Ode mne je to pro dnešek z haly Čižovka vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.
Kanada si tak na svůj účet připisuje dva body za výhru v prodloužení a v tabulce skupiny A jde před Švédsko. Oba mají sice na svém kontě shodně 15 bodů, Kanada ale díky lepšímu vzájemnému zápasu zatím okupuje čelní pozici.
Je dobojováno! Ze strhující podívané nakonec jako vítěz odchází tým Kanady, který přehrál Švédsko v prodloužení. Vítěznou branku trefil z přečíslení dva na jednoho obránce Ellis. Kanada v zápase sice ztrácela dvě branky, nepříznivý výsledek ale dokázala dorovnat a v nastaveném čase rozhodnout o své výhře.

Kanada právě vstřelila branku!
Po velké šanci Axelssona před kanadskou bránou udeřilo na druhé straně. Kanaďané se utrhli do rychlého přečíslení dva na jednoho, z levého křídla předložil Scheifele puk na volného RYANA ELLISE, který jednoduchou tečí překonal brankáře Nilssona. Brankář Švédska během přesunu roztáhl betony a mezi nimi mu puk propadl do svatyně. Asistence: Mark Scheifele, Troy Brouwer.
61:21
Myers hledal od pravého mantinelu před bránou některého ze svých spoluhráčů, tam ale nikdo nebyl.
60:36
Velká šance Švédů! Po střele Möllera z levého křídla se o dorážku snažil Backlund, brankář Scrivens však dokázal pokrýt oba dva pokusy.
60:14
Kanadě se první přechod do útočného pásma nevyvedl – icing.
60:01

celkově: 30 – 30.
Ve třetí třetině již branka k vidění nebyla, stav je tak stále nerozhodný 2:2 a na řadu bude musí přijít prodloužení. To začne po krátké přestávce.
60:00
59:50
Kanada se ubránila asi poslednímu útoku soupeře, pomalu směřujeme do nastaveného času.
59:07
Turris se snažil z pravého křídla najít před bránou některého ze svých spoluhráčů, prostor byl ale důkladně vyčištěn švédskou obranou.
58:26
Nahození Ekholma z levého křídla končí na pozorném brankáři Scrivensovi.
58:00
Ofsajd brzdí další útok Kanady. Zároveň byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21
Po nenápadném pokusu Reada přeruší Nilsson raději hru. Buly po jeho pravici.
56:55
Závěrečné minuty třetí třetiny jsou opatrné z obou stran, oba týmy si jsou vědomi faktu, že rozhodnout může každá chybička.
55:56
Fransson z pravého křídla nezaskočil brankáře Kanady. Ten byl sice dezorientovaný, pomohli mu ale jeho obránci.
55:07
Möller napřáhl na pravém křídle, jeho pokus byl zblokován mimo.
54:58
Další zákrok pro Nilssona. Myersovo nahození od modré čáry tlumí brankář Švédska ve své výstroji.
54:52
Zakázané uvolnění Švédů, buly před Nilssonem.
54:15
Hodgsonova střela z mezikruží končí na betonu pozorného Nilsson.
53:54
Nepříjemná rána Gudbransona od modré čáry nadělala Nilssonovi hodně problémů, nakonec ale puk ve své výstroji dokázal udržet. Švédský gólman ustál i nápor důrazného útočníka Huberdeaua.
52:59
Zakázané uvolnění Kanady, buly se stěhuje před Scrivense.
52:24
Kanada hraje v plném počtu.
52:18
Dále se už Kanaďané brání bez větších potíží.
51:11
Parádní akce Axelssona, který se z mezikruží vydal až k brankovišti Kanady, po cestě oklamal snad tři obránce soupeře společně s brankářem Scrivensem, puk ale do poloprázdné brány nedokázal poslat!
50:39
Danielsson dostal puk mezi kruhy, z první ale nezamířil přesně.
50:24
Dnešní utkání sleduje 8 453 diváků!
50:24
Kanada hrála v šesti bruslařích a bude tak hrát v oslabení. Trest za hráčskou lavičku odpyká Scheifele.
50:02
Järnkrok si z levého křídla vybruslil na kruh pro vhazování, jeho pokus švihem ale nezamířil mezi tři tyče kanadské brány.
49:26
Střela Nyquista od levého mantinelu taktéž netrefila bránu soupeře.
48:57
Brouwer si sjel mezi kruhy, jeho lehká teč ale zamířila těsně mimo levou tyč švédské brány.
48:29
Švédům se následně nepodařil přechod do útočného pásma, po icingu se buly vrací zpět před Nilssona.
48:02
MacKinnon z přečíslení tři na jednoho vzal celou zodpovědnost na sebe, mířil nad rameno švédského brankáře, který jeho pokus dokázal vyrazit mimo.
47:36
Švédové tlačí svého soupeře, dobrou příležitost měl Möller, trefil ale jen beton brankáře Scrivense.
47:09
Zajímavá šance Švédska. Mezi kruhy si najel Backlund, přestřelil ale kanadskou bránu!
46:39
Střela Hjalamarssona z levého kruhu letěla vysoko nad.
46:00
Zároveň hraje Kanada v plném počtu.
46:00
Rána Ekholma od modré čáry mířila těsně mimo, Scrivens nemusel zasahovat.
46:15
Nyquist dostal puk na levé křídlo, z první mířil do poloodkryté brány, jeho ránu ale srazil kanadský obránce těsně mimo.
44:59
Kanada se zatím dobře brání, soupeř se nemůže dostat do vyložené šance.
44:21
Backlund rychlým pasem nenašel svého spoluhráče před bránou.
43:57
Přesilovka pro Švédsko. Vyloučen je Myers (CAN) za držení.
43:48
Bekhendový pokus Backlunda z pravého kruhu končí opět na pozorném brankáři Kanady.
43:21
Pokus o rychlý protiútok brzdí ofsajd, Lundqvist byl v útočném pásmu příliš rychle.
43:10
Švédové v plném počtu.
42:27
Ellis neudržel puk na modré čáře a soupeř se může znovu osvobodit.
42:00
Švédsko je z nejhoršího venku a již hraje ve čtyřech bruslařích.
41:49
Další ránu vyslal Turris, beton Nilssona na místě.
41:27
Rána Garrisona od modré mířila těsně mimo.
41:09
A přesilovka to bude ještě silnější. Vyloučen je Ericsson (SWE) za podražení. Švédové se budou necelou minutu bránit ve třech.
40:59
Kanada je stále usazena v útočném pásmu, hraje totiž přesilovou hru z konce druhé třetiny.
40:30
Hodgson se ke střele na pravém kruhu nedostal, o puk ho obrala obrana soupeře.
40:01
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše, třetí třetina bude moci začít.

ve třetí třetině: 16 – 12
celkově: 24 – 23.
Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní tři branky. Nejprve se do dvoubrankového vedení dostali Švédové, to jim však do konce druhé dvacetiminutovky nevydrželo. Probudili se totiž i kanadští střelci, kteří do přestávky stačili vyrovnat na aktuálních 2:2. A další branky mohly klidně padnout.

Stále se totiž hraje kvalitní utkání s velkým množstvím šancí. Divákům, kteří dnes vážili cestu do haly Čižovka, se bitva o první místo v tabulce musí jistě líbit!
Další třetina začne přibližně v 17:22.
40:00
40:00
Ještě jedno vyloučení. Klasem (SWE) inkasuje dvě minuty za krosček.
39:38
Järnkrok se prodral středem útočného pásma až mezi kruhy, jeho nepříjemnou ránu vytěsnil Scrivens mimo.
38:54
38:37
Po tečovaném nahození Lindströma se mohou Kanaďané osvobodit.
38:00
Po další střele Backlunda z pravého kruhu vznikla před Scrivensem další mela, kanadský brankář ale tentokrát udržel puk pod svoji kontrolou.
37:27
Rána Ekholma od modré čáry vypadla Scrivensovi z výstroje, puk nakonec ale zamířil mimo tři tyče jeho brány.
36:54
Bude se vylučovat. Za nedovolené bránění je vyloučen MacKinnon (CAN).
36:28
Střela Bieksy od modré čáry byla sražena mimo.
35:32
Spíše propagační střela Reada z pravého kruhu nenadělala švédskému brankáři mnoho problémů.
34:51
Ihned po buly vypálil Klasen, puk končí v lapačce Scrivense.
34:45
Střela Franssona z levého kruhu končí opět v náruči Scrivense. Švédové jsou po přesilové hře stále aktivnější.
34:22
34:08
Pěkně sehraná akce Švédska. Ke střele na pravém kruhu se dostal Axelsson, z první ale trefil jen přemisťujícího se Scrivense.
33:32
Sjögren ve velké šanci na hranici kanadského brankoviště. Útočník Švédska se snažil dotlačit puk do brány soupeře, nakonec ale ve skrumáži neuspěl.
33:04
Rána Möllera od modré čáry byla sražena mimo, následně se Kanada může osvobodit.
32:38
Lindström vyslal od pravého mantinelu nepříjemnou ránu švihem. Brankář Scrivens na ni ale dobře viděl a v poklidu tlumí puk ve své náruči.
32:19
Přesilová hra pro Švédsko. Vyloučen je Ward (CAN) za podražení.
32:10
Bieksovo nahození ze středního pásma končí po zásahu brankáře Nilssona v ochranné síti. Kanada získala útočné pásmo.
31:07
Švédové následně hrají v plném počtu.
31:05
Huberdeau netrefil na levém kruhu skákající puk, Švédové vyhazují od svého brankáře.
30:12
Následně se Švédové mohou osvobodit.
30:00
Nahození Hodgsona tečoval Kadri mezi kruhy jen do betonu přesouvajícího se Nilssona.
29:23
Ihned po buly pálí od modré Garrison, brankář Švédska na místě.
29:07
Další přesilová hra je tu. Burström (SWE) je vyloučen za hákování.
29:05
Střelecký pokus Scheifeleho z pravého křídla končí na vyrážečce švédského brankáře. Kanada má více ze hry.
27:46
Kanada využívá přesilovou hru a srovnává stav zápasu na 2:2! Na modré čáře napřáhl kapitán KEVIN BIEKSA, který po velkém nápřahu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Cody Hodgson, Morgan Rielly.
26:40
Schenn v obrovské šanci! Po dalším tlaku do brány se zjevil sám na hranici brankoviště, v jasné šanci ale trefil jen beton brankáře Nilssona. Kanadský střelec se neprosadil ani z dorážky.
25:55
Gustavsson (SWE) je vyloučen za vysokou hůl.
25:54
Hodgson si z pravého kruhu sjel blíže k bráně, dostal ideální pas, z první ale trefil jen přesouvajícího se brankáře Nilssona!
24:27
Brouwer se dostal mezi kruhy, jeho střela ale zamířila těsně mimo.
23:52
Kanada snižuje stav bitvy o první místo! Na hranici brankoviště uplatnil svůj důraz BRAYDEN SCHENN a přes několik švédských holích dopravil puk do soupeřovy brány. Kanadská agresivita tak sklízí plody své práce, Kanaďané jsou svému soupeři výsledkově opět v patách. Asistence: Jonathan Huberdeau.
23:45
Švédové vyhazují puk na zakázané uvolnění.
23:45
23:12
Následně si před bránu najížděl Danielsson, který se prohnal kolem soupeřova obránce, rána se mu ale nakonec nepodařila. Přestřelil.
22:51
Järnkrok v další obrovské šanci svého týmu. Jeho střela z pravého kruhu ale končí na boční síťce kanadské brány!
21:06
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové přidávají na začátku druhé třetiny druhou branku! Nyquist vybojoval za bránou soupeře puk a okamžitě ho poslal před kanadskou svatyni. Zde číhal nikým neatakovaný LINUS KLASEN, který se do puku z první opřel a přesně ho umístil do levého horního rohu kanadské brány. Asistence: Gustav Nyquist, Mattias Ekholm.
20:30
Následně střílel z pravého kruhu Backlund, Scrimens ale zasahovat nemusel, švédský střelec minul.
20:16
Z pravého křídla vyslal střelu z první Möller, jeho dělovka vyprášila beton kanadského brankáře.
20:01
Hráči obou týmů se vrací na ledovou plochu, druhá třetina bude moci začít.
Střely na bránu v první třetině: 8 – 11.
První třetina zápasu mezi Kanadou a Švédskem je u konce, viděli jsme v ní jednu branku. O tu se postaral v 14. minutě švédský útočník Lindström.

Zápas o první místo ve skupině je zatím velmi pohledný, k vidění bylo mnoho gólových situací, Kanaďané dokonce nevyužili trestné střílení. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který se na dnešní zápas přišel osobně podívat, se jistě nenudí.
Další třetina začne přibližně v 16:32.
20:00
19:28
Gustafsson dostal puk na pravý kruh, z první ale přestřelil kanadskou bránu.
18:07
Kanaďan Hodgson se zpoza brány snažil najít Kadriho mezi kruhy, ten byl ale na poslední chvíli pokryt švédskou obranou.
17:20
Další zajímavá pozice Švédů, z pravého kruhu pálil Klasen, Scrivens ale tlumí puk ve své náruči.
16:33
Skóre se nemění! Huberdeau neprovedl sice svůj nájezd špatně, zvolil Forsbergovu kličku v opačném gardu, položil si brankáře na led a následně mu už dával puk bekhendem do prázdné brány. Nilsson se však ale roztáhl a špičkou lapačky dokázal puk vyrazit mimo!
16:33
Bylo nařízeno trestné střílení! Huberdeau se dral do samostatného úniku, byl ale faulován Burströmem!
16:08
I Kanaďané se chtěli rychle vydat do útočného pásma, zabrzdil je ale ofsajd.
15:36
Dobrá střelecká pozice pro Franssona, ten však z mezikruží vyprášil jen pravý beton kanadského brankáře!
15:10
Švédové pokračují ve svých ofenzivních choutkách. Další střelu Nyquista z pravého kruhu musí tlumit na své výstroji brankář Scrivens.
13:49
Švédové otevírají brankový účet dnešního duelu! Po nahození Möllera z levého kruhu se k volnému puku mezi kruhy prodral JOAKIM LINDSTRÖM, najel si s ním blíže k bráně a následně bekhendem překonal kanadského brankáře. Ten si na puk sice sáhl, nakonec se mu ale i tak došoural za brankovou čáru! Asistence: Oscar Möller.
13:31
Ani druhou přesilovou hru Kanada nevyužila, Švédové hrají v plném počtu.
13:27
MacKinnon se zpoza brány natlačil před bránu Švédska, kde byl zcela sám, jeho pohotová střela ale končí opět na Nilssonovi. Ten si dobře vybruslil a zmenšil kanadskému mladíkovi střelecký úhel.
13:06
Švédové se opět velmi dobře brání, Kanada má problémy usadit se v útočném pásmu.
12:49
Po vyhrání dalšího buly se mohou Švédové osvobodit.
12:41
Další pokus vyslal z pravého kruhu Kadri, s touhle střelou však neměl Nilsson tolik potíží a puk v poklidu kryje v lapačce.
12:12
Hodgson se mezi kruhy dostal k další střele, bohužel pro něj ale trefil jen brankáře Švédska.
11:50
Ani tentokrát se Kanaďané ke střele v útočném pásmu nedostali a soupeř může vyhodit.
11:31
Další přesilová hra pro Kanadu. Za nedovolené bránění je vyloučen Andersen (SWE).
11:04
10:09
Ward nezpracoval na levém kruhu přihrávku od Brouwera a Švédové mohou v klidu vyvést puk pryč z pásma.
09:43
Další rozjetí útoku se Kanadě nevyvedlo – icing.
09:30
Rána Ellise od modré čáry končí na betonu Nilssona. Následně ho dokázali obránci Švédska vyhodit do středního pásma.
09:10
Švédové vyhráli první buly a osvobozují se.
09:02
Tim Erixon (SWE) je vyloučen za hákování. První přesilovka pro Kanadu.
09:00
Turris se snažil obkroužit bránu soupeře a následně zakončit u vzdálenější tyče. Byl ale faulován.
08:32
Obrovská šance Backlunda, který se mezi kruhy dostal k volnému puku! Dokonce byl švédský útočník v mezikruží chvíli sám, jeho střela ale končí na parádním zákroku brankáře Scrivense!
08:21
Kanada následně zatlačila svého soupeře před bránou Švédska, MacKinnon se na hranici brankoviště tlačil k dorážce, obránci Švédska ho ale dokázali udržet daleko od puku.
07:24
Rána Nygrena od modré čáry končí na betonech pozorného Scrivense. Následně hraje Kanada v plném počtu.
07:19
Další útok Švédů brzdí postavení mimo hru.
06:58
Až teď se podařilo Kanadě po delší době vyhodit puk z pásma.
06:46
Švédové ve své přesilové hře svírají soupeře, ten se ale zatím s vypětím všech sil brání.
06:18
Axelsson si najel mezi kruhy, v dobré šanci ale trefil jen clonícího kanadského obránce.
05:54
Střely Nyquista z pravého kruhu mířila těsně mimo vzdálenější tyč kanadské brány.
05:33
Kanada ale vyhrála první buly a ihned vyhazuje puk přes všechny čáry.
05:24
První přesilová hra v zápase. Gudbranson (CAN) je vyloučen za držení.
04:37
Prvních pět minut se hraje opatrně z obou stran. Nikdo nechce příliš otevřít své obranné pásmo, oba týmy spíše vyčkávají, co předvede ten druhý.
03:37
Backlund hledal od levého mantinelu volného spoluhráče před bránou soupeře, našel ale jen kanadské hole.
02:39
Střela Franssona z pravého křídla končí na pozorném brankáři Kanady, který puk tlumí na své hrudi.
01:45
Ward se snažil tečovat skákavý puk na hranici brankoviště Švédska, poslal ho ale těsně mimo švédskou bránu.
01:40
Další pokus dostat se do útočného pásma se Švédům nevyvedl, jejich průchod zastavuje icing.
00:52
Nahození Järnkroka ze středního pásma končí na betonech Scrivense. Zatím se hraje opatrné utkání.
00:33
Střela Ericssona z levého kruhu končí v lapačce pozorného Scrivense.
00:13
Kanada se hned vydala do prvního útoku, Chimera nahazoval puk zpoza branky, v brankovišti ho však přikryl pozorný Nilsson.
00:01
Oba týmy pomalu nastupují na ledovou plochu. Utkání bude moci brzy začít.
Podle neověřených informací ze zákulisí by měl dnešní utkání navštívit i běloruský prezident Alexandr Lukašenko.
Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše a rozcvičují se. Kanaďané nastoupí v bílých dresech, na hokejisty ze Švédska čekají barvy modré.
Do brány švédského týmu se znovu postaví brankář Anders Nilsson, který na turnaji chytá ve velké formě. Vysoký švédský brankář zatím odchytal všechny duely tří korunek a s úspěšností zákroků 94,39 % okupuje druhou příčku mezi všemi brankáři na turnaji. Lépe se daří jen ruskému Bobrovskimu.

V bráně Kanady dostane od začátku příležitost Ben Scrivens, pro něj se bude jednat o třetí zápas. Oba dva předchozí duely dovedl brankář Edmontonu do vítězného konce.

Kanada: Scrivens (Reimer) – Bieksa (C), Garrison, Coburn, Myers, Ellis, Gudbranson, Rielly – Turris, Read, Chimera – Schenn, Huberdeau, MacKinnon –– Hodgson, Brouwer, Kadri – Monahan, Ward, Scheifele.
Trenér: Dave Tippett.

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Burström, Andersen, Erixon, Gustafsson, Nygren – Lindström, Möller, Backlund – Järnkrok, Nyquist, Klasen – Hjalamarsson, Sjögren, Ericsson – Lundqvist (C), Axelsson, Rasmussen – Danielsson.
Trenér: Pär Mårts.

Rozhodčí: Olenin (RUS), Rantala (FIN) – Raming (RUS), Suominen (FIN).

Kanada – Itálie 6:1
Branky a nahrávky: 14. Ward, 22. Hodgson, 27. Chimera (Ward, Scheifele), 30. Turris (Read), 37. Hodgson (Schenn, MacKinnon), 57. Schenn (MacKinnon, Huberdeau) – 42. Borrelli (Johnson, Scandella).

Švédsko – Slovensko 3:1
Branky a nahrávky: 11. Nyquist (Axelsson), 20. Backlund (Lindström), 42. Nygren (Klasen) – 30. Marinčin (Réway, Tatar).
Oba týmy se poslední dny přetahují o první místo v tabulce skupiny A. Oba se totiž odpoutaly od zbylých šesti týmů a je jen otázkou, který z nich skončí po odehrání celé skupiny na prvním místě, a který na druhém.

Zatím jsou na tom o malý krůček lépe Švédové, kteří mají na svém kontě 14 bodů, z pěti zápasů ztratili jediný bodík a to v souboji s Českou republikou, kterou přehráli až po samostatných nájezdech. Kanaďané ztratili body dva, na nájezdy totiž hned v první hrací den šampionátu podlehli s Francií. Ta sahala po bodech i v zápase proti Švédsku, nakonec ale těsně padla 1:2.
Pěkný den z minské Haly Čižovka, která dnes bude svědkem desátého hracího dne běloruského mistrovství světa v ledním hokeji. Celý nedělní den načne v menší z arén pikantní souboj mezi Kanadou a Švédskem. Úvodní buly je naplánováno na 15:45 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.