OH - házená - OH - házená - muži -  ONLINE PŘENOS -  Argentina : Německo - 26. července 2021   04:00

Argentina
Argentina
2' S. A. Simonet Moldes  • 7' D. E. Simonet  • 8' Moscariello  • 15' D. E. Simonet  • 16' F. Pizarro  • 18' I. Pizarro  • 25' Moscariello  • 26' Martínez  • 28' I. Pizarro  • 29' Martínez  • 33' Moscariello  • 34' D. E. Simonet  • 40' S. A. Simonet Moldes  • 43' Mourino  • 47' Martínez  • 48' P. Simonet  • 51' Martínez  • 52' Mourino  • 53' Martínez Camí García  • 55' Martínez  • 59' Martínez  • 60' Moscariello
25:33
(13:14)
Německo
Německo
5' Kastening   • 8' Kühn   • 12' Kühn   • 17' Häfner   • 18' Golla   • 19' P. Weber   • 21' Häfner   • 23' Schiller   • 25' Weinhold   • 27' Weinhold   • 28' Kastening   • 29' Schiller   • 30' Kastening   • 35' Weinhold   • 35' Kastening   • 37' Schiller   • 38' Weinhold   • 41' Drux   • 44' P. Weber   • 46' Golla   • 47' Kastening   • 49' P. Weber   • 50' Weinhold   • 50' Kastening   • 52' Schiller   • 52' Drux   • 53' P. Weber   • 54' Golla   • 55' Schiller   • 56' Kastening   • 60' Golla   • 60' Schiller
Argentina
Maciel, Bar – Fernández, F. Pizarro, S. A. Simonet Moldes, Vainstein, D. E. Simonet, I. Pizarro, P. Simonet, Moscariello, Carou, Martínez, Mourino, Bonanno, Martínez Camí García.
Horáček, Novotný (CZE)
Yoyogi National Stadium, Tokio
Německo
Bitter, Wolff – Golla, Gensheimer, Lemke, Pekeler, Knorr, Weinhold, P. Weber, Häfner, Schiller, Kühn, Kohlbacher, Kastening, Drux.

Argentina – Německo 25:33 (13:14)
Nejvíce branek: Martínez 5, D. E. Simonet 5/2, Moscariello 4 – Kastening 7, Schiller 7/1, Weinhold 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný (CZE). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1. Vyloučení: 4:3. ČK: Gensheimer (GER).
Je dobojováno. Němci ovládli druhý poločas a do tabulky skupiny A zapisují první výhru. Utkání s Argentinci rozhodli ve druhém poločase, kdy soustředěným výkonem přehráli soupeře, naopak Jihoameričané kvůli několika výpadkům v útoku a také výtečnému brankáři Wolffovi nedokázali dlouho skórovat, a to toto utkání rozhodlo.
60'
A ještě jedna branka, v poslední sekundě utkání se trefuje z levé strany Schiller.
60'
Moscariello se prosadil na brankovišti a i proti dvěma Němcům a ještě snižuje.
60'
Němci znovu skórují, i v pádu se prosadil Golla.
59'
Němci ztratili balon v útoku, rychlý kontr Argentinců zakončil neomylně Ramirez.
58'
Weinhold sice ztratil míč v útoku, jenže co je to Argentincům platné. Fernandeze v následné protiakci vychytal parádně Wolff.
58'
A po další ztrátě hráčů v tmavě modrém mohou útočit Němci a ti se opravdu nikam neženou.
57'
JIhoameričané zatím marně dobývají branku německého výběru.
57'
Argentinci si v závěru ještě zahrají přesilovku, vyloučen je Kai Häffner.
56'
Němci našli dobrou přihrávkou na brankovišti nabíhajícího Kasteninga a ten nekompromisně propálil argentinského gólmana.
55'
Martinez ještě zapisuje možná už jen čestný úspěch svého týmu po akci z pravého křídla.
55'
Argentinci opět zaváhali v útoku a tentokrát fatálně. Němci je připravili o míč a Schiller skóroval do prázdné branky.
54'
Němci už vedou o sedm a to bude mít jejich sok už hodně těžké. Golla trefil z brankoviště parádně horní růžek jihoamerické branky.
53'
Federico Fernandez po akci z levé strany pálí pouze nad německou brankou.
53'
Střelci na obou stranách se teď rozstříleli, německé vedení okamžitě navyšuje Weber.
53'
Pedro Martinez po akci středem snižuje.
52'
Radost Argentinců ze snížení měla jepičí život. Drux to vzal středem a vůbec nezaváhal a střelou pří zemi opět navýšil náskok Němců.
52'
Za Argentince snižuje Mourino.
52'
Němci postupný útok zakončili skvěle, z levého křídla přesně zakončuje Schiller.
51'
Až teď se Jihoameričané dočkali, středem se přes bránící hráče trefuje Martinez.
50'
Ne, s Argentinci to nevypadá dobře a na vině je jejich trápení v útoku ve druhé půli, ve které skórovali za 20 minut pouze šestkrát. Po dalším neúspěchu naopak skóruje Kastening. Němci vedou o šest.
50'
Argentina na nepříznivý vývoj reaguje oddechovým časem.
50'
Střelu Pabla Simoneta z ostrého úhlu vyrazil Wolff, z protiakce opět udeřili Němci, a to zásluhou Weinholda.
49'
Jenže Němci jsou v posledních minutách v útoku takřka neomylní, Weber poslal míč do branku střelou po zemi.
48'
Pablo Simonet se prosazuje poté, co se uvolnil na středu a poslal balon pod víko.
47'
Jenže Němci se prosazují i v oslabení a z pravé strany se štěstím skóruje Kastening.
47'
Gól vstřelil tým Argentina (Ramiro Martínez).
47'
A pozor, Gensheimer je vzápětí vyloučen a fasuje červenou kartu!
47'
Do branky šel místo Maciela brankář Bar a Gensheimerovu sedmičku vyrazil!
47'
Mourino fauloval při střelbě Schillera je z toho sedmička pro Německo.
46'
Martineze po akci z pravé strany následně skvěle vychytal Wolff.
46'
Němci skórují i v oslabení. Argentinci zapomněli na hranici brankoviště na Gollu a ten i v pádu skóruje.
45'
Martinezovu ránu z pravého křídla mířící pod břevno skvěle vyráží brankář Wolff!
45'
Němci budou potrestáni. Za faul na Pedra Martineze je vyloučen na dvě minuty Timo Kastening.
44'
Weber se prosazuje středem a následně prostřeluje Maciela mezi nohama.
44'
Němci v postupném útoku, který na chvilku přerušila výměna míče.
43'
Jihoameričané už jsou mezitím kompletní, trest Vainsteina před malou chvílí vypršel.
43'
Argentinci se dlouho nemohli dostat k zakončení, pak se však na hranici brankoviště uvolnil Mourino a propálil Wolffa.
41'
Přesilovka je rychle využita. Paul Drux skóruje po náběhu do brankoviště a přesné střele k pravé tyči Macielovy svatyně.
41'
Němci budou hrát dvě minuty v početní převaze, vyloučen je Pablo Vainstein.
40'
Sebastian Simonet se prosazuje a Argentinci po dlouhých šesti minutách skórují.
39'
Další ztráta Argentinců v útoku, Pekelera ale posledně parádně vychytal brankář Maciel.
38'
Jihoameričané na nepříjemnou pasáž reagují a berou timeout. A není se co divit, už takřka pět minut neskórovali.
38'
Jenže Argentinci v útoku znovu chybují, následnou protiakci vzal na sebe Weinhold, který se pomalu prošel středem a úspěšnou střelou navýšil náskok Němců už na tři góly!
38'
Sebastian Simonet pálí nad německou branku, bylo to ale s faulem. Útok Argentiny bude pokračovat.
37'
Němci navyšují náskok na dvě branky, Schiller dostal parádní přihrávku zadem a z levého křídla se nemýlil
36'
Argentinci jsou znovu zastaveni, Wolff vyráží i střelu Diego Simoneta.
35'
Ránu I. Pizarra zastavil Wolff, z následné protiakce skóroval z pravého křídla Kastening.
35'
Němci po dlouhém obléhán argentinské branky skórují, Weinhold si parádně naběhl do volného prostoru na středu a bez potíží propálil Maciela.
34'
Diego Simonet trefuje pravý spodní růžek a Argentinci otáčí vývoj utkání.
33'
Schillerovu ránu mířící do horního rohu následně parádně vyráží brankář Maciel.
32'
Němci už museli útočit, jenže ránu Weinholda zablokoval Bonanno.
33'
Drux přišel o míč na brankovišti a brejk po dlouhém sprintu proměnil Moscariello. Je vyrovnáno.
32'
Ani napodruhé to Jihoameričanům nevyšlo, ze střední vzdálenosti pálí mimo Federico Pizarro.
31'
Argentinci napoprvé neuspěli a nedařilo se ani napodruhé, když je zablokován Ignacio Pozarro.
31'
Oba týmy už se připravují zpátky na palubovce, utkání bude za malý okamžik pokračovat.
Úvodní poločas je u konce. Do zápasu vstoupili lépe Argentinci, kteří i díky skvělým zákrokům brankáře Maciela drželi náskok, který byl v jednu chvíli až tři branky. Němci se ale postupně vrátili do zápasu, skóre otočili a nakonec po první půli vedou o jeden gól.
30'
30'
A skoro to Němcům ještě vyšlo. Na brankovišti byl faulován Pekeler, jenže následnou sedmičku Schillera chytá brankář Maciel.
30'
Do konce úvodního poločasu chybí dvanáct sekund. Němci se ještě snaží něco vymyslet během oddechového času,
30'
Argentina v závěru první půle ještě snižuje, sedmičku proměnil Sebastian Sionet.
30'
Kastening má v závěru poločasu střeleckou a přidává už svou třetí branku.
29'
29'
Němci znovu utíkají do dvougólového náskoku zásluhou Schillera.
28'
Argentina opět stahuje náskok Němců.
28'
Pedro Martinez neuspěl, Němci zásluhou Wolffa rychle rozehráli a v brejku pádící Kastening nezaváhal.
27'
Němci ale znovu vedou, středem se rychle prosazuje Weinhold.
26'
Jihaomeričané srovnávají dvougólové manko, z pravého křídla se prosazuje Ramiri Martinez.
26'
Kastening nevystihl Gollovu přihrávku do pravého křídla míč končí mimo, útočit mohou Argentinci.
25'
Moscariello snižuje po úspěšném útoku z levé strany.
25'
Navíc je vyloučen Federico Fernandez a Němci budou hrát znovu v přesile.
25'
Wolff chytá ránu Pedra Martineze, z protiútoku se prosazuje středem Weinhold.
24'
Žlutou kartu inkasuje lavička Argentiny, i když se její kouč hodně diví.
23'
Golla se po neúspěšném útoku Argentinců okusil trefit jejich opuštěnou branku, leč neuspěl.
23'
Schiller si naskočil do zakončení z levé strany a propálil Maciela. Němci poprvé v zápase vedou.
22'
A budou k tomu mít dobrou možnost, vyloučen je Ignacio Pizzaro.
22'
Moscariello se provinil útočným faulem a Němci mohou jít poprvé v zápase do vedení, pokud se jim podaří proměnit postupný útok.
21'
A ti také okamžitě vyrovnávají. Häfner se prosadil přes jednoho z bránících hráčů a posléze i gólmana Maciela.
21'
Pablo Simonet neuspěl se střeleckým zakončením, útočit mohou Němci.
20'
Argentinci na dvě branky Německa v řadě reagují oddechovým časem.
19'
Weber si na středu povyskočil nad soupeřovu obranu a neomylně zavěsil.
19'
Wolff chytá pokus Diego Simoneta a Němci mohou zaútočit.
18'
Němci to teď sehráli parádně, když vyšachovali argentinskou defenzivu a zcela volný Golla na středu neměl problém zakončit.
18'
Oslabeni budou nyní dvě minuty i Argentinci, pykat za faul bude dvě minuty Mourino.
18'
Pizarro skóruje tentokrát z levého křídla, kde se po uvolnění suverénně prosadil proti Wolffovi.
17'
Häfner se štěstím snižuje, když zakončil technicky z pravé strany a míč pomalu se došoural do branky.
16'
Úvodní gól pro Pizzara, který se na pravé straně parádně uvolnil a propálil i brankáře Wolffa. Argentinský náskok pomalu narůstá.
16'
Argentinci budou hrát v početní převaze, za faul na rozbíhajícího se D. Simoneta si dvě minuty odpočine Pekeler.
16'
Kühn zakončoval ze střední vzdálenosti, jenže Maciel znovu míč letící do horního rohu vyrazil.
15'
Diego Simonet znovu skóruje, ze střední vzdálenosti trefil přesně k levé tyči.
14'
MAciel zapisuje úspěšný zákrok proti střele Kühna.
14'
Sedmimetrový hod s přehledem proměnil Diego Simonet.
13'
Mourino byl faulován, Golla vidí žlutou kartou a Argentinci ještě zahrávají sedmičku.
12'
Kühn nic nevymýšlel a z větší vzdálenosti poslal balon dělovkou přímo do šibenice argentinské branky.
12'
JIhoameričané v útoku neuspěli a Němci tak mohou založit postupný útok.
11'
Pekeler na hranici brankoviště zastavil jednoho z Argentinců a vidí žlutý kartonek.
10'
Němci po faulu Moscariella zahrávali sedmičku, tu suverénně proměnil Schiller.
10'
Žlutá karta pro tým Argentina (Lucas Dario Moscariello).
10'
Diego Simonet pálí vedle německé branky.
9'
Němcům se v útoku zatím vůbec nedaří. Nyní ztratili míč a na postupnou zteč se vydávají hráči v tmavě modrých dresech.
8'
Argentinci rychle kontrují a opět vedou o dvě branky.
8'
Němci ale vzápětí snižují.
7'
Argentinci byli dlouho v útoku a už museli útočit, z větší dálky to na sebe vzal Diego Simonet a trefil parádně horní růžek.
6'
Wolff zastavuje útok Federica Fernandeze z levé strany, následně se Němci nepohodli v útoku a Argentinci mohou znovu útočit.
5'
To už ale nyní neplatí, na praví straně se pěkně uvolnil Kastening a Němci snižují.
5'
Němci to zkouší postupným útokem, zatím se jim ale příliš nedaří vyzrát na argentinskou obranu.
4'
Maciel potřetí zastavuje argentinský útok a posléze i počtvrté, když uspěl proti zcela osamocenému Schillerovi.
3'
Diego Simoner proměňuje sedmičku a Jihoameričané zvyšují §vodní náskok.
2'
Němci ani napodruhé v útoku neuspěli, argentinský gólman si připisuje úspěšný zákrok.
2'
Argentinci otevírají skóre, z pravé strany se prosadil Sebastian Sionet.
1'
Weberovu ránu zblokovala argentinská obrana.
1'
Na úvod útočí Němci. Ti budou v tomto utkání nastupovat v bilých dresech, jejich sok oblékne tmavě modrou.
1'
Národní písně obou mužstev jsou u konce, utkání začne již za několik málo okamžiků.
Halou nyní zní hymna Argentiny, následovat bude ta německá.
Stejně jako dvojice rozhodčích, která bude řídit tento duel. A je to právě česká dvojice, Václav Horáček a Jiří Novotný.
Oba týmy už jsou nastoupeny na ploše a postupně představovány.
Vzájemné zápasy

Na olympijských hrách se oba týmy potkávají vůbec poprvé v historii. zato se již čtyřikrát potkaly na Mistrovství světa, kde se z výhry vždy radovali Němci. Poslední, přátelský duel, odehrály oba celky před dvěma lety, a jasný triumf 28:13 zapsali opět Evropané.
Argentina

Jihoameričané hrají pod pěti kruhy teprve potřetí. Premiéru si odbyli před devíti lety v Londýně, podruhé startovali na olympijských hrách v brazilském Riu. Na obou turnajích vybojovali celkové 10. místo.

Právo startu na třetích Hrách v řadě si Argentinci vybojovali už před dvěma lety na Panamerických hrách. V Limě si v základní skupině nejprve poradili s výběrem USA, Chile a Kubou. V semifinále pak rozdrtili Mexiko 34:14 a v boji o letenku do Tokia přehráli ve finále Chile 31:27.

Do olympijského klání ale Argentinci vstoupili stejně jako Němci porážkou, na úvod turnaje podlehli Francii 27:33.
Německo

Házenkáři Německa hrají na letních olympijských hrách poosmé v historie. Z předchozích sedmi účastí vybojovali tři medaile (1936 – zlato, 2004 – stříbro, 2016 – bronz), z toho tu poslední, bronzovou, na předchozí olympiádě v brazilském Riu.

Účast na letošních hrách si Němci vysloužili díky úspěšné olympijské kvalifikaci, která se uskutečnila letos v březnu v Berlíně. V domácím prostředí si zajistili postup díky remíze se Švédy a výhrami nad Slovinskem a Alžírskem.

Do turnaje ale naši západní sousedé vstoupili porážkou, když v úvodním utkání skupiny podlehli Španělsku těsně o jediný gól, 27:28.
Olympijský turnaj házenkářů pokračuje dalším hracím dnem. V tomto online přenosu Vám zprostředkujeme průběh utkání skupiny A mezi reprezentacemi Argentiny a Německa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.