Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Junosť Minsk : Pelicans Lahti - 15. října 2019   18:00

Čižovka-Arena

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Bylo to poměrně jasné rozuzlení v samostatných nájezdech. Zatímco domácí neskórovali ani jednou, hosté hned třikrát, a radovali se tak z konečného vítězství.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Pelicans Lahti.
Autorem vítězné branky je SEVERI LAHTINEN.
Kolgotin (YUM) neproměnil. Je konec, Lahti vítězí.
Do třetice všeho dobrého pro Lahti. Mustonen (PLH) přidal třetí branku svého týmu.
Lapačka Tolvanena zasáhla! Neprosadil se vůči němu Stefanovič (YUM).
Šikovné ruce nyní ukázal Toivola (PLH) a zaznamenal druhý gól Lahti v nájezdech!
Tohle nebylo povedené zakončení. Malcev (YUM) jen zamířil do betonů Tolvanena.
Lahtinen (PLH) vymyslel exkluzivní kličku, vyměnil si puk pod nohami a zacílil pod břevno!
Samostatné nájezdy začínají.
Jde se na nájezdy, jelikož žádný z týmů nenašel cestu za rozhodující brankou. Prodloužení mimochodem příliš zajímavých momentl nenabídlo.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Jedna minuta zbývá do konce prodloužení.
62:45'
Kinnunen pro jistotu zatáhl puk v poklidu na vlastní polovinu, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat. V posledních desítkách vteřin se hraje spíše opatrně.
61:32'
Lopačuk v obrovské možnosti! Jenže před Tolvanenem nakonec minul kýžený a chtěný prostor. Bylo to v jeho podání opravdu hodně nepovedené zakončení. Na druhé straně naopak po rychlém brejku nepřekonal I. Brikuna pronikající Mustonen.
60:42'
Tolvanen inkasoval ostrou ránu do své helmy, hra tedy byla přerušená. Musí se tedy rychle oklepat, aby se mohlo pokračovat dál.
60:01'
Protože se v závěru třetiny nechal vyloučit hostující Pietroniro, působí Junosť na hrací ploše ve čtyřech hráčích, zatímco Pelikáni ve třech.
60:01'
Třetí třetina, jako jediná ze všech tří, nepřinesla potřebný gól, který by nějakým způsobem určil vítěze tohoto bělorusko-finského souboje. Ačkoli v samotném závěru pálil tvrdě Antonov z bezprostřední blízkosti, skončila jeho střela jen nad bránou. A tak na řadu přichází prodloužení.
60:00'
59:28'
Třicet dva sekund zbývá do konce tohoto klání. Oddechový čas posloužil domácím k ujasnění si jasných signálů tak, aby případně rozhodli zápas ještě v základní hrací době.
59:27'
Oddechový čas pro domácí.
59:27'
Vyloučení v týmu Pelicans Lahti (Pietroniro – 2 min., sekání).
58:44'
Kolgotin se snažil skórovat z levého kruhu, ale bezúspěšně. Jeho zakončení bylo jednoduše nepřesné. Ačkoli je Junosť aktivnější, cestu za toužebným rozhodujícím gólem stále nenachází.
58:00'
Zahlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30'
Domácí vtrhli do útočné třetiny, jenže celou akci dva na dva pokazila mizerná přihrávka. Že bychom se dočkali prodloužení? Zjistíme za několik málo minut.
56:20'
Střelecky aktivnější jsou určitě domácí, kteří zaznamenali třicet pokusů směrem na bránu. Naopak jejich soupeř vyprodukoval pouze osmnáct do této doby.
55:40'
Nyní se hrálo asi tři až čtyři minuty bez přerušení. Až nakonec vypálil Lopačuk, jehož vychytal Tolvanen. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.
54:16'
Pomalu a jistě se blíží konec této třetiny. A změna skóre na řadu stále nepřišla. Oba celky hrají opatrně, nechtějí udělat v defenzívě žádnou zásadní chybu.
52:57'
Před I. Brikunem bylo nyní docela rušno, nakonec se ale domácí ubránili. Přesto třeba Ščemerov byl na pravém kruhu ve slušné pozici, ale jeho pokus nedoletěl do potřebných míst.
52:33'
51:56'
Pelikáni se tomuhle oslabení brání zatím velmi slušně. Teď se jim podařilo vyhodit touš do bezpečí. Junosť zatím na svého soupeře v přesile nenašla ten správný recept.
51:13'
Domácí mají k dispozici možná rozhodující přesilovku, pokud chtějí vyhrát v základní hrací době. Proměnit jí v tuhle dobu by pro ně bylo bezpochyby velmi dobré.
50:33'
Vyloučení v týmu Pelicans Lahti (Merelä – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
49:51'
Kinnunen jen tak vystřelil do prázdna. A protože jeho pokusu chyběla razance a hlavně přesnost, nepřinesla jeho týmu ovoce.
49:25'
Rozhodčí přerušili hru kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Lahti si zkrátka počínalo nedovoleně. A vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
48:26'
Nogačjov počkal, až mu před branku sjedou spoluhráči a pak nahodil puk přesně do oněch míst, nicméně Tolvanen v pohodě touš vyrazil do bezpečí.
47:29'
Gainetdinov vypálil z levého kruhu, jeho pokus byl ovšem zablokovaný. Ani Junosť se pravidelně nedostává do dobrých střeleckých možností.
46:31'
Hosté sice založili pásmo, tam si párkrát hráči vyměnili puk, ale nic zásadního nevymysleli. Je vidět, že nervozita na hokejkách je nyní na pořadu dne.
45:36'
Nogačjov se už už chystal vystřelit z levého kruhu, jenže jeden z obránců Lahti ho čistě odzbrojil. Určitě se ulevilo hlavně gólmanovi Tolvanenovi.
44:52'
Prvních pět minut tohoto dějství žádnou branku nepřineslo. Možná že o osudu tohoto souboje rozhodně právě jen jeden jediný gól. Situace na hrací ploše je vyrovnaná, nejenom na ukazateli průběžného skóre.
42:23'
Obě družstva v plném počtu.
41:48'
Tolvanen nyní pro jistotu schoval puk pod svou lapačku. Vhazovat se za chvilku bude před jeho brankovištěm.
40:23'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Nogačjov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pelicans Lahti (Vorobej – 2 min., hrubost).
40:22'
Nebude to zřejmě poklidná třetina. Sotva se začalo hrát, už se na ledě do sebe pustili Vorobej a Nogačjov. Kvůli jejich potyčce dokonce byla přerušená hra.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli hned tři góly. Hostům se znovu podařilo skórovat na začátku třetiny, jenže jejich soupeř vyrovnal během pár desítek vteřin. A čeká nás tedy zřejmě zajímavé poslední dějství tohoto utkání.
Další třetina začne přibližně v 19:43.
40:00'
39:59'
A emoce na hrací ploše planou pořádně! U střídaček se strhla bitka, do které se zapojilo hned několik hráčů obou týmů. Naštěstí už je konec třetiny. V kabině by se měla obě družstva náležitě uklidnit.
39:28'
Nájezdu se ujal Lopačuk, který si najel hodně zeširoka, pak zkusil jednoduchou kličku, tou ale na Tolvanena nevyzrál. Stav tak zůstává nezměněný.
39:28'
Vyloučení v týmu Pelicans Lahti (Vartiainen – trestné střílení, sekání).
39:28'
Nieminenova rána byla zablokována. Daleko větší šanci měl ale na druhé straně Gainetdinov, který se řítil sám na brankáře Tolvanena. Nakonec nevystřelil, byl faulován, a tak se pojede trestné střílení.
39:00'
Zahlášena poslední minuta druhé třetiny.
37:47'
Nějaké to kočkování mezi hráči právě vyoukolo před Tolvanenovou bránou. Rozhodčí vše vyřešili velmi rychle. K něčemu závažnějšímu na hrací ploše nedošlo.
37:07'
Toivola si nyní musí drbat hlavu. Ocitl se v opravdu velmi dobré střelecké pozici, jenže puk jako by mu sjel z hokejky, a tak jeho pokus skončil hodně vedle brány. I. Brikun následně touš zkušeně zalehl.
35:45'
Domácí jsou na hrací ploše lepším mužstvem... Tolvanen se musí nyní hodně ohánět mezi třemi tyčemi. Zatím je stav nerozhodný, ale kdo ví, jak dlouho vydrží.
34:10'
Jestliže ještě před pár okamžiky mělo Lahti utkání pod kontrolou, teď je situace na ledě úplně jiná. A najednou domácí tahají za delší konec.
33:14'
Gainetdinov teď ukázal, že má rozhodně hodně šikové ruce! Protancoval se až do blízkosti Tolvanena, z blízkosti ovšem nenašel skulinku v jeho výstroji. Vhazovat se bude před hostujícím gólmanem.
32:30'
Dvě třetiny této třetiny jsou za námi. Rozhodně jsme viděli daleko záživnější podívanou, než tomu bylo v dějství prvním. Zápas je otevřený, byť to vypadalo, že Junosť se dlouho nemůže chytnout.
30:10'
Těmito dvěma góly, které domácí zaznamenali, se zápas dostal zase na jinou úroveň. Najednou jako by oba týmy obživly. A na ledě je vidět agresivnější i rychlejší hra.
29:50'
Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku! Během pár desítek vteřin máme vyrovnáno! Tohle byla opravdu parádní pasáž ze strany domácích. JEVGENIJ NOGAČJOV dostal přihrávku od mantinelu a sám z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě: Asistence: Denis Cyganov, Maxim Malcev.
29:04'
28:40'
Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku! Tak přece došlo na snížení průběžného stavu. Tolvanen neudržel puk ve své výstroji, k dorážce se propracoval následně velmi snadno NIKITA MICKEVIČ, který puk v pohodě doklepl do sítě. Asistence: Arťom Lesnikov, Stanislav Lopačuk.
28:09'
Vyloučení v týmu Pelicans Lahti (Saarelainen – 2 min., nedovolené bránění).
27:50'
Obrivská možnost pro Lahti! Mohlo zaznamenat třetí úder. Tanus mohl zasunout puk do odkryté brány, I. Brikun byl úplně mimo bránu, jenže nakonec byl hostující forvard včas zastaven. Teď Junosť ubránila situaci s vypětím všech sil.
27:04'
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Djukov – 2 min., hrubost).
26:55'
Pietroniro operoval v útočném pásmu soupeře, snažil se puky nahazovat, dokonce vypálit na bránu. Ovšem branky se nedočkal. Alespoň bude mít Lahti k dispozici přesilovou hru.
25:13'
Pět minut uběhlo ze druhé třetiny. Ne že by se domácí nesnažili, finální fáze ale trochu drhne. Až na pár závarů nemusel Tolvanen řešit žádnou ošemetnou situaci.
24:31'
Dobrým zákrokem se nyní musel prezentovat I. Brikun. Dorážel před ním Saarelainen, ale jeho snaha nakonec přišla vniveč.
23:52'
Tanus dostal přihrávku na levou stranu a vypálil, mířil však hodně nepřesně. Teď se hraje téměř bez přerušení, oba týmy se snaží najít cestu za gólem. Byť je pochopitelné, že hlavní zájem na vstřelení branky má hlavně Junosť.
22:39'
Junosť se sice snaží tlačit dopředu za nějakou odpovědí, ale zatím je snaha dost chabá. Nutno také podotknout, že brankář Tolvanen působí mezi třemi tyčemi jistým dojmem.
20:47'
Pelicans Lahti právě vstřelil branku! Zase vyšel hostům začátek utkání na výtečnou. Podnikli rychlý výpad směrem dopředu, MIRO-PEKKA SAARELAINEN dostal přihrávku z levé strany od Mustonena a pak zamířil přesně do horního růžku brány I. Brikuna. Asistence: Aleksi Mustonen, Aleksi Ek.
20:23'
Cyganov se tlačil před brankáře Tolvanena, snažit se dostat k odraženému puku, ale jeho snaha byla marná. Hostující gólman schoval puk ve své výstroji bezpečně a zavčasu.
20:01'
Lahti zatím v Bělorusku vede o jednu branku, a to díky přesnému zásahu Mustonena, jenž na samotném začátku proměnil svůj samostatný únik. Junosť toho na ledě opravdu moc nepředvedla. A bude se muset po změně stran bezpochyby zlepšit.
Další třetina začne přibližně v 18:44.
20:00'
19:00'
Zahlášena poslední minuta první třetiny.
18:23'
Minuta a půl zbývá do konce této třetiny. Neviděli jsme žádnou ofenzivní podívanou, spíše dost nepřesností. A taktéž hned čtyři přesilovky, z nichž se nakonec žádná neujala.
17:10'
Lesnikov si zajel za svou bránu, poté hledal svou přihrávkou své spoluhráče před bránou, jenže nakonec puk pouze prolétl až mimo útočné pásmo minského týmu.
16:02'
15:51'
Na druhé straně se málem prosadilo v oslabení minské mužstvo. Jenže chyby soupeře nevyužilo. A Tolvanen nakonec předvedl povedený zákrok, jeden z prvních důležitých v tomto utkání.
15:10'
Docela do dobré střelecké pozice se dostal jeden z útočníků na levém kruhu, I. Brikun se ale stačil přesunout a jeho pokus polapil. Dobrá možnost pro Lahti.
14:36'
Tanus se snažil nebezpečně operovat před brankou soupeře, I. Brikun ale po nějaké době nakonec schoval puk do své výstroje. Vhazovat se následně bude před jeho brankovištěm.
14:02'
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Anosov – 2 min., vysoká hůl).
13:45'
13:36'
Hämäläinen během početní výhody vypálil, ale I. Brikun měl na tule střelu dobrý výhled. K dorážce se pak nikdo z hostujících hráčů již nepropracoval.
12:23'
Také Pelikání mají v současné chvíli k dispozici přesilovou hru. Ale kýžený úspěch se zatím také nedostavil. Byť do konce početní výhody ještě zbývá docela dost, to určitě ano.
11:45'
Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Malcev – 2 min., podrážení).
10:20'
Oba brankáři se zatím mezi třemi tyčemi nijak nezapotili. V podstatě jediným důležitým momentem tohoto utkání byl úvodní gól Mustonena hned z první minuty.
09:35'
08:40'
Další jednoznačné vyloučení na straně Lahti, proti němuž v podstatě nikdo neprotestoval. Ale ani tahle početní výhoda se domácím nedaří nijak povedeně.
07:35'
Vyloučení v týmu Pelicans Lahti (Kinnunen – 2 min., hákování).
05:25'
Stadion v Minsku má i poměrně chabou diváckou kulisu. Byť se domácí kotel snaží své hráče na ledě povzbudit, nedaří se jim je vyburcovat k optimálnímu výkonu.
03:40'
03:15'
Zatím se Junosť nepropracovala k nějaké zásadnější šanci, a to ani během této početní výhody. Nehraje se nijak ve vysokém tempu.
02:33'
Vyloučení v týmu Pelicans Lahti (Nieminen – 2 min., sekání).
01:40'
Domácí, ačkoli byli před tímto zápasem pasováni do role favorita, nedokážou založit kloudnější akci. Rozhodně jim nepomohla ani ta skutečnost ohledně brzy inkasovaného gólu.
00:55'
Pelicans Lahti právě vstřelil branku! Tak tohle je snový start do utkání ze strany hostujícího mužstva. Hned ze své první šance skórovalo. ALEKSI MUSTONEN si najel za obranu, která ho nechala zcela osamoceného, a před gólmanem I. Brikunem se v koncovce nezmýlil. Asistence: Jonatan Tanus.
00:01'

Junosť Minsk: I. Brikun (Šelepňov) – Nogačjov, Antonov, Gerašenko, Mickevič, Lesnikov, Kazakevič, Šjočin, Djukov – Kolgotin, Malcev, Cyganov – Parfejevec, Kulakov, Lopačuk – Anosov, Drozd, Stefanovič – Gainetdinov, K. Brikun, Černikov

Pelicans Lahti: Tolvanen (Patrikainen) – Pietroniro, Vorobej, Ek, Ščemerov, Pynnönen, Kinnunen, Uimonen – Lahtinen, Toivola, Nieminen – Tanus, Mustonen, Saarelainen – Heino, Vartiainen, Merelä – Salonen, Hämäläinen, Haatanen

Rozhodčí: Zrnič, Nalivaiko – Labzou, Paliakou.