Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Grenoble : Oulu - 5. září 2019   19:30

2:6
(1:1, 0:3, 1:2)
Oulu
Oulu
04:38' Anttila   • 36:38' Puljujärvi   • 37:18' Pesonen   • 39:00' Krejčík   • 50:02' Lammikho   • 53:33' Tieksola

Nejlepší hráči:

Alexander MANAVIAN (Grenoble) – Shaun HESHKA (Kärpät Oulu)
Kärpät Oulu byl od 37. minutě jasně dominantnějšíma do tobě vyrovnanou partii jasně strhl na svou stranu a připisuje si tak tři body do tabulky za výhru 6:2!
59:23'
Annunen ještě po svém zásahu přerušuje hru.
58:57'
Hraje se ve středním pásmu, utkání se již pomalu dohrává.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:15'
Opět se bude hrát pět na pět, aspoň na chvíli.
56:32'
Hráči obou celků po sobě při každé příležitosti startují, asi měli k večeři tataráček.
55:15'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Alexander Aleardi – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Shaun Heshka – 2 min., hrubost).
55:13'
No a i bitku prohrál jasně vysoko na body.
54:52'
Volný kotouč nedokázal Aleardi zamést za záda Annunena. A tak se následně aspoň popral.
53:33'
Kärpät Oulu právě vstřelil branku!
NA pravé straně vycvičil obranu Lammikho a poté před bezmocným Horákem předložil kotouč zcela volnému TUUKO TIEKSOLOVI – 2:6! Asistence: Juho Lammikho.
52:25'
Ačkoliv to tak možná na první pohled nevypadá i Justus Annunen má v tomto utkání dostatek práce k řešení.
51:31'
I za nepříznivého stavu ženou fanoušci Grenoble dopředu na další zteč.
50:02'
Branku musel ještě posvětit videorozhodčí což se po menší časové prodlevě také i stalo.
50:02'
Bombu od modré čáry vyslanou Jakubem Krejčíkem brankář Horák pouze ztlumil na brankovišti a velký důraz v pravý čas osvědčil JUHO LAMMIKHO – 2:5! Asistence: Jakub Krejčík.
49:06'
Domácí celek ještě nic nezabalil a z rychlých kontrů zkouší pozornost brankáře Annunena.
48:33'
Lukáš Horák spolehlivým zásahem přerušuje hru.
48:09'
Další velmi tvrdý střet u mantinelu na hranici pravidel.
47:42'
Střela Juliena Baylacga až k brankáři Annunenovi přes chumel těl neprošla.
47:21'
Finská střela od modré čáry končí po teči mimo branku Horáka.
46:53'
Do ofsajdu vjel Sacha Treille, který si nepohlídla postavení svých spolubojovníků.
46:41'
Komerční přestávka a finský trenér má co říci svým svěřencům.
45:57'
Tvrdý hit ve středním pásmu a následně ofsajd hráčů Kärpät Oulu.
45:02'
K úspěchu domácího útočníka z brejku příliš nescházelo.
44:10'
43:43'
Grenoble právě vstřelil branku!
trvalo to, ale nakonec přesilovou hru pět na tři využívá svým přesným projektilem ALEXANDER MANAVIAN – 2:4! Asistence: Damien Fleury, Sacha Treille.
42:10'
Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (MIka Pyörälä – 2 min., hákování).
42:05'
Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Joona Huttula – 2 min., vražení na hrazení).
42:05'
Likvidační zákrok loktem do hlavy soupeře u mantinelu předvedl Joona Huttula.
42:05'
Po tvrdém faulu finského hráče u mantinelu se strhla hromadná mela.
41:42'
Domácí trojice si nepohlídala snadnou situaci a vjela zbytečně do ofsajdu.
41:19'
Zablokovaná střela míč končí až mezi diváky mimo hrací plochu.
40:35'
Michal Krištof se nezapsal do seznamu úspěšných střelců.
40:01'
Ve druhé třetině se domácí celek sesypal jak domeček z karet A Oulu během 150 vteřin nasázelo tři branky, které v podstatě rozhodly dnešní utkání. Poslední část hry započne cca ve 21:13 hodin.
40:00'
39:00'
Ćtvrtý hřebík do rakve Grenoblu zatloukl přesnou ranou český obránce JAKUB KREJČÍK – 1:4! Asistence. Michla Krištof, Sami Anttila
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Domácí celek je ve velké krizi a obrana je doslova rozklížena.
37:18'
JANNE PESONEN vzápětí posílá finský celek do trháku – 1:3! Asistence: Jari Sialio, Toni Niemelä.
36:38'
Do úniku se dostal JESSE PULJUJÄRVI, rozpohyboval Horáka a následně mu za beton zasunul kotouč po ledě ke vzdálenější tyči – 1:2! Asistence: Shaun Heshka, Radek Koblížek.
34:39'
Domácí hráč upadl ve svém obranném pásmu, hosté nedokázali tohoto využít.
33:46'
33:09'
Ex litvínovský a exmostecký Lukáš Horák chytá opět fantasticky v hokejové Lize mistrů.
32:38'
Bomba Krejčíka od modré čáry byla sražená a následně se hráči Grenoble osvobozují odpálením kotouče co nejdál od své branky.
31:46'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Yann Sauve – 2 min., vražení na hrazení).
30:26'
Kombinace domácího celku nebyla vůbec špatná, chybělo pouze lepší střelecké zakončení.
29:32'
Puk je ve středním pásmu, finové opět podniknou trnitou cestu do útočného pásma.
28:40'
Skvělou práci u mantinelu v útočném pásmu předvedl Joel Champagne.
27:53'
Akce dva na dva končí jen nahozením kotouče do pásma a rozjetý Sacha Treille jde raději střídat a zlostně máchá rukavicí.
27:11'
Finskou zteč v útočném pásmu nyní vede Mika Pyörälä.
26:28'
Mírný tlak finského týmu v útočném pásmu i nadále pokračuje.
26:00'
Před brankou Horáka ukazoval nejvíc emoce finský Tuuka Tieksola.
25:24'
Postupný útok finského celku je zakládán z vlastního obranného pásma.
24:35'
23:29'
Horák i dnes drží nad vodou své spoluhráče, možná to povede i k nějakému bodovému zisku.
22:35'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Kyle Hardy – 2 min.).
22:32'
Hra se opět přestěhovala za branku Horáka.
21:57'
Chybu v rozehrávce finské obrany mohl potrestat Dennis Kearney, ale proti jeho střele byla výborná lapačka Annunena!
21:21'
Pokus o kontr Grenoblu končí již ve středním pásmu, domácí stihli alespoň vystřídat.
20:54'
20:34'
Kärpät Oulu dnes zatím hraje přesilové hry velmi špatně.
20:01'
První třetina skončila smírně 1:1, kdy Kärpät Oulu poslal do vedení Antilla, za Grenoble ve 13. minutě srovnal nejlepší střelec klubu v LM Fleury(3). Druhá třetina by měla být zahájena cca ve 20:20 hodin.
20:00'
19:29'
Grenoble již ve čtyřech lidech.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:54'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Antonin Manavian – 2 min., sekání).
18:05'
Horák má puk pod sebou. A menší potyčka se strhla před brankou Grenoblu.
17:29'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Alexander Aleardi – 2 min., podrážení).
16:48'
Puk mimo ledovou plochu, bude se vhazovat po levici Lukáše Horáka.
15:21'
14:14'
Grenoble se snaží o druhou branku, ale tak žhavé to sní v této přesilové hře nebude.
13:21'
Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Jakub Krejčík – 2 min., podrážení).
13:16'
A další pohroma pro Kärpät Oulu je tu v podobě zvednuté pravice hlavního sudího.
13:00'
A ta snaha je korunována vyrovnávacím gólem, když vyrovnáni zařídil DAMIEN FLEURY – 1:1! Asistence: Sacha Treille, Teddy Trabichet.
12:11'
Domácí hráči se dostali do trvalejší útočné převahy.
10:35'
Stahovačka Ludwiga Byströma v útočném pásmu k ničemu kloudnému nevedla.
09:59'
Urputný souboj probíhá u zadního mantinelu za účasti čtyř hráčů.
09:24'
Hra se stěhuje do útočného pásma francouzského celku.
09:00'
Oba celky hrají v plném počtu.
07:15'
Hraje se čtyři na čtyři.
07:00'
Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Juho Lammikho – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Grenoble Brüleurs de Loups (Dennis Kearney – 2 min. sekání).
06:54'
Zmatky před brankou Annunena nakonec finská defenzíva zvládla.
06:25'
Skupinka finských fanoušků je zatím velmi spokojena s dosavadním průběhem utkání.
05:52'
Bombu z pravé strany vyráží pohotově před sebe brankář Annunen.
05:19'
Vhazuje se ve středním pásmu poblíž útočného pásma Kärpätu Oulu.
04:38'
Střelou z levé strany hřiště překvapil brankáře Horáka útočník SAMI ANTTILA – 0:1! Asistence: Joona Huttula, Otto Karvinen.
03:35'
S velkou chutí a elánem vstoupil domácí celek do dnešní konfrontace se silným soupeřem.
02:43'
01:57'
Francouzi tradičně výtečně brání ve svém oslabení.
00:43'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Sébastian Bisaillon – 2 min., hákování).
00:39'
Vhazuje se před brankou Lukáše Horáka.
00:32'
Ofsajd domácího celku při snaze dostat se do útočného pásma.
00:01'
Žádný rozhodčí se o červený koberec nepřizabil tak jak legendární sudí Lacina.
Bylo vhozeno čestné buly, za asistence červeného koberce.
Lukáš Horák má úspěšnost zatím 94,94%, jeho finský protivník Justus Annunen pak dokonce 95,83 %.
Hymny obou států čili Finska a Francie zní postupně stadiónem v Grenoblu.
Grenoble Brüleurs de Loups bude hrát v červenomodrých dresech, Kärpät Oulu v bílých dresech se zlatočerným lemováním..

Grenoble Brûleurs de Loups: Horák (Raibon) – Sauve, Manavian, Bisaillon, Hardy, Trabichet – Treille, Fleury, Aleardi – Kearney, Champegne, Koudri – Baylacg, Kara, Valier – Fabre, Rohat, Dair.

Kärpät Oulu: Annunen (Rybár) – Krejčík, Heshka, Byström, M. Niemelä, Kukkonem, T. Niemelä, Huttula – Koblížek, Krištof, Puljujärvi – Pyörälä, Pesonen, Jokinen – Sailio, Lammikho, Tieksola – Hermonen, Anttila, Metsävainio -Karvinen.

Rozhodčí: Fluri, Barcelo – Goncalves, Constantineau.
Kärpät Oulu
Kärpät s hvězdou Edmontonu Jessem Puljujärvim zatím spíše plní své povinnosti, než že by šel za postupem. Po dvou kolech má na kontě čtyři body, a to když si připsal povinné vítězství s Grenoblem, ale pak docela překvapivě prohrál s Bernem po prodloužení. Finský tým si rozhodně dnes musí připsat výhru, jinak se cesta za postupem do play off o dost zkomplikuje.

První dvě utkání CHL
Oulu vs. Bern – 2:3pp
Oulu vs. Grenoble – 3:1
Grenoble Brûleurs de Loups
Grenoble se vrátil co CHL po třech letech a zatím příjemně překvapil. Nejprve sice nestačil na Kärpät poměrem 1:3, pak však šokoval švédskou Skellefteu, kterou po výhře 2:1 obral o všechny body. Francouzskému mistrovi tak ve skupině E patří třetí místo, rozhodně tedy ještě může zabojovat o postup do play off.

Skelleftea vs. Grenoble1:2
Vítám zde všechny fanoušky a fanynky nejlepšího evropského hokeje. Dnes je na programu spousta zápasů 3. kola, mimojiné na sebe narazí Grenoble a Oulu. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.