Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Finsko - 29. dubna 2018   15:30

1:3
(0:0, 1:0, 0:3)
Finsko
Finsko
41:42' Riikola  (Ikonen) • 43:41' Savinainen  (T. Teräväinen) • 59:14' Aho  (Anttila)
Švédsko
Gofman, Olenin – Persson, Malmqvist
Hovet, Stockholm
6 750 diváků
Finsko

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Střely na branku: 26 – 24
Utkání sledovalo 6 750 diváků.
Je dobojováno. Ve třetí třetině strhli vedení na svou stranu Finové a poté střelou do odkryté klece potvrdili výhru nad Švédy. Švédské hokejové hry tak ovládli a stali se tak vítězi.
59:55'
Zápas se už jen dohrává s pukem na hokejkách Finů a už je jisté, že finský celek zvítězí nejen v tomto utkání, ale také bude vítězem Švédských hokejových her..
59:14'
Oliver Ekman-Larsson poté vzteky napálil puk z branky Švédů a trefil ho do zad Savinainena. Za to dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
59:14'
Finsko právě vstřelilo branku!
Až nyní se to povedlo a hned je z toho třetí branka Finů. SEBASTIAN AHO nahodil z vlastní obranné třetiny puk, za kterým spěchal Savinainen, ale nakonec ho jistit nemusel. Ten totiž skončil v opuštěné kleci – 1:3. Asistence: Marko Anttila.
59:02'
Finové jsou pod tlakem a nedaří se jim vyhodit puk do středního pásma.
58:55'
Zakázané uvolnění Finů a hra se tak stěhuje před Sätariho branku. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
58:24'
Střelu Adama Larssona semaforem chytil Säteri, který poté okamžitě posílá kotouč mezi své spoluhráče.
58:10'
Švédové jsou v šesti. Pokusí se o srovnání stavu skóre ve hře bez brankáře.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33'
Nilsson kryje další nebezpečnou střelu Finů a raději pak přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
56:54'
Riikola se dostal na puk v obranném pásmu a hned na to ho vyvezl do útočné třetiny. Finové zatím do tlaku Švédy nepouštějí.
56:25'
Janne Pesonen se řítil sám na branku Švédů, jeho zakončení ala Peter Forsberg ale vystihl Nilsson, který špičkou betony vykopl puk do bezpečí.
56:11'
Janmark dorážel střelu Gustafssona, ale to se mu nepovedlo. Okamžitě pak Finové posílají puk do střední třetiny.
55:32'
Finové nepouštějí Švédy do útoku a znovu se usadili v jejich pásmu. Teč Anttily ale skončila jen vedle Nilssonovy branky.
55:06'
Skrumáž před finskou brankou Finové ustáli a hned na to vyhazují puk šikovně do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
54:22'
Něco málo přes pět a půl minuty mají Švédové na to, aby s utkáním něco udělali. Nyní jsou v pásmu Finů a kombinují před Säterim.
53:26'
Adrian Kempe zblízka netrefil finskou klec a poté se hráči Finska dostali z obranného pásma a už operují před švédskou klecí.
53:09'
Pääjärvi, který uštědřil Pesonenovi úder loktem do obličeje, nakonec vyvázl bez trestu. Vhazovat se bude po levici Säteriho.
53:09'
Následuje komerční pauza.
53:09'
Janne Pesonen inkasoval zřejmě úder do obličeje od jednoho ze Švédů a nyní je na ledové ploše v nehokejové pozici. Uvidíme, zda sudí budou vylučovat.
52:20'
Švédi se opět vrhli do útočení, ale finská obrana dokázala prostor před svým brankářem pokrýt a nedovolila tak svému soupeři žádnou střelu.
51:56'
Janmark dostal přihrávku před branku Finů, jeho přízemní střela ale skončila na Harrim Säterim, který přerušuje hru.
51:42'
A nyní je už finský celek v plném počtu.
51:12'
Finové vyhodili okamžitě po vhazování ve vlastním obranném pásmu puk až před Nilssona a šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
50:51'
Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Aho, ale nakonec Nilsson nepustil puk za svá záda.
50:29'
Finové jsou ve čtyřech.
50:16'
Mika Zibanejad střílel na branku Finů, ale bylo to hodně nepřesné. Nicméně stále drží hráči švédského týmu útočné pásmo.
49:42'
Také Švédové si zahrají dvojnásobnou přesilovou hru. Kivistö dostal dvě minuty za hákování a usedá vedle svého spoluhráče na trestnou lavici.
49:42'
Vyloučení v týmu Finsko (Tommi Kivistö – 2 min., hákování).
49:21'
Další osvobození Finů, kotouč je před brankou Švédska a hráči Tre Kronor tak musí zakládat akci od své branky.
48:46'
Švédi zatím v přesilové hře neohrozili finského brankáře a Finové se brzy dokázali poprvé osvobodit.
48:29'
Vyloučení v týmu Finsko (Olli Juolevi – 2 min., podražení).
46:10'
Následuje další komerční přestávka.
45:52'
Další tlak Finů před brankou Švédska a Nilsson se musel ve svém brankovišti opět otáčet.
45:52'
Adrian Kempe další střelou neuspěl před Säterim a Finové pak šli do rychlého brejku. Sebastian Aho ale střelou z mezikruží nechal vyniknout Nilssona. Ten ukryl puk do lapačky.
45:17'
John Klingberg střílel od modré čáry, jeho bratr Carl pak dorážel jeho střelu těsně před Säterim, ale vyrovnat nedokázal. Fini tak stále drží své těsné vedení.
44:38'
Švédům tak úvod třetiny nevyšel, během chvilky přišli o své vedení a nyní jsou to oni, kdo musí dohánět manko.
43:41'
A Finové bleskově otáčejí stav utkání na svou stranu a jdou poprvé v utkání do vedení. Teräväinen střílel z mezikruží a kotouč skončil na tyčce, poté spadl na brankoviště, kde ho nadvakrát došťoural za Nilssonova záda VELI-MATTI SAVINAINEN – 1:2. Asistence: Teuvo Teräväinen.
43:21'
Mikael Backlund se zjevil těsně před finským brankářem, ale svou stelou zblízka ho překonat nedokázal. Zajímavá šance na straně Švédska.
42:48'
Adam Larsson se pokoušel o střelu na finskou branku, ale v cestě mu stála pozorná finská obrana.
41:42'
Je vyrovnáno. Finové využívají už klasickou početní výhodu. JUUSO RIIKOLA napálil kotouč od modré čáry a s pomocí teče brusle Anderssona změnil směr a skončil za Nilssonovými zády – 1:1. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Juuso Ikonen.
41:10'
Pääjarvi je na ledě a Švédové jsou ve čtyřech.
40:26'
Fini jsou už ale nastěhováni v pásmu Švédů a operují před Andersem Nilssonem. Nakonec se ale znovu hráči Tre Kronor osvobozují.
40:08'
Švédové se hned dokázali osvobodit a poslali puk až před finskou branku.
40:01'
Střely na branku: 19 – 13
I druhá třetina je za námi. V ní jsme se už branky dočkali, a to na švédské straně. V polovině zápasu otevřel střelecký účet Oliver Ekman-Larsson, když využil přesilovou hru. Finům se srovnat nepodařilo. Budou mít ale velkou šanci na začátku třetí třetiny, kdy budou hrát dvojnásobnou přesilovou hru. Třetí dějství začne přibližně v 17:15.
40:00'
39:57'
Tři vteřiny před koncem druhého dějství sekl Oliver Ekman-Larsson svého soupeře, dostává za to dvě minuty a Finové budou hrát pět na tři. V úvodu třetí třetiny se tak dá očekávat jejich velký tlak na vyrovnání.
39:57'
Vyloučení v týmu Švédsko (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., sekání).
39:22'
Finové se uhnízdili v pásmu Švédů a v závěru druhé třetiny se snaží nabídnutou přesilovou hru využít. Jejich střely zatím ale mířily pouze mimo tři tyče.
39:10'
Vyloučení v týmu Švédsko (Magnus Pääjärvi – 2 min., faul loktem).
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Je signalizováno vyloučení Švédů. Fini tak mají ponechanou výhodu a pokud nevstřelí branku, budou hrát přesilovou hru.
38:00'
Honka trefil pukem Gustafssona do brusle a rázem tak bylo po další finské šanci.
37:30'
Na Säteriho mířila střela z pravého kruhu a ten musel jít do dalšího zákroku. Znovu tak svůj tým podržel a udržel i jeho šance na úspěch.
37:15'
Další přerušení hry, když Harri Säteri ukryl kotouč pod svojí lapačkou. Když si všiml dotírajícího švédského hráče před sebou, zastavil hru.
37:01'
Zakázané uvolnění Finů stěhuje hru znovu zpět před Säteriho, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce.
36:10'
Po dlouhé době byla k vidění akce na finské straně. Kivistö se dostal ke střele z pravého kruhu, ta ale skončila na pozorné švédské obraně.
35:28'
Erik Brännström se natlačil před Säteriho klec, z levé strany však kotouč poslal jen těsně vedle jeho branky.
35:10'
Další svírání švédského týmu v útočném pásmu. Finové tak čelili dalšímu tlaku Tre Kronor, ale dokázali ho ustát. Stále tak Švédi vedou rozdílem jedné jediné přesné trefy.
33:54'
Oliver Ekman-Larsson napálil puk na finskou branku. Jacob de La Rose ještě jeho projektil tečoval, ale puk za záda finského brankáře neprocpal.
33:29'
Sebastian Aho se z ničeho nic objevil na pravém kruhu a bleskovou střelou pak ohrozil finskou branku. Harri Säteri byl ale opět připraven.
32:55'
A další přerušení hry ze strany finského brankáře. Ten po další švédské střele zavřel brankoviště a hned po zákroku znovu hru zastavuje.
32:30'
Mikael Backlund si sjel, ač tísněn obranou Finska, těsně před Säteriho, ale svou bekhendovou střelou ho nepřekonal. Finský gólman vytasil svou lapačku a následně pak přerušil hru.
32:15'
31:30'
Finové se po delší době pokusili o útočnou akci, ta ale skončila další nepřesnou střelou. Hráči finského týmu tak znovu okamžitě přišli o útočnou třetinu.
30:43'
Mika Zibanejad rozhýbal Švédy a svou přihrávkou na de la Roseho ho vyzval ke střele. Druhý jmenovaný ale kotouč ideálně netrefil.
29:58'
Magnus Pääjärvi dostal přihrávku od svého spoluhráče, ale jeho následná přízemní střela Säteriho neohrozila. Finové tak budou pro následující chvíle u kotouče.
29:37'
Hned na to se zrodila šance na druhé straně, střela Sebastiana Aha ale skončila mimo tři tyče.
29:07'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A Švédové svou přesilovou hru bleskově využívají. OLIVER EKMAN-LARSSON dostal kotouč na vrchol mezikruží a poté svou svižnou střelou zápěstím poslal puk za bezmocného finského brankáře – 1:0. Asistence: John Klingberg.
28:50'
Švédi se tak museli dostat zpět z hloubi vlastního obranného pásma a už to zkoušení před finskou klecí.
28:28'
Švédi se na chvilku dostali do útočného pásma, jenže finská obrana je o puk obrala a poslala ho daleko od své branky.
28:14'
Také Švédi si zahrají přesilovou hru. Riikola bude na trestné lavici pykat za hákování. Početní výhoda začne po komerční pauze, která právě následuje.
28:14'
Vyloučení v týmu Finsko (Juuso Riikola – 2 min., hákování).
27:26'
Nahození Švédů do útočného pásma sebrali Finové, kteří se bez čekání vydali zpět před švédskou branku. Opět ale před Nilssonem neuspěli.
26:58'
Nyní to jsou Švédové, kdo má tlak před finskou brankou. Zatím z toho ale opět není žádná velká šance, která by mohla znamenat první změnu skóre.
26:24'
Adrian Kempe dostal do předbrankového prostoru přihrávku od svého spoluhráče, ale Säteri byl na svém místě a znovu přesný.
25:40'
Gustafsson se dostal do zakončení z pravé strany, ale jeho střelu zastavila pozorná finská obrana. Ta tak pomohla svému brankáři, který sám nemusel zasahovat.
25:01'
John Klingberg je na ledové ploše a Švédi jsou tak v plném počtu.
24:52'
Juuso Ikonen se natlačil před Nilssona, ale jeho zakončení bylo nepřesné.
24:29'
Finové stále drží útočné pásmo a kombinují před Nilssonem, který musí být ve svém brankovišti hodně pozorný.
24:18'
A další střela Sebastiana Aha končí na pozorném švédském brankáři, který raději před dotěrnými finským útočníky přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
23:39'
Hráči Finska jsou už nastěhováni před finskou klecí a Sebastian Aho střílel z pravého kruhu. Jeho ránu vytěsnil Nilsson do bezpečí.
23:01'
Finové si jako první zahrají přesilovou hru. John Klingberg dostal dvě minuty za držení a už sedí na trestné lavici.
23:01'
Vyloučení v týmu Švédsko (John Klingberg – 2 min., držení).
22:21'
Hra pokračuje opět na švédské straně. Podél levého mantinelu zatáhl puk do útočné třetiny Oliver Ekman-Larsson, ale nakonec nikoho přihrávkou nenašel.
21:52'
Další nepřesná přihrávka finského výběru znamená zisk kotouče pro švédské hráče a ti se tak stěhují zase do útočného pásma.
21:04'
Hráči Tre Kronor nepustili Finy do útočné třetiny a hned na to se sami dostali před Säteriho branku. Tu ale svou přízemní střelou Petterson neohrozil.
20:55'
Následně pak se Švédi natlačili před branku Finů a znovu Carl Klingberg prověřil finského brankáře, který musel nyní zastavit hru.
20:15'
Carl Klingberg střílel z vrcholu pravého kruhu, ale kotouč za Sätariho záda neposlal.
20:08'
Mika Zibanejad mohl jet prakticky sám na branku Finů, ovšem byl v postavení mimo hru a ta se tak stěhuje zpět do středního pásma.
20:01'
Střely na branku: 8 – 6
První třetina je za námi. V ní jsme sice viděli úvodní branku už ve třetí minutě zápasu. Olli Palola ale při teči před Nilssonem příliš zvedl svoji hůl a následně pak videorozhodčí doporučil gól neuznat. Poté byly k vidění šance na obou stranách, ani jednou jsme ale změnu skóre nezaznamenali. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 16:20.
20:00'
19:55'
Ještě to zkusili finští hokejisté před brankou Nilssona, ale i brankář Švédů kotouč za svá záda nepouští.
19:39'
Petersson pálil na branku Finů a ti se znovu dobré šanci Švédů ubránili.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:31'
Säteri se ohlížel za sebe, zda mu neprošel puk k brankové čáře po střele Adama Larssona. Nakonec tomu tak nebylo a Finové tak mohou po zisku kotouče zamířit před švédskou klec.
18:08'
Mika Zibanejad se napřahoval ke střele, poté si to ale rozmyslel a posunul puk Janmarkovi, který ovšem těsně před finskou klecí poslal černou gumu vedle branky Finů.
17:29'
Enlund poslal puk před švédskou branku, kde si ho sebral Sebastian Aho, ale poté před Nilssonem pouze promáchl.
16:43'
Pekka Jormakka se málem dostal ke střele na pravém kruhu. Ovšem jeho úmysl vystihla švédská obrana, která kotouč poslala mimo ohrožení vlastní branky.
16:09'
John Norman se prosmýkl mezi dvěma obránci Finů, ale do následného zakončení před brankou Säteriho se nedostal.
15:32'
Z prostoru mezi kruhy vyslal dělovku Lawrence Pilut, ale ani tato dobrá šance nekončí brankou. Na tu si tedy budeme muset ještě počkat.
14:48'
Sebastian Aho nahodil puk před branku Švédů, nikdo z jeho spoluhráčů ale jeho pobídku nepřijal. U puku jsou tak opět švédští hokejisté.
14:33'
Po delším pobytu Finů v pásmu Švédů nakonec hráči Tre Kronor vyvezli kotouč do bezpečí a sami se poté pokusili zakončovat před Säterim, ale ten opět mezi třemi tyčemi odolal.
13:10'
Další akce na straně druhé. Finové podrželi puk v útočném pásmu a kombinovali před Nilssonem, ale nakonec na něho ani nevystřelili.
12:26'
Nyní byla v ohrožení branka Finska, kterou prověřil střelou z mezikruží John Norman, ale na Säteriho nevyzrál. Ten puk vyrazil před sebe, kde si ho sebrali spoluhráči a ti tak otočili hru na opačnou stranu.
11:35'
Následuje komerční přestávka.
11:30'
Urho Vaakanainen střelou kousek od modré čáry orazítkoval břevno švédské branky! Nebyl tak daleko od první branky tohoto zápasu.
10:50'
Fini ale útočné pásmo neudrželi a jejich soupeř se tak dostal do rychlého přečíslení, ovšem střela Pettersona z pravého kruhu zamířila jen vysoko nad finskou branku.
10:22'
Zakázané uvolnění Švédů stěhuje hru znovu před branku Anderse Nilssona, kde se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
09:48'
Sallinen zpoza branky poslal puk před Nilssona, kde se o střelu snažil Olli Palola, ale ani tentokráte účet dnešního klání neotevřel.
09:23'
Kempe si sjížděl do prostoru mezi kruhy, ale Ikonen ho o kotouč obral a hned na to se znovu hra stěhuje před švédskou branku, kterou hájí Anders Nilsson.
08:28'
Mika Zibanejad lehkou tečí dorážel před finskou klecí střelu Janmarka, ale na Säteriho nevyzrál.
07:55'
Poté se už dostali do útočného pásma hráči v bílých dresech, ale střela Pesonena Nilssona příliš neohrozila. Švédi tak budou nyní útočit.
07:39'
Finové ve vlastním oslabení sebrali puk a chtěli ho vyhodit do střední třetiny. Ale nakonec ho získali zpět Švédi, kteří po dalším zákroku Säteriho zůstanou i nyní před finskou brankou.
07:12'
Harri Säteri musel nyní zasahovat proti nebezpečné střele Švédů a po ní sklapl své betony. Hned na to přerušil hru.
06:43'
Po vyloučení dvou hráčů na obou stranách pokračuje hra v klasickém počtu hráčů a u puku jsou Finové, kteří opět operují před Nilssonem.
05:42'
Vyloučení v týmu Švédsko (Adam Larsson – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Marko Anttila – 2 min. + 2 min., hrubost).
05:22'
Julius Honka střílel od modré čáry a Anttila se snažil těsně před Nilssonem o teč, ale švédský brankář si dokázal poradit a nedopustil, aby se tentokráte Finové prosadili.
04:17'
Až nyní se Finové vymanili z menšího švédského tlaku a vyváží puk před švédskou branku.
03:54'
A další útok Švédů. Ten ale skončil velmi rychle, neboť se hráči Tre Kronor dopustili postavení mimo hru. A ta se stěhuje zpět do středního pásma.
03:12'
Axel Jonsson Fjällby se dostal do prostoru mezi kruhy, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Nicméně Švédové drží stále útočnou třetinu.
02:31'
Olli Palola sice otevřel účet dnešního utkání, ovšem střelu tečoval vysokou holí a hlavní sudí si vzali pomoc videa. Následně pak branka pro tuto skutečnost nebyla uznána!
01:44'
Johan Larsson střílel z prostoru mezi kruhy, ale jeho rána skončila pouze na brankáři Finů a ti se znovu mohou dostat do útočné akce.
00:55'
Švédi se hned vrhli do útoku, ale před Säterim neuspěli. Poté hru otočili na druhou stranu Finové.
00:01'

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – E. Gustafsson, J. Klingberg (A), Ekman-Larsson (A), A. Larsson, Wikstrand, Almqvist, Pilut, Brännström – Janmark, Zibanejad, L. Andersson – Kempe, Backlund (C), Petterson – Pääjärvi, Jo. Larsson, J. de La Rose – Nilsson, Norman, Jonsson Fjällby – C. Klingberg.

Finsko: Säteri (Husso) – Kivistö, Honka, Vaakanainen, Pokka, Riikola (A), Jokiharju, Juolevi – Savinainen (A), Aho, T. Teräväinen – Kiiskinen, Pesonen, Ikonen – Jormakka, Sallinen (C), Palola – Enlund, Niemi, Anttila – Rajala.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Persson, Malmqvist.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly před sedmi dny, kdy svedly souboj na Českých hokejových hrách a Finové tehdy smetli Švédy 7:3. Hráči Tre Kronor tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.
Finsko

Finové jsou v těsném závěru za svým dnešním soupeřem, tedy Švédskem. Jsou na druhém místě a získali pět bodů. I oni tak mohou zaútočit o prvenství na těchto hrách. Finský výběr ve čtvrtek porazil Rusko 3:2 po samostatných nájezdech a v sobotu si poradil i s Českem, které porazili 5:2. Český národní tým je tak zatím na Švédských hokejových hrách poslední. Kdo se dnes bude v severské bitvě radovat z prvenství na turnaji, nám napoví až samotný zápas, který si nenechte ujít.
Švédsko

Švédi zatím svůj turnaj ovládají a vyhráli oba předchozí duely. Nejprve si smlsli na reprezentaci Česka, kterou porazili 3:1 a poté dokázali zvítězit i nad Ruskem, taktéž 3:1. V tabulce Švédských hokejových her jsou tak na prvním místě se šesti body a v dnešním duelu by znovu rádi uspěli, aby se radovali z výhry na tomto turnaji, který se koná v rámci série Euro Hockey Tour. Poradí v severském derby s Finskem?
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes jsou na programu závěrečná utkání na Švédských hokejových hrách a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel mezi Švédskem a Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.