a zaznamenal třetí gól v utkání.
56'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Uvis Strazdiņš).
54'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Patrik Stach).
53'
Lovosice ale opět nedokázaly proměnit útok. Nyní je v něm Dukla a času už opravdu není nazbyt.
52'
Oddechový čas pro hosty.
52'
Matěj Klíma je opravdu při chuti. Nyní si rychle zpracoval nahrávku a z hranice asi deseti metrů poslal bombu pod víko. Dukla je rázem v pětibrankovém vedení a do konce už zbývá jen něco málo přes devět minut.
51'
Daniel Křístek se se spoluhráčem dostal do brejku. Rychlý výpad zakončil jednoduchou střelou a vsítil
50'
Ovšem Dukla si nechce nechat tříbrankové vedení vzít. Matěj Klíma se opět dostal před brankáře a vstřelil už dnes svou sedmou branku v zápase.
50'
Jaroslav Trkovský převedl velkou parádu. Zezadu zleva si vyskočil a poslal dlouhý, ale velmi tvrdý míč umístěný přímo do pravého dolního růžku branky Pražanů.
49'
Žlutá karta pro realizační tým HC Dukla Praha (Václav Vraný).
48'
K míči se po několika odrazech dostali nakonec lovci. Pas na levou stranu pak byl mířený k Jiřímu Motlovi, který vypálil pod víko a vynaložil s šancí nejlépe, jak mohl.
47'
Martin Březina dostal míč do samostatného úniku. Nikdo ho nemohl dohnat, takže měl Březina na zakončení dost času a možná i díky toho zakončil velmi jednoduše.
46'
Jan Kupa předvedl parádní střelu z levé strany podstřelem. Lovosice jsou stále pozadu o tři branky a vstupujeme už do poslední čtvrtiny zápasu.
45'
Na druhé straně ale operuje neomylný Matěj Klíma. Tomu nyní trošku přálo štěstí, protože jeho dělovku vyrazil hostující brankář do tyčky a až od ní se míč dostal do branky.
44'
Dvacátou branku hostů zaznamenal Jiří Motl, opět rozběhem z pravého křídla a následným prostřelením brankáře na vzdálenější tyčku.
44'
další dva parádní zákroky brankáře Lovosic! Tohle bylo velmi důležité. Lovci jdou nyní do útoku.
42'
Martin Grištšuk ale velmi rychle odpověděl. Svou dnešní druhou branku zaznamenal z pravého křídla.
41'
Lovosice se i díky tomuto sedmimetrovému hodu dotáhly na tři branky. Jan Kupa míč s klidem poslal odrazem o zem přímo do středu branky.
40'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (David Kylíšek).
38'
Jiří Motl dostal pas na křídlo, následně zleva naskočil do brankoviště a poslal míč na vzdálenější tyčku. Hezká branka.
38'
37'
Matěj Klíma zaznamenal v utkání čtvrtou branku. Míč opět vypálil z levé strany hodně blízko k brankáři. Dukla je už v šestibrankovém vedení.
37'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jan Kupa).
37'
Jan Blecha se prosadil po parádním uvolnění se přímo před brankářem Lovosic.
36'
Martin Grištšuk se dnes trefil teprve poprvé. O to víc povedená branka to ale byla. Krásná rána z dvanácti metrů z výskoku k zemi do branky.
35'
Po pěti minutách se také podařilo konečně vsítit hostům. Maximilian Jonsson míč z blízky z křídla na pravé straně poslal skrze gólmana do branky.
34'
Druhý poločas hostům zatím vůbec nevychází. Po nezdařeném útoku se do brejku dostal David Šůstek a proměnil ho. Už je to o pět branek.
33'
Hostující gólman se blýskl dvěma skvělými zákroky proti střelám z křídla.
32'
měli jsme také možnost vidět první neproměněnou sedmičku poločasu. David Šůstek při exekuci totiž uklouzl a poslal míč vysoko nad branku.
31'
Druhý poločas gólově otevírá Jakub Krušberský, jenž touto brankou svůj tým posílá již do čtyřbrankového vedení.
31'
První poločas je minulostí. Byla to velice atraktivní a vyrovnaná házená. Ačkoliv se herním projevem zdály Lovosice býti lepším týmem, nakonec, hlavně kvůli nepovedenému závěru do kabiny odcházejí s třígólovým mankem. A to i přesto, že skoro celý poločas soupeře do vedení nepustily. Jestli chtějí dnes odvrátit mečbol Dukly, budou se muset ještě o něco zlepšit.
30'
30'
Dukla jde do vedení o tři branky! David Šůstek se dostal s míčem na pravou stranu, ovšem nakonec nepřihrál na volného hráče, ale zakončil. Jeho ránu do levého vinglu hostující gólman zbrzdil, ale nezastavil.
29'
Hosté dost zaváhali vzadu, Daniel Křístek se dostal do samostatného úniku a nemusel ani sprintovat. V klidu ho velmi jednoduše zakončil.
28'
Vedení se mění. Jan Blecha se dostal k míči a trochu se štěstím ho po střele o zem dostal do lovosické branky.
26'
Neuběhlo ale ani deset sekund a na druhé straně míč tvrdě do branky po výskoku procpal Jonáš Patzel, takže je stav zase srovnaný.
26'
Jiří Motl se prezentoval velmi hezkou ránou z levé strany a zaznamenal tak čtrnáctou branku lovců z Lovosic.
26'
25'
Hosté neproměnili obrovskou šanci. Respektive, vynuloval je domácí brankář. Naopak na druhé straně se do dobré pozice dostal Daniel Křístek, který vyskočil na levé straně a velmi silnou střelou k bližší tyčce zakončil.
24'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jonáš Patzel).
24'
Lovci jdou do dvoubrankového vedení. Postaral se o to Maximilian Jonsson, tentokrát z druhé strany, než u jeho předchozí branky.
23'
Lovosice si ale nechtějí nechat vedení ujít. David Kylíšek z pravého křídla naskočil před gólmana a prohodil ho. Zároveň tak zapsal třetí gól v utkání.
22'
Velmi hezkou branku zaznamenal David Šůstek. Te si vyžádal míč před brankoviště, postoupil, vyskočil a poslal ho diagonálně do levého dolního růžku.
22'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jan Kupa).
21'
Hostům už byla signalizována pasivita a museli tak pálit. Vzal to na sebe Maximilian Jonsson, jenž dělovkou míč do branky prodral. Jedná se o jeho první gól v zápase.
21'
Po delší chvíli bez branky se k míči dostal Matěj Klíma a parádní křižnou dělovkou do spodního růžku branky srovnal stav v jednadvacáté minutě na 10:10.
20'
18'
Oba týmy nyní neproměnily dva útoky v řadě. Lovce nyní zastavil pražský gólman.
17'
David Šůstek neproměnil sedmimetrový hod! Míč vyslal s velkou razancí do středu branky, ale vyskakující gólman ho nohou zastavil.
17'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Maximilian Jonsson).
16'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Maximilian Jonsson).
15'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
15'
Jonáš Patzel nyní skóroval s velkým štěstím. Jeho střela vypadala spíš jako přihrávka na pivota o zem, kterou nikdo nezachytil. brankáře to ale překvapilo, míč propadl do branky hostů.
14'
Uvis Strazdiņš skóruje podruhé za sebou. Lovosice parádně dohrály na pravé křídlo, kde se nacházel právě tento hráč, který pak jednoduše zakončil pod víko.
12'
Svou první branku dnes dokázal vstřelit Uvis Strazdiņš. Lovosice se dostaly do vedení a taky do laufu.
11'
Lovosice dlouho váhaly se střleou. Nakonec to na sebe vzal Jaroslav Trkovský a vymetl pravou šibenici. V jedenácté minutě máme srovnaný stav.
10'
Jan Kupa dostal od spoluhráče do středu před brankoviště přihrávku, napřáhl, a takovým "polopodstřelem" vmetl nechytatelný míč k pravé tyči do branky pražského týmu.
9'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
9'
David Kylíšek okamžitě opět snižuje. Lovosice tak zase prohrávají jen o jednu branku a zápas nabírá opravdu vysoké tempo.
9'
8'
David Kylíšek dostal pas na do středu a skrytou střelou překonal gólmana soupeře.
8'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Denis Harabiš).
7'
jeden z domácích házenkářu se dostal do samostatného úniku, ale brankář Lovosic ho parádně, vytaženou rukou vychytal.
6'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Sviták).
6'
Jaroslav Trkovský si vyžádal míč na střed, seběhl na levou stranu a poslal míč přes ruku do branky Dukly.
5'
Na druhé straně domácí hráči vykombinovali dobrou akci, kterou po dohrávce na pivota zakončil Jan Blecha.
5'
Za Lovosice dnes skóruje zatím jeden a ten samý hráč, Jan Kupa. Parádně si seběhl do středu a vyslal nechytatelnou bombu k pravé tyčce.
4'
mohli jsme vidět první sedmičku v tomto utkání. David Šůstek si s ní hravě poradil, proměnil a poslal svůj tým poporvé d odvoubrankového vedení.
4'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl).
4'
3'
Opět jsme však viděli rychlé srovnání. Jan Kupa s i vyžádal míč na střed a poslal ho ke vzdálenější tyčce. Hezká rána a Kupův druhý gól v zápase.
3'
na druhé straně to vyšlo. Dohrávku na křídlo zakončil pěknou střelou pod víko branky ve výskoku Jan Blecha.
2'
Lovosice zkoušely dohrávku na křídlo, ale křídelní hráč se netrefil do branky.
2'
Ve druhé minutě ale máme srovnáno. Po hezké kombinaci se prosadil Jan Kupa.
1'
první branku v utkání zaznamenal domácí tým. Na střeleckou listinu se totiž zapsal David Šůstek.
1'

HC Dukla Praha: Petržala, Votava – Harabiš, Klíma, M. Březina, Sviták, A. Zeman, Blecha, Rakouský, Šůstek, Grištšuk, Zelenka, Krušberský, J. Patzel, Ježek, Křístek.

HK FCC Město Lovosice: Günl, J. Hrdlička – Trkovský, Holubec, Stach, M. Jonsson, P. Jahn, Bouček, J. Motl, Heřmanovský, V. Kovář, Kupa, Strazdiņš, Jonáš, Kylíšek, Zourek.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný.
Dukla Praha zakončila základní část na třetím místě a pro čtvrtfinále dostala soupeře z Jičína. S tím si poradila jednoduše, 3:0 na zápasy. Následně ji byl přidělen druhý nejlepší tým základní části – Plzeň. Série trvala nejdéle, jak mohla, ovšem Talent tým nakonec zvítězil v pátém zápase a poslal tak Pražany do boje o bronz. Naopak Lovosice měly cestu vyřazovací částí těžší. Jako první svedly souboj s Frýdkem-Místkem, který v základní části skončil hned za lovcemi. Série nebyla úplně vyrovnaná, Lovosice braly vítězství v prvních dvou zápasech. Frýdku-Místku se pak povedlo urvat jeden domácí zápas, ale po dramatickém čtvrtém zápase postoupily Lovosice. Následně se utkaly s jedním z nejúspěšnějších týmu poslední doby a pravděpodobně i největším favoritem na titul, Karvinou. V této sérii už lovci tahali za kratší konec. Nakonec sice dokázaly jednou zvítězit, ale slezský soupeř bral vítězství třikrát a kvalifikoval se do bojů o zlato.

i v boji o bronz se nám tak rýsovala velmi zajímavá série. Zatím ale byly odehrány dva zápasy a Dukla v nich byla lepší, ve druhém byl dokonce rozdíl ve skóre čtrnáct branek. Dnes se opět hraje na půdě Dukly, která už sérii může uzavřít.
Zdravím všechny příznivce kvalitní házené. Dnes máme na programu mimo jiné taky třetí zápas v sérii o bronz mezi HC DUKLOU PRAHA a HK FCC NOVÝM MĚSTEM LOVOSICE.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.