Házená - Extraliga muži - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  SHC Maloměřice : Nové Veselí - 18. února 2023   10:30

SHC Maloměřice
3' Fiala  • 4' V. Svoboda I  • 5' Koubek  • 7' Hliničan  • 11' Horut  • 16' Krošík  • 18' Horut  • 24' Tejzr  • 26' Krošík  • 28' Tejzr  • 36' Korger  • 37' V. Svoboda I  • 38' Krošík  • 40' Fiala  • 41' Krošík  • 45' Korger  • 45' Korger  • 48' Kolář  • 49' Kolář  • 50' Tejzr  • 58' Horut  • 60' V. Svoboda I
23:24
(11:11)
Nové Veselí
Nové Veselí
4' Mi. Štohanzl   • 5' Bendicsek   • 6' Bartůněk   • 8' Bendicsek   • 14' Gregorovič   • 15' Hajčman   • 18' Gregorovič   • 19' Krejz   • 20' Štěpán   • 22' Navrátil   • 31' Halíček   • 35' Bendicsek   • 37' Hajko   • 38' Bartůněk   • 40' Bendicsek   • 44' Bendicsek   • 45' Hajko   • 47' Bendicsek   • 48' Navrátil   • 49' Gregorovič   • 52' Halíček   • 55' Štěpán
Barták, Hladký
SH Maloměřice
268 diváků
Nové Veselí

Nové Veselí slaví své první venkovní vítězství v letošní sezoně. V nepříliš pohledném a nervózním duelu porazilo Maloměřice 24:23. Je to výhra hodně ubojovaná, v závěru bylo na hostech poznat, že si jsou vědomi své nelichotivé bilance na palubovkách soupeřů. Nicméně nakonec přece jen zvládli přetahovanou s Maloměřicemi. Domácí bude tato porážka určitě hodně mrzet, protože dnes neměli daleko od toho, aby přeskočili Strakonice. Příští týden přivítají Plzeň a favoritem určitě nebudou.
SHC Maloměřice – Brno – TJ Sokol Nové Veselí 23:24 (11:11)
Nejvíce branek: Krošík 4, Horut 4/1, V. Svoboda I 3 – Bendicsek 6, Hajčman 3/2, Gregorovič 3. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 268.
60'
Zeď přizvedla střelu Horuta. Ten si ještě cosi pověděl s hostujícími házenkáři.
60'
Hosté dokázali přerušit útok, ještě devítka po čase z levé strany.
60'
Nové Veselí přišlo o míč a domácí můžou srovnat, do konce zbývá 20 sekund.
60'
Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí.
60'
Maloměřice hodně vytáhly obranu, sudí už signalizují pasivitu.
60'
Brněnští snižují Svobodou z levé spojky a bude to nesmírně zajímavá poslední minuta.
59'
Majlont se vzteká, že není nařízena sedmička za zákrok na levou spojku.
59'
Bendicsek to vzal na sebe z pravé spojky a minul bližší tyčku.
59'
Nechybělo tolik, aby domácí šli sami na brankáře, sudí už pak zvedli ruku.
58'
Trápení Maloměřic ukončila nahazovačka na pravou spojku, kde se nacházel Horut.
57'
Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice – Brno.
57'
Hajko byl faulovaný na střední spojce, jeho následný podstřel se stal kořistí Zaplatílka.
56'
Domácí celek musel faulovat po své ztrátě.
55'
Nové Veselí odskakuje Štěpánem z levého křídla na rozdíl tří branek.
55'
Ženatý našel na pivotu Fialu, ten napálil břevno.
54'
Proti Hajčmanovi dal Zaplatílek nohy k sobě.
54'
Vyloučení pro tým SHC Maloměřice – Brno (Lukáš Koubek).
54'
Sedmička pro Sokol, domácí ještě budou hrát oslabení.
54'
Pravé křídlo Majlontu bylo moc v úhlu.
53'
53'
Hajkovu nahrávku na pivota srazily Maloměřice k Zaplatíkovi.
53'
Další ztráta Maloměřic, uvidíme postupný útok Nového Veselí.
52'
Halíček zakončuje brejk.
52'
Domácí nedostali míč na Tejzra na pivotu.
51'
Zaplatílek vykopl střelu z levé spojky přes blok při signalizované pasivitě.
50'
Maloměřice propasírovaly míč ze spojky na pivota a z šestky propálily gólmana Tejzrem.
49'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Jiří Gregorovič).
49'
Kolář kontruje z levého křídla.
48'
I přes zákrok Zaplatílka skóroval Navrátil z pravého křídla.
48'
Po útočném faulu Sokola šel Kolář zleva sám na brankáře a protlačil míč mezi jeho nohama do sítě.
47'
Martin Štohanzl si počkal na lob pivota a více se toho při útoku Maloměřic nestane.
47'
Bendicsek překonal gólmana z výskoku na devítce.
46'
46'
Fiala fauloval Krejze, hosté budou házet devítku.
45'
Domácí okamžitě rozehráli a Korger běžel středem na brankáře, trefil se k levé tyči.
45'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Marian Hajko).
45'
Maloměřice vytvořily prostor pro střelu Korgera z pravého křídla na zadní tyč.
44'
Bendicsek se rozstřílel, sedla mu rána ze střední spojky.
44'
Martin Štohanzl se vrátil do brány.
43'
Bartůněk spálil samostatný únik na Zaplatílka.
42'
Hajčman byl přesný mezi nohy Zaplatílka, ten si tuhle sedmičku docela vyčetl.
42'
Sedmička za faul na Krejze.
41'
Maloměřicím se podařilo srovnat Krošíkem z levého křídla.
40'
Domácí opět nepokryli Bendicseka na pravé spojce.
40'
Koubek vymyslel pas do pivota a Fiala přeloboval gólmana.
39'
Bendicsek nezpracoval nahrávku na levou spojku a domácí se nikam neženou.
38'
Na Krošíkovo zakončení z levé spojky si Doležel sáhl, nebylo mu to nic platné.
38'
Domácím nevyšla souhra spojky s pivotem a hosté reagovali Bartůňkem z brejku a levé strany.
37'
Hosté odpovídají Hajkem ze středu do dolní části brány.
37'
Domácí srovnali Svobodou z levé spojky.
37'
Zaplatílek zvedl ruce po zákroku proti pravé spojce a střele z druhé vlny.
36'
Je trošku veselo po faulu na levou spojku Hajka. Obejde se to ale bez vyloučení.
36'
První gól Maloměřic ve druhém poločase díky dohrávce do pravého křídla na Korgera.
35'
Bendicsek si navedl míč na ránu z pravé spojky pod víko.
34'
Dorážející Fiala přešlápl, Martin Štohanzl ještě zůstal ležet na zemi po souboji s domácím pivotem.
34'
Horut byl zablokovaný, ale našel si odražený míč a domácí ještě zůstávají poblíž hostujícího brankoviště.
33'
Martin Štohanzl vykopával střelu z levé spojky.
32'
Přihrávka Majlontu do pravého křídla se nesetkala s přesností, následovala technická chyba Nového Veselí.
31'
Halíček zaúřadoval na pravé spojce.
31'
Maloměřice zbytečně přišla o míč na pravé straně.
31'
Maloměřicím vyšel úvod. Navíc je několikráte podržel Zaplatílek. Domácí ale postupem času ztráceli půdu pod nohama Vybrali si slabší chvíli, kdy sedm minut neskórovali ze hry. Nové Veselí odskočilo do vedení o tři branky, ale poslední minuty prvního poločasu opět patřily brněnskému mužstvu.
30'
30'
Nové Veselí udělalo taktický faul, Horut házel devítku po čase, ale byl zablokovaný.
30'
Krejz na levé spojce prorážel a výhodu zřejmě posledního útoku prvního poločasu budou mít Maloměřice.
30'
Fiala udělal faul na dvanácti metrech na Hajka a bude pykat.
29'
Gól z pravé spojky neplatí pro útočný faul Maloměřic.
29'
Zaplatílek zakročil a domácí můžou jít po delší odmlce do vedení.
28'
Konflikt Tejzra s Bendicsekem řeší sudí dvojkou pro oba.
28'
Sudí zvedli ruku, Horut ale postrčil z levé spojky na pivota a Tejzr v pádu pokořil gólmana.
27'
Hajčman proměnil k levé tyčce.
27'
Nařízena sedmička za zákrok na pravou spojku hostů.
26'
Krošík srovnává z levé spojky přes blok na vzdálenější tyč.
26'
Střela z levé spojky skončila na noze Zaplatílka.
26'
Nové Veselí reklamovalo útočný faul, Horut posléze z pravé spojky minul tři tyče.
25'
25'
Hajčman zakončil z pravé spojky na přední tyč, tam se natáhl Zaplatílek.
24'
Útok Majlontu neměl dlouhého trvání, ukončil jej Tejzr domácí prohrávají už jen o gól.
24'
Zaplatílek si poradil se střelou z levé spojky.
23'
Horut si náznakem položil Doležela a měl volnou valnou část brány.
23'
Sedmička za faul na Svobodu na levé spojce.
23'
Hosté srazili střelu Horuta z pravé spojky, domácí útok ještě bude pokračovat.
22'
To se nestalo, navíc Navrátil utekl na Zaplatílka a poslal míč k levé tyči.
21'
Zaplatílek vytáhl rukou bombu z levé spojky a domácí se můžou dostat na kontakt.
21'
Tomášek vystřelil z levé spojky na bližší tyč, kde měl Zaplatílek ruku.
20'
Martin Štohanzl se přemístil k přední tyči proti střele z pravé spojky.
20'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Radek Navrátil).
20'
Hosté jsou po brejku trefeném Štěpánem z úhlu na levé strany na zadní tyč poprvé ve vedení o dvě branky.
19'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Lukáš Krejz).
19'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Lukáš Krejz).
18'
Horut vyslal ránu ze spojky k levé tyči.
18'
Nové Veselí potrestalo tuto ztrátu gólem Gregoroviće ze samostatného úniku.
17'
Horut chtěl přihrát ze spojky, na pivota to se nepovedlo.
16'
Střela Krošíka z úhlu na pravé spojce propadla mezi nohama Martina Štohanzla ke vzdálenější tyči.
15'
Po gólu Hajčmana z levé spojky se hosté vůbec poprvé ujímají vedení.
15'
Koubkova střela ze středu letěla vedle pravé tyče.
14'
Gregorovič převzal na pivotu pas ze spojky, otočil se a pálil k pravé tyči.
13'
Miroslav Štohanzl vyrazil loženku z pivota, hosté si pak berou timeout.
13'
Novému Veselí nevyšla dohrávka do pravého křídla na Halíčka a opět se bude muset bránit.
12'
Horut byl zablokovaný při pokusu z výskoku a míč se odrazil k Halíčkovi.
12'
Krejzovi vypadl míč na pravé spojce a hrát bude opět brněnský celek.
11'
Horut proskočil na levé spojce mezi dvěma a mezi nohama brankáře přidal jedenáctou trefu Maloměřic.
10'
Halíček neproměnil na levou stranu proti Zaplatílkovi.
10'
Svoboda fauloval při signalizované pasivitě Tomáška a dostane dvojku, ještě sedmička.
10'
Horut vracel zleva na střed Koubkovi, ten mířil nad horní tyč.
9'
Miroslav Štohanzl vyloučen za faul na devítce.
8'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
8'
Zaplatílek nedosáhl na zakončení z levé spojky a druhé vlny na zadní tyč z ruky Bendicseka.
7'
Hliničan vrací domácím vedením trhákem zakončeným z levé strany.
7'
Tomášek ze střední spojky přestřelil branku.
7'
Koubkova přihrávka na pivota Fialu byla prudká a hosté rozehrávají Hajkem na středu.
6'
Luboš Bartůněk si naskočil na levém křídle pro střelu do protější šibenice.
5'
Martin Štohanzl si připsal zákrok a Nové Veselí jde do postupného útoku.
5'
Hosté pak ze spojky k tyčce Bendicsekem.
5'
Domácí skórují Koubkem z levé spojky do protipohybu gólmana.
4'
Miroslav Štohanzl se otočil na pivotu.
4'
Majlont se trefuje Svobodou z devítky.
4'
Třetí zákrok Zaplatílka, proti levé spojce zavřel přední tyč.
3'
Majlont rychle dohrál na šestku a Fiala z levé strany přehodil brankáře.
3'
Hajkův podstřel zastavil Zaplatílek.
2'
Zaplatílek kryl i střelu Bendicseka z pravé spojky na vzdálenější tyč, Sokol ještě zůstane na míči.
2'
Hajko si vyměnil míč se spoluhráčem a na levé spojce se dostal na šestku, Zaplatílek jej vychytal.
1'
Bendicsek se snažil o nahrávku do pivota, tu Maloměřice přečetly.
1'
Nové Veselí mělo výhoz v modrém, Maloměřice se brání v zeleném.
1'

SHC Maloměřice – Brno: Zaplatílek, Mazač – Fiala, Horut, Jung, Koubek, Kolář, Drásal, Ipser, V. Svoboda I, Tejzr, Korger, Hliničan, Krošík, Havlík, Ženatý.
Trenér: František Urban

TJ Sokol Nové Veselí: J. Doležel, Ma. Štohanzl – Štěpán, Halíček, Navrátil, Bartůněk, Parolly, Hajko, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Brabec, Tomášek, Hajčman, Bendicsek.
Trenér: Jan Běloch

Rozhodčí: Barták, Hladký.
Vzájemné zápasy
V devátém kole vyhrálo Nové Veselí doma poměrem 32:22 (po poločase 16:9).
TJ Sokol Nové Veselí
Do konce základní části zbývá odehrát pět kol. Sokol je momentálně sedmý a útočí na to, aby se opět představil v play-off. Před týdnem zvládl důležitou bitvu proti Zubří. Jeho největší bolestí jsou venkovní zápasy. Doposud v letošní sezoně totiž na hřišti soupeře nezvítězil. Nepovedlo se mu to ani před dvěma týdny na hřišti Hranic, které se nachází na samotném chvostu tabulky. I tak je podle všeho papírovým favoritem tohoto duelu.
SHC Maloměřice – Brno
Maloměřice loni bojovaly o záchranu až se nakonec vyhnuly baráži proti Strakonicím. I letos bojují o setrvání v nejvyšší soutěži. Aktuálně jsou předposlední čtyři body před již zmíněnými Hranicemi a bod za výše jmenovaným nováčkem ze Strakonic. Jeden ze dvou brněnských týmů Chance Extraligy doposud bodoval jen doma proti Zubří a právě v obou duelech proti Hranicím. V neděli nepodal vůbec špatný výkon ve Frýdku-Místku, kde prohrál 26:30 a zareagoval tak na výprask ze Šalina derby 14:29.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 22. kola házenkářské Chance Extraligy, ve kterém se střetnou SHC Maloměřice – Brno a TJ Sokol Nové Veselí. Začínáme v 10:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.