Házená - MOL liga ženy - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Veselí n/M : Olomouc - 10. února 2019   17:30

Veselí n/M
Veselí n/M
3' Boorová  • 10' K. Michnová  • 11' Kučerová  • 12' Novotná  • 12' Pastorková  • 18' Veselková  • 24' Žitňanová  • 26' Boorová  • 30' Pastorková  • 36' Pastorková  • 36' Novotná  • 38' Novotná  • 40' Kubáčková  • 41' Pastorková  • 43' Kučerová  • 45' K. Michnová  • 46' Boorová  • 47' Veselková  • 48' Novotná  • 49' Veselková  • 51' Boorová  • 52' Kučerová  • 54' Pastorková  • 59' Kubáčková
26:20
(10:7)
Olomouc
Olomouc
1' Salašová   • 3' Patrnčiaková   • 4' Jansová   • 5' Salašová   • 20' Trumpešová   • 26' Kapsová   • 27' Patrnčiaková   • 33' Kašpárková   • 37' Kašpárková   • 41' Gajdošíková   • 47' Gajdošíková   • 47' Kašpárková   • 52' Salčáková   • 53' Salčáková   • 53' Gajdošíková   • 54' Gajdošíková   • 54' Salčáková   • 58' Trumpešová   • 60' Hurychová
Veselí n/M
Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil
Veselí nad Moravou
Olomouc

SHK Veselí n.M. – DHK Zora Olomouc 26:20 (10:7)
Nejvíce branek: Kučerová 5/2, Pastorková 5, Novotná 4 – Gajdošíková 4, Patrnčiaková 3/1, Salčáková 3. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 4:3.
Veselí porazilo Olomouc o šest branek 26:20, začátek utkání vyšel lépe Hanačkám, když vedly o tři branky. Panenky ale toto manko velice rychle smazaly a dostaly se do vedení,které už nepustily a zaslouženě si připisují dva body do tabulky a upevnily si pozici druhého nejlepšího českého celku v tabulce. Olomouc prodlužuje sérii porážek na pět zápasů.
60'
Poslední branku střetnutí dala hostující Hurychová.
60'
Salčáková vystřelila z místa levé spojky a Hřebejková ji střelu vystihla.
59'
Kubáčková napřáhla k ráně a vymetla šibenici olomoucké branky.
59'
Necelé dvě minuty před koncem zápasu si ještě bere oddechový čas domácí kouč Hudák.
58'
Trumpešová z rychlého útoku Olomouce snižuje na rozdíl šesti branek.
57'
Halu roztleskala mladá brankářka Hřebejková, která se předvedla dvěma dobrými zákroky.
55'
Patrnčiaková šla sama ze strany na Lekešovou, která předvedla dobrý reflex a balon vyrazila.
54'
Opět stejná hráčka dává branku, nyní z křídla.
54'
Salčáková se při bránění Valovičové prosadila.
54'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Dominika Valovičová).
54'
Pastorková byla bráněna, ale to jí nezabránilo k tomu, aby dokázala dát branku.
53'
Gajdošíková sedm minut před koncem se prosadila přes obranu Veselí.
53'
Domácí kouč Hudák si vzal time-out.
53'
Patrnčiaková si naběhla do středu hřiště, její pokus vystihla Lekešová, odražený míč doskákal k Salčákové, která už byla přesnější.
52'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Yuliia Kučerová).
52'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Martina Salčáková).
51'
Boorová z kraje hřiště přelobovala vysunutou Poláškovou, která se snažila skokem ještě vyškrábnout míč, ale její zásah přišel pozdě, jelikož balon byl za brankovou čárou.
50'
Kašpárková z osy hřiště se odhodlala ke střele, její pokus byl ale hodně nepřesný a balon letěl vysoko nad branku.
49'
Olomoucký trenér sahá po druhém oddechovém čase a snaží se ještě s výsledkem něco udělat, jeho svěřenkyně to budou mít ale hodně těžké smazat devitibrankové manko.
49'
Eva Veselková je znovu úspěšná podstřelem, nyní ze středu hřiště, hostující brankářce proklouzl míč mezi nohami.
48'
Novotná na druhé straně střílí branku z křídla, když prostřelila Poláškovou do šibenice.
47'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Magdaléna Kašpárková).
47'
Veselková dává branku Veselí podstřelem, Polášková nestačila reagovat.
47'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tatiana Gajdošíková).
46'
Boorová z levého křídla dává branku, když obstřelila Raškovou, kouč hostí posílá do branky Poláškovou
46'
Lekešová chytla střelu Trumpešové, balon mířil ke vzdálenější tyči.
45'
Michnová utekla olomoucké obraně a dává branku Veselí, domácí házenkářky si vytvořily ve druhém poločase už dostatečný náskok.
43'
Sudí měli zvednutou ruku a signalizovali pasivitu, Kučerová už nic nevymýšlela a namířila balon pod břevno.
42'
Boorová šla sama na Raškovou, ale svůj nájezd neproměnila.
41'
Také Veselí není pozadu, Pastorková z pivota nedala Raškové šanci.
41'
Gajdošíková na druhé straně se prosadila, po velmi dobré akci hostí.
40'
Na druhé straně byla úspěšnější Kubáčková, která dala v dnešním zápase svoji první branku.
40'
Salašová skryla střelu mezi hráčky Veselí, aby Lekešová toho moc neviděla, nakonec orazítkovala pravou tyč.
39'
Trenér Olomouce Hegar si vzal oddechový čas.
38'
Kučerová, i když byla bráněna, tak našla suprově volnou Novotnou, která zakončila ke vzdálenější tyči.
37'
Kašpárková koriguje náskok Veselí na tři branky.
36'
Veselí v rozmezí půl minuty přidalo dva góly rychle za sebou. Novotná zakončila rychlou akci domácího celku.
36'
Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Kristína Pastorková).
35'
Sudí také na druhé straně odpískali nedovolené bránění při střelbě a Patrnčiaková byla úspěšná ze sedmičky.
34'
Klaudia Michnová byla faulována při střelbě. Kučerová nedala ze sedmičky šanci Poláškové.
34'
Na druhé straně také Olomouc neskórovala, když nastřelila břevno.
33'
Kubáčková našla zcela volnou Novotnou, ale ta branku nedala, Rašková balon vyrazila rukou.
33'
Kašpárková se pěkně uvolnila a dává branku Olomouce.
32'
Gajdošíková byla vyloučena na dvě minuty, když položila na zem drobnou Michnovou.
31'
Závišková po kombinaci vystřelila ze středu hřiště, Lekešová její střelu vystihla.
31'
30'
30'
Obě dvě mužstva ještě mohla přidat po jedné brance, ale Lekešová zblokovanou střelu chytla a na druhé straně Boorovou vychytala olomoucká brankářka.
30'
Pastorková nic moc nevymýšlela a rovnou vystřelila a zamířila přesně do šibenice.
29'
Ani jedna straně neuspěla při střeleckých pokus, v těchto minutách se nejprve vyznamenala Lekešová, poté Rašková.
28'
Olomouc vysunula obranu, domácí házenkářky musí dostat k brance kombinací, nakonec se dostaly ke střeleckému pokusu od Boorové, střela směřovala vedle.
27'
Kouč Hudák na to reaguje oddechovým časem.
27'
Patrnčiaková z rychlého protiútoku bez problémů dává branku.
27'
Pastorková vystřelila z osy hřiště, Rašková její pokus chytla.
26'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Valentýna Kapsová).
26'
Boorová se prosadila při útoku Veselí střelou nad hlavou Raškové.
25'
Kapsová vystřelila hodně tvrdou ránu, Lekešová konečky prstů vytěsnila míč na tyč.
24'
Z protiútoku skórovala Žitňanová, která míč nasměřovala do spodního rohu branky.
23'
Kouč Olomouce si vzal první oddechový čas.
22'
Při úniku Patrnčiakové se zaskvěla Lekešová, která ji střelu chytla.
21'
Útok Veselí už byl dlouhý a domácí už museli zakončit, střelu Kubáčkové srazila Severová.
20'
Trumpešová využívá přesilovku a snižuje.
20'
Stejná hráčka byla potrestána za faul dvěma minutami.
20'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Yuliia Kučerová).
19'
Veselková vyzvala ke střele Novotnou, která nastřelila tyč, balon se odrazil k Veselkové, která byla při střelbě faulována a Veselí bude házet sedmičku.
18'
Veselková navyšuje náskok na dvě branky, když prostřelila Raškovou k bližší tyči.
17'
V útoku je Olomouc, ale také bylo ve finální fázi nepřesná.
17'
Veselí mělo přesilovku, ale samo se o výhodu připravilo nepřesností ve finální fázi.
16'
Jansová je vyloučena na dvě minuty za faul do oblasti hlavy.
15'
Michnová našla krásně Novotnou, která si ale vylámala zuby na Raškové.
15'
Síly na hřišti jsou vyrovnány, Závišková faulovala Kučerovou a jde si odsedět dvě minuty.
14'
Kučerová "porazila" po střele olomouckou hráčku a vykoledovala si dvě minuty.
13'
Kučerová napřáhla z levé spojky a orazítkovala břevno!
12'
Veselí dokázalo smazat tříbrankový náskok Olomouce a poprvé v utkání se dostává do vedení, když Pastorková si poradila s protihráčkou i brankářkou.
12'
Kateřina Novotná vyrovnává stav zápasu na 4:4.
11'
Žlutá karta pro tým SHK Veselí n.M. (Tereza Kubáčková).
11'
I když sudí avizovali domácím pasivitu, Michnová se neukvapila a přihrála Kučerové a ta s trochou štěstí prostřelila Raškovou.
10'
Hostující hráčky v útoku dobře kombinují, nyní měly smůlu, jelikož nastřelily břevno veselské branky.
10'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Yuliia Kučerová).
10'
Klaudia Michnová snižuje na rozdíl dvou branek.
10'
Velice rychlou akci Olomouce zakončila Krajčovičová z křídla vedle levé tyče.
9'
První vyloučenou hráčkou střetnutí je Pastorková.
8'
Olomouc velice dobře brání a domácí hráčky si s její obranou zatím nedokáží poradit.
7'
Sudí avizovali Veselí pasivitu, domácí hráčka musela už vystřelit, její rána se mezi tři tyče nedostala.
5'
Salašová vystihla přihrávku Veselí a šla sama na Lekešovou a bez problémů proměnila.
5'
Ivana Salašová viděla za faul žlutou kartu.
4'
Nikola Jansová po pěkné akci dává branku z prostoru pivota.
3'
Veselí se ze čtvrtého útoku prosazuje zásluhou Boorové.
3'
Patrnčiaková skórovala z pravého křídla a Olomouc vede o dvě branky.
1'
Hostující hráčka viděla zblízka od rozhodčího žlutou kartu.
1'
Olomoučanky podnikly rychlý výpad, který skončil brankou.
1'
Při prvním útoku Veselí vystřelila Kubáčková a Rašková si s její střelou poradila.
1'
-1'
Utkání začne útokem hráček Veselí nad Moravou.
-5'
Dvojice sudích přivádí hráčky do středu hřiště, hlasatel poté představí divákům házenkářky obou celků.
-12'
Dnešní utkání bude mít pikantní příchuť pro Terezu Kubáčkovou, která strávila v Olomouci několik sezón.
-37'
Obě dvě mužstva jsou na palubovce a probíhá předzápasová rozcvička.

SHK Veselí n.M.: Lekešová, Hřebejková – Kučerová, Novotná, Lukšíková, Valovičová, Divilková, K. Michnová, Kutálková, Pastorková, Veselková, Žitňanová, Boorová, Kubáčková.

DHK Zora Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Závišková, Trumpešová, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Salčáková, Krajčovičová, Severová, Salašová, Gajdošíková, Řezníčková, Patrnčiaková.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil.
Panenky měly čtyřzápasovou sérii bez prohry, kterou přerušila až minulý týden slovenská Šaľa, která svěřenkyně trenéra Hudáka porazila 30:21. Naopak Olomouc má čtyřzápasovou sérii bez vítězství, když naposledy porazila doma Prešov 32:26, pak následovaly prohry se Šaľou, Porubou, Michalovcemi a naposledy s Mostem.
Příjemný nedělní podvečer z Veselí nad Moravou. Vítám Vás u sledování 15. kola, ve kterém se střetnou házenkářky Veselí nad Moravou s DHK Zora Olomouc. Bude se jednat o souboj třetího celku se sedmým a může výrazně napovědět o složení dvojic pro play-off v české skupině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.