Přenos se aktualizuje automaticky

Češi vyhráli na střely 30:23, jenže bojiště opouští s debaklem. Seveřané si klíčový náskok vybudovali už v první třetině a zásluhou dobré práce obrany i gólmana Karlssona získali na turnaji první vítězství. Tým Aloise Hadamczika si na body bude muset ještě počkat. Přeji příjemný zbytek večera.
60:00
Konec zápasu.
59:45
Diváci tleskají vestoje. Švédsko dnes předvedlo výborný výkon a svého soupeře rozdrtilo rozdílem třídy.
58:37
Švédsko právě vstřelilo branku!
MARTIN THÖRNBERG zvyšuje na 6:0. Útočník přebruslil domácí zadáky a ze spodní části pravého kruhu následně neomylně zavěsil. Jakub Kovář se natahoval, ale na střelu ke vzdálenější tyči nedosáhl. Bez asistence.
57:41
Rolinek se prosmýkl až ke střeleckému pokusu. Gólman jeho zakončení vytěsnil, slibnou příležitost mohl mít o chvilku později i Smoleňák. Jenže skákavý kotouč netrefil.
56:58
Krejčíkovi se nepovedla rozehrávka – zakázané uvolnění. Po vhazování před Štěpánkem si několik přihrávek vyměnila Lundqvistova formace, ale Jakub Kovář zasahovat nemusel.
55:33
Český tým je aktivnější, zápas už se ale dohrává spíše z povinnosti. Žádné drama nehrozí. Petružálek si sjížděl k brankovišti, Karlsson ho však k dorážce nepustil.
54:10
Roman nejprve na hranici pravidel zastavil Figrena a vzápětí se snažil zaskočit švédského strážce svatyně po rychlém obkroužení branky. Karlsson je ale dnes jistý, protihráčův úmysl ho nezaskočil.
53:00
Oba týmy jsou kompletní. Hosté usilují alespoň o čestný zásah, ovšem v cestě jim stojí pozorná obrana a hbitý brankář Karlsson. Buchteleho před chvilkou zastavil ofsajd.
52:17
Češi už mají na ledové ploše o jednoho hráče navíc. Petružálek využil zaváhání obránců a z mezikruží bez váhání vypálil. Střílel z otočky, ale ze slibné šance nakonec nic nevytěžil. Puk mezi tři tyče nemířil.
50:37
Znovu se vylučuje, tentokrát na straně švédského týmu. Na trestné lavici už vydechuje Danielsson – podražení. Počet sil na ledě se krátce vyrovná, poté začne zkrácená početní převaha červených.
49:56
Poslední dvacetiminutovka se hodně kouskuje, sudí posílá za katr dalšího českého hráče. Trest za podražení si odpyká Nakládal, jenž v poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu.
48:40
Roman je zpět mezi mantinely. Domácí už jednu přesilovku využili, tentokrát ale další branku neslaví. Soupeř hraje v plném počtu.
48:21
Seveřané už hrají početní převahu ve vlažném tempu. Fälth rozdal od modré čáry několik přihrávek a po teči se následně natahoval Thörnberg, leč neuspěl.
46:40
Ve čtyřech se bude bránit i hostující celek. Menší trest za hákování vyfasoval Roman.
46:14
Švédsko hraje v plném počtu a okamžitě zahrozilo. Domácí utekli do přečíslení, dokonce ve čtyřech najížděli proti jedinému obránci. Lundqvist by za nerozhodného stavu zřejmě celou situaci vyřešil jinak, takhle ani na brankáře pořádně nevystřelil.
46:02
Karlsson mohl poprvé inkasovat! Smoleňákova dělovka se odrazila od mantinelu zpět do brankoviště, puk se otřel o záda nic netušícího brankáře a spadl na brankovou čáru. V celé situaci se nejlépe zorientoval útočník Jan Kovář, ale černou pryž nedokázal usměrnit do sítě.
45:15
Minuta přesilovky je pryč, Češi ještě nezahrozili. S pukem jsou ve vlastní třetině, kde je soupeř aktivně napadá. Hostům se nedaří přechod přes útočnou modrou čáru.
44:13
Fälth míří na trestnou lavici, kde si odsedí dvouminutový trest za hákování. Český výběr má před sebou druhou početní převahu v dnešním klání.
43:57
Klingberg nahodil puk podél mantinelu až před brankáře Kováře a hra je vzápětí přerušena. Kotouč totiž škrtl o ochrannou sít nad českou klecí.
42:31
Krajíček dlouho míchal s pukem za vlastní klecí a čekal, až jeho spoluhráči dostřídají. Kupředu se následně vydal Sekáč, prošel až do útočné třetiny a kotouč u hrazení ztratil.
41:01
Švédský kapitán Lundqvist už je zpět na ledové ploše, domácí hrají v plném počtu a stále navíc drží čisté konto.
40:14
Český tým dohrává početní převahu z předchozí části, nepočíná si však nejlépe. Thörnberg získal puk ve vlastní třetině, odpálil ho přes všechny čáry a peláší střídat.
40:01
Začala třetí třetina.
Švédsko přidalo v prostřední třetině další dva góly, vyhnalo Štěpánka z branky a míří za vítězstvím. Domácí jsou ve všech činnostech lepší, Češi hrozí jen zřídka. Nebyli však daleko od úvodní trefy, brankář Karlsson je ale bezchybný.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:31
Hosté nehrají početní převahu vůbec špatně. Švédský muž s maskou už má za sebou sérii zákroků. Nebezpečné parametry měl především prudký švih Nedorosta, ale Karlsson si dobře povyjel a střelu z kruhu zastavil.
38:59
Český tým si na Karjala Cupu zahraje svoji první přesilovku. Lundqvist lehl do Sekáčovy střely a vleže poté držel puk pod svým tělem. Hlavní sudí ho vykazují na trestnou lavici za zdržování hry.
37:24
Česko zvýšilo své ofenzivní úsilí, dvě hostující formace si v pásmu dokázaly vytvořit tlak. Pohybem hýřil především Roman, jehož hledal dobrou přihrávkou bek Piskáček.
36:47
Zdánlivě nenápadné nahození Vrány nadělalo Karlssonovi problémy. Brankář plachtící puk jenom vyrazil a za dorážkou se tlačil Petružálek, puk však nezískal.
35:02
Seveřané jsou jednoznačně lepším týmem, Češi jsou bezzubí. Partě kolem kapitána Rolinka se nedaří v podstatě nic, hráči strádají v obranné činnosti i při založení útoku.
33:57
Thörnberg sváděl dlouhý souboj s protihráči u hrazení, Švédové nakonec z celé pošťuchované vyšli vítězně a Jakub Kovář musel být znovu na pozoru. Křížná střela však tentokrát jeho klec minula.
32:18
Švédsko právě vstřelilo branku!
S českým celkem to vůbec nevypadá dobře, Hadamczikův tým inkasuje už pátý úder. Na domácí se teď usmálo štěstí, Arlbrandtovu přihrávku totiž dorazil SIMON HJALMARSSON za bezmocného brankáře bruslí. Rozhodčí ještě celou situaci prokonzultovat s kolegou u videa, ale gól uznal. Asistence: Pär Arlbrandt, David Ullström – 5:0.
32:14
Jakub Kovář má černou pryž opět ve své výstroji. Po komerční přestávce se bude po jeho levici vhazovat, proti Nedorostovi se už na buly staví Ullström.
30:04
Švédsko je koni, hokejisté v modrožlutých dresech nyní až takřka v tréninkovém tempu krouží v okolí české svatyně. Jakub Kovář musel nakonec likvidovat příležitost Lundqvista.
28:57
Nová tvář v hostujícím brankovišti už má za sebou zahřívací zákrok. Pár kroků po přejetí modré čáry vypálil Rahimi a puk vyslaný z jeho hole skončil v gólmanově lapačce.
27:49
Češi střídají brankáře, Štěpánek po čtyřech gólech opouští svoje brankoviště. Mezi tři tyče se staví Jakub Kovář.
27:49
Švédsko právě vstřelilo branku!
Seveřané početní převahu využívají a sebevědomě míří za vítězstvím. LINUS KLASEN se prezentoval parádním sólem, jako nůž máslem proklouzl až před Štěpánka a zleva se trefil přesně pod jeho lapačku. Asistence: John Klingberg, Oscar Möller – 4:0.
27:04
První vyloučení v dnešním utkání. Na trestnou lavici jde Zdeněk Kutlák – provinil se hákováním.
25:23
Češi teď přidali, Irgl měl na své čepeli kontaktní zásah. Karlssona už překonal, brankář ale puk zbrzdil a kotouč poté zůstal ležet v brankovišti, kde nebezpečí odvrátili obránci. Další střelu si posléze připsal Smoleňák, jenž z vrcholu kruhu trefil pouze dobře postaveného brankáře.
23:59
Neobvyklý tah, domácí kouč Pär Märts si vyžádal oddechový čas. Jeho svěřenci přitom vedou o tři branky a kontrolují hru. Zajímavý počin švédského lodivoda.
23:47
Janmark-Nylén v šanci! Švédský útočník se dobře uvolnil u brankoviště a z těsné blízkosti pálil. Kotouč však mezi tři tyče nemířil, v opačném případě by byl zřejmě Štěpánek zcela bezmocný.
21:20
Tvrdé střele Nakládala chyběla pouze přesnost. Obránce se opřel do vrtícího se kotouče a Karlsson měl štěstí, že nemusel prudkému puku čelit. Střela se zastavila o zadní mantinel.
20:38
Češi rozehráli nepřesně. Jmenovitě Kaberle, který našel jen hůl protihráče. Švédsko chvilku okupovalo území Jakuba Štěpánka, ten si však další zákrok nepřipsal.
20:01
Začala druhá třetina.
Dvacet minut je minulostí. K vidění je svižný hokej, ve kterém jsou šťastnější domácí. Švédsko těžilo především z nepříliš dobře organizované obrany Čechů a vede 3:0. Největší šanci hostujícího celku měl Roman, ale trefil jen tyč.
20:00
První třetina skončila.
19:22
Irgl měl na levém křídle hodně prostoru. Popojel na kruh a tvrdě vystřelil, Karlsson si však zatím počíná bezchybně. Kotouč se obtiskl na jeho hrudi a hráči už se staví na vhazování u jeho svatyně.
17:57
Další útok švédské mašiny zastavil ofsajd. Český tým si na práci útočníků nemůže stěžovat, ale v obraně nestíhá. Soupeř v útočné třetině vyhrává osobní souboje a v koncovce je efektivní.
16:32
Švédsko právě vstřelilo branku!
Češi v obraně hoří, Štěpánek loví puk ze své sítě už potřetí. Tentokrát nedosáhl na nahození PÄRA ARLBRANDTA, který získal puk na modré čáře a zaskočil brankáře. Ten měl v momentě střely zakrytý výhled. Asistence: Daniel Rahimi, Johan Alm – 3:0.
16:03
Švédsko právě vstřelilo branku!
Rychlá a přímočará akce domácích hokejistů končí gólem. Tři korunky rychle přenesly hru, Arlbrandt našel z pravé strany rozjetého SIMONA HJALMARSSONA, jenž se zleva natlačil až před Štěpánka a puk poslal bekhendem mezi jeho betony. Asistence: Pär Arlbrandt, David Ullström – 2:0.
14:47
Smoleňák před malým okamžikem možná až zbytečně přihrával. Prosmýkl se švédskou defenzivou a mohl rovnou pálit, zadovkou však ještě hledal spoluhráče Nedorosta. Karlsson ale musel o chvilku později přeci jen zasahovat.
13:11
Duel má tempo, v pozoru musel být i Štěpánek. Janmark-Nylén byl tísněn, přesto si vybruslil na hranici vrcholu kruhů a prověřil gólmanovu pozornost.
11:53
Kaberleho pas převzal ve středním pásmu Vrána, jenže s pukem se dostal až za švédskou branku, kde prohrál souboj s dvojicí zadáků. Český tým nicméně zůstává u puku.
10:21
Švédsko už mohlo mít náskok dvou branek. Při dlouhé pasáži bez přerušení číhal za českou obranou Möller, přebruslil obránce a z kruhu vypálil. Štěpánek ale ani zasahovat nemusel, kotouč rozezvučel jen mantinel za jeho klecí.
09:24
Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika jsou v těchto minutách mírně aktivnější. Češi mají puk častěji na svých holích a snaží se tvořit hru, protivník ovšem dobře bruslí a zatím i pečlivě brání.
08:02
Ondřej Roman mohl vyrovnat. Domácí vyrobili hrubku v obraně, Andersén ztratil puk a Sekáč ho po dobrém napadání získal. Vítkovický forvard stal vzápětí sám u brankoviště, radost mu však zhatila branková konstrukce. Za Karlssonem zazvonila tyč.
06:20
Petružálek to teď nemyslel špatně! Kotouč dobře podržel a počkal si, až bude před Karlssonem největší provoz. Černou pryž posléze na jeho svatyni nahodil, ale brankář dokázal puk zpacifikovat.
05:31
Češi se snaží odpovědět, ale jsou zatím neúspěšní. Smoleňák s přihrávkou před branku dlouho otálel, svého kapitána nakonec neoslovil a u puku už je soupeř.
03:54
Švédsko právě vstřelilo branku!
Seveřané jdou ve čtvrté minutě zápasu do vedení. Olaussonova přihrávka zpoza branky prošla až do mezikruží, odkud neomylně zamířil LINUS KLASEN. Útočník měl na střelu dostatek času a kotouč poslal nad Štěpánkův beton. Asistence: Niklas Olausson, Martin Thörnberg – 1:0.
03:24
Tentokrát si už český brankář na puk sáhl. Fälth pálil zápěstím přes beka, ale Štěpánek byl pozorný. Puk zastavil ve ve výstroji a přerušil hru.
02:34
Tři korunky se chvilku držely v útočném pásmu, Štěpánek však zasahovat nemusel. Dvojičky hráčů se o černou pryž přetahovaly převážně u mantinelu a v rozích.
01:24
Duel začíná hodně svižně, Krejčíka namasíroval na hrazení Thörnberg a Švédové se bleskově vydali do útoku. Kotouč ale nakonec skončil v ochranné síti nad Štěpánkem.
00:27
Elitní formace českého týmu ihned soupeře přitlačila. Rolinek ustál několik těžkých soubojů za brankou a z velkého úhlu posléze pálil Smoleňák, trefil ale jen brankářův beton.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba týmy už jsou nastoupeny na ledové ploše ve svých tradičních dresech, úvodnímu vhazování budou ještě předcházet státní hymny.
Přestože se Karjala Cup odehraje ve finských Helsinkách, dnešní duel bude hostit švédské město Gävle. Tamní Läkerol Arena pojme přes osm tisíc diváků a je domovským stánkem týmu Brynäs IF.
Úvodní sestavy:

Švédsko: Karlsson (Rautio) – Burström, Andersén, Klingberg, Fälth, Rahimi, Erixon – Hjalmarsson, Rasmussen, Rödin, Lundqvist, Figren, Janmark-Nylén, Ullström, Olausson, Bång, Arlbrandt, Danielsson, Möller, Thörnberg, Klasen.

Česko: Štěpánek (Jakub Kovář) – Kaberle, Krajíček, Doudera, Piskáček, Kutlák, Nakládal, Krejčík – Smoleňák, Nedorost, Rolinek "C" – Petružálek, Vrána, Kašpar – Irgl, Jan Kovář, Hubáček – Sekáč, Roman, I. Rachůnek – Buchtele.

Rozhodčí: Gofmann, Anisimov (oba RUS) – Dahmén, Pihlblad (oba SWE).
Švédové mají v nominaci šest hráčů, kterým se na posledním mistrovství světa houpala na krku zlatá medaile. Tři korunky už dokázaly český výběr v letošní sezoně porazit, na akci Czech Hockey Games v Pardubicích uspěly přesvědčivě 3:0. Dva góly tehdy vstřelily už v první části a pojistku přidaly v závěru do prázdné branky. Švédsko zakončilo celý turnaj na třetím místě, Češi skončili poslední.
Letos je ale situace trošku jiná, český tým dává do kupy sestavu na olympijské hry v Soči a trenéři se snaží slepit co nejideálnější partu bojovníků. Vedle borců z extraligy a KHL nechybí třeba ani nejlepší střelec finské ligy Radek Smoleňák, jenž si v reprezentaci odkroutí premiéru. Nováčkovský debut čeká i dalších pět hráčů včetně Jana Piskáčka nebo Milana Doudery.
Hezký večer! Na severu Evropy dnes startuje druhý turnaj podniku Euro Hockey Tour, v němž budou Češi obhajovat loňské prvenství. V minulé sezoně ovládli Karjala Cup suverénně, svěřenci kouče Hadamczika vyhráli všechny tři zápasy v základní hrací době a celkově inkasovali jen dva góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.


Články odjinud