Tipsport Extraliga - Generali Play-off  -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 19. dubna 2019   17:00

Ukončeno
Liberec
26:24' Filippi (M. Kvapil) • 28:13' L. Hudáček (Lenc) • 57:46' J. Vlach (L. Krenželok, Šmíd)
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
Stav série: (1:1)
Třinec
37:50' Marcinko  (Martin Růžička)
Liberec
Sestavy:
Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Stříteský, Ševc, Doherty – Lenc, L. Hudáček (C), Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar (A), P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.
Rozhodčí
Šír, Pražák – Lhotský, Ondráček.
Home Credit Arena, Liberec
7 500 (vyprodáno) diváků
Třinec
Sestavy:
Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Husák – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Werek – Svačina, Polanský, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

Video se připravuje ...

Liberec - Třinec: Vlach povedeným blafákem posunul Liberec k výhře, 3:1

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne pro dnešek vše, z Liberce se s vámi loučím a přeji pohodový večer!
Liberečtí se po nepovedeném vstupu do série vzchopili a do Třince se jede za vyrovnaného stavu!

V závěrečné dvacetiminutovce dnešního emotivního souboje padla jediná branka, a to zásluhou povedeného blafáku v provedení Jaroslava Vlacha, který v závěru stanovil skóre na konečných 3:1. V porovnání se včerejškem byli dnes na ledě k vidění mnohem větší emoce, což se ostatně dá říct i o dění na tribunách, atmosféra byla výborná. Uvidíme, jak se bude vyvíjet finále ve Slezsku, kde se bude hrát v pondělí a v úterý.
Střely na branku – 27:32.
60:00'
Konec zápasu.
59:35'
Tygři si zápas mohou dohrát v přesilovce, Vladimír Dravecký (TRI) totiž inkasoval menší trest za nedovolené bránění.
59:16'
Za hromového aplausu publika probíhá poslední minuta, Tygři se drží na kotouči a je prakticky jasné, že se jim dnes povede sérii vyrovnat.
58'
Vlach povedeným blafákem posunul Liberec k výhře, 3:1
58:45'
Petr Jelínek vjel do útočného pásma, Šimon Hrubec jeho střelu vyrazil betonem před sebe, kde už se domácí dorážet nepodařilo.
58:28'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Marcinko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Adamský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Filippi – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Krenželok – 2 min., hrubost).
58:28'
Bitka! Tomáš Filippi se u hrazení pustil do Martina Adamského. Vcelku vyrovnaný souboj nakonec skončil k velké radosti haly lépe pro libereckého bijce, jenž svého soka skolil na ledovou plochu.
57:46'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři odskakují a byla to povedená akce! JAROSLAV VLACH si najížděl před bránu, kde jej přesně našel Lukáš Krenželok. Vlach už měl před sebou pouze Šimona Hrubce, kterého si krásně rozhýbal a bekhendem mu uklidil kotouč za záda! Asistence: Lukáš Krenželok, Ladislav Šmíd.
57:37'
Ethan Werek celkem logicky napadal Willa, jenž se dlouho nemohl rozhodnout, zda rozehrát či ne. Lukáš Derner Kanaďanovi okamžitě zblízka vysvětlil, že si to představuje trošku jinak.
57:22'
Icing také na druhé straně. Petru Vránovi projel touš mezi bruslemi a rozhodčí foukl do píšťalky. Oba celky se sunou před Šimona Hrubce.
56:45'
Guntis Galvinš lehce nahodil od modré. Puk za letu trošku zaplaval, Roman Will ale s jeho vyražením neměl vážnější problémy. Pokračuje se hromadným soubojem v rohu útočné zóny Ocelářů.
56:40'
Prudká rozehrávka Martina Ševce, jež byla mířena po mantinelu, přeskočila hokejku Matěje Stříteského a dojela na icing. Vhazuje se před Romanem Willem.
56:22'
Radan Lenc nabral rychlost a velmi pěknou individuální akcí si vytvořil příležitost k zakončení z pravé strany. Šimon Hrubec zabránil puku v cestě do sítě a nedovolil domácím dorážet.
55:36'
Petr Kolmann upadl ve středním pásmu, ještě ale stihl vstát a vyhrál souboj u hrazení. Liberečtí hokejisté tak ze šlamastiky vybruslili bez úhony.
54:55'
Hosté drží touš za svoji brankou a vyčkávají na vhodný moment k rozehrávce, do konce základní hrací doby už zbývá pouze pět minut!
54:19'
Martin Adamský se tlačil před Ševce, ten ho dokázal trošku rozhodit a třinecký forvard se tak nedostal do zakončení. Kotouč se nachází za domácí pokladnicí.
53:57'
Aktivitu Slezanů přerušilo až postavení mimo hru, vhazovat se bude klasicky ve střední zóně ledové plochy.
53:34'
Navštívenku Davida Musila vyrazil Roman Will lapačkou, Třinečtí se každopádně stále drží ve třetině a pomalu utahují pomyslné šrouby.
52:53'
Tomáš Hanousek netrefil puk a Martin Růžička se po levém křídle hnal vpřed. Když se chystal vystřelit, klepl mu do hole navrátivší Ladislav Šmíd.
Střely na branku – 23:27.
52:47'
Velmi dlouho se hrálo bez přerušení, až schoval Šimon Hrubec černou gumu pod rukavici a rozhodčí zadul do píšťalky. Pokračovat se bude po komerční přestávce na buly v útočném pásmu Liberce.
51:58'
Oceláři se stále marně snaží o kloudnou rozehrávku, presing šelem je obdivuhodný. Fanoušci je hlasitě ženou kupředu, atmosféra je parádní.
51:20'
Šimon Hrubec zastavil pokus z vlastního obranného pásma a rozehrál. Jan Ordoš posléze dobře napadal Guntise Galvinše a Tygři šetří cenný čas za soupeřovou klecí.
50:33'
Oceláři nyní znovu zažívají silnější pasáž. Martin Růžička se u brankoviště snažil trefit skákavý kotouč, ke štěstí bílých šelem neúspěšně.
49:35'
Libor Hudáček se místo jednoduché rozehrávky vydal složitou cestou vpřed, neslo to ale ovoce a Birnerova přihrávka před branku byla velice nebezpečná.
49:13'
Libereckým se v posledních desítkách sekund daří operovat v bezpečné vzdálenosti od vlastní klece, teď ale byli díky přihrávce rukou vyhnáni ze třetiny.
48:38'
Tomáš Filippi si vyměnil puk s Jakubem Valským. První jmenovaný se zleva drze tlačil do brankoviště, Šimon Hrubec mu touš vypíchl hokejkou.
48:02'
Matěj Stříteský je po herní pauze střelecky při chuti, hosté se provinili úmyslným ofsajdem a liberecký bek hned po buly pálil mimo tři tyčky.
47:45'
Jako blesk z čistého nebe se mezi kruhy objevil Michal Kovařčík, jenž napálil odražený kotouč z první na branku! Roman Will svůj tým podržel a vyrazil ránu do ochranné sítě.
47:30'
Tomáš Hanousek se malinko zapomněl vepředu, Ethan Werek každopádně zastihl dlouhou přihrávku až v ostrém úhlu a Roman Will si připsal relativně snadný zákrok.
Střely na branku – 21:25.
46:57'
Martin Růžička byl u mantinelu obtěžován Kolmannem a o kotouč přišel. Hned poté se do brejku dral rychlý Marek Zachar, na zem jej skolil Vladimír Roth, sudí jsou opět v klidu. Na programu je komerční pauza.
46:26'
Jaroslav Vlach ve středu pole plácl puk ke třinecké brance, icing se nepíská. Slezané vyrážejí přes střední třetinu kupředu.
45:37'
Tomáš Filippi místo přímočaré cesty k brance volil kličku na osu hřiště, jenže při jejím provedení přišel o kontrolu nad pukem. Domácí se každopádně drží ve třetině.
Dnešní utkání sleduje 7500 diváků. Je vyprodáno.
45:10'
Martin Ševc se dostal k odraženému puku, za kruhy ale místo střely volil ještě objetí protihráče, načež neúspěšně hledal u tyčky stojícího Libora Hudáčka.
44:35'
Vladimír Roth vyslal jedovku od modré čáry, kotouč ale do branky nemířil a zastavil se o zadní plexisklo. Třinec působí snaživým a aktivním dojmem.
43:39'
Milan Doudera ve středním pásmu zastavil Jelínkovu rozehrávku. Severočeši se potýkali s problémy při rozehrávce a Lukáš Krenželok tak musel blokovat střelu Draveckého zprava.
42:46'
Ševc nabil Stříteskému, jehož přízemní rána byla vyražena betonem Šimona Hrubce. Ten to neměl úplně lehké, mohlo totiž dojít k teči.
42:10'
Ondřej Kovařčík přihrával na modrou čáru Musilovi, tomu se však nepovedlo zpracování a černá guma mu ujela. Do třetiny posléze vlétl David Cienciala, jehož pokus srazili Tygři do ochranné sítě.
41:28'
Jiří Polanský zastavil na modré čáře vyhazovaný kotouč. Třinečtí byli z ofenzivní zóny rychle vypuzeni, už se nicméně vracejí zpátky.
40:44'
Roman Will rozehrál na Dernera. Domácí se dostali do pásma, kde kombinovali, nicméně Libor Hudáček nepřihrál z rohu kluziště úplně nejpřesněji.
40:12'
Krátce poté vyhodili Liberečtí na zakázané uvolnění, hráči obou celků se už sunou před branku stráženou Romanem Willem.
40:06'
Jdeme znovu na to. Hra je bleskově přerušena, Martin Gernát totiž při snaze o nahození po mantinelu poslal kotouč až na tribunu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Pokud byl včerejší zápas na finále nezvykle poklidný, dneska je to pravý opak! Prostřední perioda se nesla v duchu obrovských emocí, rozhodčí si v Home Credit Areně řadou sporných rozhodnutí zadělali na peklo. Co se týče samotné hry, tak skóre otevřel v přesilovce ranou bez přípravy Tomáš Filippi. Domácí vedení po chybě Ocelářů navýšil Libor Hudáček a modrobílí byli při chuti. V závěru nicméně hráli dlouhé oslabení ve třech a Tomáš Marcinko z mezikruží dostal Třinecké na dostřel. Bude to pořádně zajímavé!

Střely na branku po 2. třetině:
Liberec 20:25 Třinec.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
V samotném závěru třetiny ještě našlápl Aron Chmielewski, jenž se po levém křídle prohnal až do zakončení, které si Roman Will zvládl bez větších potíží pohlídat.
39:42'
Třetina se dohrává ve velice nervózním duchu. Hosté pokračující klasickou výhodu už nedokázali využít k vytvoření žádné šance, nyní se dopustili postavení mimo hru.
37:50'
Třinec právě vstřelil branku!
Máme sníženo a domácí zuří. Roman Will se nejprve neskutečně přemístil proti ložence Vrány, jenže poté zůstal mezi kruhy volný TOMÁŠ MARCINKO, jehož našel zleva Martin Růžička. Marcinko se z první nemýlil! Asistence: Martin Růžička.
37:13'
Martin Ševc si hned po vyhraném vhazování našel touš a vyhodil jej. Po návratu do pásma pálil z pravého kruhu Petr Vrána, Roman Will zůstává pozorný.
Třinec si vyžádal oddechový čas!
37:11'
Tomáš Marcinko si po odpískání neodpustil dvojité seknutí do Willovy rukavice, vylučovat se ovšem nebude! To už je na liberecké hráče i fanoušky moc a emoce stříkají na všechny strany.
36:49'
Aron Chmielewski po rychlé kombinaci nabízel puk před branku, tam ale stál připravený Petr Jelínek, který černou gumu odrazil pryč!
36:26'
Domácí jdou do tří, a to na pořádně dlouho! Taylor Doherty (LIB) si jde odpočinout za hrubost.
36:22'
Obrovská dvojšance Ocelářů! Martin Růžička pálil z typické pozice na kruhu, Roman Will senzačně zasáhl lapačkou a ještě se přesunul proti dorážce Erika Hrni!
36:05'
Třinec si zahraje přesilovku! K velké nelibosti většiny publika navštíví trestnou lavici Lukáš Krenželok (LIB), který si tam míří odpykat menší trest za podrážení.
Střely na branku – 20:18.
35:51'
Libor Hudáček střílel znovu, nyní z o poznání větší dálky. Rána mu příliš nesedla a skončila vysoko nad brankou. Třinec posléze vyhazuje na zakázané uvolnění.
35:31'
Libor Hudáček si zpoza klece vyjel na pravý kruh, načež střílel. Oceláři se prezentovali dobrou obrannou prací a srazili pokus mimo branku.
34:38'
Radan Lenc z úhlu poslal touš na branku. Dobrá teč se povedla Jaroslavu Vlachovi, který zblízka trefil pouze Šimona Hrubce v hostující svatyni!
34:08'
David Cienciala si sjížděl před Willa pro přihrávku z pravé strany. Bohužel pro Slezany ji však dostal na brusle a nebyl tak schopen kloudně zakončit.
33:30'
Vladimír Dravecký v rohu vrazil do Valského, vylučovat se nebude. Domácí ještě chvilku pokračovali v náporu, jenže ten už byl přerušen.
32:56'
Radan Lenc viděl, že má před brankou dva číhající spoluhráče. Nastřelil tedy puk po ledě do ohně a Šimon Hrubec musel vytáhnout další zákrok betonem.
32:20'
Aron Chmielewski zastavil volný kotouč a z pravé strany se ho snažil rychle dostat před Willa, jenž situaci kontroloval položenou vyrážečkou.
31:27'
Guntis Galvinš stihl puk až ve středním pásmu, hosté tedy musejí začít nanovo. Moc se jim to však nedaří a u puku jsou znovu Severočeši.
30:43'
Jaroslav Vlach ve středním pásmu ze vzduchu sklepl kotouč do jízdy Redenbachovi. Ten si najel na kruh a Šimon Hrubec jeho pokus vyrazil za branku.
30:23'
Milan Doudera vystřelil zápěstím od modré čáry. Roman Will toho moc neviděl, ale na touš, jenž před ním vyplaval, dobře zareagoval.
29'
Obránce napálil rozhodčího a puk se odrazil přímo k neomylnému Hudáčkovi, 2:0
29:31'
Slabší chvilku si vybraly pro změnu šelmy. Martin Růžička jim ujel po pravém křídle, ale neměl dostatečnou rychlost a musel tak pálit už zpoza kruhu. Roman Will stihl kotouč vykopnout.
29:07'
Tomáš Filippi nabil na modrou čáru Hanouskovi, jehož dělovku zastavil jeden z obránců Třince ještě před brankou Šimona Hrubce.
28:13'
Liberec právě vstřelil branku!
Home Credit Arena bouří, domácí hráči vedou už o dva góly! Třinečtí chybovali při rozehrávce. Na útočné modré čáře zastavil křižnou přihrávku Radan Lenc, který nezištně vybídl LIBORA HUDÁČKA. Ten už měl cestu otevřenou, najel si až před Hrubce, který si na puk sice jemně sáhl lapačkou, avšak neměl ho šanci zastavit! Asistence: Radan Lenc.
27'
Tygři využili přesilovku, Filippi se trefil přesně do růžku, 1:0
27:40'
Hanousek zápasil s Adamským. Ten mu puk vypíchl a pokračoval v akci za brankou, kde mu znepříjemňuje život právě Tomáš Hanousek.
27:29'
Třinečtí jsou nyní malinko v útlumu a vyhodili pouze na zakázané uvolnění. Hra se tak vrací před Hrubce, buly proběhne po jeho pravé ruce.
Střely na branku – 16:15.
27'
Tygři využili přesilovku, Filippi se trefil přesně do růžku, 1:0
27:14'
Ladislav Šmíd si na modré čáře zpracoval puk. Dobře odmítl jednoho z Třineckých, zatáhl touš až za branku a po jeho objetí trefil hruď Šimona Hrubce. V aréně to nyní žije, zklidnění možná přinese komerční přestávka.
26:24'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři využívají přesilovku a vedou! Marek Kvapil prokázal svůj obrovský přehled a krásným přenesením hry nabil na pravý kruh TOMÁŠI FILIPPIMU. Ten z tohoto prostoru pálil potřetí v krátkém časovém sledu a trefil se přímo do šibenice! Asistence: Marek Kvapil.
25:41'
Před Hrubcem to žilo, Slezané ale dokázali uklidit kotouč dál od své klece a Vladimír Dravecký jej rukavicí srazil na hráčskou lavici domácího celku.
25:01'
Libor Hudáček na levém kruhu místo střely hledal možnost ke složité přihrávce, která byla hosty vytečována mimo ofenzivní zónu Severočechů.
24:52'
Na lavici hanby se poroučí David Cienciala (TRI), přestupkem bylo podrážení. Je tu přesilovka Tygrů!
24:21'
Vladimír Dravecký nahodil za branku a Liberec má ponechanou výhodu! Ladislav Šmíd vyráží vpřed, Tygři mohou operovat před Šimonem Hrubcem.
23:44'
Ethan Werek zpoza klece zkusil zaskočit Willa, ten vyrazil puk před sebe, obránci ale žádného z hostů k zakončení nepustili.
23:37'
Ladislav Šmíd se vydal na ofenzivní výlet. Pěknou zadovkou nechal zakončení na Tomáši Filippim, jehož pokus skončil po teči v ochranné síti.
23:00'
Ocelářům se nedaří návrat do útočného pásma, je to z jejich strany malinko bez pořádného nápadu. Domácí obětavě brání.
22:30'
Lukáš Krenželok sáhl do hostující kombinace a Michal Birner vyhodil do středního pásma. Šelmy už hrají ve čtyřech a vedou si obstojně.
22:13'
Martin Růžička dostal nabito na levý kruh a z první mířil za přesouvajícího se Romana Willa! Už se zdálo, že je první gól na světě, ale touš, který brankáři propadl, do klece nezapadl.
21:37'
Třinec utahuje šrouby, kombinuje před Romanem Willem, ale váhá se střelbou. Tribuny hromově pískají a bučí.
21:20'
Vladimír Roth tvrdě vystřelil od modré čáry, puk projel po ledě mimo prostor liberecké brány.
21:16'
Tomáš Filippi (LIB) nešťastně vyhodil kotouč na tribunu! Tygři tak nefaulovali, přesto budou hrát skoro minutu ve třech.
20:38'
Tomáš Filippi ukázkově napadal třineckou rozehrávku, hostům se zatím v přesilovce nedaří usadit na území útočného pásma.
20:11'
Tak to je zajímavý vstup do třetiny! Marek Zachar (LIB) zabrzdil těsně před Hrubcem, tomu vlétl sníh do obličeje a domácí hráč míří na trestnou lavici.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:56.
Máme za sebou dvacet minut hry ve druhém finálovém klání. Přestože na gól stále čekáme, předváděná hra není špatná. Liberec se oproti včerejšku rozhodně zlepšil a byl o něco blíže k úvodní brance. Velkých příležitostí jsme celkově viděli velmi málo, oba celky se ale snaží hrát aktivně. Komu se podaří otevřít skóre?

Střely na branku po 1. třetině:
Liberec 12:9 Třinec.
20:00'
První třetina skončila.
19:52'
Tygři úplně zbytečně dopřáli příležitost Ethanu Werekovi, ten nicméně trošku hamounil a zbytečně střílel z nulového úhlu. Tohle měl Roman Will pod kontrolou.
19:41'
Aron Chmielewski přejel modrou čáru příliš brzy, Třinec se tak už podruhé během poslední minuty aktuální třetiny dopustil postavení mimo hru.
19:15'
Tomáš Filippi klepl do Vránovy hole, ve středu pole tak získal puk pro své barvy. Snaha o průnik do pásma se ale s úspěchem nesetkala.
18:42'
To byla velká šance! Střelu Lukáše Dernera vyrazil Šimon Hrubec na pravý kruh, odkud mohl Marek Zachar mířit do otevřené klece! Ke své smůle ovšem promáchl.
18:16'
V útočném pásmu Liberce se oboustranně odehrálo pár zákroků na hraně pravidel, rozhodčí však všechny pustili. Domácí pokračují v tlaku.
17:45'
Tomáš Hanousek nejprve vyrobil velkou chybu na útočné modré čáře, nicméně skvěle ji napravil, když čistě zastavil do brejku vyrážejícího Martina Růžičku.
17:03'
Martin Ševc podklouzl, Oceláři se tak v útočném pásmu dostali ke kotouči a Vladimír Svačina po rychlé otočce vystřelil do boční sítě Willovy brány.
16:21'
Tomáš Filippi uspěl na vhazování. Marek Kvapil okamžitě vystřelil švihem, ke smůle Liberce ale mířil příliš vysoko a Hrubec nemusel zasahovat.
Na ledě je dokonce krvavá stopa, pokračovat tak budeme až po jejím odstranění.
16:19'
Rychlý protiútok Tygrů zakončil z levého kruhu Martin Ševc. Šimon Hrubec jeho střelu vyrazil před sebe, dorážet se snažil Tyler Redenbach, ovšem nebylo mu přáno a gólman drží touš pod lapačkou. Domácím příznivcům se příliš nelíbí počínání třineckých hráčů a marně se dožadují odpískání faulu.
15:58'
Jan Ordoš nabral rychlost a po pravé straně se dostal až na kruh. Akci chyběla už jen kvalitnější střelecká tečka.
15:29'
Milan Doudera vystřelil zápěstím z prostoru před střídačkami, Roman Will jeho nepříjemný pokus vychýlil vyrážečkou do plexiskla.
14:40'
Z velké tlačenice pod libereckým kotlem vyšli úspěšněji domácí hokejisté, jenže jejich snahy byly rychle přerušeny. Liberec začíná od vlastní pokladnice.
14:05'
Jakub Valský si před vlastní bránou zpracoval kotouč rukou. Tygři rozvážně rozehrávají, nikam příliš nespěchají a postupují spíše pozvolna.
13:27'
Michal Kovařčík obral při rozehrávce trošku laxního Kvapila se Ševcem, naštěstí pro Tygry vše uhasil Matěj Stříteský. Domácí se posouvají do útoku.
Střely na branku – 7:5.
13:16'
Šimon Hrubec pod tlakem nic vážného řešit nemusel. Jeho spoluhráči se z náporu vymanili a vydali se vpřed, zastavil je až ofsajd. Na programu je další komerční pauza.
12:42'
Liberec už je kompletní. Marek Zachar se snažil přetlačit ležícího Adamského, ten jej se štěstím nepustil dál. Přesto si domácí vytvářejí zajímavý tlak.
12:05'
Přihrávka projela zpoza klece až na hůl Milana Doudery, jehož ránu bez přípravy přizvedl Will nad branku. Následuje vyhození šelem.
11:33'
Erik Hrňa dostal nabito za kruhy, opřel se do puku z první, ale Roman Will jej vyrazil a odklidil do rohu obranného pásma.
11:03'
Liberečtí se zatím brání velmi dobře a dvakrát v krátkém časovém sledu odpalují kotouč do bezpečných vod.
10:30'
Tak tohle bylo ze strany Jaroslava Vlacha (LIB) velice zbytečné. Domácí útočník daleko atakoval protihráče do hlavy a krku, za což dostává 2+10.
10:01'
Jan Ordoš se po přistrčení Vlacha snažil proskočit mezi třineckými obránci, což mu nevyšlo. Oceláři tak mohou obrátit hru a vyrazit do brejku.
09:49'
Proti pěti tlak Liberce paradoxně vzrostl. Znovu to bylo na hraně ofsajdu, tentokrát touš stihl Petr Kolmann a prudce jej napálil na Hrubcovy betony.
09:08'
Domácí se trošku krkolomně dostali do pásma, Libor Hudáček zabránil hrozícímu ofsajdu, ale ani poslední kombinace nenesla kýžené ovoce.
08:38'
Hudáčkova dělovka byla sražena Douderou, jehož práci dokončil rybičkou vyhazující Martin Adamský.
08:19'
Když se Tygři snažili vrátit zpátky do pásma, byli nachytáni v postavení mimo hru. Přesilovka se jim zatím nedaří úplně podle vlastních představ.
07:58'
Zdlouhavá kombinace Liberce skončila zpackanou přihrávkou Filippiho, po které se hosté velice snadno osvobozují.
07:27'
Přesilovku otevřel projektilem od modré Martin Ševc, Šimon Hrubec se dobře zorientoval a napoprvé skryl touš ve výstroji.
07:20'
Prvním trestaným hráčem zápasu je Aron Chmielewski (TRI), jenž zastavil soupeře pouze za cenu podrážení.
07:00'
Libor Hudáček prodloužil puk do útočné třetiny, kde se o něj bojuje v rohu ledové plochy. Zanedlouho mají domácí ponechanou výhodu.
06:24'
Lukáš Krenželok se přehnal přes modrou čáru do pásma, tribuny už jej vyzývaly ke střele, ale místo ní přišel povedený pokus o přihrávku do druhé vlny.
Střely na branku – 3:1.
06:04'
David Musil nabízel od modré čáry kotouč na teč, jenže poslal ho příliš vysoko, Roman Will tedy mohl zůstat v klidu. Následuje komerční přestávka, zatím sledujeme zcela vyrovnaný hokej.
05:38'
Obléhání liberecké svatyně bylo zakončeno nahozením od modré lajny, které rukou zblokoval až do ochranné sítě Jakub Valský.
04:43'
Vladimír Svačina se z pravé strany tlačil před Willa, obránci Liberce mu na poslední chvíli dokázali zabránit v zakončení. Brankář ještě kryl jeden pokus z druhého křídla.
04:23'
Šelmy obrátily hru a operovaly v ofenzivní zóně. Soupeř vyhodil pouze za cenu icingu a domácí ochozy hlasitě ženou své borce kupředu.
03:54'
Erik Hrňa vyřešil brejk velmi dobře. Přihrál za kruhy na Gernáta, jehož velkou šanci zblokoval Ladislav Šmíd.
03:25'
Šimon Hrubec si troufl na rozehrávku, Třinci se ale nepovedlo dostat puk ven ze svého obranného pásma. Hned nato pálil od modré čáry Lukáš Derner, jehož hokejka nápor nevydržela a rozletěla se na dva kusy.
02:46'
Jaroslav Vlach obdržel těžkou přihrávku na brusle. Zpracovat ji nedokázal, hosté se tedy vydali do brejku a David Cienciala pálil z úhlu mimo prostor u vzdálenější tyčky.
01:57'
Jiří Polanský vzal akci na sebe a protáhl se útočným pásmem až na levý kruh. Poté dával kotouč před branku, kde k zakončení neměl daleko tradiční kolega Adamský.
01:38'
Liberečtí hokejisté se drží na puku, zatím ale čekáme na první vážnější ohrožení kterékoliv z branek.
01:10'
Petr Kolmann baseballově zastavil kotouč letící do libereckého obranného pásma. Radan Lenc vzápětí obrací hru na druhou stranu kluziště.
00:24'
Lukáš Krenželok našlápl a prosmýkl se mezi obránci až k bekhendovému zakončení. Tomu chyběla větší razance a skončilo na betonech Šimona Hrubce.
00:14'
Jdeme na to! Úvodní vhazování dopadlo lépe Třinečtí a Vladimír Roth stojí na počátku postupu vpřed. Hosté se dostali až za branku a vymodlili si buly v ofenzivní zóně.
00:01'
Utkání právě začalo.
Státní hymnu zazpíval liberecký zpěvák Sebastian, můžeme jít na věc!
Oba celky už dokončují rozbruslení. Tygři se představí v tradičních bílých dresech, Slezané obléknou červenou barvu. Začínáme za 20 minut!
Filip Pešán učinil v sestavě oproti včerejšku několik změn. Jan Ordoš se posunul z první do čtvrté lajny. Do utkání nezasáhne Dominik Lakatoš, přičemž volné místo zaujme Jakub Valský, jenž se představí ve druhé formaci. Svůj první zápas v play-off odehraje Matěj Stříteský, který nastoupí místo Tomáše Havlína.

Oceláři mohou být se čtvrtečním výkonem naprosto spokojeni, dnes se tedy představí zcela beze změn.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Stříteský, Ševc, Doherty – Lenc, L. Hudáček (C), Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar (A), P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Husák – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Werek – Svačina, Polanský, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

Rozhodčí: Šír, Pražák – Lhotský, Ondráček.
1. ZÁPAS – HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Filip Pešán (Liberec):

„Narazili jsme na silného a organizovaného soupeře, trenér své hráče skvěle připravil. Třinec hrál na rozdíl od nás play-off hokej, my jsme byli hodně nedisciplovaní. Fauly v útočném a středním pásmu a oplácení jsou věci, které do play-off prostě nepatří. Všechny naše střely mířily do draka Šimona Hrubce, což je zakončení, které nemá šanci na úspěch. Doufám, že nejhorší zápas série máme za sebou, teď se musíme připravit na zítra, abychom předvedli lepší výkon z naší strany."

Václav Varaďa (Třinec):

„Pro nás je to samozřejmě perfektní vstup do série. První třetina byla vyrovnaná, měli jsme dobrý pohyb a vytvořili jsme si spoustu příležitostí, ale domácí měli také dobré šance, při kterých nás podržel Šimon Hrubec. Čekali jsme na naši chvíli, která přišla v přešilovce, ve které se nám podařilo vstřelit branku. V druhé části hry to bylo vyrovnané, než jsme začali ztrácet puky ve vlastním pásmu, pak si Liberec vytvořil spoustu příležitostí, s kterými ale nenaložil tak, jak si asi představoval. Zlomovým momentem byl druhý gól, který nám hodně pomohl, škoda, že Ethen Werek nepřidal na konci druhé třetiny třetí. V poslední dvacetiminutovce byla k vidění spíš urputná přetahovaná než krásný hokej. Dobře jsme to nakonec ubránili. Kluci jsou pobouchaní, ale věřím, že v zítřejším utkání opět předvedou dobrý výkon."
1. ZÁPAS

Liberec – Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
-------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Marcinko, M. Doudera). Rozhodčí: Hodek, Kika – Gebauer, Hynek. Vyloučení: 3:3, navíc Gernát (TRI) 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a ofenzivní. Otevřít skóre se povedlo tečujícímu Eriku Hrňovi, který využil přesilovku. Tento moment dodal Ocelářům na hokejky klid a v zápase byli lepší. Domácí si vytvářeli naprosté minimum příležitostí k vyrovnání, přesto se před brankou zorientoval Tyler Redenbach, jenž zaskočil Hrubce. Stav 1:1 nicméně platil pouze chviličku, Slezané zužitkovali další početní výhodu, tentokrát zásluhou dorážejícího Petra Vrány. Třetí periodu si už Varaďovi svěřenci pohlídali.
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Finálová série mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Oceláři Třinec má na programu svůj druhý zápas. Včera pod Ještědem uspěl hostující celek, jenž do boje o zlato vstoupil zaslouženou výhrou 2:1. Svěřenci Filipa Pešána nyní budou pod tlakem a všechny jistojistě zajímá, jestli dokáží srovnat krok. Sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud