Házená - Extraliga muži - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Tatran Prešov - 8. října 2022   18:00

Jičín
Jičín
5' Hlípala  • 6' Kastner  • 8' Š. Drbohlav  • 15' Š. Drbohlav  • 18' Hlípala  • 23' A. Dolejší  • 25' J. Dolejší  • 27' Hlípala  • 32' Hlípala  • 33' Freiberg  • 34' Freiberg  • 36' Hlípala  • 38' Š. Drbohlav  • 40' Hlípala  • 41' Kastner  • 42' Hlípala  • 50' Machalický  • 51' Kastner  • 52' Š. Drbohlav  • 54' J. Drbohlav  • 55' J. Dolejší  • 59' J. Dolejší
26:27
(10:16)
Tatran Prešov
2' Fech   • 4' Ivanović   • 14' Kasatkin   • 14' Michalka   • 16' Ivanović   • 17' Fech   • 17' Carapkin   • 18' Rábek   • 19' Fech   • 21' Kasatkin   • 24' Caballero Hernandez   • 27' Ivanović   • 27' Fenár   • 32' Fech   • 35' Ivanović   • 37' Michalka   • 38' Rábek   • 40' Davidović   • 43' Kasatkin   • 44' Michalka   • 45' Fech   • 52' Mitaľ   • 55' Carapkin
Jičín
Machalický, Pleva – Hlípala, J. Dolejší, Rychna, Kovařík, Freiberg, Ženatý, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Kastner, Thorovský, J. Hájek.
Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil

Jičín nakonec prohrává s Prešovem 26:27. I ve druhém poločase si hráči Prešova udržovali náskok pěti branek až do 52. minuty, poté nastal mohutný finiš domácích, kteří stáhli vedení Prešova jen na jednu branku v poslední minutě, ale vyrovnat už nedokázali, jelikož hosté v poslední akci zápasu se neukvapili a dohráli ji až do samotného závoru, i když branku nedali.
O2XYWORLD HBC Jičín – Tatran Prešov 26:27 (10:16)
Nejvíce branek: Hlípala 7, J. Dolejší 4/1, Š. Drbohlav 4 – Rábek 5/3, Fech 5, Ivanović 4. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/4. Vyloučení: 4:7.
60'
Hosté z Prešova poslední akci dohrál do pravého křídla, ale David Machalický předvedl skvělý zákrok a balon chytil, Jičín ale už nezvládl jít do útoku, jelikož časomíra klaksonem oznámila konec utkání.
60'
Do konce zápasu zbývá 23 sekund, hosté jsou na míči, jejich trenér si ještě vzal oddechový čas.
60'
Matěj Ženatý dává branku ze sedmičky, do konce zápasu chybí 45 sekund.
59'
Oba dva brankáři měli skvělé zákroky, nejdříve Machalický vytáhl střelu Hernandeze a poté Leben vyrazil míč rukou.
59'
Jiří Dolejší podstřelem dává branku, Jičín může sahat po bodu.
58'
Hostující celek si vzal oddechový čas. Před tím ani jeden celek nedokázal dát branku.
55'
Jiří Dolejší dává branku Jičína, domácí hráč byl na brankovišti úplně osamocen a střílí balon k tyči.
55'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Roman Carapkin).
54'
Jiří Drbohlav dává branku, konec zápasu bude ještě dramatický, jelikož Prešov vede jen o tři branky.
53'
Jan Babák si vzal oddechový čas.
53'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Matěj Ženatý).
53'
Marco Davidovič si jde odpočinout na dvě minuty.
52'
Mitaľ z týmu Prešova dává branku hned vzápětí.
52'
Drbohlav dává 21. branku Jičína po pěkné kombinaci.
52'
David Machalický dobrým zásahem dává svému mužstvu ještě naději s výsledkem něco udělat.
51'
Jakub Kastner dává branku Jičína.
51'
Oliver Rábek je ze sedmiček dnes zatím stoprocentní, nezaváhal tedy ani teď.
50'
Kasatkin byl stažen na brankovišti a Jan Hájek je vyloučen na dvě minuty.
50'
David Machalický už měl nyní přesnější mušku než jeho spoluhráč a dává branku přes celé hřiště.
49'
Prešov hrál bez brankáře, Kastner to zkoušel přes celé hřiště, ale branku hostí netrefil.
48'
Jan Hájek nedal sedmičku, když poslal míč vedle tyče.
47'
Rábek střílel z velké vzdálenosti vedle levé tyče.
46'
Domácí tak dlouho kombinovali, až jim sudí odpískali pasivitu.
45'
Domácí Jan Hájek v tutovce zaváhal, na druhé straně Tomáš Fech už ne a dává klid do prešovských vod.
44'
Rábek posunul míč na Michalku a ten z levého křídla nezaváhal.
43'
Domácí hráč to zkusil podstřelem, ale hostující brankář Leben střelu viděl a dokázal včas zasáhnout.
43'
Kasatkin dostal ideální míč na brankoviště a z pozice pivota dává branku.
43'
Trenér Prešova si vzal time – out.
42'
Jan Hájek krásně našel Hlípalu a ten tvrdou ranou zamířil přesně k tyči.
41'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jakub Kastner).
40'
Marco Davidovič měl před sebou volno, tak to zkusil a vyšlo mu to.
40'
Ľuboš Hlípala dává branku a Prešov vede už jen o čtyři branky.
39'
Brankář Ondřej Pleva nyní předvedl dva perfektní zákroky, Jičín je ještě v zápase.
38'
Michalka je vyloučen na dvě minuty.
38'
Hned kontruje Štěpán Drbohlav.
38'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Oliver Rábek).
37'
Michalka dává branku z prostoru levého křídla s končícím trestem Freiberga.
36'
Jičín dává branku i v oslabení, Hlípala si s míčem bouchnul o zem a vystřelil tvrdou ránu.
35'
Nikola Ivanovič přesnou ranou k tyči nedal Plevovi šanci.
35'
Petr Freiberg je vyloučen na dvě minuty, když nedovolil Hernadezovi vystřelit.
34'
Sudí zapískali Prešovu útočný faul, na druhé straně se prosadil znovu Petr Freiberg.
33'
Petr Freiberg z rychlého protiútoku snižuje na rozdíl pěti branek, před tím dobře zasáhl brankář Pleva.
32'
Hlípala vystřelil pěknou ránu, která se zatřepala v síti.
32'
Tomáš Fech samostatný nájezd proti domácímu brankáři proměnil.
31'
Rábek chtěl přihrávat obloučkem pravému křídlu, ale domácí obrana dobře zareagovala, nicméně hosté zůstali na balonu. Ivanovič následně branku Jičína netrefil.
31'
Prešov vede v poločase na půdě Jičína 16:10. Ze začátku nic nenasvědčovalo, tomu že Prešov bude plnit roli favorita, ale postupem času se dostal do vedení, ale i díky skvělým zákrokům brankáře Lebena, na kterého si několikrát domácí házenkáři nepřišli. Slovenský celek postupně navyšoval vedení až na šest branek.
30'
30'
Leben vychytal poslední jičínský útok v prvním poločase.
30'
Hernandez dává branku ze sedmičky, když nic nevymýšlel a balon nasměroval k tyči.
28'
Jan Hájek dává branku ze sedmičky.
28'
Oliver Rábek fauloval domácího borce za cenu sedmičky.
27'
Erik Fenár z křídla dává branku Prešova, který vede o šest branek.
27'
Hlípala se prosmýkl hostující obranou a dává svoji třetí branku.
27'
Ivanovič se štěstím se může radovat z branky.
26'
Na obou stranách nyní dominovaly obrany.
25'
Jičín hraje s vytáhnutou obranou, aby kombinace nešly přes Hernandeze.
25'
Hostující lavička si vzala oddechový čas.
25'
Jiří Dolejší dává branku do protipohybu brankáře Lebena.
24'
Prešov dává branku i v oslabení, hrál totiž bez brankáře, Hernandez si zapisuje dnes první branku.
23'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Tomáš Fech).
23'
Kovařik ještě před tím než byl faulovaný Pechem prostrčil míč na Aleše Dolejšího, který následně překonal Lebena.
22'
Kastner neproměnil druhou sedmičku, nasměroval balon jen do brankové konstrukce.
22'
Sudí zapískali útočný faul jednomu z hráčů prešovského celku.
21'
Hernandez prostrčil míč na Kasatkina a ten v pohodě překonal Plevu.
20'
Jiří Dolejš sedmičku neproměnil, Leben míč vykopl pravou nohou.
20'
Za bránění při střelbě Hlípaly byla nařízena sedmička.
19'
Jičín střídá golmany, místo Machalického bude chytat Pleva.
19'
Tomáš Fech šel sám na Machalického a nedává mu žádnou šanci a upevňuje vedení Prešova.
18'
Oliver Rábek měl chvíli volnost a proskočil domácí obranou a dává branku mezi nohy brankáře Machalického.
18'
Hlípala to nyní vzal na sebe a tvrdou střelou překonal Lebena.
17'
Na konci 17. minuty se prosadil z rychlého protiútoku Carapkin.
17'
Prešov získal balon a šel do rychlého protiútoku, který dohrál do pravého křídla, Tomáš Fech poté překonal Machalického na zadní tyč.
17'
Hlípala se snažil balon proclít na pivota, ale to se mu nepodařilo.
16'
Ivanovič dává branku Prešova.
15'
Štěpán Drbohlav po tom co doběhl dvouminutový trest Dolejšovi se prosadil.
15'
Technická chyba slovenského mančaftu zavinila, že hosté branku zatím nevstřelí.
14'
Leben drží své mužstvo nad vodou a jeho spoluhráči mohou jít z následného útoku do vedení o tři branky, mají ještě výhodu jednoho muže v poli.
14'
Prešov využívá přesilovku. Michalka přesně zamířil ke vzdálenější tyči.
14'
I když byl Kasatkin bráněn Dolejšem, dává branku.
14'
Jiří Dolejší je vyloučen po faulu na Kasatkina.
12'
Také na druhé straně září Machalický.
11'
Leben vychytal domácího hráče, který střílel z pravé spojky.
10'
Rábek měl možnost házet druhou sedmičku a zatím je stoprocentní.
10'
Kasatkin vybojoval pro Prešov sedmičku.
10'
Marco Davidovič oslabuje Prešov za nesportovní chování si musí odpykat dvě minuty.
9'
Jiří Dolejší házel sedmičku po faulu na jeho spoluhráče, míč namířil přesně do pravé šibenice.
8'
Drbohlav vyrovnává na 3:3 za potlesku domácích diváků.
8'
To se však nestalo, hosté šli do rychlého protiútoku, kombinaci dohráli do křídla, ale znovu se zaskvěl Machalický.
7'
Machalický nyní podržel své mužstvo a domácí mohou vyrovnat.
6'
Kastner se krásně uvolnil a snižuje na rozdíl jedné branky.
6'
Rábek proměňuje sedmičku s přehledem.
6'
Jan Pekař fauloval při střele Kasatkina a bude z toho vyloučení a sedmička.
5'
Hlípala se prosadil z levé strany, když prostřelil Lebena na přední tyč.
4'
Hernandez si jde odpočinout na dvě minuty.
4'
Leben nyní čaruje v brance Prešova, dokázal vychytat dva domácí hráče.
4'
Ivanovič zvyšuje náskok Prešova na 2:0.
3'
Hlípala střílel ze středu hřiště a orazítkoval břevno.
3'
Carapkin je vyloučen na dvě minuty.
3'
Žlutá karta pro tým Tatran Prešov (Roman Carapkin).
2'
Tomáš Fech jako první dává branku.
1'
Domácí hráči pomalu kombinovali, poté kombinaci zrychlili, první úspěšný zákrok si připsal hostující brankář Leben.
1'
-1'
Jako první budou rozehrávat hráči Jičína.
-2'
Hlasatel představuje divákům hráče obou celků.

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Hlípala, J. Dolejší, Rychna, Kovařík, Freiberg, Ženatý, Miľko, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Kastner, Thorovský.
Trenér: Petr Mašát

Tatran Prešov: Leben, Colodeti – Rábek, Mitaľ, Fech, Fenár, Khaian, Ivanović, Kasatkin, Michalka, Davidović, Golubović, Caballero Hernandez, Carapkin.
Trenér: Radoslav Antl

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil.
Prešov v české lize je na šestém místě, když získal sedm bodů, slovenský celek střídá vítězství a porážky, po vítězství nad Duklou prohrál po vyrovnaném průběhu v Plzni 34:37.
Jičín se nachází v tabulce na 11. místě se ziskem čtyř bodů, když dokázal bodovat naplno s Maloměřicemi a Novým Veselím. Aktuálně má v lize za sebou tři porážky, naposledy prohrál ve středečním zápase v Kopřivnici 21:27.
Příjemný sobotní podvečer, vítám vás u sledování 8. kola mužské Chance ligy, ve kterém se střetne Jičín s Tatranem Prešov.