KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Čeljabinsk - 7. prosince 2019   13:00

Magnitogorsk
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
51:59' Karlin  (Menšikov, Avcin)
Košečkin (45. Děmčenko) – Antipin, Běreglazov, J. Jakovlev, J. Birjukov, Dronov, Matuškin, Vereščagin, Babincev – Několenko, Ljubimov, Timkin – O'Dell, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Dorofejev, Loktionov – A. Nestrašil, Paršin, Bujnickij.
Čeljabinsk

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:31
Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:15
Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:38
Traktor Čeljabinsk vyhrál dramatické a vyrovnané utkání na ledě Metallurgu Magnitogorsk 1:0, když jedinou branku vsítil v 52. minutě Ruslan Karlin. Bilance střel na branku sice činí 31-31, ale duel dnes patřil zejména brankářům, kteří nedali střelcům obou týmů nic zadarmo.
59:29'
Hosté vyhodili do středního pásma a už jsou blízko!
59:17'
Rasmussen se snažil protlačit puk mezi betony Fedotova, ale ani jeho zakončení nebylo úspěšné.
58:59'
Po přerušení hry si domácí berou oddechový čas.
58:34'
Nestrašil zkoušel své štěstí z levé strany, netrefil branku Čeljabinsku.
58:00'
Magnitogorsk zkouší hru bez brankáře!
57:44'
A ještě jedno zakázané uvolnění. Potěchin za ním ani moc nespěchal.
57:20'
Metallurg se snaží o kombinaci v útoku, hosté znovu vyhazují na zakázané uvolnění.
56:40'
Čeljabinsk byl přinucen vyhodit na zakázané uvolnění, aby se vymanil trochu z tlaku soupeře.
55:50'
Čeljabinsk se ze všech sil snaží bránit, čelí těžkému náporu Magnitogorsku. Vítězství už je blízko, ale zároveň hodně daleko.
55:24'
Zakázané uvolnění Traktoru.
55:15'
54:40'
Další vyhozený puk, hosté vyčistili své pásmo a mohou prostřídat.
54:10'
Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu, Čeljabinsk dobře brání své území.
53:50'
Čeljabinsk vyhazuje puk ze svého pásma.
53:12'
Komerční pauza.
53:12'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Komarov – 2 min., držení).
53:02'
Magnitogorsk se tlačí do útoku, nemá moc času ke srovnání.
51:59'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Hosté využívají drobné chyby Děmčenka, který si příliš povyjel. Střela zpoza pravého kruhu šla do zadního mantinelu a Děmčenko se nestačil vrátit do brankoviště. Z otočky se snažil odražený puk zachytit, ale to jej zkušeně hostující RUSLAN KARLIN poslal obloučkem do branky. Asistence: Vitalij Menšikov, Alexandr Avcin.
50:25'
Třetí třetina se překlonila do své druhé poloviny. Obrázek hry je podobný, jako tomu bylo v předchozích dvou třetinách. Útoky obou týmů naráží na obrany a brankáře.
49:55'
Fedotov zastavil ve své lapačce střelu Timkina, krátce předtím schytal jeden z hlavních rozhodčích tvrdý bodyček od hostujícího Fatějeva, po kterém skončil na ledě.
49:10'
Paršinův průnik střelu nepřinesl, stejně jako poté přihrávka na Nestrašila, který se rovněž neprosadil přes obranu.
47:55'
Hosté převzali od soupeře aktivitu a snaží se tlačit do střelby. Stále je ovšem zásadní skóre, které je 0:0.
46:45'
Děmčenko si připsal první ostřejší zákrok, což je pro něj důležité.
46:10'
46:10'
Nestrašil s Paršinem vytvořili nápor na branku Fedotova, který nadvakrát zlikvidoval česko-ruskou souhru a přerušil hru.
45:10'
Přečíslení domácích se pokusil zakončit na pravé straně O'Dell, Fedotov výtečným zákrokem uhájil své brankoviště.
44:29'
Košečkin má nějaké problémy a odchází do kabiny. Do branky vynuceně nastupuje Děmčenko.
43:41'
Hosté se dostali do postavení mimo hru, které jim zamezilo v útoku.
43:02'
Hra je přerušena, rozhodčí se sklání nad Fedotovem, který se ale zvedá z pokleku a bude v pořádku.
42:43'
Povedený průnik Rasmussena, který na levém křídle dostal dost prostoru k tomu, aby zakroutil na střed a ohrozil Fedotova.
41:10'
Nestrašilova střela byla sražena Fedotovem do ochranné sítě. Domácí stejně jako v prvních dvou třetinách jsou v úvodu i třetí periody aktivní.
40:24'
Fedotov rychle přerušuje hru zákrokem proti střele Rasmussena.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:32.
Ani ve druhé třetině se nepodařilo prolomit skóre zápasu, které je i po 40 minutách 0:0.
40:00'
39:40'
Hraje se převážně podél mantinelu, závěr třetiny přináší místo nějakého tlaku spíš ztráty puků.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:59'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
37:44'
Ščerbak se netrefil na branku Košečkina, Čeljabinsk ztrácí puk.
36:40'
Druhá třetina pomalu míří k závěrečné siréně. Stále nebyla k vidění žádná branka, která by nasměrovala zápas nějakým směrem.
35:59'
Domácí se marně snažili protlačit k další střele, hostům se povedlo vyčistit své pásmo.
35:20'
Timkinova střela naopak byla sražena do ochranné sítě.
34:56'
Dronov chtěl střílet hned po buly, byl zblokován.
34:51'
Komerční přestávka.
34:51'
Timkin vypálil z prostoru mezi kruhy, Fedotov vyrazil do ochranné sítě.
34:28'
Střela z pravé strany, kterou vyslal Paršin, se odrazila od Fedotova k obránci Čeljabinsku, jenž vyhodil na zakázané uvolnění.
33:54'
Domácí sbírají puk na svém zadním mantinelu. Na ledě je Nestrašilova formace.
33:17'
Bailen střílel už z mnohem výhodnější pozice, ale také jen do Košečkina.
32:35'
Košečkin vyrazil dalekou střelu hostů před sebe k nohám svého spoluhráče. Hru přerušovat nehodlá.
31:55'
Hluchou pasáž druhé třetiny ukončil až Fedotov, který zachytil nahozený puk na svou branku a puk schoval do lapačky.
30:35'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení a zároveň také bez šancí.
29:25'
Oba týmy se nadále prezentují hodně útočným výkonem, ale v koncovce tomu něco chybí. Oba brankáři mají na kontě shodně 16 zákroků, ale že by čelili nějakým vyloženě gólovým šancím se říct nedá.
28:15'
Fedotov měl plné ruce práce při nepříjemné střele Paršina, k němuž puk posunul Nestrašil. Střela z mezikruží ovšem také nepropadla do branky.
27:49'
Ještě domácí Několenko se snažil překonal brankáře Čeljabinsku, puk ale končí až v ochranné síti. Komerční pauza.
27:34'
Dronov střílel zpoza kruhů, Fedotov puk vytěsnil mimo tři tyče.
26:47'
Oba týmy hrají v plném počtu. Více prostoru na ledě nakonec nepřineslo žádné větší šance, ani střely.
25:37'
Nestrašil předvedl bojovnost přihrál puk na modrou čáru k Běreglazovovi poté, co získal puk na zadním mantinelu a domácí obránce si po sjetí k brance vynutil od Fedotova přerušení hry.
24:47'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
24:47'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Kuljomin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2 min., hrubost).
24:29'
Kuljomin se mezi kruhy tlačil do střely, byl ovšem zblokován a musel k pravému mantinelu.
23:40'
Ljubimov se marně snažil dostihnout kotouč a icingu se dopouští také Metallurg.
22:50'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
21:55'
Čeljabinsk odolal úvodnímu náporu a trochu vyrovnal hru.
21:15'
Domácí vstoupili do druhé třetiny znovu velmi aktivně, O'Della to dokonce stálo hokejku, kterou zlomil při střele.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:46.
Magnitogorsk byl na začátku zápasu aktivnějším týmem, Čeljabinsku se ale povedlo hru vyrovnat a byl domácím konkurenceschopným soupeřem. První třetina ovšem branku nepřinesla.
20:00'
19:25'
Kuljomin si z druhé vlny dojel před kruhy pro prudkou střelu, minul branku hostů.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny. V útoku byl Čeljabinsk, který byl vyhnán obranou domácích.
18:18'
Ščerbak si před brankou Košečkina našel odražený puk a pokusil se rychle zakončit. Trefil jen brankáře domácích.
17:40'
Po dalším vhazování se Čeljabinsku povedlo dostat puk mimo své pásmo a vydat se po delší době také do útoku.
16:51'
Domácí vybojovali vhazování před brankou Čeljabinsku, dál se drží v útočném pásmu a snaží se otevřít skóre zápasu.
15:55'
Birjukov zamířil zpoza levého kruhu přímo do Fedotova, který srazil střelu soupeře k zadnímu mantinelu.
14:40'
Vhazuje se ve středním pásmu.
14:10'
Oba týmy mají na ontě po sedmi střelách, hosté jsou v této části zápasu o něco aktivnější.
13:23'
Matuškin dostal puk do středního pásma, hoté se poté dopustili postavení mimo hru. Komerční pauza.
12:10'
Hosté po trochu zakřiknutém začátku hodně pookřáli a snaží se stále více vytvářet tlak na soupeře.
11:20'
Rychlý průnik domácích do útoku, O'Dell dostal přihrávku na střed mezi kruhy a okamžitě pas Potěchina přetavil ve střelu na Fedotova, který přerušuje hru.
10:54'
Košečkin je nucen přerušit hru, aby nepustil hosty k dorážce.
10:20'
Fedotov ramenem vytěsnil střelu Dorofejeva, který mířil pod horní tyčku.
09:45'
Hraje se další dlouhý úsek bez přerušení, první třetina má zatím velmi rychlý spád. Domácí vedou na střely 5-3.
08:15'
Další zakázané uvolnění domácích, tentokrát po nepřesné rozehrávce.
07:48'
Košečkin po buly vykryl střelu soupeře a podržel puk. Komerční pauza.
07:40'
Zakázané uvolnění domácích.
06:54'
Ještě Hyka se snažil protlačit do šance, puk na branku domácích ale neusměrnil.
06:33'
Košečkin čelil nepříjemné střele Sedláka, kterou sráží na zadní mantinel. Hosté se dál drží v útoku.
05:40'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Čeljabinsk se velkému náporu domácích ubránil a povedlo se mu trochu vyrovnat hru.
04:25'
Domácí vytváří tlak na své soupeře, ti se osvobozují jen vyhozením do středního pásma, aby mohli prostřídat.
04:01'
Dronovovu střelu od modré se snažil tečovat Kuljomin, puk končí jen na zadním mantinelu.
02:59'
Naopak Fedotovovi práce neschází, znovu byl přinucen přerušit hru.
02:11'
Pokus Čeljabinsku o útok byl, stejně jako ten předchozí, odvrácen. Košečkin zatím může být v klidu.
01:20'
Domácí jsou v úvodu utkání aktivnějším týmem. Čeljabinsk, který neprožívá zrovna ideální sezonu, to bude mít dnes hodně těžké.
00:29'
O'Dell se před brankovištěm dostal k dorážce, ale před Fedotova puk neprocpal.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – Antipin, Běreglazov, J. Jakovlev, J. Birjukov, Dronov, Matuškin, Vereščagin, Babincev – Několenko, Ljubimov, Timkin – O'Dell, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Dorofejev, Loktionov – A. Nestrašil, Paršin, Bujnickij.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (S. Galimov) – Bailen, Virtanen, S. Těreščenko, Sergijenko, Menšikov, Borodkin, Žiljakov – Hyka, Sedlák, Calof – Avcin, Karlin, Ščerbak – Kručinin, Fatějev, Malychin – Koňkov, Stěpanov, Kosov – N. Komarov..
Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk)

Tomáš Hyka (Čeljabinsk)
Lukáš Sedlák (Čeljabinsk)
Vzájemná utkání

Oba celky se v letošní sezóně už utkaly. Magnitogorsk byl úspěšnější a na svém ledě porazil Čeljabinsk 5:2. Naváže na tuto výhru i dnes zase před svými diváky, nebo hosté poprvé v sezóně svého soupeře oberou o nějaký ten bod?
Traktor Čeljabinsk

Hosté z Čeljabinsku se ve stejné konferenci nacházejí na posledním dvanáctém místě a dosud zapsali šestadvacet bodů. Dvanáctkrát vyhráli a čtyřiadvacetkrát zapsali prohru ať už v základní hrací době nebo po prodloužení či nájezdech. Zatím se tedy drží na pozici, která by po konci základní části znamenala konec sezóny. Ještě ale zbývá hodně zápasů a bodově mají osmou pozici ještě hratelnou. Dnes je však na ledě Magnitogorsku, který prahne po dalších bodech, nečeká snadná cesta.

Nejproduktivnější hráči

Tomáš Hyka – 19 bodů (8+11)
Lukáš Sedlák – 18 bodů (11+7)
Andrew Calof – 17 bodů (7+10)
Metallurg Magnitogorsk

Hráči domácího Magnitogorsku jsou ve Východní konferenci na sedmém místě se ziskem devětatřiceti bodů. Po odehraných šestatřiceti utkáních mají na svém kontě šestnáct výher a dvacetkrát odešli z ledu jako poražený tým. Domácí mají teď za sebou výhru z ledu Ufy, kde zvítězili 2:1 až po samostatných nájezdech. Dnes se tak po dvou utkáních venku představí zase svým divákům a budou chtít proti Čeljabinsku uspět.

Sergej Mozjakin – 21 bodů (8+13)
Dennis Rasmussen – 21 bodů (7+14)
Nikolaj Kuljomin – 15 bodů (9+6)
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a Traktor Čeljabinsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.