MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Bělorusko - 20. ledna 2021   20:30

Švédsko
Švédsko
4' Carlsbogaard  • 12' D. Pettersson  • 13' Gottfridsson  • 18' Sandell  • 20' Claar  • 25' Claar  • 26' Wanne  • 27' A. Jönsson  • 28' Wanne  • 29' A. Jönsson  • 30' A. Jönsson  • 31' Sandell  • 34' Wanne  • 36' A. Jönsson  • 37' Wanne  • 38' Sandell  • 41' Sandell  • 44' D. Pettersson  • 48' Claar  • 49' Wanne  • 50' A. Jönsson  • 52' Carlsbogaard  • 56' A. Jönsson  • 59' D. Pettersson
26:26
(11:15)
Bělorusko
Bělorusko
3' Karalek   • 5' Vajlupov   • 6' Gajdučenko   • 8' Gajdučenko   • 11' Vajlupov   • 13' Karalek   • 14' Vajlupov   • 16' Vajlupov   • 17' Vajlupov   • 19' Bochan   • 21' Kuleš   • 23' Kulak   • 25' Vajlupov   • 28' Jurinok   • 29' Jurinok   • 36' Jurinok   • 38' Kuleš   • 39' Karalek   • 42' Karalek   • 44' Jurinok   • 48' Karalek   • 49' Astrašapkin   • 51' Astrašapkin   • 53' Jurinok   • 57' Astrašapkin   • 60' Jurinok
Švédsko
C. Bonaventurová, J. Bonaventurová (obě FRA)
Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Káhira
Bělorusko

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Švédsko – Bělorusko 26:26 (11:15)
Nejvíce branek: Wanne 7/2, Jönsson 6, Sandell 4 – Jurinok 6, Vajlupov 6, Karalek 5. Rozhodčí: C. Bonaventurová, J. Bonaventurová (obě FRA). Sedmimetrové hody: 2/2 – 0. Vyloučení: 3:4.
Bělorusko si určitě za svůj výkon, především v první půli, nějaký bod zasloužilo. Děkovat musí především Jurinokovi, který v posledních chvílích zařídil svému týmu aspoň bod. Švédsko se musí popasovat s první ztrátou na turnaji, nutno podotknout, že hlavně před změnou stran působilo značně mdlým dojmem, a i díky tomu nepotvrdilo naplno roli favorita.
60'
Neuvěřitelný závěr tohoto utkání! Nějaké tři vteřiny před koncem se prosadil z křídla Jurinok (BLR), a to i přesto, že nebyl vůbec v náběhu, ve vůbec dobré pozici. Zkusil zkrátka technickou střelu o zem a ta mu vyšla parádně. Švédové musejí hlavně litoval předchozí neproměněné šance.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Bělorusko po oddechovém čase nevyšla útočná akce, míč totiž špatně přihrál Astrašapkin (BLR). Švédsko se tak bude moci pokoušet o rozhodující branku. Tahle situace nevypadá pro celek z východní Evropy vůbec dobře.
60'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Bělorusko hraje v oslabení, a toho nyní využil D. Pettersson (SWE) na křídle. Přitom jasné a zcela zbytečné dvě minuty pro Ušala (BLR).
58'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Aljaxej Ušal).
57'
Astrašapkin (BLR) se rozstřílel až v závěru utkání, ale v pravou chvíli pro Bělorusy. Jeho pokus levačkou skončil v dolním rohu brány.
56'
Jönsson (SWE) předvádí ve druhé půli parádní výkon. Jeho zakončení ze střední vzdálenosti jsou zkrátka značně efektivní.
55'
Důležitý zákrok Kišova (BLR)! Bělorusko nyní bude mít možnost navrátit vedení na svou stranu.
53'
Když dostane přihrávku Jurinok (BLR) na křídlo, jen málokdy se mýlí. A tuhle skutečnost potvrdil i v tomto případě.
52'
Carlsbogaard (SWE) dostal přihrávku nablízko, na levé straně si seběhl za brankoviště a zařídil Švédům opětovné vedení.
51'
Astrašapkin (BLR) srovnal stav. Pořád vidíme dramatické měření sil, je to přetahovaná o každou branku.
50'
Jönsson (SWE) si seběhl ze středu pole do vyložené pozice a vyslal nakonec projektil, který skončil v síti.
49'
Astrašapkin (BLR) nyní dostal dost prostoru na pravé straně a pohotově skóroval. Tuhle šanci jednoduše musel proměnit, byla to v podstatě tutovka. Bělorusův první gól v utkání.
49'
49'
Wanne (SWE) dostal přihrávku na křídlo, naskočil si a zamířil do sítě. Po opravdu dlouhé době se Švédsko dostalo do vedení.
48'
Claar (SWE) předvedl dobrou individuální akci, krásně se odmotal od svého soka zacílil.
48'
Karalek (BLR) a jeho další přesný zásah v tomto utkání.
47'
Wanne (SWE) dlouho čekal se zakončením, ale udělal dobře. A nakonec proměnil sedmičku. Stav je tak opětovně vyrovnaný.
46'
Aggefors (SWE) si připsal úspěšný zákrok. Vychytal nyní šanci soupeře z křídla.
45'
Sandellova (SWE) střela byla zablokována. Aktuálně se Švédsko přes dobrou obranu soupeře nedokázalo prosadit.
44'
Jurinok (BLR), to je jistota na křídle na straně Běloruska. Švédsko opět bude muset dohánět malou ztrátu ve skóre.
44'
Máme nakonec opravdu vyrovnáno! Zcela sám se na křídle objevil D. Pettersson (SWE) a svou šanci pohotově zužitkoval.
42'
Vůbec první sedmička tohoto klání. A proměnil jí Wanne (SWE).
42'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vladislav Kuleš).
42'
Karalek (BLR) je aktivní a nyní se zapsal na střeleckou listinu. Bělorusko zase vede o dvě branky.
41'
Chvilku si během brejku vyměňovali Švédové míč, až ho dostal do středu pole Sandell (SWE), který pohotově skóroval.
40'
Bělorusko se snaží přelstít obranu soupeře, ale bezúspěšně. I proto, že Karalek (BLR) byl nyní ve středu pole zdvojený.
39'
Hezky se otočil Karalek (BLR) s míčem a přesně zacílil. Bělorusko stále drží jakýsi těsný odstup od svého soka.
38'
Sandell (SWE) snižuje znovu na rozdíl jednoho gólu. K vyrovnání se však stále nemůže švédský výběr dostat.
38'
Kuleš (BLR) a jeho střela měřící 113 kilometrů v hodině! Parádní rána tohoto běloruského chasníka.
37'
Wanne (SWE) dostal přihrávku na křídlo, lépe řečeno jeho spoluhráč mu míč vrátil, stačilo pak jen naskočit a přesně zamířit.
36'
Bělorusko a jeho první branka v utkání. Jurinok (BLR) si naskočil z křídla a nasměroval míč přesně do šibenice.
36'
Dobře zužitkovalo Švédsko svou přesilovou hru. Jönsson (SWE) napřáhl z dálky a skóroval, jak potřeboval.
35'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Artěm Karalek).
35'
Aljochin (BLR) zkusil vypálit, jenže jeho pokus byl zablokovaný. Bělorusko tak stále čeká na první přesný zásah ve druhém poločase.
34'
Wanne (SWE) dostal přihrávku do brejku, ocitl se sám před bránou a v koncovce nezaváhal. Švédsko snížilo na rozdíl dvou branek!
33'
Jönsson (SWE) napřáhl z dálky a trefil ke své smůle pouze břevno. Tahle střela z dálky zkrátka průběžné skóre nezměnilo.
32'
Švédové ubránili atak soupeře a podnikají svůj vlastní. Bělorusko zatím neprožívá vyloženě povedený start do dějství druhého.
31'
Sandell (SWE) je prvním úspěšným střelcem druhého poločasu. Najednou je rozdíl mezi oběma týmy jen dvougólový.
31'
Tenhle výkon si Švédové za rámeček rozhodně nedají. Měli plnit roli favorita proti Běloruska, jenže to je na palubovce lepším týmem, a to jak v ofenzívě, tak v defenzívě. Zápas má rozehraný velmi slušně, uvidíme, jestli čtyřgólové vedení udrží až do konce.
30'
30'
Jönsson (SWE) skóroval tvrdou pumelicí z dálky. Nakonec nevypadá ztráta Švédska na Bělorusko tak strašidelně jako v průběhu první prakticky celé první půle.
29'
Švédsko jednoduše zakombinovalo, ve středu pole dostal jakýsi prostor Jönsson (SWE) a využil ho, jak potřeboval.
29'
Elegantní přihrávku dostal Jurinok (BLR). A z křídla zaznamenal další gól.
28'
Wanne (SWE) a jeho druhá branka v utkání. Určitě cenný artikl pro jeho tým během oslabení.
28'
Prostory na křídlech,. tenhle prostor si Švédsko moc nehlídá. A silné Bělorusko, hlavně v této disciplíně, trestalo zásluhou Jurinoka (BLR).
28'
Vyloučení v týmu Švédsko (Max Darj).
27'
27'
Jönsson (SWE) napřáhl pravačkou, tvrdě vypálil a udělal dobře. Zamířil nechytatelně do dolního rohu brány.
26'
Další branka Švédska během krátké chvíle. Podniklo rychlý brejk, který zakončil úspěšně Wanne (SWE).
25'
Claar (SWE) vzal vše na sebe, udělal jednoduchou kličku a z vyložené pozice ze středu pole zamířil, jak potřeboval.
25'
Vajlupov (BLR), to je aktuálně těžko zastavitelný muž. Prosadil se tradičně z levé strany z křídla. Bělorusko vede už o osm gólů!
24'
Vyloučení v týmu Švédsko (Fredric Pettersson).
23'
Kulak (BLR) svou střelou navyšuje běloruské vedení. Na hřišti je celek z východní Evropy jasně lepším týmem. Zatím vidíme asi nejhorší první poločas Švédska na tomto šampionátu.
23'
Brankář Palicka (SWE) se hodně zaradoval. Na křídle totiž vychytal dnes těžko udržitelného Vajlupova (BLR).
22'
Carlsbogaard (SWE) se neprosadil se svou střelou ze středu pole. I proto, že gólman Maroz (BLR) hájí zatím svou bránu fantasticky.
21'
Kuleš (BLR) napřáhl svou pravačkou a propálil vše, co mu stálo v cestě. I nadále pokračuje ve sbírání přesných zásahů, především však stále výtečně působí v defenzívě.
20'
Vyloučení v týmu Švédsko (Felix Claar).
20'
Claar (SWE) se poprvé zapisuje na střeleckou listinu. Pořád je ale Švédsko od svého soupeře jakožto favorit tohoto měření sil docela daleko.
19'
Bochan (BLR) se se štěstím dostal k dorážce a snadno skóroval.
18'
Sandell (SWE) snižuje na rozdíl pěti branek, probil se na levé straně až k brankovišti. Ví ale moc dobře, že se svými spoluhráči se bude muset hodně zlepšit.
17'
Hádat můžete třikrát, kdo vsítil tuhle branku Běloruska. Jasně že Vajlupov (BLR)! Švédsko je pořád pod hodně těžkou a chlupatou dekou.
16'
Vajlupov (BLR) je opravdu ve velké pohodě. Jeho čtvrtý gól v utkání. Bělorusko vede už o pět branek! Mimochodem, tahle branka padla v oslabení.
15'
Pellas (SWE) si naskočil z křídla, ale do sítě nezamířil. Bělorusko je v oslabení, rozhodně je rádo, že neinkasovalo.
15'
14'
Vajlupov (BLR) zatím předvádí parádní výkon. Zachytil rozehrávku soupeřku, směřoval na bránu a pohotově zacílil.
13'
Karalek (BLR) po gólu Gottfridssona ihned sebral balón a namířil ho do prázdné brány přes tři čtvrtě hřiště.
13'
Gottfridsson (SWE) snižuje na rozdíl dvou branek. Že by se Švédsko konečně rozehrálo?
12'
Po dlouhé době se Švédsko zase radovalo ze vstřelené branky. D. Pettersson (SWE) zamířil na bližší tyčku z křídla.
11'
11'
Vajlupov (BLR) a jeho druhá branka v utkání. Dostal přihrávku na křídlo a úspěšně zacílil. Bělorusko vede překvapivě už o čtyři góly!
10'
Pět branek během prvních deseti minut, to je resumé, jakým se dá číselně zhodnotit tohle klání. Zatím je Švédsko na hřišti hodně neviditelné.
9'
Švédové se ani v tomto případě neprosadili. Bělorusko pokračuje ve skvělém bránění. A za chvilku podnikne svůj další atak.
8'
Gajdučenko (BLR) je v útoku aktivní, tentokráte se již gólově prosadil. Švédsko dosud vsítilo jen jeden gól. Dosti překvapivá záležitost.
7'
Gajdučenko (BLR) se pokoušel navýšit náskok celku z východní Evropy, ovšem bezúspěšně. Švédové ovšem i nadále v útoku paběrkují.
6'
Bělorusko zatím dobře brání, favorit tohoto utkání se nedokáže výrazněji prosadit. A naopak na druhé straně byl úspěšný Gajdučenko (BLR).
5'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Vladislav Kuleš).
5'
Vajlupov (BLR) dostal přihrávku na křídlo a dostal Bělorusko díky svému přesnému zakončení opět do vedení.
4'
Švédové se nenechal zahanbit. Také oni jsou střelecky konečně úspěšní, a to zásluhou Carlsbogaarda (SWE).
3'
Až na sklonku třetí minuty jsme se dočkali prvního přesného zásahu tohoto utkání. Postaral se o něj Karalek (BLR).
2'
Ani Švédové nebyli úspěšní při jedné ze svých první akcí. Gottfridsson (SWE) totiž nenašel správnou mušku.
1'
Kuleš (BLR) neproměnil první akci Běloruska, usměrnil totiž svou střelu pouze mimo bránu.
1'

Švédsko: Palicka, Aggefors – Carlsbogaard, Darj, A. Jönsson, D. Pettersson, Wanne, F. Pettersson, Claar, Pellas, Gottfridsson, L. Persson, J. Edvardsson, Sandell, Chrintz, Lindskog.

Bělorusko: Kišov, Maroz – Kuleš, Kulak, Astrašapkin, Kryvenka, Jurinok, Ušal, Selvjasjuk, Padšivalov, Karalek, Vajlupov, Samolija, Bochan, Gajdučenko, Aljochin.

Rozhodčí: C. Bonaventurová, J. Bonaventurová (obě FRA).
Cairo Stadium Indoor Halls Complex v Káhiře bude hostit tenhle duel, stejně jako ve všech ostatních zápasech základních skupin se i tenhle bude muset obejít bez divácké kulisy.
Švédy ve skupině G kvalitativně prověřil snad jenom Egypt, který nakonec skolili o pouhou jedinou branku, jinak neměli výraznější potíže se Severní Makedonií a Chile. Bělorusko ve skupině H skončilo na třetím místě, uhrálo sice remízu s výběrem ruské reprezentace, poté v pohodě přehráli Jižní Koreu, následně ale padli se Slovinskem. V tomhle souboji celek z východní Evropy nebude mít co ztratit.
Švédsko bude chtít v další fázi světového šampionátu rozhodně chtít zabojovat o čtvrtfinále světového šampionátu. Má totiž v tabulce čtvrté skupiny nejlepší výchozí pozici, čtyři body si do tabulky nepřipsal nikdo. Na úvod vyzve jakožto favorit Bělorusko, která má na svém kontě pouhý bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.