Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Paraguay - 6. prosince 2021   18:00

Brazílie
Brazílie
2' Fernandesová  • 3' T. M. Limaová  • 5' Quintinová  • 6' T. M. Limaová  • 7' Quintinová  • 10' Quintinová  • 11' Quintinová  • 12' Fernandesová  • 14' Matieliová Machadová  • 16' Matieliová Machadová  • 16' Fernandesová  • 17' Quintinová  • 21' Guarieirová  • 21' Venturová  • 24' Guarieirová  • 26' Guarieirová  • 27' Carneirová  • 28' Venturová  • 30' Fermová  • 30' Fermová  • 34' Vieirová  • 38' Fernandesová  • 43' Rodriguesová-Belová  • 45' Cardosová  • 47' Rodriguesová-Belová  • 47' Rodriguesová-Belová  • 49' Venturová  • 52' Fernandesová  • 54' Venturová  • 57' Rodriguesová-Belová  • 58' Guarieirová  • 59' Guarieirová  • 60' Quintinová
33:19
(20:7)
Paraguay
Paraguay
8' Acuňaová   • 14' Isfránová   • 15' J. Mendozová   • 17' G. Gonzálezová   • 19' G. Gonzálezová   • 25' Leivová   • 30' Fleitasová   • 35' Isfránová   • 41' Fernándezová   • 42' J. Mendozová   • 46' Faríová   • 48' Fernándezová   • 51' J. Mendozová   • 56' Rolonová   • 59' Leivová   • 60' Fernándezová   • 60' Rolonová
Brazílie
Koo (KOR), Lee (KOR)
Ciutat de Castello
850 diváků
Paraguay

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Brazílie – Paraguay 33:19 (20:7)
Nejvíce branek: Quintinová 6, Fernandesová 5, Guarieirová 5 – Fernándezová 3, J. Mendozová 3, Isfránová 2. Rozhodčí: Koo (KOR), Lee (KOR). Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/2. Vyloučení: 4:1. Diváci: 850.
Brazilky zůstávají na turnaji stoprocentní. Poradily si i s Paraguayí, kterou porazily s přehledem 33:19. Na vítězství zadělaly svěřenkyně kouče Silvy už v prvním poločase, v němž si vypracovaly třináctigólové vedení. ve druhém už tolik nedominovaly, nicméně vzhledem k velkému náskoku si mohly dovolit zvolnit. Vyššímu rozdílu zabránila i skvěle chytající Ocamposová, jejíž úspěšnost zákroků atakovala 50%, přestože čelila velkému počtu samostatných nájezdů ze strany soupeřek.

Brazílie se může těšit z postupu do další fáze turnaje, zatímco pro Paraguay šampionát skončil, ve třech zápasech totiž Verova družina podle očekávání neuhrála ani bod.
60'
Ještě jeden gól pro Paraguay! Zasloužila se o něj Rolonová. Ta využila zakrytého výhledu brankářky ke střele do levého dolního rohu.
60'
Z pravé spojky Fernándezová nevymýšlela nic složitého, prostě vypálila. A dobře udělala, míč se zastavil až v síti.
60'
Světově provedený protiútok Quintinová. Šla k zemi, čímž zmátla gólmanku, následně uspěla hodem do levé šibenice.
59'
Guarieirová dostala nahrávku na levé křídlo. Sběhla si na střed a těsně před dopadem do brankoviště hodila míč nad levé rameno Ocamposové.
59'
Povedená sólová akce Leivové. Prosmýkla se mezi dvěma protihráčkami a uspěla i sama před de Arrudaovou.
58'
Oddechový čas pro Paraguay.
58'
Tentokráte Fernandesová v roli asistentky, když do úniku vyslala Giulii Guarieirovou, ta zakončila pod levou nohu vyskočivší brankářky.
57'
Fernandesové to dnes střílí. Opět si našla prostor na spojce a zacílila k levé tyčce, mimo dosah natahující se Ocamposové.
56'
Poprvé v utkání rozvlnila síť Kamila Rolonová. Z pravé spojky vypálila nechytatelnou dělovku do protějšího horního rohu.
55'
Isfránová je v posledních okamžicích hodně aktivní. Zvládla vystřelit i přes faul Fernandesové, de Arrudaová včas srazila nohy k sobě.
54'
Venturová zády k bráně zmátla soupeřku vytočením po levé straně. Ocamposovou následně prostřelila hodem pod její levou nohu.
53'
Ocamposová slaví každý svůj zákrok hlasitým pokřikem. Nejinak tomu bylo při doposud posledním úspěchu, levou horní končetinou zastavila střelu ze spojky.
52'
Isfránová měla na ruce snížení. Střílela z levého křídla na zadní tyčku, kterou minula jen o pár decimetrů. Hraje Brazílie.
52'
Na druhé straně úřadovala Fernandesová. Na spojce si našla prostor ke střele, balón velkou silou hodila k levému dolnímu rohu.
51'
Jazmín Mendozová mohla nahrávat, leč zvolila zakončení a dobře udělala, brankářka na její pokus nedosáhla.
50'
50'
Chytat umí i de Arrudaová, ne že ne! Počkala si na zakončení z levačky Rolonové, balón i s notnou dávkou štěstí udržela před brankovou čárou.
49'
Paraguayky gólmanky nevystavují vůbec lehkým situacím. Nyní utekla do úniku Venturová, která si poradila bez problémů, prudkou ránou do levého horního růžku.
48'
Světový zákrok Ocamposové. Nezalekla se úniku Quintinové a levou rukou vyrazila míč do tyčky. V současné chvíli má úspěšnost zákroku neuvěřitelných 48%!
48'
Bleskurychlá odpověď v podání Fernándezové. Tato hráčka proskočila mezi dvojicí protihráček a akci završila dělovkou do pravé šibenice.
47'
Rodriguesová-Belová podruhé v krátkém časovém sledu. Znovu střílela z levé spojky na přední tyč, ani v tomto případě Ocamposová na míč nedosáhla.
47'
Oddechový čas zřejmě pomohl, krátce po něm totiž vstřelila gól dělovkou k levé tyčce Rodriguesová-Belová.
46'
Oddechový čas pro Brazílii.
46'
Delyne Esther Leivová získala balón při oslabení Brazilek, které logicky hrály bez gólmanky. Paraguayská reprezentantka na nic nečekala a obloučkem hodila míč do odkryté brány.
45'
Navíc následoval sedmimetrový hod. Fioreová si s ním poradila s velkým přehledem, opět mířila nechytatelně k levé tyči.
45'
Kupí se tresty na straně Brazilek. Další vyloučenou hráčkou ve žlutém dresu je Rochaová, která podrazila Isfránovou.
45'
Premiérový úspěch pro Adriany Cardosovou. Krásný průnik z pravé spojky na střed a bezchybná rána do pravého víka.
44'
Konečně Paraguayky proměnily sedmičku. Jmenovitě Fioreová, jež vstřelila gól střelou do protipohybu gólmanky k pravé tyči.
43'
Isfránová udělala chybu a umožnila utéct do brejku Aně Paule Rodriguesové-Belové, jež vstřelila gól hodem nad levou ruku Ocamposové.
42'
Je jasné, že vyšší počet házenkářek Paraguaye na hřišti se dříve, nebo později musel objevit. Mendozová skórovala střelou k pravé tyči.
41'
Početní převaha Paraguaye bude dokonce dvojnásobná! Trest totiž dostala Carneirová, a to právě za zákrok na skórující Fernándezovou.
41'
Na první přesilovkový gól se dlouho nečekalo. Byť faulovaná, tak Fernándezová v pádu zakončila a poslala gólmance míč pod pravou nohou.
41'
Házenkářky v bílých dresech si zahrají přesilovou hru. Menší dvouminutový trest vyfasovala Venturová.
40'
Tohle nedat, to chce umění! Paraguayky unikaly tři na nikoho, ale gól nedaly. Po nahrávce střílela Isfránová z pivota, trefila břevno.
40'
Ocamposová se rozchytala k parádnímu výkonu! V tomto případě si smlsla na Limaové, jejíž dělovku zastavila levou rukou.
39'
Skvělý zákrok Ocamposové. Tušila, že by Vieirová mohla volit technické zakončení lobem, nataženou pravou rukou zamezila míči v cestě do brány.
38'
Rychlý švih a nechytatelná rána do levého dolního rohu v podání Fernandesové, ta svůj gól ani nijak zvlášť neslavila.
37'
Skvělý zákrok brankářky i na druhé straně. Villalbová vystála Quintinovou a její ránu z pravého křídla odrazila do bezpečí pravým bokem.
37'
Brazilská gólmanka nedosáhla na ránu Isfránové, ale nemusela dlouho smutnit, podržela ji totiž pravá část brankové konstrukce.
36'
Z pravé spojky střílela Fernándezová. De Arrudaová, jež taktéž dostala prostor mezi třemi tyčemi, zakročila pravou rukou.
36'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Quintinová zakončovala technicky na zadní tyč, právě branková konstrukce ovšem Ocamposovou podržela.
35'
pěkný brejk Isfránové. V rychlostním souboji porazila protihráčku a sólo završila hodem mezi nohy Arenhartové.
34'
Tentokráte chtěl Vieirová ještě vymýšlet nahrávku pod sebe, což nebyl dobrý nápad, pas na Rochaovou vystihla Fioreová.
34'
První gól druhé půle padl až ve čtvrté minutě. A postarala se o ně Vieirová, jež uspěla vůbec poprvé v celém zápase.
33'
Postupný útok Paraguayek zastavila nedovoleným zákrokem Quintinová. Výroku rozhodčího se hodně divila, ale již jej nezměnila.
32'
Fioreová měla na levačce snížení. vystřelila zajímavě o zem, hrací předmět se však odrazil zpátky do hry.
31'
Brazilky prvním útokem neuspěly. Z levé spojky pálila Limaová, křižnou ránu poslala vysoko nad bránu.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:49.
Brazílie směřuje za pohodlným třetím vítězstvím na šampionátu, nad Paraguayí vede po prvním poločase rozdílem třinácti branek 20:7. Svěřenci kouče Silvy dominují od úvodních vteřin a outsiderky nastolenému tempu vůbec nestačí. V závěru favoritky lehce zvolnily a dovolily soupeřkám párkrát skórovat, nicméně náskok mají stále vysoké, druhý poločas se bude dohrávat už jen z povinnosti.
30'
30'
Paraguay zvládla sehrát ještě jednu akci, navíc s gólovou tečkou! Arenhartová si na ránu Fleitasové stáhla, ale nezvládla míč udržet před brankovou čárou.
30'
Vieirová si dala na čas, ale zvládla do samostatného nájezdu vyslat Fermovou, jež uspěla střelou nad levou ruku gólmanky.
30'
Ukázková střela Fermová. Z levého křídla vsadila na techniku a dobře udělala, bezmocnou Ocamposovou dokonale přehodila.
29'
Fioreová do poslední chvíle čekala, kam se gólmanka při sedmičce pohne. Zvolil zakončení k pravé tyči, napálila pouze brankovou konstrukci.
28'
Paraguay při útoku napálila tyčku, načež hru okamžitě otočila Limaová nahrávkou do brejku na Venturovou, ta nezaváhala.
27'
Akce Brazilek pokračovala a Talita Alves Carneirová ve finále vzala zodpovědnost na sebe, tvrdou střelou ze spojky rozvlnila síť.
27'
Centimetry dělily od druhého úspěchu v utkání Venturovou. Zleva střílela na zadní tyč, ale právě tu orazítkovala.
26'
Brazilky si vzaly dvouciferné vedení zpět okamžitě. Zase vyšel útok pravou stranou, opět sehrála hlavní roli Guarieirová.
25'
Tak to byla házenkářská paráda. Delyne Esther Leivová po tvrdém ataku od soupeřky upadla na zem, ale akci nezabalila a střelou z otočky přes ruku vstřelila gól odrazem o zem. Šokovaná Arenhartová vůbec nereagovala.
24'
A skončila gólem. Guarieirová využila laxnějšího bráněné vlastní osoby, z levého křídla uspěla pokusem do protějšího dolního růžku.
23'
Jen za cenu nedovoleného zákroku Paraguayky zabránily v zakončení Limaové. Akce Brazilek tedy bude pokračovat.
22'
Skvělé zákroky na obou stranách. Nejprve Arenhartová pravou rukou zastavila ránu Gonzálezová, načež Ocamposová vytěsnila nad břevno pokus Quintinové.
21'
Ztráta Paraguayek a rychlý brejk Brazilek. Lívia Venturová moc dobře věděla, co chce udělat, gól vstřelila hodem k pravé tyčce.
21'
Giulia Guarieirová a první osobní zápis do statistik. Z levé spojky vyprodukovala křižný projektil, jež namířila mimo dosah Villalbové.
20'
Nechybělo moc, aby hráčky ve žlutých dresech znovu inkasovaly, leč dělovku Mendozové zleva vyrazila Arenhartová do bezpečí.
19'
Další útok Paraguaye již skončil gólem. Gisela Gonzálezová zůstala na pivotovi úplně sama, tentokráte favorita nezachránila ani brankářka.
18'
Dlouho Mendozová hledala prostor ke střele a našla jej. Blýskla se ovšem Arenhartová, jejíž zákrok pravou nohou neměl jedinou chybu.
17'
Přestože už Gonzálezová ležela na zemi, tak ještě zvládla vystřelit a hrací předmět k překvapení Brazilek propasírovala kolem levé nohy Arenhartové o sítě.
17'
Krásná kombinace a bezchybné zakončení. Quintinová sběhla z pravého křídla na pozici pivota, odkud skórovala.
16'
Po gólovém zakončení do pravé šibenice klesla Fernadesová na koleno. Bezprostředně po hodu ji totiž Acuňaová bolestivě udeřila do obličeje.
16'
Patrícia Matieliová Machadová podruhé. Potrestala laxní bránění její osoby, z pivota završila pěknou akci dělovkou k pravé tyčce.
15'
Brazílie navíc míří do oslabení. Vieirová obdržela dvouminutový trest právě za prohřešek vůči Mendozové.
15'
Byť faulovaná, tak Mendozová dokázala vystřelit, a dokonce vstřelit gól. Arenhartové smolně míč propadl pod levou nohou.
14'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Patrícia Matieliová Machadová střílela z levé spojky přes soupeřku, gólmanka měla dokonale zakrytý výhled.
14'
Isfránová se uvedla parádním způsobem! Z velkého úhlu dokonale zaskočila Arenhartovou technickým hodem na zadní tyč.
13'
To se nepovedlo. Acuňaová měla možnost snížit ze sedmimetrového hodu, jenže balón nasměrovala o kus vedle pravé tyče.
12'
Mariane Fernandesová využila velké síly a procpala se mezi protihráčkami až k zakončení, Villalbovou prostřelila střelou do pravého dolního rohu.
11'
A zase Jéssica Quintinová. Nezastavila v běhu, a nakonec se dočkala pasu. Tváří v tvář Villalbové neměla větší problém uspět.
11'
10'
Je to Quintinová, kdo zatím táhne brazilskou ofenzivu. Z levého křídla naskočila před bránu a pěkným technickým obstřelem překonala Villalbovou.
9'
Ana Paula Rodriguesová-Belová přišla do hry hodit sedmičku. Střílela bez zbytečného naznačování, střelu pod břevno ale brankářka vyrazila nad bránu!
8'
Tak konečně se dočkala i Paraguay! Fátima Acuňaová si věřila na hod z levé spojky a dobře udělala, křižnou ránu pověsila do pravého víka.
7'
Quintinová se prohnala v plné rychlosti a pěknou individuální akci zakončila hodem nad pravou ruku Villalbové.
6'
Blízko prvnímu paraguayskému gólu byla Acuňaová. volila chytrý oblouček přes gólmanku, jenže míč proskákal vedle levé tyče.
6'
Tamires Morena Limaová skórovala dnes už podruhé. I ona dostala ideální pas, po němž utíkala sama na brankářku, také nezaváhala.
5'
Premiérový gól má za sebou i Quitinová. Do brejku dostala nahrávku po levé straně, gólmanku zaskočila hodem k bližší tyčce.
4'
Skvělá Villalbová! Zmenšila střelecký úhel protihráčce a střelu z levého křídla zastavila levou nohou.
3'
Komplikace pro Paraguay nekončí. Fernándezová držela jednu z protihráček příliš dlouho, je proto první vyloučenou hráčkou.
3'
Brazilky viditelně chtějí odskočit do náskoku co nejdříve. I druhý gól míří na jejich stranu, trefila se Larissa Fais Araújová.
2'
Na druhé straně první gól. Mariane Fernandesová krásně pronikla přes svou osobní strážkyni před bránu a v pádu zacílila nechytatelně k pravé tyči.
1'
První útok patřil Paraguaykám. Z pravé spojky nebezpečně střílela dos Santosová, tvrdou ránu nasměrovala do tyče.
1'

Brazílie: Arenhartová, de Arrudaová – B. de Paulaová, Fernandesová, T. M. Limaová, Rodriguesová-Belová, Quintinová, Carneirová, F. G. da Rochaová, Araújová, Cardosová, Vieirová, Guarieirová, Fermová, Matieliová Machadová, Venturová.
Trenér: Cristiano Silva

Paraguay: M. A. Villalbová, Ocamposová – Acuňaová, Isfránová, Rolonová, Fioreová, dos Santosová, Fleitasová, Faríová, G. Gonzálezová, Leivová, S. Villalbová, Fernándezová, Giménezová, Miskinichová, J. Mendozová.
Trenér: Nery Vera

Rozhodčí: Koo (KOR), Lee (KOR).
Paraguay

Papírové předpoklady se potvrdily, Paraguay je velkým outsiderem skupiny G. Na turnaj se kvalifikovala stejně jako Brazílie, avšak bojovala do posledního zápasu, v němž zvládla duel s Chile a udržela tak klíčovou třetí příčku před Uruguayí. Na světovém šampionátu svěřenkyně trenéra Very ještě nevyhrály a nutno podotknout, že k bodům měly v obou případech hodně daleko, neboť s Japonskem prohrály 17:40, s Chorvatskem pak 16:38.
Brazílie

Brazilky se na světový šampionát kvalifikovaly na mistrovství Střední a Jižní Ameriky. Z tohoto turnaje postupovaly na šampionát tři týmy a tento předpoklad zvládla Brazílie splnit bez problémů, protože slavila triumf, v pěti zápasech nenašla přemožitele. Svěřenkyně kouče Herdeira už mají jistotu prvního místa, protože porazily Japonky i Chorvatky a v případě rovnosti bodů rozhoduje právě vzájemná bilance. V dnešním utkání tak lze očekávat, že dostanou větší prostor hráčky, které si v předešlých dvou střetnutích tolik nezahrály.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný pondělní podvečer. Vítám vás při sledování mistrovství světa žen, u zápasu skupiny G mezi Brazílií a Paraguayí.