15.3.17 Kazaň – Omsk 2:1
__________________________________________

17.3.17 Omsk – Kazaň (14:00)

Shrnutí zápasu

Velmi atraktivní utkání otevřel v 10' Alexandr Svitov, jehož plácnutí propadlo po teči za Furchova záda. Ještě v první třetině přidal druhou branku domácích Andrej Popov, kdy tečoval kotouč do brusle domácícho Gustafssona, který nešťastně přikopl kotouč k pravé tyči. Ve druhé třetině branka nepadla, ale na začátku třetí třetiny se prosadil Nikolai Lemťugov po chybné rozehrávce domácích a skvělé přihrávce Sobotky.

To je z kazaňské TatNeft Areny vše a série se nyní stěhuje do Omsku, kde Ak Bars Kazaň může sérii ukončit.

Česká a Slovenská stopa utkání

1. Jiří Sekáč (KZN), 0+0
2. Michal Jordán (KZN), 0+0
3. Dominik Furch (OMS), 93.94% (31/33),
4. Vladimír Sobotka (OMS), 0+1
59:48
Grigorjevova dělovka míjí branka a domácí vyhazují až za branku hostů! Toto je konec.
Oddechový čas pro domácí.
59:38
Dělovka Sobotka z pravého kruhu končí ve výstroji perfektního Garipova! Dva hráči Omsku se snažili dorážet, ale domácímu gólmanovi kotouče nevypadávají.
59:03
Ak Bars má skvělou výhodu že mohou zkoušet trefovat prázdnou branku aniž by se dopustili zakázaného uvolnění!
58:39
Domácí se řítili zpečetit tento zápas, ale přihrávka na pravé křídlo byla příliš dlouhá!
58:15
Hosté v šesti! To znamená že Furch je na střídačce.
Oddechový čas pro hosty.
58:10
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., vysoká hůl).
57:39
Popov zachytil pomalou přihrávku a prodlužuje hru do obranného pásma Avangardu. Domácí mají jasný úkol a to držet hru co nejdál od Garipova.
57:21
Medveděv podél pravé strany pronikl do pásma Kazaně a střelou přes obránce trefuje lapačku Garipova.
56:29
Tentokrát prošla i vysoká hůl Medveděva, který byl zaklíněn se dvěma protihráči.
55:52
Vyloučený Juňkov je na ledě a hra pokračuje v plném počtu na obou stranách.
55:45
Zacharčuk si přebírá kotouč za domácí brankou, ale ani jeho založení útočné akce neprošlo přes útočnou modrou.
54:52
První minuta přesilové hry Ak Barsu je pryč a i v oslabení se Avangard snaží ohrozit Garipova.
54:20
Podražení Avangardu za brankou Furcha prošlo a následně vyhazují dvakrát za sebou.
54:05
Vyloučení které značně komplikuje hostům závěr třetiny.
53:52
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Juňkov – 2 min., nedovolené bránění).
53:12
Levá tyč se za Furchovými zády rozezněla po tvrdé střele z vrchu pravého kruhu! Na kruhu napřáhl Archipov a český gólman Furch si na puk sáhl vyrážečkou, čímž vytěsnil puk na levou spojnici.
52:40
Tentokrát od modré nahazoval kotouč Sobotka. Pestuško byl ale před brankovištěm zpacifikován a k teči se nedostal.
51:40
Lukojanov z mezikruží přestřeluje branku! Hra blížící se ke konci třetí třetiny nabírá velké tempo.
50:34
Gustafsson od modré čáry opravdu nenápadně nahodil kotouč na Garipova, který měl naprosto zabetonovaný výhled. Kotouč se zpoza branky odrazil k levé tyči kam se ve vysoké rychlosti snažil dostat jako první Sobotka.
49:58
Hra se po zakázaném uvolnění Omsku vrátí před brankáře Furcha.
49:35
Booth je na ledě vidět opravdu často a svou energii dává pociťovat domácím hráčům u hrazení.
49:04
Grigorjevovi na modré čáře přeskočil kotouč čepel a musí hodně rychle spěchat, aby se domácí nedostali do samostatného úniku.
47:48
Tokranov udržel kotouč v levém rohu útočného pásma proti dvěma dotírajícím hráčům Omsku. Po chvíli hosté ale zmocnili kotouče a nyní jsou usazení v pásmu domácích.
47:30
Znova Booth. Tentokrát se snažil o průnik z levé strany a puk mu byl vypíchnut těsně před levou tyčí.
45:51
Booth si z pravého ostrého úhlu vybruslil až před branku, kde mu sklouzl kotouč z čepele a na to ještě dostal slušnou masáž.
45:15
Domácí ubyli v tlaku a momentálně se soustředí na obranu modré čáry. To dává spousta příležitostí Avangardu.
41:22
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté snižují hned ze začátku třetí třetiny a jsou v kontaktu! Špatnou komunikaci při vyvezení kotouče z obranného pásma Kazaně trestá Vladimír Sobotka, který z levého kruhu nabídl střelu NIKOLAI LEMŤUGOVOVI, který si připravil kotouč a střelou pod horní tyč překonává beznadějného Garipova! Asistence: Vladimír Sobotka.
40:48
Sobotka napřáhl a tvrdou dělovkou prostřelil hromadu těl před brankou. Kotouč ale pohořel na výstroji dobře postaveného Garipova.
40:18
Furch musí být okamžitě v pozoru před najíždějícím Tokranovem k levé tyči.
40:01
Ve druhé třetině jsme branku neviděli, ale na hostujícím Avangardu Omsk je vidět, že zlepšili pohyb oproti první třetině. Oba týmy měli spoustu šancí. Aktivnějším je zatím hodně zaměstnaný Dominik Furch, jehož obrana nefunguje zrovna stoprocentně. Zatím co Emil Garipov má skvělou podporu své obrany, tak střely jenž projdou, kterých není mnoho poctivě ukryje ve své moci.

Statistiky:

Střely: 25-16; zblokované střely: 12-9; přesilovky: 0/4-0/4; vhazování: 26-16.
40:00
39:28
Lukojanov si na středu levého kruhu obhodil mezi nohama Ahnelova a rychlou střelou se snažil zaskočit připraveného Furcha.
39:19
Bootha individuální akce končí sevřením trojicí domácích hráčů okamžitě za útočnou modrou čarou.
38:52
Varnakov vybojoval na prvé straně středního pásma kotouč a z pravého kruhu našel mezi kruhy z druhé vlny Tkajčova, který chtěl trefit mezírku mezi Furchovými betony, ale trefil pouze horní část levého betonu.
38:10
Furch dostal opravdu tvrdý hit od Grigorjeva, kterého do něj natlačil Kanaďan Azevedo.
37:52
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., hákování).

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Pestuško – 2 min., nesportovní chování).
37:52

37:03
Svitov na pravém kruhu vyčkával poměrně dlouho a v momentě, kdy mu do brankoviště najel Zacharčuk zkusil rychlou střelu. Zacharčuk ale nedokázal tečovat puk a ten tak končí v levém rohu.
35:34
U nahozeného puku byl v pravém rohu první Juňkov, který se snažil okamžitě poslat přihrávku před branku, ale kotouč se mu zamotal mezi bruslemi a nechal jej tak za sebou.
35:05
Nepřesná rozehrávka Ak Bars překročila všechny čáry a hvizd čárových tak vrací hru zpět před Garipova.
34:29
Z levé strany to zkusil po stahovačce a následné střele přes obránce z levého kruhu Lukojanov. Furch střelu vyrazil a Popov se snažil dorážet. Napodruhé Furch kotouč udržel ve své výstroji.
33:15
Nikitin to zkusil jako mnozí další od modré čáry, ale Garipovovi nevypadl kotouč z výstroje a tak se dojíždějící Burdasov nedostal k dorážce.
32:27
Hosté se snaží pokračovat v náporu i po vypršení trestu domácích. Ale když už projde nějaká střela, skvělý Garipov se o ni postará.
31:57
Vyloučený Ohtamaa za vysokou hůl je zpět na ledě a připojuje se k obraně.
31:34
Další vyhození Ak Bars. Hostům se přesilovka příliš nedaří a aktivní přístup jim zadělává velké problémy.
30:55
Lazarev je na levém mantinelu napadán dvěma hráči a jeho zaváhání stojí Omsk pásmo. Kazaň vyhazuje až k Furchovi.
30:17
Polovina hrací doby je pryč a Avangard má nyní příležitost na kontaktní branku, kterou nutně potřebují. O to se pokusil svým pokusem Sobotka, ale Garipov si střelu od modré čáry pohlídal a přerušuje hru.
29:57
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., vysoká hůl).
29:36
Nyní v držení Avangard, který kombinuje v levém rohu a následovně se na modré čáře dostal ke střele Ahnelov. Puk byl před brankou tečován, ale střelu to akorát zpomalilo.
29:03
Opět Tkačjov a jeho střela z pravého kruhu. Tentokrát neúspěšně mířil ke vzdálenější levé tyči.
28:12
Hosté vyhazují a dávají prostor čerstvým silám.
27:23
Okamžitě po buly přišla rychlá přihrávka na pravý kruh, kde číhal s napřeženou holí Tkačjov. Furch se stihl přemístit a levým betonem vyráží puk mimo branku.
27:12
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., sekání).
27:10
Po dlouhé kombinaci přihrávek Ak Bars dostal nabídku Sekáš na levé tyči, ale prudký pas sklepl těsně vedle levé tyče za branku Furcha.
26:30
Sekáč se přes pravou stranu nedostal přes obranu Omsku a posílá kotouč na modrou čáru.
25:12
Ahnelov zkusil podobnou střelu jako volil z Dinama Moskva Andrej Kutějkin ze středu hřiště. Garipov byl ale připraven a betony sráží střelu před branku.
24:39
Tokranov uklouzl na útočné modré a dává příležitost Avangardu přejít do protiútoku.
23:57
Malychin se u pravého mantinelu pásma Omsku dostal pod tlak a zadovkou vrací hru za branku Furcha.
23:22
Pjanov neúspěšný v osobním souboji s Azevedem, ale hosté nechtějí o pásmo přijít a okamžitě přispěchali Pjanovi na pomoc.
22:15
Zacharčuk ve středním pásmu sestřelil pronikajícího hráče a puku se ujímají domácí.
21:23
Tentokrát si Garipov na střelu ze stejné pozice ani nesáhl, protože mezi kruhy byla střela tečována domácím hráčem těsně vedle pravé tyče.
21:02
Garipov kontroluje kotouč ve své moci po střele z pravé strany.
20:50
První minutu se hraje ze strany na stranu, oběma týmům se nedaří přechod přes střední pásmo.
20:01
První třetina patřila jasně domácím Ak Bars Kazaň. Celkově Avangard k ničemu nepustili a většinu času se hrálo před Dominikem Furchem. První branku v utkání zapsal Alexandr Svitov, jehož šťastná rána propadla za Furchova záda. V závěru třetině perfektně tečoval kotouč Andrej Popov po střele Stepana Zacharčuka od modré čáry.

Avangard Omsk je tak ve svízelné situaci, ale mají ještě dvě třetiny na zdramatizování zápasu.
20:00
19:52
Pokus Grigorjeva z ostrého úhlu Garipova nepřekvapil a tak ukrývá kotouč lapačkou.
19:25
Omsk se snaží odpovědět a zlepšit si náladu při odchodu do šaten. Domácí se zatím v závěru třetiny brání úspěšně.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát jednu minutu.
17:33
Kazaň vstřelila branku!
Domácí podruhé zúročují svou aktivitu a získávají dvoubrankové vedení! Stepan Zacharčuk od modré čáry pouze nahodil kotouč směrem k brance a na pravé části levého kruhu pro vhazování změnil trajektorii kotouče ANDREJ POPOV. Tečovaný puk ještě zasáhl brusli bránícího Gustafssona, který nasměroval puk k pravé tyči. Asistence: Stepan Zacharčuk a Damir Musin.
17:13
Svitov v pravém rohu odvádí skvělou práci a přihrávkou na modrou čáru vyzval ke střele Ohtamu.
16:36
Hráči Avangardu drželi útočné pásmo poměrně dlouho, ale ke střele se nedostali téměř vůbec.
16:29
15:18
Diagonální přihrávka na pravý kruh přistála Zubovovi přímo před nosem a ten z první okamžitě napálil kotouč k bližší pravé tyči. Garipov se stihl přesunout a střelu přizvedl nad horní tyč.
14:29
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Zacharčuk – 2 min., hákování). Domácí mohou být rádi, že Zacharčukovo hákování nebylo potrestáno samostatným nájezdem.
14:17
13:50
Furch je zatím v klidu a bedlivě sleduje dění v obranném pásmu.
12:44
Svitov na buly opět úspěšný, ale Tokranov trefil pouze prvního clonícího hráče, od kterého se kotouč odráží pryč, čímž se hosté osvobozují.
12:30
Druhá přesilová hra pro domácí Ak Bars. Díky vyhrané buly stávají v útočném pásmu a snaží se vymyslet recept na druhou branku.
12:17
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jonas Ahnelöv – 2 min., držení protihráče).
11:47
Pokus Avangardu o vytvoření tlaku končí na holích hráčů Ak Bars, kteří se bez váhání řítí do protiútoku.
09:35
Domácí ve čtvrtém utkání otevírají stav utkání šťastnou brankou! Napadaný ALEXANDR SVITOV vybruslil z pravého rohu útočného pásma až na střed pravého kruhu, kde se dokázal dostat ke střele. Bylo to spíše takové plácnutí v nouzi, které bylo před tečováno těsně před brankou a puk obloučkem propadl za záda Furcha. Ten se ještě snažil brance zabránit, ale marně. Asistence: Vasily Tokranov.
09:11
Jarullin na spodní části pravého kruhu našel před brankou položenou čepel Svitova, který z bezprostřední blízkosti neprotlačil kotouč za Furchova záda.
09:06
08:26
Garipov si stále nesáhl na kotouč, jelikož i Burdasův pokus končí mezi kruhy sražen ven z pásma a Omsk tak musí vyklidit útočnou třetinu.
07:42
Sekáč vystihl přihrávku z pravého rohu a vysokým obloučkem vyhazuje až k Furchovi. Avangard musí začít od vlastní branky.
07:15
Buly vyhráli hosté a rychlými přihrávkami operují v obranném pásmu Kazaně.
07:06
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Varnakov – 2 min., nedovolené bránění).
06:36
Ihned po skončení přesilové hry vyrazil Furch tvrdý projektil před sebe a skokem přikryl kotouč lapačkou.
06:30
Vyloučení Burdasov je na ledě a připojuje se k obranné práci.
05:42
Ak Bars jsou opět v pásmu a kombinují, zatím se ke střele nedostali.
05:24
Avangardská čtyřka vyhazuje až ke Garipovovi a spěchá na střídačku.
04:44
Jarullin dostal přihrávku na střed pravého kruhu zpoza branky a tvrdou dělovkou trefil pouze hruď pozorného Furcha, který střelu krásně viděl.
04:30
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Anton Burdasov – 2 min., nedovolené bránění).
04:12
Furch vyrazil střelu od modré čáry k levé tyči, kde se snažil neúspěšně dorážet Tkačjov.
03:37
Domácí jsou mnohem aktivnější. Dalším důkazem je toho nenápadná střela Tokranova ze spodní části levého kruhu, kterou Furch vyrazil špičkou pravého betonu.
03:17
Gluchov na levém kruhu našel volného Popova mezi kruhy, který se nedokázal dostat ke střele a tak prodloužil kotouč Zacharčukovi na prvý kruh. Ten vystřelil z první a Furch jeho pokus vyráží.
02:15
Avangard chybuje při rozehrávce a celý propad zachraňuje Medveděv.
01:32
Malychin se dostal bez problémů do pásma Omsku a z mezikruží vystřelil zápěstím zpoza bránícího hráče. Furch si zákrokem nebyl příliš jistý, ale kotouč z jeho výstroje nevypadl.
00:24
Archipov se pokoušel z pravého rohu kluziště nahodit puk před branku, kam si neúspěšně sjížděl Svitov.
00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Batyršin, Jarullin, Sidorov, Tokranov – Azevedo, Tkačjov, Sekáč – Svitov (C), Archipov, Varnakov (A) – Malychin (A), Lukojanov, M. Gluchov – An. Popov, Glinkin, M. Lazarev.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Nikitin, Martynov, Ahnelöv, Gustafsson, Grigorjev, J. Medveděv, Orlov, Meňšikov (C), Děrvuk – I. Michejev (A), Zubov, Pjanov – Burdasov, Sobotka, Kučerjavenko – Pestuško, Fiščenko, Lemťugov – Juňkov, Booth..
V Osmifinále dokázala Kazaň porazit Ufu 4:1 na zápasy, naopak Omsk odehrál o zápas více. Přehrál Vladivostok 4:2 na zápasy. Poměrně hladce oba týmy přešli přes osmifinálové série do čtvrtfinále. Z této dvojice vzejde jeden tým, který postoupí dál. Poraženého čeká konec sezóny. Vítěz pokračuje v boji o Gagarinův pohár. Dnes je na programu čtvrtý zápas série. Úvodní dva duely se odehrály na ledě Omsku. První duel pro sebe Kazaň urvala v prodloužení, zatímco ve druhém duelu dokonce Omsku nedovolila skórovat a domů si vezla vedení 2:0. Ve třetím duelu však ztratila vedení 3:1 a prohrála v prodloužení.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům KHL! Vítejte u sledování textového přenosu ze čtvrtého duelu semifinále Východní konference mezi Kazaní a Omskem. Duel startuje v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.