KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Čerepovec - 4. října 2019   16:00

Ufa
Ufa
36:35' Chochrjakov (Kugryšev) • 51:30' Omark (Hartikainen, Larsen) • 56:57' Sošnikov (Larsen, Omark)
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Čerepovec
Čerepovec
24:55' J. Jakovlev  (Geraskin, N. Chlystov)
Ufa
Metsola (Sochatskij) – Panin, Larsen, Koledov, Lisovec, Pašnin, Ar. Sergejev – Manninen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Burmistrov, Sošnikov – Gimatov, V. Žarkov, Kartajev – Kadějkin, M. Majorov, Chochrjakov.
Ansons, Ovčinnikov – Galimov, Stroganov
Ufa Arena, Ufa
6196 diváků
Čerepovec
Podjapolskij (Chakimov) – N. Chlystov, Baldajev, Sizov, Chabarov, Makejev, Provolněv, Šulák, Rogov – Monachov, Jakimov, Liška – Kodola, Markovin, Morozov – Vovčenko, J. Jakovlev, Geraskin – A. Alexejev, Lapenkov, I. Zacharčuk.

Československá stopa v utkání
Adam Liška (ČER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:57

Libor Šulák (ČER) 0+0, 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě 12:39
Statistiky zápasu:
Střely na bránu 37:25, vhazování 41:16, hity 17:18, čas v útoku 15:14 – 9:52, vyloučení 3:5, osobní tresty 1:2, využití 1:1.
Salavat Julajev ukončuje třízápasovou vítěznou šňůru čerepoveckého Severstalu a oplácí hostům porážku 3:4 z minulé soboty.
Po bezgólové úvodní třetině otevřeli skóre v přesilovce hosté, ale ještě před druhou sirénou se Ufě podařilo vyrovnat. V závěrečném dějství pak rozhodl v 52. minutě dalším gólem po přihrávce zpoza brány Omark a pojistku dal v přesilové hře Sošnikov.
58:30'
Půldruhé minuty před sirénou domácí jen posouvají kotouč za bránu hostů a odjíždějí střídat. Akci Čerepovce rozjede zpoza branky Libor Šulák.
57:31'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Lapenkov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
56:57'
Ufa právě vstřelila branku!
17 vteřin před vypršením trestu proměňují domácí početní převahu. Od modré čáry po rychlé výměně puku střílí švihem dánský obránce Larsen a NIKITA SOŠNIKOV ze vzduchu šikovně tečuje do sítě. Asistence: Philip Larsen, Linus Omark.
56:15'
Hokejisté Ufy se v přesilovce příliš neženou dopředu a raději drží kotouč na svých holích.
55:14'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Makar Chabarov – 2 min., podrážení).
53:55'
Domácí hrají v plném počtu. Tahle přesilovka se hostům ani trochu nepovedla, vůbec se nedostali do útočného pásma.
53:27'
A znovu musejí žluto-černí pro kotouč za vlastní bránu.
52:51'
Ufa hraje toto oslabení výborně, Kadějkin zaváží puk do útočného pásma a tam důrazným napadáním nedovoluje Severstalu rozehrát.
51:55'
Nastává už třetí trest ufimského kapitána, ale ještě předtím si trenér hostů vyžádal oddechový čas.
51:55'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., podrážení).
51:30'
Domácí potvrdili vysokou úspěšnost na buly, Hartikainen objel bránu a zpoza ní vybídl ke skórování u tyče najíždějícího LINUSE OMARKA. Velmi podobný gól jako ten na 1:1. Asistence: Teemu Hartikainen, Philip Larsen.
51:14'
Pavel Koledov vyslal bombu ze středního pásma, Vladislav Podjapolskij vyráží betonem do výšky a puk se vlní v ochranné síti.
50:36'
Domácí příšerně propadli ve středním pásmu a hráči Čerepovce rázem ujížděli čtyři na jednoho! Alexejev přihrával po ledě křížem na zadní tyč, kde se Liškovi z úhlu nepodařilo překonat roztaženého Metsolu.
50:13'
Pokusy přejít útočnou modrou čáru opakovaně selhaly na obou stranách.
48:43'
Morozov sebral puk Larsenovi, jenže před bránou neměl rychlost a bekhendový blafák po ledě mu sjel z hokejky.
48:05'
Ránu švihem rozjetého Jakimova ukryl do lapačky finský brankář Ufy.
47:44'
Střelu obránce Severstalu Chabarova zachytil Žarkov, nerozpakoval se a odpálil kotouč na další zakázané uvolnění.
47:05'
Zakázané uvolnění na straně mužstva, pojmenovaného po baškirském národním hrdinovi Salavatu Julajevovi.
46:08'
Domácí rychlou souhrou vyšachovali soupeřovu obranu a Kadějkin z mezikruží trefuje hruď Podjapolského. Pokračovat se bude po pásmu reklam.
45:31'
V plynulé pasáži hry zaváží kotouč do útočného pásma Čerepovce Bogdan Jakimov.
45:08'
Dnešní utkání sleduje 6196 diváků.
44:04'
Zakázaným uvolněním se provinil Severstal Čerepovec.
43:22'
V závěru přesilovky promáchl prudkou přihrávku před bránou Morozov, pak pálil nepřesně z pravého křídla Provolněv a to už vyloučený kapitán Ufy otevírá dvířka z trestné lavice.
42:55'
Hosté se znovu usazují v útočném pásmu a kombinují s pukem.
42:06'
Střela Nikity Chlystova se od bruslí bránícího hráče odráží až za modrou čáru.
41:22'
40:46'
Ofsajd hostů, kteří následně vyhráli vhazování ve středním pásmu a rozjíždějí útočnou kombinaci.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:
Střely na bránu 31:18, vhazování 27:11, čas v útoku 12:31 – 5:09, vyloučení 2:5, využití 0:1.
V prostředním dějství měla Ufa opět více ze hry, i když takový tlak jako v úvodní třetině nevyvíjela a v jediném oslabení inkasovala z hole Jakovleva. Paradoxně po řadě zahozených přesilovek se Salavat Julajev konečně trefil do černého v plném počtu hráčů na ledě. Po Kugryševově přihrávce zpoza brány vyrovnal na v této chvíli platných a zasloužených 1:1 Chochrjakov.
40:00'
38:52'
Podjapolskij předvádí proti střele od modré čáry efektní semafor, dojíždějící Omark vyčítavě poklepal holí o tyčku a hosté se do něj hned pustili, jako by místo brány oklepával gólmana.
38:25'
Povzbuzení Baškirci dál atakují branku Čerepovce, situace připomíná přesilovou hru.
36:35'
Na přihrávku zpoza brány si najel mezi kruhy PJOTR CHOCHRJAKOV a z pokleku bez přípravy konečně odčaroval Podjapolského, jehož nechala obrana na holičkách. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
35:48'
Pelhřimovský rodák skáče na led a hosté jsou znovu v plném počtu. Ani čtvrtou přesilovku Ufa nevyužila.
34:43'
Až po téměř minutě hry zavezli domácí kotouč do útočného pásma, Omarkovu dělovku však Podjapolskij vyráží daleko před sebe a jeho spoluhráči vyhazují.
33:48'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Libor Šulák – 2 min., držení).
33:31'
Obránce hostů nezachytil křížnou přihrávku a na zadní tyči pálil zcela volný Dmitrij Kugryšev do šibenice. Brankář Podjapolskij se štěstím tutovku vytěsnil.
33:08'
Larsenovo nahození přizvedl jeden z hostujících hráčů nad bránu a do ochranné sítě.
32:09'
31:17'
Po dlouhých dohadech, kdy rozhodčí posílali zakrváceného kapitána Ufy umýt se do šatny, pokračuje hra v pěti na obou stranách.
31:17'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Jakovlev – 2 min., bitka).
30:50'
30:29'
Další kontr oslabených hostů končí ofsajdem, ale i vhazování ve středním pásmu jim vyhovuje.
30:12'
Severstal se osvobozuje, vyhazuje přes všechny čáry a může střídat.
29:45'
Ufa rozestavěla klasický přesilovkový vzorec. Manninenovu slabou střelu ještě zkoušel z otočky prodloužit po ledě Sošnikov, na brankáře si nepřišel, ale domácí zůstávají na kotouči.
28:50'
Vladislav Kartajev se pokoušel o kličku z nájezdu, ale puk se mu svezl po holi a skončil až za brankou. Morozov nečekal na jeho zpětnou přihrávku a strčil do břevna.
28:50'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
28:33'
Ufa nedokázala vyhodit a Metsola musel lapačkou lovit dobrou křížnou střelu Morozova.
28:09'
Vhazování však vyhráli hosté a po jejich protiútoku musel zasahovat Metsola proti Alexejevovi, po komerční pauze se bude vhazovat před brankou Ufy.
27:43'
Nikita Sošnikov odolal při jízdě podél hrazení dvěma hitům a zpoza brány zasunul puk pod výstroj Vladislava Podjapolského, čímž vybojoval buly.
26:59'
Po delším čase nápor Ufy, Burmistrov napálil z vrcholu kruhů odražený kotouč do zadního hrazení.
25:54'
Hosté mohli přidat další gól, když si Baldajev na falešném pravém křídle vyměnil křížné přihrávky s Liškou. Domácí obrana byla zcela rozhozená, ale čerepovecký obránce z těžkého úhlu nedokázal trefit bránu pukem, nýbrž ji pouze zboural vlastním tělem.
24:55'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Takhle má vypadat přesilovka. Přetížená domácí čtyřka si nemohla vydechnout ani na vteřinu a před bránou neuhlídala JEGORA JAKOVLEVA, který vložil hůl do Geraskinovy střílené přihrávky. Asistence: Igor Geraskin, Nikita Chlystov.
24:43'
Severstal v přesilovce svírá domácí čtveřici, nebezpečně pálil Chlystov od modré a hosté nepouštějí Ufu k puku.
24:06'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Pašnin – 2 min., hákování).
21:57'
Obránce Jevgenij Lisovec z úhlu střílel do ramene Podjapolského a byl to vůbec jediný zákrok brankáře Severstalu v celém oslabení. Vyloučený Chlystov skáče na led.
21:29'
Letos debutující Ivan Zacharčuk v oslabení ujel do brejku, položil si na led Omarka a zblokovanou střelou do ochranné sítě vybojoval pásmo i cenné vteřinky.
21:05'
Přesilovka zatím Ufě vůbec nevychází, žluto-černí opakovaně vyhazují kotouč do středního pásma.
20:01'
Statistiky první třetiny:
Střely na bránu 11:5, vhazování 11:6, čas v útoku 5:41 – 2:22, vyloučení 0:2.
Snad až na první tři a poslední tři minuty měla Ufa celou třetinu výraznou převahu, ale Podjapolského se jí nepodařilo překonat. V závěru se dostali do jediné velké šance také hosté, skóre ovšem zůstává bezbrankové. Domácí ještě čeká po přestávce takřka kompletní dvouminutová přesilovka.
20:00'
19:57'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).
19:38'
Metsola spěchá na lavičku a domácí hrají v šesti. Larsen však nedokázal zavézt kotouč přes útočnou modrou, Ufa musí zpátky.
18:34'
Čerepovec se v závěru třetiny nadechl a získává další vhazování v útočném pásmu.
17:59'
Největší šance přišla paradoxně na opačné straně. Domácím ujel kotouč a zblízka mohl z mezikruží střílet zcela volný Vovčenko. Brankář Metsola bruslí puk vykopl před sebe a pak odolal i dvěma dorážkám jeho spoluhráčů.
17:41'
Ofsajd Čerepovce, vhazuje se ve středním pásmu.
17:04'
Omark zpoza brány nabil Hartikainenovi, finský útočník zblízka bez přípravy trefuje betony Podjapolského.
15:14'
Znovu Kadějkin, využil podklouznutí hostujícího Makejeva a zprava hledal před bránou nataženou hůl Maxima Majorova, ale prudký kotouč stačil parťák jen tečovat vedle.
14:52'
Zeleno-modří museli pro puk znovu až za vlastní bránu a rychlý průnik po pravém křídle zakončil opět do brankáře Kadějkin.
13:23'
Salavat Julajev vyvíjí trvalý tlak, ale do vyložených šancí se přes důraznou obranu hostů nedostává. Maxim Majorov napálil odražený kotouč příklepem z pravého kruhu jen do Podjapolského výstroje a čeká nás další komerční přestávka.
11:33'
Lehce povyjetý Vladislav Podjapolskij rozštěpem přikryl kotouč pod betonem po nahození Philipa Larsena.
10:59'
Hosté se vymanili z tlaku, ale vrcholem jejich aktivity bylo nahození kotouče za branku.
10:10'
Rogov narazil pronikajícího Manninena v rohu kluziště a založil protiútok, Severstal se však daleko nedostal a opět se musí bránit.
8:46'
Dmitrij Kugryšev z pravého křídla švihem na zadní tyč přinutil Podjapolského k zatím nejtěžšímu zákroku vyrážečkou.
8:30'
7:54'
Až v závěru přesilovky se Ufa usazuje v útočném pásmu, Omarkova pobídka z pravého mantinelu však adresáta nenašla a Čerepovec se osvobozuje.
6:30'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bogdan Jakimov.
5:00'
Omlouváme se za technické potíže. Stav zápasu je zatím bezbrankový a v posledních minutách nebyla k vidění ani výraznější šance.
2:18'
Zápas začal ve svižném tempu a každý z brankářů už má dva zásahy na kontě. Nejprudší ránu měl od modré ufinský zadák Koledov.
0:31'
Domácí hrají v zelených dresech a modrých kalhotech, hosté nastoupili ve žluto-černé sadě. Rychle musel zasahovat Podjapolskij proti Sošnikovovi.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Sochatskij) – Panin, Larsen, Koledov, Lisovec, Pašnin, Sergejev, Rubinčik – Manninen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Burmistrov, Sošnikov – Gimatov, Žarkov, Kartajev – Kadějkin, Majorov, Chochrjakov – Alalykin.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Chlystov, Baldajev, Sizov, Chabarov, Makejev, Provolněv, Šulák, Rogov – Monachov, Jakimov, Liška – Kodola, Markovin, Morozov – Vovčenko, Jakovlev, Geraskin – Alexejev, Lapenkov, Zacharčuk.

Rozhodčí: Ansons, Ovčinnikov – Galimov, Stroganov.
V sestavě hostů se objevuje také český reprezentant Libor Šulák, který začne podle zápisu ve čtvrté obranné dvojici. Slovenské křídlo Adam Liška je v zahajovací formaci Čerepovce.
Adam Liška (ČER) 12 zápasů / 4+0

Libor Šulák (ČER) 10 zápasů / 0+1
Vzájemné zápasy těchto soupeřů bývají mimořádně vyrovnané, za poslední čtyři sezóny včetně letošní vyhrál jen jednou vítězný celek vyšším než jednogólovým rozdílem. Loni dva dny před Vánoci otočila Ufa na domácím ledě v poslední části hry z 1:2 na konečných 3:2.
Severstal Čerepovec (3-3-1-6, 34:37) zahájil sezónu dost mizerně, za devět kol si připsal jen jednu výhru. Ze šňůry tří posledních domácích zápasů však bodoval naplno proti Rize (6:1), Minsku (3:2 po prodloužení) i ve zmíněném duelu s Ufou 4:3 a dotáhl se v Západní konferenci jen o skóre za postupovou osmičku, oproti osmému Minsku má však odehráno o zápas více.
Kanadské bodování: Vovčenko 4+6, Geraskin 3+4, Trubačov 2+5, Markovin 2+4, Alexejev 2+4.
Podruhé v průběhu týdne se potkávají v KHL hokejisté Ufy a Čerepovce a domácí budou chtít oplatit soupeři těsnou porážku 3:4 z jeho ledu.
Salavat Julajev Ufa (7-0-1-4, 31:27) se už oklepal a po porážkách v Petrohradě a Čerepovci v úterý porazil doma Nižnij Novgorod 5:1, když se čtyřmi body blýskl švédský centr Linus Omark. Ufě patří ve Východní konferenci čtvrtá příčka.
Kanadské bodování: Omark 3+10, Sošnikov 6+4, Larsen 4+6, Hartikainen 7+2, Manninen 0+6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.