MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : USA - 27. dubna 2021   03:00

Rusko
Rusko
09:20' Jurov (Čibrikov, Makarov) • 26:16' Bučelnikov (Novikov) • 28:09' Gajdamak (Čibrikov, Grudinin) • 33:09' Mičkov (Petrov, Grudinin) • 39:14' Mirošničenko (Koromyslov, Svečkov) • 54:45' Mirošničenko (Svečkov, Jurov) • 61:25' Čibrikov (Ivancov)
7:6
(1:3, 4:3, 1:0 - 1:0)
USA
USA
02:56' Chesley   • 05:24' Duke  (Hutson, Pastujov) • 16:44' Behrens  (Hutson, Cooley) • 21:27' Straky  (Howard, Stramel) • 24:16' Pastujov  (Hutson, Behrens) • 36:37' Duke  (Pastujov, Behrens)
Rusko
Gerasimjuk (22. Brinkman) – Grudinin, Makarov, G. Ivanov, Koromyslov, Sapunov, Figurin (A), Novikov – Jurov, Svečkov, Čibrikov (C) – Petrov, Ivancov (A), Poltapov – Mirošničenko, Gajdamak, Mičkov – Bučelnikov, Mechovov, Lazutin – Katelevskij.
Brander, Kika – Briganti, Poljakov
Comerica Center - Frisco
1400 diváků
USA
Holt (Homer) – Behrens (A), Schmidt, Hreschuk (A), Gallagher, Hutson, Straky, Murchison, Chesley – Duke, Cooley, Pastujov – Janicke, Savage (C), Gilmartin – Howard, Stramel, Devine – McGroarty, St. Louis, Hejduk.

Děkuji za společné sledování tohoto krásného zápasu, který nakonec získává Rusko, a přeji Vám krásné úterní ráno! Brzy na počtenou!
61:25'
Rusko právě vstřelilo branku!
A radují se nakonec opravdu Rusové! U sedmého gólu nemůže mít Homer čisté svědomí. NIKITA ČIBRIKOV si převzal puk u své branky, projel s ním až skoro k brankové čáře a střelou po ledě, kterou odrazil o beton Homera, rozhoduje toto šílené utkání! Asistence: Ilja Ivancov
61:00'
Zatím se hraje pouze ve středním pásmu. Oba týmy střídají.
60:01'
Hraje se samozřejmě tři na tři.
60:01'
Úsměvné je, že američtí komentátoři věří v prodloužení spíše Rusku. Tak uvidíme, jak budou jejich odhady daleko od pravdy! Prodloužení začíná!
Tak Rusům se podařilo vyrovnat. Velkou zásluhu na tom má Fjodor Svečkov, který přesně věděl, co s pukem chce udělat a taky to udělal. Pravděpodobně se dnes jedná o nejlepšího hráče Rusů. Kdo se nakonec bude radovat ze dvou bodů? My už teď můžeme říct, že jsme sledovali neuvěřitelný zápas, který přinesl vše, co má hokejový zápas nabídnout. Dvanáct branek, neutuchající tempo v prvních dvou třetinách a také klidnou taktickou přetahovanou ve třetí periodě, kterou nakonec zvládlo lépe Rusko.
60:00'
59:37'
Prodloužení se blíží mílovými kroky!
59:00'
Minuta do konce třetí periody. Udělá ještě někdo velkou chybu, která rozhodne?
57:33'
Ani jeden z týmů už se nikam nežene. Oběma týmům, zdá se, stačí remíza a o vítězi rozhodne prodloužení.
56:32'
Američanům se nepodařilo vyhodit a Rusové drží puk za brankou Homera. Kdo zvítězí v boji o puk? Opět Rusové.
55:36'
Icing Ruska.
54:45'
Po obrovském tlaku se puk dostal na hokejku Fjodora Svečkova, který před brankou podržel puk a nádherně našel volného IVANA MIROŠNIČENKA, kterému už stačilo jen nastavit hůl a nasměrovat puk za už překonaného Homera. Máme po dlouhé době vyrovnáno a Rusové stáhli čtyřgólový americký náskok! Asistence: Fjodor Svečkov, Danila Jurov.
53:59'
Logan Cooley se dostal k dorážce, která však neměla přesnost ani razanci.
53:01'
Nebezpečná situace před Homerem končí v rohu za jeho brankou. Tam je to pro Homera relativně v pohodě.
51:53'
Rozhodčí pravděpodobně přehlédli ofsajd. Protože se puk krátce na to dostal do sítě za brankou, vhazuje se po levé ruce brankáře Brinkmana.
51:15'
Rusové stupňují svůj tlak, ze kterého se Američané vymaňují jen velmi těžko.
50:55'
Tyč zvoní za Homerem po střele od modré čáry!
50:00'
Deset minut do konce třetí třetiny. Američané jsou po drahně dlouhé době v útočném pásmu. Štiplavou střelu na lapačku vyslal Isaac Howard.
48:56'
Dmitrij Katelevskij střílel nepřesně z prostoru mezi kruhy.
47:44'
Rusové se usazují v útočném pásmu.
46:28'
Jeden z Američanů skončil v brance Ruska. Sice se tam dostal s pomocí ruského obránce, ale přesto se bude vhazovat ve střední třetině.
45:18'
Sledujeme pravděpodobně nejklidnější pasáž zápasu. Rusové sbírají síly k závěrečnému náporu a Američané je zatím drží daleko od své branky.
44:10'
Gibson Homer zakryl puk, který se před něho odrazil po individuální akci Fjodora Svečkova.
43:16'
Nepřesnosti ve středním pásmu končí ofsajdem Ruska.
42:27'
Brinkman nedovolil žádnou dorážku po střele od modré čáry. Z přesilovky Američanů zbývá pouze pět vteřin.
41:38'
Američané se sice dlouho drželi v útočném pásmu, ale jejich pokusy končili nad brankou Brinkmana. Vhazuje se po levé ruce právě ruského brankáře.
40:31'
Vyloučení v týmu Rusko (Daniil Lazutin – 2 min., nedovolené bránění).
40:08'
Na Gibsona Homera se hned po vhazování řítil sám Danila Jurov! Jeho bekhendové zakončení mezi betony Homer zastavil!
40:01'
Střely na branku po druhé třetině:
Rusko – 23
USA – 21
Třetí třetinu začnou Američané zkrácenou přesilovkou. Čeho jsme ale byli svědky v druhé části, byla neskutečná podívaná. Nejprve to vypadalo, že Američané nasází Rusům spoustu branek a pohodlně si dokráčí pro pohodlné vítězství. Jenže Rusové se nevzdali a dokázali čtyřbrankový náskok Američanů stáhnout až na rozdíl jednoho gólu.
40:00'
39:35'
Vyloučení v týmu USA (Ethan Straky – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rusko (Ilja Ivancov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rusko (Ilja Ivancov – 10 min., nesportovní chování).
39:14'
IVAN MIROŠNIČENKO dostal přesnou přihrávku od modré čáry a z pozice, ze které se často prosazuje Alexandr Ovečkin, prásknul do puku, který skončil přesně v pravém rohu americké branky Stav utkání už je zase jen o jednu branku. Asistence: Arsenij Koromyslov, Fjodor Svečkov.
39:06'
Střela z první, kterou se prezentoval Fjodor Svečkov, skončila v lapačce Gibsona Homera.
38:45'
Vyloučení v týmu USA (Ryan St. Louis – 2 min., krosček).
37:57'
Američané chybují v rozehrávce a Homer musí zasahovat! On jediný vypadá poměrně klidně. Tohle pro něho nebyla jednoduchá situace, se kterou si ale poradil!
36:37'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Tečovaná střela po vyhraném buly a DYLAN DUKE opět dává Američanům dvoubrankové vedení. Velmi důležitá situace pro další vývoj zápasu. Američané vedou na konci druhé třetiny 6:4. Asistence: Sasha Pastujov, Sean Behrens.
35:38'
Posunutá branka za ruským brankářem přerušuje hru.
34:45'
Američané opět jakoby přepnuli a snaží se znovu dostat do většího vedení. Red Savage se probojoval před Brinkmana, ale trefil ho pouze do masky.
34:38'
Zpoza branky se snažil prosadit Justin Janicke. Pro jeho počínání ale neměl pochopení Valerij Brinkman, který se ke své tyčce dostal včas a puk dokázal zastavit.
34:07'
Je neuvěřitelné, co za zápas sledujeme! Chvilku to vypadalo na velkou demolici Rusů, kteří se ale oklepali a zápas je znovu otevřený pro každého.
33:09'
Z levého kruhu natáhl na střelu zápěstím nikým nehlídaný MATVEJ MIČKOV, který rychlou a hlavně přesnou střelou snižuje! Rozdíl je najednou už jen jednobrankový a nyní jsou to Američané, kdo musí se zápasem něco udělat. Asistence: Matvej Petrov, Vladimir Grudinin.
32:51'
Rusové otáčejí kormidlo utkání. Ve druhé třetině povolili Američanům jen dvě gólové střely. Za to sami vystřelili osmkrát.
32:35'
Ivan Mirošničenko vystřelil přesně do hrudníku Gibsona Homera.
31:33'
Vyloučení v týmu USA (Red Savage – 2 min., podrážení).
31:22'
Američané se teď jen těžké brání. V obrovské šanci se objevil Čubrikov, kterého vychytal Homer!
28:09'
Je tohle vůbec možné? Rusové zamkli Američany v jejich obranném pásmu, k puku se dostal, hádejte kdo, ano, navrátivší se NIkita Čubrikov, který předal puk VSELOVODU GAJDAMAKOVI. Ten si potáhl puk, krátkou kličkou pod nohy vyřadil obránce a skvěle zakončil! Asistence: Nikita Čubrikov, Vladimir Grudinin.
27:02'
Rusům se z trestné lavice konečně vrací kapitán Nikita Čibrikov. Bude to další zlom v utkání?
26:16'
Pomyslný prapor ruské reprezentace zvedá DMITRIJ BUČELNIKOV, který překonává Homera. Rusové se tak vrací na rozdíl třech branek a to pro ně vypadá opět o trochu lépe. Rychlý brejk zakončili Rusové přesně tak, jak potřebovali. Asistence: Nikita Novikov.
24:16'
SASHA PASTUJOV dostal přesnou přihrávku napříč útočným pásmem od Lanea Hutsona, který si připisuje třetí asistenci v dnešním zápase. I přesto, že mu střela nesedla tak, jak si představoval, proskákala až za záda Valerije Brinkmana. Asistence: Lane Hutson, Sean Behrens.
23:49'
Vyloučení v týmu Rusko (Matvej Petrov – 2 min., pozdní dohrání). Tímhle způsobem se Rusové ale jen těžko dostanou zpět do zápasu. Zbytečný faul je opět zpomaluje.
23:18'
Homer si poradil se střelou z velké dálky. Vyrazil ji před sebe a o zbytek se postarala obrana Američanů.
22:08'
Američané kombinují ve svém obranném pásmu a nadále deprimují ruské mladíky.
21:27'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Kirill Gerasimjuk, přichází Valerij Brinkman.
21:27'
Jenže jsou to Američané, kdo se prosazuje. ETHAN STRAKY se prodral před brankáře a překonal ho. Američané tak vedou 4:1 a nutí Rusy ke střídání brankářů. Asistence: Isaac Howard, Charlie Stramel.
20:48'
Uvidíme, jak Rusové změní svou hru, nyní se nachází za brankou Homera.
20:01'
Američané v první třetině prokázali, jak velcí favoriti turnaje jsou. Rusové nestíhají mladé Američany zejména rychlostně a dopouští se zbytečných faulů, které hráči Spojených států trestají.
20:00'
18:33'
Rusové nezvládají konec první periody, nutně potřebují přestávku. Svého kapitána mají na trestné lavici, kde si ještě chvilku posedí a Američané je drží bezpečně daleko. Z frustrace nyní po odpískání vystřelil Matvej Petrov, což se nelíbilo americké obraně a brankáři.
18:25'
To vše dokresluje icing Ruska.
17:54'
Američané kontrolují konec třetiny. Hrají na puku a daleko od své branky.
16:44'
SEAN BEHRENS se s tím nemazal! Ve chvíli, kdy od modré čáry dostal přihrávku přesně na svou hokejku, se rozhlédl a vystřelil přesně nad lapačku bezmocného Gerasemjuka. To byla parádní střela i přesto, že měl Behrens hokejku směrem k mantinelu. Američané tak využívají druhou přesilovku v utkání a vedou opět o dvě branky. Asistence: Lane Hutson, Logan Cooley.
15:45'
Američané na brankové čáře nedokázali protlačit puk do branky! Skvěle zasáhli obránci Ruska!
15:17'
Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Čibrikov – 2 min. + 10 min. osobní trest, napadení).
15:12'
Nikita Čibrikov nedokázal bekhendem zvednout puk nad beton Homera.
14:36'
Aktivní Rusové se zásluhou Fjodora Svečkova dostali k další střele, která končí zákrokem Homera. Máme tu druhou komerční přestávku první třetiny.
12:57'
Kirill Gerasimjuk musel řešit nepříjemnou situaci ve svém brankovišti! Lehké nahození srazil Vladislav Sapunov do jeho protipohybu. Gerasimjuk tak musel vykopnout kotouč, který směřoval mezi tři tyče.
11:57'
Další dlouhá přihrávka směřovala na Ryana St. Louise, kterého zastavil obránce Ruska těsně za modrou čárou
10:57'
Oba týmy se snaží srovnat s odskakujícím kotoučem. Viděli jsme už tři branky a trenéři tak budou chtít malinko zkonsolidovat své obrany.
09:20'
Jak málo stačí. Jedna šikovná přihrávka z obranného pásma o mantinel, která našla DANILA JUROVA, který z pravé strany střelou na vyrážečku přesně ve výšce, kam brankáři jen těžko dokážou dostat rukavice nebo betony, a máme sníženo! Asistence: Nikolaj Makarov, Nikita Čibrikov.
08:58'
Alexander Figurin se snažil najít střelou cestičku tak, aby ohrozil Homera.
08:14'
Tým USA v plném počtu.
07:38'
Gibson Homer má puk v lapačce po střele od modré čáry. To je zatím jediná pozice, odkud Rusko hrozí.
07:17'
Ten navíc dokázal dojet nahozený kotouč za branku a vyhodit místo kohokoli z obranné čtveřice.
06:56'
Útočná formace Rusů se sice drží v útočném pásmu, ale zatím ruští mladíci nedokáží ohrozit Homera.
06:14'
Vyloučení v týmu USA (Charlie Stramel – 2 min., vražení na hrazení).
05:24'
Američané využívají přesilovku velmi rychle! Po hezké kombinaci se dostal DYLAN DUKE k puku, který pravděpodobně přihrával skrz brankoviště, kde si jeho přihrávku srazil ruský gólman do vlastní branky. Asistence: Lane Hutson, Sasha Pastujov.
05:13'
Přesilovka začíná od branky Američanů, kam se Rusům podařilo vyhodit.
04:55'
Vyloučení v týmu Rusko (Prochor Poltapov – 2 min., napadení).
03:55'
U puku Rusové, kteří kombinují z hloubi vlastní třetiny.
02:56'
Američané otevírají skóre! Rusové nedokázali vyhodit puk ze své třetiny a od modré čáry se krásnou ranou nad rameno brankáře prosazuje obránce RYAN CHESLEY. Bez asistence.
02:46'
U puku poprvé člen čtvrté americké formace Marek Hejduk.
01:58'
První střela Američanů! První zákrok si připisuje také ruský brankář.
01:24'
Američané se osvobuzují zásluhou Logana Colleyho, který nepřihrál přesně a puk je tak na hokejkách Američanů ve středním pásmu.
01:00'
Matvej Petrov byl druhým hráčem Ruska, který se od modré čáry snažil prosadit.
00:40'
První zákrok si připisuje Gibson Homer, který zastavil nahození od modré čáry.
00:01'
Dohrála státní hymna USA a my se už můžeme těšit na utkání!
Na ledě máme rozhodčí dnešního utkání a také domácí Američany!
V prvním zápase skupiny B si Češi poradili s Německem 3:1.

Rusko: Gerasimjuk (Brinkman) – Grudinin, Makarov, G. Ivanov, Koromyslov, Sapunov, Figurin, Novikov – Jurov, Svečkov, Čibrikov – Petrov, Ivancov, Poltapov – Mirošničenko, Gajdamak, Mičkov – Bučelnikov, Mechovov, Lazutin – Katelevskij.

USA: Holt (Homer) – Behrens, Schmidt, Hreschuk, Gallagher, Hutson, Straky, Murchison, Chesley – Duke, Cooley, Pastujov – Janicke, Savage, Gilmartin – Howard, Stramel, Devine – McGroarty, St. Louis, Hejduk..
Souboj domácích Američanů a mladých Rusů v rámci skupiny B mistrovství světa hráčů do 18 let uvidíme od tří hodin ráno. Favoriti turnaje, domácí Američané, vyrukují na Rusy také se synem olympijského vítěze Milana Hejduka. Marek Hejduk má sice dvojité občanství, ale rozhodl se reprezentovat Spojené státy.

V ruském dresu se nejvíce mluví o jménu Matvej Mičkov. Hráč, který na draft půjde až za dva roky, už je dnes znám jako "nový Ovečkin". Jako dorostenec už dokázal překonat některé rekordy, které vytvořil Nikita Kučerov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.