NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Anaheim - 8. února 2020   01:00

Toronto
Toronto
04:36' A. Johnsson (Marner, Matthews) • 23:38' Tavares (Matthews, Hyman) • 33:18' Matthews (Tavares, Marner) • 56:33' Spezza (Kapanen) • 64:53' Tavares (Marner, Matthews)
5:4
(1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Anaheim
Anaheim
10:36' Deslauriers  (Fowler, Henrique) • 48:34' Jones  (Rowney) • 52:47' Henrique  (O. Kaše, Terry) • 59:04' D. Grant  (Fowler, Getzlaf)
Toronto
Skilliter, Lee – Smith, Tobias
Scotiabank Arena, Toronto
19 077 diváků
Anaheim
R. Miller (Gibson) – Gudbranson, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Ja. Larsson, Del Zotto – Silfverberg (A), Getzlaf (C), Rakell – O. Kaše, Steel, Jones – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:30 (10:7, 17:8, 4:15 – 4:0)
Zblokované střely – 21:10
Vyhraná vhazování – 34:30
Trestné minuty – 8:12
Hity – 19:33
Toronto nakonec zdolalo Anaheim 5:4 v prodloužení. Domácí vstupovali do třetí třetiny s vedením 3:1, ale to nedokázali udržet. Kačeři totiž zásahy Maxe Jonese v oslabení a Adama Henriquea naopak v přesilovce srovnali. V čase 56:33 pak Leafs vrátil do role vedoucího týmu parádní trefou z ostrého úhlu Jason Spezza, ale ani to domácím k vítězství po normální hrací době nestačilo. Při hostující power-play totiž 56 sekund před koncem protlačil kotouč mezi betony brankáře až za brankovou čáru Derek Grant. V prodloužení se pak přeci jen usmálo štěstí na kanadský celek. Pouhých 7 sekund před jeho koncem v přesilovce tečoval Marnerovu nabídku do sítě John Tavares.
64:53'
Toronto právě vstřelilo branku!
Obrovská radost na ledě i v hledišti! Hráči Toronta totiž nakonec přeci jen berou kýžené dva body, když o svém vítězství rozhodli 7 sekund před koncem prodloužení. Mitchell Marner poslal před branku střílenou přihrávku a puk pohotově tečoval za záda Millera kapitán Maple Leafs JOHN TAVARES – 5:4. Asistence: Mitchell Marner a Auston Matthews.
64:46'
Auston Matthews z levé strany těsně míjí branku!
64:27'
Hosté opět vyhazují!
64:10'
Ryan Getzlaf dokázal vyhodit!
63:56'
Marnera podrazil Rickard Rakell. Domácí dohrají prodloužení v početní výhodě!
63:48'
Rakell hledal dlouhým pasem Mansona. Ten ale na puk nedosáhl.
63:08'
Domácí jsou v prodloužení aktivnější. Rozhodnout se jim ale zatím nepodařilo.
62:19'
Lindholm takticky vyčkává za vlastní brankou. Blížíme se do poloviny prodloužení.
61:28'
Marner v souboji s Henriquem padá, rozhodčí ale nedovolený zákrok nepíská.
60:51'
Další příležitost měl Jake Muzzin. Ten obehrál protihráče, ale jeho prudkou ránu Miller pokryl.
60:40'
Před Millerem byl zcela sám John Tavares! Brankář Ducks si ale se zakončením na bližší tyčku poradil, vyrazil puk lapačkou.
60:01'
Toronto nedokázalo dohrát slibně rozehraný duel do vítězného konce, když neudrželo vedení 3:1 a poté ještě 4:3. Rozhodne tedy až prodloužení, případně nájezdy!
60:00'
59:59'
Hostům zachránil minimálně bod brankář Ryan Miller, který dokázal vyrazit dělovku Jakea Muzzina z mezikruží!
59:04'
Anaheim právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají 56 sekund před koncem třetí třetiny! Od modré nahodil puk na branku Cam Fowler. Hrací předmět propadl Campbellovi mezi betony a Justin Holl, ve snaze zachránit situaci, ho ještě bruslí přikopl do vlastní branky. Za autora gólu je označen DEREK GRANT, který do něj zřejmě ještě u betonů Campbella ťukl. Asistence: Cam Fowler a Ryan Getzlaf.
58:44'
Oddechový čas pro Anaheim. Po něm samozřejmě Miller zůstane na střídačce.
58:43'
Hosté to zkoušejí bez brankáře!
58:00'
Dvě minuty do konce. Hosté se budou snažit ještě jednou vyrovnat.
56:33'
Toronto vytáhl z problému JASON SPEZZA! Zkušený útočník se dostal k puku na pravém křídle. Naznačil střelu příklepem, ale ještě si potáhl kotouč do strany a z velmi ostrého úhlu zavěsil nad lapačku Ryana Millera. Tohle lépe trefit nešlo! Asistence: Kasperi Kapanen.
55:59'
Jake Muzzin teď ostře smetl Ondřeje Kašeho, který si rovnal puk ke střele. Domácímu zadákovi to prošlo bez vyloučení!
55:43'
Od modré čáry vypálil Josh Manson a puk jen těsně minul domácí svatyni! Kačeři byli blízko totálnímu obratu.
55:13'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka – poslední v zápase.
54:40'
Domácí se snaží strhnout vedení zpět na svou stranu. Ránu Muzzina vyrazil Miller.
54:10'
Zakázané uvolnění hostů.
52:47'
Hosté v přesilovce srovnávají! Campbell ještě vyrážečkou stačil zareagovat na střelu Ondřeje Kašeho, ovšem vyražený puk dokázal ze vzduchu trefit ADAM HENRIQUE tak šikovně, že našel mezírku mezi tyčkou a tělem domácího gólmana – 3:3. Asistence: Ondřej Kaše a Troy Terry.
52:24'
Jack Campbell riskoval za brankou. O puk tam přišel, hosté se naštěstí zdrželi v rohu a brankář Leafs se už vrátil do brankoviště.
51:58'
Hoty zastavilo v rozletu postavení mimo hru.
51:30'
Kyle Clifford se přetahoval s Michaelem Del Zottem. Vyloučen za držení je nakonec jen útočník Maple Leafs.
51:12'
Střely na branku ve 3. třetině – 2:9!
50:17'
Campbell musel na poslední chvíli reagovat na střelu od modré čáry. Měl zakrytý výhled, ale zvládl kotouč vykopnout.
49:47'
John Tavares a Zach Hyman rozpoutali závar před brankou Ducks. Hostující obránci ale pomohli brankáři Millerovi a vše dokázali zablokovat.
48:34'
Domácí reagují oddechovým časem.
48:34'
Domácím se přesilovka vůbec nepovedla. Navrch v ní navíc inkasovali! Carter Rowney vypíchl ve středním pásmu puk Johnssonovi a posunul ho na rozjetého MAXE JONESE, který se dostal do samostatného úniku. Zvolil krátkou bekhendovou kličku, po níž poslal kotouč nad lapačku brankáře Campbella – 3:2. Asistence: Carter Rowney.
47:43'
Hostům se podařilo vyhodit a první polovinu oslabení tak mají téměř za sebou.
46:51'
Za podražení je vyloučen hostující Nick Ritchie. Toronto bude hrát přesilovku.
46:33'
Pierre Engvall ukradl puk Mansonovi a uháněl sám na branku Anaheimu. Ryan Miller ho vychytal a roztažen na ledě dokázal pokrýt i dorážku Dmytra Timashova!
45:35'
Rána Hampuse Lindholma prověřila pozornost Campbella. Ten si připsal další zákrok.
44:31'
Od modré čáry vypálil Jake Muzzin. Miller svým zákrokem přerušil hru.
44:09'
Auston Matthews dostal přihrávku za obranu a z levé strany najížděl proti brance Anaheimu. Mířil k bližší tyčce, ovšem jeho střela byla až příliš přesná. Puk totiž zazvonil o brankovou konstrukci!
43:38'
Kačeři pokračují v náporu a Jackovi Campbellovi přibývají zákroky. Právě spolehlivý výkon druhého brankáře Maple Leafs při absenci Frederika Andersena potřebují.
42:39'
Nahození Del Zotta neprošlo až na Campbella. Domácí následně dostali puk do středního pásma.
42:08'
Zajímavý tlak Anaheimu. Do něj se zapojil i Ondřej Kaše, který z dobré pozice vyprášil betony brankáře Campbella.
41:50'
Hosté dobře forčekovali a získali tak pobyt v útočném pásmu.
41:18'
Puk si vzal za brankou Toronta Tyson Barrie, který čeká, až mu spoluhráči dostřídají.
40:34'
Nahození Cama Fowlera možná ještě lehce tečoval Derek Grant. Pro puk si ale sáhl lapačkou Jack Campbell. Ten se zatím ukazuje fanouškům Toronta v dobrém světle.
Hity – 9:23
Druhá třetina herně patřila Torontu, které ze své převahy vytěžilo dva góly a nad Anaheimem tak vede 3:1. Ve 24. minutě se v přesilové hře prosadil John Tavares a ve 34. minutě pak bleskovou kombinační akci zakončil Auston Matthews. V závěru prostřední části se v domácí obraně objevilo pár okének, která však Kačeři nedokázali potrestat.
40:00'
39:40'
Volný puk po Cliffordově střele se snažil dorazit za Millerova záda Jason Spezza. Domácí útočník však kotouč v pádu neprotlačil za brankovou čáru.
39:01'
Začala poslední minuta druhé části zápasu.
38:41'
Po další chybě domácích se řítil z pravé strany proti Campbellovi Jakob Silfverberg. Branku ale minul! Teď si Leafs docela koledují.
38:27'
Domácí selhali při rozehrávce! Getzlaf získal u mantinelu puk a předal ho Nickovi Ritchiemu, který byl už ve velké příležitosti. Z mezikruží ale neprostřelil Campbella, který střelu mířící nad jeho levý beton dokázal pokrýt!
37:25'
Další střelu na Campbella vyslal z levé strany Cam Fowler. Domácí brankář přerušil hru. Reklamní přestávka.
37:10'
Nyní se musel mít na pozoru Jack Campbell, který si po nepřehledné situaci před svým brankovištěm připsal velmi dobrý zákrok.
36:49'
Ránu Dmytra Timashova z levé strany vyrazil do bezpečí hostující gólman Miller.
35:41'
Oba týmy jsou už v plném počtu. Nyní se dostal ke střele Tavares, kterému nabil Marner. Obrana hostí však tento pokus zablokovala.
35:02'
Při hře 4 na 4 jsme zatím žádnou příležitost neviděli.
33:39'
Ryan Getzlaf osekával brankáře Campbella a to domácí nemohli jen tak přejít. Do hostujícího kapitána se pustil Kyle Clifford a oba hráči si posedí na trestné lavici za hrubost.
33:18'
Hosté přišli ve středním pásmu o puk a Toronto zrovna mělo na ledě své elitní útočníky, kteří to nemilosrdně potrestali! Kotouč putoval bleskurychle po ose Matthews – Marner – Tavares a opět AUSTON MATTHEWS, který z pravého kruhu pálil do odkryté poloviny branky. Miller se nemohl stačit přesunout včas – 3:1 Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.
32:33'
Z ostrého úhlu vypálil Troy Terry, Campbell byl ale pozorný. Domácí jsou už v plném počtu.
32:19'
Z levého kruhu střílel Kaše, trefil ale jen bohy obránce Liljegrena.
31:35'
Troy Terry ztratil puk při zavážení kotouče do útočné třetiny a Engvall následně vyhodil.
31:20'
Domácí vyhazují.
30:40'
Marner ve vlastním oslabení projel až před Millera. Ještě se snažil nahrávat před odkrytou branku Zachovi Hymanovi, kterého ale na poslední chvíli odstavil obránce Fowler!
30:31'
Dvě minuty za hákování dostává John Tavares. Přesilovka pro Ducks.
30:21'
Na druhé straně se dostal ke střele Ondřej Kaše. Campbell vyráží až do ochranné sítě. Reklamní pauza.
29:41'
Velký nápor Maple Leafs! Po Matthewsově ráně dorážel Marner, ale Miller vše pochytal. O chvíli později pak Auston Matthews před brankou šikovně tečoval kotouč, ovšem gólman Anaheimu si připsal další výborný zákrok!
28:55'
Velká šance Mitchella Marnera, který se před brankou uvolnil, puk ale nezasunul za záda Ryana Millera!
28:31'
Ryan Getzlaf byl zastaven na útočné modré a hostům byl následně signalizován ofsajd. Getzlaf tak jen nahodil za branku a odešel střídat.
27:34'
Holl hrál kotouč po mantinelu, kde ho zachytil Rickard Rakell. Jeho nepříjemnou střelu Campbell asi moc neviděl, ale dokázal puk vyrazit.
26:27'
Z pravé strany se natlačil až do střelecké pozice John Tavares. Miller si ale poradil a ukryl puk v náručí. Reklamní přestávka.
26:13'
Dlouhá přihrávka hledala na modré čáře číhajícího Timashova. Domácí útočník puk nezasáhl a tak je z toho zakázané uvolnění.
25:02'
Rickard Rakell dostal dobrou přihrávku do předbrankového prostoru. Zkoušel to z otočky, ale ani nadvakrát neprostřelil obrannou hráz Toronta.
23:38'
Domácí přesilovku využívají a strhávají tak vedení na svou stranu! Za brankou dobře pracovali Zach Hyman a Auston Matthews. Puk se jejich zásluhou odrazil na pravý kruh, kde byl JOHN TAVARES, který střelou k tyčce nedal Millerovi šanci na zákrok – 2:1. Asistence: Auston Matthews a Zach Hyman.
23:19'
Mitchell Marner zajímavě vypálil. Miller vyrazil před sebe, ale Hyman puk ve snaze dorážet netrefil!
23:12'
Od modré čáry vypálil Rasmus Sandin. Puk je v lapačce Ryana Millera.
22:25'
Hosté na začátku oslabení vyhazují.
22:08'
Josh Manson přesekl hůl Matthewsovi a je poslán na trestnou lavici. Očekávali bychom trest za sekání, ale podle sudích se hostující obránce dopustil nedovoleného bránění.
21:27'
Cam Fowler si vyměnil puk s Getzlafem a z pravé strany vypálil. Campbell si připsal úspěšný zákrok.
Hity – 5:13
První třetina končí výsledkem 1:1. Maple Leafs vstoupili do utkání dobře a v 5. minutě je po hezké kombinaci poslal do vedení Andreas Johnsson, který střílel už do odkryté branky. Duck ale dokázali v polovině periody odpovědět. Ranou z první překonal novice v brance Leafs Jacka Campbella Nicolas Deslauriers. Domácí pak nezužitkovali ani dlouhou přesilovku 5 na 3.
20:00'
19:50'
Hosté se teď sami vyhodili z útočné třetiny. V první třetině se už asi nic nestane.
19:23'
Nahození Cama Fowlera se snažil tečovat Ondřej Kaše. To se mu ale nepovedlo a puk skončil v lapačce brankáře Campbella.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:36'
První přesilovka pro Kačery! Za držení je vyloučen Dmytro Timashov.
18:23'
Dobře to udělal Kasperi Kapanen, jenž poslal před branku nabídku, do které dokázal vložit hokejku najíždějící Frédérik Gauthier. Ryan Miller však Ducks podržel!
17:55'
A teď už je Anaheim v plném počtu.
17:38'
Hosté jsou ve čtyřech a to nejhorší tedy mají za sebou!
17:31'
Další rána Barrieho. Tentokrát minul a puk se pak odrazil až do středního pásma.
16:52'
Zakončení vyšlo na Tysona Barrieho. Millera ale neprostřelil a hosté poté opět vyhodili!
16:25'
Getzlaf vyhazuje!
15:54'
Derek Grant vyhodil puk z vlastní obranné třetiny až nad plexisklo za domácí brankou! To znamená dvouminutový trest za zdržování hry. Toronto bude hrát dvojnásobnou přesilovku!
15:36'
Max Jones zasáhl hokejkou do tváře Tysona Barrieho. Hostující hráč tak dostává trest za vysokou hůl.
15:29'
Domácím vázne založení útoku. Teď to zkoušel Barrie křížným pasem na Johnssona, který ale na puk nedosáhl a je z toho zakázané uvolnění.
14:45'
Hostující Rakell se snažil posunout puk dopředu, ale o hůl protihráče se kotouč odrazil mezi střídačky. Následuje další reklamní přestávka.
14:18'
Leafs nyní uklidňují hru a drží kotouč na svých hokejkách.
13:23'
Hosté hrají sympaticky. Opět se usadili v útočném pásmu a z každé pozice s pokoušeli ohrozit brankáře Campbella. Většinou tomu scházela přesnost, ale je to nepříjemný styl hry.
12:07'
Málem jsme viděli kuriózní gól! Puk se od zadního mantinelu odrazil do Millerova brankoviště a moc nescházelo, aby si ho hostující brankář kopl do vlastní branky!
11:47'
Zpoza obránce to zkusil Pierre Engvall. Miller si však puk našel a nadvakrát ho neutralizoval. Následuje reklamní přestávka.
10:36'
Hosté ze svého delšího pobytu v útočném pásmu vytěžili vyrovnání! Cam Fowler narýsoval výborný křížný pas na pravý kruh, kam si odbruslil od svého strážce NICOLAS DESLAURIERS, který z první prostřelil přesouvajícího se Campbella – 1:1. Asistence: Cam Fowler a Adam Henrique.
10:08'
Kyle Clifford se snažil dohrát protihráče. Ten se mu ale vyhnul a útočník Toronta tak sám narazil do mantinelu.
08:36'
Je tu první reklamní přestávka tohoto zápasu.
08:24'
Hosté se snažili něco vymyslet v útočném pásmu. Scházela tam ale střela na branku.
07:06'
Domácí obrana zablokovala střely Hampuse Lindholma a Troye Terryho. Hráči Toronta se snaží brankáři Campbellovi při jeho premiéře pomáhat.
06:18'
Z ostrého úhlu nahazoval puk do brankoviště Jakob Silfverberg. Campbell ale nemusel zasahovat.
05:37'
Kapanen zachytil nepřesnou rozehrávku hostí. V útočném pásmu ale zůstal po předchozí akci Spezza a domácím tak bylo odpískáno postavení mimo hru.
05:01'
A domácí jsou při chuti. Hned dvakrát pálil Auston Matthews. První ránu vyrazil Miller, druhá byla sražena do ochranné sítě.
04:36'
Elitní formace Leafs předvedla parádní akci! Matthews nahrál mezi kruhy Marnerovi, který místo střely ještě poslal puk doprava na ANDREASE JOHNSSONA a ten pálil z první do odkryté branky. Miller se natahoval marně. Asistence: Mitchell Marner a Auston Matthews.
03:28'
Tavares vyhrál buly na Travise Dermotta. Jeho nahození Miller vyrazil.
03:22'
Zakázané uvolnění Ducks.
02:25'
Kačeři mohli jít do vedení! Troy Terry orazítkoval tyčku Campbellovy svatyně.
01:53'
Kyle Clifford se uvedl fanouškům Toronta bekhendovým pokusem, který vykopl Miller.
01:37'
Zakázané uvolnění Anaheimu.
01:27'
Na druhé straně se dostal ke střele Tyson Barrie a také Ryan Miller si připsal zahřívací zákrok.
01:17'
Hosté začali aktivně. Z pravé straně vypálil obránce Gudbranson a Campbell si připsal další zákrok.
00:47'
A první zákrok Jacka Campbella. Na pravé straně se protáhl do zakončení Ryan Getzlaf, jehož střelu pokryl domácí brankář levým betonem a následně puk přikryl.
00:05'
John Tavares vyhrál úvodní buly nad Ryanem Getzlafem. Puk prošel až k brankáři Campbellovi, který tak měl první práci v dresu Toronta.
00:01'
Dozněly státní hymny USA a Kanady. Teď už se vše chystá k úvodnímu buly zápasu.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Barrie, Dermott, Holl, Muzzin, Liljegren, Sandin – Marner (A), Matthews (A), A. Johnsson – Hyman, Tavares (C), Kerfoot – Kapanen, Spezza, Clifford – Timashov, F. Gauthier, Engvall.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Gudbranson, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Holzer, Ja. Larsson – Silfverberg (A), Getzlaf (C), Rakell – O. Kaše, Steel, Jones – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: Skilliter, Lee – Smith, Tobias.
Premiéru v dresu Maple Leafs si odbudou posily z Kings, tedy brankář Jack Campbell a také útočník Kyle Clifford. Ze sestavy naopak na poslední chvíli vypadl nemocný William Nylander.

Toronto Maple Leafs:
Hokejisté Toronta sehráli 54 zápasů a zisk 64 bodů stačí ve vyrovnané tabulce Východní konference až na desáté místo. Momentálně by tedy jeden z favoritů soutěže vůbec neprošel do vyřazovacích bojů. Na ty Javorové listy ztrácejí dva body. Toronto přitom bylo rozjeté, na kontě mělo tři výhry v řadě, ale v domácím duelu s Floridou ztratilo zraněnou brankářskou jedničku Frederika Andersena a ještě prohrálo 3:5, když náhradník Hutchinson ve třetí třetině hned třikrát inkasoval. Stejným výsledkem pak Maple Leafs padli i na ledě New Yorku Rangers. Vedení klubu tak vyřešilo situaci v brankovišti angažováním Jacka Campbella, který dosud kryl záda Jonathanovi Quickovi v dresu LA Kings. Spolu s ním přišel do kanadského města také útočník Kyle Clifford. Leafs naopak ještě obětovali Trevise Moorea a dvě volby ve třetím kole draftu.