Dnešní utkání sledovalo 17174 diváků. Z mé strany je to vše, loučím se s vámi a přeji krásný zbytek víkendu. Na počtenou!

3. Ryan Getzlaf (ANA) 0+1
Kačeři to znovu dokázali! Před třetí třetinou stejně jako v prvním duelu prohrávali, skóre ale dokázali otočit ve svůj prospěch. Devět minut před koncem vyrovnal šťastnou tečí Patrick Maroon a v samotném závěru rozhodl o triumfu Ducks výstavní ranou Jakob Silfverberg.
60:00
59:49
Zakázané uvolnění vrací hru před Frederika Andersena.
59:47
Hosté hrají v šesti, Pavelec je na střídačce!
59:40
Anaheim právě vstřelil branku!
Dvacet sekund před koncem se domácí ujímají vedení, to je hodně kruté pro Winnipeg a především skvěle chytajícího Pavelce! JAKOB SILFVERBERG si vybruslil zpoza branky do střelecké pozice a prudkou střelou pod břevno nedal českému brankáři šanci. Asistence: Ryan Kesler, Simon Despres.
58:56
Wheeler se snažil usměrnit Enströmovo nahození do sítě, to se mu však nepodařilo.
58:09
Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty, dočkáme se gólu? Puk se ocitl mimo hrací plochu.
57:06
Domácí hráli v šesti, ale rozhodčí si toho nevšimli. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
56:40
Beleskey se dostal k odraženému puku a okamžitě s ním vybruslil z obranného pásma.
55:58
Troubovo nahození se od Andersena odrazilo do ochranné sítě.
55:46
Ladd vypálil z mezikruží, ale Beauchemin jeho pokus obětavě zablokoval.
54:52
Scheifele zlomil hůl, puk se kutálí zpět k Myersovi.
54:18
Pavelec drží Winnipeg ve hře, nyní eliminoval nebezpečnou Perryho teč. O slovo se hlásí komerční přestávka.
53:58
Byfuglien posunul puk na Chrise Thorburna, jehož projektil Andersen lapil a udržel ve výstroji až do hvizdu sudího.
53:36
Michael Frolík napřáhl na modré, ale orazítkoval jen zadní hrazení.
52:48
Wheeler donutil Stonera k chybě a získal touš pro Stafforda, jehož střelu Andersen vytěsnil do rohu.
51:54
Na řadě je komerční přestávka, máme před sebou grandiózních osm minut čistého času.
50:43
Pavelec sice předvedl sérii skvělých zákroků, ale přesto je vyrovnáno. Nad síly českého gólmana byla parádní rána Fowlera od modré, kterou ještě tečoval PATRICK MAROON! Asistence: Cam Fowler, Ryan Getzlaf.
50:11
Frolík vyhazuje, Sami Vatanen peláší pro puk k Andersenovi.
49:45
Andrew Ladd (WPG) zbytečně loktem fauloval Getzlafa a po právu putuje za katr.
49:31
Tempo se s blížícím se koncem základní části zvyšuje, Rakell nyní z mezikruží napálil břevno!
48:44
Stempniak nemohl do pásma pro signalizovaný ofsajd, domácí zakládají protiakci.
48:09
Skvělý Pavelec si poradil s dělovkou Desprese i dorážkou Cogliana z bezprostřední blízkosti!
47:36
Wheeler se v rohu srazil s Fowlerem, ale k zisku puku to nevedlo. Anaheimský zadák si s vypětím sil poradil.
46:55
Stuart neudržel puk na útočné modré a musí se pro něj vrátit až k vlastnímu brankáři.
46:16
Etemovo nahození z rohu nadělalo Pavelcovi pořádné starosti, protože puk nenápadně tečoval Rakell. Gólman Winnipegu však stále drží čisté konto.
45:45
Buly před Pavelcem.
45:01
Bryan Little to zkusil z otočky, nicméně štěstí se na něj neusmálo. Sledujeme velmi fyzicky náročný hokej, už jsme svědky více než šedesáti hitů.
44:33
Nebude to icing, Cogliano je u kotouče jako první a nahrává Keslerovi.
43:46
Patrick Maroon dorážel z bezprostřední blízkosti, Pavelec výtečně zasáhl! Rakell poté ještě zbytečně dohrál otřeseného Perreaulta.
43:04
Keslerovo nahození ze středního pásma nenadělalo Pavelcovi žádné problémy.
42:28
Unikající Maroon v pádu trefil jen pozorného Pavelce, posléze neudržel rovnováhu ani dojíždějící Beleskey.
41:56
Mark Stuart dostal míč jen na Beaucheminovu hůl, domácí otáčí hru.
41:13
Icing hostí, hra se přestěhuje před Ondřeje Pavelce.
40:45
Adam Pardy mohl přidat svůj druhý gól, Andersen už byl překonán, ale obránce Stoner zabránil další pohromě!
40:01
Skutečně tomu tak je, do šaten odchází v lepším rozpoložení hosté, kteří vedou nejtěsnějším rozdílem díky gólu Adama Pardyho, který ani původně neměl figurovat v základní sestavě. I takové příběhy přináší play-off, třetí třetina slibuje parádní podívanou, tak buďte v 6:40 u toho!
40:00
39:47
Stuart vyhazuje puk ze třetiny, nic převratného se už zřejmě nestane.
39:11
Getzlaf hledal dobře postaveného Lindholma, ten byl ale včas zablokován. To vše v probíhající poslední minutě druhé periody.
38:15
Domácí v plném počtu, do konce druhé třetiny zbývají necelé dvě minuty.
38:04
Ladd bojuje v rohu s Despresem, Keslerův trest se chýlí ke konci.
37:26
Pavelec neměl na výběr – přerušil hru před dotírajícím Getzlafem.
36:15
Hosté si navíc zahrají přesilovku, Ryan Kesler (ANA) už sedí na trestné lavici.
35:43
Winnipeg právě vstřelil branku!
Konečně, bezbrankový stav už neplatí! Poprvé po čtyřech letech se prosazuje velezkušený zadák ADAM PARDY, který obkroužil Andersenovu svatyni a bez problémů překonal ležícího brankáře, kterému na hraně pravidel clonil Stempniak. Asistence: Adam Lowry, Mathieu Perreault.
35:17
Andersen přerušil hru, poněvadž Mathieu Perreault se mu nebezpečně přibližoval.
34:44
Ladd vyslal do brejku Troubu, tomu ale v klíčový moment kotouč přeskočil čepel.
34:23
Pavelec znovu zasahuje, hlasatel oznámil další komerční brejk.
33:51
Scheifele odzbrojil Keslera, ale poté se sám ocitl v ofsajdu – buly ve středním pásmu.
33:10
Stempniakovu dělovku udržel Andersen ve své výstroji, následovat bude buly v jeho blízkosti.
32:41
Lowry nabil na modrou Byfuglienovi, jehož dvě rány zblokoval Lindholm, respektive Beauchemin.
31:38
Myers vyčistil prostor pro Troubu, ten může v klidu zavézt touš do pásma.
30:57
Jacob Silfverberg dostal na levém kruhu přihrávku od Lindholma, ale nezamířil mezi tři tyče.
30:16
Základní hrací doba se přechýlila do své druhé poloviny a ke slovu se dostává komerční přestávka.
29:45
Ofsajd zastavil akci Anaheimu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
29:28
Bezbrankový stav dál platí, oba týmy hrají v plném počtu.
28:59
Ve vlastním oslabení zahrozil Trouba, ale jeho střela rozhodně neměla gólové parametry.
28:23
Domácí už hrají přesilovku, Getzlaf zaváží kotouč do pásma.
27:56
Enströmův pas na Stafforda neprošel, Corey Perry otáčí hru.
27:14
Poměr sil na ledě se vyrovná, Andrew Ladd (WPG) už míří na lavici hříšníků za sekání.
26:29
Blake Wheeler se zpoza branky natlačil před Andersena, mladý dánský gólman se štěstím udržel puk před brankovou čarou.
26:08
Tryskáči si zahrají přesilovku, protože Kyle Palmieri (ANA) je potrestán za sekání.
25:45
Beleskey mířil nad břevno, Kačeři dál zůstávají v útočném pásmu.
24:42
Ladd těsně nedosáhl na střílený pas a Mark Stuart se vrací pro puk do středního pásma.
24:02
Rakell vybojoval puk pro Fowlera, který vypálil, ale vůbec ne přesně.
23:20
Nepřesná Scheifeleho rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje zpět před Pavelce.
22:56
Bitkař Jackman se prokousal do zakončení, ale nezamířil mezi tři tyče.
21:54
Pavelec – spadla klec! Patrick Maroon se dostal do samostatného úniku, ale kladenský rodák stále drží akcie Jets vysoko!
21:16
Hampus Lindholm se snažil prostřelit hradbu těl před Pavelcem, to se mu sice povedlo, ale český gólman předvedl jistý zákrok.
20:42
Ryan Kesler se natlačil až před Pavelce, překonat jej se ale útočníkovi Ducks nepovedlo.
20:01
Po dvaceti minutách čistého času stále platí bezbrankový stav, největší šance otevřít skóre měli domácí Kesler a Perry, kteří ale ztroskotali na bezchybném Pavelcovi. Dvě minuty před koncem pak Myers pálil do břevna. Co přinese další průběh? Moudřejší budeme v 5:39.
20:00
19:22
Etemův projektil od modré si cestu za Pavelcova záda nenašel, první třetina se chýlí ke konci.
18:18
Hosté už jsou samozřejmě v plném počtu, Tlustý vyčkává ve vlastním pásmu na čerstvé spoluhráče.
17:59
Tyler Myers střelou bez přípravy rozezněl břevno Andersenovy svatyně!
17:40
Cogliano už byl v dobré pozici, ale trefil jen bránícího Myerse.
16:27
Byfuglienova dělovka od modré mířila těsně vedle, Perreault ještě udržel hosty v pásmu.
15:57
Ryan Kesler (ANA) loktem vrazil do rozehrávajícího Myerse – druhá početní výhoda pro Winnipeg.
15:21
Frolík se stahovačkou zbavil obránce a vystřelil, Andersenův beton ale byl v pravý čas na svém místě.
14:41
Po Perryho nahození je na řadě další komerční brejk.
14:18
Palmieri se neobtočil kolem vášnivého hasiče Tobyho Enströma, hosté otáčí hru.
13:29
Domácí v plném počtu, Silfverberg už zaváží kotouč do útočného pásma.
12:42
Andrew Cogliano znovu osvobozuje Kačery, Lindholmův trest se přechýlil do své druhé poloviny.
12:05
Perreault neudržel puk na modré čáře a Cogliano může dokonce zamířit do protiútoku.
11:29
Poprvé si v početní výhodě zahrají Winnipežští, za katr putuje Hampus Lindholm (WPG) – dvě minuty, nedovolené bránění.
10:35
Enström vyzval ke střele Stempniaka, jeho pokus Andersen vytěsnil do rohu.
09:51
Na druhé straně pálil Adam Pardy, ale Andersen byl na svém místě. Komerční přestávka.
09:33
Rickard Rakell si nabruslil až před Pavelce, poté však zamířil jen do zadního hrazení.
08:56
Hosté v plném počtu, Jets si mohou oddechnout.
07:55
Lindholm pálil jen do clonícího hráče před sebou, Pardy se vrátil z trestné lavice a vyhodil puk.
07:44
Další superšance Ducks – Perry se ocitl sám před Pavelcem, ale nedokázal dostat puk za jeho záda!
07:20
Ryan Kesler dostal nabito na pravém kruhu a vypálil, Ondřej Pavelec se bleskurychle přemístil a zabránil téměř jistému gólu!
06:55
Tyler Myers (WPG) krosčekoval Keslera, domácí si zahrají dvojnásobnou přesilovku!
06:44
Vatanenova dělovka byla zblokována, Pavelec nemusel zasahovat.
06:05
Ač byl pod tlakem, Mark Stuart dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.
05:18
Za hru vysokou holí je na dvě minuty vyloučen Adam Pardy (WPG).
04:24
Wheeler si s pukem na holi vybruslil na levý kruh, Andersen proti jeho pokusu vytasil svou vyrážečku včas.
03:55
Pavelec předvedl dobrý zákrok a nedovolil Silfverbergovi dorážet.
03:38
Rakell nepustil dál pronikajícího Lowryho, domácí obrací hru.
02:46
Buly po Andersenově levici vybojoval aktivní Dustin Byfuglien.
02:03
Beleskey už mohl střílet, ale ještě křižným pasem hledal lépe postaveného Fowlera, k němu však puk už nedoputoval.
01:22
Perryho hit vyčistil prostor pro Getzlafa, Ducks se usadili před Pavelcem.
00:38
Byfuglien se vydal na útočný výlet, ale z ostrého úhlu si na Andersena nepřišel.
00:14
Kačeři se okamžitě usadili v útočném pásmu, Pavelec ale neměl problém se Silfverbergovou střelou.
00:01

Anaheim Ducks: Andersen (LaBarbera) – Lindholm, Beauchemin, Despres, Fowler, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf, Perry – Beleskey, Kesler, Palmieri – Cogliano, Rakell, Silfverberg – Etem, Wagner, Jackman.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Trouba – Ladd, Little, Frolík – Stafford, Scheifele, Wheeler – Tlustý, Lowry, Stempniak – Thorburn, Slater, Halischuk.

Rozhodčí: Marc Joanette, Jean Hebert – Brad Kovachik, Bryan Pancich.
Československá stopa

Tomáš Fleischmann (ANA) 0 zápasů
Jiří Sekáč (ANA) 0 zápasů
Ondřej Pavelec (WPG) 1 zápas, průměr 4,14, úsp. 87,9 %
Michael Frolík (WPG) 1 zápas, +0, 0+0
Jiří Tlustý (WPG) 1 zápas, +1, 0+0
Tryskáči se ve své obnovené premiéře v play-off dlouho statečně drželi, ještě ve třetí třetině vedli, ale Ducks v závěru zúročili své zkušenosti a zásluhou dvou gólů a jedné asistence Coreyho Perryho otočili nepříznivě se vyvíjející duel ve svůj prospěch.

Nelze nezmínit, že v úvodním mači této série statistici napočítali celkem 83 hitů! „Tak to prostě v play-off chodí, není to nic překvapivého,“ mávl nad touto skutečností zadák Jets Mark Stuart, sám autor osmi hitů. Ani Bruce Boudreau, trenér Anaheimu, nepředpokládá, že by se na tom něco mělo změnit. „Oba týmy jsou fyzickým hokejem proslulí, máme to prostě zapsané v DNA.“

Jets v prvním duelu postrádali centra Mathieua Perreaulta, který už v pátek trénoval, ale jeho start je stále ve hvězdách. „Musíme se jim dostat pod kůži a pokračovat v agresivní hře,“ shrnul plán Kačerů útočník Patrick Maroon.
Krásný den. Vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu play-off kanadskoamerické NHL mezi Anaheimem Ducks a Winnipegem Jets. Úvodní buly bude vhozeno ve 4:30, přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.