MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Bělorusko - 9. května 2018   16:15

Švýcarsko
Švýcarsko
01:37' Vermin (Niederreiter, Untersander) • 18:40' Andrighetto (Meier) • 39:45' Vermin (Meier, Diaz) • 42:29' Corvi (Diaz) • 46:44' Meier (Andrighetto, Hofmann)
5:2
(2:2, 1:0, 2:0)
Bělorusko
Bělorusko
05:54' Platt  (Linglet, Djukov) • 10:46' Pavlovič  (Kovyršin, Matěruchin)
Švýcarsko
Ohlund (Švédsko), Rantala (Finsko) – Davis (USA), Otmachov (Rusko)
Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)
5 445 diváků
Bělorusko

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Utkání v kodaňské Royal Areně sledovalo 5 445 diváků.
Střely na branku: 45 – 24
Je dobojováno. Švýcaři nakonec duel s Bělorusy zvládli, ač to s nimi ještě ve druhé třetině moc dobře nevypadalo. Ve třetím dějství přidali ještě dva góly, když se postupně prosadili Enzo Corvi a Timo Meier a rozhodli tak o důležité švýcarské výhře. Bělorusové tak zůstávají na šampionátu stále bez výhry a bez bodů.
59:44'
Ještě přichází faul Korobova, který dostává dvě minuty za nedovolené bránění a ten už sedí na trestné lavici. Nic to ale na vývoji utkání už nezmění.
59:44'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Dmitrij Korobov – 2 min., nedovolené bránění).
59:26'
Švýcaři jsou znovu u kotouče a ještě zakládají asi poslední akci utkání. Ale před Karnauchovem se prosadit nedokázali.
59:03'
Zápas se už jenom dohrává. Švýcaři mají slušný náskok a Bělorusové naopak už vědí, že s utkáním už nic nemohou udělat.
58:21'
Noah Rod se zjevil zčistajasna v prostoru mezi kruhy, svou pohotovou střelou ale poslal kotouč jen vedle pravé tyče Karnauchova z jeho pohledu.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29'
Nino Niederreiter operoval před brankou Běloruska, o kotouč ho ale obral Děnisov a poslal tak svůj celek ještě útočit.
56:52'
Chenkel se pak musel vracet zpět, když na branku Bělorusů jeli dva Švýcaři. Soupeř ale celou situaci zvládl a od Karnauchova tak zakládá další akci.
56:24'
Lisovec byl znovu agilní a pokusil se o střelu z levé strany, ta zamířila jen za branku švýcarského týmu.
56:00'
Nic z toho ale nebylo a hned na to mířili před Berru zase Bělorusové, po jejich střele ho ale vůbec neohrozili.
55:49'
Po vhazování před švýcarskou klecí získali puk hráči s heltvétským křížem na prsou a unikali do útočného pásma.
55:32'
Na druhé straně se pokoušel vysunout Timo Meier, ale neměl tolik rychlosti, aby stíhal vracejícího se běloruského obránce.
55:25'
Berra si nyní připsal důležitý zákrok proti jedovce Lisovece, který na něho pálil ze střední vzdálenosti. Švýcarský gólman ale pohotově zakročil a chytil puk do své lapačky.
54:40'
Děnisov chtěl nahodit puk do středního pásma, aby poslal svůj tým útočit, ale jeho nahození bylo příliš rychlé a u kotouče jsou tak znovu Švýcaři.
53:49'
Sven Andrighetto poslal puk Verminovi, jenž poté vystřelil, ovšem hattrick prozatím nezavršil. U puku jsou znovu Bělorusové a ještě se pokusí něco vymyslet před brankou Reta Berry.
52:52'
Berra chvíli nevěděl, kde je puk po střele Kovyršina, nakonec ho měli zpět Bělorusové, kteří znovu stříleli. Ale tentokráte pomohla brankáři Švýcarska jeho obrana.
52:17'
Naopak Bělorusové se pokusili o útočnou akci, ale obrana Švýcarů je v jejich rozletu včas zastavila a poslala puk do středního pásma.
51:49'
Švýcaři si hlídají svůj bezpečný náskok, který je v tuto chvíli už tříbrankový a nikam se do bezhlavých akcí neženou. Nyní se bude ale vhazovat v jejich pásmu. To až po komerční pauze.
51:18'
Bělorusko je už v plném počtu.
51:00'
Nino Niederreiter dobře nezpracoval puk a ten pak získala obrana Běloruska. To se poté znovu dokázalo osvobodit.
50:23'
Enzo Corvi objel běloruskou klec a pokusil se o zakončení z pravé strany, ovšem byl nepřesný a Karnauchov tak nemusel vůbec zasahovat.
49:55'
Až nyní vzal puk Kitarov a ten tak letí až před Berru. Jeho tým tak bude muset další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
49:24'
Po střele švýcarského týmu se nedostali Bělorusové ke kotouči a nemohli tak vyhodit kotouč až před branku Švýcarů.
49:18'
Moc dlouho jim to ale nevydrželo. Pavlovič zahákoval soupeře a dostává dvě minuty za hákování. Po komerční přestávce tak začne přesilová hra Švýcarů.
49:18'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Alexandr Pavlovič – 2 min., hákování).
48:44'
Bělorusové jsou v plném počtu.
48:37'
A další vyhození puku a vypadá to, že běloruský tým své oslabení zvládne.
48:07'
Švýcaři se usadili v útočném pásmu a operují před Karnauchovem, ale zatím se jim nedaří ho překonat. Bělorusové se tak osvobozují.
46:44'
Vyloučení v týmu Bělorusko (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Charles Linglet.
46:44'
Potvrzeno, sečteno. Branka Meiera potvrzena a platí. Přichází tak trest pro běloruskou střídačku.
46:44'
Stále není branka potvrzena, arbitři řeší celou situaci stále s videorozhodčími.
46:44'
Celou situaci ale ještě posoudí videorozhodčí. Běloruská lavička si bere coach´s challenge, domnívala se totiž, že šlo o ofsajdové postavení a také bránění brankáři. Uvidíme, jak to celé dopadne.
46:44'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Ale nakonec se to hráči San Jose povedlo a ve švýcarském dresu dává tak svou první branku na světovém šampionátu. TIMO MEIER se dobře postavil na levou stranu, kde poté odražený kotouč napálil nekompromisně za Karnauchovova záda – 5:2. Asistence: Sven Andrighetto a Grégory Hofmann.
46:24'
Meier poslal kotouč Diazovi, ten poté vrátil zase puk zpět prvně jmenovanému, ale nakonec Meier neprocpal kotouč za Karnauchova.
45:45'
Delší dobu se drželi v útočném pásmu hráči Švýcarska, ale nedokázali ohrozit Karnauchova. Poté se také dopustili ofsajdu a hra tak byla vykázána do středního pásma.
44:52'
Švýcaři jsou kompletní a začíná jejich přesilová hra.
44:32'
Děnisov dostal puk do útočného pásma, ale před Berrou zakončit nedokázal. Hru tak otáčejí Švýcaři zase na druhou stranu.
43:47'
Chvíli se tak bude hrát ve čtyřech hráčích, pak začne švýcarská přesilovka.
43:47'
Ovšem také Pavlovič zasáhl soupeře vysokou holí a jelikož se v obličeji Scherweye objevila krev, inkasuje běloruský hráč dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.
43:47'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Alexandr Pavlovič – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
43:43'
Zatím se ale běloruský celek nedokáže dostat do tempa a žádná střela na Berru nezamířila.
42:52'
Bělorusové budou mít nyní šanci dostat se na dostřel jediné branky, neboť budou hrát přesilovou hru při vyloučení Diaze.
42:52'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Raphael Diaz – 2 min., vysoká hůl).
42:29'
Hned na začátku třetí třetiny jdou Švýcaři už do dvoubrankového náskoku. ENZO CORVI napálil puk z vrcholu pravého kruhu a prostřelil tak Karnauchova – 4:2. Asistence: Raphael Diaz.
41:35'
Švýcaři jsou hodně aktivní a snaží se své vedení navýšit. Nyní jsou těsně před Karnauchovem.
40:22'
Hned po vhazování ve středovém kruhu se k puku dostali Švýcaři a hned si to namířili směr branka Běloruska.
40:01'
Střely na branku: 33 – 17
I druhá třetina je za námi. V ní to vypadalo, že se branky nedočkáme, ale opak byl pravdou. Až patnáct vteřin před koncem strhl vedení na švýcarskou stranu Joël Vermin a gólem do šatny tak dal svému celku vedení. Nutno ale podotknout, že Bělorusové byli lepším týmem a klidně mohli jít do vedení oni. Nestalo se tak, každopádně nás čeká velmi zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 18:05.
40:00'
39:45'
Patnáct vteřin před koncem druhé třetiny strhávají vedení na svou stranu Švýcaři. Před běloruskou brankou vznikl zmatek a toho využili právě hráči Švýcarska. JOËL VERMIN pak vystřelil na Karnauchova, kterého ale nepřekonal, následnou střelou ale dorazil se štěstím za jeho záda svou vlastní střelu a dává tak prozatím klid na hokejky svých spoluhráčů – 3:2. Asistence: Timo Meier a Raphael Diaz.
39:24'
Nyní zaútočili hráči Běloruska, kteří se ale také nedostali do zakončení a hru na opačnou stranu otáčejí znovu Švýcaři.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Švýcarský tým se pak znovu natlačil před běloruskou branku, ale tentokráte se ke střele vůbec nedostal.
38:00'
Sven Andrighetto si sjel na pravou stranu a bleskurychle vystřelil. Karnauchova nyní zachránila tyč jeho branky, kterou útočník Švýcarska trefil.
37:42'
V závěru druhé třetiny uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Tuto herní variantu jsme dnes ještě nezaznamenali.
37:42'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nino Niederreiter – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Bělorusko (Geoff Platt – 2 min., nedovolené bránění).
37:08'
Od modré čáry se pokusil vystřelit Dean Kukan, ovšem jeho ránu srazil jeden z beků Běloruska a to se vydalo do dalšího útoku.
36:55'
Přichází další komerční přestávka.
36:49'
Nyní už po vhazování zavezli Bělorusové puk směrem dopředu, ale příliš dlouho se v útoku neohřáli. Na řadě s útokem jsou tak zase po delší době Švýcaři.
36:41'
Chenkel pak po vyhraném buly odpálil puk znovu na icing a vhazování před Karnauchovem se tak bude opakovat v krátkém sledu po sobě znovu.
36:31'
A opět stejná písnička. Švýcarům až nyní pomohlo zakázané uvolnění Bělorusů a získali tak zadarmo útočné pásmo.
35:17'
Děnisov sebral Scherweyovi puk ve středním pásmu a opět otáčí hru před Berru. Švýcaři jsou tak stále pod menším běloruským tlakem a nedokáží se z něho vymanit.
34:38'
Po chvíli se do útočného pásma dostali hráči Běloruska znovu a švýcarští hráči se tak museli opět bránit. Nyní už mají puk a míří s ním až před Karnauchova.
34:03'
Drozd před Berrou tečoval Šarangovičovu střelu, ale Berra zasáhl svým pravým betonem a podržel tak svůj tým. Nicméně běloruský tým stále operuje před jeho brankou.
33:34'
Děnisov je na ledě a Bělorusku je tak v plném počtu.
33:15'
A další vyhození puku Bělorusy až před Berru a z přesilovky švýcarského týmu už moc času nezbývá.
32:37'
Už jsou zpět před brankou Bělorusů. Diaz střílel na Karnauchova a dojíždějící Meier nedokázal uklidit odražený puk za jeho záda. Následně pak se Bělorusové zase osvobozují.
32:11'
Nino Niederreiter se sám vykázal z pásma, když dostal z otočky puk za modrou čáru. Švýcaři se tak musí vracet zpět a postupně se dostat zase do útočné třetiny.
31:50'
Švýcaři se už usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali. Přišlo tak první osvobození Bělorusů.
31:34'
Děnisov srazil k zemi do kolene Meiera a dostává dvě minuty za zásah do nohou. Švýcaři tak mají šanci strhnout vedení na svou stranu v přesilové hře.
31:34'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vladimir Děnisov – 2 min., zásah do nohou).
31:18'
Bělorusové se na chvíli opět usadili před brankou Berry, ale nakonec ho svým střeleckým pokusem neohrozili. Následně pak otáčejí hru na druhou stranu Švýcaři.
31:01'
Jenže švýcarský tým dokázal vyhodit kotouč do bezpečí a znovu se tak Bělorusové vracejí zpět. Nicméně jsou nyní lepším týmem a Švýcaři spíše tím nervóznějším.
30:21'
Karnauchov povyjel z branky a pomohl tak obraně, která si převzala kotouč a už míří před švýcarskou brankou.
30:14'
Následuje další komerční přestávka.
29:47'
Mezitím z hloubi vlastního obranného pásma založili akci Švýcaři, ovšem jejich dotírání před Karnauchovovou brankou bylo neúspěšné.
29:16'
Lisovec poslal puk do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a běloruská pětice jde střídat. Na ledě tak budou čerstvé síly.
28:59'
Sven Andrighetto se dostal na druhé straně k dobré šanci. Do jízdy dostal přihrávku na levou stranu, jeho zakončení ale stál v cestě zákrok Karnauchova.
28:24'
Jevgenij Lisovec byl v prostoru mezi kruhy připraven, jeho střela po zemi ale skončila mimo švýcarskou klec. Nicméně souvislý jejich tlak pokračuje před Berrou i nadále.
27:46'
Děnisov dostal kotouč do útočného pásma, nikdo ze jeho spoluhráčů tam ale nebyl a rázem se tak dostala ke konci jejich slibná snaha.
27:16'
Nino Niederreiter je na ledové ploše a Švýcarsko je tedy v plném počtu.
27:00'
Další osvobození Švýcarů, kteří zatím své oslabení hrají velmi dobře. Bělorusové se tak musejí vracet zase zpátky do obrany.
26:32'
Už se ale Bělorusové vrátili zpět a operují před Berrou. Ten si tak musí své brankoviště hlídat, aby se nikdo ze soupeřů nedostal ke střele.
25:59'
Müller sebral Bělorusům puk a hned ho poslal až před Karnauchovovu branku. Pošetřil tak cenné vteřiny z oslabení Švýcarska.
25:16'
Bělorusové mají šanci znovu strhnout vedení na svou stranu. Nino Niederreiter dostává dvě minuty za vysokou hůl a bude rád, když bude na trestné lavici sedět celou dobu.
25:16'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nino Niederreiter – 2 min., vysoká hůl).
25:02'
Bělorusové se drží stále před brankou Švýcarů a na Berru šla další střela. Jemu ale pomohla obrana a nemusel vůbec zasahovat.
24:13'
Pavlovič hledal přihrávkou Kovyršina, jenž si sjížděl na střelu, ale dobře puk netrefil. Ten tak končí jen na zadním mantinelu za brankou Reta Berry.
23:49'
Linglet nepřesně střílel na Berru, poté se k odraženému puku dostal Korobov, ale také jeho dorážka byla nepřesná. Skóre se tak v tuto chvíli nemění.
22:55'
Alexandr Kitarov potáhl puk podél pravého mantinelu, tam ho ale čistě zastavil jeden ze švýcarských obránců a hra se tak otáčí opět na opačnou stranu.
22:41'
A Reto Berra musel být pozorný proti jedovce od Gavruse. Tu pokryl a následně pak přerušil hru, neboť na něho dotírali běloruští útočníci. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
22:06'
Diaz sebral puk od Müllera, ale poté se z pravé strany ke střele nedostali. Bělorusové si tak přebírají kotouč zpět a míří s ním bleskově do útočného pásma.
21:35'
Švýcaři se dostávali do slibné akce, ale zastavilo je postavení mimo hru a ta se tak stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.
21:00'
Na druhé straně zakončoval z první Pavlovič, ovšem ani on svou šanci mezi tři tyče neposlal. Bělorusové ale stále zůstávají v útočném pásmu, kde operují před Berrou.
20:27'
Simon Moser se hned v úvodu druhé třetiny dostal ke střele z levého kruhu a jeho rána pak prošla jen těsně vedle Karnauchovy branky.
20:01'
Střely na branku: 16 – 7
První třetina tohoto duelu je za námi. V ní jsme viděli čtyři branky. Nejprve skóre už ve druhé minutě otevřel Joël Vermin a zdálo se, že Švýcaři nastartovali své motory. Byli i lepším týmem, ale pak přišla v šesté minutě odpověď od Geoffa Platta a bylo vyrovnáno. V jedenácté minutě šli Bělorusové dokonce do vedení. Alexandr Pavlovič potrestal chybu švýcarské obrany a Bělorusové vedli. Jenže necelou minutu a půl před koncem první periody Švýcaři manko smazali, když se prosadil z úhlu Sven Andrighetto a po odchodu do kabin se tak Švýcarům dýchá o něco lépe. Uvidíme, co nám přinese druhá část hry, která začne přibližně v 17:10.
20:00'
19:55'
Tam ale neuspěli a do akce na druhé straně se pak dostali Švýcaři, kteří svou kombinaci do zdárného konce nedotáhli. Už se tak v této části hry nic nestane.
19:30'
Bělorusové jsou u puku a ještě se pokoušejí zamířit před švýcarskou branku.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:40'
A přeci jen je v závěru první třetiny vyrovnáno. Timo Meier, čerstvá posila ze zámoří, pálil na Karnauchova. Ten vyrazil puk na pravou stranu, kde si ho sebral SVEN ANDRIGHETTO a z prakticky nulového úhlu poslal kotouč za jeho záda i s pomocí odrazu od tyčky jeho branky – 2:2. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Timo Meier.
18:03'
Pokus o teč Švýcarů se nepovedla. Poté Meier vybojoval puk za brankou Bělorusů, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl před brankou připraven převzít přihrávku. Kotouč tak letí do středního pásma.
17:36'
Švýcaři jsou už v plném počtu a také oni své první oslabení zvládli bez úhony.
17:04'
Platt dostal do předbrankového prostoru puk od Matěruchina, ale z otočky se poté prosadit nedokázal. Následuje další osvobození Švýcarů.
16:18'
Švýcaři vystihli rozehrávku běloruského celku a hned na to pak vyvezli ve dvou kotouč až před jejich branku. Další přesilovkovou akci tak budou muset zakládat z hloubi svého obranného pásma.
15:53'
A hned se Bělorusové usadili v útočném pásmu a Berra musel být v pozoru. Střelu Kovyršina ale dokázal pokrýt a poté se švýcarský celek osvobodil.
15:36'
Bělorusové si také vyzkoušejí přesilovou hru. Niederreiter inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a už sedí na trestné lavici.
15:36'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nino Niederreiter – 2 min., nedovolené bránění).
14:57'
Corvi se natlačil před běloruskou klec, ale jeho zakončení nebylo přesné. Puk je ve středním pásmu a útočit znovu pospíchají Bělorusové.
14:24'
Hráči Běloruska se pak do útočného pásma nedostali a zrodila se akce na švýcarské straně. Po střele Tima Meiera musel zasahovat Karnauchov a před dotěrnými útočníky švýcarského výběru pak raději zastavil hru.
14:19'
Bělorusové se dostali do postavení mimo hru a hra je přerušena. Vhazovat se tak bude znovu ve středním pásmu.
13:46'
Sven Andrighetto se sice dostal ke střele před brankou Běloruska. Jenže jeho projektil neměl tak silnou razanci, aby ohrozil Karnauchova. Ten také nemusel vůbec zasahovat.
12:49'
To je pro Švýcary pořádná rána. Najednou jsou to oni, kdo musí dohánět jednobrankové manko. Zatím se jim ale nedaří dostat se do blízkosti Karnauchova.
10:46'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Nyní se to ale už povedlo a Bělorusové jdou do vedení. Po hrubé chybě švýcarské obrany střílel nepokrytý Jevgenij Kovyršin. Berra stačil puk vyrazit, ale ALEXANDR PAVLOVIČ ho z dorážky a z bekhendu uklidil za jeho záda – 1:2. Asistence: Jevgenij Kovyršin a Alexandr Matěruchin.
10:19'
Poté se okamžitě do rychlé akce dostali Bělorusové. Lisovec střílel od modré čáry, jeho přihrávku pak sebral Matěruchin, ale jeho střela šla mimo.
10:13'
Zakázané uvolnění Bělorusů vrací hru zpět před branku Běloruska. Vhazovat se bude opět po pravici Karnauchova.
10:02'
Z levé strany z velmi těžkého úhlu nahodil černou gumu před branku Mirco Müller a Karnauchov raději po převzetí puku přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce. To ale až po komerční přestávce, která právě následuje.
09:26'
Bělorusové ožili a od vyrovnání jsou daleko více před švýcarskou brankou, než tomu bylo v úvodu utkání. Nyní se vhazuje ve středním pásmu, blíže švýcarské brance.
08:49'
Berra musel za vlastní branku, aby pomohl spoluhráčům. Ti si kotouč následně pak převzali a hned zamířili do útočné třetiny.
08:44'
Hofmann střílel na Karnauchova. Poté se k dorážce před ním dostal Tristan Scherwey, ale jeho střele z levého kruhu chybělo více přesnosti. Puk pak poslal jen do clonícího soupeře.
08:02'
Bělorusové se znovu dostali do blízkosti švýcarské branky, Kovyršin ale přízemní střelu poslal jen vedle pravé tyčky Berryho branky.
07:19'
Švýcaři se hned po inkasované brance dostali do akce na druhé straně, ale Meier se mezi tři tyče z prostoru mezi kruhy netrefil.
05:54'
A z ničeho nic přichází běloruské vyrovnání. Charles Linglet dostal za švýcarskou branku kotouč, který poté zpoza ní poslal těsně před Berru a tam už GEOFF PLATT poslal kotouč pod horní část jeho branky – 1:1. Asistence: Charles Linglet a Roman Djukov.
05:31'
Bělorusové se v útočné třetině příliš dlouho neohřáli a hned na to pak ujeli Švýcaři do další akce. Po střele Untersandera ale zakročila obrana Bělorusů.
04:59'
Sven Andrighetto si sjel na pravý kruh, odkud vyslal nebezpečnou střelu. S tou si ale Karnauchov dokázal poradit a hned na to poslal puk svým spoluhráčům.
04:19'
04:12'
Až nyní letí puk až před branku Berry a to už se blíží také závěr švýcarské přesilovky.
03:38'
Enzo Corvi převzal puk od Niederreitera, po jeho ráně pak musel znovu do zákroku Karnauchov. Znovu se ale jeho spoluhráčům nepodařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
03:01'
Hned na to se hráči s helvétským křížem na prsou usadili v útočném pásmu a na Karnauchova šly další střely. Ty dokázal pokrýt, ale stejně se Bělorusům nepovedlo puk vyhodit.
02:19'
A budou mít možnost své vedení navýšit. Dvě minuty inkasuje Děnisov za vysokou hůl a Švýcarsko si zahraje přesilovou hru jako první.
02:19'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vladimir Děnisov – 2 min., vysoká hůl).
01:37'
Švýcaři pak zůstali v pásmu Bělorusů, kde nadále hrozili před Karnauchovem. Poté střílel Nino Niederreiter, ale jeho projektil vyrazil brankář Bělorusů pouze před sebe a na přesnou dorážku JOËLA VERMINA byl už krátký – 1:0. Švýcarsko tak jde do vedení velmi brzy. Asistence: Nino Niederreiter a Ramon Untersander.
00:56'
Karnauchov si připsal svůj první zákrok. Proti němu střílel nebezpečně Nino Niederreiter, ale běloruský brankář vyrazil puk před sebe.
00:22'
Poté se do útočného pásma dostali Bělorusové, kde chvíli operovali před švýcarskou klecí, ovšem do zakončení se nedostali. Berra tak byl bez práce a do útoku míří jeho spoluhráči.
00:10'
Jenže poté zmizel puk z dohledu sudích a ti tak vrací vhazování zpět do středového kruhu.
00:03'
Od úvodního vhazování jsou u kotouče hráči Švýcarska a už směřují směrem k běloruské brance, kterou se poprvé pokusí ohrozit.
00:01'

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Niederreiter (A), Corvi, S. Moser (A) – Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Scherwey, Haas – Baltisberger, Schäppi, Rod – Riat.

Bělorusko: M. Karnauchov (Trus) – Děnisov, Vorobej, Djukov, Korobov (A), Lisovec, Chenkel, Falkovskij – Platt, Šarangovič, Linglet – Matěruchin, Pavlovič (C), Kovyršin – Razvadovskij, Kislyj, Gavrus – Drozd, Děmkov, Levša – Kitarov (A).

Rozhodčí: Ohlund (Švédsko), Rantala (Finsko) – Davis (USA), Otmachov (Rusko).
Švýcarsko na MS už posílil Timo Meier, jenž do dějiště šampionátu přiletěl po vypadnutí Žraloků ze San Jose a dnes už nastoupí ve druhé formaci.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly v dubnu letošního roku v přípravě před MS v rámci dvojzápasu. Švýcaři nejprve zvítězili 3:2 a hned na to skončil výsledek znovu těsně ve prospěch švýcarského celku, a sice 2:1. Jak to dopadne dnes?
Bělorusko

Bělorusko na turnaji ještě nezvítězilo a rozhodlo se k překvapivému kroku. Po nepovedeném úvodu do turnaje totiž vedení svazu odvolalo kouče Lewise a tým přebral dosavadní asistent Sergej Puškov. Bělorusové jsou ve skupině A na posledním osmém místě bez zisku jediného bodu a s hrozivým skóre 2:17. Postupně nestačili na Švédsko, Francii a Rusko. V dnešním duelu proti Švýcarům to nebudou mít vůbec jednoduché, přesto se pokusí konečně na právě probíhajícím světovém šampionátu konečně uspět.

Nejproduktivnější hráči Běloruska

1. Pavel Vorobej 2 body (1+1)
2. Alexandr Pavlovič 1 bod (1+0)
3. Dmitrij Korobov 1 bod (0+1)
Švýcarsko

Švýcaři začali mistrovství světa zatím dobře. V prvním duelu porazili Rakousko 3:2 v prodloužení a pak přišla velmi důležitá výhra nad Slovenskem, kterému nepovolili ani gól a brali výhru 2:0. Třetím soupeřem byl Švýcarům omlazený tým České republiky a v tomto utkání došlo k velké přestřelce. Švýcaři vedli už 3:1 a 4:2 ve druhé třetině, ovšem ještě v této části hry Češi srovnali a začínalo se znovu od začátku. Duel nakonec došel do prodloužení, které také nerozhodlo. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, ve kterých uspěli Češi, když se jako jediný prosadil Michal Řepík. Švýcaři tak získali jeden bod do tabulky skupiny A, na svém kontě jich mají šest a jsou třetí.

Nejproduktivnější hráči Švýcarska

1. Nino Niederreiter 4 body (3+1)
2. Mirco Müller 4 body (1+3)
3. Gregory Hofmann 3 body (1+2)
Hezké odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. V rámci dalšího hracího dne nás v prvním zápase čeká souboj mezi Švýcarskem a Běloruskem. Utkáním Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.